Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (913. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 911912913914915
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Orijinalden alıntı: dnz20

quote:

En son 30 Haziranda yakıt almıştım nerdeyse 1,5ay olacak,dizelin varsa akaryakıtçılar sana düşman

Bu duruma, araba kullanmayanlara akaryakıtçılar düşman desek daha doğru olur.

Arabayı kullanıyorum hergün işe gelip gidiyorum 800km geçti yine mezil...

O zaman iş yeriniz 3 km uzakta

• quote:

Orijinalden alıntı: yogitech

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dnz20

quote:

En son 30 Haziranda yakıt almıştım nerdeyse 1,5ay olacak,dizelin varsa akaryakıtçılar sana düşman

Bu duruma, araba kullanmayanlara akaryakıtçılar düşman desek daha doğru olur.

Arabayı kullanıyorum hergün işe gelip gidiyorum 800km geçti yine mezil...

O zaman iş yeriniz 3 km uzakta

800km şehir içi yok mu artıran

• quote:

Orijinalden alıntı: metin33

Arkadaşlar merhabalar
    İki gündür forumunuzu inceliyorum, gerçekten düzeyli ve doyurucu bilgiler veriyorlar, Türkiye'nin her tarafından yüzlerce kişiyle bilgi alışverişi gerçekten büyük bir kolaylık, emek veren herkese teşekkür ederim.
    2004 lpg 1.2 16. 80 bg li albea sahibiyim, aracımdan hiç bir şikayetim yok, fakat 9. yılına girdi artık değiştirmek istiyorum, ankara da değişik markalara baktım, aklıma yatan hyundai i.20 jump modeli yatıyor, bu aracın lpg lisini eskişehir yolu söğütözü neziroğlu hyundai plazada test sürüşüne çıktım. Kısa bir mesafe olduğu için detaylı olmadı, frenler normal idi, çok eğimli olmayan bir çıkışta debriyaj kavraması için bir iki dur kalk yaptım, tabii araca aşina olmadığımdan biraz sesli gibi oldu. Daha sonra gelip forum dan bilgileri okudum, detaylı bilgileri de öğrendim. İç donanım olarak tabiki benim albeadan kat kat üstün çekiş, performans açısından albea yı ararmıyım bilemiyorum. Ayrıca bu araçta benzin olarak tüketim değerlerim albeanın lpg artı benzinden oluşan tüketim değerinden çok farklı olurmu. Çok fark olmuyacak sa benzinli hyundai 1.20 jump alıp benzinli kullanmak isterim. Ama karar veremedim. Bu arada Ankara daki hyundailer bu model de şu an teslim yok, fabrika tatil olduğu için diyorlar, ay sonunu veya bir ayı bulur diyorlar. fiyat olarak ta 28.400 TL Bu arada renaultlara clio hantcbak lere baktim. 1.2 olanları 27.500 TL ye bırakıyorlar katalog değerlerine göre bunun tüketimi hyundai den fazla gözüküyor, diğer özellikleri de pek karşılaştırmadım. Bagaj konusunda arka koltukları ihtiyaç halinde yatırınca parçalı yatması da iyi bir şey albeanın bagajını aramam gibi düşünüyoru. Amaç şehir içi, tüketimi düşük, masraf çıkarmayacak bir araç olsun. Düşüncelerim bunlar kararsızım
    Lütfedip karar vermeme yardımcı olursanın memnun olurum, yalnızca bu forumda ki değil tüm sürücülere kazasız, belasız, hayırlı sürüşler dilerim, aman trafik kurallarına uyalım ne malımıza hele yedekparçası olmayan canlarımıza hiç zarar vermeyelim.

Sıfır düşünüyorsanız dizel alın. 2. el düşünüyorsanız benzinli alıp lpg taktırmak daha hesaplı olabilir.
    i20 performansı kesinlikle albea aratmaz o konuda endişe etmeyin.

neden dizel derseniz şuan ki aracınızı uzun yıllar kullanmışsınız i20 alınca bir o kadar daha kullanırsınız herhalde. şehir içinde daha avantajlı olur.

sizin için hayırlısı olsun aramıza bekleriz.

• slm arkadaşlar.hyundai i20 almayı düşünnüyorum.dayanıklılık konusunda siz kullanıcılar bana yardım edermisiniz.araç sıkıntı çıkarıyormu.kağat gibi diyenler var doğrumuudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaesada

slm arkadaşlar.hyundai i20 almayı düşünnüyorum.dayanıklılık konusunda siz kullanıcılar bana yardım edermisiniz.araç sıkıntı çıkarıyormu.kağat gibi diyenler var doğrumuudur?

çarpışma testinden 5 yıldız aldı o tip söylemlere itibar etmeyiniz

• quote:

slm arkadaşlar.hyundai i20 almayı düşünnüyorum.dayanıklılık konusunda siz kullanıcılar bana yardım edermisiniz.araç sıkıntı çıkarıyormu.kağat gibi diyenler var doğrumuudur?

yaesada henüz almayı düşünüyormuşsunuz mutlaka sizinde araştıracağınızı düşünüyorum bu konuyu. artık çoğu markalar standart haline gelmiş olan euro ncap in çarpışma testleri mekanik testleri gibi birçok teste kendileri giriyor bunlara sadece çin malı araçlar vb girmiyor bildiğim kadarıyla. oyüzden diyebilirimki hiçbir araç kağıt gibi değildir.
    buna i20 de dahil diğer markalarda. zaten gelişen teknolojiyle hiçbir firma kabortayı kalın tutmuyor (nedeni ne kadar kalın olursa olsun kabortanın kaza anında işe yaramadığı ve kalın olanların haddinden daha çok zarar verdiği) günümüzde önemli olan ise elektronik güvenlik sistemleri mekanik güvenlik sistemleri ve araçlardaki yaşam bölmesi denilen kısımdaki çelik korumalardır. bunlar da zaten alaşımlarla kuvvetlendirilmiştir. dediğim gibi yaşam bölmesi önemlidir ama farklar vardır bunlarda üreticilerin uygulamalarında değişiklik gösterir. örneğin i20 de kapı içi çelik barlar vardır bazı markalarda bunlar yoktur. örneğin hyundai tavanda güçlü bir çelik bar koruması uygulamıştır ve taklalarda yahut kabul edilebilir nedenle üstüne birşey düşmesinde aracın içindekilerin hasar almasını önlemektedir. bunlar gibi birçok örnek vardır

- araçlarda kaborta kalınlığı önemli değildir (kaborta saçtan başka birsey değildir kaza anında darbede kendilinğinden eğilir ve ciddi hasar verir) gözünüzde bir kazayı canlandırın sizce sizi kaborta denilen boyalı saç mı korur yoksa bükülmeyen bir koruma barı mı ?
    - çelik barlar ve konstriksyonlar vardır bunlar aracın kapıları yan direkleri tavanı,aracın torpidosunun bitip motor bölümünün başladığı arka yolcu gölümünün bitip bagajın başladığı yerlerdedir. bunlar ne kadar kaliteliyse kaza anında o kadar bükülmez. ve içeri birşey girmesini engeller bu sayede yaşam korur.

umarım biraz olsun faydam olmuştur. unutmadan kağıt gibi diyen arkadaşlarınız büyük ihtimalle hyundaiye binmemiştir. ayrıca opel voswagen hatta mercedes bile kalın kabortayı bıraktı :)

• quote:

Arkadaşlar merhabalar
    İki gündür forumunuzu inceliyorum, gerçekten düzeyli ve doyurucu bilgiler veriyorlar, Türkiye'nin her tarafından yüzlerce kişiyle bilgi alışverişi gerçekten büyük bir kolaylık, emek veren herkese teşekkür ederim.
    2004 lpg 1.2 16. 80 bg li albea sahibiyim, aracımdan hiç bir şikayetim yok, fakat 9. yılına girdi artık değiştirmek istiyorum, ankara da değişik markalara baktım, aklıma yatan hyundai i.20 jump modeli yatıyor, bu aracın lpg lisini eskişehir yolu söğütözü neziroğlu hyundai plazada test sürüşüne çıktım. Kısa bir mesafe olduğu için detaylı olmadı, frenler normal idi, çok eğimli olmayan bir çıkışta debriyaj kavraması için bir iki dur kalk yaptım, tabii araca aşina olmadığımdan biraz sesli gibi oldu. Daha sonra gelip forum dan bilgileri okudum, detaylı bilgileri de öğrendim. İç donanım olarak tabiki benim albeadan kat kat üstün çekiş, performans açısından albea yı ararmıyım bilemiyorum. Ayrıca bu araçta benzin olarak tüketim değerlerim albeanın lpg artı benzinden oluşan tüketim değerinden çok farklı olurmu. Çok fark olmuyacak sa benzinli hyundai 1.20 jump alıp benzinli kullanmak isterim. Ama karar veremedim. Bu arada Ankara daki hyundailer bu model de şu an teslim yok, fabrika tatil olduğu için diyorlar, ay sonunu veya bir ayı bulur diyorlar. fiyat olarak ta 28.400 TL Bu arada renaultlara clio hantcbak lere baktim. 1.2 olanları 27.500 TL ye bırakıyorlar katalog değerlerine göre bunun tüketimi hyundai den fazla gözüküyor, diğer özellikleri de pek karşılaştırmadım. Bagaj konusunda arka koltukları ihtiyaç halinde yatırınca parçalı yatması da iyi bir şey albeanın bagajını aramam gibi düşünüyoru. Amaç şehir içi, tüketimi düşük, masraf çıkarmayacak bir araç olsun. Düşüncelerim bunlar kararsızım
    Lütfedip karar vermeme yardımcı olursanın memnun olurum, yalnızca bu forumda ki değil tüm sürücülere kazasız, belasız, hayırlı sürüşler dilerim, aman trafik kurallarına uyalım ne malımıza hele yedekparçası olmayan canlarımıza hiç zarar vermeyelim.

Hocam jump modelinin muadili var bende. Bir kere araç 85 beygir. Asla çekişte lineadan aşağı olmayacaktır. Yakıtı gayet iyi. Geniş bir ailen yoksa bagaj sıkıntı olmaz. Bendeki 78 beygir olmasına rağmen bir sıkıntı yaşamadım.

• İyi hafta sonları arkadaşlar.
    Muayene için randevu almaya çalışırken sistem ödenmemiş trafik cezası kaydı nedeniyle muayene yapılamaz uyarısı verdi.
    Nisan ayı gibi 72 liralık bir ceza yemişim yine Nerde nasıl oldu bilmiyorum taşındığım için ceza eski eve tebliğ edilmiş olabilir belki de edilmemiştir. Tutanak nodan falan cezanın sebebini ve yerini sorgulatabiliyor muyuz? ve evet paşa paşa ödedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgahancoban

quote:

yaesada henüz almayı düşünüyormuşsunuz mutlaka sizinde araştıracağınızı düşünüyorum bu konuyu. artık çoğu markalar standart haline gelmiş olan euro ncap in çarpışma testleri mekanik testleri gibi birçok teste kendileri giriyor bunlara sadece çin malı araçlar vb girmiyor bildiğim kadarıyla. oyüzden diyebilirimki hiçbir araç kağıt gibi değildir.
    buna i20 de dahil diğer markalarda. zaten gelişen teknolojiyle hiçbir firma kabortayı kalın tutmuyor (nedeni ne kadar kalın olursa olsun kabortanın kaza anında işe yaramadığı ve kalın olanların haddinden daha çok zarar verdiği) günümüzde önemli olan ise elektronik güvenlik sistemleri mekanik güvenlik sistemleri ve araçlardaki yaşam bölmesi denilen kısımdaki çelik korumalardır. bunlar da zaten alaşımlarla kuvvetlendirilmiştir. dediğim gibi yaşam bölmesi önemlidir ama farklar vardır bunlarda üreticilerin uygulamalarında değişiklik gösterir. örneğin i20 de kapı içi çelik barlar vardır bazı markalarda bunlar yoktur. örneğin hyundai tavanda güçlü bir çelik bar koruması uygulamıştır ve taklalarda yahut kabul edilebilir nedenle üstüne birşey düşmesinde aracın içindekilerin hasar almasını önlemektedir. bunlar gibi birçok örnek vardır

- araçlarda kaborta kalınlığı önemli değildir (kaborta saçtan başka birsey değildir kaza anında darbede kendilinğinden eğilir ve ciddi hasar verir) gözünüzde bir kazayı canlandırın sizce sizi kaborta denilen boyalı saç mı korur yoksa bükülmeyen bir koruma barı mı ?
    - çelik barlar ve konstriksyonlar vardır bunlar aracın kapıları yan direkleri tavanı,aracın torpidosunun bitip motor bölümünün başladığı arka yolcu gölümünün bitip bagajın başladığı yerlerdedir. bunlar ne kadar kaliteliyse kaza anında o kadar bükülmez. ve içeri birşey girmesini engeller bu sayede yaşam korur.

umarım biraz olsun faydam olmuştur. unutmadan kağıt gibi diyen arkadaşlarınız büyük ihtimalle hyundaiye binmemiştir. ayrıca opel voswagen hatta mercedes bile kalın kabortayı bıraktı :)

çok teşekkürler.gerçekden içimi rahatlattın.almayı düşünüyodum.artık alıcağım kesinleşdi gibi.

• Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, yasak olduğu için araçlarına cam filmi uygulatamayan sürücüleri sevindirecek bir çalışma başlattı.

AA muhabirinin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkililerinden edindiği bilgiye göre, bakanlık, araç sürücülerinin büyük bölümünün istemesine rağmen, güvenlik amacıyla yasak olduğu için kullanamadığı cam filmleri konusunda çalışma başlattı.

Toplantılar sonucunda, konuyla ilgili olarak ivedi şekilde düzenleyici mevzuat oluşturulması ve şu an uygulanan yasaklayıcı mevzuatın da cam filmlerinin geçirgenlik oranlarının yasal sınırları dikkate alınarak, tekrar düzenlenmesine karar verildi. Bu amaçla çalışmalara da hız verildi.

Mevzuat hazırlanıp yürürlüğe girdiğinde, araçların arka camları ile arka yan camlarına cam filmi taktırmak serbest olacak. Konuya ilişkin Türk Standardları Enstitüsü (TSE) görevlendirilecek ve TSE, cam filmi uygulaması yapmak isteyen firmaların yeterliliklerini değerlendirip, bu firmaları yetkilendirecek.
    Böylece araç sürücüleri trafik kontrol noktasına ya da muayene istasyonuna giderken, cam filmlerini sökmek zorunda kalmayacak.

Diğer yandan bu uygulama ile araçlarda enerji verimliliği sağlanmasının yanı sıra ülkenin cari açığına da pozitif katkı sağlanacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

Arkadaşlar merhabalar

Sıfır düşünüyorsanız dizel alın. 2. el düşünüyorsanız benzinli alıp lpg taktırmak daha hesaplı olabilir.
    i20 performansı kesinlikle albea aratmaz o konuda endişe etmeyin.

neden dizel derseniz şuan ki aracınızı uzun yıllar kullanmışsınız i20 alınca bir o kadar daha kullanırsınız herhalde. şehir içinde daha avantajlı olur.

sizin için hayırlısı olsun aramıza bekleriz.

arkadaşlar tekrar merhabalar yorumlarınız için teşekkürler. Bugün chevrolete baktım yeni kasa aveo hantback 1.2 metalik boya 29.000 sedan ise 29500 TL bırakıyorlar. Donanım olarak huyndai yeni kasa i.20 jump dn arka yolcu hava yastıkları, yokuş kalkış desteği gibi bazı artılar var, aynı seğmente bir araç. Huyndai jumpde ise en son 27.500 TL fiyat verdiler. Oğlan chevroleti gösteriş olarak ve iç donanım olarak daha beğendi, huyndai aile arabası gibi duruyor dedi, ben de aile reisiyim dedim. İkisi arasında tereddütte kaldım. Okul ev arası ve dışarı toplam yılda 10.000 kmyi geçmem, lpg ye alıştım, lpg ihtiyacı duyarmıyım bilemiyorum. Yedek parça bulunması ve fiyatları nasıldır, bakım masraflar ne kadardır bir çok soru akla geliyor. Chevroletteki satıcıya da iki seçeneği sordum, kendisi huydai de satış elemanlığını yaptığını chevroletin daha donanımlı ve motorunun daha iyi olduğunu söyledi. Opel corsa motorunu chevroletin motorunuda açıp ikisimin aynı olduğunu, huyndaiye göre parçasının piyasada daha bol ve makul olduğunu söyledi. Tabi ki kimse ayranım ekşi demez. İki aracın değerlendirilmesi konusunda yardımcı olursanın memnun olurum. Bu şartlarda siz olsanının hangisini alırsınız Chevrolat yeni kasa aveo 1.2 LS mi yoksa Yeni huyndai 1.20 jump mı?

• arkadaşlar 1.4 i20 sense otomatik vites aldım hayırlısıyla bir kac gün içinde teslim alacağım ama yakıt konusunda kafam biraz karışık benim aldığım araçla ilgili yorum yapabilecek olan varmı otomatik vites olmasından dolayı yakıtla ilgili problem yaşarmıyım ne kadar yakar acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bico51

arkadaşlar 1.4 i20 sense otomatik vites aldım hayırlısıyla bir kac gün içinde teslim alacağım ama yakıt konusunda kafam biraz karışık benim aldığım araçla ilgili yorum yapabilecek olan varmı otomatik vites olmasından dolayı yakıtla ilgili problem yaşarmıyım ne kadar yakar acaba?

Hayırlı olsun aramıza hoş geldiniz. önceki sayfalara göz atabilirsiniz 1.4 otomatik kullanan arkadaşlar paylaşımlarda bulunmuşlardı
  • teşekkür ederim diğer sayfalara baktım ama bulamadım diyebilirim forumda yeni olduğum için kusura bakmayın, paylaşımların sayfalarını bulmama yardımcı olacak varsa memnun olurum. bu arada i20 beyaz aldım benide üye listesine ekleyebilirsiniz :)
  • quote:

teşekkür ederim diğer sayfalara baktım ama bulamadım diyebilirim forumda yeni olduğum için kusura bakmayın, paylaşımların sayfalarını bulmama yardımcı olacak varsa memnun olurum. bu arada i20 beyaz aldım benide üye listesine ekleyebilirsiniz :)

Sizi de ilk sayfaya ekledim fırsat oldukça sırasıyla geri giderek geçmiş sayfalara göz atın bir çok konuda bilgi paylaşımları oldu
  • başladım kontrol etmeye acaba sizin bir fikriniz varmı eski paylaşımları okumuşsunuzdur mutlaka benim aldığım modeldeki bir araca tüp taktırmak ne kadar doğrudur bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim
  • quote:

başladım kontrol etmeye acaba sizin bir fikriniz varmı eski paylaşımları okumuşsunuzdur mutlaka benim aldığım modeldeki bir araca tüp taktırmak ne kadar doğrudur bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim

Sıfır araç alan herkese ben keşke dizel alsaydınız derim fakat siz otomatik aldığınız için başka seçeneğiniz yoktu.
    1.4 otomatik kullananlar 8lt seviyelerinden söz ediyorlar fakat kullanım tarzına göre ve bulunduğunuz bölgeye göre değişen etkenler var.
    lpg taktıranlar bu güne kadar neden beklemişim diyorlar ve çok memnunlar. imkanınız varsa ekonomi açısından taktırabilirsiniz.
  • teşekkür ederim ama biraz kullanıp denemek lazım tabikide.ileriki zamanlarda bu denemelirimi paylaşırım .allah herkese kazasız belasız sürüşler versin en kısa zamanda paylaşımlarımla destek olmaya çalışırım saygılarımla.
  • Arkadaşlar günaydın.. Geçenlerde bir şey farkettim arabayı yıkatırken, yıkayıcı arabayı çevirirken geri vitese taktı ve bir lamba yandı..Çift lamba yanmayınca arızalı sandım..Daha sonra bir arkadaşım artık tek geri vites lambası olduğunu söyledi çoğu arabada..i20 lerde tek geri vites lambası mı var?
  • quote:

arkadaşlar 1.4 i20 sense otomatik vites aldım hayırlısıyla bir kac gün içinde teslim alacağım ama yakıt konusunda kafam biraz karışık benim aldığım araçla ilgili yorum yapabilecek olan varmı otomatik vites olmasından dolayı yakıtla ilgili problem yaşarmıyım ne kadar yakar acaba?

İ20 jump 1.4 cvvti otomatik beyaz sahibiyim.
    318. sayfadan itibaren benim paylaşımlarımı ve benden alıntı yapan arkadaşların mesajlarını takip edebilirsin dostum.
    LPG ile paylaşımlarım da olacak, 1 hafta önce taktırdım ve çok memnunum, çekişte neredeyse hiç bir değişiklik yaşamadım.
    20-22 Kr civarı yakar diyorlar. hesaplamaları sizlerle paylaşacağım.
    bir süre benzinli olarak deneyeyim demiştim, keşke hiç beklemeseymişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimitrivasilis -- 12 Ağustos 2012; 13:27:07 >
  • 
Sayfa: önceki 911912913914915
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.