- x
CHERY ACTECO NASILDIR-ÖZELLİKLE KULLANANLARDAN YORUM LTF?
81 Cevap20346 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

633 Mesaj
3 Haziran 2009; 21:39:53 

..Arkadaşlar bu araca bakınıyorum bir süredir özellikler ve görünüş olarak hiç fena değil gibi duruyor..ayrıca fiyatıda uygun gibi sahibinden coma baktığımda 2008 modelleri 20 000 tl civarı fiyatlara görünüyor..şimdi bazılarınız çıkıp çin arabası vs vs vs alınmaz bunlar falan diyeceklerdir ama benim asıl merak ettiğim kullananların yorumları bu araç sahibi olanların yada deneme sürüşü falan yapmış olanların iyi olumlu ve kötü yönleriyle değerlendirmelerini yazmasını rica ediyorum..

..böylece merak eden diğer arkadaşlarda bir fikir sahibi olurlar bilgili olanların yazmasını rica ediyorum böylece konu gereksiz mesajlarla boş yere şişmemiş olur ve okuyanlardan kısa ve öz bir göz gezdirmeyle fikir sahibi olabilirler...yorumlarını yazacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

7460 Mesaj
3 Haziran 2009; 21:45:22 

acteco motorunun ismi sizin bahsettiğiniz model chery aliadır

ben inceledim bu cheryleri gerçekten kullanılan malzemeler kötü ama kullanımı performansı nasıldır bilemiyorum

belki 20 bin tlye göre yeterlidir bilemiyecem

882 Mesaj
4 Haziran 2009; 10:09:25 

Chery Tiggo kullandım bir arkadaşıma alacağına karşılık vermişlerdi.ayrıca Chery ithal eden Mermerler ile yakın ilişkin vardır. Chery özgün tasarım ve üretim yapan bir iki Çin markasından birisi. motor üretimi de kendisine ait. Chrysler ile ortaklıkları bulunmakta. Araçlar bayağı dolu geliyor. Chery bayileri bir anda peynir ekmek gibi her yerde bittiler ve ardından son 4 ay içinde çoğu kapandı. kendine has müşteri grubu olan bir araç olacaktır. bence bütçenize uygunsa 0 km araç olsun geniş hacim olsun en az 5 yıl kullanır sonra da bir müşteri bulur satarım derseniz alın . ama şunu unutmayın bu markanın geleceği konusu belirsizdir. Alia modelinin üretimi bitip yeni kasası çıktığında, zaten fazla bulunmayan bir model olduğundan parça sıkıntısı çekebilirsiniz. marka önemli değilse hacimli, kullanım ve parçada sıkıntı yaşamayacağınız iki model daha var. Bir tanesi 206 sedan İrandaki Peugeot tesislerinde üretiliyor her bakımdan ideal fiyatı 21-22.000 tl civarında bir diğeri ise yine aynı tesislerde üretilen Samand . bu araçta çok ilginç bir otomobil. araç çok iyi makyajlanmış bir peugeot 405, bayağı dolu geliyor. kasa çok sağlam, üzerindeki motor halen PSA grubunun kullandığı modern 1.6 16v 110 bg.lik motor. onun da fiyatı aynı seviyelerde.kolay gelsin.

DH 308 CLUB

2009 PEUGEOT 308 Comfort 1.6 VTI 120 Hp Babylone Kırmızı

633 Mesaj
5 Haziran 2009; 1:56:51 

reisG teşekkürederim açıklayıcı bilgilerin için.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Haziran 2009; 15:00:47 

İyi günler ben chery tiggo sahibiyim size tüm samimiyetimle sölüyorum kaçıcak araba değiller cheryler.Bildiğiniz gibi chery chrysler firmasının yüzde elli ortağı ve chery nin bazı modellerini dodge amerikada kendi markası altında satıyor.Chery motor konusunda fiat chrysler gibi markaların motorlarını üretiyor ve bence tiggom resmen uçuyor ama devirli kullanmak şartı ile ve şunu söyliyim bana göre bu araçlar sağlam çünki 1450kg bir araba sahibiyim sizce bu araba teneke olsa bu kadar ağır olur mu ve aracın kapılarında koruma barları da var kısacası siz millete hiç takılmayın bu araçlar gerçekten fiyatına göre mükemmel...

Saygılar...

61 Mesaj
20 Aralık 2009; 12:10:49 

Ekim 2008'den beri CHERY Tiggo kullanıyorum. Şöyle geriye dönüp baktığımda aracımın normal bakım masrafları dışında her hangi bir ekstra masrafının olmadığını söyleyebilirim. Motor performansı 1450 kg'lık bir araç için oldukça iyi denebilir. Malum bu kilodaki diğer markalar 2.0 motor kullanırlar ki TIGGO'ların 2.0 motorları yeni satışa başlandı. Motor devirli kullanımlarda oldukça atik ve tatmin edici. Aracın viraj kabiliyeti çok yüksek, yol tutuşunda hiç bir sorunu yok ama orjinal lastikleri (KUMHO) yetersiz bence. Zaten Chery'nin sadece dodge ile değil ingiliz firması LOTUS ve italyan FIAT ile de anlaşmaları var. Örneğin chery araçlarının yol tutuşu LOTUS'a ait. Lotus'u bilenler ne demek istediğimi anlayacaklardır. FIAT acteco 1.6 motorlarını linea serisinde kullanmak için satın alıyor bile....

CHERY çin otomobil üreticileri arasında bence bir gömlek üstün. Ayrıca fiyat/performans değerleri de piyasadaki bir çok araçtan daha iyi ...

Uzaklaştırılmış
20 Aralık 2009; 12:21:12 

Hoşgeldiniz cheryciler eee aklın yolu bir

4694 Mesaj
20 Aralık 2009; 12:49:16 

quote:

Orijinalden alıntı: cherytiggo

İyi günler ben chery tiggo sahibiyim size tüm samimiyetimle sölüyorum kaçıcak araba değiller cheryler.Bildiğiniz gibi chery chrysler firmasının yüzde elli ortağı ve chery nin bazı modellerini dodge amerikada kendi markası altında satıyor.Chery motor konusunda fiat chrysler gibi markaların motorlarını üretiyor ve bence tiggom resmen uçuyor ama devirli kullanmak şartı ile ve şunu söyliyim bana göre bu araçlar sağlam çünki 1450kg bir araba sahibiyim sizce bu araba teneke olsa bu kadar ağır olur mu ve aracın kapılarında koruma barları da var kısacası siz millete hiç takılmayın bu araçlar gerçekten fiyatına göre mükemmel...
Saygılar...

'' fiyatına göere mükemmel'' 35 000 tl değil mi bu?

şu videoyu izler misin?

http://video.aol.co.uk/...iggo-impolite/253261250

o bana göre güvewnli dediğin tigo ne hale gelmiş...
bence sen devirli kullanma ve uçma...

D.H. NEDEN BİR OTOMOBİL MARKAMIZ YOK? GRUBU

1097 Mesaj
20 Aralık 2009; 13:36:12 

quote:

Orijinalden alıntı: aybasan

..Arkadaşlar bu araca bakınıyorum bir süredir özellikler ve görünüş olarak hiç fena değil gibi duruyor..ayrıca fiyatıda uygun gibi sahibinden coma baktığımda 2008 modelleri 20 000 tl civarı fiyatlara görünüyor..şimdi bazılarınız çıkıp çin arabası vs vs vs alınmaz bunlar falan diyeceklerdir ama benim asıl merak ettiğim kullananların yorumları bu araç sahibi olanların yada deneme sürüşü falan yapmış olanların iyi olumlu ve kötü yönleriyle değerlendirmelerini yazmasını rica ediyorum..

..böylece merak eden diğer arkadaşlarda bir fikir sahibi olurlar bilgili olanların yazmasını rica ediyorum böylece konu gereksiz mesajlarla boş yere şişmemiş olur ve okuyanlardan kısa ve öz bir göz gezdirmeyle fikir sahibi olabilirler...yorumlarını yazacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Chery savunucularının öncelikle fiyatının neden uygun olduğunu açıklaması lazım. Malumunuz bu araçları geçen sene 28.000 TL ödeyip almışlar şimdi 1 yaşındaki 10-15 bin km'deki araçlara 20.000 TL etiket koyuyor ve satamıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PALERMO ® -- 20 Aralık 2009; 13:37:30 >

Uzaklaştırılmış
20 Aralık 2009; 13:48:16 

Chery sahipleri forumu basmış. Alın size tüketiciden cevaplar..

CHERY Otomobil A'dan Z'ye Sorunlu Çıktı

Eski Mazda kullanıcısı olarak ve Mermerler Grubu'nun güvenirliğine güvenerek, etrafımda söylenen onca olumsuz sözlere karşı Chery Tigo3 aracınızı satın aldım. Chery ile karşılaşmam Aydın bayinizde oldu.

Orada beyaz renk Tiggo vardı. Aracı incelediğimde çok etkilendim ve arkasında Mermerler grubunun olduğunu düşündüğüm için hemen az bir miktar kapora vererek düşünmek istediğimi ilettim.

İzmir'e geldiğimde siyah renk almak istediğime karar verdim. Aydın bayisi ellerinde siyah renk olmadığını ve bulunamayacağını iletti. Ben de tek tek tüm bayilerinizi aradım ve Uşak bayinizde siyah Tiggo buldum.

Aracı görmeden, sadece bayinizin sözüne güvenerek bir miktar nakit, üzerini de kredi kullanarak aracı satın aldım. Bir Cuma günü aracı teslim almak için Uşak'a geleceğimi ilettim. Oradaki bayan gerek yok, Hale hanım biz getiririz dediler.

Benzin parasını verdim. Aracımı ailecek getirip bana teslim ettiler. Yetkiliye defalarca "bakın yeni araçların bir takım ayarlarının yapılması gerekli, sözünüze güveniyorum, yaptırdınız değil mi" dedim.

Evet Hale hanım, hiç merak etmeyin, tüm bakımları yapıldı, tüm ayarlar tamam, aracınız süper oldu dediler. Yine Mermerler grubu olduğunu bildiğim için ok dedim. İlk defa bu gruptan araç almıyorum, hiç de sorun yaşamadım, ok size güveniyorum dedim.

Aracımı getirdiler, kullanmaya başladığım anda şikayetlerim başladı.

• Araç o kadar bariz sağa çekiyordu ki
• Araçta ön taraftan garip sesler geliyordu. (özellikle gaza basıldığında)
• Vites geçişleri (kamyon vitesi gibiydi)
• Camların açılıp kapanmasında sorun vardı
• Benzin kapağının açılışı sorunluydu
• Sanırım ayarları olmadığı için benzin tüketimi çok fazlaydı.
. Aracın klimasından ses geliyor.
. İçindeki plastik malzeme o kadar kalitesiz ki her yerden ayrılmaya başladı

5 aydır sorun yaşadığımı ilgililere defalarca aktarmama rağmen, ilk müşterileri olmamdan kaynaklanıyor olabilir, yalnız bırakıldım. İzmir bayisi 2. Eli olmayan, ne olacağı belli olmayan aracı ben geri alamam ve bundan sonra ben size iyi bir servis hizmeti de veremem demekte.

Aracım ilk alındığı ay 4 defa servise gitti, hala aynı sorunları yaşıyorum. Mermerler Grubu'nda hiçbir yetkili artık telefonlarıma çıkmıyor. Aracımın 5. Ooo bakımı geldi ama götürebileceğim serviste olmadığı için aracımı kullanamaz duruma geldim.

CHERY 4X4 İle Yolda Kalmanın Zevkini Yaşayın
40 yıllık şoförlüğüm var. Asla otomobilimin orijinalliğini bozmadım ta ki Chery ile tanışana kadar... Chery öyle bir otomobil ki sizi delirtmemesi imkansız, yolda bırakmasını işinizin yarım kalmasını geçtim servisi ve distribütörü bile sorun.

2009 model Chery Lusso model aracım sıfır km olmasına rağmen debriyaj balatası 2 defa sıyırdı. Garantili olmasına rağmen ücretsiz yapmadılar ve parasını aldılar...

Chery öyle bir otomobil ki parçası sadece servisinde var. Siz istemeseniz bile o parçayı taktırıyorlar ve Chery servislerine her gittiğimde sorun yaşıyorum. Aracın sitesinden otomobile bakarak karar veriyorum ama 6 lı cd çalar yok, yangın tüpü yok, ilk yardım çantası yok.

Bomboş bir araç almışım ve merak ediyorum bu aracın garanti kapsamı ne?

CHERY'nin Bitmek Bilmeyen Sorunları
ÖTV döneminde fiyatı ve donanımı ile bizi cezbeden Chery Alia Lusso aracı aldığımız gün aracımız sağa viraj dönebilecek şekilde felaket bir durumda sağa çekiyordu. Anlam veremediğim 1000 bakımında düzelir diye problem etmedim.

Daha sonra amortisörü fark ettik. O da kronik bir sorun dendi. Araçla giderken 10 yıllık bir araçta gibi hissediyorsunuz kendinizi. Amortisör vuruyor. 0.1000 bakımı zamanında bu sağa çekme problemimiz çözüldü.

Daha sonra 2500 km civarında trigerden ses gelmeye sunroof plastiğinden, sağ yolcu emniyet kemerinden, şoför camından sesler gelmeye başladı. Bu sorunlar da çözüldü. Teşekkürler Aloğlu Mersin. Amortisör halen duruyor.

Daha sonra fark ettik ki araç klima açınca hararet yapıyor 3-4 km içinde. Antep’te hastamıza kan ararken o cehennem sıcağında klima açma gafletinde bulunduk. Ve duman. Araba hararet yaptı. Chery’nin Antep’te servisi olmadığı için Adıyaman'a gidecek. Cumartesi akşamüstü olduğu için pazartesi gelecek dendi. Bu arada haklarımızı kimse söylemiyor.

Yoğun ısrarlarımıza karşılık araç kiralandı. Ve araç pazartesi gelecek ama siz sadece 1 günlük kiralayabilirsiniz denildi. Tartıştık ve aracımız gelene kadar kiralık aracın kalacağı söylendi. Cumartesi 18:00 da çekici ile Adıyaman’a giden araç aynı gün gece 02:35 sularında getirildi.

Müşteri memnuniyetimi firma çıkarları mı? Soruyorum biz istemesek acaba konaklama ve kiralama hizmetlerinden bahsederler mi? Ayıp büyük ayıp.

Hararet yapıldı artık araç hararet yapmıyordu. Denedim aracı, kapadığımda bir ses duydum, fan çalışıyor kapanınca. 2 aydır ilk defa duyuyorum yani bu aracın fanı 2 ay sonra yapıldı.

Büyük bir ambargo ile emme gaz tüp taktırdınız. Nedeni sorunsuz tam uyumlu ve arıza lambası yanmasın diye. Halen aracımız arıza lambası yanıyor. Klima açınca araba 1.viteste dahi gitmeyip bize trafikte güvenli seyir bakımından sürücü için önemli riskler teşkil ediyor.

Performans 0 ve Alia’ların 110 beygir olduğuna dahi inanmıyorum çünkü 70 beygirlik başka aracımız bile klima açıldığında hissettirmeyecek kadar az fark var.

Sonuç olarak aracınız görünüm ve donanım olarak keyif verdi fakat çıkardığı sorunlar yüzünden mağdur olduk. 0 almanın amacı problem çıkarmamasıdır. Ama biz bıktık sorunlardan. Tüketici haklarına başvuracağım. Hayati önem taşımaktadır, araç yokuşta gitmiyor. Hele bir de klima yanarsa gelin görün. Bu aracımın ayıplı olduğuna inanıyorum.

458 Mesaj
20 Aralık 2009; 14:12:27 

Youtube da cherry ncap kaza testlerini izleyin, bedavaya verseler binmemek lazım bu arabalara....

14147 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:10:18 

alırken ucuz deniyorda 2. el olarak satarken ne zararla satılıyor?
Gerçekten bir ekonomiklik sağlanıyormu?

yada muhtemel çıkıcak sorunları?...

gidin 2. el araç alın daha güvenli daha sağlam... nedir sıfır araç alma sevdası anlamıyorumki...
sıfır araç diye çok daha kalitesiz güvensiz ve muhtemelen size çok daha zarar ettiricek aracı almanın mantığını gerçekten anlayamıyorum...
saygı duyuyorum ancak anlayamıyorum...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6356 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:30:58 

28bin liradan daha az fiyata alınabilecek kaliteli bir araç var.
http://www.sahibinden.c...1002WQQpXQQdisplayitem?
0

sedansa sedan küçük motorsa küçük motor ve c segmenti

İmzasız...

12588 Mesaj
20 Aralık 2009; 15:52:32 

Forumu bence helisel basmış :) İş-güç yok, Chery başlıklarında kopyala yapıştır yapıyor malum siteden.

Bu arada şu Chery Tiggo sahipleri de biraz malzeme kalitesinden bahsetseler iyi olacak. Dikkat ettim de hiç bir şey yazmamış ikisi de bu konuda.

Uzaklaştırılmış
20 Aralık 2009; 15:55:24 

quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Forumu bence helisel basmış :) İş-güç yok, Chery başlıklarında kopyala yapıştır yapıyor malum siteden.

Bu arada şu Chery Tiggo sahipleri de biraz malzeme kalitesinden bahsetseler iyi olacak. Dikkat ettim de hiç bir şey yazmamış ikisi de bu konuda.

İş güç çok be hocam
Bugün biraz vakit bulabildim boş vaktimi nette değerlendirebiliyorum.
Yarın veya öbürgünden itibaren daha önce olduğu gibi uzun bi sessizliğe bürünebilirim yine

2579 Mesaj
20 Aralık 2009; 17:09:06 

o kadar verilen paraya yazık, 2. el bir sürü dolu araç var.
opeth'in verdiği linkteki lancer gıcır gıcır daha içi parlıyor resmen.

633 Mesaj
21 Aralık 2009; 1:37:03 

O Lanceri o fiyata değil yakınına bile satamaz..satabileceği en iyi rakam taş değil kaya çatlasın 22.000 tl dir

61 Mesaj
22 Aralık 2009; 9:16:19 

quote:

Orijinalden alıntı: helisel

Chery sahipleri forumu basmış. Alın size tüketiciden cevaplar..

CHERY Otomobil A'dan Z'ye Sorunlu Çıktı

Eski Mazda kullanıcısı olarak ve Mermerler Grubu'nun güvenirliğine güvenerek, etrafımda söylenen onca olumsuz sözlere karşı Chery Tigo3 aracınızı satın aldım. Chery ile karşılaşmam Aydın bayinizde oldu.

Orada beyaz renk Tiggo vardı. Aracı incelediğimde .....

Arkadaşım seni esefle kınıyorum. Tarafsız olmadığını gayet net ve açık olarak ortaya koymuşsun. Belki haklı olabilirsin çin arabalarının güvenliği tartışılabilecek ortada olan bir konudur ama ben kullanıcı olarak kendi aracımın sorunsuz ve iyi çıkmış olmasından mutluyum bunu da kabul etmek zorundasın. Şikayet var sitesinden yaptığın bu alıntıların altına bir not düşseydin keşke ;
OPEL’de 28 sayfa ve sayfa başına 15 şikayet belirtilmiş.... 26x15=420 adet şikayet ve hatta 2009 insignia ile yolda kalan adamın başına gelenlerden biraz bilgi verseydin, RENAULT için 26 sayfa ve sayfa başına 15 şikayet belirtilmiş.... 26x15=390 adet şikayet ve FORD içinse 14 sayfa ve sayfa başına 15 şikayet belirtilmiş.... 14x15=210 şikayet olduğunu ekleseydin yazına. Keşke değilmi.... ve hatta 2009 OCAK – KASIM arası 3000 küsür satılmış chery’nin bu sitede sadece 5 mesajının olduğunu küçücük harflerle yazıp bir köşeye iliştirseydin...

Arkadaşım sana cevap olarak opel captiva yada ford kuga’nın crash testleri ne bir bak diyorum. Bu test araçları aynen sokağamı çıkıyor sanıyorsun onuda merak etmekteyim...

Arkadaşım isteyen istediği aracı alır kullanır, güvenli değilse yada çok arızası çıkıyorsa o firma zaten ayakta duramaz ve batar. Chery dediğin sadece Türkiye’de değil bizim dışımızda 7 ülkede fabrikası olup üretim yapan ve 65 ülkeye araç satan bir marka. Nasıl zamanında Japonları kötüleyip sonra vaz geçemediysek ardından Korelileri beğenmeyip kötü bunlar diyerek kendimizi kandırmışsak o kafada değişen bir şey olmamış, ortada görülüyor.

Biraz uzun oldu özür dilerim ama atıp tutmadan önce 2 kere düşünmek gerek....
Saygılar.

2595 Mesaj
22 Aralık 2009; 10:14:16 

kimse atına eşek denilmesini istemez eyvallah da aklın yolu da bir sayın cheryciler..

burada sizin yazdıklarınızdan etkilenip gidip o arabadan alan kişilerin olmasını istemiyoruz.. zira aldıklarında ikiye katlanmaları kuvvetle muhtemel.. olay bu..

3590 Mesaj
22 Aralık 2009; 10:34:43 

TIGGO3 2000cc Lusso Otomatik Vites Benzin 44.990 TL

En full modelinin güvenlik donanımları:
- Sürücü ve yolcu hava yastıkları
- ABS + EBD

Evet sadece bu kadar. 45.000 TL bu arabaya ne akla hizmet verilir merak ediyorum .

Sadece örnek olarak veriyorum:

Chevrolet Cruze 1.6 16V (113 HP) 33.712 TL

EuroNCAP 5 yıldız ve baz modelinin güvenlik donanımları:
ABS
Hava Yastığı-Sürücü
Hava Yastığı-Yolcu
Hava Yastıkları-Yan
Hava Yastıkları-Perde
ESP(Elektronik Denge Kontrol Porgramı)
TC (Traction Control)
Arka Cam Orta Stop Lambası
Ön Fren-Hava Soğutmalı Disk
Arka Fren-Disk
Ön ve Arka Kapı İçlerinde Yan Darbe Koruyucu Barlar
Yükseklik Ayarlı Ön Emniyet Kemerleri
Üç Noktalı Aktif Gergili Ön Emniyet Kemerleri
Üç Noktalı Arka Emniyet Kemerleri
Sürücü ve Ön Yolcu Emniyet Kemerleri İkaz Lambası
Diz Koruyucu Panel
Çocuk Koltuğu Bağlantı Sistemi (ISOFIX)
Çocuk Kilidi
Kaza Anında Katlanabilen Pedal Sistemi

"Living On Earth Is Expensive, But It Does Include A Free Trip Around The Sun"

61 Mesaj
22 Aralık 2009; 12:46:40 

Eksik yazmışsın arkadaşım bak bunlar TIGGO'nun yazmadığın diğer artıları.

- Arka Cam Orta Stop Lambası
- Ön Fren-Hava Soğutmalı Disk
- Arka Fren-Disk
- Ön ve Arka Kapı İçlerinde Yan Darbe Koruyucu Barlar
- Yükseklik Ayarlı Ön Emniyet Kemerleri
- Üç Noktalı Arka Emniyet Kemerleri
- Çocuk Kilidi

ayrıca LOTUS imzalı yol tutuş karakteristiğini ve viraj denge çubuğunuda de ekleyelim lütfen. Diğer suvlarda olmayan farkı da budur...

1984 Mesaj
22 Aralık 2009; 16:14:29 

Yanlız bir fark daha var diğer suvlardan, Chery de 4x4 yok. şimdi ssangyong unda bazı modellerinde yok ama 4x4 olmadan bence tam anlamıyla suv olmaz araçlar.

quote:

Orijinalden alıntı: zilog

Eksik yazmışsın arkadaşım bak bunlar TIGGO'nun yazmadığın diğer artıları.

- Arka Cam Orta Stop Lambası
- Ön Fren-Hava Soğutmalı Disk
- Arka Fren-Disk
- Ön ve Arka Kapı İçlerinde Yan Darbe Koruyucu Barlar
- Yükseklik Ayarlı Ön Emniyet Kemerleri
- Üç Noktalı Arka Emniyet Kemerleri
- Çocuk Kilidi

ayrıca LOTUS imzalı yol tutuş karakteristiğini ve viraj denge çubuğunuda de ekleyelim lütfen. Diğer suvlarda olmayan farkı da budur...

61 Mesaj
22 Aralık 2009; 17:12:49 

evet haklısın arkadaşım ama 1600cc için.

1600cc ----> 4x2
2000cc ----> 4x4 M/T ve A/T seçenekleriyle...

ayrıca türkiyeye getirilmeyen 2400 cc motorlusuda 4x4. Sonra italyada DR5 olarak satılanda superchargerlı 1600cc (150 bp 205N/m tork değeri) olanıda yanılmıyorsam 4x4 olacaktı. (siz yazın arkadaşlar eksiklerinizi ben doldururum)

1282 Mesaj
22 Aralık 2009; 20:05:36 

Şimdiki fiyatın yarısına satılsa belki anlarım maddi durumun el vermemesi ve sıfır araç almak istenmesi nedeniyle bu araçların alınmasını ama bu fiyatlarla bu araçlar alınmaz. Malzeme kalitesi çok kötü, güvenlik namına hiçbirşey yok, aracın gerçekten elle tutulup övülecek bir tarafı yok.

Eğer "amaan ne olacak ben iyi şöförüm abs ile hava yastığı yeter" diye düşünüyorsanız lütfen aklınızdan çıkarmayın trafikte her an herşey olabilir. O araçta belki arkadaşınız dostunuz akrabanız belki eşiniz çocuğunuz varken kaza yaparsanız olacakları lütfen tahayyül edin. En azından Chery'nin Euro NCAP testlerine girmesini bekleyin, ısrarla o teste girmiyorlarsa vardır bir bildikleri

Do you still love nature despite what it did to you?
-Shakespeare to King of Spain

410 Mesaj
22 Aralık 2009; 22:03:33 

İlk zamanlar bende çok savunuyordum bu Çinlileri ama yaptığım bazı araştırmalar sonucu şimdilik bu araçlara bulaşmamak en iyisi.

Chery Alia sahibi biri ile telefonda görüştüm.Aracından çok şikayetçi.Süspansiyonları 6 defa değişmiş.Yer yer paslanma başlamış ve aracın çekişi çok ama çok düşük.Motor gücü 110 beygi yazıyor ama pratikte çekiş hiçte 110 beygirlik değil.Tork sorunu var.Mermerler grubu yapılan şikayetlerle ilgili hiçbirşey yapmamış.Üstelik açılan bayiler ve yetkili servisler birer birer kapanıyor.Ayrıca aracının yakıt tüketiminin çok ama çok yüksek olduğundan şikayetçi idi.100 liralık benzinle 300 km yol yapabiliyormuş.

Şimdi mahkemeye ve basına olayı yansıtma derdine düşmüş durumda.

Bende çok savunuyordum bu araçları ama kesinlikle araştırmadan almama taraftarıydım.Herkese önerim Chery veya başka bir çinli aracın almadan önce bir 10 yıl bekleyin.

61 Mesaj
22 Aralık 2009; 22:37:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil

Şimdiki fiyatın yarısına satılsa belki anlarım maddi durumun el vermemesi ve sıfır araç almak istenmesi nedeniyle bu araçların alınmasını ama bu fiyatlarla bu araçlar alınmaz. Malzeme kalitesi çok kötü, güvenlik namına hiçbirşey yok, aracın gerçekten elle tutulup övülecek bir tarafı yok.

Eğer "amaan ne olacak ben iyi şöförüm abs ile hava yastığı yeter" diye düşünüyorsanız lütfen aklınızdan çıkarmayın trafikte her an herşey olabilir. O araçta belki arkadaşınız dostunuz akrabanız belki eşiniz çocuğunuz varken kaza yaparsanız olacakları lütfen tahayyül edin. En azından Chery'nin Euro NCAP testlerine girmesini bekleyin, ısrarla o teste girmiyorlarsa vardır bir bildikleri

arkadaşım fazla konuşmaya gerek yok şu 3 videoyu izle sonra o gelişmiş hayal gücünü bizimle paylaş olurmu

--- CHERY TIGGO http://www.youtube.com/watch?v=VphcXHzAhiY
--- CHEVROLET CAPTIVA http://www.youtube.com/watch?v=iMs5BOFM2U8&feature=PlayList&p=A3BFB583711FF6B6&playnext=1&playnext_from=PL&index=41
--- FORD KUGA http://www.youtube.com/watch?v=rYKXreeVkoQ

1097 Mesaj
23 Aralık 2009; 0:30:17 

quote:

arkadaşım fazla konuşmaya gerek yok şu 3 videoyu izle sonra o gelişmiş hayal gücünü bizimle paylaş olurmu

--- CHEVROLET CAPTIVA http://www.youtube.com/watch?v=iMs5BOFM2U8&feature=PlayList&p=A3BFB583711FF6B6&playnext=1&playnext_from=PL&index=41

Captiva ve Kuga'nın testini Euroncap yapıyor, Tiggo'nun testini kimler yapmış söyler misin?

Önce savunduğun markayı Euroncap testlerinde görelim de ondan sonra konuşalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PALERMO ® -- 23 Aralık 2009; 0:30:42 >

62 Mesaj
23 Aralık 2009; 1:33:28 

Logan'ımı seviyorum.

Allaha şükür 5 yıla yakındır tık demedi. Arkamda Lotus yok Renault var bana yetiyor.
18.000 e sıfır araç sahibi oldum bütün beklentilerimi karşıladı.

O arkadaş eğer parası bolsa bide sandero stepway 1.5 alsın bakalım nasıl gelecek.Yazın üstünden kazağını çıkarmış gibi gelecek.

● Galatasaray SK ●
● Elano Blumer ● Kader Keita ●
● Arda Turan ● Milan Baros ● Harry Kewell ●
● Joao Alves ● Lucas Neill ● Dos Santos ● Leo Franco ●
● Made By Curly ●

14843 Mesaj
23 Aralık 2009; 1:38:27 

20 milyar ancak chery alınarak çöpe atılabilir.

1282 Mesaj
23 Aralık 2009; 9:26:45 

quote:

Bu testlerin ne olduğunu gerçekten bildiğine emin misin? O çarpışmalar arasında kaç km hız farkı var biliyor musun? Aracın katlanmaya başladığı yerleri, kapı çıtalarında bile oluşan darbe emilimlerini, bunun sonucu olarak yaşam alanındaki değişken g kuvvetini ve darbe sonucunda oluşan yaşam alanındaki hasarı görüp hesaplayabiliyor musun? Sakın o videoda aracın üstüne Euro NCAP yazıyor falan deme, Euro NCAP'in böyle bir testi yok, adamlar yazmışlar aracın üstüne öyle kafasına göre.

Elbette Cherry Amulet kaza testleri gibi olmayacak çünkü o testlerden daha yavaş bir hızda ve daha ağır bir arabadan bahsediyorsun. Sonuç olarak bu araçlar güvenli değil, kaliteli değil, yürür aksamları ve hareketli parçaları uzun ömürlü değil.

Gelişmiş hayal gücü dediğin şey salt bilgi ama senin bilgi dediğin şey hayal gücü, hatta kendi garajlarında yaptıkları testi Euro NCAP gibi görmeyi sağlayan şizofreni kıyısında gezinen bir hayal gücü.

Lotus'la ortak geliştiriliyor falan diye de saçmalamanın alemi yok, Lotus sadece A6 coupe modeli için Chery ile ortak çalışıyor ve zaten artık kafalardaki Lotus imajı 1980lerin aracı değil, Proton tarafından satın alındığından beri tahmin edemeyeceğin kadar çok şey değişti Lotus'ta.

Fiat'la da bir ortaklığı yok, 2010 yılı için Fiat araçlarının Chery'nin fabrikasında Fiat üretim bantlarından çıkması için anlaşma sağlanmaya çalıştı ama Fiat ekonomik krizi bahane ederek vazgeçti. Bu sayede Chery Avrupa piyasalarında Fiat desteği almayı bekliyordu ama mümkün olmadı.

Ayrıca Chrysler ile ortaklık kurmaya çalıştı, Chrysler Çin'de satılacak Dodge'ları üretmesini kabul etti ancak "gerekli kaliteyi ve güvenliği" sağlayamadıkları için ortaklıktan vazgeçtiklerini açıkladı.

Chery ne ucuz, ne kaliteli, ne güvenli, ne dayanıklı ne de uzun ömürlü. Hyundai gibi bir firma varken zaten hiç şansı yok ama çok bilinmeyen Proton bile fersah fersah üstün bir markadır Chery'den. Chery'nin dünyadaki tek kozu aşırı ucuz olması ama Mermerler'in kar aşkı elinden bu kozu da alıyor.

61 Mesaj
23 Aralık 2009; 11:37:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil

Bu testlerin ne olduğunu gerçekten bildiğine emin misin? O çarpışmalar arasında kaç km hız farkı var biliyor musun? Aracın katlanmaya başladığı yerleri, kapı çıtalarında bile oluşan darbe emilimlerini, bunun sonucu olarak yaşam alanındaki değişken g kuvvetini ve darbe sonucunda oluşan yaşam alanındaki hasarı görüp hesaplayabiliyor musun? Sakın o videoda aracın üstüne Euro NCAP yazıyor falan deme, Euro NCAP'in böyle bir testi yok, adamlar yazmışlar aracın üstüne öyle ......

Hocam güzel doldurmuşun sayfayıda eksik olan bu bilgilere nereden ulaştığın. Doğru ile yanlışı ayıran tek şey kaynağıdır.
Bu bilgilerin kaynaklarını bizimle paylaşırsan sevinirim..... ( Haber, makale, dergi linki ingilizce/almanca fark etmez sen linkleri bi yazıver yeter....)

Uzaklaştırılmış
23 Aralık 2009; 13:18:57 

Lotus geliştirmiş diye iddia edenler var ancak tiggo3 içinde 5 kişi otururken neden efsane kasa corolla gibi yerle bir oluyor?
Gerçekten görmeniz lazım bunun bir arazi aracı olduğunu iddia ediyorlarsa ben buna 5 kişi bindiğimde çökmemesi, arkasına römork taktığımda motorun hissetmemesi lazım.
Ucuz parçaları biraraya getirerek kaliteli ürün üretemezsiniz.

61 Mesaj
23 Aralık 2009; 13:37:20 

quote:

Lotus geliştirmiş diye iddia edenler var ancak tiggo3 içinde 5 kişi otururken neden efsane kasa corolla gibi yerle bir oluyor?
Gerçekten görmeniz lazım bunun bir arazi aracı olduğunu iddia ediyorlarsa ben buna 5 kişi bindiğimde çökmemesi, arkasına römork taktığımda motorun hissetmemesi lazım.
Ucuz parçaları biraraya getirerek kaliteli ürün üretemezsiniz.

Bakın anlatmaya çalıtığım buydu.... Sizde güvenirliğinizi kanıtlayın beyler, sonra yazdıklarınız hayal gücü olmaktan gerçeğe dönsün ....

quote:

Tiggo 3 comes with the advanced chassis for sedans calibrated by Britain's Group Lotus PLC. This chassis matches perfectly with the car's engine, thereby bringing great driving pleasure. Made of aluminum alloy and composite materials, Tiggo 3 adopts the lightweight technology leading in the State 863 Plan. Its average fuel consumption for every 100 km reduces by 8%, a miracle among the mid-level sedans. With new drive, new space and new experience, Tiggo 3 brings you brand-new driving experience and life style characterized by fashion, activity and tastefulness.

link ---> http://www.cheryinterna...l.com/en/tiggo-overview

Uzaklaştırılmış
23 Aralık 2009; 14:00:09 

Şimdi chery mühendisi olsam sana desem ki, bu otomobilin şasisini St37 kodlu metalden ürettik.
Güvenilirliğini kanıtlamış olur muyum?
Belki dersin ki, vay be metale bak, demek ki kaliteli bişey..

St 37 en boktan metaldir ama

O yüzden " advanced chasis" le üretildiğinden, " great driving pleasure" sağladığından, Motorla şasinin " great matches" olduğundan zirvalamayacaksın bir üretici olarak.

Sokucan Ncap'e 64 ile, gerekirse golf gibi 100 ile, görücez sonucunu sende "branded by ncap" olacan.

Yoksa trabant da sallar "ultimate driving machine" der. Peki olabilir mi?

1198 Mesaj
23 Aralık 2009; 14:12:12 

100 le sokarsan ncap a direksiyon mankenin neresine girer bilmiyorum Allah muhafaza.

61 Mesaj
23 Aralık 2009; 16:10:24 

quote:

Şimdi chery mühendisi olsam sana desem ki, bu otomobilin şasisini St37 kodlu metalden ürettik.
Güvenilirliğini kanıtlamış olur muyum?
Belki dersin ki, vay be metale bak, demek ki kaliteli bişey..

St 37 en boktan metaldir ama

O yüzden " advanced chasis" le üretildiğinden, " great driving pleasure" sağladığından, Motorla şasinin " great matches" olduğundan zirvalamayacaksın bir üretici olarak.

Sokucan Ncap'e 64 ile, gerekirse golf gibi 100 ile, görücez sonucunu sende "branded by ncap" olacan.

Yoksa trabant da sallar "ultimate driving machine" der. Peki olabilir mi?

senin gibi ne bildiği belli olmayan bir adam bana çelikleri anlatacaksa hiç yorulmasın. Sen şimdi daha sağlam olsun 100'le ncap'a girsin diye arabanın orasına burasını betonlada güçlendirmeye kalkarsın. ST37 çeliğinin özellikleri ve kullanım alanları. Boktan metal bak nerelerde kullanıyormuş çok akıllı arkadaşım

3.1. Çelik Malzeme Özellikleri

Taşıyıcı sistemler için kullanılan çelik malzeme yapı çeliği veya yapısal çelik olarak isimlendirilir. Yapısal çeliği malzeme kalitesine göre normal yapı çeliği ve yüksek dayanımlı yapı çeliği olarak ikiye ayırabiliriz. Normal yapı çeliği akma sınırı 2400 kg/cm2 olan ve St 37 olarak anılan çeliklerdir. Yüksek dayanımlı çelikler akma sınırı 3000 kg/cm2 (St 50) ve daha yukarı olan çeliklerdir ve en yaygın kullanılanı 3600 kg/cm2 akma sınırına sahip St 52 kalitede olanıdır.

3.2. Uygulama Alanları

Yapısal çelik, endüstriyel tesisler yanında aşağıda sıralanan birçok yapı türünün taşıyıcı sistemi için kullanılabilir.

a. Ofis binaları
b. İş merkezleri
c. Alışveriş merkezleri
d. Terminal binaları
e. Okullar
f. Konutlar
g. Otoparklar
h. Spor ve sergi salonları
i. Stadyumlar
j. Tarihi eserlerin restorasyonu

link ---> http://www.e-celikyapi.com/clkkul.htm

Belkide ben seni yanlış anladım, otoparkı görünce otomobili çağrıştırdı aklına sanırım sende arabaları bundan yapıyorlar diye mi korktun !!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zilog -- 23 Aralık 2009; 16:31:00 >

1430 Mesaj
23 Aralık 2009; 16:49:03 

Aracın güvenliği kendini ne kadar koruduguna degil surucusunu ne kadar koruduguna gore belirlenir. Bu durumda video izleyerek karar vermek pekk mantıklı değil. Aynı hızda aynı darbeyi aldıgında maketin hangi bolgesinin ne kadar zarar gordugune bakmak lazım.

Simdi lotus gelistirdi o gelistirdi bu gelistirdi demek cok gercekci bir yaklasım degil. Lotus aynı zamanda protonlada ortak çalısıyor. Lotus teknoloji satan bir firma zaten.

Gercek sonuçları tiggo icin 1 yılda almak cok dogru olmaz araba 5 sene sonra hala tas gibi ise o zaman bu araclar iyi diyebilirsiniz. Zaten 1 yılda hic bir sorun yasatmamalı hic bir arac. Ustelik yol tutusu motor performansı icin guvenilir kaynaklar tarafından yapılmıs test varsa tartısalım yoksa yol tutusu iyi motoru kotu demek biraz sacma neye gore iyi neye gore kotu degilmi

Fakat su bir gercek ikinci eli zayıf olacak bu aracların

All of my life I have lived by a code and the code is simple: honor the gods, love your woman and defend your country. Troy is mother to us all. Fight for her!

Uzaklaştırılmış
23 Aralık 2009; 17:06:16 

quote:

senin gibi ne bildiği belli olmayan bir adam bana çelikleri anlatacaksa hiç yorulmasın. Sen şimdi daha sağlam olsun 100'le ncap'a girsin diye arabanın orasına burasını betonlada güçlendirmeye kalkarsın. ST37 çeliğinin özellikleri ve kullanım alanları. Boktan metal bak nerelerde kullanıyormuş çok akıllı arkadaşım

3.1. Çelik Malzeme Özellikleri

Taşıyıcı sistemler için kullanılan çelik malzeme yapı çeliği veya yapısal çelik olarak isimlendirilir. Yapısal çeliği malzeme kalitesine göre normal yapı çeliği ve yüksek dayanımlı yapı çeliği olarak ikiye ayırabiliriz. Normal yapı çeliği akma sınırı 2400 kg/cm2 olan ve St 37 olarak anılan çeliklerdir. Yüksek dayanımlı çelikler akma sınırı 3000 kg/cm2 (St 50) ve daha yukarı olan çeliklerdir ve en yaygın kullanılanı 3600 kg/cm2 akma sınırına sahip St 52 kalitede olanıdır.

3.2. Uygulama Alanları

Yapısal çelik, endüstriyel tesisler yanında aşağıda sıralanan birçok yapı türünün taşıyıcı sistemi için kullanılabilir.

a. Ofis binaları
b. İş merkezleri
c. Alışveriş merkezleri
d. Terminal binaları
e. Okullar
f. Konutlar
g. Otoparklar
h. Spor ve sergi salonları
i. Stadyumlar
j. Tarihi eserlerin restorasyonu

link ---> http://www.e-celikyapi.com/clkkul.htm

Belkide ben seni yanlış anladım, otoparkı görünce otomobili çağrıştırdı aklına sanırım sende arabaları bundan yapıyorlar diye mi korktun !!!!

Zilog arkadaşım..
Merak etme çelikler konusunda da metaller konusunda da kompozit konusunda da sheet metal konusunda da ayrıntılı ders verebilirim ücret dahilinde
Ne bildiğini gayet iyi bilen, oradan buradan copy-paste yapmadan sana "örneğin" hususunda bilgi vermeye çalışan biriyim.
Elbette ki St37 kaynaklayarak otomobil yapılmaz Bunu ciddiye alıpta böyle bir cevap yazma gafletinde bulunduğun için ayrıca tebrik ederim.
O yüzden "kanıt sunun", "belge gösterin", demden önce şu hususları araştırmanı tavsiye ederim. Belki metaller konusunda birşeyler kazanırsın.

Brinell, Vickers, Rockwell, Mohs ve Scleroscope sertlik ölçme deneyleri.
Kristal kafes yapıları.
Ferrit, Ostenit, Ledeburit, Perlit Fazları.
Perlit, Beynit, Sementit, Martenzit faz dönüşümleri.
Ve en önemlisi sementasyon (karbonlama) işlemleri.

Belki tüm bunlardan sonra Sheet Metal konusuna yavaş yavaş giriş yapabiliriz.
Yani haddeden çıkan her sheet metal, bildiğin metal değildir.
Metal öyle bir şey ki, kalitelisiyle kalitesizini bakarak göremezsin.
Tıpkı Rav4 ile Tiggo'ya uzaktan baktığında bir fark görememen gibi.

1282 Mesaj
23 Aralık 2009; 19:21:18 

quote:

link ---> http://www.cheryinterna...l.com/en/tiggo-overview

Neydi anlatmaya çalıştığın? Herkes gibi o arkadaşta gördüklerini yorumlayıp yazmış. Sen Lotus üretiyor Fiat'la ortaklar diyorsun, Euro NCAP olmayan testi sanki Euro NCAP gibi oraya koyuyorsun.

Linkler İngilizce'dir;

Chery-Fiat Ortaklığı Başlamadan Bitti

Chery-Chrysler Ortaklığı Başlamadan Bitti

Lotus ile ilgili link vermem mümkün değil, çünkü Lotus bugüne kadar beraber çalıştığı ve piyasaya ürün çıkartan tüm firmaları kendi sitesinde yayınlamış olmasına rağmen Chery markası hiçbir yerde yok, newsletterlar dahil. Lotus fabrikası yakınlarında kamuflajsız bir Chery A6 görüldüğü için bu araca Lotus'un destek verdiği dedikodusu var, ben de buna istinaden yazdım. Yoksa Lotus piyasadaki hiçbir Chery marka aracın tasarımına veya teknolojisine katkıda bulunmamıştır, eğer bulunduysa Lotus resmi sitesinden bunu kanıtlayın.

Sonuç olarak Euro NCAP testlerine girmeye cesaret edemeyen bir firma güvensiz araçlar üretiyordur. Kendisi güvenmiyor ki aracının güvenli olduğuna ben nasıl güveneyim. Araca Euro NCAP stickerı yapıştırıp nizami olmayan engele nizami olmayan hızla çarp ondan sonra bu araç güvenli de, resmen sahtekarlık. Yukarıda da yazdığım gibi ;Chery ne ucuz, ne kaliteli, ne güvenli, ne dayanıklı ne de uzun ömürlü. Hyundai gibi bir firma varken zaten hiç şansı yok ama çok bilinmeyen Proton bile fersah fersah üstün bir markadır Chery'den. Chery'nin dünyadaki tek kozu aşırı ucuz olması ama Mermerler'in kar aşkı elinden bu kozu da alıyor.

470 Mesaj
24 Aralık 2009; 1:58:35 

cherynin 5 yıldız almasını bekleyen biri değilim..
Ancak gündelik hayatta bindiğimiz araçların bir çoğunun cheryden çok daha güvenli olduğuna inanmıyorum..
Sıfır veya bol donanımlı yeni bir araca binmek isteyen birçok arkadaş için chery belki de iyi bir alternatif..

bu fiyatlar çerçevesinde sıfırı alınabilecek daha güvenli araçlar önerebilir misiniz?

1282 Mesaj
24 Aralık 2009; 13:11:45 

quote:

Orijinalden alıntı: ergungur

cherynin 5 yıldız almasını bekleyen biri değilim..
Ancak gündelik hayatta bindiğimiz araçların bir çoğunun cheryden çok daha güvenli olduğuna inanmıyorum..
Sıfır veya bol donanımlı yeni bir araca binmek isteyen birçok arkadaş için chery belki de iyi bir alternatif..

bu fiyatlar çerçevesinde sıfırı alınabilecek daha güvenli araçlar önerebilir misiniz?

Kampanyalı olarak Chery Alia 24bin Tl, Chery Tiggo 34bin Tl'den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Bu fiyatlara alacağınız bir sürü sıfır araba var ve hepsi(belki Fiat Palio hariç ) hem aktif hem de pasif güvenlik donanımlarıyla Chery'den daha güvenlidir, tek tek yazmama gerek yok.

470 Mesaj
25 Aralık 2009; 0:44:21 

günlerdir cherylere taktım.. gerçekten merak ettim ve ediyorum kalite ve güvenliğini...
Çinde malum ucuz işgücü ve toplu üretimin sağladığı ucuzluk, çin arabalarına direk yansıyacaktır, bu güvensizlik-kalitesizliği göstermez..
Zaten rakip firmaların sattığı clio-albea fiyatlarına adamların sattığı aracı kıyaslayınca, rakip firmaların bu noktalardan saldıracağı kesin birşey...

İnanmak istemediğim güvensizliğe dair birşeyler buldum, kafam karıştı, birlikte anlamaya çalışalım..
İnsan hayatı herşeyden değerli olduğuna göre işi gurur meselesi yapmadan birlikte anlamaya çalışalım ve gerekirse chery ve mermerleri euro ncupa zorlayalım..

1)Çoğumuzun sahte mi gerçek mi olduğunu anlayamadığımız tigo testi
"Commissioned by the Russian car magazine Vnedorozhnik, done by the FSUE NICIAMT passive safety laboratory. Car was numbered 832. The estimated rating was one star (2.8 point out of 16)." olarak yani rusyadaki testi yapan yer 1 yıldız seviyesi tespit etmiş... (http://www.chinesecars.net/index.php?page=57)

2) http://www.chinacarforu...thread.php?t=855&page=9 daki vatandaşlar da
http://translate.google...ciali/dr5_crashtest.php linkini vermişler.. bahsedilen aynı testte sürücünün öldüğü söyleniyor...

-Bunların doğru çıkmasını gerçekten istemiyorum, ama doğru olup olmadığını bu aracı almayı düşünen biri olarak anlamak istiyorum! Avrupalı oto firmaları elbette önünü kesmeyi isteyebilir çin tehdidinin...

Saygılarımla,

4694 Mesaj
25 Aralık 2009; 6:08:13 

quote:

günlerdir cherylere taktım.. gerçekten merak ettim ve ediyorum kalite ve güvenliğini...

bir bayiye gidin ve kaliteyi(!) görün... gidin bakın,test sürüşü yapın ve görün...
0 araçlarda sıfır araç araç kokusu olur... bunlarda acayip bir koku var, sanki siyah alışveriş torba kokusu gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soldier_of_fortune -- 25 Aralık 2009; 6:09:07 >

D.H. NEDEN BİR OTOMOBİL MARKAMIZ YOK? GRUBU

3590 Mesaj
25 Aralık 2009; 9:01:30 

quote:

Orijinalden alıntı: soldier_of_fortune

bir bayiye gidin ve kaliteyi(!) görün... gidin bakın,test sürüşü yapın ve görün...
0 araçlarda sıfır araç araç kokusu olur... bunlarda acayip bir koku var, sanki siyah alışveriş torba kokusu gibi...

O koku adi plastik kokusu. Bir arkadaşım sıfır Geely aldı, 1 ay camlar açık gezdi bu koku yüzünden .

"Living On Earth Is Expensive, But It Does Include A Free Trip Around The Sun"

61 Mesaj
25 Aralık 2009; 10:26:55 

quote:

günlerdir cherylere taktım.. gerçekten merak ettim ve ediyorum kalite ve güvenliğini.....

Arkadaşım sende herkez gibi alacağın bir malın kalitesini merak edersin ve araştırır, öğrendiklerine göre alır yada almazsın. işin doğrusu da bu dur zaten.
Ben 26eylül2008'den beri CHERY TIGGO kullanıyorum. aracımı almadan önce çin markaları hakkında bilgi sahibi olmayı bırakın çini 1 milyoncu dükkanlar var ya oradan tanırdım. CHERY'ler dikkatimi çekti, hem ankaradaki servise gidip gelerek hem internetten araştırdıklarımla karar verip aldım. İnternete bakarsan CHERY kötü alınmaz çinli iyi mal yapmaz.... Ama şu da varki çinde şuan güvenerek alınan neredeyse tüm markaların fabrika bacalarından dumanlar yükselmekte. Yani durum şu 10 yıla kalmaz alacağınız her üründe bir çinli işçinin, teknisyenin yada mühendisin daha önce eli değmiş olacak.
Bu adamları karalamak yada kötülemek onları yok saymak bu durumu değiştirmeyecek. Yazdığın gibi adamların işçilik ve hammadde malıyetleri bizim 5'te 2 miz. buda 100 birimlik üretim maliyetinde adamların zaten 60% kar edeceklerini gösterir.

Gelelim CHERY'ye;

Aracın artılarının yanında evet eksileriylede göz önünde. Benim için mükemmele yakın yol tutuşunu yada fren mesafesini sen beğenmeyebilirsin. Bana uygun gelen plastik yapısını, koltukların oturumunu sen beğenmek bir yana nefret edebilirsin. Bu durumda kararı ancak çok yakından bakarak ve test sürüşüyle vermelisin. Bir kez değil hemde bir kaç kez test etmelisin. Ben servise tam 10 gün gittim. Bakım yapılan araçları inceledim, 3 test sürüşünden sonra aldım.
Malzeme kalitesi için şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki; 21560 km yol yaptım ve tek masrafım periyodik bakımlarıydı. Hatta ilk aldığımda su seviyesi ne ise hala aynı.

Güvenlik konusunda ise iki kazamı örnek verebilirim; ilk olay geçen kış şubat ayında ivedik organizeden dönerken (gaz ayarı yaptırmıştım) kavşakta mercedes önüme fırladı. Frenledim ama sol arka tekerimi kurtaramadım. Mercedeste tampon düştü, serviste incelettik sadece lastiğim yamulmuştu. İkincisi Ağustos ayında Amasradan dönerken Transit kamyonet gene soldan üzerime kırdı, sağ dikizi aracımın camında parçalandı, benim camda çizik bile yok. Dönüşte servise uğradım cama baksınlar diye serviste kazalı TIGGO vardı. İnceledim, araç 110 ile çelik bariyerlere giriyor, takla atıp yan yatarak sürükleniyor. Böyle bir durumda aracın normalde sağ tarafı darmadağın olmalı ama görmeniz gerekir, sapasağlam. İçerisinde 3 kişi burunları kanamadan çıkmışlar.

Çok uzun yazdım ama bunlar benim TIGGO için yazabileceklerim. Evet eksileri yokmu çooooook, ama ben daha hiç birini yaşamadım.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zilog -- 25 Aralık 2009; 10:28:57 >

2595 Mesaj
25 Aralık 2009; 10:40:21 

quote:

........serviste kazalı TIGGO vardı. İnceledim, araç 110 ile çelik bariyerlere giriyor, takla atıp yan yatarak sürükleniyor. Böyle bir durumda aracın normalde sağ tarafı darmadağın olmalı ama görmeniz gerekir, sapasağlam......

madem 110 la çelik bariyerlere giriyor, onun üzerine de yan yatıp sürükleniyor, ama sapasağlam çıkıyorsa bu araba,

bu videolarda 65 km ile vurunca neden darmadağın oluyor? arada iki katına yakın sürat farkı var?

hani şu youtube da sizin kendi ellerinizle gösterdiğiniz videolardan bahsediyorum..

61 Mesaj
25 Aralık 2009; 10:45:17 

Çelik bariyerle videodaki sabit duvarın direnci aynımı arkadaşım..... Bariyerde kayarak ilerleyebilirsin, duvara git koşarak bi vur kendini.... Nasıl tepkin oluyor gör. şimdi sakın işte bak kendi ağzınla söylüyorsun deme tarafsız her insan ikisi arasındaki farkı anlayabilir.....

2595 Mesaj
25 Aralık 2009; 11:17:17 

65 km ile 110 km arasındaki hız ne kadar farkında mısın sen

1282 Mesaj
25 Aralık 2009; 11:54:43 

O araçla 110 km'ye kadar çıkmış deseniz tartışırım ama ya bırakın Allah aşkına yok 110'la bariyerlere girmiş yok çarptığı Mercedes yamulmuş ama Tiggo'daki tek hasar tekerde (tekeri de Chery üretseydi ona da bişey olmazdı ama işte başka markanın tekeri olduğundan hasar almış) bu kadar da olmaz artık. Yukarıda tonla yazı var test var şu var bu var elinizi vicdanınıza koyun biraz. O kadar insan bir ton şey söylüyor inanmayıp yok belge verin yok link verin diye yırtınıyorsunuz, herşey açık seçik ortaya konulduğunda ise hiçbişey olmamış gibi bir de üstüne akılalmaz şeyler söyleyerek övmeye devam ediyorsunuz.

Chery marka HİÇBİR araç standartlar doğrultusunda yapılan HİÇBİR testte kabin içindeki herkesin CANLI çıktığı bir senaryo OLUŞTURAMAMIŞTIR. O paraya alınacak onlarca başka araç var. Araç alırken en önemli kıstas bardak tutacağı olup olmaması değil, o bardak tutacağına bardağı koyarken bir saniyeliğine dağılan dikkat sonucu olan kazadan sonra bir bardak daha kahve içebilmektir.

X marka bir aracı 12.000 Liraya mal edip 24.000 Liraya satıyor, Chery 5.000 Liraya mal edip 24.000 Liraya satıyor, niye gidip de 5.000 Liralık araca 24.000 Lira vereyim gider 12.000 Liralık aracı alırım. Sonuçta benim ceminden çıkan para sabit, adam ne kadar az kar marjı koyarsa o kadar kaliteli ürün satın alırım. Çin ürünlerinin kalitelisi olduğu gibi kalitesizi de vardır. Avrupa ürünlerinden daha pahalıya satılan Çin ürünleri de vardır. Meseleyi sanki ırkçılık gibi Çin karşıtlığına getirmeye gerek yok. Mercedes çıkıp o standartlarda bir araba üretse Mercedes'e de karşı çıkılır. Burada sıkıntı Chery marka araçların o fiyatları haketmediği, güvenlik açısından konserveden farkı olmadığı.

424 Mesaj
25 Aralık 2009; 15:34:38 

aynı fiyata clio palio albea logan vs alacağıma cherry alırım daha iyi. Cherry'den daha güvenli olacağını sanmıyorum bu araçların.Hem cherry daha dolu. 1.6 110 beygir motor var. Daha performanslı Yıllardır zaten renault fiat bu uyduruk arabalarla türk halkını sömürdü zaten.

61 Mesaj
25 Aralık 2009; 16:13:05 

Zaten logan dediğin DACIA markasının 3 yıldızlısı. Ncap testinden http://www.euroncap.com...-4C67-B554-8C514BEEE20E son haline bir bakın.....

Uzaklaştırılmış
25 Aralık 2009; 16:27:05 

chery çin malı değilmi

Uzaklaştırılmış
25 Aralık 2009; 16:30:53 

Çin üretimi bu araçlar Euro Ncap testlerine katılmıyor bildiğimiz gibi.

Çinde oluşturulmuş bir C-Ncap organizasyonu var ve burada test ediliyorlar.

http://www.c-ncap.org/picen/enindex.htm

Bana bu siteden yola çıkarak çarpışma testlerinin hangi prosedürlerle uygulandığını anlatabilecek kimse var mı?

Hız kaç km, offset %kaçlık dilim içerisinde?

Uzaklaştırılmış
25 Aralık 2009; 16:48:12 

Sorgulamak istediğim şu;

Bu brilliance bs6 ADAC testi:

http://www.youtube.com/...ILICT4M&feature=related

Buda C Ncap brilliance bs6 testi:

http://www.youtube.com/...HxPt8Fc&feature=related

Arada nasıl bir hız farkı var ki, araç birinde hurdaya dönerken, diğerinde sapasağlam.
Bu nasıl bir güvenlik standardıdır?

1031 Mesaj
25 Aralık 2009; 19:01:47 

quote:

Orijinalden alıntı: ulasseven

aynı fiyata clio palio albea logan vs alacağıma cherry alırım daha iyi. Cherry'den daha güvenli olacağını sanmıyorum bu araçların.Hem cherry daha dolu. 1.6 110 beygir motor var. Daha performanslı Yıllardır zaten renault fiat bu uyduruk arabalarla türk halkını sömürdü zaten.

Ne idüğü belirsiz, ne güvenlik testi, ne sağlamlığı belli olan bir arabaya 25000 tl istemek TÜRK halkını sömürmek olmuyor mu?

Evet Tofaş veya Renault bu ülkenin kaymağını yıllarca yediler. Özellikle 1975 ve 1990 arası. Peki sorarım size o dönem bugünkü güvenlik donanımlarının hangisi vardı?

Hangi arabada abs, esp vs vardı? Ncap standartları, tamamıyle hangi araçta karşılanıyordu? Bu standartlar geldi, renault, fiat gibi markalarda bu standartlara uymaya başladılar. Peki Chery daha yeni bu piyasaya girmişken, günümüz güvenlik standartlarıda ortadayken, bu standartlara ulaşmayı neden denemiyor?

Neden Ncap'e girmekten kaçıyor? Peki 35 milyar gibi bir parayı chery'e vermek yerine, bilumum güvenlik donanımlarına sahip, ne olduğu belli c sınıfı bir ford, opel, vw alamazmıyız? Yada illa suv tarzı birşey arıyorsak bu mesele Daihatsu Terios olamaz mı? (Toyota menşeili). Hiç olmazsa ncap'ten 4 yıldızlı, arkasında Toyota var. Tiggo'da Amaç şekil mi ? Yakıt desen ortada, Performans desen yerlerde, arazi aracı desen değil, güvenlik desen sonuçlar belli. EEEE kim kimi sömürüyor?

Biri mükemmele yakın yol tutuşu demiş. Yani fanatikliğin nirvanası bu olsa gerek. Bu arabada mükemmele yakın yol tutuşu var demek, daha önce heralde şahin yada broadway'den başka araç kullanmamak demek...

Vereceğim linkte, 97-2009 arası renault clio modellerinin kasa kasa ncap sonuçları var. Hani oraya chery'den daha güvenli olacağımı sanmam demişsiniz ya.

http://www.euroncap.com/tests/renault/clio.aspx

61 Mesaj
25 Aralık 2009; 23:48:07 

quote:

Sorgulamak istediğim şu;

Bu brilliance bs6 ADAC testi:

http://www.youtube.com/...ILICT4M&feature=related

Buda C Ncap brilliance bs6 testi:

http://www.youtube.com/...HxPt8Fc&feature=related

Arada nasıl bir hız farkı var ki, araç birinde hurdaya dönerken, diğerinde sapasağlam.
Bu nasıl bir güvenlik standardıdır?

Arkadaşım bu linkteki araçların markası Chery değil ve ayrıca c-ncap bir adak üyesi ise aynı standartları kullanmak zorunda.... İki video arasındaki fark sence ne olabilir ? Hiç aklına çinlilerin hatalarını anlayıp ta bunu düzeltebilecekleri gelmiyormu ????? Bu videolar arasında yıl farkı yok diyorsan model farkına da yok diyemezsin. İlk video BS6 diye yazıyor ikincisi BS4 diyor....

Bak arkadaşımız clio'nun ncap tarihçesini gösteren ne de güzel linki vermiş. CLIO piyasaya ilk çıktığı 97 yılında ancak 2* alabilirken şimdi 5* alıyor. Yani gelişmenin önünde durulmaz... Hatırlatırım Clio ilk çıktığından beri peynir ekmek gibi satılıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Little F.K

Vereceğim linkte, 97-2009 arası renault clio modellerinin kasa kasa ncap sonuçları var. Hani oraya chery'den daha güvenli olacağımı sanmam demişsiniz ya.

http://www.euroncap.com/tests/renault/clio.aspx

Uzaklaştırılmış
25 Aralık 2009; 23:58:23