Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1243. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29.262
Cevap
201
Favori
1.964.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12411242124312441245
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En son bakımda 5.5lt yağ için castrol edge professional 5w-30 190tl vermiştim motorda bariz ses düşüşü ve tüketimde 1lt kadar düşme olmuştu. 70tl görünce çok ucuz geldi
  • jjjoookkkeeerrr J kullanıcısına yanıt
    Merhaba, evet fiyat çok yüksek geldi. Ama mekanik garantinin devam etmesi için yine de yetkili servise yaptıracağım sanırım. Yarın ve hafta sonu İst. civarındaki tüm servislerden teklif almayı düşünüyorum. İstanbul için tavsiye ettiğiniz bir servis var mıdır?
    Bunun yanında, listede fiyatı en yüksek kalem olarak yağ görünüyor. yağı dışarıdan kendim temin edebiliyorum sanırım değil mi? İst. için bakabileceğim, tavsiye edebileceğiniz bir yer veya internet sitesi var mıdır? Hangi marka yağ olabilir?
  • Ustad tuzla sana ne kadar mesafede bilemem lakin DKY otomotiv tuzla servisini oneririm... Ben aracin ilk bakimini orada yaptirdim ve gayet memnunum.... aracin bagaj kapagi normal hizda kapanmiyordu başka bir yetkili servis normal derken dky oto. halletti ... fiyatida bana en uygun orasi vermisti.. ilgilenen arkadasin ismi resat bey di ona forumdaki gruptan bile bahsetmistim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anoren

Merhaba, evet fiyat çok yüksek geldi. Ama mekanik garantinin devam etmesi için yine de yetkili servise yaptıracağım sanırım. Yarın ve hafta sonu İst. civarındaki tüm servislerden teklif almayı düşünüyorum. İstanbul için tavsiye ettiğiniz bir servis var mıdır?
    Bunun yanında, listede fiyatı en yüksek kalem olarak yağ görünüyor. yağı dışarıdan kendim temin edebiliyorum sanırım değil mi? İst. için bakabileceğim, tavsiye edebileceğiniz bir yer veya internet sitesi var mıdır? Hangi marka yağ olabilir?

Valla hocam ist.da ikamet etmiyorum..bu yüzden servis hakkında bilgim yok..sizin yukarıda belirttiğiniz listede

B4 5W-30 yağ 5.5 lt kullanılacakmış, litresi için 36.5 tl demişler yani toplam 230 tl sadece yağ için istemişler..bu araç nasıl 5.5 lt yağ alıyor orasınıda anlamış değilim..

siz servisle görüşün, ben malzemeyi dışardan getirsem bir sorun olurmu deyin..

castrol magnetec 5w-30 4 lt ( 80 tl)

castrol edge 5w-30 4 lt ( 110-120tl)

mobil süper 3000 formula 5w-30 4lt ( 70 tl)

bu belirttiğim yağlar oldukça kaltelidir..internette gittigidiyor ve n11 de faturalı olarak bulabilirsiniz..veya koçtaş-tekzen gibi yapı marketlerde veya oto sanayilerde parçaları çok rahat bulabilirsiniz.

• Arkadaşlar tekrar merhaba,

1.4 Elite otomatik kullanıcısıyım, araç şu an 359 km'de ve şimdiye kadar 100km'de 13 Litre'nin aşağısına düşmedi, 13 ile 15 lt arası değişiyor tüketim. Acaba bu normal mi, mutlaka daha önce bu konu konuşulmuştur ama tam tatmin edecek bir cevap göremedim o yüzden direk tekrardan sormak istedim. Öncelikle bu durum normal midir araçta bir sıkıntı olabilir mi, eğer araçta bir sıkıntı yoksa bu tüketimi düşürmek için ne yapabilirim. Bu soruyu lütfen sıkılmadan tekrar cevaplarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.
  • ESönmez E kullanıcısına yanıt
    Merhaba tekrar,

Aracım 1600 kmde. Şimdiye kadar gözlemlerime göre yakıt tüketimini etkileyen en önemli faktörler kullanış tarzı, trafik ve coğrafi koşullar. Eşim yeni şoför, aracı 2 aydır kullanıyor, araç onda olduğu zamanlarda yakıt tüketimi 11-13 lt arasında geziniyor. Hafta içi sadece iş yerine giderken kullanıyor toplam 6 km gidiş geliş, 500 metre düzlük gerisi oldukça dik iniş çıkış. 2 aylık şoför olduğu için de gaza ne kadar basması gerektiğini de tam öğrenemedi. Bunlardan dolayı aracın yakıtı bu seviyelerde. Hafta sonu yol bilgisayarını resetledim, Ümraniye' den Ağva' ya hiç trafiksiz gittim geldim yaklaşık 170km, ortalama 8 gösterdi. Şile Ağva yolu da oldukça rampalı olmasına rağmen gayet iyi bir değer bu bence. Keşke hep 8 olsa :) Çok sıkıntı yapmayın km niz arttıkça değerleriniz düşmeye başlayacaktır. Bir de gazı daha dikkatli kullanmaya çalışın.

• quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

quote:

Valla hocam ist.da ikamet etmiyorum..bu yüzden servis hakkında bilgim yok..sizin yukarıda belirttiğiniz listede

B4 5W-30 yağ 5.5 lt kullanılacakmış, litresi için 36.5 tl demişler yani toplam 230 tl sadece yağ için istemişler..bu araç nasıl 5.5 lt yağ alıyor orasınıda anlamış değilim..

bu belirttiğim yağlar oldukça kaltelidir..internette gittigidiyor ve n11 de faturalı olarak bulabilirsiniz..veya koçtaş-tekzen gibi yapı marketlerde veya oto sanayilerde parçaları çok rahat bulabilirsiniz.

Dizel motor tam olarak 5.3lt. alıyor kitapçık verileri aşağıda
    PERFORMANS İÇİN GÜÇ SÜRÜŞ İÇİN ÖZGÜRLÜK

Castrol

FLUID STRENGTH TECHNOLOGY™

Fluid Strength Technology ™, yağın her türlü zorlu sürüş koşullarında motorunuzun ihtiyaçlarına cevap vermesini ve güçlenmesini sağlayan, en gelişmiş bileşenlerimize sahip, her kullanım için özel olarak hazırlanmış teknolojimizdir.

CASTROL Professional MİKRO FİLTRELEME TEKNOLOJİSİ

Castrol EDGE Professional ürünlerinin gelişmiş bir diğer özelliği de Mikro Filtreleme Teknolojisidir. Bu filtreleme teknolojisini, dünyanın lider araç üreticilerinin motorlarına ilk dolum yağlarını üretirken kullanıyoruz.

ULTRAVİYOLE RENGİ İMZASI

Ultraviyole ışığa tutulduğunda ortaya çıkan parlak ve renkli imzası, “Professional” kalitesinin göstergesidir. Bu şekilde müşterileriniz ve personeliniz, motorunuzda yetkili servisler için özel olarak geliştirilmiş yağ markası olan Castrol EDGE Professional'ın kullanıldığını görür.

Türkiye satışı çok bulunan bir yağ değil servislere özel olarak geliyor bu yüzden bakımda “Professional” yağ koydularsa biraz pahalıya patlıyor
    http://www.amazon.com/Castrol-Edge-Professional-Synthetic-Quarts/dp/B00J44Y9LE

• quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

quote:

Dizel motor tam olarak 5.3lt. alıyor kitapçık verileri aşağıda
    PERFORMANS İÇİN GÜÇ SÜRÜŞ İÇİN ÖZGÜRLÜK

Castrol

FLUID STRENGTH TECHNOLOGY™

Fluid Strength Technology ™, yağın her türlü zorlu sürüş koşullarında motorunuzun ihtiyaçlarına cevap vermesini ve güçlenmesini sağlayan, en gelişmiş bileşenlerimize sahip, her kullanım için özel olarak hazırlanmış teknolojimizdir.

CASTROL Professional MİKRO FİLTRELEME TEKNOLOJİSİ

Castrol EDGE Professional ürünlerinin gelişmiş bir diğer özelliği de Mikro Filtreleme Teknolojisidir. Bu filtreleme teknolojisini, dünyanın lider araç üreticilerinin motorlarına ilk dolum yağlarını üretirken kullanıyoruz.

ULTRAVİYOLE RENGİ İMZASI

Ultraviyole ışığa tutulduğunda ortaya çıkan parlak ve renkli imzası, “Professional” kalitesinin göstergesidir. Bu şekilde müşterileriniz ve personeliniz, motorunuzda yetkili servisler için özel olarak geliştirilmiş yağ markası olan Castrol EDGE Professional'ın kullanıldığını görür.

Türkiye satışı çok bulunan bir yağ değil servislere özel olarak geliyor bu yüzden bakımda “Professional” yağ koydularsa biraz pahalıya patlıyor
    http://www.amazon.com/Castrol-Edge-Professional-Synthetic-Quarts/dp/B00J44Y9LE

2 hafta önce 2010 model 1.6 90 hp ford focus trend x aldım..birkaç gün önce sanayide usta gözümün önünde yağını ve filtresini değiştirdi yağ çubuğu çizgisi full olana kadar yağ doldurdu 4.5 lt aldı...kayınbabamın şahini var, 1 ay önce oda yağını değiştirdi 4.2 lt aldı dedi..1600 motor bir araç 4.5 lt alırken, 1400 motor bir araç nasıl 5.5 lt alıyor işte ben buna anlam veremiyorum..

aklıma basit mantıkla şu geliyor: o zaman yağlanması gereken daha fazla parçası vardır veya soğutma işlevi için daha fazla yağa ihtiyaç duyuyordur.

• Çok teşekkür ederim.
    Yağ kapasitesi tamamen motor teknolojisine bağlı, 2000 model 2.5 tdi transporterimiz 6lt yağ alıyor, sırf motor hacmine bağlı olsa 9lt yakın yağ alması gerekirdi. Polo 1.2 TDI 4.3litre, 1.2 tsi dsg 4.2 litre, 1.2 doch 3.3litre yağ alıyor

Yeni aracın hayırlı olsun güle güle kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 27 Şubat 2015; 14:05:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

Yağ kapasitesi tamamen motor teknolojisine bağlı, 2000 model 2.5 tdi transporterimiz 6lt yağ alıyor, sırf motor hacmine bağlı olsa 9lt yakın yağ alması gerekirdi. Polo 1.2 TDI 4.3litre, 1.2 tsi dsg 4.2 litre, 1.2 doch 3.3litre yağ alıyor

Yeni aracın hayırlı olsun güle güle kullanın

Tşk ederim..insan değişik araçlar kullandıkça neyin nasıl olduğunu anlıyor...insanlar kağıt üstünde motor gücüne ve tork a bakıyor ama silindir hacmi olayı çok faklı boyuta taşıyor..mesela bende 2 yıl kullandığım 1.4 90 hp 220 n.m tork üreten i20 jump vardı, ivmelenmesini seviyordum...şu anki focus 1.6 90 hp bilgisayarlı testte 183 n.m tork ürettiği belirlendi...değerler i20.ye yakın ama hızlanması ve gaz tepkisi çok farklı...sırada 1.2 tdi trendline polo var..sırf poloyu merak ettiğimden yaza doğru polo almayı düşünüyorum

Samet hocam size birşey danışacam, şimdi aldığım aracın üstünde markası pek bilinmeyen sıfır ayarında 4 adet kış-kar lastiği var..biz adana-hatay bölgesinde karla pek karşılaşmadığımız için bizim buralarda pek kullanılmaz..uzun yolda kuru zeminde biraz ses yapıyor..bu lastikler yaz aylarında kullanılsa yani 40-45 derece sıcaklıklarda, araca yakıt-performans konusunda zararı olurmu.

Tork konusu motorun sıkıştırma oranları, ateşleme sistemi ve bu gücü yere aktaran parçalara bağlı olarak farklılık gösterir.

Kış lastiği pratikte yazın kullanılmaz diye bir şey yok kullanılır ama yakıt tüketiminiz artar. örneğin lastiğin ömrü 30bin km. ise yaz döneminde aşınması kat kat fazla olacağından 15bin km. sonra kullanılmaz hale gelecektir.
    Kış lastiği adı üzerinde aslında kar lastiği değildir, hava 7 derecenin altına düşünce kış lastiği tutunmayı artırır.
    Tavsiyem yazlıklar için 4 jant kışlıklar için de 4 jant alın, kapaklı veya alaşım fark etmez bütçenize göre alın sürekli lastikte takılı kalsın, değişim dönemlerinde kendiniz bile değişirsiniz.
    Kış döneminde en kötü kış lastiği bile yaz lastiğinden daha iyidir

• GEÇEN SENE i20 kullandık 1 sene şirket bu sene yeni clio verdi hayatım da bu kadar dandik bir araba daha görmedim ben
    elinizdeki i20 her anlamda eski kasa yeni kasa hepsi bu clio çöpüne 5 basar
  • quote:

Orijinalden alıntı: xandercan

Arkadaslar Merhaba,

dizel düşük kilometreli bir araç ararken bizim damat elindeki i20 yi önerdi yaklaşık bir haftadır deniyorum aracı çok beğendim aslında yakıt tüketimi 4.9 ile 5.4 arasında değişiyor, sürekli yol bilgisayarında anlık yakıt tuketimi takibi yapıyorum aldığımdan beri. Bugün enteresan bir şekilde anlık yakıt takibi gaza az bastığım halde afaki değerlerde yakıt tüketimi göstermeye başladı huylandim ben de gazdan çektim az da olsa tüketim göstermeye başladı. Bir haftadır az çok tanıdım ne kadar yakması gerektiğini, 5-6 litre beklerken 10-11 litrelerde gezmeye başladı tüketim. Boşa atıyorum 8-9 litre tüketim gösteriyor. işin garibi bugün yapmaya başlaması daha önce böyle bir problem yaşayan var mı? Çok killandim çünkü. Teşekkürler simdiden

Trip sayacını sıfırladıysanız ondandır. Trip e gore hesapliyor. ODO km sine gore degil

• quote:

Orijinalden alıntı: huner46

merhaba ben 2014 i20 1,4 benzinli aldım.çok yakıyor. LPG taktırmak istiyorum.ne tavsiye edersiniz.

Ben 1.4 otomatik aracıma 1000 tl ye atiker taktırdım. Çok memnunum. Garantiyi takan kim?

400 tl istedikleri İlk bakımı bile 125 tl ye dışarıda yaptırdım, garanti hepten gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: landscaper

Arkadaslar iyi gunler.... 2 yildir sorunsuz kullandigim hiz sabitleyici stabil calismiyor...

hiz sabitleyici devrede oldugu zaman el gazi ile hiz azaltmak yada artirmak istedigimde devreden cikiyor...

bazende hiz sabitleyici devreye hic girmiyor....

sorun neden kaynaklaniyordur sizce... servis garanti kapsamina sokarmi bu olayi (3 yil garantisi var)

kaça aldınız?

1.4 elite otomatik alıcam bende güncel fiyatları bilen varmı yada en ucuz kaça alındı elite 1.4 otomatik acaba?
  • Merhabalar, uzun süre takip edemedim araçları ancak İngilterede satılan u2 1.1 dizel motor i20, Türkiyede satılacak mı?
    Ve Cenevre 2015 te tanıtılan 3 kapılı İ20 ler Türkiyede olacak mı?

Bilgisi olan varsa paylaşımlarını bekliyorum.
    Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottoserdar

GEÇEN SENE i20 kullandık 1 sene şirket bu sene yeni clio verdi hayatım da bu kadar dandik bir araba daha görmedim ben
    elinizdeki i20 her anlamda eski kasa yeni kasa hepsi bu clio çöpüne 5 basar

Bence de clio cok yetersiz i20 karsisinda

• Arkadaşlar bende 2014 i20 jump otomatik var ben aracıma elektrikli ayna ve geri görüş kameralı dikiz aynası taktırmak istiyorum. Bu işlemleri nerede yaptırabilirim ve bana ne kadar bir maliyeti olur. Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exzomy -- 5 Mart 2015; 14:01:41 >
  • deeplord kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

1.1 dizel lerin şuanda Türkiye de satılması ile ilgili bir plan yok, 3 kapılı i20 ler ise mayıs ayında satışa sunulacak.
  • 
Sayfa: önceki 12411242124312441245
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.