Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1147. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11451146114711481149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaki i20 ve hyundai yazısı pas tutuyor benim tamam araba hep açıkta yağmur kar ustune yagıyor ama diğer aracım corsada aynı şartlarda onda bişey yok. paslanmazlık garantisi vardır sanırım ama servise gitmeye hiç zamanım yok.Napsam bilemedim varmı başına gelen daha önce
  • eserbey_i20 E kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_57847873/tm.htm
  • rsk7 kullanıcısına yanıt
    Aractan uzaklasinca kapilar otomatik kilitlenir. Fakat pek çok orta sinif ve alt sinif araçta olmadigi gibi i20 de de camlarin kumanda ile kapanmadi özelliği yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neo_494

Bende de 2013 i20 cvvt jump otomatik vites var. Ocak ayında aldım daha 750 kmdeyim 2. depo benzinim bitiyor. Arabadan çok memnunum. Süspansiyonu çok sert sadece yoldaki bütük kasisleri delikleri hissediyoyrum. bunun harici başka sorun yok

Otomatik vites i20 de fazla tüketim ve süspansiyon sertliği dışında kronik bir sorun yok. Fazla km yapanlara lpg takmak şart. Konfor amaçlı değil yol tutuş ve sportif sürüş amaçlı yapılmış bir araç, içi geniş süspansiyon oldukça sert. 100 hp ile 1.4 motor la otm.vites kullanmasını bilenler için deyim yerindeyse kedi gibi çevik, atak ve güçlü bir araç. Kick out yapmaya gerek kalmiyor ama birilerine trafikte kizip da topuklarsaniz sinifindan hiç bir araç kolay kolay gelemez peşinden.Frenleri yeterli fakat daha iyi olabilirdi. Bu kadar atak ve seri bir araca yetersiz kalabiliyor eğer hiz meraklisiysaniz.

• Bütün Hyundai motorlari çok yakiyor malesef.

• freedom77 F kullanıcısına yanıt
    öyle demeyin benim arabamın debriyajından ses geliyordu hyundai maslaka bıraktım hemen yaptılar bir kurusta ödemedim ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oznozcn

öyle demeyin benim arabamın debriyajından ses geliyordu hyundai maslaka bıraktım hemen yaptılar bir kurusta ödemedim ...

üstad debriyajdan ses gelmesi hangi durumda oluyordu tam anlatabilir misin.? Benim aracın debriyajı ilk aldığım gibi değil biraz sertleşti... Birde arabayı çalıştırdım diyelim ayağımı debriyajdan çektim sonra tekrar bastığımda tık diye bir ses geliyor böyle bir ses miydi seninki de...
  • quote:

Bence aracın kronik debriyaj sorunu var. Benim de debriyajdan ses geliyordu ve uçar otomotiv sorgusuz sualsiz degisim yaptı. Bu servis fiyatlarını yüksek tutma hakkını kimseye vermez. 1 yılda %400 fiyat artışının açıklaması ne asıl merak ettigim bu. Maslak otomotiv'e göre girdi fiyatlarının artması ama dolardaki devaluasyon oranının hic alakası yok bu hesaplamayla. Kimseyi kandirmasinlar.

• Merhaba
    2010 model i20 team 1,2 benzinli aracım için orjinal 175/70/14 lastik yerine 185/65/14 lastik takmayı düşünüyorum.
    Deneyen oldu mu, önerisi olan var mı. bu konuda fikirlerinizi istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom77

quote:

Bence aracın kronik debriyaj sorunu var. Benim de debriyajdan ses geliyordu ve uçar otomotiv sorgusuz sualsiz degisim yaptı. Bu servis fiyatlarını yüksek tutma hakkını kimseye vermez. 1 yılda %400 fiyat artışının açıklaması ne asıl merak ettigim bu. Maslak otomotiv'e göre girdi fiyatlarının artması ama dolardaki devaluasyon oranının hic alakası yok bu hesaplamayla. Kimseyi kandirmasinlar.

Debriyajdan gelen ses kavrama noktasında gelen uğultu mu toksa vurma sesi şeklinde tık tık.. gibi bir ses miydi? garanti kapsamında mı değişim yaptılar. Benim arabamda da debriyajda bir ses var sizin izlediğiniz yolu merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: horsanali

quote:

quote:

Debriyajdan gelen ses kavrama noktasında gelen uğultu mu toksa vurma sesi şeklinde tık tık.. gibi bir ses miydi? garanti kapsamında mı değişim yaptılar. Benim arabamda da debriyajda bir ses var sizin izlediğiniz yolu merak ettim.

Debriyajdan uğultu geliyordu, bakıma gittiğimde şikayetimi söyledim, "bakalım sorun varsa değiştirelim" dediler. Baska bir şey yapmadım :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: horsanali

quote:

quote:

Debriyajdan uğultu geliyordu, bakıma gittiğimde şikayetimi söyledim, "bakalım sorun varsa değiştirelim" dediler. Baska bir şey yapmadım :)

teşekkür ederim. hemen servis randevusu alıcam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi horsanali -- 25 Nisan 2014; 14:34:59 >

• 2010 HYUNDAİ İ 20 1.4 CRDİ DİZEL

aracın yıllık bakımı hakkında bilgi verebilecek birileri var mı ? Fiyat v.s
  • 2n2 2 kullanıcısına yanıt
    Bende 2011 dizel var, 40.000 bakımı yaklaşık 500'e geldi. Yaptıralı 2 ay civarı oluyor sanırım. Araştırılarak daha uygun fiyata bulunabilir belki. Bir de Blue Card varsa, bazı dönemlerde indirim oluyormuş. Takip etmek gerek.
  • Anoren kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• 2011 model 1.2 troy mode 12.000 km de geçen serviste öylesine bir sorayım dedim 22.5 a alırız dedi gerçekte ederi nedir bu aracın kaza boya yok..
  • Arkadaşlar aracim 2012 mode 1.4 crdi jump 18500 km de 10 bin bakimini yaptirdigimda 20 binde sonraki bakim dediler gecen gun servisi aradigimda bakim peryotlari 15 binde bir olacak sizin bakim 25 binde dediler bunun uzerine baska servisi aradim 20 binde yapalim 30 binde de yapalim sonra 45 60 gitsin dediler bir baska servisi aradigimda ise getirin bakimi yapalim 15 bin bakimi yazariz bir sonrakini 30 binde yaptirirsiniz dediler 3. Servis baya cakal cikti 3500 km uzerine yatacaklar yani fiyatlar ise 450 ile 550 arasi soylediler nedir bu kardesim anlamadim ne bakim zamanlari belli ne haberimiz var ne de birlik politikasi hepsi vasat biri oyle diyor biri boyle sizce nasil karar vermeliyim bu durumda ? Boyle duruma dusenler varsa veya fikri olanlar yazabilirlerse sevinirim saygilar

• Arkadaslar birde soyle bir sorum olacak peryodik bakimda filitreleri yaği suyu falan disardan alip goturebiliyor muyuz garantiyi mi bozuyor var mi boyle bir deneyimi olan her parca en az 3 kati fiyatta serviste acıyorum vereceğim paraya valla hemde bili bile

• quote:

Orijinalden alıntı: GTGGTG

Arkadaşlar aracim 2012 mode 1.4 crdi jump 18500 km de 10 bin bakimini yaptirdigimda 20 binde sonraki bakim dediler gecen gun servisi aradigimda bakim peryotlari 15 binde bir olacak sizin bakim 25 binde dediler bunun uzerine baska servisi aradim 20 binde yapalim 30 binde de yapalim sonra 45 60 gitsin dediler bir baska servisi aradigimda ise getirin bakimi yapalim 15 bin bakimi yazariz bir sonrakini 30 binde yaptirirsiniz dediler 3. Servis baya cakal cikti 3500 km uzerine yatacaklar yani fiyatlar ise 450 ile 550 arasi soylediler nedir bu kardesim anlamadim ne bakim zamanlari belli ne haberimiz var ne de birlik politikasi hepsi vasat biri oyle diyor biri boyle sizce nasil karar vermeliyim bu durumda ? Boyle duruma dusenler varsa veya fikri olanlar yazabilirlerse sevinirim saygilar

Mrb hocam bendede aynı araçtan mevcut..aralık-ocak ayı gibi dizel i20 lerinde periyodik bakımlarını 15.000 km ye çıkardılar..Bu durumu istanbuldaki hyundai genel merkezini arayıp teyit ettirdim..Siz aracı 25.000 km de aracı bakıma götüreceksiniz.

Ben ocak ayının sonuna doğru dizel i20 mi 20.000 bakımına servise götürmüştüm 480-490 tl gibi bir rakam söylüyorlardı, baya bir pazarlık ve laf cambazlığıyla zorda olsa 420 tl ye yaptırmıştım( Polen firlreside değişti) polan fitlerini değiştirmezseniz 70 tl daha ucuz oluyor, bunu servis size belirtiyor..Benzinli i20.m olsa ne kadar öderdim demiştim, benzinli i20 için yapabiliceğim son fiyat 360-370 tl oluyor demişlerdi...eklenen yapdaki fiyat farkından dolayı 40-50 tl fark oluyormuş..

Yani işin özeti, şu anda dizel i20.yi serviste periyodik bakıma girdiği zaman ortalama 450 tl isteniyor..

Hyundai genel merkezini arayıp bu servis fiyatı konusunda detaylıca konuşmuştum, bakımı dışarda başka bir yerde yaptırdığınız zaman, yaptırdığınız işlemi faturalandırabilirseniz garantiniz bozulmaz dediler, yani ne değişip, neler yapıldığını anlatan bir belge alırsanız garantiniz bozulmaz demişlerdi..

• Hmm anladim hocam cok tesekkur ederim senin gibi ben de arayip teyit ettireyim 25 bini bekleyeyim en iyisi o zaman cunku senesi eylulde doluyor ve kampanya da yok bu ara zaten çok tesekkurler tekrardan

• 
Sayfa: önceki 11451146114711481149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.