Şimdi Ara

Parçaları en pahalıdan,en ucuza doğru araba markaları! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
60.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kuş serisi hariç fiatların da yetkili servis fiyatları fahiş diye duydum, önce fiatta çalışmış şu anda vw servisinde çalışan bir usta söyledi,' biz servisteki müşteriler fazla ücretten şikayet ettiklerinde siz bir de almanları görün derdik ama bizimkiler daha fazlaymış buraya gelince anladım demişti'
  • 2006 polo tdi ,20000 bakımını 200 tlye yaptırdım Bosch car'da. Dogus 280 dedi ben de boscha gittim.

En azİndan poloda pek pahalı degil gibi volks.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoman

VW ve Opel'in parça fiyatları afedersiniz ama söylemeden geçemeyeceğim''kol gibi.''

Gittim opak a call center ı ara dediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: laax

quote:

VW ve Opel'in parça fiyatları afedersiniz ama söylemeden geçemeyeceğim''kol gibi.''

Her bakımda bize bi CALL CENTER

• Ben ticari araçlar halkinda konuscam en pahali olani ford transit parcalari cuma gunu 2005 model journey aracin zinciri degisti 1000 tl baski balata 600 tl vw transporter forddan daha ucuz bence reno ucuz derler ama ucuz degil
    Bende 8 araclik filomu hepsi ford biri reno idi yavas yavas satip daha ucuz maliyeti okan yakit ve parcalari renoya donuyorum
  • Unutmadan birde dip not gecen sali dogusa gittim audi q5 bakimi icin 450 tl verdim 15.000 bakimina 2.00 tdi arav 2011 model sonra carsamba gunu reno cetasa gittim 2010 modrl reno symbol 60.000 km bakimi ocin onada 390 tl verdim reno ucuz diyenler ucuz falan degil binek aracta
  • quote:

Orijinalden alıntı: dranov

quote:

Orijinalden alıntı: laax

quote:

Her bakımda bize bi CALL CENTER

Oyhşşşş:)))))

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Unutmadan birde dip not gecen sali dogusa gittim audi q5 bakimi icin 450 tl verdim 15.000 bakimina 2.00 tdi arav 2011 model sonra carsamba gunu reno cetasa gittim 2010 modrl reno symbol 60.000 km bakimi ocin onada 390 tl verdim reno ucuz diyenler ucuz falan degil binek aracta

E ucuzmuş ya. Hatta reklamı falan vardı 2.3 gün önce izliyorduk.
  • Arkadaşlar merhaba..10.000 tl civarında bir araç bakıyorum..öncelillerim h.back ,13-1.6 motor,h. yastığı ve klima.ama parçaları da bulunabilen ucuz parçaya sahip bir marka istiyorum.Bazı markalar işi abartıyor kalite hesabınaa... 99-2000 arası 306 veya ibiza düşünüyorum .siz ne dersiniz?
  • Starex TCI çıkma silindir kapağı takılırsa işçilikle 2000 lirayı bulabiliyor. Renault 9-11-12 gibi otomobillerle Tofaş kuş serisinde 2000 lirayı verdikten sonra en kapsamlı motor revizyonu yapılabilir. Tempra motor denilen kuşlarla Flash, Manager, Concorde gibi Cleon motor olmayan araçları konu dışında tutuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazarotti

'99 w210 E200 Kompressör 15 bin bakımı..

Ön fren balatalarım 45 TL + arka fren balatalarım 25 TL
    Hava filtresi 18 TL
    Yağ filtresi 15 TL
    Benzinm filtresi 20 TL + Yağ ve işçilik..
    30 bin km de bir buji değişirim.Orjinal bujide 40 TL civarı 4 adet..

Gerçekden Mercedes-Benz in parça ve bakımı çok ağır..

Üç beş kuruşun hesabını yapmam fakat bu forumda o kadar ince hesap yapıp, sırf parçası pahalı diye korkudan alt model alan kişiler için yazdım sadece..

bu fiyat şimdi ne kadardır acaba

• Mitsubishi nin binek araçlarının yedek parça fiyatları nasıl sizce bilen birileri cevaplayabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peugeot Robotize şanzıman baskı balata, volan bilya değişimi işçilik dahil 700₺. Tabii bu baya maliyete yakın fiyat. Ama 1000₺ desekte yine de makul.

Bakımlarda sanayi de 150-200 arasında değişiyor.

Fren müşürü değiştirdim bir kez 40₺. Bu da maliyet.

• Tofaş kuş serisi ve reno..Sanayide 10,20liraya parçaları var.

• Accent blue ucuz parcalari ve yan sanayi cok...ornek on tampon 120 tl..arka stop 110tl..taksicilerin tercih etmesi biraz da bu yüzden..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • PArça fiyatlarını yan sanayi alternatifler olup olmaması doğrudan etkiliyor. Çok satılan araçların yan sanayi parçalarıyla rekabet edebilmek için orjinal parçaların fiyatlarıda zamanla düşüyor. Az satılan araçların genelde parçaları pahalıdır.
    Örneğin bu konuda Hyundai çok iyi. Orjinal parçaları çok uyguna veriyor. Neredeyse yan sanayiyi bitirecek.
  • Patronunyeğeni kullanıcısına yanıt
    Lancer dünya çapında çok sayıda üretilen bir araç olduğu için yan sanayi alternatifleri fazla. Zaten parçaları çok dayanıklı, bir tek amortisörleri hassas. Ama diğer modellerde sıkıntı var. Yetkili servisler her türlü öper.
  • En ucuzunu bilmemde en pahalısı Fiat. (1.6 16v benzinli Doblo)

Bütün parçalar made in italy. Sağ ön aks değişti son bakımda. Normal dobloların orjinal parçası 450 lira, benim arabanın 1500 lira. Arada kalite farkı bariz belli ama bu kadarda fark olmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bir kanıya varılmış mı acaba

punto

fiesta

corsa

araç bozuldu vardık sanayiye

mesela turbo değişecek

mesela enjektörler değişecek

mesela radyatör delinmiş değişecek

mesela aynamı kırmışlar kapı önünde

mesela devirdaim su pompası değişecek

mesela tampon tırnaklar kırık yeni tampon

mesela motor üst kapak açılıp siboplar elden geçecek değişecek

mesela sol far çatlak değişecek

mesela debriyaj baskı balata değişecek

mesela sağ kapı otomatik kriko motorlu değişecek

bunlar gibi tamir onarım değişim de corsa mı fiesta mı punto mu daha uygun olur masrafı

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.