İdeal işlemci çekirdeği sıcaklığı kaç derece olmalıdır?
65 Cevap66321 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

9 Mesaj
4 Haziran 2009; 14:41:15 

Yazın gelmesiyle beraber sıcaklıklar kasa içinde de kendini göstermeye başladı. İşlemci çekirdekleri voltaj vermeden o/c yapılarak orthos programı çalışırken yükte max. 58C'ye ulaştı. Genellikle yükte 55, boşta 38C aralıklarında. Anakart 42C. Bu sıcaklıklar ideal sıcaklıklar mıdır?

12801 Mesaj
4 Haziran 2009; 20:08:07 

Cpu sıcaklığını max 60--68 dercenin üzerine çıkma. çekirdek sıcaklığını pek önemseme cpu sıcaklığına bak

sistem yükdeyken anakartın 42 derece olması normal

"İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Ki, yokluğu birşey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir."
Dostoyevski

1147 Mesaj
4 Haziran 2009; 23:37:12 

işlemciye göre değişir aslında. ortalama olarak 65 derecenin üstü risktir. fakat intel işlemci ile 90 dereceyi de görenler var ne kadar bu sıcaklıkta kalabildiler bilemiyorum.
aslında yeni tip ekran kartları işlemcilerden çok daha fazla ısınıyor. işlemci kadar da ekran kartlarının soğutmasına dikkat edilmeli bence

1456 Mesaj
31 Temmuz 2009; 11:36:10 

quote:

Orijinalden alıntı: krm-iks

Cpu sıcaklığını max 60--68 dercenin üzerine çıkma. çekirdek sıcaklığını pek önemseme cpu sıcaklığına bak

sistem yükdeyken anakartın 42 derece olması normal

bide bunu hortlatalım

neden çekirdek sıcaklığını önemsemiyoruz ? spu sıcaklığı gayet güzel benim. fakat corelar uçmuş. teşekkürler. PM atıcam size :)

http://ogulcanozugenc.com

35 Mesaj
31 Temmuz 2009; 12:11:48 

arkadaşlar şimdi ben over clock yapmak istiyorum...

bunu yaparken max sıcaklıkta baz alıcağım sıcaklık cpu sıcaklığımı yoksa çekirdek sıcaklığımı...

işlemci amd x4 PII 955 önerilen max cpu sıcaklığı 65 dereceymiş...

resimdede dörüldüğü gibi cpu sıcaklığu 45 dolaylarında ama cekirdekler 61 derece daha over clock yapmadan ... cekirdek sıcaklıkları baz alınırsa eğer benim hiç over clock yapmak imkanım yok mu ? carpan kilidini biraz artırsam zaten 65 çok rahat geçer.... sizin düşünceleriniz nedir..??

teşekkürler...

0

Ekteki dosya (1)

Eğlenin ...

21 Mesaj
9 Kasım 2010; 14:05:01 

mafia 2 cpu 1=89 °C sizce bu normal değer mi?

1 Mesaj
9 Ocak 2012; 23:42:07 

benim cpu 108 arada kapanıyo pc napmam lazım yardım :((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpicini -- 9 Ocak 2012; 23:42:50 >

1 Mesaj
26 Ocak 2012; 10:48:45 

arkadaşlar benim bilgisayari 70-76 ara isiniyor ve kendikendine kaptiyor ve hiç açilmiyor ne yapmalıyım cevap bekliyorum

682 Mesaj
4 Mart 2012; 13:37:12 

Benim cpu'da 90 'larde çalışıyordu render alırsam veya film izlersem 20 dk sonra kendi kendine kapatıyormuş. bugün fanı söktüm ve gördüklerim karşısında haklı olduğumu anladım. Fanın hava üfleyen kısmındaki alimünyum yada herne metalden yapıldı ise kanalların arası toz ile dolmuş resmen 3 senedir hiç dokunmamıştım, ısı iletimi çok az oluyormuş bir güzel temizledim 38 dereceye düştü 90 dereceden. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tween25 -- 4 Mart 2012; 13:37:36 >

682 Mesaj
5 Mart 2012; 10:28:03 

bu da çözüm değilmiş, Ekstradan büyük bir fan ve soğutucu aldım (Fiyatı 90 'lira markasını tam hatırlamıyorum)bu sefer 25'lere düştü render alırken'de45 derecelere çıkıyor. Ekstradan eksoz fanı takacağım bugün kasada 2 tane yer var Yukarıda, alt tarafa intake fan takacağım bir tane 170 mm'lik. Dahada değerleri düşürmeye çalışacağım.
İlaveten harddisk ve ram soğutucusu alacağım. chipset için alacaktım fakat ekran kartı müsade etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tween25 -- 5 Mart 2012; 10:29:38 >

815 Mesaj
19 Mart 2012; 0:13:13 

az önce gördüğüm en yüksek sıcaklığa ulaştım. mafia 2 de nedense böyle bir sorun yaşıyorum. işlemci 75 dereceye çıkıyor ki normalde 65'in üstüne çıkmaz yükte. Anakart 55 derece oldu ki buna çok şaşırdım normalde 42 nin üzerine çıkmaz. Ekran kartıda 70 küsür derece olmuştu ki ısı borulu soğutuculu falan sağlam fan var üzerinde 60 tan yukarısını görmemiştim. kasada da 4 tane fan var. mafia 2 den başka oyunda ısınmıyor hiç bu kadar neden anlamadım.

6915 Mesaj
19 Mart 2012; 2:35:03 

Sıcaklık sorunu yaşayanlar önce termal macunun kuruyup kurumadığını kontrol etsinler ve kaliteli bir macunla yenilesinler.. OC yapılacaksa daha iyi bir soğutucu şart tabiki...

Şebnem Ferah
Öyle bir ilaç bulabilmek isterdim ki, kurtulabilmek. Aşka dair bıraktığın korkulardan ama yaram çok DERİN..
• Sony NEX-6 • 16-50mm •

2891 Mesaj
19 Mart 2012; 22:10:09 

quote:

Orijinalden alıntı: escapethelife

az önce gördüğüm en yüksek sıcaklığa ulaştım. mafia 2 de nedense böyle bir sorun yaşıyorum. işlemci 75 dereceye çıkıyor ki normalde 65'in üstüne çıkmaz yükte. Anakart 55 derece oldu ki buna çok şaşırdım normalde 42 nin üzerine çıkmaz. Ekran kartıda 70 küsür derece olmuştu ki ısı borulu soğutuculu falan sağlam fan var üzerinde 60 tan yukarısını görmemiştim. kasada da 4 tane fan var. mafia 2 den başka oyunda ısınmıyor hiç bu kadar neden anlamadım.

bu genelde uzun süre bakım yapılmayan bilgisayarların (birde iyi soğutucusu yoksa) genelde başına gelir...ilk önce iyi bir temizlik ...özellikle fan araları komple temizlik...sonra mutlak süretle iyi bir macun (iyi ve kötü macun arası kendi sistemimde 7 derece farkettirdiğine şahidim) sürmek (az miktar yarım nohut kadar o bile çok)...vede mutlak süretle işlemci soğutucusunu değiştirmek ....eksoz fanını 120 mm liklerden tercih etmek....saygılar

donanım haber bana çok şey öğretti katkıda bulunan
herkesinyüreğine-beynine-emeğine sağlık
bilgiyle-bilimle kalınız

815 Mesaj
20 Mart 2012; 16:47:52 

quote:

Orijinalden alıntı: ramazandeveli

bu genelde uzun süre bakım yapılmayan bilgisayarların (birde iyi soğutucusu yoksa) genelde başına gelir...ilk önce iyi bir temizlik ...özellikle fan araları komple temizlik...sonra mutlak süretle iyi bir macun (iyi ve kötü macun arası kendi sistemimde 7 derece farkettirdiğine şahidim) sürmek (az miktar yarım nohut kadar o bile çok)...vede mutlak süretle işlemci soğutucusunu değiştirmek ....eksoz fanını 120 mm liklerden tercih etmek....saygılar

Dostum bilgisayarım gayet temiz dark knight kasa var 4 fan takılı üzerine 2 tanesi direk anakart - ekran kartı ve işlemci üzerine vuruyor. biri arkada egzos fan biride önden harddiskleri serinletiyor. ekran kartı zaten msi twinfrozer serisinden soğutucusu baya sağlam. işlemci soğutucusunu bu aralar değiştirmeyi düşünüyorum ama oda fena sayılmaz hani. ben bf3 oynarken bile mafia II de gördüğüm sıcaklıkları görmedim. ki aradaki grafik farkı ortada. biraz internette dolandım mafia II de genel olarak herkesin sıcaklığı biraz fazla çıkmış neden anlamadım. Neyse zaten oyunu bitirdim dün akşam sildim

3 Mesaj
3 Haziran 2012; 11:10:02 

Beyler sizinki yine iyimiş ya benimki cs 1.6 & msn acınca donuyor kendını restliyor 7 senedir kullanıyorum ama hiç bole olmamıstı 2 gündür böyle dün bi temizliyim dedim temizledim şimdi tertemiz ancak simdi daha kotu oldu . pedere diyorum su at arabasını deiştirek ama beni dinlemiyo ekran kartını bile bu sene aldık daha :D artık pc bozuldugunda parca bulamıyorum :D

2348 Mesaj
8 Haziran 2012; 21:54:11 

Şu an Chrome ( 10 sekme ) ve Msn dışında görünürde çalışan program yok , core 0 : 65 , core 1 : 65 , temp1 : 65 , GPU : 60 ortalamalarında geziniyor. Hava şu anda 28-30 derece civarı. Bana yüksek gibi geldi sizce?

MSI cx640dx- 658xtr kullanıyorum.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

407 Mesaj
18 Haziran 2012; 12:15:32 

boştayken cpu 46___ anakart 42___ ekran kartı 51
oyundyken cpu 63-65___ anakart 45___ ekran kartı 73-75

işlemci AMD Athlon II 620 X4
ekrankartı SAPPHIRE HD5770 Vapor-X GDDR5
anakart asus p597 evo

kasada 3 adet 12cm. lik fan var.

HAVA SICAKLIĞI BULUNDUĞUM YERDE 38-40 derece .....o yüzden bu sıcaklıklar sanki normalmiş gibi geliyor..yan kapağa 1 tane daha 12cm lik fan takacağım belki bir miktar düşürebilirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeriko77 -- 18 Haziran 2012; 12:18:39 >

ORIGIN : JERIKO_____TR
BattleTag : JERIKO #2602

3 Mesaj
17 Kasım 2012; 16:56:44 

benim leptop çekirdek sıçaklıgı 60 - 55 arası ve bilgisarın altı yanıyor normal mi arkadaslar

3 Mesaj
17 Kasım 2012; 17:00:20 

lütfen yardım edersenı duçınız olurum

3 Mesaj
17 Kasım 2012; 17:01:24 

bnımkı normalöı

407 Mesaj
19 Kasım 2012; 8:22:30 

laptopun altının yanması çekirdekten değil harddisktendir büyük ihtimal,onun için 55-60 derece normaldir,ekstra soğutabilirsen daha verimli kullanırsın.Ben yaz sıcaklarında makinanın altına koyduğum 12 cm.lik 2 fan ile sıcaklığı 42-43 dereceye indirmiştim ama laptopu sabit masa üstünde kullanıyorum..

495 Mesaj
11 Mayıs 2013; 20:46:00 

gta 4 oynarken gpu 55-60 derece cpu 40 civari coreler 50-55 derece normalmi
bilgisayarım:İntel i7 3770 3.4-8 gb ram-2 gb ekran kartı Nvidia-128 bit veya 2 fan var kasa içinde kasa fanı yok aux fanımda yok GPU fanımda yok sadece anakart ve CPU fanım sizce kasanın yanlarınımı açıyım yoksa yeni fanmı taktırıyım

[URL=http://www.speedtest.net/my-result/3014503578][IMG]http://www.speedtest.net/result/3014503578.png[/IMG][/URL]

277 Mesaj
11 Mayıs 2013; 22:31:11 

İşlemci soğutucu kiti arasındaki termik pastanın yanı sıra soğutucu kitinin anakart üzerinede sıkı sıkıya oturmuş olmasıda ısınmayı azaltacak faktörle arasında

DH ASOSYALLER KULÜBÜ

398 Mesaj
12 Mayıs 2013; 5:09:43 

Şükür 57 dereceyi daha geçmedi.

"İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir.Ki yokluğu birşey değiştirmeyenin,varlığı gereksizdir."

407 Mesaj
13 Mayıs 2013; 9:07:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Oggy20

gta 4 oynarken gpu 55-60 derece cpu 40 civari coreler 50-55 derece normalmi
bilgisayarım:İntel i7 3770 3.4-8 gb ram-2 gb ekran kartı Nvidia-128 bit veya 2 fan var kasa içinde kasa fanı yok aux fanımda yok GPU fanımda yok sadece anakart ve CPU fanım sizce kasanın yanlarınımı açıyım yoksa yeni fanmı taktırıyım

bence sıcaklıklar normal..ben BF3 multiplayer oynarken GPU sıcaklığı 75-78 dereceye çıkıyor, şimdilik sorun yok..kasanın yanlarını açmaktan ziyade bir tane daha 12 cm.lik fan koyabilirsin, daha fydalı olur.(ön ve yan tarafa koyarsan içeri üflesin, arkaya koyarsan dışarı)

58 Mesaj
22 Mayıs 2013; 16:30:10 

ARKADASLAR AZCIK GÜLELİM
Not Leptop bennimdir ve dorudur :))

ARKASLAR KISA KESİCEM ESKİDEN PC İM HİÇ ISINMAZDI 2 YIL GEÖTİ DEDİM GİBİ LEPTOP 3 GB RAM VAR INTER İ 3 CORE

2 YILDAN SONA Bİ GARANTİ GİTTİ GİTMEZ OLAYDI

PC Bİ GELDİ

BOŞTA 85 DERECE !!!

OYUN OYNARKEN 90 95

ALTTA SOĞUTUCU OLMAYINCA EN FAZLA 2 SAAT DAYANIYODU

AMA Bİ CARE BULDUM ASLINDA HEPİNİZN BİLDİ BİR ŞEY AMA LEPTOPU OLANLAR BİLMEMZ CUNKU LEPTOPU DAGITMAK HER BABA YİĞİDİN YAPACAI BİR İŞ DEİLDİR

SOLE YAPTIM BOLE Bİ SORUN OLANLAR

1.ADIM İLK BAŞTA İŞLEMCİ FANIN OLDU YERİ AÇIN ABİ (İYİ CENE TEMİZLE BİŞEY BIRAKMA İSTERSEN SELİLOZİK TİNERLE BİLE TEMİZELEYE BİLRSİN FIRCAYI BATIR CE TİNERLE PARIL PARIL OLUR)

2. ADIM ARKADASLAR AYNI ACTIMIZ YERDE BULUNAN MACUN MACUNU NE KADAR İYİ SIKARSANIZ OO KADAR İYİ...

3. ADIM PC NİZE W8 YADA W7 ULTİ MATE YAPIN VE KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE VİRUS PROGRAMI KULANIN VE 1 HAFTADA Bİ TARATIN (TAVSİYEM) ESET
4. ADIM ARTIK PC NİZ BENİMKİ GİBİ BOSA 85 DERECE DEİL 45 50 ARASI OLUR 6.5GB OYUN OYNARKEN MAX SU ANA KADAR 60 65 İ GEÇMEDİ

5. ADIM ARKADASLAR BUNU Bİ OVGU OLARAK ALGILAYIN VE [bilgisayarınız bi hayvan deil bi makina ona makina gibi davranın 1.vurmayın 2.temizlini yapın..
6. ADIM LEPTOPUNUZDA 1 TEK OYUN OYNAYIN ESKİDEN BENDE DE 10 15 TANE VARDI NE OLDU ZARAR AMA PC NİZDE NE KADAR İYİ ÖZEN OO KADAR VERİM

BUNLAR BENİM LEPTOP İÇİNDİ '!!!'

ÇEŞKELER LE OLUCAK İŞ DEİL

1570 Mesaj
22 Mayıs 2013; 16:58:45 

Şaka :D

Pentax K20D, Vivitar 75-205 F2, Pentax-A 50 mm 1.7, Tamron 70-200 Dİ-LD-Macro, Sigma 17-70 DC HSM,

407 Mesaj
22 Mayıs 2013; 17:18:15 

quote:

Orijinalden alıntı: H.G.A

Şaka :D

3208 Mesaj
26 Mayıs 2013; 20:12:22 

Asus Eee PC leptop um var.(Minibook olarakta geçiyor sanırsam bunlar).Çok fazla ısınıyor özellikle İzmir'de havalar iyice ısındığından beri.(Yaklaşık 1 aydır 20-30C arası gidip geliyor)Isıyı kaldırmam için ne yapmam lazım?Özellikle LoL oynarken çok sıkıntı oluyor.Aşırı ısınıyor,PC kapanıyor ve çıkışta ban yiyorum Çok ısındığı zamanlarda beni 1-2 saatliğine idare etsin diye PC'nin altına buz koyuyorum ama buzu 10 dk de eritiyor.Düzgün bir soğutucu alsam geçermi?Ve bu soğutucuların fiyatı ne kadardır?

Zeus!!!Your son has returned.I bring the destruction of Olympus!
Let us hunt those who have fallen to darkness.
League of Legends TR : Lethium

407 Mesaj
27 Mayıs 2013; 9:26:47 

quote:

Orijinalden alıntı: -Kratos-

Asus Eee PC leptop um var.(Minibook olarakta geçiyor sanırsam bunlar).Çok fazla ısınıyor özellikle İzmir'de havalar iyice ısındığından beri.(Yaklaşık 1 aydır 20-30C arası gidip geliyor)Isıyı kaldırmam için ne yapmam lazım?Özellikle LoL oynarken çok sıkıntı oluyor.Aşırı ısınıyor,PC kapanıyor ve çıkışta ban yiyorum Çok ısındığı zamanlarda beni 1-2 saatliğine idare etsin diye PC'nin altına buz koyuyorum ama buzu 10 dk de eritiyor.Düzgün bir soğutucu alsam geçermi?Ve bu soğutucuların fiyatı ne kadardır?

piyasada satılan fanlı laptop soğutucular var ama ben verim alamadım,üflemesi az geldi..bende kendi çözümümü buldum,2 adet 8 cm lik (istersen 3 adet) fanı klasör kapağına montajlayıp voltaj ayarlı adaptöre bağladım,istediğim gibi soğutuyorum..Türkiyenin en sıcak yerlerinden birinde bulunuyorum ama hiç sorun olmuyor..
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeriko77 -- 27 Mayıs 2013; 9:35:29 >

407 Mesaj
27 Mayıs 2013; 9:38:49 

daha çok fotoğraf
0
0
0
0

Bu mesajda bahsedilenler: @jeriko77

3208 Mesaj
27 Mayıs 2013; 17:00:22 

quote:

Orijinalden alıntı: jeriko77

piyasada satılan fanlı laptop soğutucular var ama ben verim alamadım,üflemesi az geldi..bende kendi çözümümü buldum,2 adet 8 cm lik (istersen 3 adet) fanı klasör kapağına montajlayıp voltaj ayarlı adaptöre bağladım,istediğim gibi soğutuyorum..Türkiyenin en sıcak yerlerinden birinde bulunuyorum ama hiç sorun olmuyor..
0

Teşekkürler deneyeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Zeus!!!Your son has returned.I bring the destruction of Olympus!
Let us hunt those who have fallen to darkness.
League of Legends TR : Lethium

1 Mesaj
28 Haziran 2013; 19:02:20 

ARKADAŞLAR İYİMİ DURUM CEVAP ATARMISINIZ

407 Mesaj
29 Haziran 2013; 9:34:20 

quote:

Orijinalden alıntı: neronayf

ARKADAŞLAR İYİMİ DURUM CEVAP ATARMISINIZ

hepsi normal..sorun yok. benim ekran kartı sıcaklığı BF3 multiplayer oynarken (64 kişilik serverda) 87 dereceye çıkıyor.

1967 Mesaj
30 Haziran 2013; 1:35:36 

tek anormal işlemci görünüyor soğutucu almanızı öneririm

Bu mesajda bahsedilenler: neronayf

GüzeL BakaN GüzeL GörüR GüzeL GöreN GüzeL DüşünüR GüzeL DüşüneN HayatındaN LezzeT AlıR

105 Mesaj
2 Temmuz 2013; 16:53:31 

Arkadaşlar sizce normal mi? Fan var ve laptop. BF3 oynarken 75-80 dereceyi buluyor. Bu arada gamebooster benim ekran kartımın sıcaklığını falan neden göstermiyor ?

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whiskypickle -- 2 Temmuz 2013; 16:55:24 >

2171 Mesaj
4 Temmuz 2013; 14:36:21 

taş çatlasın yükte 65

Windows 7 Ultimate x64 // Corsair 200R // Gigabyte 970A-DS3 // AMD FX6100 3.30GHz // Xigmatek Loki SD963 // His HD4890 // ASUS VS228D 21.5inch 1920x1080 // 4+2 1333MHz Kingston // 500gb WD Caviar Green HDD Sata 6GB/s //Corsair Force F60 SSD// Xigmatek Tauro 500watt 80+ Bronze // Creative T2900 Speakers // Jazz 9940 Subwoofer // Everbright VPA-747 // Creative X-Fi ExtremeMusic // Creative Tactic 3D Alpha // X7 G800V Klavye // X7 F3 Mouse // iPhone 4 16GB

2895 Mesaj
5 Temmuz 2013; 14:45:47 

quote:

Orijinalden alıntı: can0234can

ARKADASLAR AZCIK GÜLELİM
Not Leptop bennimdir ve dorudur :))

ARKASLAR KISA KESİCEM ESKİDEN PC İM HİÇ ISINMAZDI 2 YIL GEÖTİ DEDİM GİBİ LEPTOP 3 GB RAM VAR INTER İ 3 CORE

2 YILDAN SONA Bİ GARANTİ GİTTİ GİTMEZ OLAYDI

PC Bİ GELDİ

BOŞTA 85 DERECE !!!

OYUN OYNARKEN 90 95

ALTTA SOĞUTUCU OLMAYINCA EN FAZLA 2 SAAT DAYANIYODU

AMA Bİ CARE BULDUM ASLINDA HEPİNİZN BİLDİ BİR ŞEY AMA LEPTOPU OLANLAR BİLMEMZ CUNKU LEPTOPU DAGITMAK HER BABA YİĞİDİN YAPACAI BİR İŞ DEİLDİR

SOLE YAPTIM BOLE Bİ SORUN OLANLAR

1.ADIM İLK BAŞTA İŞLEMCİ FANIN OLDU YERİ AÇIN ABİ (İYİ CENE TEMİZLE BİŞEY BIRAKMA İSTERSEN SELİLOZİK TİNERLE BİLE TEMİZELEYE BİLRSİN FIRCAYI BATIR CE TİNERLE PARIL PARIL OLUR)

2. ADIM ARKADASLAR AYNI ACTIMIZ YERDE BULUNAN MACUN MACUNU NE KADAR İYİ SIKARSANIZ OO KADAR İYİ...

3. ADIM PC NİZE W8 YADA W7 ULTİ MATE YAPIN VE KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE VİRUS PROGRAMI KULANIN VE 1 HAFTADA Bİ TARATIN (TAVSİYEM) ESET
4. ADIM ARTIK PC NİZ BENİMKİ GİBİ BOSA 85 DERECE DEİL 45 50 ARASI OLUR 6.5GB OYUN OYNARKEN MAX SU ANA KADAR 60 65 İ GEÇMEDİ

5. ADIM ARKADASLAR BUNU Bİ OVGU OLARAK ALGILAYIN VE [bilgisayarınız bi hayvan deil bi makina ona makina gibi davranın 1.vurmayın 2.temizlini yapın..
6. ADIM LEPTOPUNUZDA 1 TEK OYUN OYNAYIN ESKİDEN BENDE DE 10 15 TANE VARDI NE OLDU ZARAR AMA PC NİZDE NE KADAR İYİ ÖZEN OO KADAR VERİM

BUNLAR BENİM LEPTOP İÇİNDİ '!!!'

ÇEŞKELER LE OLUCAK İŞ DEİL

6,5 gb oyun nedir yaw 1 tek oyu oynamak nedir ben netbookumda virüs progrmaı bile kullanmıyorum bozulmayınc akendim format attım

kız çocuklarını kaçırıp satacakalrını söyleyen sadistlere küfür ettiğim için yönetimden özür dilerim

4 Mesaj
6 Temmuz 2013; 23:32:07 

Arkadaşlar benimki 80 den aşağı inmiyor normal durumdayken herhangi bir oyun açtığımda dahada yükseliyor sizce sıkıntı yaratabilirmi .

58 Mesaj
9 Temmuz 2013; 8:25:53 

quote:

Orijinalden alıntı: MEGASTASYON

Arkadaşlar benimki 80 den aşağı inmiyor normal durumdayken herhangi bir oyun açtığımda dahada yükseliyor sizce sıkıntı yaratabilirmi .

Kardesım tabı yaratır ben 3 kere hdd deiştirdimm bende de aynı sorun vardı,

bide oyunlarda kasar senı rahatsız eder
Çozum

Git bi Pc ciye leptosa sakın elemeye kalkma toplayamassn pc yi

adam git de bunu açın iyi cene temızleyın bide termal macun sıkın bide format atsınlar oo bilgisayar 50 den yuarı cıkmaz sen bide baa teknik ozelliklerini sole daha cok yardımcı olurum sana benim pc eskıden 90 95 oluyodu 95 kapanıyor zaten otomatık

bende gittim acun sıktırdım bı format bıde temızledım 12 gb oyunda 65 i geçmiyo

4 Mesaj
12 Temmuz 2013; 14:23:00 

quote:

Kardesım tabı yaratır ben 3 kere hdd deiştirdimm bende de aynı sorun vardı,

bide oyunlarda kasar senı rahatsız eder
Çozum

Git bi Pc ciye leptosa sakın elemeye kalkma toplayamassn pc yi

adam git de bunu açın iyi cene temızleyın bide termal macun sıkın bide format atsınlar oo bilgisayar 50 den yuarı cıkmaz sen bide baa teknik ozelliklerini sole daha cok yardımcı olurum sana benim pc eskıden 90 95 oluyodu 95 kapanıyor zaten otomatık

bende gittim acun sıktırdım bı format bıde temızledım 12 gb oyunda 65 i geçmiyo

bilgisayar masaüstü ama sanırım fanda sorun var fanını değiştircem inşallah geçer. Ayrıca bilgisayar çok temiz ve o kadar ısınacak kadar bir donanıma sahip değil bence sorun fanda . fanı değiştiririm olmazsa dediğini yaptırırım . Verdiğin bilgiler için saol .

58 Mesaj
13 Temmuz 2013; 21:31:06 

quote:

Orijinalden alıntı: MEGASTASYON

bilgisayar masaüstü ama sanırım fanda sorun var fanını değiştircem inşallah geçer. Ayrıca bilgisayar çok temiz ve o kadar ısınacak kadar bir donanıma sahip değil bence sorun fanda . fanı değiştiririm olmazsa dediğini yaptırırım . Verdiğin bilgiler için saol .

fan ı bi deiştir güçlü bişey al olmadı fanları yukselt 3 4 5 :D oo kadar ısınması pc de kotu yanı leptop olsa neyse derımde sen bi ac termal macunu deiştir bi fanı deiştir fan yukselt

58 Mesaj
17 Temmuz 2013; 22:14:14 

quote:

Orijinalden alıntı: montevo

6,5 gb oyun nedir yaw 1 tek oyu oynamak nedir ben netbookumda virüs progrmaı bile kullanmıyorum bozulmayınc akendim format attım

Sen pc den anlamıyorsun 6.5 gb oyun sen hafife alıyosun ama onun çozunurlukleri var bu leptop ekran kartı da ole ahım sahım deil yani

ha bide oo formatı bizde atıyoruz sorun deil lisanslarını hepsini bilyorum

bide oynadım oyunda tek uygulama yok steam var virus programı o su busu var

onlarıda kat

sen virus programı kulanmıyorum diyorsun ama virus programı nabıcankı sen iş adamı mısın şirketin özel dosyaları var

2895 Mesaj
18 Temmuz 2013; 8:15:28 

kardeş ukalalık olmasında öyle benim için sağda solda pc bilmiyor deme sallandırırlar desem yeridir.bi öneri yapmışsın herkes özellikle laplobu olanalr bilmez demişsin.laplop biraz pahalı ve pc manyakları genelde masaüstü alır.kaldıki bi pc manyağının laplobu kötü durumda olsun.bilmez dediğin olay pcyi facebook için kullananlar olabilir.virüs programı kullanma için şirket sahibi olmama gerekli değil.hem kendini övüp hemde millete şöyle böyle yapmalısın demek standart ben bilirim sen bilmezsin kafalı pc ciler gibi olduğunu gösteriyor.mümkünse bu mesajıma cevap yaz bi daha da muhattap olma benle.bide format olayına taktı onu anlamadım.sana formattan anlamıyor diyen mi oldu,yoksa sinirden ağzın köpükle dolunca ne yapacağını mı şaşırdın?

kız çocuklarını kaçırıp satacakalrını söyleyen sadistlere küfür ettiğim için yönetimden özür dilerim

58 Mesaj
18 Temmuz 2013; 22:37:44 

ya ben yanlıs anlatmısım ya sen yanlıs anlamaya devam ediyorsun

En kızdım sey Dır

2895 Mesaj
18 Temmuz 2013; 23:06:45 

ben de yaw hehe ye çok kızıyorum.

Bu mesajda bahsedilenler: can0234can

2171 Mesaj
25 Temmuz 2013; 19:58:15 

Maximum 60 - 65 derece

Windows 7 Ultimate x64 // Corsair 200R // Gigabyte 970A-DS3 // AMD FX6100 3.30GHz // Xigmatek Loki SD963 // His HD4890 // ASUS VS228D 21.5inch 1920x1080 // 4+2 1333MHz Kingston // 500gb WD Caviar Green HDD Sata 6GB/s //Corsair Force F60 SSD// Xigmatek Tauro 500watt 80+ Bronze // Creative T2900 Speakers // Jazz 9940 Subwoofer // Everbright VPA-747 // Creative X-Fi ExtremeMusic // Creative Tactic 3D Alpha // X7 G800V Klavye // X7 F3 Mouse // iPhone 4 16GB

4 Mesaj
27 Temmuz 2013; 16:51:07 

quote:

fan ı bi deiştir güçlü bişey al olmadı fanları yukselt 3 4 5 :D oo kadar ısınması pc de kotu yanı leptop olsa neyse derımde sen bi ac termal macunu deiştir bi fanı deiştir fan yukselt

fanı değiştirdim fanda sorun varmış 1 tanede ek fan takdım ön tarafa işe yaradı biraz düştü ısısı

130 Mesaj
8 Ağustos 2013; 10:18:01 

i5 460m işlemci var servisten dün geldi fanı temizlenmiş anakart tamir edilmiş falan boşta 65-70 derecelerde çok fazla değil mi normalde 50-55 falandı biraz yükte 80 dereceleri buluyor

Sons of Anarchy | V.P

Treat you as good as my leather and ride you as much as my HARLEY

4 Mesaj
21 Kasım 2013; 21:41:55 

Abi sizin maksimum dediğiniz dereceleri ben sistem boşta görüyorum :) Pachard Bell EasyNote LV44 kullanıyorum. 8GB ram, 2 GB Nvidia Geforce 630m ekran kartı, i5 işlemci, 750 gb hard disk, 17,3 ekran var.
Boştayken 50-55in altında hiç görmedim. 128mb lik ekran kartının rahatlıkla oynatabildiği knight online ı oynarken benim işlemci sıcaklığı 90-95 den aşağı düşmüyor. Donukluk yapıyor oyunda. Rome 2 , GTA 4 gibi oyunları bi süre oynadıktan sonra direk kapanıyor pc. Bende ekran kartını güncelleme falan yapsam düzelir sandım, olmadı. Recovery çektim programdandır diye de değişmedi. 1 yıllık makina. Belli ki servis e götürme zamanı geldi. Tahminimce toz macun konusudur. Tavsiyeniz var mı servise gitmemesi için?

56 Mesaj
25 Kasım 2013; 12:58:40 

quote:

Orijinalden alıntı: ra01t

Abi sizin maksimum dediğiniz dereceleri ben sistem boşta görüyorum :) Pachard Bell EasyNote LV44 kullanıyorum. 8GB ram, 2 GB Nvidia Geforce 630m ekran kartı, i5 işlemci, 750 gb hard disk, 17,3 ekran var.
Boştayken 50-55in altında hiç görmedim. 128mb lik ekran kartının rahatlıkla oynatabildiği knight online ı oynarken benim işlemci sıcaklığı 90-95 den aşağı düşmüyor. Donukluk yapıyor oyunda. Rome 2 , GTA 4 gibi oyunları bi süre oynadıktan sonra direk kapanıyor pc. Bende ekran kartını güncelleme falan yapsam düzelir sandım, olmadı. Recovery çektim programdandır diye de değişmedi. 1 yıllık makina. Belli ki servis e götürme zamanı geldi. Tahminimce toz macun konusudur. Tavsiyeniz var mı servise gitmemesi için?

Fanların içi dolmuştur muhtemelen eğer uzun süre kapatmadığın zamanlar olduysa makinayı muhtemelen jelde kurumuş olabilir donanımsal bir problem olmadan hallet bence problemi garantisi hala devam ediyor ürünün 1 senelikse kendin açma o yüzden götür servise temizlesinler yok zamanım yok diyorsan açarsan jelide yenilemeni öneririm ama jel konusunda emin değilim thermal padde koymuş olabilir araştır onuda bence.

Üniversitelinin Sesini Duyuran Objektif, Bağımsız Tek Site!Asus m5a97,Amd Fx6100 4Ghz,2x60Gb Vertex3 Raid0,Asus 6850,2x4 Gskill 1600Mhz Cl9,3r System L600 Mid tower

111 Mesaj
5 Nisan 2014; 15:20:45 

Benim 45-50-55 nasıldır !?

Asus M5A99FX PRO R2.0///AMD Fx(tm)-8120 Eight-Core Processor 16 Mb total cache AM3(artı) socket 3.10 GHz 8 Çekirdekli Black Series İşlemci///CORSAIR Vengeance DDR3 1600 mhz 4x2 8 gb ram ///XFX HD Readon 6850 256 bit PCI Express 2.1 GDDR5 Double Dissiparation 1 GB EKRAN KARTI DirectX 11///Modem Airties Air 5443 300 mbps///4 Fan(artı) cooler master TPC 812 Cpu Fan/// İşletim Sistemi Windows 8.1 Enterprise 64 bit