Şimdi Ara

CPU-Z 1.52 önemli yeniliklerle geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Popüler donanım uygulamalarından birisi olan ve ücretsiz olarak dağıtılan CPU-Z uygulamasının 1.52.0 sürüm numaralı yeni versiyonu önemli yeniliklerle geliyor. Çalışmaları devam eden ve önümüzdeki ay içerisinde kullanıma sunulması beklenen yazılımın yeni versiyonunda Intel'in güncellenen logolarına uyum sağlamak için kullanıcı ara biriminin genişletildiğini görüyoruz. Preview versiyonuna ait görselden de anlaşılabileceği üzere uygulamanın sekmeler kısmına "Graphics" isimli yeni bir bölüm daha ekleniyor.

Eklenen yeni kısımda GPU bilgileri ve bant genişliği detaylarına yer verileceği belirtilirken bu farklılığın özellilke entegre grafik özellikli işlemciler için yapılmış olması kuvvetle muhtemel görünüyor. Öte yandan CPU-Z 1.52.0 ile birlikte "Validation" butonu da uygulama ana ekranına alındığını görüyoruz ki bu sayede özellikle hız aşırtmacıların yüksek saat hızında işlemcil kaydını daha hızlı bir şekilde yapabilmelerine olanak tanınabilecek. Ayrıca 64-bit versiyonunun da olacağı belirtilen CPU-Z 1.52.0 için gözler Haziran ayında.

• Haber için teşekkürler.Ama neden Haziran'da indirilecek onu anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krak3n -- 30 Mayıs 2009; 12:36:34 >
  • hayırlısı
  • Graphics sekmesinin eklenmesi iyi olmuş. Şimdi bunu başkası söylese haklı olarak bende tebessümle yaklaşırdım ama, cidden bunu neden yapmadıklarını daha önce düşünmüştüm.

Bu arada konuyla alakalı değil ama, konu içerisinde geçtiği için yazmakta sakınca görmedim. İntel'in yeni logolarını beğenmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 30 Mayıs 2009; 12:34:59 >
  • inşallah AMD içinde logo güncellemesi vardır benim Phenom 2 X3 720 BE için hala sadece Phenom 2 logosunu gösteriyor everest daha hızlı ilerliyor
  • Arkadaşlar ben hala şu çift şekirdek olayını anlamış değilim yardım lütfen.

şamdi bende dual core E2140 1.6GHz var.

İşlemci ayrıntılarında 2 tane İntel E2140 görünüyor.

Anlamadığım konu şu: Çekirdek başına Kaç GHz düşüyor. Yani 2 tane 1.6Ghz=3.2GHz mi yoksa.

Çekirdek başına Kaç GHz düşüyor. Yani 2 tane 800Mhz=1.6GHz mi yapıyor. Yapıyorsa CPU ayrıntıları neden iki tane 1.6GHz gösteriyor.

Doğrusu Çift GPU le ekran kartlarının yapısını çok iyi biliyorum (Ramlar her GPU için ayrı çalışır ve her GPU tek miş gibi çalışır yükü paylaşırlar ve Sayı yada miktarlar karıştırılmaz ama Her GPU nun Hızaşımı bellidir)

Ama CPU olayına gelinde kafam karışıyor.
  • tam olartak 2 adet 1.6ghz ıslemcınız var ama bunların hızları toplanmaz cekırdekler 2 de olsa 4 te olsa paralel calısırlar
  • Birde çekirdek sıcaklıklarını gösterebilse tadından yenmeyecek walla :P
  • Everest'e gerek kalmayacak yakında...
  • beklemedeyiz....
  • bu program uzun zamandır güncellenmiyordu.. gerçi donanım değiştirmediğimiz için zırp pırt yenisinede ihtiyacımız olmuyorya...
  • Yenilikler güzel. İntel logoları kötü
  • haber için tşkler..haziranı bekleyelim bakalım...
  • cpu-z+gpu-z kasmak yerine bu gelişme güzel olmuş::::::::: bir de hwmonitor ü entegre ederlerse tam olur
  • @Confusion

Aynen abi, CPU-Z ve GPU-Z arasında gidip geliyorduk, ikisini birleştirmeleri güzel olmuş.

Everest Ultra Lite edition gibi bişey olcak galiba.
  • About'tan sonraki ufak boşluğa da HWmonitörü koysalar herşey tamam olur..
  • Gerçekten bide şu programda sıcaklık degerlerine bakcagmız bölümü koysalar tamam budur dicez... Bakalım o zamana kadar belki yaparlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.