- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Okulda Kıyafet Serbest Olsun mu Olmasın mı?
67 Cevap6741 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Haziran 2009; 16:17:15 

Evet Münazara konusu. Soru gayet açık final turundayız. Yardımlarınızı bekliyorum. Tartışma biçiminde yürütürsek güzel olur herkes görüşünü sebepleriyle paylaşırsa sevinirim. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

3105 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:18:19 

bence serbest olmamalı üniversitenin ayrıcalığı olsun

5587 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:19:18 

olmasın

Xbox 360 Gamertag: Swat882dh - Galaxy S4 - Ipad Mini-Surface Pro 3---Business

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2009; 16:19:30 

oldu ondan sonra kızlarımız iyicene coşsun Podyum zannetsinler okulu.

2283 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:20:13 

olmasın her Allah'ın günü ne giysem diye mi düşünecem.Bi yerden sonra aynılarını giyecez.

114 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:20:14 

Eğer bi' ülkede kişinin özel yaşamı, hakları, özgürlüğü varsa olması gerekende tabii ki serbest olmasıdır.

4032 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:20:17 

Olmasın

473 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:21:26 

Serbest olsun 10 yıldır beyaz giyiyorum :'(

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2009; 16:25:00 

quote:

Orjinalden alıntı: YrkndrY

olmasın her Allah'ın günü ne giysem diye mi düşünecem.Bi yerden sonra aynılarını giyecez.

Katılıyorum. Ayırca parası olan var olmayan var onlar ne yapıcak adam gene üniforma gibi giymek zorunda aynı kıyafeti o durum daha fena.

1676 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:29:10 

Kesinlikle olmasın. Çünkü serbest kıyafet olursa abartanlar olacaktır biri o türlü makyaj yapar biri yapmaz, birinin giyecek güzel bir kıyafeti yoktur diğer arkadaşlarım güzel giyiniyor benim yok diye üzülür. Öğrenciler yarın hangi ders vardan daha çok yarın ne giysem diye düşünür (özellikle kızlar) vs vs vs vs örnekleri çoğaltmak mümkündür.

350 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:32:05 

quote:

Orjinalden alıntı: gkhnzn

Kesinlikle olmasın. Çünkü serbest kıyafet olursa abartanlar olacaktır biri o türlü makyaj yapar biri yapmaz, birinin giyecek güzel bir kıyafeti yoktur diğer arkadaşlarım güzel giyiniyor benim yok diye üzülür. Öğrenciler yarın hangi ders vardan daha çok yarın ne giysem diye düşünür (özellikle kızlar) vs vs vs vs örnekleri çoğaltmak mümkündür.

bizim okulda serbest ama sınırlama var mesela yakasız tişört giyilmicek yada kızlarda makyaj kesinlikle yasak. bunları takmayanlar oldu ilk gün herkes sirkte çalışır gibi geldi özellikle kızlar ama sıraya dizip bi denetim yaptılar 800 kişilik okulun 300 kişisi alınmadı o gün okula böyle olucaksa bence serbest olsun

Galatasaray SK

Uzaklaştırılmış
14 gün cezanın,
5 gün 4 sa. 56 dk. kadarı kaldı.
1 Haziran 2009; 16:34:39 

quote:

Orjinalden alıntı: gkhnzn

makyaj yapıp okula gelseler nolcak?
ders dinlemelerine engel mi yüzlerinde boyalar?

2412 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:38:02 

[font="Tahoma"]Toplumumuz homojen bir toplum olmadığı için ( zengini var , fakiri var ) serbest olmaması gerekir bence.Fakir olanlar haftada bir kıyafet değiştirirken , zengin olanlar her gün değiştirebilir.Bu da çocuk psikolojisinde yara bırakır.

Ayrıca zenginler arasında marka yarışı da olur , oradan da bi bozukluk çıkabilir.

Bu konular etrafında düşünceni savun derim ben sana.
[/font]

Arsenal

256 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:40:15 

okulda sigaraya silah getirmeye engel olunsunda... varsın kıyafet serbest olsun..

1036 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:42:16 

quote:

Orjinalden alıntı: FeLisLynx

[font="Tahoma"]Toplumumuz homojen bir toplum olmadığı için ( zengini var , fakiri var ) serbest olmaması gerekir bence.Fakir olanlar haftada bir kıyafet değiştirirken , zengin olanlar her gün değiştirebilir.Bu da çocuk psikolojisinde yara bırakır.

Ayrıca zenginler arasında marka yarışı da olur , oradan da bi bozukluk çıkabilir.

[/font]

bizim ülkemizde böle bi uçurum söz konusu
sonuna kadar katılıyorum

3810 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:44:49 

çok kötü bi durum sosyal patlama olur derslere zaten kafa yormyan gençlik bugün ne giysem sevdasından dolayı ailesine okuluna arkadaşlarına kendine herzaman büyük sorun olacaktır öğrenci dediğin belli olacak kıyafetiyle

3805 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:48:30 

Düz ve meslek hariç liselerde gelsin.

Psn : Myhtic
No problem.Everything's fine

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2009; 16:48:49 

Ayrıca serbest olduğunu düşünsenize, bir yerde Rockcı gençler bir yerde Rapci bir yerde boya kazanına düşmüş genç kızlar, böyle bişi olursa zaten az olan eğitim öğretim nasıl verilsin?

Uzaklaştırılmış
14 gün cezanın,
1 Haziran 2009; 16:50:09 

quote:

Orjinalden alıntı: TheRiverStyx

Ayrıca serbest olduğunu düşünsenize, bir yerde Rockcı gençler bir yerde Rapci bir yerde boya kazanına düşmüş genç kızlar, böyle bişi olursa zaten az olan eğitim öğretim nasıl verilsin?

dershanelerde hepsi birlikte karışık duruyorlar çokda güzel ders işleniyor?

3935 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:50:58 

quote:

Katılıyorum. Ayırca parası olan var olmayan var onlar ne yapıcak adam gene üniforma gibi giymek zorunda aynı kıyafeti o durum daha fena.

+1.Hatta benim gittiğim okulda Çarşamba günleri öğleden sonra serbestti,anneler falan kızlarını yarıştırır gibi giydiriyorlardı.Fakat parası olmayan,her hafta ayrı şey giyemeyecek durumda olan bisürü çocuk vardı.Bence de böyle birşeye hiç gerek yok.

---Fenerbahçe 2013-2014 ---
1 Volkan Demirel 2 Egemen Korkmaz 3 Hasan Ali Kaldırım 4 Bekir İrtegün 5 Mehmet Topal 6 Joseph Yobo 7 Moussa Sow 8 Holmen 9 Pierre Webo
11 Dirk Kuyt 14 Raul Meireles 16 Cristian Baroni 17 Recep Niyaz 21 Selçuk Şahin 22 Bruno Alves 23 Mert Günok 24 Kadlec 25 Emre Belözoğlu 26 Alper Potuk
27 Milos Krasic 29 Emenike 38 Mehmet Topuz 48 Salih Uçan 53 Serdar Kesimal 54 Erten Ersu 77 Gökhan Gönül 85 Serkan Kırıntılı 88 Caner Erkin
Ersun Yanal

15909 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:53:17 

quote:

Orjinalden alıntı: Rajeesh

+1

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2009; 16:53:50 

quote:

Dershaneyle okulu bir mi tutuyorsun? Okulda bir disiplin vardır dershanede böyle bişi yoktur ve adam dershaneye para verip gidiyor dinlemeyip ne yapıcak? Ne kadar uçuk giyinirse giyinsin dershaneden kimse bir şey söyliyemez.

1164 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:55:55 

quote:

[/font]

Zaten üniformanın genel amacı budur unutmayalım!!!....

114 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:56:23 

Zengin-Fakir uçurumundan yakınılıyor ama bunun sorumlusu kişiler değil devlettir, devlet herkese eşit imkanları sağlamıyor diye ben niye isteğim kıyafeti giymekten mahrum kalayım?

Öyleyken bile bu teori çok kolay çürütülebilir şu şekilde: Ali kişisi fakir olsun, Mehmet kişisi zengin olsun.
Ali okul için mahalle pazarından 5TL'ye gömlek 10TL'ye pantalon alıp babasının kıravatıyla liseye başlasın. Aynı şehir, aynı bölge aynı okula Mehmet'te gidecek olsun. Mehmet gitsin okul kıyafetlerini X mağazasından 150TL'ye gömlek, 175TL'ye pantalon, 30TL'ye kıravat alarak tamamlasın.
Okul başladığında aynı arkadaş grubu içinde Mehmet X mağazasından aldığı okul kıyafetleriyle hava atarken Ali'nin psikolojisi bozulmayacak mı?

12217 Mesaj
1 Haziran 2009; 16:57:55 

Olmasın

.:: İzmir Ekonomi Üniversitesi ~ Logistics Management ::.

.:: 2012 Opel Astra J 1.3 95 hp & Olimpik Beyaz & Navi 600 & Cosmo ::.

Uzaklaştırılmış
14 gün cezanın,
1 Haziran 2009; 17:00:02 

quote:

Dershaneyle okulu bir mi tutuyorsun? Okulda bir disiplin vardır dershanede böyle bişi yoktur ve adam dershaneye para verip gidiyor dinlemeyip ne yapıcak? Ne kadar uçuk giyinirse giyinsin dershaneden kimse bir şey söyliyemez.

disiplin zorla giyilen giysiler ile mi sağlanır?

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2009; 17:00:29 

quote:

Orjinalden alıntı: _TyPh0N_

Zengin-Fakir uçurumundan yakınılıyor ama bunun sorumlusu kişiler değil devlettir, devlet herkese eşit imkanları sağlamıyor diye ben niye isteğim kıyafeti giymekten mahrum kalayım?

Öyleyken bile bu teori çok kolay çürütülebilir şu şekilde: Ali kişisi fakir olsun, Mehmet kişisi zengin olsun.
Ali okul için mahalle pazarından 5TL'ye gömlek 10TL'ye pantalon alıp babasının kıravatıyla liseye başlasın. Aynı şehir, aynı bölge aynı okula Mehmet'te gidecek olsun. Mehmet gitsin okul kıyafetlerini X mağazasından 150TL'ye gömlek, 175TL'ye pantalon, 30TL'ye kıravat alarak tamamlasın.
Okul başladığında aynı arkadaş grubu içinde Mehmet X mağazasından aldığı okul kıyafetleriyle hava atarken Ali'nin psikolojisi bozulmayacak mı?

Ya hangimiz aldığımız okul gömleğini pantolunun fiyatını sorup tartışıyoruz. Açıkcası ben ya da benim arkadaşlarım arasında böyle bir sohbet hiç olmadı. Ancak dışarda gördüğümüz zaman güzel bir kot pantolon almış olabilir böyle bir diyalog geçer. Ancak okulda geçeceğini düşünmüyorum sonuçta aynı gömlek aynı pantolon.

119 Mesaj
1 Haziran 2009; 17:00:42 

quote:

dersaneye gidenler bişeyler öğrenmek için gidiyo ama emin ol okul öyle değil

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2009; 17:03:39 

quote:

Okul ile dershanenin bir farkı olmalı, adam dershaneye gittiği gibi okula gelirse arada para farkından başka ne farkı kalır. Makyaj yasak olmasına rağmen serbest olduktan sonra kızlar makyaj kıyafet yarışına bile girerler. Uçuk kıyafetler giyerler buda okulun öğrencileri üzerindeki otoritesini gösterir. Disiplin her konu ile alakalı olduğu gibi giysiler ilede alakalıdır.

1097 Mesaj
1 Haziran 2009; 17:04:04 

quote:

[/font]

Tamamen katılıyorum bencede olmasın

905 Mesaj
1 Haziran 2009; 17:04:22 

quote:

yazılanları okumuyor musun?

2582 Mesaj
1 Haziran 2009; 17:06:23 

Bence hem olsun hem de olmasın.Ne demek şimdi bu?

Ne yazık ki herkes aynı sosyo-ekonomik düzeyde değil.Okul kıyafetleri serbest olursa sosyo-ekonomik düzeyi yüksek kişiler markalı ürünler giyecektir.Levi's,Adidas,Tommy Hilfiger,....Bu da ister istemez durumu kötü olan öğrenciler etkileyecektir.Kimse etkilemez demesin çünkü yaşları 12-17 arasında çocuklardan bahsediyoruz.Hatta en çok etkilenecekeri dönem.Bu yüzden serbest olmamalı.

Ancak yukarıdaki gerekçeleri göstererek saçma sapan okul kıyafetini zorunlu kılmakta aptallıktır.Biçimsiz ceket,zorunlu kravat ve ucube renkli pantolanlar yerine öğrencileri daha rahat edebileceği kıyafetler tasarlanabilir.Kravat kalksın kesinlikle.Ceket yerine polar ya da sweat shirt gelsin.Pantolanlar jeans olabilir ya da şimdiki de gibi kalabilir.Yani öğrencileri tiksindirmeden tek tip kıayfet olmalı.

Üç yıl yatılı olarak okumuş olduğun lisenin kapısının önünde sigara içen yetişkin bir adam olarak kendilerini sokağa fırlatan öğrencilere hayretle bakıyorsun. Bunlar çocuk yahu, diye düşünüyorsun içinden. Oysa lise dediğinde, kendini hep sabah soğuk suyla tıraş olurken anımsıyorsun. Erkekliğe adım attığın yıllar olduğu için kendini hep büyük düşünmüşsün. Oysa düşlerinin dehlizlerinde umutsuzca çıkış aradığın o bina bile ne kadar küçükmüş.

114 Mesaj
1 Haziran 2009; 17:11:02 

quote:

Ya hangimiz aldığımız okul gömleğini pantolunun fiyatını sorup tartışıyoruz. Açıkcası ben ya da benim arkadaşlarım arasında böyle bir sohbet hiç olmadı. Ancak dışarda gördüğümüz zaman güzel bir kot pantolon almış olabilir böyle bir diyalog geçer. Ancak okulda geçeceğini düşünmüyorum sonuçta aynı gömlek aynı pantolon.

Bi' insan zenginliğini ortaya koyup hava atacaksa, her türlü yapar. Günlük kıyafette olur, okul kıyafeti de olur. Siz kendi aranızda bunun diyaloğunu yaşamıyor olabilirsiniz ama başka bi' yerde yaşanıyor olabilir.
Kıyafetin ne olduğunun önemi yok; görünüşte aynı gömlek, aynı pantolon gibi gelebilir ama esas önemli olan nokta fiyat, kalite ve marka gibi unsurlar bi' problemdir.

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2009; 17:26:38 

olsun usta ya :D

83 Mesaj
1 Haziran 2009; 17:33:10 

Açıkçası hiçbir önemi yok serbest olursa serbest giyinirim böyle kalırsa böyle devam ederim, değişirse hayatımda büyük bir değişiklik olacak falan da değil zaten, ki şuanki üniformamız da gayet rahat (t-shirt pantolon)

Uzaklaştırılmış
9 gün cezanın,
5 sa. 10 dk. kadarı kaldı.
1 Haziran 2009; 18:05:36 

doğru düzgün kıyafetim yok ya olmasın

9564 Mesaj
1 Haziran 2009; 18:09:23 

Bizim okulda yaz tshirt uygulamasına geçildi polo yaka onda bile kıskançlk oluyor.Lacoste tshirt e bile markadan sayılmıyor d&g burberry aber en düşük tshirtler :D

1838 Mesaj
1 Haziran 2009; 18:10:12 

quote:

Disiplin, 1 unsura bağlanacak şekilde sağlanmaz. Birden fazla unsurların birleşimi ile disiplin sağlanır.

Buna göre cevap verirsem, (ki buna göre anlaman lazım.)

Evet disiplin zorla giyilen giyisiler ile sağlanır.

1759 Mesaj
1 Haziran 2009; 18:56:49 

okulda kıyafet serbest olmalı.bence okul kıyafeti insanı okuldan uzaklaştıran bir etken.sabah kalk gömlek,kravat pantalon ceket giy bana göre çok fazla gereksiz.artık şekilcilikten vazgeçmeliyiz.....

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2009; 19:01:13 

olmasın diyen sivri zekalara söylüyorum amerikada serbest kıyafet ilk okuldan üniye kadar ne oluyo ha ne oluyo ayrıca benim tahminim bence rahat giysiler özgüven verir buda %20 falan başarı atışı sağlar ayrıca bizim kızlarımız malsa abartırsa bizim suçumuz ne ayrıca erkekler çook mu farklı göründüklerinin %1 kadar zeki değil değiller(apachileri kızlar için kendi olmayanları kastediyorum)

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2009; 19:04:51 

Kıyafet serbest olmasın ama kıyafetler değiştirilsin.Ne bileyim beyaz yada kırmızı yakasız bir t-shirt , altına siyah kumaş pantolon olabilir.Hem rahat hem şık olur.

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2009; 19:07:52 

ben lise 3 teyke koluma dövme yaptırdım diye kısa kollu gömlek giydirmiyordu müdür bana hiç unutmam çektiklerimi bence serbest olmasın kızlar coşar !! :D

3286 Mesaj
1 Haziran 2009; 19:08:53 

Olmamalı. Herkez farklı giyinemez. Durumu olmayanlar pskolojik olarak çöker.

[sm=You_Rock_Emoticon.gif]
Çabalar sonuç verdi, efsane döndü.

376 Mesaj
1 Haziran 2009; 19:21:45 

Olmasın çünkü büyük sorunlar çıkartır. Benim kuzenim isveçte okuyor serbets kıyafetle gidip geliyor o bile bıkmış hergün ne giyceğim konusundan dolayı birde alan var almayan var o bakımdanda düşünün

1797 Mesaj
1 Haziran 2009; 19:24:53 

Olmasın ama biraz daha modern şeyler seçilsin.Ne bu ya takım elbise takım elbise Nede olmasın derseniz; giyinen var giyinemeyen var.Bu, hallerini onların sürekli yüzüne vurmak gibi bişey olur.

31 Mesaj
1 Haziran 2009; 19:27:56 

quote:

makyaj yapıp okula gelseler nolcak?
ders dinlemelerine engel mi yüzlerinde boyalar?

Böyle böyle herşeyi olur dersen. Okul okul olmaktan çıkar.

83 Mesaj
1 Haziran 2009; 19:36:12 

quote:

Orjinalden alıntı: kamilcan11

olmasın diyen sivri zekalara söylüyorum amerikada serbest kıyafet ilk okuldan üniye kadar ne oluyo ha ne oluyo ayrıca benim tahminim bence rahat giysiler özgüven verir buda %20 falan başarı atışı sağlar ayrıca bizim kızlarımız malsa abartırsa bizim suçumuz ne ayrıca erkekler çook mu farklı göründüklerinin %1 kadar zeki değil değiller(apachileri kızlar için kendi olmayanları kastediyorum)

İnsanların özgüven kazanması unsurunu serbest kıyafete bağlayabiliyorsan kusura bakma ama esas sivri zeka olan sensin...Bir kere öğrencilere özgüven kazandırma işi herşeyden önce bebeklikten başlayarak çocuklara birey olma bilincini kazandırarak olur, ayrıca takdir edilmek de çok önemlidir(özellikle dün Amerika'dan gelen öğretmenimin gözlemlerine dayanarak söylüyorum).Ha bizde işler nasıl yürüyor?
oğlum pilav yiyecek misin?
hayır
yersin yersin, bak bi kepçe koyuyum bi kepçe daha, bi kepçe daha...ooh afiyet olsun aslanıma.

843 Mesaj
1 Haziran 2009; 19:38:42 

Olmasın

114 Mesaj
1 Haziran 2009; 19:54:28 

Abi ne garip bi' milletiz.
Normal günlük hayatta giydiklerimizin markası, lüksü var bu yüzden onları giyince psikolojik olarak etkileniyor fakirler. Ancak gömleğin, ceketin, pantolonun pahalısı,markası, lüksü yok veya onu giyince etkilenmiyor kimse öyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TyPh0N_ -- 1 Haziran 2009; 19:54:48 >

1380 Mesaj
1 Haziran 2009; 19:56:56 

Olursa ders hayatı son bulur herkes Modda.

2291 Mesaj
1 Haziran 2009; 19:57:54 

çoğu kişi anlayamıyor ama kıyafet serbest olmaması lazım...

[Satılık Xbox 360 Oyunları] Tıkla!

//Satılık Fossil erkek saati\\ TIKLA!

4222 Mesaj
1 Haziran 2009; 20:04:05 

quote:

Orjinalden alıntı: _TyPh0N_

Abi ne garip bi' milletiz.
Normal günlük hayatta giydiklerimizin markası, lüksü var bu yüzden onları giyince psikolojik olarak etkileniyor fakirler. Ancak gömleğin, ceketin, pantolonun pahalısı,markası, lüksü yok veya onu giyince etkilenmiyor kimse öyle mi?

burdaki olay marka olayı değil aslında..sabit bi kıyafet olması çeşitliliğin olmaması.damat dan da giyinsen pazardanda giyinsen yine o tipsiz ceket ve pantolon olacak.bişi farketmicek..burda herkes eşit olacak.eşitlik burda önemli.

her insan güzel şeyler giymek ister kendine yakışanı giymek ister.ama durumu olmayan imrenerek bakar, eğer bu elibese olayı çığrından çıkarsa.

bi arkadaş da demiş bi mesajında, makyaj engel mi diye.şimdi sorarım sana kız miniyi giymiş.ön sırada oturuyor.öndeki arkadaşından kalem vb. bişi almak için pozisyon alıyor ve uzanıp eğiliyor..hadi bakim sen o sınavı geçte göreyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzil -- 1 Haziran 2009; 20:05:33 >

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

129 Mesaj
1 Haziran 2009; 20:14:45 

quote:

Orjinalden alıntı: You and Me

Ne yazık ki herkes aynı sosyo-ekonomik düzeyde değil.Okul kıyafetleri serbest olursa sosyo-ekonomik düzeyi yüksek kişiler markalı ürünler giyecektir.Levi's,Adidas,Tommy Hilfiger,....Bu da ister istemez durumu kötü olan öğrenciler etkileyecektir.Kimse etkilemez demesin çünkü yaşları 12-17 arasında çocuklardan bahsediyoruz.Hatta en çok etkilenecekeri dönem.Bu yüzden serbest olmamalı.

Ancak yukarıdaki gerekçeleri göstererek saçma sapan okul kıyafetini zorunlu kılmakta aptallıktır.Biçimsiz ceket,zorunlu kravat ve ucube renkli pantolanlar yerine öğrencileri daha rahat edebileceği kıyafetler tasarlanabilir.Kravat kalksın kesinlikle.Ceket yerine polar ya da sweat shirt gelsin.Pantolanlar jeans olabilir ya da şimdiki de gibi kalabilir.Yani öğrencileri tiksindirmeden tek tip kıayfet olmalı.

katılmamak elde değil...

serbest bırakmak değilde, mesela keten-kanvas pantolon üstüne polo yaka veya sıfır yaka desensiz düz (basic) t-shirt'ler olabilir.
böyle çok güzel olur bence, alırsın her renkten, değiştir değiştir giy.

durumu olmayan var konusuna gelirsek, pazarlarda 3 liraya kadar t-shirt bulmak mümkün. haftada 5 gün okul olduğu için, hergün için ayrı bir t-shirt alacağını düşünürsek 3x5=15

gömlek kaç para? en aşşağı 10 liraya vardır heralde? yanlışmıyım?

yani her kesimi düşünerek sağlıklı bir karara varılabilir fakat o iş bu ülkede biraz zor malesef ...

1820 Mesaj
1 Haziran 2009; 20:27:12 

quote:

Orjinalden alıntı: You and Me

Söylenilecek herşey söylenmiş.

Psn:Voilette

Metal Gear Solid 4 | Battlefield 3

Uzaklaştırılmış
2 Haziran 2009; 15:51:20 

Güncel.

7654 Mesaj
2 Haziran 2009; 15:56:27 

Bence çıplak gitmek en iyisi

7 Mesaj
2 Haziran 2009; 15:59:05 

serbest olmasın arkadas mıllet ole abartırkı sacma sapan bı yer halıne gelır.