Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1168. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.964.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11661167116811691170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu araçların üstündeki dunlop lastiklerin fiyatını bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ik6565

Arkadaşlar bu araçların üstündeki dunlop lastiklerin fiyatını bilen var mı?

doğrusu fiyatını bilmiyorum ama ilk fırsatta değiştirip daha geniş ve daha kaliteli bir takım almayı düşünüyorum,bana pek güven vermedi nedense sanki zayıf çırpı bacak duruyor ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: uvanci

quote:

doğrusu fiyatını bilmiyorum ama ilk fırsatta değiştirip daha geniş ve daha kaliteli bir takım almayı düşünüyorum,bana pek güven vermedi nedense sanki zayıf çırpı bacak duruyor ..

Ben de memnun değilim hocam açıkçası lastiklerden,üstü çivi dolu bi tahtanın üstünden geçmişim,biri yanaktan olmak üzere 4 yerden patlak sağ ön lastik,yaptı lastikçi ama güvenemdim pek,ondan arıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: EMOZEY

Merhaba. Dizel i20 icin az once servisden ciktim.arac 83000 de agir bakim yapildi.Toplam 1050 tl tuttu.Faturanin resmini de eger becerebilirsem ekleyeceğim.Dizel araci olanlar icin fikir versin.Yer Bursa İnallar.Servisden cok memnunum.Fatura harici birde teyp bolgesine izalasyon yapildi.Çok çıtırdı geliyodu halletmişler.
    iyi aksamlar

Polen filtresi 122 tl yanlışmış gördüm soygun resmen

• quote:

185 60 15 ebatı 140tl civarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk343458

quote:

Merhaba. Dizel i20 icin az once servisden ciktim.arac 83000 de agir bakim yapildi.Toplam 1050 tl tuttu.Faturanin resmini de eger becerebilirsem ekleyeceğim.Dizel araci olanlar icin fikir versin.Yer Bursa İnallar.Servisden cok memnunum.Fatura harici birde teyp bolgesine izalasyon yapildi.Çok çıtırdı geliyodu halletmişler.
    iyi aksamlar

Polen filtresi 122 tl yanlışmış gördüm soygun resmen

%5 idirimliymiş bide küfür eder gibi.
    Akparçadan alı arkadaşlar çifti 15tl ben hep öyle yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

185 60 15 ebatı 140tl civarı.

teşekkürler hocam

• i30fanclub de paylasildi.Yeni nesil cok fena

• Burada da paylaşıldı...
  • Yeni arabam Hyundai i20 (1.2 Sense)'yi bugün teslim aldım. Beyaz renk pasif kalır mı diye korkuyordum ama bence gayet güzel durdu Çoğu şehirler arası yolda geçen ve 130 km kadar süren ilk kullanım tecrübemi kısaca yazmak isterim.

1- Satış elemanları(Bursa) ilk sorularımdan anahtar teslimine dek oldukça nazik bir şekilde destek oldular,işlemlerim kolayca halloldu. Bana neredeyse sadece gidip kontağı çevirmek kaldı. Teslimat esnasındaki tek sıkıntı araca adeta damlalıkla konulan benzindi. O kadar para veriyoruz en azından çeyrek depo olsun mübarekler.
    2- Renk ve donanımdan memnun kaldım,öğrenme zorluğu içeren pek bir şey yok.Ayrıca göz yormuyorlar.
    3- İlk hızlanmalarda direksiyon oldukça yumuşak bu güzel ama 80 ve yukarısında gereksiz bir katılaşma oluyor bunu sevmedim maalesef.
    4- Bursa'da aşırı rüzgar vardı bugün onunda etkisiyle olabilir arac sola doğru çekiyor gibi geldi, nissan almera aracımda olduğu gibi kolayca yolda tutamadım.
    5- Tekerleklerde aşırı hava mı basılmıştı bilmiyorum ama hafif zıplamalar hissettim,yol kontrolümü zorlaştıran etken bu olabilir mi acaba diye düşündüm doğrusu. yarın ilk fırsatta gidip ölçeceğim basıncı.
    6- Diğer almaya niyetlendiğim VW Polo'dan daha büyük hacmi sevindirdi beni.
    7- Hafif bir yol sesi olsa da genel anlamda motor oldukça sessizdi.(Yol gürültüsünü azaltmak için önerisi olan arkadaşım varsa dinleyebilirim kendisini)
    8- İlk kullanım olduğu için genel 80-105 km hız değerleri arasında gezdim devir saatini 3000'in üzerine çıkarmamaya çalıştım.
    9- Rampa çekişinde bir sorun görmedim.
    10- Kliması fazla iyi geldi bana eşimin suratı buz tuttu bir ara.
    11- Gösterge ışıklandırması doğrusu zevkime göreydi ve sevdim
    12- Otomatik açılan farlar ve kararan aynaları görmek hoş oldu.
    13-Navigasyonu ve multimedya içeriğini sevdik, eşim hemen ilk telefon görüşmesini gerçekleştirdi.
    14- Araçla birlikte bazı yardım aparatların verilmesi hoşuma gitti.
    15- Aracın ön görüşü oldukça iyiydi ben boğar mı diyordum ama yola hakimiyetimi hiç engellemedi.
    16- Uzun yol seven biri olarak en çok dikkat ettiğim şeylerden olan Koltukların rahatı benden geçer not aldı. Hiç sırt ve eklem ağrısı yaşamadım bu 130 km'de.(tabii daha uzun kilometrelerde test edeceğim)
    17- Benzinle ilgili diyeceğim şey: öncelikle pek gözüm onda değildi ama aşırı bir tüketimin olmadığını ve Nissan Almera aracıma göre çok daha az yaktığını söyleyebilirim.
    18- Hiç Hyundai fanatiği olmayan ve yeni taşına biri olarak bu aracı aldığımı ilk izlenimlerim doğrultusunda memnunum, inşallah bu keyfim devam eder.

Değişen ya da farklı görüşlerim olursa ilave etmeye çalışacağım önümüzdeki günlerde.

• KORO K kullanıcısına yanıt
    Balata, diskler çok çabuk bitmiş , 150 tl çok gerçekten ,periyodik bakım genelde 350 tl birçok markada aynı, özelde 150_200 gibi tutuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

i30fanclub de paylasildi.Yeni nesil cok fena

İ20 mi bu? 2015?

• hasantalha H kullanıcısına yanıt
    Evet,2015 i20

• Burada i30 a benzemiş

• http://sahibinden.com/176933035

merhabalar.

aracimi satiliga cikarttim arkadaslar.Pazarlik sünnetdir.Forumdan ilgilenen arkadaslar olursa ayrica sevinirim.Yabanciya gitmemis olur.

herkese iyi gunler..

• quote:

http://sahibinden.com/176933035

merhabalar.

aracimi satiliga cikarttim arkadaslar.Pazarlik sünnetdir.Forumdan ilgilenen arkadaslar olursa ayrica sevinirim.Yabanciya gitmemis olur.

herkese iyi gunler..

Hayırlısı olsun ikimizde araçları aynı kategoride satışta. bursa'dan biri beni arayıp sormuştu benim fiyat yüksek geldiydi belki size ulaşır
  • i20 crdi jump modelinde dize partikül filtresi var mıdır arkadaşlar? ya da kısa yoldan şöyle sorayım: castrol magnatec 10w-40 a3/b4 motor yağı i20 crdi jump için kullanılabilir mi?( not: yağın üzerinde benzinli araçlar için yazıyor ama araç kullanma kılavuzunda partikül filtresiz dizel motor için acea b4 kullanılabileceği yazıyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safakan1987 -- 26 Ağustos 2014; 20:14:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uvanci

Yeni arabam Hyundai i20 (1.2 Sense)'yi bugün teslim aldım. Beyaz renk pasif kalır mı diye korkuyordum ama bence gayet güzel durdu Çoğu şehirler arası yolda geçen ve 130 km kadar süren ilk kullanım tecrübemi kısaca yazmak isterim.

1- Satış elemanları(Bursa) ilk sorularımdan anahtar teslimine dek oldukça nazik bir şekilde destek oldular,işlemlerim kolayca halloldu. Bana neredeyse sadece gidip kontağı çevirmek kaldı. Teslimat esnasındaki tek sıkıntı araca adeta damlalıkla konulan benzindi. O kadar para veriyoruz en azından çeyrek depo olsun mübarekler.
    2- Renk ve donanımdan memnun kaldım,öğrenme zorluğu içeren pek bir şey yok.Ayrıca göz yormuyorlar.
    3- İlk hızlanmalarda direksiyon oldukça yumuşak bu güzel ama 80 ve yukarısında gereksiz bir katılaşma oluyor bunu sevmedim maalesef.
    4- Bursa'da aşırı rüzgar vardı bugün onunda etkisiyle olabilir arac sola doğru çekiyor gibi geldi, nissan almera aracımda olduğu gibi kolayca yolda tutamadım.
    5- Tekerleklerde aşırı hava mı basılmıştı bilmiyorum ama hafif zıplamalar hissettim,yol kontrolümü zorlaştıran etken bu olabilir mi acaba diye düşündüm doğrusu. yarın ilk fırsatta gidip ölçeceğim basıncı.
    6- Diğer almaya niyetlendiğim VW Polo'dan daha büyük hacmi sevindirdi beni.
    7- Hafif bir yol sesi olsa da genel anlamda motor oldukça sessizdi.(Yol gürültüsünü azaltmak için önerisi olan arkadaşım varsa dinleyebilirim kendisini)
    8- İlk kullanım olduğu için genel 80-105 km hız değerleri arasında gezdim devir saatini 3000'in üzerine çıkarmamaya çalıştım.
    9- Rampa çekişinde bir sorun görmedim.
    10- Kliması fazla iyi geldi bana eşimin suratı buz tuttu bir ara.
    11- Gösterge ışıklandırması doğrusu zevkime göreydi ve sevdim
    12- Otomatik açılan farlar ve kararan aynaları görmek hoş oldu.
    13-Navigasyonu ve multimedya içeriğini sevdik, eşim hemen ilk telefon görüşmesini gerçekleştirdi.
    14- Araçla birlikte bazı yardım aparatların verilmesi hoşuma gitti.
    15- Aracın ön görüşü oldukça iyiydi ben boğar mı diyordum ama yola hakimiyetimi hiç engellemedi.
    16- Uzun yol seven biri olarak en çok dikkat ettiğim şeylerden olan Koltukların rahatı benden geçer not aldı. Hiç sırt ve eklem ağrısı yaşamadım bu 130 km'de.(tabii daha uzun kilometrelerde test edeceğim)
    17- Benzinle ilgili diyeceğim şey: öncelikle pek gözüm onda değildi ama aşırı bir tüketimin olmadığını ve Nissan Almera aracıma göre çok daha az yaktığını söyleyebilirim.
    18- Hiç Hyundai fanatiği olmayan ve yeni taşına biri olarak bu aracı aldığımı ilk izlenimlerim doğrultusunda memnunum, inşallah bu keyfim devam eder.

Değişen ya da farklı görüşlerim olursa ilave etmeye çalışacağım önümüzdeki günlerde.

Bugün Lastiklerin basıncını kontrol için benzinliğe gittim. Ölçüm yapınca karşıma çıkan rakam beni çok şaşırttı bütün lastiklerimin basıncı 45(kırkbeş) olarak çıktı. Hemen 34'e düşürdüm. Bilmiyorum daha düşük mü yapmalıydım ama 45'ten sonra 34 basınçla arabanın sürüşü derhal değişti. İyi ki dün çok kibar bir şekilde gelmişim 130 km'yi Bilmem diğer kullanıcı arkadaşlarında başına geldi mi bu durum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uvanci -- 26 Ağustos 2014; 21:06:22 >

• uvanci U kullanıcısına yanıt
    Aracınızı güle güle kullanın. fabrikadan yüksek basınçla geliyor ideal seviyeye düşünmüşsünüz. kapı içinde önerilen basınç değerleri bulunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

http://sahibinden.com/176933035

merhabalar.

herkese iyi gunler..

Hayırlısı olsun ikimizde araçları aynı kategoride satışta. bursa'dan biri beni arayıp sormuştu benim fiyat yüksek geldiydi belki size ulaşır

Hayirlisi bakalim samet bey.Sizin aracin da km si masallah cok az.

• 
Sayfa: önceki 11661167116811691170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.