Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1171. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.239
Cevap
201
Favori
1.962.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11691170117111721173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bütün sıfır araçlarda fazla hava oluyor,markayla alakası yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • byumotr kullanıcısına yanıt
    işe yaradı öneriniz içten teşekkürler
  • jjjoookkkeeerrr J kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim üstadım. Bu durumda serviste ilk yaptırabileceğim bakım 45000 km de olacak. Henüz arabamla 400 km kadar yol yaptım ama sürüşü tat veriyor :) Sadece aracın içerisindeyken sanki büyük bir otomobil kullanıyormuşum gibi hissediyorum :)

Umarım şu yedek lastik üzerinde bulunan plastik bölmeli kriko kitinden de bulup alabilirim. İnternetten bakıyorum ama satan bir yer göremedim malesef :(

Tekrardan teşekkürler, iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byumotr

Ben de ilk başta avi biliyordum baktım çalıştırmadı. Converter programdan her uzantıya çevirip attım ve vob çalıştırdı.Servis de takar dışarısı da garanti olayı olduğu için el mahkum servis, takmam dersenı garantiyi dışarıda araştırın bulursunuz. Video olayı da güvenlik açısından sıkıntı.İlla yapacağım derseniz yetkılı serviste 20-30 işçilik ücretiyle imzalı kağıt karşılığında bloke ettirebilirsiniz.

Mpeg calismadi. Vob yapacak converter bulamadim. Hangi programi kullaniyosunuz. Yaw deli oldum en basit formatlari bile oynatmıyor. Bu kadar mi zor video oynatmasi bu playerin?

• BAT007 B kullanıcısına yanıt
    Ben ultra video converter kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAT007

quote:

Orijinalden alıntı: byumotr

Ben de ilk başta avi biliyordum baktım çalıştırmadı. Converter programdan her uzantıya çevirip attım ve vob çalıştırdı.Servis de takar dışarısı da garanti olayı olduğu için el mahkum servis, takmam dersenı garantiyi dışarıda araştırın bulursunuz. Video olayı da güvenlik açısından sıkıntı.İlla yapacağım derseniz yetkılı serviste 20-30 işçilik ücretiyle imzalı kağıt karşılığında bloke ettirebilirsiniz.

Mpeg calismadi. Vob yapacak converter bulamadim. Hangi programi kullaniyosunuz. Yaw deli oldum en basit formatlari bile oynatmıyor. Bu kadar mi zor video oynatmasi bu playerin?

Mpeg bende çalışıyor. Klip izleyebiliyorum. Vcd film takıp izledim. Zaten vcdler mpeg uzantılıdır. Format Factory kullanıp deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbilgi02

fazla fark etmez

Cevabınız için teşekkür ederim. ..

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgahancoban

quote:

Orijinalden alıntı: drcgty2

quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

Orijinalden alıntı: drcgty2

YENİ İ20 ELİTE MODELİNİ SATIN ALDIK NİŞANLIMA. BLUETOOTH BAĞLANTISINI BİR TÜRLÜ YAPAMIYORUM. TEKNOLOJİDEN CİDDİ ANLAYAN BİRİSİYİM AMA TELEFONU ARATMA İŞLEMİNİ BİR TÜRLÜ BULAMADIM. PM DEN LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ

aynı sıkıntı bende de var. sense paketi kullanıyorum. kitapçıkta ne anlatıyorsa aynen yapıyorum ama bir türlü telefon aracı görmüyor. bilen kitapçıktan farklı yol gösterecek biri varsa lütfen paylaşım yapsın.

Hocam şuna çözüm bulursan lütfen bana da ilet.

bluetooh özelliği

1- önce setup a girin sonra aracın "PHONE" menüsünü ve sonra TELEFON menüsünde “PAIR” (çiftleme) konumunu seçiniz VE TIKLAYINIZ.(bu sırada arabanız telefonunuz bulsun diye 1 dk boyunca i20 adıyla sinyal yayacak)

2- ekranda Ses sistemi “----- anahtarı aranıyor: 0000” yazısını görün " searching phone 0000 "
    3- bu işlem sırasında telefonunuzdan bluetooth cihazlarını arayın telefonda "i20" adında bir cihaz görünürse ona tıklayın ve etkinleştirme kodu olarak"0000" girin

eğer bu işlemler başarılı olmadıysa aracın kullanma klavuzuna tekrar bakın

klavuzu bu linkten bulabilirsiniz
    http://www.hyundai.com.tr/tr/Content.aspx?id=tanitim-kullanim&menu_id=252

KISA AÇIKLAMA ARACINIZDA SETUP-PHONE-PAIR TIKLAYIN
    TELEFONDA BLUETOOTH CİHAZLARI ARAYIN
    İ20 ADINI BULUNCA TIKLAYIN
    EŞLEME KODU OLARAK 0000 GİRİN VE BEKLEYİN
    İŞLEM BU KADAR. (ARACA HER GİRİŞİNİZDE TELEFON ARACA İZİN VERİLSİN Mİ DİYE SORAR İZİN SÜREKLİ İZİN VERMEK İÇİN TELEFONUN BLUETOTH AYARINDAN BU CİHAZA YETKİ VER DİYİN.BİTTİİİ.)

ayrıca anlatımda sıkıntı vardır diye video (VİDEO ELENTRANIN ANCAK MENULER VE İŞLEMLER HEPSİNDE AYNI)

http://youtu.be/ZNgv_yy6jY4?t=1m10s

Hocam pair tıkladımda araba başlıyor konuşmaya tlf ismini soruyor sanırım bende tlf isminş musa olarak deyiştirdim sonra musa diyorum ve bişiler daha sölüyor ve problem problem cancel diyor ve phone sekmesi kapanıyor napabiliriz araç 1.2 sense 2012

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi possedion -- 4 Eylül 2014; 1:21:09 >
  • Dvd yada vcd takmadim daha ama usb ye convert edip bir bölüm dizi attim. Mpeg sectim ama pc de uzantısı .mpg yazıyordu. Ayni sey midir mpeg ile mpg?
    Usb den mpeg ile oynattiginiz video var mıdır?
    Total converter kullanıyorum ama ultra converter da deneyeceğim.

Format factory teybemi yap diyorsunuz? Uzerindeki reset tusuylami yapiliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAT007 -- 4 Eylül 2014; 8:06:35 >
  • quote:

Dvd yada vcd takmadim daha ama usb ye convert edip bir bölüm dizi attim. Mpeg sectim ama pc de uzantısı .mpg yazıyordu. Ayni sey midir mpeg ile mpg?

http://www.gezginler.net/indir/formatfactory.html
  • quote:

Dvd yada vcd takmadim daha ama usb ye convert edip bir bölüm dizi attim. Mpeg sectim ama pc de uzantısı .mpg yazıyordu. Ayni sey midir mpeg ile mpg?

Format factory bilgisayara yükleyeceksiniz. Bilgisayar programı yani. Resimde anlatmaya çalıştım.

1. önce videoyu sürükleyip 1 yazan alana bırakın. Sonra karşınıza küçük ekran çıkacak.
    2 yazan yerdeki mpgyi seçip 3 (tamam) tıklayın. Sonra başlaya bastığınızda videoyu convert etmeye başlayacaktır. İşlem bittiğinde programdan müzik sesi gelir. Sonra usbye yada microsd karta istereniz cdye yazıp araçda oynatabilirsiniz.

• Çok teşekkürler
    Ancak MPG formatı her converterda farklı mı oluyor? Benim kullandıgım Total Video Converter programı da MPG olarak çeviriyor ama oynatmadı arabada.
    Birde böyle deneelim bakalım akşama
  • Hepsinde aynı olur. Fakat Ayar kısmına bastığınızda çok ince ayarlar var. Belki her programda farklıdır. Çözünürlük , fps, boyut vs. ayarları format factoryde bu şekilde. Belki bizim aracımız tam bunları desteklediği için bende oynatıyordur. Sizde bir deneyin. Eğer olmazsa cihazda sorun olabilir.

Az önce birşey keşfettim. Video hareket halindeyken kesiliyordu yasak yazısı çıkıyordu ama el frenini 1 kademe kaldırınca video oynamaya devam ediyor. Yukarıda arkadaşın dediği doğru. El fireni ile alakalı bir durum. Acaba el freni 1 kademe çekik gitmek balatayı eritir mi ? Gerçi çok az çekiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KingdeviL -- 5 Eylül 2014; 1:35:27 >
  • KingdeviL kullanıcısına yanıt
    Yarım kademe bile olsa el freniyle gitmek tehlikelidir.
  • doğru yere sorduğuma inanıyorum şehiriçi kullanmak üzere rampaların çok olduğu geri kaçırma olmayacak şekilde i20 otomatik almam mantıklı mı bekleyip başka bir şey almam mı iyi olur?Ne yapmamı öneririsiniz?
  • KingdeviL kullanıcısına yanıt
    inanamıyorum böyle bir soruya pes yani

• Yanlış anladınız sanırım. Yarısına kadar çekilir mi el freni.. Sadece 1 tık kaldırıyorum demek istedim. 1-2cm yani..
  • sevgili forumdaslar merhaba. yaklasık 8 aydır i20 1.2 troy kullanıcısıyım. bu zamana kadar herhangi bir sorun yasamazken arabayı gecenlerde sanayiye bıraktım pasta cila icin. sonrasında arac icinden sesler duymaya başladım. bugun hyundai servisine goturmeme ragmen sesin nerden geldiğini cozemediler. düşük hızlarda kasislerde ve bozuk yollarda sinir bozucu bir plastik aksam sesi/gıcırtı gelmekte. (sofor mahalli arkasından) sorun arka koltuklarda olabilir mi? ya da sol arka kapıda?

NOT 1: arka sola biri oturdugunda ses kayboluyor.
    2: arac krikoyla kaldırılıp bakıldı. alt aksamda herhangi bir sorun olmadıgı soylendi.
  • bilal47 B kullanıcısına yanıt
    Bilal bey, otm i20 dik rampalar dısında geri kacırmıyor. tam otomatik oldugu icin rampa cıkarken yarı otomatik araclar gibi hangi vitese ceksem diye dusunmuyor, gayet stabil. benim onceki aracım fiesta idi, surekli rampalarda elle mudahale etmek zorunda kalırdım, rampada park ettigimde ise geri kacırırdı.
    yeni i20 sanıyorum onumuzdeki yılın basında satışa sunulacak, o zaman eski kasalar indirime girer. bence beklemek gerekiyor.
    ayrıca tam otomatik oldugu icin yarı otomatik araclara gore 1-2 lt daha fazla benzin tuketimi vardır, bunu da goz onunde bulundurursunuz.
  • 
Sayfa: önceki 11691170117111721173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.