- x
Sanal Kredi Kartı ve Taksit Olayı Hakkında
70 Cevap25115 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

979 Mesaj
29 Mayıs 2009; 21:24:39 

Arkadaşlar, bugüne kadar güvenlik nedeniyle çekindiğim için netten alışveriş yapmadım ama şu an bazı güvenilir veya tavsiye edilen sitelerden alışveriş yapmak istiyorum. Maximum kredi kartım var. Sanal kart ile ilgili yazılar okumaya başladım ve nette güvenlik sebebiyle tercih edildiğini gördüm. Dün İş Bankası'na ait bankamatiğe giderek 16 haneli sanal kredi kart numarası, güvenlik kodu, son kullanma tarihi gibi bilgiler aldım. Şimdi ben bu sanal kartımı hepsiburada, kitapyurdu, netsipariş, exa, vatan bilgisayar, hızlı al gibi sitelerde kullanıp taksit yaptırabiliyor muyum? Yani sanal kredi kartına netten taksit imkanımız var mı? Müşteri ilişkilerine bağlanıp yanıt almak istedim. Yoğun olduklarını sonra aramam gerektiğini söylediler. Kitap Yurdu sitesindeki editöre mail attım. ''Sanal kredi kartına taksit yapılamamaktadır'' şeklinde yanıt aldım. Kitap Yurdu sitesini bugün telefonla aradım, karşımdaki bayan sanal kartlarla ilgili bankalarla yapmış oldukları bir anlaşma olmadığını söyledi. Ve ben anlamadığım bu saçma durum karşısında şaşakaldım. Oysa bu sanal kredi kartı, maximum kartıma bağlı olarak çalışıyor. İstediğim kadar limit yükleyip, limit dahilinde taksit de yapabilmem gerekiyor. Ama işte burada sorun, üye işyerinde mi yoksa bankada mı? Sizde durum nasıldır, sanal kartınıza netten taksit yaptırıyor musunuz? Aşağıdaki linke bakmanızı istiyorum. Diyor ki; ''Maximum Sanal Kart'ınız internet üzerinden yapacağınız tüm alışverişleriniz üzerinden MaxiPuan kazandırır ve ayrıca Maximum üye işyerlerinde taksit yapar''... Olay nedir, ne değildir?
Bilgi ve yardım için teşekkürler ... http://www.maximum.com.tr/kartlar/sanal_kart.asp

Intel Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz / MSI Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 / GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V / SAMSUNG 128GB 840 PRO SATA 3.0 / Western Digital Caviar Green 2TB + 2TB / Samsung 2TB HD203WI / Samsung F2 EcoGreen 1.5TB HD154UI / CORSAIR 400R 80PLUS 750W / ASUS HD7950 DirectCU II TOP GDDR5 3GB 384Bit / ASUS DRW-24B5ST 24X / S-LINK SL-525 5.25" / HP w2207 / LOGITECH G105 / LOGITECH G500 / THERMALTAKE TT eSPORTS PYRRHUS MEDİUM / POWERCOM BNT-1000AP 1000VA LINE INTERACTIVE / LOGITECH Z5500 / WD 3,5" 3TB My Book USB3.0 - USB2.0 / WD 3,5" 2TB Elements USB 2.0 / Windows 7 Ultimate 64bit /

402 Mesaj
29 Mayıs 2009; 22:41:57 

Uzun bir süredir gönül rahatlığı ile maximum kredi kartına bağlı sanal kartı internet alışverişlerimde kullanıyorum. Hiç bir sorunla karşılaşmadım. Taksitli satış imkanı veren her sitede taksitli alım yapabilirsiniz. Bunu karşı tarafa sormanıza gerek yok yanlızca yönergeleri takip edin yeter. Ayrıca her türlü döviz karşılığı alımda yapabilirsiniz. Söz gelişi yurt dışındaki bir siteden 100$ lık bir alım yapmak istiyorsunuz diyelim. 100$ karşılığı TL yi sanal kartınıza aktarın karşı tarafa 100$ olarak ödenecek ve alımı gerçekleştireceksiniz. Kısaca maximum kartın yaptığı her türlü işlemi sanal kartta yapar. Diğer bankaların sanal kartları da aynı işlevlere sahiptir. Kolay gelsin

9171 Mesaj
29 Mayıs 2009; 22:47:56 

Güvenilir sitelerden normal kredi kartinizla alişveriş yapin. sanal karta gerek yok bence. ama ismi cismi duyulmamiş alişveriş siteleri için veya yurtdısı alişveriş siteleri için sanal kart uygun diye düşünüyorum.

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB

979 Mesaj
29 Mayıs 2009; 23:57:19 

Sevgili @esman, öncelikle yanıt için teşekkürler ...
''Taksitli satış imkanı veren her sitede taksitli alım yapabilirsiniz. Bunu karşı tarafa sormanıza gerek yok yanlızca yönergeleri takip edin yeter'' şeklinde yazmış olduğun cümleyi biraz açıklamanı rica edeceğim. ''Taksitli satış imkanı veren site'' derken maximum karta taksitli satış imkanı veren site mi, yoksa sanal karta taksitli satış imkanı veren siteyi mi kasdediyorsun? Yoksa şunu mu demek istiyorsun: ''Bir site maximum karta taksit olanağı sunuyorsa otomatikman sanal karta da taksit imkanı sunuyor demektir'' mi diyorsun? Yönergeleri takip et ne demek? Karşı tarafa sormana gerek yok diyorsun. Ben emin olmak istediğim için sordum ama site yöneticileri bu konuda bilgi sahibi değiller mi acaba? Ben leb demeden leblebi demelerini isterdim. Bu şekilde onlara ilk soru soran benim mi acaba? http://www.kitapyurdu.com/ Bu sitede sağ orta tarafa bakmanı istiyorum. Maksimum ve Axess kartlara taksit imkanı olduğunu yazıyor. Benim de hem maximum hem axess kartım var. Sanal kartımla taksit imkanım varsa, sanal kart numaramı yazıp limitim dahilinde taksit isteyeceğim. İnşallah bir sorun çıkmaz. E-bay gibi sitelerden alışveriş yapsam çekilen ücreti acaba taksite bölüyor mu? Bu konularda zamanla sizlerin sayesinde bilgi sahibi olmak isterim. Teşekkürler ...

Sevgili @McCarty, aslında site ne kadar güvenilir de olsa ben kart numaramı karşı tarafa yazmak istemiyorum. Karşı taraftan değil de benden kaynaklanan hatalar olabilir. Mesela netten torrent, rapid, emule v.b yollarla film, mp.3 v.b dökümanlar indiriyoruz. Bunlarla beraber belki de zararlı yazılımlar, keylogger, rootkit, spy bulaşmış olabilir, bilgilerim bir hackere gidiyor olabilir. Ne kadar da önleyici programlar yüklesek de bilgisayara ben şahsen yüzde yüz güvenliğimden emin değilim. E-bay ve benzeri yurtdışı sitelerinden alışveriş yapma olayını becerebilirsem, bu sistem senin dediğin gibi biçilmiş kaftan. Teşekkürler ...

Bu arada sizlerin tavsiye ettiği yurt dışı sitelerinden güvenli alışveriş nasıl yapılır? Sistem nasıl işler? Örnek resimli anlatımlar eşliğinde bir demirbaş başlık hazırlasanız çok iyi olur kanaatindeyim. Özellikle forum yöneticileri bu konularda bizlere faydalı olursa çok makbule geçer ...

Intel Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz / MSI Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 / GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V / SAMSUNG 128GB 840 PRO SATA 3.0 / Western Digital Caviar Green 2TB + 2TB / Samsung 2TB HD203WI / Samsung F2 EcoGreen 1.5TB HD154UI / CORSAIR 400R 80PLUS 750W / ASUS HD7950 DirectCU II TOP GDDR5 3GB 384Bit / ASUS DRW-24B5ST 24X / S-LINK SL-525 5.25" / HP w2207 / LOGITECH G105 / LOGITECH G500 / THERMALTAKE TT eSPORTS PYRRHUS MEDİUM / POWERCOM BNT-1000AP 1000VA LINE INTERACTIVE / LOGITECH Z5500 / WD 3,5" 3TB My Book USB3.0 - USB2.0 / WD 3,5" 2TB Elements USB 2.0 / Windows 7 Ultimate 64bit /

3889 Mesaj
30 Mayıs 2009; 0:18:51 

ben de uzun zamandır kullanıyorum
sanal kart olayı gerçekten kartınızın yanınızda olmadığı, yüzyüze alışverşin yapılmadığı yerler için ideal
normal kartınızın limiti her zaman vardır ve şifresi de biliniyorsa istendiği zaman kartın bütün limiti sömürülebilir
ama sanal karta kendi istediğiniz kadar ve istediğiniz süre limit attığınız için ve siz limit atmadıkça kapalı olması çok güzel bir özellik
ayrıca işbankasının telefon destekli interaktif bankacılığı ve ekrandaki şaşırtma tarzı şifre girme uygulamaları çok başarılı bence
taksit olayı normal kartla bi yerden alışveriş yapar gibi, mağazanın insiyatifidir, bazı yer sanal karta taksit yapar bazısı yapmaz

xtremevisual.com

402 Mesaj
30 Mayıs 2009; 0:21:09 

maximum karta taksitli satış imkanı veren her siteden sanal kart ile taksitli alım yapabilirsiniz. Site; sanal kart, normal kart ayırımı yapmaz. Yönergeleri takip edin derken; her sitenin ödeme sayfası farklıdır ve ürün seçimini takiben sizden kaç taksit istediğinizi, kredi kart bilgilerinizi , vbg bilgileri isteyen yönergelerin takibinden söz ettim. En iyisi siz küçük bir miktar alımla bir deneme yapın hem akışı hem de bir sorun olmadığını göreceksiniz. Kolay gelsin

931 Mesaj
30 Mayıs 2009; 0:21:13 

bizde'de aynı endişe vardı o yüzden sanal bonus kullanmaya başladık h.burada ve hızlıal gibi sitelerden alışveriş yaptık gördüğüm kadarıyla sanal kartın normal kart'dan farkı yok bonus'a taksit yapılıyorsa aynı imkandan faydalanıyoruz ve normal bonus kazandırıyor gene alışverişde yani sanal kartın varsa internet'den normal kartın varmış gibi alışveriş yapabiliyorsun

9171 Mesaj
30 Mayıs 2009; 0:57:01 

@electronica dogrudur haklisin yanı sanal alem bu hersey olabilir

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB

6404 Mesaj
30 Mayıs 2009; 9:46:02 

yaklaşık 3 senedir netten tüm alışverişlerimi ykb nin sanal kartıyla yapıyorum. Normal kartınız için hangi kurallar geçerliyse (taksit-indirim-kampanya vb) sanal içinde aynısı geçerli aradaki tek fark internet bankacılığı veya atm üzerinden sizin belirlediğiniz limit kadar kartta para olması. 100 liralık hdd alacaksam karta 100liralık limit yüklüyorum böylece satıcı firma parayı tahsil ettikten sonra sanal kartta para kalmıyor dolayısıyla kartın bilgilerinin çalan kişi yürütecek para bulamıyor. Alışveriş sitesi sizin hangi kartla (gerçek-sanal) para ödediğinize değil paranın hesabına geçip geçmemesine bakar o yüzden sanal kartla satış yapmıyoruz diyen müşteri hizmetlerindeki arkadaş sallamış biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARKU -- 30 Mayıs 2009; 9:49:34 >

3520 Mesaj
30 Mayıs 2009; 10:24:46 

@BARKU

arkadaşım bende playclub world card var. sanal kart açmak istiyorum. bunun için ykb şubesine gittim. oradaki kadın bilmediğini söyledi bana internet şifresi verdi. o şifreyle de sadece işlemleri takip edebiliyorum. şu sanal kart olayını nasıl hallediyoruz? vadesiz bir hesabın olması gerekiyor mu? işyerinde bir arkadaşın kredi kartı var ve sanal kart hesabı kullanabiliyor. anlamadım bu işi

Alienware M18x R1 | Nebula Red | I7 2720qm | AMD 6970m CrossFireX | 1920x1080p WLED | Kingston 120GB SSD & 750gb 7200rpm HDD | 8gb HyperX 1866 PnP| DVDRW Combo |

Subaru Impreza 2.0 GT Turbo (GC8)

1833 Mesaj
30 Mayıs 2009; 10:46:42 

quote:

Orjinalden alıntı: ramazanyurt

@BARKU

arkadaşım bende playclub world card var. sanal kart açmak istiyorum. bunun için ykb şubesine gittim. oradaki kadın bilmediğini söyledi bana internet şifresi verdi. o şifreyle de sadece işlemleri takip edebiliyorum. şu sanal kart olayını nasıl hallediyoruz? vadesiz bir hesabın olması gerekiyor mu? işyerinde bir arkadaşın kredi kartı var ve sanal kart hesabı kullanabiliyor. anlamadım bu işi

vadesiz hesabın varsa internet bankacılığını kullanabiliyorsun(yani vadesiz hesap sadece internet bankacılığından faydalanabilmen için gerekli), yoksa telefon bankacılığı şifresi alabilirsin şubeden ve telefon bankacılığı ile sanal kart işlemlerini gerçekleştirebilirsin, bunun dışında world online ile işlem yapamazsın

Facebook Fotoğraf Sayfam
Flickr Fotoğraf Sayfam

425 Mesaj
30 Mayıs 2009; 10:52:46 

Örneğin 1000 ytl lik alışveriş yapıcam ve 10 taksite(Her ay 100 ytk) bölücem.Sanal kartımada 100 ytl limit koyduktan sonra alışverişimi yaptım diyelim.Bundan sonraki taksitler içinde her ay sanal karta 100 ytl lik limit koymam gerekicek mi yoks adirek ana karttan mı çekecek?

1833 Mesaj
30 Mayıs 2009; 11:02:17 

quote:

Orjinalden alıntı: fatih90216

Örneğin 1000 ytl lik alışveriş yapıcam ve 10 taksite(Her ay 100 ytk) bölücem.Sanal kartımada 100 ytl limit koyduktan sonra alışverişimi yaptım diyelim.Bundan sonraki taksitler içinde her ay sanal karta 100 ytl lik limit koymam gerekicek mi yoks adirek ana karttan mı çekecek?

sanal karta 1000 lira tanımlayacaksın çünkü taksitli alışverişlerin toplam tutarı limitten düşer, ay ay taksitleri yansır

Sanal kartın kredi kartınızdan farkı limiti sizin tanımlıyor olmanız, diğer tüm özellikler aynı, sadece kredi kartınızın güvenliği için tanımlanmış farklı kart numarası, güvenlik kodu, son kullanma tarihi taşır. Bunun dışında yapacağınız her tür işlemde, kredi kartınızın özellikleri ne ise aynı şekilde yansır ekstreye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KabesTr -- 30 Mayıs 2009; 11:04:56 >

Facebook Fotoğraf Sayfam
Flickr Fotoğraf Sayfam

2319 Mesaj
30 Mayıs 2009; 11:08:19 

quote:

Orjinalden alıntı: fatih90216

Bunu birisi açıklarsa iyi olur. Ben de anlayamadım çünkü.
Ya da benim anladığım şu: alışverişin toplam fiyatı kadar limit aktarıyoruz sanala...

^_^

2703 Mesaj
30 Mayıs 2009; 12:37:52 

ya garanti sanal kartta biriken puanlar var bu puanları nasıl kullanırız ?????? 1 senedir bi ton puan birikti ama nasıl kullanacagımı çözemedim

ANTIFACEBOOK'UN NERESI KURAL DIŞI || YA DELİRCEM ONLARCA UYEDE ANTIFACEBOOK SEMBOL VAR NEDEN BANA TAKTINIZ[/url]

3889 Mesaj
30 Mayıs 2009; 13:16:30 

quote:

Orjinalden alıntı: irish

Bunu birisi açıklarsa iyi olur. Ben de anlayamadım çünkü.
Ya da benim anladığım şu: alışverişin toplam fiyatı kadar limit aktarıyoruz sanala...

yine aynı normal kredi kartında olduğu gibi toplam alışveriş tutarınız kadar limit atmanız lazım yani 1000TL, bundan sonra kaç taksite böldüyseniz her ay normal kredi kartınızdan taksit miktarı kadar limit düşecek, yalnız sanal karttan değil normal kredi kartından düşecek çünkü zaten alışveriş sırasında 1000TLlik limit sanal karttan düşüldü ve son ödeme tarihinde sanal kartın borcu normal karta transfer edilecek
bu olayın olmasının sebebi ve sanal karttan her ay taksit miktarı kadar limitin düşmemesinin sebebi sanal kartların, limit sürelerinin genelde en fazla 48 saat olması

xtremevisual.com

3293 Mesaj
30 Mayıs 2009; 13:41:49 

Arkadaşlar ben maximum sanal kartı paypala ekleyemiyorum, bir uyarı veriyor. Siz paypal da hangi kartı kullanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ctrlshft -- 30 Mayıs 2009; 14:02:42 >

137 Mesaj
30 Mayıs 2009; 13:42:59 

garanti kullanıyorum ben eklemek uzun sürmedi

93 Mesaj
30 Mayıs 2009; 18:40:36 

internette alışveriş yapacağım zaman maximum sanal kartı kullanıyorum. Sorularına kesin cevap almak istiyorsan iş bankasına telefon yada internet sitesinde iletişim bölümüne yazabilirsin
sanal kart için:
--kartını herhangibir iş bankası bankamatiğine gidip sokup kart şifreni gir ve sanal kart de...
--sanal kart limiti ver (tabiki bu limit senin belirlediğin sürekadar geçerli)
--sanal kart bilgilerin yok ise: gine sanal kart bölümünden "sanal kart bilgileri fişini" al (bu fişin üzerindeki bilgileri belirlediğin süre boyunca sakla)
--Peşin ödemede yapabilirsin taksitli ödemede... Yabancı kaynaklı sitelerde de kullanabilirsin.
Not: maximum kartına ait internet bankacılığın açık ise, oradanda sanal kart limiti verebilirsin.
maximum kart ile sanal kartın numaraları farklı olduğundan ve aktarılan limitin süreli olmasından dolayı güvenlidir.
hiçbir aşamada sanal kart işlemleri için ek ücret ödeme yok.

140 Mesaj
30 Mayıs 2009; 19:02:36 

hocam şöyle bişy olay..
meximum kart ile anlaşmasi varsa alişveriş yapacagin yerin ((taksit yada puan anlaşmasi)
ayni koşullar sanalkart içinde geçerlidir..firmalarin ayri olarak anlaşma yapmasina gerek yoktur..
seninde ek olarak bişey yapmana gerek yoktur..
sanalkart ina internet banakaciligi ya da atm lerden limit tanimlarsin...ne kadarlik alişveriş yapacagina gore..sonra o limit senin istegine gore 1saat 2saat 1gün v.b içinde otomatik oalrak sıfırlanır ve de sanalkart hesabında kalan limit normal kredi karti limiteine tekrar eklenir..
ama şoyle bişey mesela 1000tl lik alişveriş 10taksitle yapacaksin...
kartin limitide 5000tl mesela...
1000tl sanal karta attiginda kartin limiti otomatik olarak taksitli aldıgın ürünün ilk odeme tarihine kadar 400o tl olarak kalir...
gelecek ay taksitleri odedikçe 4100-4200-4300 ve en son taksiti odediginde ise 5000 tl ye tamamlarinr...

2156 Mesaj
30 Mayıs 2009; 21:01:08 

Sanal karta taksit yapılmıyor diye biliyorum. Eğer yapılıyorsa taksit günü kartta yeterli limt yoksa muhtemelen eksiye düşmüş bir rakam göreceksiniz. 1-2 defa yaşadım Garanti sanal kart ile ama böyle bir şeyi yapmaları için sözleşme onaylıyorsunuz ve her ay çekileceğini kabul ediyorsunuz.

3889 Mesaj
30 Mayıs 2009; 23:32:01 

quote:

Orjinalden alıntı: kertenkele16

hocam şöyle bişy olay..
meximum kart ile anlaşmasi varsa alişveriş yapacagin yerin ((taksit yada puan anlaşmasi)
ayni koşullar sanalkart içinde geçerlidir..firmalarin ayri olarak anlaşma yapmasina gerek yoktur..
seninde ek olarak bişey yapmana gerek yoktur..
sanalkart ina internet banakaciligi ya da atm lerden limit tanimlarsin...ne kadarlik alişveriş yapacagina gore..sonra o limit senin istegine gore 1saat 2saat 1gün v.b içinde otomatik oalrak sıfırlanır ve de sanalkart hesabında kalan limit normal kredi karti limiteine tekrar eklenir..
ama şoyle bişey mesela 1000tl lik alişveriş 10taksitle yapacaksin...
kartin limitide 5000tl mesela...
1000tl sanal karta attiginda kartin limiti otomatik olarak taksitli aldıgın ürünün ilk odeme tarihine kadar 400o tl olarak kalir...
gelecek ay taksitleri odedikçe 4100-4200-4300 ve en son taksiti odediginde ise 5000 tl ye tamamlarinr...

sen hangi kartı kullanıyorsun?
ben maximumda en fazla 48 saat limit süresi biliyorum, ayrıca alışveriş sırasında sanal karttan çektiğin limit direk olarak limit sıfırlandıktan sonra normal kredi kartının hesabına geçer
sanal kart o kadar uzun süre açık kalamıyor malesef ve bazı siteler sanal kartlara taksit yapmak istemiyorlar(büyük şirketler dışında)

arkadaşlar normal kredi kartı ile internet üzerinden yapılan alışverişlerle sanal kartla yapılan alışverişleri karıştırmayalım bazı arkadaşlar konuyu hala kavrayamamışlar ve yanlış bilgi veriyorlar, ayrıca bankalardaki görevliler de bu konuda sandığınız kadar bilgili değiller aynı türk telekomun görevlileri gibi
gözünüzün önünde daha önce bu deneyimi yaşamış olan bir arkadaşınız olursa alışverişiniz daha güvenli olur

xtremevisual.com

1833 Mesaj
30 Mayıs 2009; 23:52:51 

Arkadaşlar kısacası şöyle sanal kart olduğunu unutun ve normal kredi kartı gibi alışverişinizi yapın, alacağınız ürünün fiyatı ne ise sanal kartta o olmalı, taksit miktarı değil, ürünün toplam fiyatı, kredi kartınızla o firmanın ne avantajı varsa hiç bir fark olmadan kullanmış olacaksınız. Sanal kartı şu şekilde düşünebilirsiniz, cep telefonunuzdan gizli numara ile aramak veya numara göstererek aramak, yani numaranızı gizlesenizde açsanızda aynı tarifede aynı koşullarda kullanıyorsunuz, sanal kartta kredi kartınızın numarasını gizliyor ve güvenilirliğini sağlıyor. Farklı bir kart yok sadece farklı bir kart numarası var.

Facebook Fotoğraf Sayfam
Flickr Fotoğraf Sayfam

402 Mesaj
31 Mayıs 2009; 0:03:36 

quote:

nihattr Tarih 30 Mayıs 2009; 21:01:08
Sanal karta taksit yapılmıyor diye biliyorum. Eğer yapılıyorsa taksit günü kartta yeterli limt yoksa muhtemelen eksiye düşmüş bir rakam göreceksiniz. 1-2 defa yaşadım Garanti sanal kart ile ama böyle bir şeyi yapmaları için sözleşme onaylıyorsunuz ve her ay çekileceğini kabul ediyorsunuz.

Söz gelişi maximum karta bağlı sanal kart ile taksitli bir alımda: mal bedeli 600 TL ve 6 taksit yapılmış olsun. Bu durumda: Siz her ihtimale karşı 610TL limiti sanal kartınıza aktarmak istediğinizi yazıyorsunuz.(Ben internetten işlem yapıyorum), Cep telefonunuza bir şifre geliyor bunu ve paranın sanal kartta kalacağı süreyi ve internet şifrenizi giriyorsunuz. Sanal karta 610 TL limit aktarımı yapılıyor. Alım yaptığınız firma ödeme işlemlerini sanal kart bilgilerinizi girerek yapıyorsunuz. mal bedeli 600 TL si satıcı firmaya banka tarafından aktarılıyor.. (komisyon yok farzedelim) onun ödemesi tamamlanıyor. Sizin tesbit ettiğiniz süre içinde(Ben 1 saati tercih ediyorum) 10 TL maximum kart limitinize iade ediliyor. 600 TL ise maxsimum kart limitiniz den düşülüyor. Sanal kartınız ile yaptığınız bu alım her hesap kesiminde gelen maximum kart extrenizde :

100 TL xxx alımı 1/6 taksiti (............ no lu sanal kart işlemi) olarak gözükecek.

Siz 6 ay maximum kart extrenizde gözükecek olan bu 100 TL yi ödeyeceksiniz. Kısaca olay bu şekilde akıyor. Ben bu yöntemi çok emniyetli buluyor ve uzun bir süredir kullanıyorum.

Tüm bu işlemleri bir aktarım yapmadan daha kısa bir şekilde maximum kartınız ile de yapabilirsiniz ama kart bilgileriniz bir şekilde kötü niyetli insanların eline geçerse limitiniz kadar bir risk altında olursunuz. Kolay gelsin

140 Mesaj
31 Mayıs 2009; 0:21:58 

quote:

Orjinalden alıntı: achfighter

sen hangi kartı kullanıyorsun?
ben maximumda en fazla 48 saat limit süresi biliyorum, ayrıca alışveriş sırasında sanal karttan çektiğin limit direk olarak limit sıfırlandıktan sonra normal kredi kartının hesabına geçer
sanal kart o kadar uzun süre açık kalamıyor malesef ve bazı siteler sanal kartlara taksit yapmak istemiyorlar(büyük şirketler dışında)

arkadaşlar normal kredi kartı ile internet üzerinden yapılan alışverişlerle sanal kartla yapılan alışverişleri karıştırmayalım bazı arkadaşlar konuyu hala kavrayamamışlar ve yanlış bilgi veriyorlar, ayrıca bankalardaki görevliler de bu konuda sandığınız kadar bilgili değiller aynı türk telekomun görevlileri gibi
gözünüzün önünde daha önce bu deneyimi yaşamış olan bir arkadaşınız olursa alışverişiniz daha güvenli olur

ben maximum - world card kullnaıyorum...internet şubelerini ve de sanal cardlarini da kullanıyorum...
ben maximum kart için 48saatten fazla limit sürei oldugunu soylemedim zaten...
sanal karttan çektigin miktar düşülerk normal k.karti hesabnina geçer...aynı normal karttan taksit yaptiginda da satin alinan ürünün tüm ücreti kart limitinden düşer...sonra taksitini odedigin kadar kart limiti aydan aya yükselir...sanal kart da onun gibidir...normal kredi kartinin taşidigi tüm özellikleri taşir..
sadece elinde plastik bi kart yoktur.. bence de arkadaslari yanliş bilgilendirmeye gerek yok achfighter nickli arkadasim...
sadece büyük şirketler değil o bankanın kredi kartinin avantajlari olan bir şirkette alişveriş yaptigin zaman ayni avantajlar((taksit,puan vs.)sanal kart içinde geçerlidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kertenkele16 -- 31 Mayıs 2009; 0:23:16 >

2156 Mesaj
8 Haziran 2009; 18:23:01 

Son iki cevabı gördüm de anladığım kadarıyla bunlar kredi kartına bağlı. Sadece vadesiz banka hesabına bağlı sanal kartlarda böyle bir şansımız var mı yok mu anlayamadım. Ben Garanti kullanıyorum ama sanırım olmuyor.

10016 Mesaj
8 Haziran 2009; 18:46:37 

Küçük harcamalarınız varsa havale daha hesaplı bence

Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği
A State Of Trance Fan

3267 Mesaj
8 Haziran 2009; 22:06:37 

Aslında büyük harcamalarda %3-%5 havale indirimi olduğu için daha hesaplı oluyor havale ile ödemek..
quote:

Orjinalden alıntı: TryAgain

Küçük harcamalarınız varsa havale daha hesaplı bence

140 Mesaj
14 Haziran 2009; 14:29:54 

quote:

Orjinalden alıntı: nihattr

Son iki cevabı gördüm de anladığım kadarıyla bunlar kredi kartına bağlı. Sadece vadesiz banka hesabına bağlı sanal kartlarda böyle bir şansımız var mı yok mu anlayamadım. Ben Garanti kullanıyorum ama sanırım olmuyor.

evet kredi kartina bagli bunlar..vadesiz hesap kartlari hakkinda tam kesin bilgim olmamakla birlikte sanırm taksit olanagı v.s bişey bulnmuyor..

402 Mesaj
14 Haziran 2009; 16:01:43 

Daha önce, vedesiz mevduat hesabına bağlı Garanti sanal kart da kullandım. Para aktarımı ve iadesi bu sefer vadesiz hesaptan yapılıyor. Her işlem kredi kartına bağlı sanal kartta olduğu gibi, bir fark yok. Benim kullandığım zaman taksit olayı yoktu şimdi nasıl bilmiyorum Sağlıkla kalın

1132 Mesaj
14 Haziran 2009; 20:54:38 

Sanal kredi kartı en güvenli yöntem. Paypal den bile güvenli. 5-6 yıldır kullanıyorum. Öyle bir hale geldimki artık herşeyi internetten alır oldum.Daha ucuza geliyor. Şimdide Çin deki alışveriş sitelerine takılıyorum.

İnternetten Para Kazanmak İstiyor Fakat Bireysel bir İnternet Kullanıcısıysanız, goomass.com sitesine bir göz atın.

272 Mesaj
5 Temmuz 2009; 9:46:08 

sanal kartı ayrı bı ek kredı kartı gıbı dusunun.ayrı cv2 sı ayrı sıfresı ve ayrı numası ve ayrı son kullanma tarıhı var.kartınızın lımıtı nekadar ıse onun lımıtını de okadar ayarlıyabılıyorsunuz.cok guvenlıdır.kullanılmadıgı zamanlar lımıt 1 tl de bırakılabılır.0.001 bıle bırakabılırsınız.dıyelım 1000 tl lık taksıtlı harcama yapcaksınız kartınızı 1001 tl ye cıkartıp alıyorsunuz ve otomatıkman lımıtınız 1 e dusuyor.ekstre borcunuzda ana kartınıza yatıyor

128 Mesaj
3 Ocak 2010; 7:11:36 

Bir arkadaş yazmış ama kimse ona cevap vermemiş. Şimdi şu nasıl oluyor tam bilen biri açıklarsa sevinirim.

Diyelim sanal kartla taksitli alışveriş yaptım (işbankası) 100 tl lik birşeyi 10 taksitle aldım. Sanal karta 100 tl yatırdım alışverişimi yaptım ilk 10 tl gitti. Ama burda sorun şu geri kalan 90 tl yi en fazla 48 saat içinde ana hesaba yatırıyor işbankasında. Diğer bankaları bilmiyorum. Peki satın alım yaptığım sistem günü geldiğinde 2. taksidi sanal kartımdan almak istediğinde ne olacak ? ben tutup gün gün takip edip taksidi keseceği 48 saatin denk geldiği günlerimi hesaplayacağım yoksa bu konuda bir püf noktası varmı. (mesela ana karttan her taksit zamanı otomatik olarak sanal karta para yatırılıp geri alınması gibi)

510 Mesaj
3 Ocak 2010; 14:18:55 

Bende maximum kredi kartı kullanıyorum .3D Secure ile ödeme yapıyorum bir sorun yaşamadım.Tabi güvenilir sitelerde kullanıyorum.

144 Mesaj
3 Ocak 2010; 15:03:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Haviye

Bir arkadaş yazmış ama kimse ona cevap vermemiş. Şimdi şu nasıl oluyor tam bilen biri açıklarsa sevinirim.

Diyelim sanal kartla taksitli alışveriş yaptım (işbankası) 100 tl lik birşeyi 10 taksitle aldım. Sanal karta 100 tl yatırdım alışverişimi yaptım ilk 10 tl gitti. Ama burda sorun şu geri kalan 90 tl yi en fazla 48 saat içinde ana hesaba yatırıyor işbankasında. Diğer bankaları bilmiyorum. Peki satın alım yaptığım sistem günü geldiğinde 2. taksidi sanal kartımdan almak istediğinde ne olacak ? ben tutup gün gün takip edip taksidi keseceği 48 saatin denk geldiği günlerimi hesaplayacağım yoksa bu konuda bir püf noktası varmı. (mesela ana karttan her taksit zamanı otomatik olarak sanal karta para yatırılıp geri alınması gibi)

Bankaya talimat vermeden(olur mu bilmiyorum) öyle bir aktarım gerçekleşmez.

http://www.ustura2013.blogspot.com/

1067 Mesaj
21 Şubat 2010; 3:54:26 

Arkadaşlar, sanal kredi kartı ve sanal kartı karıştırmayın. Bir bankada kredi kartınız varsa sanal kredi kartı oluşturabilirsiniz. Ama o bankada sadece vadesiz hesabınız var ise ve kredi kartınız yok ise, sanal kart oluşturabiliyorsunuz. (örnek garanti bankası) Mesela sanal kart oluşturduk ama kredi kartımız yok, bu gibi durumlarda da taksitli alışveriş yapma imkanımız var mı? Eğer var ise nasıl olacak?

514 Mesaj
6 Ocak 2011; 22:53:00 

ben bu yazılanlardan şunu anladım diyelim ki 100 tllik bir şeyi 10 taksitle alacam sanal kartıma 120 tl aktardım diyelim bu 100 tl sanal karttan çekiliyor kalan 20 tl belli süre sonra tekrar asıl karta aktarılıyor.bundan sonra her hesap kesim tarihinde 10 tl asıl kredi kartından çekiliyor.yani her ay sanal karta 10 tl falan aktarmama gerekmiyor değil mi yeterki alısveriş yaptığım zaman sanal kartımda ürünün toplam bedeli kadar para bulunsun gerisi önemli değil anlaşılan.
doğru mu anlamışım?

I LOVE THIS GAME!

59 Mesaj
31 Mart 2011; 0:56:57 

Yurtdışı online alışverişlerde bankalar herhangi bir komisyon alıyor mu?

2336 Mesaj
17 Nisan 2011; 12:40:41 

Evet, tüm konuyu okudum bende bunun cevabını merak ediyorum?

Garanti sanal kartım var, (normal kredi kartım yok)
Diyelimki 1000 liralık bir ürünü 10 taksit ile almak istiyorum. Yukarıdakilerden ve yapmış olduğum olumsuzlukla sonuçlanan alışveriş denemelerinden anladığım kadarıyla hesapta 1000liranın bulunması gerekiyor.

Şimdi benim bu durumda hesabımdan 100 lira mı çekilecek yoksa 1000 liranın tamamı mı çekilecek?

o paranın 900 lirasını alışverişten sonra kullanma imkanım olabilecek mi? yoksa banka onu <haciz yada rehin> mi edecek?

Sanırım bu daha açık oldu.

quote:

Orijinalden alıntı: «WhiSKy»

Arkadaşlar, sanal kredi kartı ve sanal kartı karıştırmayın. Bir bankada kredi kartınız varsa sanal kredi kartı oluşturabilirsiniz. Ama o bankada sadece vadesiz hesabınız var ise ve kredi kartınız yok ise, sanal kart oluşturabiliyorsunuz. (örnek garanti bankası) Mesela sanal kart oluşturduk ama kredi kartımız yok, bu gibi durumlarda da taksitli alışveriş yapma imkanımız var mı? Eğer var ise nasıl olacak?

Apple Macbook Air 13 i5 1.8Ghz - 4GB Ram 128SSD - - - Apple iPad 2 Wifi 16GB - - - Apple iPhone 5 16GB + iPhone 4S 16GB - - - Chrysler 300C - 3.0 CRD /

2156 Mesaj
17 Nisan 2011; 15:06:27 

Banka rehin falan alacaksa o zaman taksitli almanın hiçbir mantığı olmaz ki. Ha bazen taksitli fiyatı daha düşük olabiliyor ama çok az.
Bence sanal kartlarda da eksiye düşme bulunduğundan dolayı gerekirse eksiye düşer. Ona göre bankanın yaptırımları olabilir.

Hala deneyen yok mu gerçekten merak edilen bir konu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

697 Mesaj
22 Nisan 2011; 11:26:39 

Merhaba Bu Sanal Kartın Yıllık Ücreti Oluyor mu Bilgisi Olan varmı

3924 Mesaj
22 Nisan 2011; 15:57:00 

quote:

Orijinalden alıntı: karqasa

Merhaba Bu Sanal Kartın Yıllık Ücreti Oluyor mu Bilgisi Olan varmı

Sanal kart, mevcut kredi kartını kullanmak istemeyen ve internet bankacılığı kullananlar tarafından, internet üzerinden oluşturuluyor. En azından ben böyle kullanıyorum. Ücretine gelince ücretsiz, istediğinde iptal edip yenisini oluşturabiliyor ve istediğin kadar limit atayabiliyorsun.

edit; imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 22 Nisan 2011; 16:00:20 >

Lütfen tanımadığınız kişilere hitaben yazdıgınız mesajlarınızda, Dostum, Dayı, Hacı, Reis gibi hitaplar kullanmayınız, Teşekkürler.

2 Mesaj
20 Mayıs 2011; 20:01:08 

ya bişe sormak istiyorum bende hsbc advantage campus kart var. limitim 750 tl ve internetten 1346 liraya bir fotoğraf makinesi almak istiyorum bu sanal kart limitini 1500 tl yapabiliyor muyum ? yoksa asıl kart limitinin altında mı olması gerek ?

3924 Mesaj
21 Mayıs 2011; 15:58:35 

quote:

Orijinalden alıntı: fatihkucuk1114

ya bişe sormak istiyorum bende hsbc advantage campus kart var. limitim 750 tl ve internetten 1346 liraya bir fotoğraf makinesi almak istiyorum bu sanal kart limitini 1500 tl yapabiliyor muyum ? yoksa asıl kart limitinin altında mı olması gerek ?

Asıl karttaki limitin kadar kullanabilirsin

Lütfen tanımadığınız kişilere hitaben yazdıgınız mesajlarınızda, Dostum, Dayı, Hacı, Reis gibi hitaplar kullanmayınız, Teşekkürler.

48 Mesaj
10 Ağustos 2011; 9:57:07 

Arkadaşlar teşekkür ederim. Bende sanal kartla kasko ödemesi yapmaya başladım ama limiti en fazla 48 saat tanımlayabiliyorsunuz (maximum kartta). Provizyon alabilmeleri için o gün kartıma kaskonun tüm bedelini 1100TL aktardım, 24 saatte süre verdim. Sigortam.net provizyon aldı sonra limitim sıfırlandı. Aceba kartıma her ay taksitller için limit tanımlamam gerekir mi diye düşünürken yorumlarınızı okudum. Bekledim, şimdi kontrol ettim arkadaşın söyediği gibi taksitler sanal kart değilde kredi kartı ekstresinde gözüküyor ve her ay çekiliyor. Sonuç; Taksitle alışveriş yapacaksanız ürünün tüm tutarı kadar limiti tnaımlıyorsunuz (süreli), firma satışı yapıyor ve sizin limitiniz verdiğiniz süre sonunda sıfırlanıyor ama taksitleriniz çekilmeye devam ediyor. Slm.

3924 Mesaj
10 Ağustos 2011; 12:39:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Hidiremmi

Arkadaşlar teşekkür ederim. Bende sanal kartla kasko ödemesi yapmaya başladım ama limiti en fazla 48 saat tanımlayabiliyorsunuz (maximum kartta). Provizyon alabilmeleri için o gün kartıma kaskonun tüm bedelini 1100TL aktardım, 24 saatte süre verdim. Sigortam.net provizyon aldı sonra limitim sıfırlandı. Aceba kartıma her ay taksitller için limit tanımlamam gerekir mi diye düşünürken yorumlarınızı okudum. Bekledim, şimdi kontrol ettim arkadaşın söyediği gibi taksitler sanal kart değilde kredi kartı ekstresinde gözüküyor ve her ay çekiliyor. Sonuç; Taksitle alışveriş yapacaksanız ürünün tüm tutarı kadar limiti tnaımlıyorsunuz (süreli), firma satışı yapıyor ve sizin limitiniz verdiğiniz süre sonunda sıfırlanıyor ama taksitleriniz çekilmeye devam ediyor. Slm.

Sanal kartta limit sadece hesaptan fazla para çekilmesini önlemek içindir, alış verişi yaptıktan sonra taksitler ana kart üzerinden işlem görür.

1675 Mesaj
6 Şubat 2012; 21:24:32 

HORT! Kusura bakmayın

Bu sanal kartı sadece kredi kartına mı bağlayabiliryoruz? Benim Yapı Kredi'de hesabım var, bununla etkileşime geçirebilir miyim alsam?

Bir de bu karta alış verişten önce mi para yüklemem gerekiyor, yoksa sonra mı?

[-PS4-]

PSN ID: UGURUYANİKER

3924 Mesaj
6 Şubat 2012; 22:22:07 

quote:

Orijinalden alıntı: uguruyaniker

HORT! Kusura bakmayın

Bu sanal kartı sadece kredi kartına mı bağlayabiliryoruz? Benim Yapı Kredi'de hesabım var, bununla etkileşime geçirebilir miyim alsam?

Bir de bu karta alış verişten önce mi para yüklemem gerekiyor, yoksa sonra mı?

Bildiğim kadarı ile sanal kartı Internet bankacılığı ve kredi kartı kullananlar oluşturabiliyor, (veya ben öyle biliyorum) yani bankadan verilen bir şey değil, sen hesabına girip kendine bir sanal kart oluşturup limit belirliyorsun.
2. soruna gelince tabii ki alışveriş yapmadan önce atayacaksın ki banka onay versin, aynı kredi kartı ile alış veriş yaparken olduğu gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 6 Şubat 2012; 22:24:25 >

1675 Mesaj
6 Şubat 2012; 22:24:43 

quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

Bildiğim kadarı ile sanal kartı Internet bankacılığı kullananlar oluşturabiliyor, (veya ben öyle biliyorum) yani bankadan verilen bir şey değil, sen hesabına girip kendine bir sanal kart oluşturup limit belirliyorsun.
2. soruna gelince tabii ki alışveriş yapmadan önce atayacaksın ki banka onay versin, aynı kredi kartı ile alış veriş yaparken olduğu gibi

Yani normal kredi kartları gibi önce alışveriş yapıp bir sonraki ay değil. Aynı havale gibi, para varsa alıyorsun yoksa yüklüyorsun?

[-PS4-]

3924 Mesaj
6 Şubat 2012; 22:30:29 

Bahsettiğin gibi bir sistem varmı bilmiyorum, ben yaklaşık 10 yıldan bu yana internet bankacılığı üzerinden kredi kartımdan sanal kart oluşturarak kullanıyorum alış verişten sonra harcanan miktar kredi kartına aktarılıyor.

1675 Mesaj
6 Şubat 2012; 22:38:29 

O zaman benim yarın bankaya uğramam lazım. eBay'den başka şekilde alamıyoruz değil mi?

[-PS4-]

6 Mesaj
26 Şubat 2012; 21:12:43 

ben eğer taksitli alışveriş yaparken zaten alacağım şey miktarı kadar sanal kartıma aktarmak zorundaysam direkt hepsini verip alırım ne anlamı kaldı? taksit süresi gelene kadar karttaki parayla oynama yapamıyor muyum yani?

3924 Mesaj
26 Şubat 2012; 22:03:54 

quote:

Orijinalden alıntı: eaglednz

ben eğer taksitli alışveriş yaparken zaten alacağım şey miktarı kadar sanal kartıma aktarmak zorundaysam direkt hepsini verip alırım ne anlamı kaldı? taksit süresi gelene kadar karttaki parayla oynama yapamıyor muyum yani?

Şöyle anlatayım taksitle 1500 liralık bir ürün alacaksın diyelim, sanal kartında 1500 lira limit yoksa satın alamıyorsun, satın alma işleminden sonra limiti istediğin rakama indirebiliyorsun. Burada amaç esas kredi kartını Internet ortamında kullanmamak herhangi bir aksilik (izinsiz kullanım, kopyalama vs.) durumda zararını belirlediğin limit ile sınırlamak.

6 Mesaj
26 Şubat 2012; 23:57:07 

quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

Şöyle anlatayım taksitle 1500 liralık bir ürün alacaksın diyelim, sanal kartında 1500 lira limit yoksa satın alamıyorsun, satın alma işleminden sonra limiti istediğin rakama indirebiliyorsun. Burada amaç esas kredi kartını Internet ortamında kullanmamak herhangi bir aksilik (izinsiz kullanım, kopyalama vs.) durumda zararını belirlediğin limit ile sınırlamak.

yani o zaman ben 1500 liralık malı 10 taksitle almak için sanal kartıma 1500 lira aktarıp satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra o parayı çekip sadece taksit zamanları 150şer lira aktararak işlemimi sürdürebilirim? doğru mu anlamışım?

3924 Mesaj
27 Şubat 2012; 9:42:06 

quote:

Orijinalden alıntı: eaglednz
yani o zaman ben 1500 liralık malı 10 taksitle almak için sanal kartıma 1500 lira aktarıp satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra o parayı çekip sadece taksit zamanları 150şer lira aktararak işlemimi sürdürebilirim? doğru mu anlamışım?

Aynen öyle, hatta sanal kredi kartını kredi kartından oluşturdu isen (Kredi kartı olmadan sadece sanal kart varmı bilmiyorum) alışveriş sonrasında tekrar limit atamana gerek yok, çünkü alışverişten sonra o taksitler ana kredi kartına geçiyor.

702 Mesaj