- x
HYUNDAİ i20 KULÜBÜ 1. NESİL (224 ÜYE) 2. NESİL (169 ÜYE) Yeni kasa YAKINDA
23757 Cevap1155566 Görüntüleme55 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     351 [353] 355 356 357 358 359 360      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : guitar2006
Giriş

4 Mesaj
16 Temmuz 2013; 1:48:23 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

yaptığım araştırmalar sonucu bu siteye üye oldum çünkü değerli,seçkin ve samimi insanların gerçek ve iyi niyetli yorumlarını okudum...

ilk arabamı almak istiyorum ve şu iki aracı buldum ve şimdi sizlerden tavsiye istiyorum.hangi aracı neden önerirsiniz diye.

iki kişilik bir aile için il merkezinde kullanılacak,eşimle her ikimizin kullanacağımız belki yılda 1 yada 2 kez uzun yola çıkılacak. :)

http://www.sahibinden.c...a-deger-129246363/detay

http://www.sahibinden.c...azasiz-131000577/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi from_trabzon -- 16 Temmuz 2013; 1:49:51 >

18 Mesaj
16 Temmuz 2013; 8:29:02 

quote:

Orijinalden alıntı: from_trabzon

yaptığım araştırmalar sonucu bu siteye üye oldum çünkü değerli,seçkin ve samimi insanların gerçek ve iyi niyetli yorumlarını okudum...

ilk arabamı almak istiyorum ve şu iki aracı buldum ve şimdi sizlerden tavsiye istiyorum.hangi aracı neden önerirsiniz diye.

iki kişilik bir aile için il merkezinde kullanılacak,eşimle her ikimizin kullanacağımız belki yılda 1 yada 2 kez uzun yola çıkılacak. :)

ikinci el alacaksan kardeş dizel alma... hele resimdeki aracı düşünüyorsan ben olsam yaklaşmam 105 bin e çıkmış ve dizel.... 1.2 modelini öneririm....

hyundai i20 1.4 crdi sense (beyaz)

18 Mesaj
16 Temmuz 2013; 8:34:02 

quote:

birde kardeş... ikinci el için o fiyatı gözden çıkartmışsan iyi bir pazarlıkla i20 1.2 d-cvvt jump sıfır olarak 29 bine hatta daha da düşüğe alabilirsin...

hyundai i20 1.4 crdi sense (beyaz)

2172 Mesaj
16 Temmuz 2013; 10:49:17 

arkadaşlar 2011 troy modeli aracım için kolçak tavsiyelerinizi bekliyorum

bu bardaklık kısmına oturtuluyor bildiğim kadarı ile delme falan yok ?

serviste satılıyor mu dışardan hepsiburada dan falan alıp takayım

http://urun.gittigidiyo...cak-kol-dayama-80317381

şu mesela?

AMD FX 8320 @ 4.2

4 Mesaj
16 Temmuz 2013; 11:09:23 

quote:

Orijinalden alıntı: koniec

birde kardeş... ikinci el için o fiyatı gözden çıkartmışsan iyi bir pazarlıkla i20 1.2 d-cvvt jump sıfır olarak 29 bine hatta daha da düşüğe alabilirsin...

teşekkür ederim...

142 Mesaj
16 Temmuz 2013; 15:39:07 

quote:

teşekkür ederim...

Hemfikirim, bu tutarlara çıktıysanız ''0 km'' araç bakın.

153 Mesaj
16 Temmuz 2013; 16:28:30 

quote:

Orijinalden alıntı: forgetLove

Hocam çok doğru bir noktaya değindiniz.. Bana satacak kişi de aracı öğrencisinden aldığını, öğrencisinin de hergün git gel yaptığını (yaklaşık 60 km )söyledi..ben de kabaca hesapladım, günde 60 değil 100 km yapmış olsa bile 36500 km eder ki yine hesap tutmuyor.. Acaba araç şirket aracı da eleman yalan mı söylüyor ?

İyi araştırmak lazım. Şirket araçları genelde dizel olur tüplü falan olmaz, belli ki bu araç başından beri tüp takıldığına göre çok yol yapılacağı önceden belliymiş.
Bence aracın ceza sorgusuna bakın. Bu araç kiralık olarak kullanılmış olabilir. Ceza sorgulamasına baktığınızda her şey ortaya çıkacaktır.

Rabbim Allah!
----------------
Hyundai i20 1.2 d-cvvt jump (beyaz)

236 Mesaj
16 Temmuz 2013; 17:21:03 

hyundaiclubtr.com sitesinde i20 si olan bi arkadaş ilan vermişti. dizel 50000 km de fiyat çok uygundu ama 12000 tl hasar kaydı var diyordu. ancak hasar kaydı ıvır zıvır şeylermiş.
istersen bi de sen bak o siteye sitedeki çoğu arkadaş arabasına gözü gibi bakıyor benim bildiğim kadarıyla.

http://www.hyundaiclubt...yorum-3.html#post567530

otomobil özgürlüktür

386 Mesaj
16 Temmuz 2013; 21:43:35 

quote:

Hocam çok doğru bir noktaya değindiniz.. Bana satacak kişi de aracı öğrencisinden aldığını, öğrencisinin de hergün git gel yaptığını (yaklaşık 60 km )söyledi..ben de kabaca hesapladım, günde 60 değil 100 km yapmış olsa bile 36500 km eder ki yine hesap tutmuyor.. Acaba araç şirket aracı da eleman yalan mı söylüyor ?

Şirketler artıl benzinli araçta kullanıyor..Çünkü şirket için yakıt maliyeti önemli olmuyor gider gösterip vergiden düşüyorlar..Ben uzun yola çıktığımda son model benzinli şirket veya kiralanmış araçlar görüyorum..ben geçen yıl 7-8 aylık bir sürede eşimin tain durumundan dolayı günde 200 km olmak üzere yaklaşık 35.000 km lik yoğun bir dönemimiz olmuştu, eski aracım ( fiesta) her yerinden arıza vermeye başlamıştı...40.000-45.000 km yüksek bir km değil ama 1 yılda bu km yapılınca bence araç hiç durmamış ve yorulmuştur diye düşünüyorum...Belki yanlış düşünüyorumdur ama düz mantık bakınca öyle düşünüyorum

Hyundai İ20 Jump 1.4 CRDİ 90 hp

169 Mesaj
17 Temmuz 2013; 0:09:25 

quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

Şirketler artıl benzinli araçta kullanıyor..Çünkü şirket için yakıt maliyeti önemli olmuyor gider gösterip vergiden düşüyorlar..Ben uzun yola çıktığımda son model benzinli şirket veya kiralanmış araçlar görüyorum..ben geçen yıl 7-8 aylık bir sürede eşimin tain durumundan dolayı günde 200 km olmak üzere yaklaşık 35.000 km lik yoğun bir dönemimiz olmuştu, eski aracım ( fiesta) her yerinden arıza vermeye başlamıştı...40.000-45.000 km yüksek bir km değil ama 1 yılda bu km yapılınca bence araç hiç durmamış ve yorulmuştur diye düşünüyorum...Belki yanlış düşünüyorumdur ama düz mantık bakınca öyle düşünüyorum

Çok haklısınız.. Kime sorduysam 1 yılda bu kadar mesafe yol yapan araçtan uzak dur dedi.. Ben de biraz daha üzerine ekledim Ford focus 2011 trend x HB 125 hp beyaz yeni kasa modelini yarın nasipse alacağım.. Müslüman mahallesinde istakozdan bahsediyorum sanırım :) Neyse uzatmadan,fikirlerinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 329. Dönem
  • SONY 40W5730
  • Seoul Hiremco X3 SD Reciever//satılık//
  • BENQ FP94VW 19" HDMI
  • ASUS P5QC P45/ICH10R FSB 1600MHz
  • Olympus mju 5000 12x ATI HD 3850 1GB 256BIT DDR2
  • HAUPPAUGE WIN TV NOVA HD S2 DVB //satılık//

•  
    49 Mesaj
    17 Temmuz 2013; 0:13:32 

Değerli Arkadaşlar,

Size bir sorum olacak az önce zamdan önce depoyu fulledim yaklaşık yarım depoya yakın yakıt harcamıştım. Neyse fulledim ve bilgisayarı sıfırladım. Daha önce fullediğimde bilgisayar benzin istasyonuna ne kadar kalacağını gösterirken 720 km derdi. Şimdi ise 498 diyor. Sizce bu neden olabilir? Sizinde başınıza böyle bir şey geldi mi acaba?

NOT: daha önceleri aracımla her gün yol giderdim yaklaşık 2-3 haftadır hatta bir aydır araçla gidip gelmiyorum sadece bir kaç km gidip geliyorum bir iki günde bir.

Sizce bilgisayarda bir sıkıntı olmuş olabilir mi? Normal ibresi ise full de yani en tepede....

Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Saygılar

ARacım 2012 Hyundai i20 Jump

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmeterzincan -- 17 Temmuz 2013; 0:14:07 >

289 Mesaj
    17 Temmuz 2013; 0:25:21 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmeterzincan

Değerli Arkadaşlar,

Size bir sorum olacak az önce zamdan önce depoyu fulledim yaklaşık yarım depoya yakın yakıt harcamıştım. Neyse fulledim ve bilgisayarı sıfırladım. Daha önce fullediğimde bilgisayar benzin istasyonuna ne kadar kalacağını gösterirken 720 km derdi. Şimdi ise 498 diyor. Sizce bu neden olabilir? Sizinde başınıza böyle bir şey geldi mi acaba?

NOT: daha önceleri aracımla her gün yol giderdim yaklaşık 2-3 haftadır hatta bir aydır araçla gidip gelmiyorum sadece bir kaç km gidip geliyorum bir iki günde bir.

Sizce bilgisayarda bir sıkıntı olmuş olabilir mi? Normal ibresi ise full de yani en tepede....

Saygılar

Yol bilgisayarındaki kalan menzile takılmamanı tavsiye ederim. Zira kalan menzili ortalama tüketime göre hesaplıyor. En son tüketim, atıyorum 4.1 olarak kaldıysa menzil çok fazla gösteriyor. Ama tüketim 8-9 litre civarındaysa menzil gittikçe düşüyor. Hyundai servisindeki görevli bile yanlış gösterdiğini teyit etti bana. Bende de 1.4 crdi modeli var. Depoyu fullediğim zaman 685 km menzil gösteriyor ama 1000 km yaptım. Araç anlık tüketimi 100km'de kullanılan yakıta göre ortalama söylüyor. Opellerde olduğu gibi anlık gösterse güzel olurdu.

Macbook Pro 15.4" i7
    ASUS K53SD 15.6"
    Samsung Galaxy S4
    Hyundai i20 1.4 CRDI

49 Mesaj
    17 Temmuz 2013; 0:30:16 

quote:

Orijinalden alıntı: maniactolga

Yol bilgisayarındaki kalan menzile takılmamanı tavsiye ederim. Zira kalan menzili ortalama tüketime göre hesaplıyor. En son tüketim, atıyorum 4.1 olarak kaldıysa menzil çok fazla gösteriyor. Ama tüketim 8-9 litre civarındaysa menzil gittikçe düşüyor. Hyundai servisindeki görevli bile yanlış gösterdiğini teyit etti bana. Bende de 1.4 crdi modeli var. Depoyu fullediğim zaman 685 km menzil gösteriyor ama 1000 km yaptım. Araç anlık tüketimi 100km'de kullanılan yakıta göre ortalama söylüyor. Opellerde olduğu gibi anlık gösterse güzel olurdu.

Değerli Arkadaşım,

Daha önce her gün gidip geliyordum 80 km.. Bu dönemde 100 km de ibre 4 gösteriyordu son bir aydır ise ara ara şehir içinde kullandığım için bazen 9 bazen 8 bazen 7 ama 7 nin aşağısına inmiyor. Demek bundan olabilir.

170 Mesaj
    17 Temmuz 2013; 13:31:55 

quote:

Hocam cam mekanizmamızda sorun yok..yeni nesil arabalarda camlarda bu ufak boşluk varmış, bende film çektirirken öğrendim...hatta birkkaç çok üst düzey araba vardı o arabalardada aynı boşluk vardı...cam filmini keserken biraz uzun kesmek gerekiyormuş...siz bence başka yere yaptırın, yapan kişilerin bu işin uzmanı olması ve sizi aydınlatması gerekli...Olmayacak birşey yok, bendede benzer sıkıntı vardı 2-3 gün sonra götürdüm, iyi bir usta biraz uğraşarak sorunu çözdü.

istanbuldaysan gencleroto lumar a gidelim halletsinler isterseniz ben götürdüm bıraktım orası oynuyor burası oynuyor demediler 10 numara yapıp verdiler allaha şükür hiçte sorun yasamadım zaten o kadar para vererek yaptırtmamın tek sebebi de bu gibi sıkıntılar yasamamaktı ....

i20 1.2 D-CVVT FÜME

170 Mesaj
    17 Temmuz 2013; 13:38:08 

quote:

Değerli Arkadaşım,

Daha önce her gün gidip geliyordum 80 km.. Bu dönemde 100 km de ibre 4 gösteriyordu son bir aydır ise ara ara şehir içinde kullandığım için bazen 9 bazen 8 bazen 7 ama 7 nin aşağısına inmiyor. Demek bundan olabilir.

anlık yakıt tuketimine cok aldanmamak lazım dogruyu gösteren tek yer arabanın gidecegi menzili gösteren ekran ...

i20 1.2 D-CVVT FÜME

170 Mesaj
    17 Temmuz 2013; 13:46:14 

quote:

Orijinalden alıntı: koniec

koniec arkadasıma katılıyorum senede 30 35 bin km yapmış bir araca 29 bin vermektense sıfır i20 jump almak cok daha akıllıca sitede o kadar temiz i20 varken bu aracları neden sectiniz trabzonda oldugu içinmi arac alacaksanız kaldıgınız ille sınırlamayın ben istanbullu olarak ilk arabamı manisadan almıştım ...

i20 1.2 D-CVVT FÜME

386 Mesaj
    17 Temmuz 2013; 13:51:25 

quote:

Çok haklısınız.. Kime sorduysam 1 yılda bu kadar mesafe yol yapan araçtan uzak dur dedi.. Ben de biraz daha üzerine ekledim Ford focus 2011 trend x HB 125 hp beyaz yeni kasa modelini yarın nasipse alacağım.. Müslüman mahallesinde istakozdan bahsediyorum sanırım :) Neyse uzatmadan,fikirlerinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Hayırlı olsun şimdiden..ford güzel tercihtir..3 yıl fiesta kullandım..sağlam arabaydı ama aracı baya yıprattığım için satmak zorunda kaldım..aslında aklımda 2010-2011 dizel sedan focus trend x vardı ama adamlar 60.000-70.000 km deki araca bile 35.000-36.000 tl para isteyince herşey dahil 31.000 tl ye filodan sıfır dizel i20 aldım..Benzinlisini bilmem ama dizel i20 den memnunum..Tek gözüme batan şey iç kalitesinin pek iyi olmaması..Allah hiçkimseye kaza bela vermesin..

386 Mesaj
    17 Temmuz 2013; 13:56:33 

quote:

Değerli Arkadaşlar,

Saygılar

Ben yaklaşık 10 aydır 1.4 crdi i20 kullanıyorum aracım yaklaşık 12.000 km.de..aldığım günden beri 100 km.deki ortalama tüketim hem değişkenlik gösterdi...yani gaza az veya fazla basma durumuna göre değişiyor ama menzil %95 hep doğruyu gösterdi...yani her yakıt alışımda değerleri sıfırlarım, toplam menzili bir yere yazarım, gidelen yol ve kalan yolu yakıt bitimine yakın topladığımda nerdeyse tam değeri gösteriyor.

169 Mesaj
    17 Temmuz 2013; 19:19:13 

quote:

Hayırlı olsun şimdiden..ford güzel tercihtir..3 yıl fiesta kullandım..sağlam arabaydı ama aracı baya yıprattığım için satmak zorunda kaldım..aslında aklımda 2010-2011 dizel sedan focus trend x vardı ama adamlar 60.000-70.000 km deki araca bile 35.000-36.000 tl para isteyince herşey dahil 31.000 tl ye filodan sıfır dizel i20 aldım..Benzinlisini bilmem ama dizel i20 den memnunum..Tek gözüme batan şey iç kalitesinin pek iyi olmaması..Allah hiçkimseye kaza bela vermesin..

Teşekkürler ama henüz almadım. . 25 km uzaktaki bir okula tayinim cikti..hal böyle olunca dizele yoneldim.. bakalım..

• 329. Dönem
  • SONY 40W5730
  • Seoul Hiremco X3 SD Reciever//satılık//
  • BENQ FP94VW 19" HDMI
  • ASUS P5QC P45/ICH10R FSB 1600MHz
  • Olympus mju 5000 12x ATI HD 3850 1GB 256BIT DDR2
  • HAUPPAUGE WIN TV NOVA HD S2 DVB //satılık//

•  
    2 Mesaj
    18 Temmuz 2013; 15:27:29 

s.a arkadaslar bendede 1.2 i20 sense var 2012 aracımdan memnunum ama aracı alalı 10 ay oldu aldığım günden beri sis farı arıyorum kafayı yedim servis delirmiş 1150 tl diyo tekine şimdi fiyatı düşmüş serviste ledli 480 tl tanesi ledsizide var orjinal 250 tl yan sanayisi cıkmadımı daha yada ikinci el bulabilirmiyiz

2365 Mesaj
    18 Temmuz 2013; 18:25:15 

Daha önce çalıştığım şirkette sıfır i20 gelmişti, çok güzeldi , insan özlüyor arabayı. Bayaa uzun km'ler kullandım arabayı. Kendi aracım değildi ama bana aitmiş gibi temizliyordum tozunu alıyordum acayip bi bağ vardı. ALLAH nasip ederse kendime almak istiyorum i20 ama maddi olarak gücüm hiçyok. Burada yapılan paylaşımlara bakarak birazda olsa içim rahatlıyor inşallah bende birgün aranıza katılırım.

1 Mesaj
    18 Temmuz 2013; 23:11:36 

Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Sizlere bir sorum olacak. 2010 model 1.2 team sahibiyim. aracıma brc marka lpg taktırmayı düşünüyorum. motor, perforan vs. konusunda ciddi sorunlar yaşar mıyım?

Bilgi veren olrsa çok sevinirim.

386 Mesaj
    19 Temmuz 2013; 13:15:24 

quote:

Orijinalden alıntı: nightflight3232

s.a arkadaslar bendede 1.2 i20 sense var 2012 aracımdan memnunum ama aracı alalı 10 ay oldu aldığım günden beri sis farı arıyorum kafayı yedim servis delirmiş 1150 tl diyo tekine şimdi fiyatı düşmüş serviste ledli 480 tl tanesi ledsizide var orjinal 250 tl yan sanayisi cıkmadımı daha yada ikinci el bulabilirmiyiz

Piyasadaki i20 lerin çoğu benim araç gibi boş donanım olan i20 olduğu için, Çıkma ledli sis farı bulmak zor...ayrıca araca eklenen tüm donanımlar ekstra masraf oluyor..Çıkma parça için çook iyi araştırma yapmak lazım...Ben sizin düşüncenizde olmuş olsam, aracı satıp ledli sis farkı orijinal donanımlı versiyonunu alırdım.

153 Mesaj
    20 Temmuz 2013; 1:07:38 

quote:

Orijinalden alıntı: asoylu1

Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Sizlere bir sorum olacak. 2010 model 1.2 team sahibiyim. aracıma brc marka lpg taktırmayı düşünüyorum. motor, perforan vs. konusunda ciddi sorunlar yaşar mıyım?

Bilgi veren olrsa çok sevinirim.

Ben de merak ediyorum. Bilgilendiren olursa sevinirim.

Rabbim Allah!
    ----------------

142 Mesaj
    20 Temmuz 2013; 4:17:21 

Esim dun Lefkosa'dan Gazimagusa'ya donerken araba rekorumuzu kırdı, bugune kadarki tüm elestirilerim icin kendisinden ozur diledim.
    ***4.7***
    0

2821 Mesaj
    20 Temmuz 2013; 14:07:49 

Çok güzel yaaaaa....

0

8373 Mesaj
    20 Temmuz 2013; 15:32:50 

Geçen haftalarda yarışmayı duyurmuştum benim hediyem geldi
    0

7821 Mesaj
    20 Temmuz 2013; 19:51:47 

Beyler bende i20'yi uzun zamandan beri takip ediyorum ve uzun zamandır bir tavsiye beklentisi içindeyim. Şöyle ki; kısmet olursa ilk arabamı alacağım lakin olmazsa olmaz önşart "otomatik vites". i20'deki Otomatik vites nasıldır?

Bir tanıdığım bana C segment araçlarından 2005 model otomatik Toyota Corolla HB'yi önerdi ve 55.000 km'de ama tahminim 30.000 TL civarı olacak. Bu durumda bir alt (B) segmenti aracı olsada 35.000 TL verip SIFIR i20 Jump Otomatik almak mantıklı değil mi? 4000 lira daha koyup 39000 liraya Sense var otomatik şanzımanlı.

Görüşünüz nedir acaba?

Sen öldüğün gün bende öldüm canım anneannem...

8373 Mesaj
    21 Temmuz 2013; 17:00:10 

i20 yerini alacak gibi
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0

142 Mesaj
    21 Temmuz 2013; 17:29:42 

Ilk intiba; isinamadim :-/

289 Mesaj
    22 Temmuz 2013; 15:31:27 

quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

i20 yerini alacak gibi
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0

Sadece Brezilya için üretildi diye biliyorum bu model. Hatta HB'nin açılımı da Hyundai Brasil. Ama güzel ben beğendim i30'u andırıyor.

Macbook Pro 15.4" i7
    ASUS K53SD 15.6"
    Samsung Galaxy S4
    Hyundai i20 1.4 CRDI

386 Mesaj
    22 Temmuz 2013; 22:27:44 

quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

i20 yerini alacak gibi
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0

Bu araba Türkiyeye gelirse, i30 u andırdığı için pek fiyat farkı olmazsa sıfır i20 satılmaz..i20 çıktıktan sonra nasıl getz yok olduysa, yine aynı durum olur.

386 Mesaj
    22 Temmuz 2013; 22:39:37 

Çok yakın 2 akranamıza araç bakıyoruz..2. el araçlarda 18000 - 20000 tl ye ölü araba satıldığı için sıfır araç bakıyorlar..1.2 benzinli i20 jump bakıyoruz...bayii ler 31.000 tl nin aşağısına inmiyor euro ya zam geldiğinden dolayı araçlar çook zam yemiş, tüm firmaları günlerdir geziyoruz hepsinde durum böyle malesef...sıfır faizli kredi kampanyasıda yok..araç firmalarının kullandırdığı kredi oranlarıda artmış..

1 kişiye, engelli yiğeni aracılığıla %40 vergi indiriminden yaralandırıp 1.2 i20 alacağız...Devlet engelli vatandaşlarımız için kdv yi de kaldırmış sanırım ama firma, biz fatura kestiğimiz için kdv yi düşemeyiz diyor...siz fatura kesildikten sonra devletin belli kuruluşlarına baş vurup yaklaşık 4000-5000 tl değerindeki kdv miktarını alabilirsiniz diyor...Biz bu kdv yi gerçekten alabilirmiyiz...Bu konuda bilgisi olan varmı.

8373 Mesaj
    22 Temmuz 2013; 22:39:56 

i20 getzin yerine üretilme kararı alındığı için üretildi. 2010da üretimi kaldırıldı

Bu mesajda bahsedilenler: jjjoookkkeeerrr

816 Mesaj
    23 Temmuz 2013; 0:00:27 

Arkadaşlar aracım 2012 i20 sense paket.

10bin bakımı öncesinde şehiriçi yakıt değerim 5.4 civarlarındaydı şuan 6.0ın aşağısına inmiyor. bu değer ilerleyen zamanlarda düşer mi ? çok kafam takılmaya başladı bu duruma

Ps4 Psn : Satcha54

8373 Mesaj
    24 Temmuz 2013; 2:11:32 

Koreli Hyundai, Avrupa üretimini Türkiye fabrikasına yaptığı 609 milyon dolarlık yatırımla 500 bin adede çıkardı. Böylece Hyundai artık Türkiye desteğiyle Avrupa’da sattığı araçların yüzde 90’ını Avrupa’da üretecek.

Koreli otomotiv devi Hyundai, 1.1 milyar TL yatırımla 200 bin adetlik kapasiteye çıkarttığı Türkiye fabrikasıyla birlikte Avrupa’da yıllık otomobil üretimini 500 bin adedin üzerine çıkarıyor. Avrupa’da satılan araçlarının yüzde 95’ini Avrupa’da tasarlayıp Avrupa’da geliştiren Hyundai, Türkiye’deki yeni yatırım sayesinde artık sattığı araçların yüzde 90’ını Avrupa’da üretiyor olacak. Hyundai, ayrıca Eylül ayından itibaren Türkiye’de üreteceği yeni i10 modeliyle de Avrupa satışlarını artırmayı hedefliyor.

AVRUPA’DA HIZLA BÜYÜYOR

Hyundai Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı ve COO’su Allan Rushforth, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye fabrikamızda yapılan yeni yatırım ve bölgedeki üretim gücümüzün artması, Hyundai’nin Avrupa’ya artarak gösterdiği önemin en büyük göstergesi. Avrupa’daki fabrikalarımız sayesinde bölge için en doğru araçları üreteceğiz ve Avrupa’daki tedarikçilerimizle iş ortaklarımıza desteğimizi sürdüreceğiz”

2 BİN 800 YENİ İSTİHDAM

İlk kez 1997’de üretime başlayan Hyundai Assan İzmit Fabrikası, Hyundai’nin Kore sınırları dışında en uzun süredir üretim gerçekleştiren fabrikası olma unvanına sahip. 2007 yılından bu yana 100 bin adetlik hacimle üretim yapan fabrika, yeni artırılan kapasitesiyle birlikte 2014 yılından itibaren 200 bin adedin üstüne çıkmış olacak. Şu an ağırlıkla Avrupa için üretilen i20 ile birlikte yeni i10’un üretimi de Eylül ayı itibariyle başlayacak ve bu yatırımla 2 bin 800’den fazla yeni istihdam yaratılmış olacak.

100 BİN YENİ i10 HEDEFİ

Geçtiğimiz yıl Avrupa’da satışlarını yüzde 10.5 artırarak yaklaşık 400 bin adede çıkartan Hyundai, toplam satışlarının ancak yüzde 60-70’ini bölgede üretiyordu. 2014 itibariyle özellikle İzmit’te üretilen yeni i10 sayesinde hem sattığı araçların yüzde 90’ını Avrupa’da üretiyor olacak hem de 500 bin adetlik satışa ulaşacak. Hyundai, Avrupa’da en çok sattığı araç olan i10’un yeni versiyonuyla satışlarını 100 bin adede yakın artırmayı hedefliyor.

Önce kaptırdık şimdi yarışıyoruz

BUGÜNE kadar 1 milyar Euro’dan fazla yatırım yapılan Hyundai Türkiye fabrikasının başarısı, Hyundai’nin Avrupa’daki ikinci üretim merkezi olan Çek Cumhuriyeti Fabrikası’nın (HMMC) açılmasında etkili oldu. 2008’de Türkiye ile Çek Cumhuriyeti arasıda seçim yapmak durumunda kalan ve 1.1 milyar Euro’luk yatırım için Çekleri seçen Hyundai’nin bu kararı çok tartışılmıştı. Çek Cumhuriyeti’ndeki fabrika bugün tam kapasiteyle yıllık 300 bin adet araç üreten bir fabrika haline geldi. Ancak bu yatırımın ardından Hyundai Türkiye için de düğmeye bastı ve kapasiteyi 200 bin adede çıkarttı. Koreli şirketin i20 ve yeni i10 modeli dışında önümüzdeki dönemde yeni bir model için daha hazırlık yaptığı ve kapasiteyi artıracağı da konuşuluyor.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/23796520.asp

170 Mesaj
    24 Temmuz 2013; 12:59:17 

bu arac iX 20 nin devamı olabilirmi

i20 1.2 D-CVVT FÜME

845 Mesaj
    24 Temmuz 2013; 23:01:34 

quote:

Orijinalden alıntı: oznozcn

bu arac iX 20 nin devamı olabilirmi

bu araç zaten brezilya için üretiliyor. ix20 nin devamı değil.

23 Mesaj
    25 Temmuz 2013; 1:44:23 

Merhaba arkadaşlar 2 sorum olacak sizlere
    yaklaşık 7 ay önce 2012 model sıfır i20 1.2 jump aldık arbadan çok memnunuz fakat 2 sorun kafama takıldı sizdede bu sorunlar varmı

1. si arabayı geri vitese gecireceğim zaman eğer biraz ileriye doğru hareket eder durumda ise geri vitese gecirirken dişliler birbirine sürtüyor gibi bi ses geliyo bu durumda arabayı tamamen durdurduktan sonra geri vitese gecirirsem bi sorun olmuyo bu durum sizledede mevcutmu

2. gene aracı geri geri kaldırırken gene bi gıcırtı oluyo ve gıcırtı sanki 2 demir birbirine sürtüyomuş gibi bi gıcırtı az fakat kafama takıldı normal bi durum mu anormal bi durummu diye

bu tür durumlarla karşılaşanlar cevap verirlerse çok sevinirim...

2 Mesaj
    25 Temmuz 2013; 4:07:09 

s.a arkadaşım bende forumda yeniyim ama aynı zamanda almışız arabaları 2012 10. ayda aldım bende 1.2 sense modeli o dedigin ses daha çok inilti gibi ileri ve geri kelkışlarda oluyorsa servise göster aynısı bende vardı 3500 km de garantiden baskı balata değişti yakıt olayınada gelince ben 4.5 lt 5.0 lt yakıyorum diyenlere inanmıyorum hesap öle yapılmaz depoyu fulluyorum benzini görene kadar sehir içi 200 km yapıyorum tekrar aynı istasyon aynı pompadan aynı şekilde benzini görene kadar dolduruyorum aldığım tutarı km ye bölüyorum 45 &50 krş arası yakıyor uzun yoldada ıspartaya gittim geldim araçda 4 yetişkin yolcu ve full dolu bagaj vardı hızımda bölünmüş yollarda 160&170 düşmedi otobanda full adapzarı gişelerden istanbul gişelere kadar 190& 200 km hızdı 310 krş yaktı şimdi lpg taktırdım bayramda tekrar gideceğim ne yaktıgını sizinle paylasırım
    0
    0

52 Mesaj
    25 Temmuz 2013; 5:11:09 

nightflight3232 arkadaşım sana kesinlikle katılıyorum. aynen bende dediğin miktarda yakıt tüketiyorum. tamam herkes aldığı malı sahiplenir ama körü körüne aracı savunmaya hiç gerek yok bence. bu arada bende lpg taktırmayı düşünüyorum sen ne marka ve ne kadara taktırdın? lpgye kasko yaptırdın mı? lpg li ne kadar yakıt tüketiyorsun ve son olarak lpg den memnunmusun cevaplarsan çok sevinirim.
    Ayrıca konu açılmısken benim aracımda 6000 kmlerde geçenlerden o sesten dolayı benimde baskı balatam değişti? bu kmlerde araçlarda baskı balata değişmeside düşündürücü ne yazıkki? ayrıca aracımdaki tıkırtılar nedeniyle en az 10 defa servise gittim ama araçtaki tıkırtılar devam etmekte. artık aracımı servise götürmeye utanıyorum açıkcası. aracıma arkadaşlarım bindiği zaman utancımdan müziğin sesini açıyorum sıfır araçta böyle tıkırtılar olur mu demesinler diye.
    şu tıkırtılar olmasa aracımdan memnun olurdum....

31 Mesaj
    25 Temmuz 2013; 11:06:59 

herkese selamlar bende 2 gün önce 1.2 benzinli manuel i20 sense alarak aranıza katıldım daha 150km filan giitim ama ilk izlenim olarak aracı seviyorum ilk 0 aracım bıu
    daha önce caddy kullanınca motor biraz cansız geldi
    ama arkadaşta 1.2 clio var çekişi ondan iyi
    güçlü oolsun derdim yoktu o yüzden şeçimimden memnunum

48 Mesaj
    25 Temmuz 2013; 11:27:22 

quote:

Orijinalden alıntı: taz_fts

herkese selamlar bende 2 gün önce 1.2 benzinli manuel i20 sense alarak aranıza katıldım daha 150km filan giitim ama ilk izlenim olarak aracı seviyorum ilk 0 aracım bıu
    daha önce caddy kullanınca motor biraz cansız geldi
    ama arkadaşta 1.2 clio var çekişi ondan iyi
    güçlü oolsun derdim yoktu o yüzden şeçimimden memnunum

Hayırlı olsun... Umarım beklentilerini karşılar..
    Kazasız günler dilerim....

48 Mesaj
    25 Temmuz 2013; 11:34:28 

Selam arkadaşlar...

2012 LPG li aracım için 30 Bin bakım fiyatlarını araştırdım..

Cumartesi için AKBAK tan fiyat ve randevumu aldım...

- Yağ tapa contası
    - Hava Filtresi
    - Fren Balata Temizleyicisi
    - Yağ Boşaltma Tapası
    - Yağ Filtresi
    - Motor Yağı Shell
    - Gaz Filtresi (Büyük)
    - Gaz Filtresi (Küçük)
    - Gaz Filtre Oringi

- İşçilik

TOPLAM : 295,00 Lira

Polen Filtresini ve antifrizli cam suyunu istemedim...
    Bilginize....

Ön Fren Balatalarını değiştiren oldumu? Fiyat nedir 180 lira civarında söylendi ama dışardamı değiştirsek
    LUCAS marka 55 lira balata???

48 Mesaj
    25 Temmuz 2013; 11:44:50 

BRC marka serviste sıfır alırken taktırmıştım bende...

Ekstra garanti süresi yok 2 yıl verdiler sadece...

Şöle söleyim yakıt konusunu...

60 Tl LPG ile 350 Km yol yapıyorum

60/350 = 0,171 Lira

Vede memnunum 2012 ocak tan bu güne kadar 28000 km yol yaptım

LPG kendini 10 kez amorti etti diyebilirim....

31 Mesaj
    25 Temmuz 2013; 11:47:52 

teşekkürler inşallah bu fiyatlarda alınabilecek en donanımlı araba yeni 208 ile arada kaldım en son buna karar kıldım zaten çekirdek aileyiz bana içide gerçekten ferah geldi bence en büyük eksisis ESP bu standart olmalıydı
    aksesuar olarak paspas ve bagaj havuzu aldım
    bagaj çıtası, cam filmi ve boya korumada yaptırmak istiyorum ama bayiye biraz kıllanınca tatilde başka bayiye yaptıracağım

lpg konusunda da kararsızım şimdilik beklemedeyim

48 Mesaj
    25 Temmuz 2013; 11:57:03 

İçi ferah gerçekten ...

Zaten LPG yi taktırdığında araç sıfır olduğu için ilk 1000 km benzinde yapman gerekecek
    bu zaman zarfında kararını verirsin...

Benim gibi çok kullanıosan tabiki karlı olacaktır die düşünüyorum.

Bagaj havuzunu ne kadara aldın?

Filmi korumayı dışarda yarı fiyatına mal edersin...

Bu mesajda bahsedilenler: taz_fts

31 Mesaj
    25 Temmuz 2013; 12:03:19 

havuza 100 dedi 50 verdim bana baya gerekli geldi havuz

lpg de sadece landirenzoya garanti veriyoruz dedi 1800 tl istedi kışı en azından benzinle geçireyim dedim bende

bayilerin söylemleride birbirini tutmuyo
    ben brc yi sordum garanti dışı kalır diyor

23 Mesaj
    25 Temmuz 2013; 12:04:20 

Teşekkurler nightflight3232

peki bu baskı balata değiştirme işlemi ne kadar sürüyo benim bulunduğum ilde servis yok baska yere gitmem lazım ona göre gideyim diye

7821 Mesaj