- x
KYK Kredi İptal Yardım
38 Cevap37044 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

152 Mesaj
2 Haziran 2009; 16:36:54 

Merhaba arkadaşlar
Kyk kurumundan kredi aldığım bu dönemde sonradan öğrendim ki ödemek çok zor bu yüzden iptal ettireceğim örnek dilekçesi olan bana ulaştırabilirmi veya yardımcı olabilirmi çok sevinirim.
Teşekkürler..

152 Mesaj
3 Haziran 2009; 2:21:18 

hiç kimse almadımı bilmiyormu kimse.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Haziran 2009; 2:22:35 

benim bildiğim iptal edilse bile aynı para ödeniyor, eğer yanlış okumadıysam.
mecbur alıyoruz

1036 Mesaj
3 Haziran 2009; 2:31:35 

bende öle biliyorum
aldın artık bi kere
imzayıda çaktın 10.000 tl gibi bi rakamın altına

152 Mesaj
3 Haziran 2009; 2:35:23 

Aldıgım kadarını oderım diye biliyorum

Uzaklaştırılmış
3 Haziran 2009; 9:45:30 

iptal etme sansın varmı bilmiyorum ama varsa hemen iptal et ben 1 senedir ödemeye calısıyorum resmen anam ağladı ben ömrümde böle soygun görmedim öğrenim+katkı kredisi toplamda 3 ayda bir 740 lira para ödüyorum yaklaşık aylık 250 ortalamaya geliyor ve bunu 3 sene boyunca ödicem cok merak ediyorum toplamda nekadar para yardımı oldu bana ki bu şekilde ödüyorum hiç durma ne yapılcaksa yap varsa sansın bir dakka durma

1348 Mesaj
3 Haziran 2009; 9:53:36 

arkadaşım hangi ildeysen o ilin kyk merkezine git durumu izzah et dilekçeyi ankaradaki kyk ya gönderceksin

976 Mesaj
3 Haziran 2009; 10:20:09 

quote:

Orjinalden alıntı: hadjimurat

iptal etme sansın varmı bilmiyorum ama varsa hemen iptal et ben 1 senedir ödemeye calısıyorum resmen anam ağladı ben ömrümde böle soygun görmedim öğrenim+katkı kredisi toplamda 3 ayda bir 740 lira para ödüyorum yaklaşık aylık 250 ortalamaya geliyor ve bunu 3 sene boyunca ödicem cok merak ediyorum toplamda nekadar para yardımı oldu bana ki bu şekilde ödüyorum hiç durma ne yapılcaksa yap varsa sansın bir dakka durma

hocam ne soygunu? sonuçta parayı okurken alıp harcadınız.Şimdi sizin gibi okuyan insanlar var ve devlet sizden aldığı parayı onlara veriyor.Şimdi okuyan binlerce öğrenci var.Devlet bunların hepsine kesesinden para ayıramaz ve haliyle sizden geri almak zorunda.Niçin böyle veryansın ediyorsunuz anlamak zor..

28 Mesaj
3 Haziran 2009; 11:15:06 

ben 6 yıl için 15.000 tl ye imza attım. ben napim?

1348 Mesaj
3 Haziran 2009; 11:36:24 

ben 8bin 100 e imza attım ama bu kadar olmaması gerek zaten ilk dönem vermediler ocakta başladılar yanlış hesaplamadıysam 7500 lira oluyor

28 Mesaj
3 Haziran 2009; 11:39:15 

valla bizim fakültede 15.000 tl imzaladı herkes.

Uzaklaştırılmış
3 Haziran 2009; 12:03:42 

quote:

Orjinalden alıntı: erdenar

hocam ne soygunu? sonuçta parayı okurken alıp harcadınız.Şimdi sizin gibi okuyan insanlar var ve devlet sizden aldığı parayı onlara veriyor.Şimdi okuyan binlerce öğrenci var.Devlet bunların hepsine kesesinden para ayıramaz ve haliyle sizden geri almak zorunda.Niçin böyle veryansın ediyorsunuz anlamak zor..

benden para almasın demedim ki 7500 tl lik para yardımı yaptımı bana hadi bu öğrencilik hayatında faizi bilmem nesi falan binsin o kadar para gene olmaz diyorum arkdasım benim sölemek istediğim o ayrıca biz turk milleti olarak havadan gelen parayı sanki hiç geri ödenmicekmiş gibi harcadığımız için işe yarar bişeyler olmadı bu paralarla şimdi çalışıyosun turkiyenin durumu belli paraya ihtiyacın oldugu dönemler ödemek koyuyor adama yani bir çeşit öz eleştiri yapıyorum kendime aynı zamanda bu parayı bu şekilde ödeme takvimine bağlanyalara anlamak zor diil yani

1381 Mesaj
3 Haziran 2009; 12:16:00 

Bende katkı+öğrenim kredisi alıyorum.Annem babam memur devlet maaşa 3-5 kuruş zam yapıyor doğalgaza %73. eve 2 maaş gidiyor fakat zaten 1 maaş doğalgaza ve ev kirasına anca yetiyor.kışın 370tl fatura geldi 1 ay e kira desen 450 de o var 820 etti zaten maaş 900-1000. Ablam üniversitede ben üniversitedeyim nereye yetiştirecekler parayı mecbur krediyi kullanıyorum.

Kredi kullananların anlattıklarını okuyorumda adam 8,000 tl kredi kullanıyor 4 yıl 15,000 olarak geri ödeme yapıyormuş.Yahu bu devlette hiçmi acıma yok.Çiftçiye bile %0 faizle kredi veriyorsun üniversite okuyan insanlara gelecekte doktor mühendis öğretmen olacak insanlara niye bu kadar çok faiz uyguluyorsun...Üstelik her 3 kişiden 1 ine işsizlik garantisi vererek.

Ama kullanmak zorunda kaldık çektik ödeyeceğiz tabi başka çaresi yok.Fakat devletinde okuyan kesime biraz kolaylık sağlaması gerekir.Devletin öğrenciye uyguladığı faizi banka uygulamıyor millet bankadan kredi çekip kapatıyor öğrenim kredisi borcunu

YiĞiT ÖzGüR ve Uykusuz Kapak FaN CLuB

2984 Mesaj
3 Haziran 2009; 12:46:29 

arkadaşım krediyi iptal edebiliyosun ankaradaki kyk müdürlüğüne dilekçeni yolla. dilekçende hangi okulda olduğun kredi numaran gibi bilgiler olsun. ben yolladım geçen ay bakalım bu ayın 7sinde yatmazsa para iptal edildiğini anlayacam

2833 Mesaj
3 Haziran 2009; 13:16:28 

bence al bankaya koy hiç dokunma zararın olmaz

152 Mesaj
3 Haziran 2009; 17:08:54 

çok teşekkürler emrecelik ve diğer arkadaşlar ben 6 aydır alıyorum bunları daha once duydum ama iptal durumum yoktu şimdi iptal edicem erken ödeme avantajları ile ödemeyi düşünüyorum.

6 Mesaj
28 Ağustos 2009; 14:10:00 

arkadaslar ben bu sene öss ye girdim ve kazandım. Kyk ya başvurdum orada burs, öğrenim ve katkı kredisi vardı ona tıkladım. ama ben oradaki burs için tıklamıştım. şimdi katkı payı ücreti az geldi ve bunuda katkı payı kredisi çıktığı için olduğunu düşünüyorum. Daha hiçbirşey imzalamadım pazartesi günü kayıt yaptırmaya gidicem üniversiteye ama ilk önce kayıt için harcı yatırmam gerekiyor. Bu katkı kredisini nasıl iptal ettirebilirim bilen varsa acil cevap atarsa sevinirim..

ugurcan özdemir

4379 Mesaj
28 Ağustos 2009; 14:32:05 

http://forum.donanimhab..._1/key_//tm.htm#9413556

eski ama herzaman güncel baş konulardan..

Yolsuzluk=Yoksulluk

allah, kimseyi yanlışı savunacak kadar cahil,doğruyu inkar edecek kadar nankör yapmasın..

6 Mesaj
28 Ağustos 2009; 14:43:22 

sorumun cevabını bu linkte göremedim

ugurcan özdemir

0 Mesaj
27 Aralık 2009; 23:05:37 

quote:

Orijinalden alıntı: müvellidülhumuza

ben 8bin 100 e imza attım ama bu kadar olmaması gerek zaten ilk dönem vermediler ocakta başladılar yanlış hesaplamadıysam 7500 lira oluyor

Dostum Ocakta baslanıyor paraların dagıtımı ancak alıdıgın ılk bursu 3 aylık alacaksın yanı 3 carpı 200.ok?

Tq

0 Mesaj
2 Temmuz 2010; 14:27:42 

quote:

Orijinalden alıntı: turqay22

Dostum Ocakta baslanıyor paraların dagıtımı ancak alıdıgın ılk bursu 3 aylık alacaksın yanı 3 carpı 200.ok?

bizede öyle diyerek kandırdılar ama ocak aynda ne 600 geldi bisi..sadece aldk 200

2 Mesaj
8 Ağustos 2010; 18:17:33 

herkese iyi günler.. benim bir sorum olacaktı.. ben 8 aydır kredi alıyorum kyk dan ve bu krediyi bu ay iptal ettirmek için başvursm aldığım parayı ne zaman geir odemem gerekecek? hemen mi başlatılar geri ödemeyi yoksa senedi imzalarken belirtildiği tarihte mi ödemeye başlarım? şimdiden tşkler

başarılar gelir geçer...

261 Mesaj
27 Ağustos 2010; 6:15:22 

arkadaşlar bunu 1.sene sonrasında iptal etme şansımız var mı ? lütfen kesin bilgiye ihtiyacım var.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

515 Mesaj
27 Ağustos 2010; 9:36:05 

kyk ya dilekçe yaz arkadaşım buraya yazacağına

Xbox Live : ElvishCrayon

1325 Mesaj
27 Ağustos 2010; 11:58:10 

Kyk nın sitesinde yurtkur bölümüne girin
oradan kanunlar ve yönetmelikşer bölümü
ardından KREDİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI YÖNETMELİKLERİ

oradan sitediğiniz bilgiye ulaşırsınız ve istemediğiniz halde kredinizi iptal ettirebiliyorsunuz

Gerhauen

1952 Mesaj
27 Ağustos 2010; 12:12:40 

İptal etme şansın var tabi ki. Aldığın kadarını ödersin. Üstte yine bilmeden boş bilgiveren arkadaşlar dizilmiş. Kykyı bir ara, neler yapman gerektiğini söylerler 0312 363 87 70 yada ordaki kyk şubesine uğra. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.A -- 27 Ağustos 2010; 12:13:19 >

My release date has been changed
Alleria the Windrunner
Okşadıkça insanların içinden çıkıyor cini !

16 Mesaj
30 Ağustos 2010; 6:28:58 

quote:

Orijinalden alıntı: ~VeNoM~

Bende katkı+öğrenim kredisi alıyorum.Annem babam memur devlet maaşa 3-5 kuruş zam yapıyor doğalgaza %73. eve 2 maaş gidiyor fakat zaten 1 maaş doğalgaza ve ev kirasına anca yetiyor.kışın 370tl fatura geldi 1 ay e kira desen 450 de o var 820 etti zaten maaş 900-1000. Ablam üniversitede ben üniversitedeyim nereye yetiştirecekler parayı mecbur krediyi kullanıyorum.

Kredi kullananların anlattıklarını okuyorumda adam 8,000 tl kredi kullanıyor 4 yıl 15,000 olarak geri ödeme yapıyormuş.Yahu bu devlette hiçmi acıma yok.Çiftçiye bile %0 faizle kredi veriyorsun üniversite okuyan insanlara gelecekte doktor mühendis öğretmen olacak insanlara niye bu kadar çok faiz uyguluyorsun...Üstelik her 3 kişiden 1 ine işsizlik garantisi vererek.

Ama kullanmak zorunda kaldık çektik ödeyeceğiz tabi başka çaresi yok.Fakat devletinde okuyan kesime biraz kolaylık sağlaması gerekir.Devletin öğrenciye uyguladığı faizi banka uygulamıyor millet bankadan kredi çekip kapatıyor öğrenim kredisi borcunu

katılıyorum çok güzel anlatmışsın. yani düşünsenize Allah tan 2. öğretim değilim.750+575=1325 lira ödicektim tek seferde.bi de şehirler arası otobüs parası git gel.gerekli eşyları falan al.ohoooo.kaznaması bi dert okumasıı bi dert devlet de böyle yaparsa biz napalım.

853 Mesaj
25 Ekim 2010; 13:14:37 

Ben bu sene ilk kez öğrenim kredisine başvurdum fakat bu sene bazı sebeplerden dolayı okulu dondurdum ben krediyi iptal etmek istiyorum.Tam olarak ne yapmam gerekli imza falan demişsiniz nasıl oluyor tam olarak

685 Mesaj
17 Ekim 2011; 20:31:44 

quote:

Orijinalden alıntı: kilecerme

arkadaşım krediyi iptal edebiliyosun ankaradaki kyk müdürlüğüne dilekçeni yolla. dilekçende hangi okulda olduğun kredi numaran gibi bilgiler olsun. ben yolladım geçen ay bakalım bu ayın 7sinde yatmazsa para iptal edildiğini anlayacam

Hocam aradan bayağı zaman geçti ama, yinede sorim. Krediniz hemen iptal oldu mu? Şuan bende kredileri iptal etmeyi düşünüyorum.

İyi yolu görüyor ve takdir ediyorum, ancak kötü yolu seçiyorum.

1688 Mesaj
17 Ekim 2011; 20:33:53 

quote:

Orijinalden alıntı: sitteisevir

Her sene aldığın paraya zam geldiğini de biliyorsundur umarım arkadaşım ;)

Life is hard, real hard, incredibly hard. You fail more often than you win. Nobody's handing you anything. It's up to you to puff up your chest, stretch your neck, and overcome all the difficult. The nasty. The mean. The unfair. You want more than you have now? Prove it! You want to be the very best there is? Get out there and earn it! Once you decide that, you will know where it is you want to be and you won't stop pushing forward until you get there! That's how winners are made. At the end of the day, success is what we all want. We all wanna win and the race will be won. There is no question about that. So, come on. Get out on top! Run faster! Dream bigger! Live better than you have ever before. This is in you! You can do it! Do it for yourself. Prove it to yourself.

2984 Mesaj
17 Ekim 2011; 21:10:17 

quote:

Orijinalden alıntı: .MiSa.

Hocam aradan bayağı zaman geçti ama, yinede sorim. Krediniz hemen iptal oldu mu? Şuan bende kredileri iptal etmeyi düşünüyorum.

Evet oldu, Ankara'dan iptal olduğuna dair yazı gelmişti zamanında.

685 Mesaj
17 Ekim 2011; 21:30:00 

quote:

Evet oldu, Ankara'dan iptal olduğuna dair yazı gelmişti zamanında.

Teşekkürler hocam. Sen dilekçeyi yazıp Ankara'ya fax çekerek mi gönderdin, yoksa bulunduğun şehrin KYK müdürlüğüne mi gittin?

2984 Mesaj
17 Ekim 2011; 22:05:15 

quote:

Orijinalden alıntı: .MiSa.

Teşekkürler hocam. Sen dilekçeyi yazıp Ankara'ya fax çekerek mi gönderdin, yoksa bulunduğun şehrin KYK müdürlüğüne mi gittin?

Dilekçeyi Ankara'ya posta ile yolladım. PTT'den APS ile.

685 Mesaj
17 Ekim 2011; 22:45:20 

quote:

Tamamdır hocam teşekkürler. Gerekli dilekçe örneklerini internetten bulurum zaten.

2708 Mesaj
11 Kasım 2011; 16:18:21 

quote:

Benim de bir sorum var hocam. Geri ödemeniz ne zaman başladı yada başlayacak?

I love you, not only for what you are, but for what I am when I am with you.

2984 Mesaj
11 Kasım 2011; 16:26:17 

quote:

Orijinalden alıntı: webkurdu47

Benim de bir sorum var hocam. Geri ödemeniz ne zaman başladı yada başlayacak?

Geri ödeme tarihinde bir değişiklik yok normalde ne zaman başlaması gerekiyorsa o zaman başlıyor.

0 Mesaj
17 Ocak 2012; 12:56:28 

Kyk nın sitesinde dilekçe örneği var onu doldurup internet üzerinden başvuru yapabiliyıorsun iptal için.

Bu arada bende birşey sormak istiyorum ben suan öğrenım kredisi alıyorum. Kredim 3 aylık bir kesintiye uğeradı va sorunu ben hallettikten sonra e posta gonderdiler kredimin subat ayı itibariyle yenıden aktif olacağımı ancak sunu merak edıyorum. 3 aydır aslamadığım miktar toplu mu yatar yoksa sadece normal şubat ayı mı yatar. Bilen biri var mı acaba ?

423 Mesaj
4 Şubat 2012; 1:09:52 

ya benim iptal olduktan sonraki belgeye ihtiyacım var kendi adıma göre düzenlicem nerden bulabilirim

597 Mesaj
26 Temmuz 2013; 22:40:33 

quote:

Orijinalden alıntı: S0NY

arkadaşlar bunu 1.sene sonrasında iptal etme şansımız var mı ? lütfen kesin bilgiye ihtiyacım var.

Up.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » KYK Kredi İptal Yardım
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.500