Şimdi Ara

PARADIGM CLUB (BAŞKA KONU AÇMADAN BURADAN DEVAM EDELİM LÜTFEN) (196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.582
Cevap
22
Favori
220.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gizza

Xed dostum bilgi için cok tşk.ler ...

Ct100 yorumlarını inan bitirdm nette kalmadı ..gözlerm gitti ama böyle senin gibi Gerçek bir kullanıcı hele de kendi ülkenden birinden yorum alınca iş tabiki farklı..Çünkü her site kendi aldığı paraya göre reklam için şişirebilyor bazı markaları ..Ama Allah için CT100 ü kötüleyen de bir yer görmedm..

Beni en cok düşündüren Sub olayı dedğin gibi eger gereksiz ise düşünmem..taşıma olayı büyük dert.ben hem sinema hemde müzik için düşünüyorum ama yazdıkların müzik konusunda özellkle beni heyecanladırdı
    Millenia 2+1 yaklasık 1000 usd..aynı fiyata 5 adet CT100 alınabilyor baktgm kadarı ile.. Sub olayını düşünmüyorum çünkü apartmanda bir yere kadar..ama bazı kimselerde SUB olmadan olmaz tuzsuz yemek misali
    diyor..

Güç ve ses olarak 2 si de hemen hemen aynı gibi gözkyor ama millenia tabi görüntü olarak daha hoş..

araştırıken en son tesadüfen efsane SE 1 pakete rastladım.tabi gidersem hemen bakacagım 2 adet se1 + 1 SE center + 1 sub .....CT 100 ile aynı fiyata gelyor new york taki arkadsm söyledi..eğer bulursam sen ne tavsiye edersin? inan kafam cok karışık bu Paradigm adamı Paranoyak yapıyor gerceten
    her modeli ayrı bir özel ve güzel..

rica ederim. kesinlikle çok faydalı oluyor buradan paylaşımlar.

sub konusu kesinlikle dediğim gibi evet woofer'ın çapı yüksek o paraya göre ama tam anlamıyla home theater için. müzik için sesi bozan bir model bile diyebiliriz kanaatimce ancak buradaki kullanıcılar bana göre çok daha üst seviye olduğundan, değerlendirmeleri daha sağlıklı olacaktır. kendilerinin çok yardımını gördüm aldığım dönemde. bence kesinlikle sub olmadan başlanabilir her iki seri de.

SE 1 bir şey olmalı. sadece tasarımı bana biraz demode geliyor ki hem zevk konusu hem de sesin yanında lafı bile edilmez. benim içimde bir monitor 7 uhdesi var mesela hala. özellikle müzikte arayı açacaktır diye tahmin ediyorum ct100 ile. ancak ct100'ün bu kadar güzel olduğunu düşününce çok mutlu oluyorum. beklenti meselesi demek ki ama se 1 ile aynı fiyatsa ben de olsam kesinlikle onu tercih ederdim.

paradigm çok güzel bence de.

şimdiden güle güle kullan hocam. umarım isteğini karşılar tercihlerin.

• Tşk ederim fikirlerin ve temennilerin için.. Kısmetse Eylül de gideceğim umarım o zamana kadar kesin bir karar verebilirm. Tek sıkıntı uçakta nasıl hasarsız getrrebilrm
    Ct100 ün kolisi büyükmü yanıma alablirmym fikir vereblrsen memnun olurum. Sub olmadan belki 5 hoparlör kutu olarak ufak olur sinema ve müzik için ideal ama SE 1 alablrsem 2 book 1 center alacagım ..ozman da sinema olarak sağlklı olurmu sence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gizza kullanıcısına yanıt
    umarım hasarsız gelir. kutu çok büyük. en ve derinlik olarak bir fırına göre 10cm daha dar ama daha yüksek bir kutu diyebiliriz. ya da iki büyük valizin birleşimi gibi. sub olmazsa ne kadar olur boyu? sanıyorum yarıya iner. içini pek hatırlamıyorum kutunun açıkçası.

se 1 ile ilgili bilgiyi diğer kullanıcılar daha iyi bilir bence. nacizane fikrim ilk başta yeterli gelebilir. sonuçta arka hoparlörlerin etkisi öne göre daha az. yani daha basit bir çift alınabilir oraya sonradan ama diğer taraftan film izlerken de çevresel sesten mahrum kalmak söz konusu, arka çift gelene kadar.
  • O kadar büyük ise kutu bagaja vermek lazım

Bu arada SE1 sahibi arkadaşlar var ise fikir verebilirse sevinirim üretim yok ama sonucta adı üstüde Special Edition

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paradigm cinema 90 ct.arkadaşlar bu sistem nasıldır kullanan arkadaşlar yorumlarsa iyi olur bu sistemi almak istiyorum kullanacağım alan 16m2 ve onkyo tx.sr.608.amfimle kullanıcam
  • Alınık temiz eksiksiz studio s60 ve mini monitor(pm)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstadlar asagidan hangi bookshelfi tavsiye edersiniz?kullanim amacı %50-50 müzik-sinema(avr pio lx76)
    Paradigm mini monitor
    Dali mentor 2
    Dali ikon 2
    B&W dm 12
    Kef q300
    B&W 685

• ArGoDa kullanıcısına yanıt
    Paradigm ve B&W için bende aradayım, gelecek cevapları ilgiyle takip ediyor olacağım.
  • Çok temiz sıfır ayarında siyah paradigm mini monitor satılıktır. ilgilenen arkadaslar pm ile irtibata gecebilirler.
  • Arkadaşlar upgrade için Paradigm Monitor 9 v.7'leri satabilirim.İlgilenenler pm atabilir.

• Dostlar merhaba, hepinize gunaydin .Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir gün geçirmenizi dilerim.Bugün öğleden sonra 16-17:00 gibi, eve gider gitmez, kisaca yaptığım bir testi paylaşacağım. Yakin bir dostumun, denemem için yolladigi REGA DAC ile yaptığım dinletiler ve denemelerle ilgili edindiğim izlenimi sizlerle paylaşmaktan keyif duyacağim.Hoscakalin, sevgiler.

• Affan A kullanıcısına yanıt
    Sizi bu kadar heyecanlandırdığına göre baya iyi bir şey geliyor.
  • Saat 16,30 bekliyoruz...

Benim de Almanya dan Marantz sr 5008 haftaya c.tresi geliyor..Paradigm ile tamamlamak istyrum ama fiyatlar feci..ne yapacagım bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gizza

Paradigm ile tamamlamak istyrum ama fiyatlar feci..ne yapacagım bilmiyorum

Benim aklımın bir köşesinde B&W'de var seçenek olarak ama aynı durumdayız.
  • studio serisi çeyrek altın misali.Satan yok.Yoksa bende pusudayım temiz bir 2. el için
  • En son 05.2013 te audiophile de bir cc690 satılmış sayın archieduke tarafından.
  • Arkadaşlar selam Öncelikle, dilerim ki her biriniz en çok istediğiniz sistemlere kavuşun inşallah Bendeki Paradigm hayranlığı, bundan yaklaşık 10-12 sene öncesine dayanıyor.Eski Akusta, şimdiki Quad firması, vitrine 3 adet devasa boyda Subwoofer koymuştu, arkalarında 3 adet hava çıkışı vb...Bass sürücüsü dışarıdan gözükmüyordu , kutunun icersine gömulu, kasanin tam orta merkezindeydi ancak kusursuz bir işçiliği vardı ve iç çekip acaba büyüyünce bende de bunlardan olur mu derdim Sonra birkac yil sonra gittim ve orada demo odasında bana dinlettiler.Modelleri PS 1000-1200 idi.O süreçte ben Definitive PF-1500 TL almıştım, yaş da büyümüştu calisiyordum...O PS-1200 denen meret, o zamanlar eve dönüp Definitive PF-1500'ü satma karari verdirmisti bana Ilk defa öyle yumuşak ve kadife gibi bir bass duymuştum. Neyse bu ayri bir konu, geleyim asıl konuya

Ne zamandir şu DAC mevzusu kafami kurcaliyordu.Cunku tüm arsivimi Flac olarak indirip dinliyordum ve işin içine girdikce daha da gömüldüğümü farkettim.Tam boğulmak üzerine iken, bie dostum sağolsun, bende REGA DAC var, bir yollayım dene istersen bak bakalım, beklediğin gibi fark olacak mi, yada bu kadar kafayi yemeye değer mi diye

Yollamaz olaydı ve ben de o farkı görmez olaydım nolurdu sanki...Ben zaten gayet mutlu mesut kullaniyordum sistemimi hatta dac yokken bile, buralarda gittiğim bir sürü yerdeki sistemlere göre, daha çok memnundum kendi evimdeki sesten...

Fakat dostlar, DAC baglaninca ilk yaşadığım etki Wauw etkisi oldu.. Aslina bakarsaniz belki de % 10-15'lik bir fark olmustur en fazla ancak, bu yolda ilerledikçe, sesteki küçük değişimler, büyük farklar yaratiyor kanaatindeyim...Çünkü içersinde bulunduğumuz bu hobi ve memnuniyet, yuzdelik dilimlerle.ifade edilemeyecek tarzda.O kadarcik fark dahi, sese enteresan ve tarifi zor bir derinlik ve neden bilmiyorum bass larda müthiş bir fark yarattı. Hatta Subwoofera bile artık diyecek bişey bulamazken, belki de subwooferin asıl performansini o zaman gördüm...

Iyiki CDP'yi satmışim dedim direk. Ayni parcalari bir de flac olarak dinledigimde, isteyip de ulasamadigim sahne derinligine ve ses dogalligina eristim.Bu elbet eldeki cdp ile de orantili ancak bendeki sisteme göre kiyaslayip gördüğüm farklari dile getirmek istedim.
    Testi yaparken, ayni parçaları hem pc ye hem harddiskten direk transport olarak denedim.Yani amfinin arkasindaki bir girişe dacsiz girdim, diğer girise dac li.Biri harddisk digeri notebook...Her ikisinden de ayni.anda.ayni parcalara bastım ve elimde.amfinin kumandasi, sürekli geçiş yaptim iki giriş arasi...Iste o zaman olayin boyutunun daha farkli olduğunu da gördüm...Inanin insan gözü kapali.olsa dahi.anlar farkı kör testi dediğimiz yöntemle. Çünkü sahne ve bassin ötesinde, ciddi ama çok ciddi bir.cozunurluk farkı hissettim, enstrumanlarin çok daha detaylı ayrıştığını bariz isittim Dedim ki içimden, daha çok kurcalama yoksa sonu yok, durmasini.bil Zaten şu JL Audio'yu satacak olsam, sadece sisteme ilaveler yapmak için satarim herhalde...Bu işin sonu yokkk...

Rega DAC, fena yorumlar almamış bir dac nete baktığımda. Ancak hele ki demek dac konusunda çok iddiali ürünlerle denesek.ne olacak bilmiyorum. Aynı testi, yakin dostumdaki B&W 604 S3 ve Monitor audio rx-8 ile yaptigimizda bu etkiyi böyle bariz göremedik ve ikisi de soğudu sistemlerinden Paradigm'leri ilk defa dinlediler.bende ve şaşırdılar.Bu arada hem usb ile coaxial ile denedim, belli belirsiz bir fark var.ancak coax daha önde bana kalirsa, hissetttiriyor kendini.

Bu yazdıklarımı, her zamanki gibi yazdıklarım gibi düşünmenizi, sanki sesli düşünüyormusum da buraya yazmısim gibi farzedin dostlar.Ben ne bir.firmanin fanatiği olurum, ne bir futbol takımının. Neyden ne.kadar keyif aldiysam onu paylaştım sizlerle.Sizlerin sistemleri daha iyi de calabilir daha farkli da, bilemiyorum...Yarin birgün, daha beğendiğim bir sistem olur, gücümüz olursa onu alırız, hiçbiri babamizin oğlu değil ve parayi biz.kazanip aliyoruz...Dolayisiyla, hep söylerim bilirsiniz, bu Paradigm'lerde en ama en beğendiğim özellik, sesin enteresan dengeli olması.Bas-mid ve tiz.dengesidir beni bu kolonlara aşık eden...Ve şaşırtan sahnesi...Film izlerken bile, stereo oldugu halde, surround ses alıyorum resmen.Ve inanin, bu kolonlari kullanan NORMAL (benim disimdakiler) evine subwoofer almasina gerek yok gerçekten. Bazen ben dahi karistiriyorum acaba sub açık mi diye...

Isin özü, bunların hepsi dünyevi şeyler elbet...Sadece biraz daha keyifli vakit geçirmek ve günün stresini atma, belki de kendimizi odullendirme peşindeyiz o kadar...Allah Inşallah herkese, her konuda, gönlündeki tüm iyi dileklerini versin...Çok daha iyileri hepinizde olsun...

Sevgiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Affan -- 18 Temmuz 2014; 18:28:41 >

• Affan duşun ki bi rega da oldu m2 tech Young la xsabre ile t+e ile msb ile neler olur daha iyi kablolar daha iyi hoparlör Ler le bi hayal et

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Affan duşun ki bi rega da oldu m2 tech Young la xsabre ile t+e ile msb ile neler olur daha iyi kablolar daha iyi hoparlör Ler le bi hayal et

Abi bana onları hayal ettirme Sonum çok hayırlı olmayacak yoksa farkındayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Affan -- 18 Temmuz 2014; 18:54:18 >
  • Ben hatun dan boşanma arefesinde yim bunlar yüzünden ben ne yapayım peki

• 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.