- x
AĞDA GÖRÜLÜYOR...İNTERNETE GİRMİYOR
27 Cevap97814 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

189 Mesaj
21 Haziran 2005; 0:47:04 

AĞA BAĞLI BİLGİSAYAR AĞDAN KULLANILAN PROĞRAMLARI KULANABİLİYOR.

FAKAT İNTERNETE GİRMİYOR BUNUN SEBEPLERİ NE OLABİLİR.

TEŞ.

150 Mesaj
21 Haziran 2005; 9:34:01 

otamatik ip vermeyi denediniz mi?

189 Mesaj
21 Haziran 2005; 21:35:31 

evet otomatik IP verdik ağa girebiliyor.

internete giremiyor.

yokmu yardım ediveren.

5 Mesaj
22 Haziran 2005; 1:21:16 

arkadaşım yardımcı olmaya çalışayım

1. ethernet kartını kaldır ve yeniden kur. (eğer gerekiyorsa kartını değiştir)

2. eğer xp kullanıyorsan güv.duvarınına bi bak.

3. modemini kotrol et. (diğer makinalarda da yok ise)

4. otomatik ip alsın makinan elle ip numarası verme!

eğer bunları denedinde olmadımı internetsiz bi hayatın olucak demektir
:p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enenkomik -- 22 Haziran 2005, 1:22:45 >

123 Mesaj
23 Haziran 2005; 10:04:36 

Dostum, internete giremiyorsa bunun iki sebebi olabilir. birincisi ya bulunduğunuz ağ üzerinde internet çıkışı yoktur. ikincisi de, eğer bir internet çıkışı varsa sizin bilgisayarınızın ya da kullandığınız username'in internet için izni yoktur.
bulunduğunuz ağ üzerindeki yapıyı daha net belirtirseniz sorununuzun çözülmesi çok daha kolay olur.

Öldük ölümden birşeyler umarak
Bir büyük boşlukta bozuldu büyü
Dal demeti kuş tüyü
Nasıl hatırlamazsın o türküyü
C.S.Tarancı

180 Mesaj
23 Haziran 2005; 19:11:51 

Bi de Adsl kullanıyosan

DNS ayarları İnternete giren makinayla aynı olması lazım

I Want to love you forever

160 Mesaj
23 Haziran 2005; 20:13:03 

Herşey tamamsa , FIREWALL bırakmıyor olabilir.Bu konuda biz çok sıkıntı çektik , saatler sonra firewall 'dan kaynaklandığını bulduk ,sizin sorununuz da benzer olabilir...

82 Mesaj
23 Haziran 2005; 21:55:43 

dns numaralarını bir kontrol et cunku turk telekom dns numaralarını değiştiriyor durmadan

432 Mesaj
25 Haziran 2005; 17:37:14 

biraz ayrıntı vermen lazım. sen şirkette domain yapısı içerisindemisin yoksa evde kurduğun networkte 2 bilgisayardan mı bahsediyosun. fiziksel yapıdan biraz bahsetmen lazım. yukarıda yazılanlardan dns ve gateway çözümün olabilir.

MCSE+S+M, MCTS, MCITP, MCT,
CompTia A+,CCNA, ASP, APS, AIS, ASE, MASE, HPCI

2204 Mesaj
26 Haziran 2005; 13:00:25 

quote:

Orjinalden alıntı: maniaq

biraz ayrıntı vermen lazım. sen şirkette domain yapısı içerisindemisin yoksa evde kurduğun networkte 2 bilgisayardan mı bahsediyosun. fiziksel yapıdan biraz bahsetmen lazım. yukarıda yazılanlardan dns ve gateway çözümün olabilir.

sorun büyük ihtimalle getaway den kaynaklanıyor arkadaşın dediği gibi. en çok unutulun ayrıntıdır.

...

383 Mesaj
30 Haziran 2005; 23:20:56 

YAW BENDE BUNU SORACAKTIM 1 HAFTADIR BENİMDE AYNI SORUN VAR.HER GUN BİLGİSAYARLARI YENİ BAĞLANTI OLUŞTUR YAPARAK İNTERNETE GİRİYORUM.ABİMLE BEN İKİ BİNA ARASI KABLO CEKTİK VE BİLGİSAYARLARI BAĞLADIK.VE ADSL Yİ ORTAK KULLANIYORUZ.4 AYDIR HİÇBİR SORUN YOKTU.SON BIR HAFTADIR ABİM İNTERNETE GİRİYOR.BEN GİREMİYORUM.BAKIYORUM AĞ BAĞLANTIM VAR.ONUN BİLGİSAYARINA GİREBİLİYORUM.AMA İNTERNET YOK.ONUN VE BENİM GÜVENLİK DUVARI KAPALI.BENİM İP ADRESİM ELLE AYARLADIM.ABİM HER GÜN AĞ BAĞLANTILARIMDAN YENİ BAĞLANTI OLUŞTUR YAPIYOR.ONDAN SONRA BEN İNTERNETE GİREBİLİYORUM.NE YAPTIMSA OLMADI.GATEWAY VE FREEWAL NE AÇIKLAYABİLİRMİSİNİZ.

Üzülme.Bir şey istediğin zaman olmuyorsa ya daha iyisi olacağındandır yada olmaması gerektiği içindir.Hz.Mevlana

360 Mesaj
1 Temmuz 2005; 1:08:10 

arkadaşım bi router modem üzeride nete girmek istiyorsan. modemin ip adresini ağ bağlantısındaki dns nosunun yerine yaz sornunun çözülecektir genelde modemlerin dns noları kendi ip nolarıdır.

eyer bunu yaptığın halde olmuyorsa

internet explolere sağ tıkla özellikler>bağlantılar>yerel ağ ayarları na gir ordati tüm tik işaretlerini kaldır.

7 gün 24 saat online bilgisayar destek:
MSN: cellooo@cellooo.net

114 Mesaj
3 Temmuz 2005; 17:00:19 

quote:

Orjinalden alıntı: karizma1234

AĞA BAĞLI BİLGİSAYAR AĞDAN KULLANILAN PROĞRAMLARI KULANABİLİYOR.

FAKAT İNTERNETE GİRMİYOR BUNUN SEBEPLERİ NE OLABİLİR.

TEŞ.

ANA bilgisayar yada server internet bağlantısını senle paylaşmamış olabilir.

İmzanız kural dışı.

383 Mesaj
3 Temmuz 2005; 17:57:20 

AMA HER GÜN ABİM AĞ KURULUM SİHİRBAZINI ÇALIŞTIRIYOR VE İNTERNETİ BENİMLE PAYLAŞILIYOR.ASIL SORUN ABİMİN BİLGİSAYARI YANİ ANA BİLGİSAYAR BİLGİSAYARI YENİDEN BAŞLATINCA HERŞEYE YENIDEN BAŞLIYORUZ.

Üzülme.Bir şey istediğin zaman olmuyorsa ya daha iyisi olacağındandır yada olmaması gerektiği içindir.Hz.Mevlana

2614 Mesaj
3 Temmuz 2005; 21:15:33 

quote:

Orjinalden alıntı: selmanla1

AMA HER GÜN ABİM AĞ KURULUM SİHİRBAZINI ÇALIŞTIRIYOR VE İNTERNETİ BENİMLE PAYLAŞILIYOR.ASIL SORUN ABİMİN BİLGİSAYARI YANİ ANA BİLGİSAYAR BİLGİSAYARI YENİDEN BAŞLATINCA HERŞEYE YENIDEN BAŞLIYORUZ.

abinin bilgisayarinda deepfreeze veyahut goback tarzi bir program kurulumu ?

Bazıları dinler..
Bazıları üretir...
Bazıları ise müziği yaratır!
R.I.P Chuck Schuldinler (1967-2001)

114 Mesaj
4 Temmuz 2005; 0:31:35 

quote:

Orjinalden alıntı: selmanla1

Modemi kendi bilgisayarına bağla,yani ana bilgisayar seninki olsun

İmzanız kural dışı.

465 Mesaj
11 Mayıs 2007; 11:45:22 

bizimde labaratuarda internet sorunumuz var.
internet hızımız gayet güzeldi. anacak ne olduysa iki gündür bağlanamıyoruz. modeme ping atıyor sorun yok donanımsal bir problem ya da ip numaralarında da sorun yok.
ama internete grdiğimizde sunucu bulunamıyor uyarısı veriyor.

111 Mesaj
16 Kasım 2008; 18:49:16 

arkadaşlar bendede aynı hata vardı.bağlantı var ama internete giremiyodum.ip adreslerini değiştirmiştim.sorun ondanmış.

otamatik otomatik ip adresi aldım sorun çözüldü

1 Mesaj
23 Ocak 2010; 13:33:45 

arkadaşlar benm telefon samsung M3200 geçen yaz turkcell kntür yediği için internetti sildim ama yeniden girmek istiyorum bana acil yardım edebilirmisiiz???

1 Mesaj
3 Mayıs 2011; 9:42:47 

SLM ARKADAŞLAR BU SITEYI YENI BULDUM BILGISAYARIM NETE GIRMIYOR SMİLE ADSL KULLAN MAYA BAŞLADIM BIR HAFTA SONRA MODEMIN NET IŞIGI YANMAMAYA BAŞLADI MODEMI TEKRAR KURDUM ŞUAN BAGLANTI VAR DIYOR YANLIZ NETE GIRMIYOR NET SAYGASINI ACTIGIMDA SAYFA GÖRÜNTÜLENEMIYOR DIYOR VE ARAMA KUTUSUNDA BIR TAKIM KOTLAR CIKIYOR(212,175,13,113) GIBI BILEN VARSA SORUNUN NE OLDUGUNU LUTFEN YARDIMCI OLSUN NETSIZ HAYAT KAFAMA VURDU

ens

1 Mesaj
15 Mayıs 2011; 15:22:54 

konu biraz hortladı ama kusura bakmazsınız inşAllah . Abiler benin bilgisayarda internete girmiyor. Modem de DNS ışığı yanıyor bilgisayar bağlı diyor ama sitelere giremiyorum. W7 de DNS sunucu bulunamadı diyor. DNS veriyorum ulaşılamıyor diyor. Modem direk benim pc ye bağlı kimseyle paylaşım yok modemde tek ben bağlıyım yani :D

3 Mesaj
13 Temmuz 2011; 8:31:12 

quote:

Orijinalden alıntı: CELLOOO

arkadaşım bi router modem üzeride nete girmek istiyorsan. modemin ip adresini ağ bağlantısındaki dns nosunun yerine yaz sornunun çözülecektir genelde modemlerin dns noları kendi ip nolarıdır.

eyer bunu yaptığın halde olmuyorsa

internet explolere sağ tıkla özellikler>bağlantılar>yerel ağ ayarları na gir ordati tüm tik işaretlerini kaldır.

büyük sevaba girdin sağolasın...

815 Mesaj
21 Kasım 2011; 20:03:32 

Arkadaşlar bende garip bir durum yaşıyorum tam bir komedi. modemim masaüstü bilgisayarıma bağlı. laptop umuda aynı modeme bağladım. laptoptanda masaüstünden de internete girebiliyorum. fakat laptop umda chrome tarayıcısı üzerinden nete bağlanamıyorum girmiyor. internet explorerla giriyor. normal masaüstümdeki takılı kabloyu laptop a takınca chrome danda giriyor. ne iş anlamadım.

12 Mesaj
25 Kasım 2011; 13:34:51 

Eğer MAC adresini değiştirdiyseniz düzeltiniz. Mac adresini Windows XP de Ağ Bağlantılarım-sağ tuş- özellikler- Yerel Ağ Bağlantısı-çift tıkla- özellikler-yapılandır-gelişmiş-Network Adress - YOK işaretleyin. Deepfreeze vb. programların kapatmayı unutma. Eğer yine bağlanmıyorsa ethernet kablolarının uçlarını yeniden çak. eğer yine düzelmiyorsa başlat-çalıştır-cmd-ipconfig yaz eğer ip adresi alıyorsa modeminin ip havuzunda sorun yok demektir modeminde firewall açıksa kapat zaten bi işe yaramıyor.

74 Mesaj
23 Ocak 2012; 16:58:12 

arkadaşlar benim bir samsung c270 *cep telefonum var ama internete bağlanmıyor yani bağlanmış gibi giriyor diyor ama sadece giriyor diyor girmiyor

101 Mesaj
13 Mart 2012; 14:32:38 

Arkadaşlar iki gün önce dell 5110 i5 işlemcili laptop aldım.Bilgisayarda sorun vardı.Birebir değişimini yaptılar.Ama yeni bilgisayarda internet olmasına rağmen internete bazen girmiyor.Sayfa bulunamadı hatası veriyor.Masaüstü ve ikinci bir laptop daha var onlarda böyle bir sorun yaşamadım.Bununla ilgili ne önerirsiniz?

880 Mesaj
27 Ocak 2013; 17:45:57 

benim d-smart internetim var ama aynı şey bendede oluo ışıklar yanıyo ama internet yk bi yardımcı olurmusunuz

http://imgur.com/a/1dE64
http://imgur.com/gFjBKfP,Tc4ilff,4T7Gatl,eNveaj4#0

30 Mesaj
9 Şubat 2013; 23:01:46 

bizim işyerindeki bilgisayarlardan bir tanesi ağı görüyor. ağda çalışıyor. hatta ping atıyor. sorun yok. ama internetteki hiçbir sayfaya girmiyor. explorerda, sayfa görüntülenemiyor yazısı cıkıyor. en altında sunucu bulunamıyor diyor.telekomun dns adreslerini kullanıyoruz.diger pc lerde sorun yok. Google Chrome da ise aşagıdaki hata cıkıyor.

Bu web sayfası kullanılamıyor
DNS araması başarısız olduğundan http://www.google.com.tr ana makinesindeki sunucu bulunamadı. DNS, web sitesinin adını İnternet adresine çeviren bir web hizmetidir. Bu hata çoğunlukla İnternet erişiminin olmamasından veya hatalı yapılandırılmış ağdan kaynaklanır. Yanıt vermeyen bir DNS sunucusu ya da Google Chrome uygulamasının ağa erişmesini önleyen bir güvenlik duvarı da bu hataya yol açabilir.
Aşağıda bazı önerileri görebilirsiniz:
Bu web sayfasını daha sonra yeniden yükle.
İnternet bağlantınızı kontrol edin. Kullanıyor olabileceğiniz tüm yönlendirici, modem veya diğer ağ cihazlarını yeniden başlatın.
DNS ayarlarınızı kontrol edin. Bunun ne anlama geldiğini bilmiyorsanız ağ yöneticinizle bağlantı kurun.
Şu adımları uygulayarak ağ tahminini devre dışı bırakmayı deneyin: İngiliz anahtarı menüsü > Seçenekler > Gelişmiş Seçenekler seçeneğine gidin ve "Sayfa yükleme performansını iyileştirmek için ağ eylemlerini tahmin et" öğesinin seçimini kaldırın. Bu işlem sorunu çözmezse, daha iyi bir performans için bu seçeneği tekrar belirtmenizi öneririz.
Google Chrome uygulamasını güvenlik duvarınızda veya virüsten koruma yazılımınızın ayarlarında izin verilen programlara ekleyin. Uygulama zaten izin verilen programlar arasındaysa izin verilen programlar listesinden silip tekrar eklemeyi deneyin.
Proxy sunucu kullanırsanız, proxy sunucunun çalışıyor olduğundan emin olmak için proxy ayarlarınızı kontrol edin veya ağ yöneticinizle bağlantı kurun. Proxy sunucu kullanmıyor olmanız gerektiğine inanıyorsanız, proxy ayarlarınızı düzenleyin: ingiliz anahtarı menüsü > Seçenekler > Gelişmiş Seçenekler > Proxy ayarlarını değiştir... > LAN Ayarları seçeneğine gidin ve "Yerel ağınız için proxy sunucu kullan" onay kutusunu seçin.
Hata 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED): Sunucunun DNS adresi çözümlenemiyor.

yardımcı olursanız ÇOK sevinnirim... :)

<10-HAGİ-10>
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Windows İşletim Sistemleri » Windows 7 » AĞDA GÖRÜLÜYOR...İNTERNETE GİRMİYOR
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344