- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
MR a gireceğim yardım!
38 Cevap33115 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2382 Mesaj
4 Haziran 2009; 16:51:26 

Arkadaşlar bugün MR a gireceğim. Ayak bileği, diz, ve kalça.
Mr açık MR bir sorunumda yok zaten. Ama tek sorunum(psikolojik) olarak kımıldamadan yapamamam.
İnanın sandalye koltukta uyuyamam. İllaki hareket ederim. Kafama takılıyor. Off. Şimdi ben nasıl kımıldamadan yapacağım.

Önerileriniz?

ASUS G75VW | Intel i7-3630QM | 12GB DDR3-1600Mhz | NVIDIA GTX 670M | 17.3" LED-FHD or SAMSUNG 46F7000 | 256GB SAMSUNG 840 PRO SSD | 750GB 7200RPM HDD | Windows 7 Home Premium 64 Bit | A4TECH BLOODY V7 Lazer Mouse | SOL 50MBIT

109 Mesaj
4 Haziran 2009; 17:07:53 

sana önerim vücudundaki bütün metalleri çıkarmandır en ufak bi metail bile manyetik rezonans dalgalarının çekime başladığı andan itibaren mknatıs gibi çeker çok zorlanırsın

eğer hiç kıpırdamadan duramam diyorsan uyumaya çalış ya da teknisyenlerden rica et doktor kontrolünden sana bi sakinleştirici versinler

geçmiş olsun

RADYASYON VİTAMİN DEĞİLDİR!

2382 Mesaj
5 Haziran 2009; 0:45:31 

quote:

Orjinalden alıntı: ѕєℓ¢єη

sana önerim vücudundaki bütün metalleri çıkarmandır en ufak bi metail bile manyetik rezonans dalgalarının çekime başladığı andan itibaren mknatıs gibi çeker çok zorlanırsın

eğer hiç kıpırdamadan duramam diyorsan uyumaya çalış ya da teknisyenlerden rica et doktor kontrolünden sana bi sakinleştirici versinler

geçmiş olsun

Evet öyle yaptım. Allah tan çok uzun değillermiş.
Kalça çekilirken çok zorlandım.15 dakika sürdü. Müzik çalıyordu. İstek parça çaldırttım abiye

Diz ise 7 dakikada bitecekti. 6. dakikada dayanamadım kıpırdadım. Tekrar oldum. Kabus gibiydi

ASUS G75VW | Intel i7-3630QM | 12GB DDR3-1600Mhz | NVIDIA GTX 670M | 17.3" LED-FHD or SAMSUNG 46F7000 | 256GB SAMSUNG 840 PRO SSD | 750GB 7200RPM HDD | Windows 7 Home Premium 64 Bit | A4TECH BLOODY V7 Lazer Mouse | SOL 50MBIT

2822 Mesaj
5 Haziran 2009; 0:50:10 

o kadar uzun sürüyorm uya _? ben bel için çektirmiştim. 3-4 dakika sürdü.ama çok eğlenceli ha ,ışıklar felan döüyor böyle. UZay Yolu-Mistır SIpak felan gibi o tarz bir ortamda hisseiyorsun kendini :D merak etme hocam kımıldamazsın ,o anda ,Cihazın üzerine uzanınca zaten Kımıldıyacak Takat Kalmıyor

Konsol Kulübü çok yakında sizlerle

Facebook.com/Konsolkulubu
Twitter.com/konsol_kulubu

978 Mesaj
5 Haziran 2009; 0:53:31 

benim merak ettiğim mevzular var bir iki tane..

1)MR ı radyoloji teknisyenleri mi çekiyor?

2)mr çekmenin veya çektirmenin çekilen kişiye ve çeken kişiye zararı var mı?

1593 Mesaj
5 Haziran 2009; 1:01:58 

ben de girmistim cok sesli calisiyordu sanki yanimda makineli tufek patlatiyordu makine korkudan goz kapaklarim tiriyordu

College of Engineering 2010/2014-Univeristy Park, PA

2822 Mesaj
5 Haziran 2009; 1:08:16 

quote:

Orjinalden alıntı: erdenar

benim merak ettiğim mevzular var bir iki tane..

1)MR ı radyoloji teknisyenleri mi çekiyor?

2)mr çekmenin veya çektirmenin çekilen kişiye ve çeken kişiye zararı var mı?

Çekileni bilmeme aça çekene zararı yok.Röntgen gibi Amatör ortamlarda çekilmiyor.1 o da oluyor ,odanın içine yandan giriş var,Odanın önü camla kaplı.Camın arkasında monitörler felan var,oradna ayarı veriyorlar.yani Çeken e zarar vermiyor. [tabi benim bildiğim ve tecrübelerime göre

Konsol Kulübü çok yakında sizlerle

Facebook.com/Konsolkulubu
Twitter.com/konsol_kulubu

4222 Mesaj
5 Haziran 2009; 1:32:43 

sen ii yırtmışsın yahu..
kafadan mr çektirdim tam 2 saat sürecekti.yarı hiperaktif gibiyiz zaten kafaya bide sabit tutacak bi alet taktilar.e kalp te var bende tam bi işkence...2 saat kıpırdamadan dur bakalım.ulan yutkunacam yemiyor..aklına geldikçe daha bi panik oluyorsun..bide dedim ya malum kalp var..titriyorum sıkıntı heyecanda

hele bide kapalı..aman aman zaten daracık, insan delirir be.boğulacak gibi oldum zaten.hopp orda 15 dk durdum başladım titremeye..bide zanggggg diye bi ses ötüp duruyor arada yerinden zıplıyosun.sıkıyosa bide ordan kımıldama..15 dk durdum dedim ben çıkıcam.ordan açığa yolladılar ki zar zor anca 2 saat dayandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzil -- 5 Haziran 2009; 1:34:57 >

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Haziran 2009; 1:33:57 

Ben diz ve bilek için bir çok kez girdim aletten gelen soğuk hava ayaklarımı donduruyordu kımıldatmadan duramazdım içerdeki zavallı adam da kafayı yerdi dakika başı kımıldama diye uyarırdı

14719 Mesaj
5 Haziran 2009; 2:12:10 

Teknoloji halen daha gelişmemiş. Böyle ilkel bi alet olmaz..

Ölmeden mezara girmek gibi bişey.

MOTO G ORJİNAL FLIP COVER KILIF (Turkuaz)

208 Mesaj
5 Haziran 2009; 9:00:10 

quote:

Orjinalden alıntı: burakkcbyk

Arkadaşlar bugün MR a gireceğim. Ayak bileği, diz, ve kalça.
Mr açık MR bir sorunumda yok zaten. Ama tek sorunum(psikolojik) olarak kımıldamadan yapamamam.
İnanın sandalye koltukta uyuyamam. İllaki hareket ederim. Kafama takılıyor. Off. Şimdi ben nasıl kımıldamadan yapacağım.

Önerileriniz?

kurt mu var? bende beynimden çekildim 5-10 dk hareketsiz dursan bir şey olmaz ama o içerdeki sesler beni daha çok rahatsız etti hava felanda veriyorlar ha ben içerde nefessiz kalırım diye düşünmüştüm birde bu yüzden çekincem vardı inan içerdeki hava dışardaki havadan daha temizdi daha iyiydi

4286 Mesaj
11 Kasım 2010; 7:58:52 

Arkadaşlar kusura bakmayın hortlatıyorum ama mr a girerken ne yapmam gerek metalleri anladım da benim dişlerde dolgu var onu nasıl yapacağız birde bu mr a girdiğimizde donlamı giriyoruz yoksa çıplakmı çünkü benim pantolonların hepsinde metal var hadi onu eşofman ile aşarımda dişteki dolgular ne olacak

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onların arkasını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]

4101 Mesaj
11 Kasım 2010; 8:05:22 

quote:

Orijinalden alıntı: hayati54

Arkadaşlar kusura bakmayın hortlatıyorum ama mr a girerken ne yapmam gerek metalleri anladım da benim dişlerde dolgu var onu nasıl yapacağız birde bu mr a girdiğimizde donlamı giriyoruz yoksa çıplakmı çünkü benim pantolonların hepsinde metal var hadi onu eşofman ile aşarımda dişteki dolgular ne olacak

Nerenin MR 'ı çekinecek. Metalin olduğu yerler parlama yapıyormuş, net bir çekim olmuyormuş. Beyin MR'ı değilse dişlerdeki dolgu sorun olomaz (bu arada bende hiç dolgu yokta merak ettim, dolgu metal mi ki?)

Hiçbir şeyi çıkartmadan MR'a giriyorsunuz sadece kemer vs. çıkıyor. Ben beyin MR'ı çekilmiştim dişlerimde tel olduğu için net çıkmamış parlamış falan, pek birşey anlayamadılar yani.

Profilim gizli değil sadece arkadaşım olanlar görebiliyor.

Facebook'tan arkadaşlık isteği yollayan DH'li arkadaşlar, arkadaşlık isteğinizin sebebini belirtirseniz sevinirim.

4286 Mesaj
11 Kasım 2010; 8:10:45 

sağ diz mr çekilecek yüksek ihtimal menisküsde doktor emin olmak istiyor sanırım,

aradığım cevabı buldum yinede teşekkürler bu arada dolgular gümüş alaşımdan olduğu içn metal ama mr a girerken kafa bölümü hariç sorun olmuyormuş.

quote:

Dövme ve kalıcı makyaj MR görüntülerini bozabilir. Göz farı gibi makyaj malzemeleri metal parçacıkları içerdiği için işlem günü makyaj yapılmamalıdır. Vücudunda metal parçacıklar olabileceği kuşkusu varsa, röntgen filmi bu kuşkuları doğrular ya da giderir; böylece MRG işleminin yapılıp yapılamayacağına karar verilir. Diş dolguları ve diş telleri genelikle manyetik alandan etkilenmez, ancak yüz-beyin bölgesinde MR görüntülerinin bozulmasına neden olur

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onların arkasını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]

12463 Mesaj
11 Kasım 2010; 8:10:53 

quote:

Hangi bölgeyi çekecekler? Bi de dolguyu ne zaman yaptırdın? Artık dolgular kompozit malzemeden, metal dolgular eskide kaldı.

Ben de ayak bileği ve kuyruk sokumu için girmiştim, 10-15dk gibi sürmüştü yanlış hatırlamıyorsam. O ses beynini yiyo insanın onun haricinde hiç bir sorun yok. Manyetik alan öyle mükemmel çekici kuvvete sahip değil uzaktan, kuyruk sokumum çekilirken piercing ve küpeyi çıkarttırmamışlardı bana.

4286 Mesaj
11 Kasım 2010; 8:13:59 

ilk dolgu 2002 de yapıldı sonra o dolguda sorun yaşadım 2004 te sonra yine aynı dişi ve çürüyen bazı dişleride dolgu yaptılar kompozit dolgu vs bilgmiyorum ama benim dişe bakınca açıkça metal olduğu belli oluyor mesela çay kaşığı vs deydirdiğimde metal tadı alıyorum

12463 Mesaj
11 Kasım 2010; 8:16:11 

Eh bazı eski kafalı diş hekimleri de mevcut hala, bir çok tedaviyi de eski usül yaparlar hatta. (eski kafalı derken hakaret anlamında değil)

4286 Mesaj
11 Kasım 2010; 17:22:25 

Dolgu engel değilmiş hatta kot pantolondaki metal düğmelerle bile girilebiliyor ben girdim senin dediğin gibi tek sorun half-life deki sesler gibi half life oynamayan girerse korkabilir benim için sorun olmadı , ha birde bacağı ve ayak parmaklarını oynatmamak gerekiyor samatyadaki mr da emanethane gibi bir yer yok o yüzden mr a gidecek arkadaşlar yanında değerli hiçbirşey götürmesin mümkünse hiçbirşey götürmesin metal ne varsa çıkarttırıyortlar zaten gerçi başıma kötü bir olay gelmedi mr cihazıda modern general elektrik in malı baya modern birşeye benziyordu neyse iyi forumlar.

16 Mesaj
29 Kasım 2010; 8:20:51 

mr teknisyeni olarak vücdunuzun içinde harici metal mesela çapak , kursun , protez , stent bunların ve bunun gibi sonradan vucudumuza katılan maddelerin 5 ton luk mıknatısta ne olacagı belli olmaz yerinden oynatır cıkartır felan filan.

saat ceptelefonu kredi kartı akbil bunlarla girerseniz elveda dıyelim çünkü hepsini bozuyor.

metal olan malzemeler parlıyor yanş artefak yapıyor e haliyle engelliyor kot pantolonun dugmesı ilikli bir beyin mr cekerken kottaki dugme fırlamadıgı sürece riski yok ama bi omurga cekerken sütyen kopcası bütün görüntüyü mahvediyor.

altınlarda problem yok ::) mr cihazı altını seviyor

21783 Mesaj
29 Kasım 2010; 8:54:54 

Allah yardımcın olsun
Anlatılanlara göre en az 20 dakika tabut gibi bir yerde hareketsiz kalıp, derinlerden gelen metalik vurma seslerini dinleyerek bir amlamda kabir azabına hazırlık yapıyorlarmış.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

4286 Mesaj
29 Kasım 2010; 9:17:12 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Allah yardımcın olsun
Anlatılanlara göre en az 20 dakika tabut gibi bir yerde hareketsiz kalıp, derinlerden gelen metalik vurma seslerini dinleyerek bir amlamda kabir azabına hazırlık yapıyorlarmış.

O ne biçim sesti ya tak tuk taktak tuktuk titak titak tutuk tutuk

allahtan benim kafam dışardaydı dizimi çektiler içerde olsaydım ne yapardım bilmiyorum

122 Mesaj
5 Aralık 2010; 3:16:34 

bende az önce beyin mr ı çektirdim.Sesi benim eski hardiskimin sesini hatırlattığından onu yaddettim gözlerim doldu şaka bir yana ben yutkundum valla seslenende olmadı sorun çıkarmı ki.Bişey değilde gecenin köründe bi daha gitmek istemiyorum.

YAŞLANARAK DEĞİL YAŞANARAK ÖĞRENİLİR ZAMAN İNSANLARI DEĞİL ARMUTLARI OLGUNLAŞTIRIR

4286 Mesaj
5 Aralık 2010; 3:18:39 

quote:

Orijinalden alıntı: ramses64_79

bende az önce beyin mr ı çektirdim.Sesi benim eski hardiskimin sesini hatırlattığından onu yaddettim gözlerim doldu şaka bir yana ben yutkundum valla seslenende olmadı sorun çıkarmı ki.Bişey değilde gecenin köründe bi daha gitmek istemiyorum.

korkma dostum o her ses'i fotoğraf makinasının denklanşörü olarak düşün yani birçok foto alıyor sorun olsaydı görevli sana söylerdi emin ol

1830 Mesaj
5 Aralık 2010; 3:23:58 

kafa mr ımı çekmişlerdi benim çok hoşuma gitmişti sesler falan
söylenenler gibi zorlukta yaşamadım...

AÇIM DİYE AĞLAMA; MARKETLERİ YAĞMALA...
Ana sevri, ana arabi. Ana arabi ah yaniyyali...

134 Mesaj
10 Ocak 2011; 23:53:31 

Arkadaşlar ben de belden Mr a girecem birkaç güne. Ne kadar sürer bilen var mı?

2382 Mesaj
10 Ocak 2011; 23:55:39 

İyi hortlatmışsın :D

Ben kasıktan girmiştim. 15-20 dakika sürüyor.

1556 Mesaj
19 Kasım 2012; 20:39:15 

quote:

O ne biçim sesti ya tak tuk taktak tuktuk titak titak tutuk tutuk

allahtan benim kafam dışardaydı dizimi çektiler içerde olsaydım ne yapardım bilmiyorum

ayak diz vs mr i oldugunda baş dişarda mi kaliyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

...

443 Mesaj
19 Kasım 2012; 20:58:15 

quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

Ben bi kez girdim ondada dayanamayıp çıktım sadece başımı çekiceklerdi ama beni komple soktu makinenin içine soruna gelince neresi çekilecek olursa olsun o baş o makineye illaki giriyor tasarımı öyle benim girdiğim makinede başı koymak için özel bir yer vardı hem başın sabit dursun hemde rahat ol diye belki başka hastanelerde farklıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk_serco -- 19 Kasım 2012; 21:00:13 >

1556 Mesaj
19 Kasım 2012; 21:17:45 

quote:

Orijinalden alıntı: bjk_serco

Ben bi kez girdim ondada dayanamayıp çıktım sadece başımı çekiceklerdi ama beni komple soktu makinenin içine soruna gelince neresi çekilecek olursa olsun o baş o makineye illaki giriyor tasarımı öyle benim girdiğim makinede başı koymak için özel bir yer vardı hem başın sabit dursun hemde rahat ol diye belki başka hastanelerde farklıdır.

Ben girdim bi kac kez beyin icin ama ayak olunca nasil oluyor bilmiyordum

...

2619 Mesaj
19 Kasım 2012; 21:23:11 

Bende kafadan mr'a girmiştim, 5 dakika sürdü makinenin sesi insanı korkutacak düzeyde değildi rahat olabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Forumu bir daha girmemek üzere bırakmış bulunmaktayım.

3937 Mesaj
19 Kasım 2012; 21:27:40 

o taktuk sesi varya söyle bi 5 6 saat maruz kaldımı acı çeke çeke ölürsün biyomedikal okuduğum için bu cihazın nasıl bi zarar verdiğini çok iyi biliyorum onun için röntgen mr gibi cihazlar uzakdursun aman aman

4286 Mesaj
19 Kasım 2012; 22:18:11 

quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

aynen baş dışarda kalıyor problem olmuyor özelde çekerseler müzik bile dinletiyormuş bazıları

1556 Mesaj
19 Kasım 2012; 22:25:02 

quote:

aynen baş dışarda kalıyor problem olmuyor özelde çekerseler müzik bile dinletiyormuş bazıları

evet şimdi girdim ciktim.ne mutlu bana baş tarafim disardaydi.MR sesinden biktim.

...

1576 Mesaj
19 Kasım 2012; 22:45:06 

Yav bu MR ile Tomografi farklı şeyler mi? Ben Tomografi çektirdim de, öyle komple girmedik makineye. Adam artislik olsun diye sanki uzay mekiği ayarlıyor, iki saat başlatmıyor. Sonra hiç ummadığım anda başlatıyor insan irkiliyor.

1556 Mesaj
19 Kasım 2012; 23:43:52 

quote:

Orijinalden alıntı: MuTLu.

Yav bu MR ile Tomografi farklı şeyler mi? Ben Tomografi çektirdim de, öyle komple girmedik makineye. Adam artislik olsun diye sanki uzay mekiği ayarlıyor, iki saat başlatmıyor. Sonra hiç ummadığım anda başlatıyor insan irkiliyor.

MR uzay mekiği gibi

...

113 Mesaj
20 Kasım 2012; 0:06:25 

Başlığı yanlış okudum

222 Mesaj
20 Kasım 2012; 0:27:34 

ya ben 3,4 kez girdim zaten isterseniz bi cırt cırtlı iple bağlıyorlar bana sordu gerek var mı diye bende hareket edebilirim diye bağlayın dedim. 10 dk falan sürüyor..

353 KD 1.Grup
Acemi Birliği: MANİSA/MERKEZ
Usta Birliği: 14 ÜNCÜ ZH.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI BKM.BRL. / LEFKOŞA / LEFKOŞA

70 Mesaj
6 Kasım 2013; 16:28:20 

Emara giricem kasıktan. Acaba ciplakmi giriyoruz yoksa giyinikmi ? Acil cevp

Atatürkçü Düşünce Topluluğu

Dar Ağacında OLsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

2382 Mesaj
6 Kasım 2013; 18:06:40 

quote:

Orijinalden alıntı: holapsp

Emara giricem kasıktan. Acaba ciplakmi giriyoruz yoksa giyinikmi ? Acil cevp

Tek ic camasiri yada full kumas fermuari olmayan bisi giy diyebilirler. Tahminim ic camasiri

En Beğenilmeyen Yorumlar
ilk dolgu 2002 de yapıldı sonra o dolguda sorun yaşadım 2004 te sonra yine aynı dişi ve çürüyen bazı dişleride dolgu yaptılar kompozit dolgu vs bilgmiyorum ama benim dişe bakınca açıkça metal olduğu b... Yoruma Git Yorumun Devamı hayati54 - 11 Kasım 2010; 8:13:59 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » MR a gireceğim yardım!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.814