Şimdi Ara

Lastik tamir spreyini kullanan, bilgisi olan (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
3
Favori
64.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ksmcnr

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/joker-full-lastik-tamir-kiti-2-kutulu-set-4-tup-55651012?sciid=hpifu1
    Linkteki ürünü biz tüm şirket arabalarına kullandık. Henüz patlamadı lastik tecrübe edemedik ama satış sayfasındaki videoyu çeken arkadaş epey iddialı, videoları youtube'a yüklemesine yardımcı oldum da ordan epey muhabbet ettik. Satışı yapan yakın bir arkadaşım. Bana göre en büyük artısı lastik patlamadan kullanılabilmesi. Ayrıca ne lastiğe ne de janta bir zarar vermiyormuş. Lastiğin içinde sıvı halde kalıyor, delik olduğu gibi o deliği kalıcı olarak kapatıyor. Videoda eleman 8-10mm tornavida çaktı anında kapattı. 6 çivili bir tahtanın üzerinden geçiyor ve lastikte hiçbir hasar yok. Şuan bunu opel servislerine filan vermişler, doruk opel epey uygulama yapmış kısa sürede. Zamanla marketlere filan da düşer büyük ihtimalle.

ksmcnr, ürününüzü ve videolarınızı dikkatle inceledim, yalnız web sitenizi bulamadım.. aslında buldum galiba ama emin olamadım; web siteniz bu mudur?http://www.arelkimyaltd.com.tr/?sf=urunler&id=12

Lastiğin içine kimyasal bir sıvı koyuyorsunuz. Yalnız, bu sıvı uygulanan araçta kesinlikle vibrasyon yapar.

Ayrıca, muhteviyatına göre lastiğe ve janta zarar verme ihtimali de sezinliyorum.

Bir de sivi oldugu icin, otomobil lastiklerinde tabani komple korumasi imkansiz. Delinmelere karsi lastigin tam olarak neresini koruyacagi belirsiz.. Muhtemelen orta kisim..

Size Başarılar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FormulaX Store -- 7 Nisan 2012; 11:11:13 >

• Motosiklettte falan iyi oluyor da arabada gereksiz.Tak stepneni gez,tabi yine de olsa iyi olur bir yolda üç kez lastik değiştirdiğimi bilirim.İki saatlik yol sekiz saat sürmüştü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GingerMan

quote:

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/joker-full-lastik-tamir-kiti-2-kutulu-set-4-tup-55651012?sciid=hpifu1
    Linkteki ürünü biz tüm şirket arabalarına kullandık. Henüz patlamadı lastik tecrübe edemedik ama satış sayfasındaki videoyu çeken arkadaş epey iddialı, videoları youtube'a yüklemesine yardımcı oldum da ordan epey muhabbet ettik. Satışı yapan yakın bir arkadaşım. Bana göre en büyük artısı lastik patlamadan kullanılabilmesi. Ayrıca ne lastiğe ne de janta bir zarar vermiyormuş. Lastiğin içinde sıvı halde kalıyor, delik olduğu gibi o deliği kalıcı olarak kapatıyor. Videoda eleman 8-10mm tornavida çaktı anında kapattı. 6 çivili bir tahtanın üzerinden geçiyor ve lastikte hiçbir hasar yok. Şuan bunu opel servislerine filan vermişler, doruk opel epey uygulama yapmış kısa sürede. Zamanla marketlere filan da düşer büyük ihtimalle.

ksmcnr, ürününüzü ve videolarınızı dikkatle inceledim, yalnız web sitenizi bulamadım.. aslında buldum galiba ama emin olamadım; web siteniz bu mudur?http://www.arelkimyaltd.com.tr/?sf=urunler&id=12

Lastiğin içine kimyasal bir sıvı koyuyorsunuz. Yalnız, bu sıvı uygulanan araçta kesinlikle vibrasyon yapar.

Ayrıca, muhteviyatına göre lastiğe ve janta zarar verme ihtimali de sezinliyorum.

Bir de sivi oldugu icin, otomobil lastiklerinde tabani komple korumasi imkansiz. Delinmelere karsi lastigin tam olarak neresini koruyacagi belirsiz.. Muhtemelen orta kisim..

ürünle direk alakam yok, ben de kullandığımızdan ötürü başka kullanan var mı diye araştırırken buraya denk geldim. ürün 50ml o yüzden vibrasyon sıkıntısı olacağını düşünmüyorum şahsen. Evet ürün arel kimyanın ürünü. Lastiğe ve janta zarar vereceğini ben düşünmüyorum çünkü firma bunu özellikle belirtmiş, bir sıkıntı olsa yasal sorumluluğu var sonuçta. Sıvı tekerlek içinde dönüş esnasında genelde altta kalacağından tekerleğin bir turuyla deliği kapatıyor. Mesela batan bir çiviyi çıkardınız ve delikten hava kaçırıyor, tekerleği çevirmeden sıvı deliğe ulaşmadığından o delik kapanmıyor bunu zaten söylüyorlar, o yüzden tekerleği en az 1-2 tur çevirmek gerekiyor. Sürüş esnasında zaten tekerlek döndüğünden sıvı çok kısa bir süre içinde deliği kapatır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GingerMan

quote:

ürünle direk alakam yok, ben de kullandığımızdan ötürü başka kullanan var mı diye araştırırken buraya denk geldim. ürün 50ml o yüzden vibrasyon sıkıntısı olacağını düşünmüyorum şahsen. Evet ürün arel kimyanın ürünü. Lastiğe ve janta zarar vereceğini ben düşünmüyorum çünkü firma bunu özellikle belirtmiş, bir sıkıntı olsa yasal sorumluluğu var sonuçta. Sıvı tekerlek içinde dönüş esnasında genelde altta kalacağından tekerleğin bir turuyla deliği kapatıyor. Mesela batan bir çiviyi çıkardınız ve delikten hava kaçırıyor, tekerleği çevirmeden sıvı deliğe ulaşmadığından o delik kapanmıyor bunu zaten söylüyorlar, o yüzden tekerleği en az 1-2 tur çevirmek gerekiyor. Sürüş esnasında zaten tekerlek döndüğünden sıvı çok kısa bir süre içinde deliği kapatır.

Lastigin ne kadarlik bir bolumunun delinmelere karsi korumali olacagini soyluyorsunuz peki 50ml siviyla?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FormulaX Store -- 7 Nisan 2012; 14:40:22 >

• @GingerMan 10mm çapına kadar 10 deliğe yetiyor. Yerçekimi kuvvetinden dolayı tekerlek döndükçe tekerleğin her yerini koruyor.
  • quote:

@GingerMan 10mm çapına kadar 10 deliğe yetiyor. Yerçekimi kuvvetinden dolayı tekerlek döndükçe tekerleğin her yerini koruyor.

50 ml sıvı lastiğin herhangi bir yerinden delinmeyi engelleyemez bence..

ama böyle bir ürün var madem, eğer işe yaradığını da düşünüyorsanız.. size başarılar diliyorum. Umarım yerli üretici firmamız daha iyilerini de yapar da biz de ithalatçı olmaktan kurtuluruz..

selamlar
  • Üstad ürün yerli zaten. Ürün gerekli testlerden geçtiyse 50ml yeterli yetersiz muhabbeti çok gerekli değil bence, içi rahat etmeyen 2 tüp kullanabilir :)
  • Ben almayı planlıyorum ama motorsiklette kullanacağım uygun olur mu acaba? Bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umitoz45

Ben almayı planlıyorum ama motorsiklette kullanacağım uygun olur mu acaba? Bilgisi olan var mı?

Alttaki urun uygun, digerlerini bilmem:)

www.tyreprotector.com.tr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • balansı malansı bozmuyor. ben kullandım bu lastik spreylerinden. tamire gerek de yok. tekrar inene kadar devam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • koruyucu güzelmiş ama bayi sadece istanbul da. uygulamayı kendimiz yapamaz mıyız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

koruyucu güzelmiş ama bayi sadece istanbul da. uygulamayı kendimiz yapamaz mıyız?

@Tuncay bey, hatalı bir uygulama olmaması için, şimdiye kadar hep lastikçiler&rot-balansçılar bu işi yapmalı dedim, aylarca peşlerinden koştum. Ama yok, olmuyor, işlerine gelmiyor.

sizin bu sorunuzla birlikte jeli siz sürücülerin kendi lastiklerinize uygulamanız artık şart oldu zaten..

Lütfen bana araç lastik ölçülerinizi ve araç markanızı pm olarak gönderin. ben de size uygulama ve fiyat hakkında bilgi vereyim. Sonra da ürünü şişelenmiş olarak kargoyla size gönderirim, uygulamayı yaparsınız. selamlar
  • arkadasımın motora 6 ay once sıktık halen kullanıyor problem yok buyuk bır delıgı kapamıstı
    dıger arkadasıma ıse 1 ay once sıktık cıvı cıkardık kullanıyor problemyok
    motosiklet lastikleri 10-15binde bittiği için kullanımında sakınca yok
  • Konu üzerinden zaman geçmiş ama tecrübemi paylaşayım.

Geçen sene 1 adet alıp bagaja atmıştım, şans mıdır nedir spreyi aldıktan 10 gün sonra lastiğimi sabah patlamış ve inmiş halde buldum. Biraz dışarı taşırarakta olsa tüm kutuyu lastiğe boşalttım, ardından gidip uygun psi değerine lastiğe hava vurdum ve beni 1 yıl götürdü halada lastik aynı durumda, şimdi tekrar patlamış lastiğim yine alıp bir deneyeceğim.
  • latik tamir spreyini bir kaç gündür araştırıyorum ve bu tür kimyasalların sadece kısa süreli kullanılması gerektiğine inanıyorum. Lastiğininz patlamıştır, kullanırsınız ama hemen gidip tamir ettirip o kimyasalın lastiğinizden uzaklaştırılması taraftarıyım...
    Mantiken bu kimyasallar hava ile temas ettiğinde reaksiyona girip katılaşan bir yapıyo sahip. Anlaşılan o küçük tüp içinde lastiği 20-25psi kadar şişirecek havadan farklı bir gaz ve hava ile teması halinde katılaşacak bir kimyasal madde mevcut.
    Bu spreyi kullandıktan sonra lastik içine hava basıldığında, lastik içinde bulunan kimyasal madde katılaşacak ve katı bir kütle halinde lastiğinizin içinde dönecek yada lastiğin bir bölümüne sıvanıp kalacaktır.
    O maddenin nasıl bir kimyasal olduğunu ve o havadan farklı olan gazın ne olduğunu bilmiyorum. Bu yüzden bu spreyin yanlış kullanımı, lastiğin erken çürümesine yada jantın korozyona uğramasına sebep olabilir mi tartışılır.

• Benim oturduğum sokakta mobilyacı dolu, gün aşırı lastiklere vida çivi gibi sivri şeyler giriyor bende indirimde gördüm http://www.firsatfiyatlari.com/lastik-tamir-kopugu sayfasından 2 tane aldım, oldukça da memnun kaldım, beni yolda bırakmadı. Kullandıktan sonra mutlaka lastikçiye uğrayın, tamir ettirin.
  • Hayırlı satışlar Cihan bey...
  • bir lastikçi olarak bence Lastik tamir köpüğü mükemmel bir ürün. her araçta bulunması gerekli kompresör ile beraber. şayet bana telefon ederseniz yanınıza gelir lastiğinizi kazırım köpük gibi bir kimyasal ile ya yama yada fitil atarım 200 tlnizi alırım. köpük lastiğe zararlıda benim yaptığım müdahale lastiğe iyi mi geliyor. söküyorum kazıyorum mantar yada fitil atıyorum lastik ilk imal edildiği zamana mı dönüyor. ben arazi aracıyla dikenlik bir yere girdim 25 kadar diken çıkardım köpüğü sıktım ve işime devam ettim. uygulanışıda anlatayım mesajımı birireyim.
    Lastiği krikoya alın. vida diken görürseniz çıkarın orada kalırsa telleri aralar ve balon yapar.
    sibobu yukarı getirin köpüğü aparat ile siboba bağlayın. köpüğü sıkın. çıkardıktan sonra 5-6 tur döndürün. sonra kompresörünüzle havayı tamamlayın. batan cismi bulduysanız yolunuza devam edin. bulamadıysanız en yakın lastikçiye gidin. o cisim mutlaka çıkartılmalı.
    bu iş bu kadar

• Diken nedir bisiklet tekeri mi bu patlatsın çivi vida olsa tamam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilgi almaya geliyoruz,

adam utanmadan benim ürünüm söyle böyle diye reklam yapmış.

konu köpük ama adam solusyonunun reklamında, bilgiye ihtiyacı olan sayfalarca bos muhabbet okuyor.

umarım o solüsyonlar elinde patlamıstır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.