Şimdi Ara

AMD-ATi 40nm RV740 GPU'su ile yoluna devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • TSMC'nin 40nm üretim teknolojisi için verimlilik sıkıntıları yaşaması nedeniyle Radeon HD 4770 modeli için pazardaki talebi karşılamakta sıkıntı yaşadığı iddia edilen AMD-ATi'nin bu durumu aşmak için Radeon HD 4850 modelinde fiyatı 99$ seviyesine çekeceğini belirtmiştik. Bu gelişmelere ek olarak GDDR5 bellekli bir diğer alternatif model olarak Radeon HD 4730 modeline yeşil ışık yakan AMD-ATi'nin üretim verimliliğine yönelik sıkıntılardan ötürü 40nm RV740 GPU'su ile yollarını ayıracağı iddialarının doğru olmadığı belirtiliyor.

Radeon HD 4770 modeline güç veren 40nm RV740 GPU'sunun, hacimli üretimde AMD-ATi'nin umduğu verimlilik seviyesine ulaşamamış olsa da dünyanın 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ilk masaüstü ekran kartı olarak lanse edilen Radeon HD 4770 modeline ciddi bir talep olduğu ayrıca 40nm üretim teknolojisi için fabrikasyon problemlerinin aşılarak verimliliğin daha iyi bir pozisyona taşınacağı belirtiliyor. Öte yandan 40nm RV740 ilgili çalışmaların tamamı AMD-ATi'nin R8xx serisi 40nm GPU ailesi için önemli bir hazırlık ve deneyim olacak.

• Nirde KAldın N-Vıdıa :S....
  • sansasyon bi haberin ayrıntıları o da güzel... :)
  • nVidia hala GTX260 ları 200$lardan satsın...

bizimkiler G300 GPU'suna geçene kadar adamlar piyasayı parselleyecek resmen xD
  • quote:

nVidia hala GTX260 ları 200$lardan satsın...

Konuyla ne ilgisi var?

4870 fiyatları nedir? Hani 260'ın rakibi olarak çıkan kart.
    Ki 260 fiyatları 200 dolar değil. Çok daha düşük (ikinci nesil 260).

Örneklerimiz biraz ilgili olsun. Hayır 9800 GT, GTS 250 gibi kartların fiyatında bir yamuk olsa (ki yok da. AMD'nin bu hamlesine sanırım karşılık verilecektir, onların fiyatı da düşürülerek) ve bundan bahsediyor olsan anlayacağım da.
    nVidia fiyat politikasında sevmediğiniz yanlar olabilir ve eleştirilebilir. Ama eleştiriler temelli olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 30 Mayıs 2009; 12:06:56 >
  • hakkaten, gtx260 nere, 4770 nere?
    laf olsun torba dolsun hesabı
  • TSMC cozutmaya başlamış anlaşılan. Rekabetin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Global Foundries miydi Amd'nin ortağı, onun da artık tam anlamıyla pazara girmesi gerekiyor. Daha nVidia var sırada. Bir sürü gpu üretilmesi gerekiyor. Bu verimlilik sorunu çözülmezse işimiz yaş. Yeni gelecek kartlar beklenenin üzerinde fiyatlarla satılabilir.
  • AMD'nin kendi döküm şirketi hala hazır değil mi de TSMC'ye ürettiyorlar ???
  • şu an için yeni seriyi beklemede fayda var sanırım.. kısa bir süre sonra buda eskiyecek.. en azından herkes ekran kartında DX11'i arayacak..
  • yukarıdaki resim hangi kartın referans tasarımı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ascha

yukarıdaki resim hangi kartın referans tasarımı?

HD 4770'in premium referans tasarımı
  • 4890 ayarında 40nm bir ekran kartı yolda gibi düşünüyorum 4850ye alternatif geldi çünkü sırada 4890ın alternatifi var gibi geliyor bana
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.