Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1204. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.964.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12021203120412051206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ceyhunguler

Slm arkadaşlar,
    Ben aracı aldıktan sonra 800km yaptım. Yakıt durumu hakkında bilgi vermek istedim. Elite 1.4 Benzinli, cam tavan, navigasyon, çakıl gri olanını aldım.
    Yol bilgisayarı biraz fazla gösteriyor yakıt değerini. Şehir içinde yumuşak kullanımda 8.9lt yaktı. Yol bilgisayarı 9.1lt gösterdi. Uzun yolda 80-90km hız sabitleme ile 5.5lt yaktı. 110-120km hızla giderken 6,5lt yaktı. 140km hızla sabitlediğimde 8lt yaktı.
    Yakıt değerleri yaklaşık olarak bunlar. Hızlı giderken direksiyon sertleşiyor bu özellik yazmıyordu özelliklerde. Navigasyon yazılımı da çok kötü infonav diye bişi. Ben İGO8 yükledim süper çalışıyor şimdi.

Ustad igo8 i nasil yükledin... garantiyi bozmasin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4KiLL!

Sa?ol hocam Allah razy olsun. Sizin de aracynyz hayyrly u?urlu olsun. Dedi?im gibi çakyl gri benim bu araçtaki favori rengim süper seçim aracynyz geldikten sonra direk boya koruma yaptyrmayy unutmayyn renge yazyk olmasyn :D

hocam boya koruma yaptıramayacağım maalesef...bin tl filan bahsediyorlar...bir yıl sonra filan yaptırsam sorun olur mu acaba bilginiz var mı?
  • şahsen alacak olursam, satış öncesi bayilerden beklemeyi de göze alarak şu video'daki rengi istemek olacak ki cam tavanda bu renge inanılmaz güzel gitmiş.

tabi zevkler ve renkler tartışılmaz

• herroes kullanıcısına yanıt
    Yok hocam naptın 0 araca pasta atılmayacak bişey yapılmayacak. Seramik kaplama yapsan bile o kadar tutmaz netten araştır bulunduğun şehirde önerilen bir yer ile anlaş. Yapacağı az bişey kil atıp üstüne cila filan atacak.
  • burda sonax varmış galiba...yarın bi sorup soruşturayım bakayım...
  • ucardan seramik kaplama 850ye yaptirttik. williamsda (zorlu center) 850 istedi. biz aldigimiz yerden yaptirip fatura aldik. birsey olursa Allah korusun bayi muhatabimiz olsun dedik.

En acik yada onun bir koyusu, muayeneden gecebilen cam filmi yaptirtmak istiyoruzda ucuz ama iyi olmasi lazim. varmi kimsede tavsiye ya? istanbul avrupa yakasi...

• quote:

Orijinalden alıntı: herroes

burda sonax varmış galiba...yarın bi sorup soruşturayım bakayım...

sonax sifir arac nano boya korimaya 350 istiyor. 8 - 12 ay sonra tekrar yenileme sart, oda 250-300 arasi tutuyormus. sorduk...
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talhagezer -- 26 Kasım 2014; 23:15:00 >
  • hocam yaptırmasak olmaz mı..yani boyanın rengi mi atıyor sonra nasıl bir deformasyon oluşuyor??
  • Merhaba arkadaşlar. geçen hafta çarşamba günü 1.4 otomatik style beyaz cam tavan aracımı aldım 950 km kadar yol yaptım. arac genel anlamda güzel, yol tutuşu gidişi duruşu rahatsız etmiyor. yakıt gerçekten yüksek, şehirlerarası 7.5 ortalama yakalayabildim 100 km hızla, şehir içinde çok kullanmadım henüz ama 8 civarında geziyordu. Asıl 3 konu varki servisle görüşeceğim. araç 100 km hızın üzerine çıkınca cam otomatiği düğmelerinden esinti geliyor 4 kapıda aynı, düşük hızlarda da oluyordur belki ama fark edilmiyor. kapılar camlar tam kapalıyken bile yanınızdan geçen aracın sesini çok net duyuyorsunuz cam hafif aralık kalmış hissi oluyor, dikkat ettim kapı kenarlarından geliyor gibi. lastiklerle beraber savrulan taşlar özellikle arka teker davulumbaza çarpınca acaba arabaya birşey mi oldu diye düşündürüyor öyle enteresan sesler geliyor. kısacası arac içinde yalıtımla ilgili bir masraf yapacağım gibi görünüyor. onun dışında donanım eksiği vs. denmezse ben tavsiye ederim. sadece lpg olayını düşünüyorum. servis biz takarsak motor garantin biter, dışarda taktırırsan tüm garanti biter diyor. bu konuda da arada kaldım

• quote:

Orijinalden alıntı: herroes

hocam yaptırmasak olmaz mı..yani boyanın rengi mi atıyor sonra nasıl bir deformasyon oluşuyor??

Yaptırman senin için daha faydalı hocam öyle söyleyeyim. Nanoya filan gerek yok. Hafif bir kil uygulaması üzerine koruma cila atacak o kadar ucuza çözersin.

• Benim arabamida babam aldi bana ve cok memnunum

• Bende 2012 jump otomatik var. İlk önce yeni kasa çıkınca heveslendim ve test sürüşü de yaptım. Ancak şu an kesin olarak vazgeçtim. Çünkü

1:Yeni kasa daha ağır ve 1,4 otomatik vitesin işi daha da zorlanacak ayrıca yeni kasa daha fazla yakıyor.
    2:İç aksamda bir takım görsel düzenlemeler dışında aracın genel malzeme ve mühendislik kalitesinde artış yok.
    3:İç hacimdeki düzenlemeler aracı eski modellere göre daha dar hissettiriyor.
    4:Benim araçta arkada hoparlorler, park sensoru, cam filmi, bagaj havuzu, boya koruma var. yeni araçta bunlar yok. ayrıca arka camlar bile otomatik değil.
    5:Test sürüşü yaptığım araç benim araca göre daha gösterişli ama daha az seri gibi hissettim.

Bunlara rağmen üste 6,7,8 bin lira verip aracı yenilemek mantıklı gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurmulazimoglu

Bende 2012 jump otomatik var. İlk önce yeni kasa çıkınca heveslendim ve test sürüşü de yaptım. Ancak şu an kesin olarak vazgeçtim. Çünkü

1:Yeni kasa daha ağır ve 1,4 otomatik vitesin işi daha da zorlanacak ayrıca yeni kasa daha fazla yakıyor.
    2:İç aksamda bir takım görsel düzenlemeler dışında aracın genel malzeme ve mühendislik kalitesinde artış yok.
    3:İç hacimdeki düzenlemeler aracı eski modellere göre daha dar hissettiriyor.
    4:Benim araçta arkada hoparlorler, park sensoru, cam filmi, bagaj havuzu, boya koruma var. yeni araçta bunlar yok. ayrıca arka camlar bile otomatik değil.
    5:Test sürüşü yaptığım araç benim araca göre daha gösterişli ama daha az seri gibi hissettim.

Bunlara rağmen üste 6,7,8 bin lira verip aracı yenilemek mantıklı gelmedi.

Çok doğru söylüyorsunuz ben araç bayiilere ilk geldiği hafta 1.2 cam tavanlı elite paketini test etmiştim..5-10 dk lık test sürüşümde sanki yalıtım 1 tık daha düzeltilmiş gibi geldi ama iç malzemede yine bir ilerleme göremedim, bunu satıcı arkadaşlara belirttim..elitte bile koltuklar hala düz kumaş, neden adam gibi parçalı desenli düzgün bir koltuk koymazlar; deri direksiyon koymuşlar, ben hayatımda böyle bir deri direksiyon görmedim, gri renkte plastikle-deri karışımı gibi duran bir direksiyon koymuşlar, test sürüşü yaptığımız adama bu direksiyon gerçekten derimi dedim, adamda direksiyonu birkaç sn eliyle inceledi ve evet deri direksiyon dedi..

güzel araba yapıyorsun, iyi paralar istiyorsun; bari hakkını ver

• quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

Dediğiniz gibi otomatik b segment bakınca seçenek kalmıyor. 2009 yılında i20 aldığım heves bu araçta yok o bir gerçek.
    Raporla aldığım için satışı hemen veremedim belgeleri toparlayıp satışı vereceğim. ilanım uzun zamandır duruyordu ama kimse gelip bakmadı ilk gelip bakana gitti araç. inat olmak bazen işe yarıyor 3 ay boyunca sahibinden sitesinin en pahalı ilanıydı beklediğime değdi.

araç satışı tamammı samet hocam...gittimi i20
  • Aracı inceledim bugün. Malzeme kalitesi çok hoşuma gitmedi. Fiesta daha mantıklı geliyor malzeme kalitesi olarak. Fiyat olarak aynı. 39750tl dediler style için en son.

• Fiesta çok ufak değil mi? Nasıl rahat ediyorlar o arabada anlamıyorum :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: talhagezer

Fiesta çok ufak değil mi? Nasıl rahat ediyorlar o arabada anlamıyorum :S

Aynen hocam özellikle fiesta ve clioya tek başıma sığmadım sürücü koltuğuna hiç rahat değil. yeni i20 almamdaki en büyük nedeni içerinin genişliği ve rahatlığı. Malzeme kalitesiz diyorlar ya ona şaşırıyorum. Ben çok beğendim malzeme kalitesini nette testler de var inceleyen herkes beğeniyor. Ama bu başlık altında aracın tipine bile gömenleri gördüm çok ilginç bir forum gerçekten arada istisnalar her türlü çıkıyor, genele uymak lazım :D
  • c sınıfı arac gibi rahat ve geniş...boyum 189...ferah ferah oturdum inceledim...fieastanın iç kalitesi inanın bundan iyi değil...daha dikkatli bakılırsa görülebilir....tercih meselesi tbiki...
  • Style Cam tavan mı, Elite tavansız mı almalıyım?

• 
Sayfa: önceki 12021203120412051206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.