Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1057. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.964.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10551056105710581059
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nightflight3232

s.a arkadaslar bendede 1.2 i20 sense var 2012 aracımdan memnunum ama aracı alalı 10 ay oldu aldığım günden beri sis farı arıyorum kafayı yedim servis delirmiş 1150 tl diyo tekine şimdi fiyatı düşmüş serviste ledli 480 tl tanesi ledsizide var orjinal 250 tl yan sanayisi cıkmadımı daha yada ikinci el bulabilirmiyiz

Piyasadaki i20 lerin çoğu benim araç gibi boş donanım olan i20 olduğu için, Çıkma ledli sis farı bulmak zor...ayrıca araca eklenen tüm donanımlar ekstra masraf oluyor..Çıkma parça için çook iyi araştırma yapmak lazım...Ben sizin düşüncenizde olmuş olsam, aracı satıp ledli sis farkı orijinal donanımlı versiyonunu alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asoylu1

Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Sizlere bir sorum olacak. 2010 model 1.2 team sahibiyim. aracıma brc marka lpg taktırmayı düşünüyorum. motor, perforan vs. konusunda ciddi sorunlar yaşar mıyım?

Bilgi veren olrsa çok sevinirim.

Ben de merak ediyorum. Bilgilendiren olursa sevinirim.
  • Esim dun Lefkosa'dan Gazimagusa'ya donerken araba rekorumuzu kırdı, bugune kadarki tüm elestirilerim icin kendisinden ozur diledim.
    ***4.7***
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel yaaaaa....

HYUNDAİ i20  ANA KONU
  • Geçen haftalarda yarışmayı duyurmuştum benim hediyem geldi
    HYUNDAİ i20  ANA KONU
  • Beyler bende i20'yi uzun zamandan beri takip ediyorum ve uzun zamandır bir tavsiye beklentisi içindeyim. Şöyle ki; kısmet olursa ilk arabamı alacağım lakin olmazsa olmaz önşart "otomatik vites". i20'deki Otomatik vites nasıldır?

Bir tanıdığım bana C segment araçlarından 2005 model otomatik Toyota Corolla HB'yi önerdi ve 55.000 km'de ama tahminim 30.000 TL civarı olacak. Bu durumda bir alt (B) segmenti aracı olsada 35.000 TL verip SIFIR i20 Jump Otomatik almak mantıklı değil mi? 4000 lira daha koyup 39000 liraya Sense var otomatik şanzımanlı.

Görüşünüz nedir acaba?
  • i20 yerini alacak gibi
    HYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONU

• Ilk intiba; isinamadim :-/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

i20 yerini alacak gibi
    HYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONU

Sadece Brezilya için üretildi diye biliyorum bu model. Hatta HB'nin açılımı da Hyundai Brasil. Ama güzel ben beğendim i30'u andırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

i20 yerini alacak gibi

Bu araba Türkiyeye gelirse, i30 u andırdığı için pek fiyat farkı olmazsa sıfır i20 satılmaz..i20 çıktıktan sonra nasıl getz yok olduysa, yine aynı durum olur.

• Çok yakın 2 akranamıza araç bakıyoruz..2. el araçlarda 18000 - 20000 tl ye ölü araba satıldığı için sıfır araç bakıyorlar..1.2 benzinli i20 jump bakıyoruz...bayii ler 31.000 tl nin aşağısına inmiyor euro ya zam geldiğinden dolayı araçlar çook zam yemiş, tüm firmaları günlerdir geziyoruz hepsinde durum böyle malesef...sıfır faizli kredi kampanyasıda yok..araç firmalarının kullandırdığı kredi oranlarıda artmış..

1 kişiye, engelli yiğeni aracılığıla %40 vergi indiriminden yaralandırıp 1.2 i20 alacağız...Devlet engelli vatandaşlarımız için kdv yi de kaldırmış sanırım ama firma, biz fatura kestiğimiz için kdv yi düşemeyiz diyor...siz fatura kesildikten sonra devletin belli kuruluşlarına baş vurup yaklaşık 4000-5000 tl değerindeki kdv miktarını alabilirsiniz diyor...Biz bu kdv yi gerçekten alabilirmiyiz...Bu konuda bilgisi olan varmı.
  • jjjoookkkeeerrr J kullanıcısına yanıt
    i20 getzin yerine üretilme kararı alındığı için üretildi. 2010da üretimi kaldırıldı
  • Arkadaşlar aracım 2012 i20 sense paket.

10bin bakımı öncesinde şehiriçi yakıt değerim 5.4 civarlarındaydı şuan 6.0ın aşağısına inmiyor. bu değer ilerleyen zamanlarda düşer mi ? çok kafam takılmaya başladı bu duruma
  • Koreli Hyundai, Avrupa üretimini Türkiye fabrikasına yaptığı 609 milyon dolarlık yatırımla 500 bin adede çıkardı. Böylece Hyundai artık Türkiye desteğiyle Avrupa’da sattığı araçların yüzde 90’ını Avrupa’da üretecek.

Koreli otomotiv devi Hyundai, 1.1 milyar TL yatırımla 200 bin adetlik kapasiteye çıkarttığı Türkiye fabrikasıyla birlikte Avrupa’da yıllık otomobil üretimini 500 bin adedin üzerine çıkarıyor. Avrupa’da satılan araçlarının yüzde 95’ini Avrupa’da tasarlayıp Avrupa’da geliştiren Hyundai, Türkiye’deki yeni yatırım sayesinde artık sattığı araçların yüzde 90’ını Avrupa’da üretiyor olacak. Hyundai, ayrıca Eylül ayından itibaren Türkiye’de üreteceği yeni i10 modeliyle de Avrupa satışlarını artırmayı hedefliyor.

AVRUPA’DA HIZLA BÜYÜYOR

Hyundai Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı ve COO’su Allan Rushforth, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye fabrikamızda yapılan yeni yatırım ve bölgedeki üretim gücümüzün artması, Hyundai’nin Avrupa’ya artarak gösterdiği önemin en büyük göstergesi. Avrupa’daki fabrikalarımız sayesinde bölge için en doğru araçları üreteceğiz ve Avrupa’daki tedarikçilerimizle iş ortaklarımıza desteğimizi sürdüreceğiz”

2 BİN 800 YENİ İSTİHDAM

İlk kez 1997’de üretime başlayan Hyundai Assan İzmit Fabrikası, Hyundai’nin Kore sınırları dışında en uzun süredir üretim gerçekleştiren fabrikası olma unvanına sahip. 2007 yılından bu yana 100 bin adetlik hacimle üretim yapan fabrika, yeni artırılan kapasitesiyle birlikte 2014 yılından itibaren 200 bin adedin üstüne çıkmış olacak. Şu an ağırlıkla Avrupa için üretilen i20 ile birlikte yeni i10’un üretimi de Eylül ayı itibariyle başlayacak ve bu yatırımla 2 bin 800’den fazla yeni istihdam yaratılmış olacak.

100 BİN YENİ i10 HEDEFİ

Geçtiğimiz yıl Avrupa’da satışlarını yüzde 10.5 artırarak yaklaşık 400 bin adede çıkartan Hyundai, toplam satışlarının ancak yüzde 60-70’ini bölgede üretiyordu. 2014 itibariyle özellikle İzmit’te üretilen yeni i10 sayesinde hem sattığı araçların yüzde 90’ını Avrupa’da üretiyor olacak hem de 500 bin adetlik satışa ulaşacak. Hyundai, Avrupa’da en çok sattığı araç olan i10’un yeni versiyonuyla satışlarını 100 bin adede yakın artırmayı hedefliyor.

Önce kaptırdık şimdi yarışıyoruz

BUGÜNE kadar 1 milyar Euro’dan fazla yatırım yapılan Hyundai Türkiye fabrikasının başarısı, Hyundai’nin Avrupa’daki ikinci üretim merkezi olan Çek Cumhuriyeti Fabrikası’nın (HMMC) açılmasında etkili oldu. 2008’de Türkiye ile Çek Cumhuriyeti arasıda seçim yapmak durumunda kalan ve 1.1 milyar Euro’luk yatırım için Çekleri seçen Hyundai’nin bu kararı çok tartışılmıştı. Çek Cumhuriyeti’ndeki fabrika bugün tam kapasiteyle yıllık 300 bin adet araç üreten bir fabrika haline geldi. Ancak bu yatırımın ardından Hyundai Türkiye için de düğmeye bastı ve kapasiteyi 200 bin adede çıkarttı. Koreli şirketin i20 ve yeni i10 modeli dışında önümüzdeki dönemde yeni bir model için daha hazırlık yaptığı ve kapasiteyi artıracağı da konuşuluyor.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/23796520.asp

• jjjoookkkeeerrr J kullanıcısına yanıt
    bu arac iX 20 nin devamı olabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: oznozcn

bu arac iX 20 nin devamı olabilirmi

bu araç zaten brezilya için üretiliyor. ix20 nin devamı değil.
  • Merhaba arkadaşlar 2 sorum olacak sizlere
    yaklaşık 7 ay önce 2012 model sıfır i20 1.2 jump aldık arbadan çok memnunuz fakat 2 sorun kafama takıldı sizdede bu sorunlar varmı

1. si arabayı geri vitese gecireceğim zaman eğer biraz ileriye doğru hareket eder durumda ise geri vitese gecirirken dişliler birbirine sürtüyor gibi bi ses geliyo bu durumda arabayı tamamen durdurduktan sonra geri vitese gecirirsem bi sorun olmuyo bu durum sizledede mevcutmu

2. gene aracı geri geri kaldırırken gene bi gıcırtı oluyo ve gıcırtı sanki 2 demir birbirine sürtüyomuş gibi bi gıcırtı az fakat kafama takıldı normal bi durum mu anormal bi durummu diye

bu tür durumlarla karşılaşanlar cevap verirlerse çok sevinirim...
  • yasar50 Y kullanıcısına yanıt
    s.a arkadaşım bende forumda yeniyim ama aynı zamanda almışız arabaları 2012 10. ayda aldım bende 1.2 sense modeli o dedigin ses daha çok inilti gibi ileri ve geri kelkışlarda oluyorsa servise göster aynısı bende vardı 3500 km de garantiden baskı balata değişti yakıt olayınada gelince ben 4.5 lt 5.0 lt yakıyorum diyenlere inanmıyorum hesap öle yapılmaz depoyu fulluyorum benzini görene kadar sehir içi 200 km yapıyorum tekrar aynı istasyon aynı pompadan aynı şekilde benzini görene kadar dolduruyorum aldığım tutarı km ye bölüyorum 45 &50 krş arası yakıyor uzun yoldada ıspartaya gittim geldim araçda 4 yetişkin yolcu ve full dolu bagaj vardı hızımda bölünmüş yollarda 160&170 düşmedi otobanda full adapzarı gişelerden istanbul gişelere kadar 190& 200 km hızdı 310 krş yaktı şimdi lpg taktırdım bayramda tekrar gideceğim ne yaktıgını sizinle paylasırım
    HYUNDAİ i20  ANA KONUHYUNDAİ i20  ANA KONU

• nightflight3232 N kullanıcısına yanıt
    nightflight3232 arkadaşım sana kesinlikle katılıyorum. aynen bende dediğin miktarda yakıt tüketiyorum. tamam herkes aldığı malı sahiplenir ama körü körüne aracı savunmaya hiç gerek yok bence. bu arada bende lpg taktırmayı düşünüyorum sen ne marka ve ne kadara taktırdın? lpgye kasko yaptırdın mı? lpg li ne kadar yakıt tüketiyorsun ve son olarak lpg den memnunmusun cevaplarsan çok sevinirim.
    Ayrıca konu açılmısken benim aracımda 6000 kmlerde geçenlerden o sesten dolayı benimde baskı balatam değişti? bu kmlerde araçlarda baskı balata değişmeside düşündürücü ne yazıkki? ayrıca aracımdaki tıkırtılar nedeniyle en az 10 defa servise gittim ama araçtaki tıkırtılar devam etmekte. artık aracımı servise götürmeye utanıyorum açıkcası. aracıma arkadaşlarım bindiği zaman utancımdan müziğin sesini açıyorum sıfır araçta böyle tıkırtılar olur mu demesinler diye.
    şu tıkırtılar olmasa aracımdan memnun olurdum....

• herkese selamlar bende 2 gün önce 1.2 benzinli manuel i20 sense alarak aranıza katıldım daha 150km filan giitim ama ilk izlenim olarak aracı seviyorum ilk 0 aracım bıu
    daha önce caddy kullanınca motor biraz cansız geldi
    ama arkadaşta 1.2 clio var çekişi ondan iyi
    güçlü oolsun derdim yoktu o yüzden şeçimimden memnunum
  • 
Sayfa: önceki 10551056105710581059
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.