Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1273. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12711272127312741275
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Godofwarr

2014 model eski kasa 1.4 crdi sense i20 sahibiyim ve şöyle bir sorunum var. Multimedya cihazimda yolda da video izlemek istiyorum bunu nasil yapabilirim ?

Bildiğim kadarı ile tüm firmaların orjinal fabrika cıkıslı olan multimedya sistemleri yolda video izlemeye izin vermiyor 2.0 dizel cruze un multimedya sistemi de böyle fiat ın ki de böyle tahminim yolda dikkat dağılır diye böyle bir önlem alıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk yıl bakımı için ankarada 360 tl fiyat aldım, geri görüş kamerası için de 200 tl fiyat verdiler. Nasıl acaba?
  • Selamlar ben de herkes gibi lpg taktıracaktım, ancak şu an yakıtla ilgili bir denem yapılyorum depoyu fulledim 85-90 km arası gidiyorum 90 km üstüne hiç çıkıyorum ve yakıt tüüketimini sürekli kontrole edip resişmliyorum gece müsaid olunca rersimleri paylaşıcam i20 de 12 çubuk var biliyorsunuz yakıtı gösteren 2 çubu ile gittiğim km yi grünce şaşıracaksınız eöinim depo 2015 tlye full doluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: allmylife

ilk yıl bakımı için ankarada 360 tl fiyat aldım, geri görüş kamerası için de 200 tl fiyat verdiler. Nasıl acaba?

Ben dün Erzincan'da 300 liraya yaptırdım hocam.
    Kamera fiyatı güzelmiş. Sensör için 200 lira dediler bana. Kamerasız.

• http://i.hizliresim.com/B6Pp4L.jpg

Arkadaşlar yukarıda linkini verdiğim resimde yön tuşları var o tuşlar ne işe yarıyor anlamadım?

Basıyorum hiçbir şey olmuyor.

• skapudan S kullanıcısına yanıt
    Dikiz aynaları ayarlanıyor onlarla. Ortadaki tuşu sola kaydırırsanız sol taraftaki, sağa kaydırırsanız sağ taraftaki dikiz aynasını seçip ardından yön tuşlarıyla istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **cyborg** -- 30 Kasım 2015; 0:17:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar HYUNDAİ i20 active modelinin fiyatı ne olur sizce? Bu sene başında çıkacağı söyleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: KATRE

Arkadaşlar HYUNDAİ i20 active modelinin fiyatı ne olur sizce? Bu sene başında çıkacağı söyleniyor.

Kardeş bende heyecanla bekliyorum konusunu bile açtim eylül ayinda... Zaten yeni i20 nin tasarimini beğeniyorum... Bu da hoşuma gitti bakalim ne olacak...
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=110112819

• quote:

Orijinalden alıntı: Volksdeutsche

Bilen birisi lütfen şunu cevaplasın. 6500km'de bir arabanın filtre ve yağ değişimine gerçekten ihtiyacı var mı?

Evet var. Araba bırakın 6.500 km yapmayı 1.000 km yapmış olsa bile her sene bakıma ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç garanti devam etsin veya servis para kazansın diye değildir. Motorlarda kullanılan yağların kimyasal olarak bir ömrü vardır. Bu ömür ülkemizde 1 yıl olarak kabul edilir. 1 yıl dolmadan 15.000 km yol yaparsanız da yağ bozulur. Yağ yağlayıcılık özelliğini kaybetmese bile viskozitesi değiştiğinden her 15.000 km de veya her sene yağ bakımına ihtiyaç vardır. Bir de ülkemizde malsef bayat yağ kullanma konusunda kimse dikkatli değildir. Bakımınızı özel servis de yaptırsanız bile mutlaka kullanılan motor yağının üretim tarihini kontrol ediniz. Kapalı hava almayan kutularda yağ bozulmaz ama siz yine de 1 senesini doldurmamış yağ kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: enisocal

quote:

Orijinalden alıntı: Volksdeutsche

Bilen birisi lütfen şunu cevaplasın. 6500km'de bir arabanın filtre ve yağ değişimine gerçekten ihtiyacı var mı?

Evet var. Araba bırakın 6.500 km yapmayı 1.000 km yapmış olsa bile her sene bakıma ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç garanti devam etsin veya servis para kazansın diye değildir. Motorlarda kullanılan yağların kimyasal olarak bir ömrü vardır. Bu ömür ülkemizde 1 yıl olarak kabul edilir. 1 yıl dolmadan 15.000 km yol yaparsanız da yağ bozulur. Yağ yağlayıcılık özelliğini kaybetmese bile viskozitesi değiştiğinden her 15.000 km de veya her sene yağ bakımına ihtiyaç vardır. Bir de ülkemizde malsef bayat yağ kullanma konusunda kimse dikkatli değildir. Bakımınızı özel servis de yaptırsanız bile mutlaka kullanılan motor yağının üretim tarihini kontrol ediniz. Kapalı hava almayan kutularda yağ bozulmaz ama siz yine de 1 senesini doldurmamış yağ kullanın.

Bilgi için teşekkürler hocam. Serviste bakımını yaptırdım.

• **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Hocam
  • 2012 1,4 cvvt otomatik. Depoyu fulledim. yol bilgisayarında herşeyi sıfırladım. Hiç klima açmadım. Bugün itibariyle 255 km yol yapmışım. Ortalama tüketim 8,5 litre gösteriyor. Depoda ise çeyrek depo benzin var. Birisi benim için yorumlayabilir mi? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurmulazimoglu

2012 1,4 cvvt otomatik. Depoyu fulledim. yol bilgisayarında herşeyi sıfırladım. Hiç klima açmadım. Bugün itibariyle 255 km yol yapmışım. Ortalama tüketim 8,5 litre gösteriyor. Depoda ise çeyrek depo benzin var. Birisi benim için yorumlayabilir mi? Teşekkürler.

Sağlam bir ölçüm istiyorsanız "depoda çeyrek benzin var" şeklindeki gözlemle elde edemezsiniz .Depo yaklaşık 200 tl benzin alır.Sekiz kısımlık göstergeye göre bir kısım yaklaşık 25 tl lik yani 6 lt ye yakın fark yaratır . Yol bilgisayarından da iyi tek ölçü babadan kalma hesap şeklidir :) Deponuzu fulleyin pompa ataratmaz yakıt ikmalini kesin. Pompacılar nakit konusunda sıkıntı çıkmasın diye para hanesini düzlemeye çalışırlar. Km göstergesini sıfırlayın. Bir depoya yakın (mümkün olduğunca harcayın, ne kadar uzun yolda istatistik çıkarırsanız o kadar doğruya ulaşırsınız.) gezin dolaşın. Tekrar aynı benzincinin aynı pompasından benzin alın( böylece pompa markalarının varsa teknik özellik farklarını da hesabınızdan bertaraf etmiş olursunuz.) Aldığınız benzinin LİTRESİNİ (tutarını demiyorum, malesef tutar hergündeğişiyor bizim memlekette) o andaki göstergede görünen rakama bölüp, çıkanı 100 le çarpın. İşte aracınızın en doğru 100 de yakıt tüketimi. :) Daha da hassa ölmek için birkaşkez üstüste yakıt alıp toplam litreyi hesaplayın, ama okadar ince hesaba da gerek yok :D

Otomatikde şehiriçi 8,5 bence gayet makul bir rakam, 10-11 leri çok duydum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murrix -- 2 Aralık 2015; 11:56:26 >

• Arkadaşlar sıfır i20 almak istiyorum. Niğde'deyim. En hesaplı nereden alabilirim, fikriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KATRE -- 2 Aralık 2015; 22:33:57 >
  • selam arkadaşlar eylülde ilkez sıfır araba aldım i20 yeni kasa ve su anda 4500km yaptık. aldığımdan beri ne yağsına suyuna vs.. baktırmadım bakımı bunun gerçekten 15000km yapılıyor? defterde öyle gösteriyor?

• murrix M kullanıcısına yanıt
    şehir içi 255 km'de deponun 3/4 ünü yakmış ve yol bilgisayarı 8,5 gösteriyor. Bu kadar dandik bir yol blgisayarı görmedim. Uzun yolda 3/4 depo ile 550 km yol gidiyorum.
  • Selamunaleyküm. Herkese Kolay gelsin. Birkaç hafta içinde tayin durumum belli olacak ve dizel bir araba arayışı içindeyim. günde git gel 100 km gibi bir yolum olacak gibi duruyor. nelere bakmadım ki fakat b sınıfında rekabet fazlası ile var bu tüketici olarak bize de yansıyor hangisini alsam diye. En son hyunda i20 troy dizel geldi gözüme ve doğal olarak birçok marka modeli elemiş oldum. Bu araba yı neden almalıyım sizce ? yada almalımıyım. hyundai ile olan tek alışkanlığım dayımın getz aracını sürmek ki yaklaşık 12 sene oldu o arabadan memnunuz herhangi extra sıkıntısı olmuyor. şimdi sorumu tekrarlıyorum hyundai i20troy alınırmı nedenlerimiz ? :=). Yardımcı olandan Allah razı olsun ayrıca belirlediğim marka modellerde şunlardır. ayrıca bütçem 27-29 binlira kadar. hasar kaydı belli bir miktara kadar kabulum arabalarda. tek olayım km leri 120 binleri aşmamış olsun neredeyse. hatta 100bin altı bile malum sitede buldum aşşağıda yazdıgım her markada.

2005-2007 fiesta comfort
    2007-2009 peugeot 207 1.4 hdi trend
    hyundai i20 troy
    clio 3 1.5dci 2006-2009
    fiat punto 1.3 multijet 2008-2010
    farklı bir sınıfta fiat line var.
    eski kasa citroen c4
    kia rio 2009-2011
    benzinli tüplü ibiza arada denk geliyor.
    son olarakta 2006-2007 arası astralar.

• ozgurmulazimoglu O kullanıcısına yanıt
    Demekki 340 km şehir içi menzil. Fakat yukarıda açıkladığım gibihesap yaparsanız daha doğru tesbit edersiniz. Buna rağmen ben i20 bilgisayar verisi ile eski usul ölçüm neticelerini iki kez kıyasladım. Bire-bir tuttu ikisi de. Şehir içi sarfiyatı baz almamak lazım . Trafik durumu ve kullanım alışkanlıkları aşırı şekilde etki edebilir.
  • 255 KM GİDİNCE FUL DEPO 1/4 DÜŞÜYORSA YOL BİLGİSAYARININ DA 11,8 GÖSTERMESİ LAZIM AMA 8,5 GÖSTERİYOR. BU NOKTADA YOL BİLGİSAYARININ HATALI OLDUĞUNU GÖRÜYORUM. GEÇMİŞTE HYUNDAİ ABD'DE DE YOL BİLGİSAYARINI MANİPÜLE ETTİĞİNDEN DOLAYI ACAİP CEZA ÖDEMİŞTİ. YA DA BENİM ARACIN YOL BİLGİSAYARI ARIZALI. UZUN YOLDA DA GÖSTERİDİĞİNİN TAM % 15 FAZLASINI YAKIYOR.
  • Merhaba 2011 i20 troy 1.2 mode benzinli aracim var aldığım kişi 2 sene önce yağ değişiminde 10/40 yağ kullanmış bende bundan dolayi geçen sene yağ değişiminde 10/40 yağ kullandım fakat internetten biraz arastirdim bazi sitelerde 5/30 yag kullanin yaziyor sorum şu yag degişimi yaptiricam 5/30 mu 10/40 mi yağ kullanicam eğer 5/30 kullanicaksam 2 senedir 10/40 kullandık araca herhangi bir zararı olmusmudur tesekkurler

• 
Sayfa: önceki 12711272127312741275
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.