Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (940. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.964.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 938939940941942
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: R.kaya

Sakarya'lı olan var mı bizim forumdan arkadaşlar ?

Uşaklı var ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Uşaklı var ya

Uşak lı artık sakarya da okuyor buralarda i 20 siz kaldık sanki biri vardi sakaryalı cıksın lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.kaya -- 10 Ekim 2012; 13:31:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Uşaklı var ya

Uşak lı artık sakarya da okuyor buralarda i 20 siz kaldık sanki biri vardi sakaryalı cıksın lütfen

Hayırlı Olsun

• quote:

quote:

quote:

quote:

Uşaklı var ya

Hayırlı Olsun

Eyvallah yolunuz duserse beklerim

• quote:

Orijinalden alıntı: kzengin

quote:

Orijinalden alıntı: dnz20

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: techstat

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

Maşallah çok güzel olmuş araca ayrı bir hava katmış. jantlar ne tuttu acaba?

teşekkür ederim, jantları 600 tl'ye aldım.

600 iyiymiş ya. bende taktırsam mı acep

fotoğraflarda sonuç ortada :)
    jant kapağının tıkırtı sesindende bıkmıştım, ondanda kurtulmuş oldum, ayrıca aracın yol tutuşu da arttı, virajlara hızlı girerken daha güvende hissediliyor.

Resimdeki çelik janttan bir arkadaşım da taktırmıştı. Bence taktırmak için acele etmeyin çünkü balans tutmuyormuş. Lastikçi söylemiş.

Ben aracı sanayiye sokmam, sürekli yetkili serviste bakım yaptırırım, bu jantlarda hyundai bayisinden alınma orjinal hyundai jantıdır.O yüzden bu jantlarda, balans'ta elbette bir sorun yok... Sence orjinal jantı yetkili servismi doğru uygular, yoksa arkadaşının lastikçisimi?
    Bence lastikçi'yi değiştirsin arkadaşın, sorun lastikçide...

Arkadaşlar bu tepkiler gerçekten normal değil. Kendi tecrübemi anlattım. Farklı birşey duyduğunuzda hemen karşı atağa geçiyorsunuz. Ben kötü birşey söylemedim. Jantlarınızla ilgili fikrimi de söyleyeyim. Gerçekten ama gerçekten jantlarınızı hiç beğenmedim. Arkadaşımda yaptırdığında aynı sizinki gibi görünüyordu. Zaten sizin resimleri görür görmez tanıdım ve söylemek istedim.

Servis olayına gelince daha önce de fikrimi söyledim. Asıl Hyundai servisine aracımı sokmam. Sokulmuş arabayı da almam. Sebeplerini daha önce anlatmıştım.

Şimdi bu mesajıma da zehir zemberek cevap verecekseniz hiç uğraşmayın üye listenizden silin karşı çıkmam.

Anlattığın tecrübeler tutarsız, yetkili servisleri ve bayileri sanayiden daha kötü tanımlayan, Hyundai servisine giren arabayı satın almam diyen bir zihniyeti sence kim ciddiye alır. Daha önceki mesajlarını biliyorum, senin hyundai'ye her zeminde kötülemenin nedeni aldığın sıfır aracın 2.eldeki değer kaybından dolayı olduğu anlaşılıyor, başka bir sebep yok, bu marka opel olsaydı opelide kötülerdin. Bence bundan sonraki araçlarını kesinlikle ve kesinlikle 2.el almanı tavsiye ediyorum.
    bu arada jantı tabiki beğenmeyebilirsin, herkesin zevki bir değil.

Saçma saçma konuşmayın. İstediğin servise beraber gidelim. Seviyeyi düşürmeyin bu kadar ya. O lastikçi bijonları sadece sökerken tabanca kullanıyor. Adamın tek işi sadece lastikçilik. Hangi aracın hangi jantın ne olduğunu servisteki maaşlı çalışan genellikle tecrübesiz gençlerden daha iyi biliyor. Zaten servise piyasada tutunamayan yada işi öğrenmek amacında olan çoğuna usta bile denmeyecek olan zatı muhteremler gitmektedir. Sanayide bunu bilmeyen mi var. Ve serviste bir müddet çalıştıktan sonra acemiliğini attıktan sonra! kendi dükkanlarını açarlar.

Opeli de sıfır alırım onun da hatası varsa onu da kötülerim. Yeni Clio da alırım onun da hatası varsa onu da kötülerim. Ne hyundai in reklamını ne de clio nun reklamını yaparım. Dedim ya hyundai babamın şirketi değil ya. HATALARI GİZLEMEM.

Sıfırıyla ikinci eli arasında uçurum fark olmasının sebebini arabayı satarken anladım.

Bak Yeni Clio da 1.2 16 valf benzinli modelinde bulunan ama Hyundai 1.2 Sense benzinlide olmayan donanımlar : i20 32 lira clio 33 lira

Ani Durmalarda 4'lü Flaşörlerin Otomatik Yanması S
    Acil Fren Destek Sistemi (AFU) S
    Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR) S
    Elektronik Denge Programı (ESP) S
    Yolcu Hava Yastıklarının Manuel Olarak Devre Dışı Bırakılması S
    Baş, Göğüs Yan Hava Yastıkları S
    Direksiyondan kumandalı hız ayar ve sınırlayıcı S
    Eller Serbest Renault Card Sistemi S
    Ön Sis Farları S
    7" Dokunmatik Ekran S
    Renault R-Nav Navigasyon Multimedya Sistemi S
    Türkiye Haritası S

Bu donanımlar arabamda olsaydı değeri bu kadar düşük olmazdı yada üst modele geçme ihtiyacı hissetmezdim. Yada yeni i20 1.2 sense de bu donanımlar olsaydı 11.000 TL üste verirdim. Sense de ön sis farı bile yok.

yetkili servisin sanayi'den daha güvenilir, daha iyi olduğunu savunmakla birlikte, hem saçma saçma konuşmakla itham ediliyorum, hemde seviyeyi düşürmekle itham ediliyorum. Yani 40 yıl düşünsem şu forumda yetkili servislerin sanayiden daha iyi olduğunu savunacağım aklıma gelmezdi. yetkili servislerinde kendilerine göre hataları olabilir, sanayininde başta ekonomiklik olmak üzere artıları olabilir ama hiçbir yetkili servis km düşürmez, kazalı arabayı kazasız demez(yanlış anlaşılmasın her sanayi ustası yapmaz,çok dürüst insanlarıda tanıyorum) vs vs.....Ayrıca bakımlarını sanayide yaptıran insanlar 2.el araç alırken neden yetkili servise ekspertiz yaptırır? Hala yetkili servisin daha güvenli,daha iyi olduğunu foruma yazdığıma inanamıyorum. Neyse artık seni kendi fikirlerinle, tecrübelerinle başbaşa bırakıyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Uşaklı var ya

Hayırlı Olsun

Eyvallah yolunuz duserse beklerim

Teşekkürler,İnşallah...

• quote:

Ben aracı sanayiye sokmam, sürekli yetkili serviste bakım yaptırırım, bu jantlarda hyundai bayisinden alınma orjinal hyundai jantıdır.O yüzden bu jantlarda, balans'ta elbette bir sorun yok... Sence orjinal jantı yetkili servismi doğru uygular, yoksa arkadaşının lastikçisimi?

Anlattığın tecrübeler tutarsız, yetkili servisleri ve bayileri sanayiden daha kötü tanımlayan, Hyundai servisine giren arabayı satın almam diyen bir zihniyeti sence kim ciddiye alır. Daha önceki mesajlarını biliyorum, senin hyundai'ye her zeminde kötülemenin nedeni aldığın sıfır aracın 2.eldeki değer kaybından dolayı olduğu anlaşılıyor, başka bir sebep yok, bu marka opel olsaydı opelide kötülerdin. Bence bundan sonraki araçlarını kesinlikle ve kesinlikle 2.el almanı tavsiye ediyorum.

yetkili servisin sanayi'den daha güvenilir, daha iyi olduğunu savunmakla birlikte, hem saçma saçma konuşmakla itham ediliyorum, hemde seviyeyi düşürmekle itham ediliyorum. Yani 40 yıl düşünsem şu forumda yetkili servislerin sanayiden daha iyi olduğunu savunacağım aklıma gelmezdi. yetkili servislerinde kendilerine göre hataları olabilir, sanayininde başta ekonomiklik olmak üzere artıları olabilir ama hiçbir yetkili servis km düşürmez, kazalı arabayı kazasız demez(yanlış anlaşılmasın her sanayi ustası yapmaz,çok dürüst insanlarıda tanıyorum) vs vs.....Ayrıca bakımlarını sanayide yaptıran insanlar 2.el araç alırken neden yetkili servise ekspertiz yaptırır? Hala yetkili servisin daha güvenli,daha iyi olduğunu foruma yazdığıma inanamıyorum. Neyse artık seni kendi fikirlerinle, tecrübelerinle başbaşa bırakıyorum.

"Anlattığın tecrübeler tutarsız" demişsin, hyundai'yi her zeminde kötülediğimi söylemişsin. Elbette cevap vereceğim.

Arabayı aldığım ilk yıl kış lastiğim olmadığı halde o anki bir zorunluluktan dolayı arabayı dışarı çıkardım ve kar kuru asvaltın üzerine yeni yağmıştı ve ben de yavaş gidiyor olmama rağmen öndeki araca çarpmamak için direksiyonu kaldırıma doğru kırdım ve ön çamurluk deforme oldu. Serviste sadece çamurluk klima radyatörü değişti.

Aradan tam 3 sene geçti. Serviste yine aynı boyacı kaportacı ustalar var. Ve biz expertiz raporu vermelerini rica ettik. Usta arkadaş aracın her tarafına baktı kaputu açtı altına baktı. Çamurluk ve kaput değişmiş dedi. Bakın bu nokta çok önemli çamurluğu kendisi değiştiren ve boyayan usta kaputun da değiştiğini iddia etti. Bu usta arkadaş beni tanıyor. Aracı tanıyor fakat kaput değişti diyor. Kaput değişmediğini zaten değişmesinin imkansız olduğunu 3 sene önceki fotoğrafı gösterince hatırladı. Ve doğru değiştirmemiştik dedi.

Ben Türkiye'de yaşıyorum. Sanayide arkadaşım olan yada akrabam olan usta çoktur. Servislerde de tanıdıklarım var. O yüzden her iki tarafın da artı ve eksi yönlerini sanırım daha iyi görebiliyorum. km değiştirmek falan diyorsunuz ben 35 yaşındayım acaba beni eleştiren arkadaşlar kaç yaşında. Epey bir hayat tecrübemiz var çok şükür hala da ediniyoruz. Daha tecrübeli olan arkadaşlar eleştirseler daha iyi olur eleştiriye de açığım. Şu an size cevap verirken bile fikir ediniyorum aslında.

• selam arkadaşlar.fan düğmesimi diyoruz adına her ne haltsa işte sıcak soğuğu ayarladığımız düğme mavi tarafa dönerken sorun yok ama kırmızı yöne yani sağa doğru dönmüyor yav nedendir acaba başına gelen varmı? lan şansa bak corsam vardı daha önce onunda ilk arızası klimadandı yinemi aynı şey başıma geldi :((
  • quote:

quote:

"Anlattığın tecrübeler tutarsız" demişsin, hyundai'yi her zeminde kötülediğimi söylemişsin. Elbette cevap vereceğim.

Arabayı aldığım ilk yıl kış lastiğim olmadığı halde o anki bir zorunluluktan dolayı arabayı dışarı çıkardım ve kar kuru asvaltın üzerine yeni yağmıştı ve ben de yavaş gidiyor olmama rağmen öndeki araca çarpmamak için direksiyonu kaldırıma doğru kırdım ve ön çamurluk deforme oldu. Serviste sadece çamurluk klima radyatörü değişti.

Aradan tam 3 sene geçti. Serviste yine aynı boyacı kaportacı ustalar var. Ve biz expertiz raporu vermelerini rica ettik. Usta arkadaş aracın her tarafına baktı kaputu açtı altına baktı. Çamurluk ve kaput değişmiş dedi. Bakın bu nokta çok önemli çamurluğu kendisi değiştiren ve boyayan usta kaputun da değiştiğini iddia etti. Bu usta arkadaş beni tanıyor. Aracı tanıyor fakat kaput değişti diyor. Kaput değişmediğini zaten değişmesinin imkansız olduğunu 3 sene önceki fotoğrafı gösterince hatırladı. Ve doğru değiştirmemiştik dedi.

Ben Türkiye'de yaşıyorum. Sanayide arkadaşım olan yada akrabam olan usta çoktur. Servislerde de tanıdıklarım var. O yüzden her iki tarafın da artı ve eksi yönlerini sanırım daha iyi görebiliyorum. km değiştirmek falan diyorsunuz ben 35 yaşındayım acaba beni eleştiren arkadaşlar kaç yaşında. Epey bir hayat tecrübemiz var çok şükür hala da ediniyoruz. Daha tecrübeli olan arkadaşlar eleştirseler daha iyi olur eleştiriye de açığım. Şu an size cevap verirken bile fikir ediniyorum aslında.

i20 dördüncü aracım ve ikinci sıfır aracım, önceki sıfır aracım i30'du, 32 yaşındayım, sanırım bende sana göre yeterince tecrübe sahibiyim. servislerle ilgili örnekler çoğaltılabilir, bende yaşadığım örnek;ilk arabamı satrken benim servis kayıtlı olduğunu söyleme rağmen alıcı tanıdığı sanayici ustasını götürmek için ısrar etti.Usta aracın direksiyonu çok yıpranmış dolayısıyla km düşürülmüş dediğinde(bu tip hilelere alışık olduklarından galiba), ben hiçbirşey söylemeden hepsinide yetkili servise götürdüm ve sayfalarca periyodik bakım aralıklarını gösterince, sanayici ustam direksiyondan km anlaşılamayacağını anlamış oldu ve benden güzel bir cevapda aldı. Neyse bu örnekler uzar gider, tabiki sanayide pırıl pırıl insanlarda var. Sizin başınıza gelen kötü bir deneyim olmuş, üstelik beklemediğiniz bir 2.el değeri güvensizliğiniz nedeni olmuş. İkimizinde meseleyi buralara kadar da getirmemiz boş aslında.

• Selam beyler; 2006 model makyajlı kasa 3 yıldır kullandığım dizel Ford fiesta aracım var..İ20 nin fiyatı uygun geldi biraz araştırma yapim dedim..Bazı forumlarda aracı kötüleyenler filan gördüm...bugün gidip inceledim, test ettim..Test sürüşü yapanlara çekiliş kampanyası filan vardı..

1.4 90 ps jump modelini almayı düşünüyorum..Yetkili servise gittiğimde tesr aracı 1.2 benzinli jump versiyonuydu...İzlenmlerim şöyle;
    1) Araç fiestama göre çok yumuşak ve rahat, koltukları oldukça rahat..1.86 boyundayım görüş açısında hiçbir sorun yaşamadım.
    2) direksiyonu çok yumuşak ve ele rahat gelen kullanışlı bir direksiyonu var..direksiyonla teker arasında ufak bir denge sorunu var gibi geldi...yani direksiyon daha çok dönerken tekerler daha az dönüyormuş gibi geldi...belkide bana öyle geldi bilmiyorum..
    3)jump modeli en düşük versiyondu...koltuk yükseklik ayarı yoktu, dikiz ayna ayarlama yerleri şahindeki gibi çubuk şeklindeydi ama o kadar önemli değil...dikiz ayna görüş açısı çok iyiydi..
    4) vites geçişleri sarsıntısız ve rahattı..göstergeleri güzeldi..orto konsolda ayrı bir yol bilgisayarı göstergesi vardı...Hoş bir sıfır araç kokusu vardı...bazı modellerin sıfırındaki gibi ağır plastik kokusu yoktu
    5) İlk defa 1.2 benzinli bir araç kullandım..araçta toplam 3 kişiydik..hafif rampalarda araç resmen bayılıyor...devir artıyor, motor bağırıyor ama araç gitmiyor..Yani 1.2 benzinli araç performans olarak benim gözümde sınıfta kaldı...dizellerin torku daha yüksek olduğu için bu sorun pek olmaz sanırım.

SONUÇ; bence fiyatına göre alınıp rahatlıkla kullanılabilcek bir araç gibi geldi bana..2-3 yıl sonra araba ne hale gelir bilmem ama i20 alınır:) benim param jump versiyonu almaya yeter..Hız sabitleyi vs. gibi ıvır zıvırlara hiç bir zaman ihtiyaç duymadım...Biraz paraya kıyıp üst verdiyonları alınırsa Tadından yenmez..

ONUN BUNUN LAFINA BAKIP,KAFANIZI KARMAN ÇORMAN YAPMAYIN..BAYİYE GİDİP İNCELEYİN DENEYİN DERİM..SAYGILAR.

• quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

Selam beyler; 2006 model makyajlı kasa 3 yıldır kullandığım dizel Ford fiesta aracım var..İ20 nin fiyatı uygun geldi biraz araştırma yapim dedim..Bazı forumlarda aracı kötüleyenler filan gördüm...bugün gidip inceledim, test ettim..Test sürüşü yapanlara çekiliş kampanyası filan vardı..

1.4 90 ps jump modelini almayı düşünüyorum..Yetkili servise gittiğimde tesr aracı 1.2 benzinli jump versiyonuydu...İzlenmlerim şöyle;
    1) Araç fiestama göre çok yumuşak ve rahat, koltukları oldukça rahat..1.86 boyundayım görüş açısında hiçbir sorun yaşamadım.
    2) direksiyonu çok yumuşak ve ele rahat gelen kullanışlı bir direksiyonu var..direksiyonla teker arasında ufak bir denge sorunu var gibi geldi...yani direksiyon daha çok dönerken tekerler daha az dönüyormuş gibi geldi...belkide bana öyle geldi bilmiyorum..
    3)jump modeli en düşük versiyondu...koltuk yükseklik ayarı yoktu, dikiz ayna ayarlama yerleri şahindeki gibi çubuk şeklindeydi ama o kadar önemli değil...dikiz ayna görüş açısı çok iyiydi..
    4) vites geçişleri sarsıntısız ve rahattı..göstergeleri güzeldi..orto konsolda ayrı bir yol bilgisayarı göstergesi vardı...Hoş bir sıfır araç kokusu vardı...bazı modellerin sıfırındaki gibi ağır plastik kokusu yoktu
    5) İlk defa 1.2 benzinli bir araç kullandım..araçta toplam 3 kişiydik..hafif rampalarda araç resmen bayılıyor...devir artıyor, motor bağırıyor ama araç gitmiyor..Yani 1.2 benzinli araç performans olarak benim gözümde sınıfta kaldı...dizellerin torku daha yüksek olduğu için bu sorun pek olmaz sanırım.

SONUÇ; bence fiyatına göre alınıp rahatlıkla kullanılabilcek bir araç gibi geldi bana..2-3 yıl sonra araba ne hale gelir bilmem ama i20 alınır:) benim param jump versiyonu almaya yeter..Hız sabitleyi vs. gibi ıvır zıvırlara hiç bir zaman ihtiyaç duymadım...Biraz paraya kıyıp üst verdiyonları alınırsa Tadından yenmez..

ONUN BUNUN LAFINA BAKIP,KAFANIZI KARMAN ÇORMAN YAPMAYIN..BAYİYE GİDİP İNCELEYİN DENEYİN DERİM..SAYGILAR.

Bahsettiğiniz kişi benim sanırım. Bir de yeni clio yu deneyin derim. Yeni Clio Joy HB 1.2 16v 75 beygir

Yeni Clio fiyatı 29.900 Tl olmasına rağmen AFU, ASR, ABS, ESP, Yokuş kalkış desteği, Baş, Göğüs Yan Hava Yastıkları, Led gündüz farları gibi çok önemli donanımlar var.

Demekki istenirse bu fiyata bu kadar ekstra donanım olabiliyormuş. 32 bin TL ye "makyajlı" araba satıp ta bir sis farını esirgemek nedir anlam veremiyorum.

Jump modelinin Tofaş şahinden farkı ABS olması heralde ben başka bir özelliğini göremedim.

• Arkadaşlar aracıma spor yay alıcam ama 400 TL gibi seviyolerde başka hangi aracın yaylarıyla bizim yaylarımız aynı bilgisi olan varmı o aracın yayının fiyati düşükse ondan alırım
  • quote:

Bahsettiğiniz kişi benim sanırım. Bir de yeni clio yu deneyin derim. Yeni Clio Joy HB 1.2 16v 75 beygir

Yeni Clio fiyatı 29.900 Tl olmasına rağmen AFU, ASR, ABS, ESP, Yokuş kalkış desteği, Baş, Göğüs Yan Hava Yastıkları, Led gündüz farları gibi çok önemli donanımlar var.

Demekki istenirse bu fiyata bu kadar ekstra donanım olabiliyormuş. 32 bin TL ye "makyajlı" araba satıp ta bir sis farını esirgemek nedir anlam veremiyorum.

Jump modelinin Tofaş şahinden farkı ABS olması heralde ben başka bir özelliğini göremedim.

Bahsettiğiniz gibi baz pakette AFU, ASR, ABS, ESP, Yokuş kalkış desteği, Baş, Göğüs Yan Hava Yastıkları, Led gündüz farları varsa çok iyi

• quote:

quote:

Bahsettiğiniz gibi baz pakette AFU, ASR, ABS, ESP, Yokuş kalkış desteği, Baş, Göğüs Yan Hava Yastıkları, Led gündüz farları varsa çok iyi

Evet var hız sabitleyici bile var baz pakette. Çelik jant. Ön ve arka frenler disk.

Ancak ben araştırıyorum bir süredir aracın içi i20 kadar geniş ve rahat değil. Arka camlar elektrikli değil. Vitesler geçişleri kemikli. Arka cam yok denecek kadar az. Geri geri giderken çok sorun yaşanır. Bir de i20 den fazla yakıyor. Keşke i20 nin malzemeden çalmasalardı :)) Bunlar dışında renault nasıl bir markadır servisleri nasıldır bilmiyorum. İkinci elinin aşırı derecede düşük olacağını sanmıyorum çünkü araç dolu boş değil. Belki rahat değil ama donanımlar eksik değil.

• quote:

quote:

quote:

Evet var hız sabitleyici bile var baz pakette. Çelik jant. Ön ve arka frenler disk.

Ancak ben araştırıyorum bir süredir aracın içi i20 kadar geniş ve rahat değil. Arka camlar elektrikli değil. Vitesler geçişleri kemikli. Arka cam yok denecek kadar az. Geri geri giderken çok sorun yaşanır. Bir de i20 den fazla yakıyor. Keşke i20 nin malzemeden çalmasalardı :)) Bunlar dışında renault nasıl bir markadır servisleri nasıldır bilmiyorum. İkinci elinin aşırı derecede düşük olacağını sanmıyorum çünkü araç dolu boş değil. Belki rahat değil ama donanımlar eksik değil.

Belkide bu saydığınız olumsuzlukları donanımlarla kapatmaya çalıştırlar,iç mekan genişliği ve camların küçük olması olumsuz tabi direk iç ışığı ve ferahlığı olumsuz etkileyecektir ama diğer taraftanda donanım fazlası var,fiyat avantajı var.Tabi birde Türk halkının Renault alma alışkanlığı var...

• Dün Hyundai bayisine gitmişken ayak üstü Renault bayisinede uğradık...yeni kasa clio gelmiş çok güzel yapmışlar...Ben benzinli arabayı ekonomik bulmuyorum..1.2 benzinlide performans olarak çook düşük..Yeni clionun şu anda en üst ve orta paketi vardı..en düşük paketi 2013 de gelecek dediler...orta paketine en en son oluruna 42.000 tl dediler ( DİZEL) en üst donanımında bile arka camlar otomatik değildi:)

Ben yeni i20 nin 1.4 DİZEL 90HP JUMP versiyonunu flo satışlarında 30.500 tl ye buldum...bayiler 33.500 - 34.500 tl fiyat veriyor...clio symbol 1.2 benzinliye bile 31.000 tl fiyat verilirken sıfır km dizel bir araba 30.500 tl ye bedava bence...Yani dacia fiyatına Hyjndaki alıyorsunuz:)
    Benim aklımda 35.000 - 36.000 tl ye 2010-2011 ford focus trend-x almak vardı ama işte acaba alacağım focusun km.si orijinalmi, boya kaza veya saklanan bir teknik sorunu varmı diye düşünmektense sıfır 30.500 tl ye sıfır araba almak daha mantıklı geldi..

Hyundai İ20 JUMP(en düşük donanımda) modelinde 4 CAM OTOMATİK ARKADAŞLAR...ÖN VE ARKA FRENLER DİSK...

Tamam ahım şahım bir araba değil ama yakıtı gerçekten çook iyi...ee bu zamanda bence en iyi araba EN AZ YAKAN ARABADIR:)

• quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

Dün Hyundai bayisine gitmişken ayak üstü Renault bayisinede uğradık...yeni kasa clio gelmiş çok güzel yapmışlar...Ben benzinli arabayı ekonomik bulmuyorum..1.2 benzinlide performans olarak çook düşük..Yeni clionun şu anda en üst ve orta paketi vardı..en düşük paketi 2013 de gelecek dediler...orta paketine en en son oluruna 42.000 tl dediler ( DİZEL) en üst donanımında bile arka camlar otomatik değildi:)

Ben yeni i20 nin 1.4 DİZEL 90HP JUMP versiyonunu flo satışlarında 30.500 tl ye buldum...bayiler 33.500 - 34.500 tl fiyat veriyor...clio symbol 1.2 benzinliye bile 31.000 tl fiyat verilirken sıfır km dizel bir araba 30.500 tl ye bedava bence...Yani dacia fiyatına Hyjndaki alıyorsunuz:)
    Benim aklımda 35.000 - 36.000 tl ye 2010-2011 ford focus trend-x almak vardı ama işte acaba alacağım focusun km.si orijinalmi, boya kaza veya saklanan bir teknik sorunu varmı diye düşünmektense sıfır 30.500 tl ye sıfır araba almak daha mantıklı geldi..

Hyundai İ20 JUMP(en düşük donanımda) modelinde 4 CAM OTOMATİK ARKADAŞLAR...ÖN VE ARKA FRENLER DİSK...

Tamam ahım şahım bir araba değil ama yakıtı gerçekten çook iyi...ee bu zamanda bence en iyi araba EN AZ YAKAN ARABADIR:)

+1

• HYUNDAİ i20  ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emasu83 -- 11 Ekim 2012; 16:55:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emasu83

HYUNDAİ i20  ANA KONU

Ben mart ta aldim 12300 km oldu :( km arttikca uzuluyorum ben :)

• Merhabalar. Ben de yeni i20 1.4 otomatik sense aldım. Usb ile alakalı bi sorum olacak.

Usb takınca direk şarkıları çalmaya başlıyor ama kısa kısa çalıp geçiyor. Ne yaptıysam şarkının tamamını çaldıramadım.

Bi ayar mı yapılması gerekiyor acaba. Sizde de aynı sorun oluyor mu.
  • 
Sayfa: önceki 938939940941942
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.