- x
RENAULT 21 CONCORDE PARÇA FİYATLARI
14 Cevap24027 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

73 Mesaj
29 Mayıs 2009; 12:30:24 

Renault 21 concorde'un parça fiyatları bahsedildiği kadar pahalı mıdır ? ve parça bulma sıkıntısı olurmu ?
Arkadaşın biri yine dh'de arka tampanun 359 tl olduğunu yazmış,(4 sene önce) Güncel fiyatları yine bu kadar pahalı mı, yedek parça ve çıkma parça tedariğinde sorun yaşanır mı ?

Bu tür parça sorunları da yoksa bu araç fiyatına göre mükemmel, 90 - 92 model concorde 4000- 5000 tl rakamlarında satılıyor. Üstelik;
hidrolik direksiyon,
klima,
yol bilgisayarı,
uzaktan kumandalı merkezi kilit,
elektrikli 4 cam standart donanım...
Motoru 2000 cc, ama 15 yaş üstü olduğu için senelik vergisi 150 tl yi geçmiyor.(motor full enjeksiyonlu, yakıt sarfiyatı lpg ile düşürülebilir...) Biraz araştırdım ve tek sorunun parça fiyatları olarak konuşulduğunu gördüm, gerçekten bu aracın parçası astronomik rakamlardamı hala ? Bunu merak ediyorum...

Eğitim birliğim: DAĞ, KOMD.OKL. VE EĞİTİM MERKEZ K.LIĞI / ISPARTA EĞİRDİR / ISPARTA

Usta birliğim: DAĞ, KOMD.OKL. VE EĞT.MRK. LOJ.DES.K.LIĞI EMN. VE MHF.BL. / ISPARTA EĞİRDİR / ISPARTA

3485 Mesaj
29 Mayıs 2009; 13:01:29 

hepsinden önce elektirik tertibatıda klasik fransız sorunu olarak oldukça problemli, bahsettiğin donanımları kusursuz çalışan concorde bulmak çok zor.

parça fiyatı kadar teminide artık zor, zaman geçtikçe parça bulmak dahada zorlaşır. temizini bulabilirsen al tabi ama dökük olanı çok baş ağrıtır.

12544 Mesaj
30 Mayıs 2009; 3:38:49 

parçalarının pahalı olması bir yana bulunamaması çok ayrı bir konu uzak dur derim çok başın ağrır.ucuz olması seni yanıltmasın.

2784 Mesaj
8 Haziran 2009; 18:12:52 

Concorde alana kadar 1-2 bin tl fark ile opel omega al, çoğu parçası vectralar ile aynıdır.

Octavia Elegance 1.4 TSI DSG (Az yakar, iyi kaçar) 2009 Daihatsu Terios Otomatik (Az yakar, keyifle kaçar) Honda CBR 125R

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Haziran 2009; 22:11:10 

Concord alacagıma 97 model opel vectra uzay kasa alırdım şahsen

882 Mesaj
23 Haziran 2009; 10:05:27 

1991-1995 arasında Manager kullandık. kırılan ufak bir bakalit parça için bile 3 ay beklemiştik. bu araçlar yerli üretim değil yerli montajdır. pek çok parçası ithal gelir monte edilirdi. parça bulursun ama internet vasıtasıyla getirisin. tampon vb. şeyleri ise çıkmacıdan toplarsın.

DH 308 CLUB

2009 PEUGEOT 308 Comfort 1.6 VTI 120 Hp Babylone Kırmızı

775 Mesaj
25 Haziran 2009; 16:51:42 

Concorde ları bende çok beğeniyorum aslında zaman zaman almayı bile düşünüyorum fakat parçalarının pahalı olmasından ziyade tedarik etme sıkıntısı yüzünden vazgeçtim artık.Manager kullanan bir arkadaş tamponunun çalındığından bahsetmişti anlaşılan bazı ustalar çıkma parça diye çalıntı parça takıyolar

207 HDI

2404 Mesaj
25 Haziran 2009; 18:50:52 

Ön tamponunu 400TLden aşağı bulamazsınız ama diğer parçaları kolaylıkla bulunabiliyor mesela ön farı 80TL cam açma düğmesi 10EURO komple kapı kuşakları 180TL buji kablo takımı 50TL amortisörü tanesi 80TL ön fren balatası 60TL motor yağ hacmi 6.6litre buda 65TL far kolu 90TL cam motoru (BROADWAY ile aynı) 30TL Ön panjuru 50TL sinyal 20TL sis far takımı 25TL v.s

CLİO SYMBOL 1.4 8V 2006 51.000km
Yakıt rekorum 6.15lt lpg/100 km (Maşaallah)
ATİKER SAFE FAST LPG'li

3566 Mesaj
25 Haziran 2009; 19:52:34 

http://www.erayotoyedekparca.com/urunler.html

Not: reklam amaçlı vermedim bu linki...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Haziran 2009; 20:23:29 

Forum atmasyon sallamasyon bilgilerle kaynıyor ve ben gözlerime inanamıyorum.
Parçalarının nispeten pahalı olduğu gerçeği yadsınamaz ancak bulunmadığını kim söyledi anlayamıyorum.
Bugün renault 21 grubunun her ama her parçası en fazla 3-4 gün beklenerek temin edilebilir.
Hele ki tampon vs gibi parçaları orjinal fransız malı olarak istediğiniz an satın alabilirsiniz.
Fiyat olarak tabiiki kuş serisinden daha pahalı.
Ancak temin etmede en ufak bir güçlük çekilmez.
Hatta çıkmayı geçtim aracın kulelerine kadar olan her parçası (ki kuleleri ancak çok büyük bir kazada değiştirirsiniz) renault mais'te bulunmaktadır.
Siz yeter ki parça fiyatını gözden çıkartın.

Yukarıda bahsedilen omega vb. araçların parçasını çok daha zor temin edebileceinize bu işlerle ilgili birisi olarak değinmek istiyorum.

Ancak son sözüm,90-91 model concorde eğer iyi bakılmadıysa başınıza sadece dert olur. Bunu da unutmayınız.

1093 Mesaj
27 Haziran 2009; 1:37:28 

Hem pahalı olur hem de parça sıkıntısı yaşarsın.Aslında hiç macera aramaya gerek yok daha güncel en azından piyasası olan araçlara yönelmeni tavsiye ederim.

6506 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
VOITH
27 Haziran 2009; 9:43:52 

Ortam yumuşasın

0

bende alacağım ya bir concorde full yada tempra full

Vw fanatikliği değilde 1.6 bebek puseti gibi araçla V5.7 amerikana kafa tutmak en büyük fanatiklik olsa gerek..
Mercedesin yıldızından daha güçlü bir yıldız varsa o da chryslerın yıldızıdır..

3202 Mesaj
27 Haziran 2009; 14:42:39 

arkadaşım sebebiyle fazlasıyla haşır neşir olduğum bir araç
parça konusu çok abartılıyor bulunamayan parçası yok ama parçalarını bir kuş serisi yada R9-12 ile kıyaslamayın sonuçta D sınıfı bir araç

belki bir vectra yada omega için parça beklersin ama concorde için parça beklemezsin
bir kaç örnek
ön far çin malı 30 tl (ciddiyim çinliler ona da el atmış ) kore malı 60 orjinal 75
orjinal buji kablo takımı 4 adet buji 7-10 tl
bulunamayacak parçası yoktur ama bazı parçaların orjinalleri abartı fiyatta olabiliyor
örneğin orjinal ön cam 400 tl(fitil dahil) piyasadan bulabileceğiniz kaliteli bir ön cam 130 tl
bunun dışında çıkmaları bolca bulunur

sağlam araçtır ama dökük alırsanız başınız ağrır almayı düşünüyorsanız biraz fazla verip temizini almak en iyisi

en iyi bilgiyi aşağıdaki sitede bulursunuz
http://renault21club.forumotion.com

318 Mesaj
10 Ekim 2014; 14:11:36 

quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

parçalarının pahalı olması bir yana bulunamaması çok ayrı bir konu uzak dur derim çok başın ağrır.ucuz olması seni yanıltmasın.

Para varsa herşey var dostum sipariş geçiyorlar servisten farklı yerden dış ülkeden ordan burdan getiriyorlar ve oldukçada çabuk en çok 1 hafta beklemişizdir herzaman yeterki parasını ver herşey sorunsuzca geliyor.

Etikete-Gerek-Yok-R21-Eskiler-Tanır..
YENİLER-Örnek-alır --Görenler İSE Anlatır...!
RENAULT CLUB TURKEY

318 Mesaj
10 Ekim 2014; 14:16:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Elbistan 46

Hem pahalı olur hem de parça sıkıntısı yaşarsın.Aslında hiç macera aramaya gerek yok daha güncel en azından piyasası olan araçlara yönelmeni tavsiye ederim.

Hayatında kaçkere Concorde gibi araca yetkili servisten parça aldınız, parayı verince 3,4 güne gelmektedir, döküntü araçlar hariç bakımlılar kastedilmiştir. piyasaya gelince bu iş zevk işidir bazen öyle olurki en tutulan araç bile satılmaz ve en son acill olarak ucuza satılır vs.

Etikete-Gerek-Yok-R21-Eskiler-Tanır..
YENİLER-Örnek-alır --Görenler İSE Anlatır...!
RENAULT CLUB TURKEY
En Beğenilmeyen Yorumlar
hepsinden önce elektirik tertibatıda klasik fransız sorunu olarak oldukça problemli, bahsettiğin donanımları kusursuz çalışan concorde bulmak çok zor.

parça fiyatı kadar teminide artık zor, zaman... Yoruma Git
Yorumun Devamı Platinium - 29 Mayıs 2009; 13:01:29 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Markalar ve Modelleri » RENAULT 21 CONCORDE PARÇA FİYATLARI
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.438