Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1060. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.239
Cevap
201
Favori
1.962.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10581059106010611062
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • i20'nin 1.4 otomatik dizelini çıkarsalar çok satar bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feyzson

hocam conti de çok sesli lastiktir. yol tutuşu falan çok iyidir ama sessiz, yumuşak, konforlu lastik istiyorsanız michelin alın. primacy 3 yeni nesildir ve başarılıdır. balon vs sorunları da bu seride çözüldü. saygılar.

2 yıl Michelin energy saver kullandım..evet sessiz ve konforlu lastikti ama yumuşak hamurlu olduğu için çook kısa sürede lastik eridi.. Bizim i20 lerlerin lastikleri 15R...Michelin primacy 3 te internetten baktım en küçük ebatlısı 16 R beden başlıyor, 15 R içini bulamadım...Bizim i20 lere uygun Michelin primacy 3 ün fiyatı hakkında bilginiz varmı?

Conti kullanmadım ama kime sorsam conti öneriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: maniactolga

quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: esat_emin

quote:

Arkadaşlar bugün bütün bir yıl boyunca beklediğim yaz tatiline mayıs ayında sıfır satın aldığım i20 jump crdi ile çıktım. Dün gece Tekirdağ Çorlu'da depoyu shell eurodizel+GTL ile fulledim ve 8 saatlik yolculuk sonunda Kuşadası - Güzelçamlıya ulaştım. 680 km civarı yol yaptım ve hala yarım depo ile çeyrek depo arasında yakıt var araçta. Genelde 100 km civarı geldim İzmir'den sonra otobana girdim ve germencik'e kadar 140km hızdan aşağı düşmedim. Aracın yakıt performansı beni çok mutlu etti. Ortalama yakıt tüketimi 4.1 - 4.5 arasında. Dizel i20'nin uzun yolda 1000-1100km arası menzile ulaştığını uygulamalı olarak görmüş oluyoruz. 44lt depo için mükemmel değerler. Teşekkürler i20. Ayrıca dizel araç kullanan arkadaşlara şiddetle Shell V-power diesel + GTL şiddetle öneriyorum. Bu benim aynı üründen üst üste ikince depo fulleyişim ve araçtaki performans artışı mükemmel. İlk kalkışta benzinli araçlara nal toplatıyorum artık. Üstelik uzun kilometre mesafeside cabası.

arkadaşım bende senin gibi shell gtl aldım en son şu anda 870 km yol gitmişim. içinde de 130 km daha götürecek yakıt var. ha sorarsan şehir içi mi şehir dışı mı diye ikisi karışık ortalama hızım tahmini 40-50 arası bişey. bundan önceki depomda yine shell den almıştım ama gtl deildi şehirdışı yolda 3 kişi artı full bagaj arasıra klima açık yolda 1100 km gitmişim. daha giderdi de zorlamadım.
    ama uzun yolda da shell+gtl almış olsaydım tahminlerime göre daha fazla gidecekti. ama sen baya hızlı gitmişsin bu halde değerler süper. ben 90 ı hiç geçmemiştim uzun yolda genelde 80 -90 arası gitmiştim. 1100 km yi 3.7 litre/100 km ile tamamladım.

ama gerçektende shell+gtl çok iyi yakıt. yakıt performans yönünden özellikle düşük devirlerde farkediyorum gtl nin farkını.opetten bir kez aldım düşük devirlerde titreme yaptı alış o alış bir daha yanına bile yaklaşmadım. bulunduğum ilçede total var o da idare eder ama menzilinden hiç memnun deilim. en kralı shell+ gtl

ha birşey daha ekliyeyim dün yol bilgisayarını sıfırladım. karadeniz sahil yolunda 80 km lik mesafeyi 3.3 litre / 100 km ile tamamladım.tabiki yakıt shell+gtl. benim için bir rekordu. siteye ekleyeyim diye aklımdan geçirdim videosunu çekmeye üşendim sonradan vazgeçtim ne lüzumu var diye :)

Hocam benim ilk dizel aracım i20 oldu. Bundan önce 2003 model 1.4 opel corsam vardı 90 bg benzinli. Çok atak çok kaçan bir arabaydı gidişini çok seviyordum. Sonradan i20 crdi alınca ilk başlarda alışamadım. Çok hantal geldi ki hala öyle geliyor ara ara. Kırmızı ışıklarda yeşil yanınca yavaş kalkması deli ediyordu beni. Alışmaya başladık tabi artık. Shell gtl alınca aracın performansı tamamen değişti. Araba öyle bir gidiyorki sanki altında 1.6 140 beygir benzinli motor var gibi. Kırmızı ışık, yokuş rampa fark etmiyor canavar gibi gidiyor artık araç. Bu arada dizel aracı devirli kullanın araç 130 km'ye kadar benim görüşüm normal değerlerde yakıt harcıyor ondan sonra artıyor. Çok yakacak diye korkmayın araç 140-150 ile giderken bile çoğu araçtan az yakıyor.(tabi hız limitlerine uyalım ) i20'nin en çok sevdiğim olayı ise sizinde öylemi bilmiyorum ama 150km hızla giderken bile motor sesi yok.

Evet CRDİ motorlar gerçekten çook sessiz..150-160 hızlarda bile ses olmuyor..ahh birde şu yol sesi olayına iyi bir çözüm bulsalar tadından yenmez gerçi hangi B segmenti aracı kullandıysam benzer seviyede yol sesi alıyor...Normalde uzun yolda 120 yi geçmem ama bizim buralarda bu aralar anormal bir sıcak var...aracın termometresi yolda sürekli 39 dereceği gösteriyordu, yol çabuk bitsin diye biraz hızlı gitmek zorunda kaldık..

Motor sesi demişken aklıma geldi, geçen hafta ev bakmak için emlakçınn eski kia cerato ( sedan) aracına bindik..araç eski ama dikkatimi çekti hiç motor sesi yok; gözümün ucuyla km göstergesine baktım, araç 88.000 km.deydi ama yine ses yoktu...Koreliler CRDİ motoru gerçekten güzel yapıyor.

Yol sesi konusunda forumda bir arkadaş sanırım Bursa'da komple ses yalıtımı yaptırmış ve sonuca inanamamış. Hayran kaldığını söylüyordu. Ayrıca aracın lastikleride çok önemli. Benim araç üzerinde pirelli cinturato lastiklerle geldi. En sevmediğim lastik markasıdır. Biraz yıpransınlar direk continental veya nokian taktıracağım. Ama dediğiniz gibi yol sesi çoğu araçta var. Önemli olan motor sesi benim için çünkü benzinli araçtan sonra i20 bana motor sesi konusunda aşırı sessiz geldi. 150 ile giderken bile motordan ses duyulmayınca insanda motor zorlanmıyormuş hissi yaratıyor. Diğer benzinli aracımda 120'den sonra motor cayır cayır bağırıyordu. Bu arada lastikten önce ilk planım kışa doğru araca orjinal navigasyonlu medya sistemi ve spoiler taktıracağım.

Evet yalıtım yaptıran arkadaşın msj.nızı okumuştum. sanırım 2000 tl gibi yüksek bir tutar tutuyormuş, ben adana,hatay ve mersindeki toplam 5-6 tane hyundai bayii sine bu yalıtım durumunu sordum ama hepsi aynı cevabı verdi, biz böyle bir uygulama yapmıyoruz, aldığımız eğitimlerde böyle bir uygulama yok, araçlar fabrika çıkışında yalıtımı yapılmış biçimde çıkıyor dediler.

Benim i20 de dunlop sport diye bir lastik var; evlere şenlik sürekli taş tuttuğu için taş atar, kışın frenlemede hiç güven vermez, yol sesini süper içeri alır...zaten yolda giderken lastiğin sesinin geldiğini hissediyorum...Zaten en son i20 lerde ya pirelli var yada dunlop var 2 lastikte benim gözümde 3. sınıf lastik...Continetal in eco contect serisi bu yol sesi işini çözer gibime geliyor..Lastik fiyatlarından hiç haberim yok ama, Bizim araçlara uygun 4 adet continental lastik sanırım 600-700 tl den aşağı değildir

navigasyonlu medya sistemi ve spoiler ın fiyatları ne kadardır fiyat aldınızmı?

Hocam geçen ay navigasyona 1500 tl spoilera ise 300 lira fiyat aldım servisten. Navigasyon fiyatı kabul edilebilir geldi ama spoiler fiyatı çok abartı. Spoiler için yan sanayi olarak 100-150 arası çözerim.

Navigasyon çook pahalıymış, eminimki navigasyon güzel duracaktır ama pahalı işte
  • jjjoookkkeeerrr J kullanıcısına yanıt
    navigasyon güzel ama o kadar para verilecek aham şaham bişey değil bence yarı fiyatı olabilir ama o fiyat fazla ona benim cep telefonunun navigasyonu kullanış olarak arabadakinden iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: KATRE

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: esat_emin

quote:

Arkadaşlar bugün bütün bir yıl boyunca beklediğim yaz tatiline mayıs ayında sıfır satın aldığım i20 jump crdi ile çıktım. Dün gece Tekirdağ Çorlu'da depoyu shell eurodizel+GTL ile fulledim ve 8 saatlik yolculuk sonunda Kuşadası - Güzelçamlıya ulaştım. 680 km civarı yol yaptım ve hala yarım depo ile çeyrek depo arasında yakıt var araçta. Genelde 100 km civarı geldim İzmir'den sonra otobana girdim ve germencik'e kadar 140km hızdan aşağı düşmedim. Aracın yakıt performansı beni çok mutlu etti. Ortalama yakıt tüketimi 4.1 - 4.5 arasında. Dizel i20'nin uzun yolda 1000-1100km arası menzile ulaştığını uygulamalı olarak görmüş oluyoruz. 44lt depo için mükemmel değerler. Teşekkürler i20. Ayrıca dizel araç kullanan arkadaşlara şiddetle Shell V-power diesel + GTL şiddetle öneriyorum. Bu benim aynı üründen üst üste ikince depo fulleyişim ve araçtaki performans artışı mükemmel. İlk kalkışta benzinli araçlara nal toplatıyorum artık. Üstelik uzun kilometre mesafeside cabası.

arkadaşım bende senin gibi shell gtl aldım en son şu anda 870 km yol gitmişim. içinde de 130 km daha götürecek yakıt var. ha sorarsan şehir içi mi şehir dışı mı diye ikisi karışık ortalama hızım tahmini 40-50 arası bişey. bundan önceki depomda yine shell den almıştım ama gtl deildi şehirdışı yolda 3 kişi artı full bagaj arasıra klima açık yolda 1100 km gitmişim. daha giderdi de zorlamadım.
    ama uzun yolda da shell+gtl almış olsaydım tahminlerime göre daha fazla gidecekti. ama sen baya hızlı gitmişsin bu halde değerler süper. ben 90 ı hiç geçmemiştim uzun yolda genelde 80 -90 arası gitmiştim. 1100 km yi 3.7 litre/100 km ile tamamladım.

ama gerçektende shell+gtl çok iyi yakıt. yakıt performans yönünden özellikle düşük devirlerde farkediyorum gtl nin farkını.opetten bir kez aldım düşük devirlerde titreme yaptı alış o alış bir daha yanına bile yaklaşmadım. bulunduğum ilçede total var o da idare eder ama menzilinden hiç memnun deilim. en kralı shell+ gtl

ha birşey daha ekliyeyim dün yol bilgisayarını sıfırladım. karadeniz sahil yolunda 80 km lik mesafeyi 3.3 litre / 100 km ile tamamladım.tabiki yakıt shell+gtl. benim için bir rekordu. siteye ekleyeyim diye aklımdan geçirdim videosunu çekmeye üşendim sonradan vazgeçtim ne lüzumu var diye :)

Hocam benim ilk dizel aracım i20 oldu. Bundan önce 2003 model 1.4 opel corsam vardı 90 bg benzinli. Çok atak çok kaçan bir arabaydı gidişini çok seviyordum. Sonradan i20 crdi alınca ilk başlarda alışamadım. Çok hantal geldi ki hala öyle geliyor ara ara. Kırmızı ışıklarda yeşil yanınca yavaş kalkması deli ediyordu beni. Alışmaya başladık tabi artık. Shell gtl alınca aracın performansı tamamen değişti. Araba öyle bir gidiyorki sanki altında 1.6 140 beygir benzinli motor var gibi. Kırmızı ışık, yokuş rampa fark etmiyor canavar gibi gidiyor artık araç. Bu arada dizel aracı devirli kullanın araç 130 km'ye kadar benim görüşüm normal değerlerde yakıt harcıyor ondan sonra artıyor. Çok yakacak diye korkmayın araç 140-150 ile giderken bile çoğu araçtan az yakıyor.(tabi hız limitlerine uyalım ) i20'nin en çok sevdiğim olayı ise sizinde öylemi bilmiyorum ama 150km hızla giderken bile motor sesi yok.

Evet CRDİ motorlar gerçekten çook sessiz..150-160 hızlarda bile ses olmuyor..ahh birde şu yol sesi olayına iyi bir çözüm bulsalar tadından yenmez gerçi hangi B segmenti aracı kullandıysam benzer seviyede yol sesi alıyor...Normalde uzun yolda 120 yi geçmem ama bizim buralarda bu aralar anormal bir sıcak var...aracın termometresi yolda sürekli 39 dereceği gösteriyordu, yol çabuk bitsin diye biraz hızlı gitmek zorunda kaldık..

Motor sesi demişken aklıma geldi, geçen hafta ev bakmak için emlakçınn eski kia cerato ( sedan) aracına bindik..araç eski ama dikkatimi çekti hiç motor sesi yok; gözümün ucuyla km göstergesine baktım, araç 88.000 km.deydi ama yine ses yoktu...Koreliler CRDİ motoru gerçekten güzel yapıyor.

Yol sesi konusunda forumda bir arkadaş sanırım Bursa'da komple ses yalıtımı yaptırmış ve sonuca inanamamış. Hayran kaldığını söylüyordu. Ayrıca aracın lastikleride çok önemli. Benim araç üzerinde pirelli cinturato lastiklerle geldi. En sevmediğim lastik markasıdır. Biraz yıpransınlar direk continental veya nokian taktıracağım. Ama dediğiniz gibi yol sesi çoğu araçta var. Önemli olan motor sesi benim için çünkü benzinli araçtan sonra i20 bana motor sesi konusunda aşırı sessiz geldi. 150 ile giderken bile motordan ses duyulmayınca insanda motor zorlanmıyormuş hissi yaratıyor. Diğer benzinli aracımda 120'den sonra motor cayır cayır bağırıyordu. Bu arada lastikten önce ilk planım kışa doğru araca orjinal navigasyonlu medya sistemi ve spoiler taktıracağım.

Evet yalıtım yaptıran arkadaşın msj.nızı okumuştum. sanırım 2000 tl gibi yüksek bir tutar tutuyormuş, ben adana,hatay ve mersindeki toplam 5-6 tane hyundai bayii sine bu yalıtım durumunu sordum ama hepsi aynı cevabı verdi, biz böyle bir uygulama yapmıyoruz, aldığımız eğitimlerde böyle bir uygulama yok, araçlar fabrika çıkışında yalıtımı yapılmış biçimde çıkıyor dediler.

Benim i20 de dunlop sport diye bir lastik var; evlere şenlik sürekli taş tuttuğu için taş atar, kışın frenlemede hiç güven vermez, yol sesini süper içeri alır...zaten yolda giderken lastiğin sesinin geldiğini hissediyorum...Zaten en son i20 lerde ya pirelli var yada dunlop var 2 lastikte benim gözümde 3. sınıf lastik...Continetal in eco contect serisi bu yol sesi işini çözer gibime geliyor..Lastik fiyatlarından hiç haberim yok ama, Bizim araçlara uygun 4 adet continental lastik sanırım 600-700 tl den aşağı değildir

navigasyonlu medya sistemi ve spoiler ın fiyatları ne kadardır fiyat aldınızmı?

Hocam geçen ay navigasyona 1500 tl spoilera ise 300 lira fiyat aldım servisten. Navigasyon fiyatı kabul edilebilir geldi ama spoiler fiyatı çok abartı. Spoiler için yan sanayi olarak 100-150 arası çözerim.

Hocam bir navigasyona 1500 lira verilmez yazık o paraya. Ya parasını çıkaracağını bilsem bir dakika durmam ama piyasadaki 100 liralık cihazlardan nesi farklı da 15 kat para istiyorlar onu anlamadım. Tabi para çoksa verilebilir, zevk meselesi bu. Navigasyon fiyatı kabul edilebilir demişsiniz üstelik! Bunun nesi kabul edilebilir anlamadım ya. Biri bana anlatsın lütfen.

Hocam navigasyon için internette araçtırmalarım sonucu en ucuz navigasyon cihazı 850 tl'ye bulmuştum. O da ne olduğu belli olmayan bir siteydi. Diğerleride genelde 1000 lira yada 1350 civarı değişiyordu. Bunların hepsi yan sanayi bu arada. Necvox falan markası. Hyundai yetkili servisinde serviste takılan cihazı inceledim. Markası samsung. İçinde sadece navigasyon yok tabiki. Tamamen multimedia bir cıhaz. Bluetooth, dvd özelliklerinden tutun yol bilgisayarı gibi birçok özellik var. Aracın ön konsol rengine tamamen uyumlu. Ederi belki bu kadar değildir ama dışardan yan sanayi ürünlerle servisi karşılaştırdığımızda 1500 tl fiyat o yüzden kabul edilebilir dedim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: feyzson

hocam conti de çok sesli lastiktir. yol tutuşu falan çok iyidir ama sessiz, yumuşak, konforlu lastik istiyorsanız michelin alın. primacy 3 yeni nesildir ve başarılıdır. balon vs sorunları da bu seride çözüldü. saygılar.

2 yıl Michelin energy saver kullandım..evet sessiz ve konforlu lastikti ama yumuşak hamurlu olduğu için çook kısa sürede lastik eridi.. Bizim i20 lerlerin lastikleri 15R...Michelin primacy 3 te internetten baktım en küçük ebatlısı 16 R beden başlıyor, 15 R içini bulamadım...Bizim i20 lere uygun Michelin primacy 3 ün fiyatı hakkında bilginiz varmı?

Conti kullanmadım ama kime sorsam conti öneriyor

a evet ben de micheline sordum, i20'ye uygun boyutta primacy 3 üretilmiyormuş. energy de evet, zor yollarda çabuk erir gider. conti premium contact 5 uygun ebatta varsa çok iyi lastiktir. continin diğer modelleri yol tutuş olarak çok iyidir ancak gürültülü ve konforsuzdur. cpc 5 bulursanız alın
  • Merhabalar,
    Ben de çoğu kişi gibi izin kullanıp tatile gittim geldim. Toplamda 1600 km yol yaptım. Yakıt değerleri ise şöyle:
    Yola çıkmadan starpet indiriminden 3.44'e depoyu fulledik. Trakya üzerinden Çanakkale'ye gittik. Oradan Yenice'de akrabalara uğrayıp varış yeri olan Edremit'e ulaştık. Yenice-Edremit yolunu bilen bilir Kaz dağları geçiliyor ve yolu baya sıkıntılı. Yolun çoğunda 40-50 gidebiliyorsunuz. Edremit'te ise sürekli arabayla denize sağa sola gittik vs. şehir içi baya kullanıldı. Yani aşağı yukarı yolun yarısı şehir içi yarısı şehir dışı diyebiliriz. Dönüş yolculuğunun başında km. 850'yi gösterirken mazot bitti. Ortalama yakıtı 4.6 lt olarak ölçtüm. Yoldaki ilk benzinliğe girdim ki kendisi Turkuaz oluyor, bu sefer 4.38'den tekrar depoyu fulledik. Bu sefer hedef memleket Afyon idi. Oraya gittik, oradan İstanbul'a geçtik. Gerisinde şehir içi pek yok, genelde şehir dışı idi. İstanbul'a dönüşte Sakarya'da şimdi adını hatırlayamadığım Starpet ayarı bir benzinciden son kez mazot aldık (ucuz gördüğümüz için, yoksa daha mazot vardı dolayısıyla 2. full depo ne kadar götürürün testini yapamadık haliyle). Bu sefer tüketimi 4.1 olarak ölçtüm (Bu arada tüketimleri kendim hesapladım, yol bilgisayarı değil. Benim team modelde yol bilgisayarı yok, zaten forumda anlatılanlara göre güven de vermiyor). Genel olarak izlenimlerim, arkadaşların da ifade ettiği gibi motor çok sessiz. Biraz lastik sesi geliyor içeri. O da çok rahatsız etmiyor. Zaten genelde hep 80-90 ile sürdüm arabayı. Sadece İzmit-İstanbul arasında otobanda kamyonların arasında kalmamak için biraz bastım. Bu arada arabada Edremit'ten aldığımız 80 kg yağ dahil pek çok eşya yüklüydü. Şimdilik eşimle birlikte 2 kişi olmamızın da katkısı vardı tabi. Eylül'de 3 kişi olacağız inş. Bakalım ondan sonra araç yeterli gelecek mi göreceğiz. Bunun yanında bir eksisi olarak yol tutuş ustası sayılmaz. Virajlara biraz hızlı girince tedirgin ediyor. Ama B segmenti espsi olmayan bir araçta da bu normal tabi.
    Ben şahsen çok memnunum aracımdan. Tek eksisi ne de olsa az yakıyor diye güvenerek sürekli km. yapıyor olmam :). Şunu anladım ki eski benzinli aracımı (Chevrolet Kalos) çok yakacak diye korktuğumdan neredeyse hiç kullanmıyormuşum.
  • Merhabalar,
    Bende çeşitli konularda forumları sessiz sedasız takip ediyorum ve çok faydalanıyorum. Emek veren herkese, sessiz takipçiler adına da teşekkür etmek isterim. Hyundai i20 1.2 Jump Benzinli aracım bir yılını doldurdu. Ayrıntılı tüketim verilerini meraklısına tablo halinde vermek istiyorum.
    ÖZET:
    Aracım 2012 Model Hyundai i20 jump 1.2 Benzinli (BRC kitli)
    Alındığı gün BRC takıldı. Zorunlu ilk ısınması dışında (35 dereceye kadar) asla benzin kullanılmadı.
    Aracım 382 günde, toplam 15909 (8591 km Şehir İçi, 7318 km Şehir Dışı) km’yi 452 saat çalışarak yaptı.
    Bu zaman içerisinde 1233,62 litre LPG, 55 litre Benzin tüketti. (Benzin: 275,74 TL, LPG: 3099,83 TL)
    Araç gösterge ortalaması 5,54 litre/100km
    Gerçek Ortalama 8,09 litre/100 km (Benzin +LPG) yani araç göstergesiyle 1,46 kadar az gösteriyor.
    Şehirlerarası en düşük tüketim 5,17 litre/100km, ama daha çok 6-7 litre/100 km arasında. Şehir içi tüketimi genelde 9 litre/100km diyebiliriz. Tüm kilometreler hesaba katılınca güncel benzin (4,93 litre/TL), LPG (2.74 litre/TL) fiyatlarla kilometrede 24 kuruş yakacağını söyleyebiliriz. Şu ana kadar ki ortalama tüketimim ise kilometrede 21 kuruş kadar olmuştur. Aracımı saldırgan kullanmam şehir dışında genellikle 95-100 seyrederim. 100 kilometrenin üstünde hızlarda şehir içi tüketimlerine yaklaşıyor hatta 130 km’nin üstünde şehir içi tüketimini geçiyor. Sağlıklı ve huzurlu biçimde herkesin sevdiklerine ulaşmasını dil
    iyorum.
    umarım tabloyu jpeg olarak eklemeyi başarmışımdır.

• İyi geceler,
    Bende sessiz sedasız formları takip ediyorum ve çok faydalanıyorum. Sessiz takipçiler adına emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bir yılı yeni dolduran aracımın yakıt tüketimini tablo halinde vermek istiyorum. Umarım ekleyebilirim.

ÖZET:
    Aracım 2012 Model Hyundai i20 jump 1.2 Benzinli (BRC kitli)
    Alındığı gün BRC takıldı. Zorunlu ilk ısınması dışında (35 dereceye kadar) asla benzin kullanılmadı.
    Aracım 382 günde, toplam 15909 (8591 km Şehir İçi, 7318 km Şehir Dışı) km’yi 452 saat çalışarak yaptı.
    Bu zaman içerisinde 1233,62 litre LPG, 55 litre Benzin tüketti. (Benzin: 275,74 TL, LPG: 3099,83 TL)
    Araç gösterge ortalaması 5,54 litre/100km
    Gerçek Ortalama 8,09 litre/100 km (Benzin +LPG) yani araç göstergesiyle 1,46 kadar az gösteriyor.
    Şehirlerarası en düşük tüketim 5,17 litre/100km, ama daha çok 6-7 litre/100 km arasında. Şehir içi tüketimi genelde 9 litre/100km diyebiliriz. Tüm kilometreler hesaba katılınca güncel benzin (4,93 litre/TL), LPG (2.74 litre/TL) fiyatlarla kilometrede 24 kuruş yakacağını söyleyebiliriz. Şu ana kadar ki ortalama tüketimim ise kilometrede 21 kuruş kadar olmuştur. Aracımı saldırgan kullanmam şehir dışında genellikle 95-100 seyrederim. 100 kilometrenin üstünde hızlarda şehir içi tüketimlerine yaklaşıyor hatta 130 km’nin üstünde şehir içi tüketimini geçiyor.

Herkesin sevdiklerine huzurlu ve sağlıklı bir şekilde ulaşm
    ası dileğiyle
    HYUNDAİ i20  ANA KONU
  • Ya bu değerleri günü gününe nasıl kaydettiniz? Hiç üşenmediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KATRE -- 29 Temmuz 2013; 23:50:12 >
  • 23 kasım 2012 de almış olduğum i20 jump aracımla 10.000 kmyi devirdim

Bazı arkadaşlar yakıttan dert yanmış, şunu söyleyebilirimki araç km yaptıkça daha az yakıyor. ben ekonomi diye kasıp araç kullanan bir insan değilim ve km 'de 30-35 kuruş arası yakıyorum, yağı vs değişince eminmki bu değer iyice azalacaktır. yakın zamanda bir listede ben ekleyeceğim
    HYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONU
  • Benimde artık bir İ20 var =)
    1.25 team
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

kasko ve zorunluyu yine yaptırdım
    425tl kasko
    209tl zorunlu

Hayırlı olsun samet,allah kullandırmayı nasip etmesin
    Kasko çok uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: DagNir

Benimde artık bir İ20 var =)
    1.25 team

Hayırlı Olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

kasko ve zorunluyu yine yaptırdım
    425tl kasko
    209tl zorunlu

Hayırlı olsun samet,allah kullandırmayı nasip etmesin
    Kasko çok uygun

Kasko çok uygunmuş. Hasarsızlık indirimleri falan var heralde.
  • sfzb67 kullanıcısına yanıt
    amin

hasarsızlık indirimleri baya iyi oldu. kasko tamamen değişmiş araç değeri diye birşey kalmamış onun yerine hoparlör bile kasko kapsamına alınmış.

Allah korusun birşey olursa sadece hyundai yetkili servislerinde orijinal parça ile değişim seçtim. istersen başka yerlerde seçilebiliyor. sadece cama birşey olursa güneş sigorta istediği yerde değişecek
  • KATRE K kullanıcısına yanıt
    4. yıl çok şukur kaskoyla 5 kuruşluk bile işim olmadı
  • Selamlar,navigasyonu merak eden arkadaşlar için izmir yükselişten fiyat aldım,üzerinde gelen orijinal cihazı değil de necvox takıyorlar,daha iyi olduğunu iddia ettiler fakat dokunmatik ekran vs. bana pek öyle iyi gibi gelmedi.Üstelik 2300 TL cik ve bu aya özel 1750 TL olduğunu söylediler.broşürü alıp internetten araştırdım aynı cihazı 700-800 TL ye bulmak mümkün.maniactolga arkadaşımız samsung marka cihazdan bahsetmişsin,modelini biliyorsan yazabilir misin?
  • slm arkadaşlar kasko araştırırken tesadüfen buldum burayı baya faydalı bilgiler paylaşmışınız.Benimde bir sorum olcak 2012 i20 crdi sahibiyim kaskomun zamanı geldi ilk aldığımda anadoludan 1400e yaptırmıştım şimdi 630 teklif verdiler axadan iyimidir sizce yeni yaptıran bilgisi olan cevaplarsa sevinirim..:)
  • Arkadaşlar iPhone5 ile kablodan bağlantı kurabilen oldu mu? Malum yeni iphone girişi ufak olduğundan arabanın orjinal kablosu olmuyo . Ben de usb den takmayı denedim fakat o zaman da sanki takıp çıkarıyomuşum gibi bi tanıyo bi tanımıyo gidiyo geliyo yani. Bluetoothla bağlıyorum ama şarkı değişeceğim de direksiyonu kullanamıyorum bu sefer de. Belki bahsedilmiştir önceki sayfalarda ama göremedim. Öneriniz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 10581059106010611062
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.