Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1219. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.264
Cevap
201
Favori
1.964.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12171218121912201221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hediye olarak ne istemek lazım ..paspas,kızılay kutusu, ne bileyim fikrilerinizi bekliyorum arkadaşlar
  • herroes kullanıcısına yanıt
    Yangın tüpü ve ilk yardım cantasi veriyorlar. Sanırım kaucuk paspas hala yok.
  • yangın tüpü ve ilkyardım cantası veriyorlar zaten, kaucuk paspas da aldım. simdide bagaj havuzunu almaya calısıyorum :)
  • o zaman yangın tüpü ve kızılay kutusu standart..paspas ve bagaj havuzu üzerinde durayım..arka camları da karartmak istiyorum ama benim bayinin serviis cam filmi takmıyormuş!boya koruma pahalı sanırım onu verirler mi acaba!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurmulazimoglu

Yeni kasa kağıttan kaplan çıktı anlaşılan.

Eski kasa i20 lerin şasısı bile çok sağlam. 2015 modelinde daha sağlam üretildiğini okumuştum. Neye dayanarak öyle bir yorum yaptınız. Burada yeni araç alan arkadaşlarımız var bende düşünüyorum. Eskilerde sorun yoktu yenisinde neden olsun. Başka firmanın elemanıysanız söyleyin bilelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz...kumaş ortada...gidin görün bakın karar verin...ha diğerlerini de inceleyin...arac b sınıf değil bi kere...b+ veya c giriş kabul ediyor otoriteler...başka markaların satış temsilcileri gelmiş hariçten gazel okuyor!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Beni ford, opel ve wolkswagen görevlendirdi. 5000 lira para verdiler. :) Herkese selamlar.
  • fazla vermişler la sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayk

arkadaşlar bu cam düğmelerinden hava gelme olayı ile hyundai assan dan aradılar. teknik uzmanları incelemiş ve normal demişler. kapıda terleme yapmasın diye hava kanalları varmış o hava kapıdan dolanırken cam düğmelerinden kacabiliyormuş. tabi yersen. kullandıgım ya da sahibi oldugum hic bir aracta bu durumu gormemistim. bu ilk oldu. muhtemelende son olur daha da bulaşmam assana. lpg olayı ile garanti dısı kalmasından dolayı endiselerim vardı benimde artık o endisemde kalmadı. nasıl olsa ne olsa kabullenmeyecekler en kısa zamanda lpg yide taktırcam. biraz kullanıp satarım sonra. en azından borcu bitsin :)

Sayın hocam..bizim makyajlı kasa i20.lerde forumda yazıştığımız genel anlamda tek şikayetimiz plastik aksamdan zamanla tıkırtı sesi gelmesiydi...genel anlamda birçok B segment araçta bu sorun oluyor..Şu anda kullandığınız yeni kasa i20 de; bozuk zeminde kapılardaki plastik kaplamalardan veya göğüs kısmından bir tıkırtı sesi oluyormu?

saygılar.

• jjjoookkkeeerrr J kullanıcısına yanıt
    plastik aksamdan gelen ses hiç yok diyebilirim. tabi araç daha 1 aylık. ilerde ne olur bilemiyorum. hatta genel anlamda ses yalıtımıda fena degil ancak tek bir sorun var gözlemlediğim. camlar tam kapanmazda hafif bir ses girer araç içine, öyle bir ses tüm camlar kapalıyken yeni kasa i 20 de biraz fazla geliyor gibi. benim pimpirikliğimde olabilir tabi. birde uzun yolda sol ayağım hep üşüyor :) kapı kenarlarından soğuk geliyor yani.
  • quote:

plastik aksamdan gelen ses hiç yok diyebilirim. tabi araç daha 1 aylık. ilerde ne olur bilemiyorum. hatta genel anlamda ses yalıtımıda fena degil ancak tek bir sorun var gözlemlediğim. camlar tam kapanmazda hafif bir ses girer araç içine, öyle bir ses tüm camlar kapalıyken yeni kasa i 20 de biraz fazla geliyor gibi. benim pimpirikliğimde olabilir tabi. birde uzun yolda sol ayağım hep üşüyor :) kapı kenarlarından soğuk geliyor yani.

Hocam tıkırtı sesi olmaması çok güzel...5000-10.000 km.lerede araç kendisini daha belli eder...siz 3000-5000 km gibi servise ücretsiz genel kontrole gideceksinizdir, o zaman bu hava alma olayını görevlilere söylersiniz..belki kapının çevresindeki fitillerde işçilikten kaynaklanan ufak bir dorun olabilir..kapı ayarını düzeltebilirler..tıkırtı yerine rüzgar sesi sorununu tercih ederdim( tabiki keşke hiç sorun olmasa) rüzgar sorununu iyi bir kaporta ustası çözecektir...fitillerde ufak bir boşluk olsa bile 90-100 km/h hızlarda araç rüzgarı içeri alır..

• quote:

Üstad benim araç 1.2 sense 11 aylık daha aracım şuan 6200 kmde.. Yeni kasayla değiştirecektim lakin benim ev alama durumu var o yüzden değiştirmeyeceğim.... Bende de ilk başlarda ses yoktu.. Lakin şuan kapı içlerinden ses geliyor ve bagaj kapağım tam manasıyla normal hızda kapanmıyor.. Bu bakımda inşallah bunları halledeceğim. Aslında b segmenti bir aracta trim sesleri normal ... Azaltılırsa tabi güzel olur :)) netten bakıyorum neredeyse her markanın her modelinde trim sesi sorunu yaşayan kullanıcılar mevcut...

• geçen hafta hyundai bayisine gittim eski ve yeni i20 inceledim biraz yeni i20 daha hoş duruyordu 1.2 motor benzinliyi düşünmeye başlamışken bir kaç yerde araçların çok yaktığından bahsedilmiş, LPG taktırmakta istemiyorum çünkü LPG li araçlar üvey evlat muamelesi görüyorlar petrole git benzin pompasına yanaş ordan çık LPG pompasına yanaş kapalı otoparklara giremezsin,

hal böyle olunca aynı paraya gidip yeni dacia stepway 1.5 dizel almayı düşünmeye başladım.

sizin de yorumlarınızı alayım ne düşünüyorsunuz bu konuda sizce hangisini almalıyım benim için yakıt önemli az yaksın istiyorum yıllarca benzin ve LPG kabak tadı verdi zaten ve hatta son günlerde benzin ve dizelde düşüş yaşanırken LPG yükselişe bile geçti.
  • ......................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herroes -- 19 Aralık 2014; 23:18:43 >
  • Arkadaslar 2011 1.4 otomatik i20 aldim 33000 km de bugun yokusta geri kacirdi D deyken sasirdim.cunku otomatik vitesler geri kacmaz diyebiliyordum.bu normalmidir.moralim bozulmadi degil

• engin_er_26 kullanıcısına yanıt
    Önce gidip Dacia Stepway'in içine bir oturun. Sonra gelip tecrübelerinizi anlatın :) Ben de sizin gibi gidip dizel Dacia Stepway'a bakmıştım. Ama içi çok boş. Hiç birşey yok. Yine de gidip kendiniz görün derin. Arabada sanki bir tek motor var gibi geldi bana:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarikbilgehan

Arkadaslar 2011 1.4 otomatik i20 aldim 33000 km de bugun yokusta geri kacirdi D deyken sasirdim.cunku otomatik vitesler geri kacmaz diyebiliyordum.bu normalmidir.moralim bozulmadi degil

Ustad Vites kolunu D veya R pozisyonuna aldıktan sonra 2-3 saniye içerisinde frenden ayağınızı çekerseniz, henüz selenoidler tam olarak verilen hareketi yerine getirmediği için, şanzıman vitese geçinceye kadar az biraz kaçırır ama sonrasında hemen toplar, tork konvertörlü, yokuş kalkış desteği bulunmayan araçlar için bu durum normaldir.
    Vites kolunu D veya R pozisyonuna aldıktan sonra yeterli süre bekledikten sonra frenden ayağınızı çekerseniz, aracınız yolun durumuna göre ya ileri gider, ya olduğu yerde durur ya da geri kaçırır. Eğer çok dikse (mesela yer altı otopark çıkışları gibi) biraz geri kaçırması yine normaldir. Daha önceden aynı yerde, aynı şartlar altında geri kaçırma yapmıyordu da şimdi yapıyorsa çok küçük bir ihtimal rölanti ayarında problem olabilir. Şanzıman yağında eksilme de düşük devirlerde yeterli basıncın oluşmaması adına bir sebep olabilir. Servis ile gorusmekte yarar var..

• Cok tesekkur ederim.evet durdum hemen ayagimi frenden cektim.hakli olabilirsin.yarin deneyecegim.araci expere soktugumda her aksaminin mukemmel calistigini soylediler.guvenilir bir experdi.bugun hyundai servisten aldim.yag ve su gibi aksamlarina baktik dediler.bir sorun yok dediler.yarin birkac yerde deneyecegim.buraya yazarim.umarim tekrar etmez.ilk gunden sorun yasamak istemem.
    Araba konfor acisindan almanlari aratmiyor.elektrik aksami hersey cok iyi.

• Arkadaşlar yeni kasa i20 için teslimat ile ilgili güncel bilgi alan varmı bayilerden ? Dün beni aradılar ve siparişim olan Kaşmir Kahve Elite Plus 1.2 Panaromik arabanın bu ay içerisinde üretilmeyeceğini, üretim planında bir değişiklik olduğu için beyaz ve kırmızı ellerinde mevcut olacağını söylediler ? Acaba bayii benimi kandırıyor yoksa gerçekten böyle bir durummu mevcut ? Para iadesi talep edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahtsızpistole

Önce gidip Dacia Stepway'in içine bir oturun. Sonra gelip tecrübelerinizi anlatın :) Ben de sizin gibi gidip dizel Dacia Stepway'a bakmıştım. Ama içi çok boş. Hiç birşey yok. Yine de gidip kendiniz görün derin. Arabada sanki bir tek motor var gibi geldi bana:)

Beni düşündüren yakıt, benzinli ile dizel arasındaki fiyat farkı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12171218121912201221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.