- x
ZİEBART - SONAX - MEGUİARS boya koruma tavsiye...
191 Cevap43027 Görüntüleme8 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

357 Mesaj
28 Mayıs 2009; 19:18:10 

Arkadaşlar yeni araç alacağım için boya koruma konusu çok ciddi derecede kafama takılmış durumda.

Hangi firmaya gitsem herkes kendi malının en iyisi olduğunu söylüyor...

Meguairs markası hakkındaki yorumlarınızı almak isterim... Lütfen kullanan arkadaşlar tavsiyelerini yazarsa sevinirim. Şimdiden Çok teşekkürler.

2oo9 Toyota AURİS 1.4 D-4D COMFORT EKSTRA
YAKAMOZ GÜMÜŞÜ

1800 Mesaj
28 Mayıs 2009; 20:21:24 

Haziran 'ın ilk haftası Meguairs 'a götürüp yaptırmayı planlıyorum

Eski nick: Rancour (2001-2004) R.I.P

1257 Mesaj
29 Mayıs 2009; 20:07:50 

quote:

Orjinalden alıntı: TorwaK

Haziran 'ın ilk haftası Meguairs 'a götürüp yaptırmayı planlıyorum

Fiyat olarak ne hocam

2011 Opel Astra 1.4T Cosmo 2008 Opel Astra cdti njoy
CANON EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ

1800 Mesaj
30 Mayıs 2009; 0:29:54 

Gittiğimde pazarlık yaptım. 150 nakit 'e anlaştım.

Eski nick: Rancour (2001-2004) R.I.P

357 Mesaj
30 Mayıs 2009; 12:07:18 

yok mu fikir sunacak bir arkadaş.???

kimsenin bilgisi yok mu bu konuda arkadaşlar.????

YAKAMOZ GÜMÜŞÜ

427 Mesaj
31 Mayıs 2009; 9:38:27 

Würth iyi diyorlar üstad. Sonax'ta da Shell kampanyası var 250 TL'ye geliyor. Ona da bakabilirsin.

Trabzonluyuz biz
İstemez para puL
Her zaman her yerde ANTİ-İSTANBUL

187 Mesaj
1 Haziran 2009; 11:53:07 

Herkese Merhaba,
Boya korumada Meguiars'ı tek geçebilirsiniz.Ama asla unutmayın kullanılan malzeme kadar uygulama merkezi de önemlidir.
Ankara'da bulunan arkadaşlar için HappyCar'ın sahibi Şaban Akdaş ile iletişime geçmesini tavsiye ederim.Telefonu 533-6536001.Ayrıca 7 ilde şubeleri var.Bu adamlar TOFAŞ'a Bursa fabrikasında taşeron olarak da iş yapıyorlar ve bana göre Ziebart ve Sonax ile rekabet edebilecek kalitede tek Türk firması.
Yeni aldığım aracım için cam film(Solargard) ve Meguiars boya+motor+iç döşeme korumayı 520 tl'ye yaptırdım.İsim vermiyim,başka bir yerde sadece boya korumaya 200 tl istediler.
Ve çok iyi iş çıkarıyorlar.Acayip titiz biri olduğumu söyledim ki öyleyimdir,adam bana "Çankaya şubemize gelin,hem çayımızı için hem de nasıl uygulama yaptığımızı görün,sonra karar verin dedi...".Ve gerçekten bu kadar başarılı olacağını tahmin etmemiştim.
Ankara'da yer alan arkadaşlar isterlerse Çankaya şubesinin müdürü olan Tahsin Bey'le iletişime geçebilirler.5336536002.
Tüm bunları gidip Ziebart ya da Sonax'ta dünyanın parasını bayılmayın diye yazdım.Umarım yardımcı olmuşumdur.

427 Mesaj
1 Haziran 2009; 18:39:43 

Meguiarsta karar kıldım ben de. Konyadaki tek bayi var. 250-300 arası dedi. 225'e zor ikna ettim. Tek bayi olunca fazla zorlayamadık. Sonax'ın 360 TL fiyat çektiği yerde iyidir dedim artık ne yapayım. Siyah olmasaydı yaptırmazdım ama güneş yanığı yapması çok kuvvetli ihtimal arabanın. Siyah araba alacaklar bundan sonra bunu düşünsünler bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bmnankara -- 1 Haziran 2009; 18:40:02 >

Trabzonluyuz biz
İstemez para puL

140 Mesaj
1 Haziran 2009; 22:07:22 

İnegöl'de oto yıkamacı bir arkadaşım var o da meguiars oneriyor ,gerçi ellerinde birtek o var ,abd mal ıdiyo :D normalde 200TL felan dio ama eskiden beri tanıdığım için bana 150tl felan veren yeter dedi ancak arkadaş malzeme kadar uygulayan da önemli demiş ,şimdi içime bi kurt düştü

There is no guarantee that you will live to see another day

3492 Mesaj
1 Haziran 2009; 23:46:51 

Meguiars tabiki

1 Mesaj
2 Haziran 2009; 10:10:45 

Ben bir çok firmayı denedim diyebilirim aracım 2007 model ve 6 defa farklı firmalarda uygulama yaptırdım en son Carwax diye bir firmada ve aracım şuan sıfır durumda diyebilirim. Aslında burda önemli olan birşey var oda malzemeyi kullanacak usta ben arkadaşıma yaptırdım aracımı İstanbul'da isterseniz irtibata geçip gereken bilgileri kendisinden alabilirsiniz 0535 468 98 98 0216 455 94 95 Sercan Altıparmak.

Ahmet ALTINYURT

187 Mesaj
2 Haziran 2009; 10:30:02 

quote:

Orjinalden alıntı: bmnankara

Meguiarsta karar kıldım ben de. Konyadaki tek bayi var. 250-300 arası dedi. 225'e zor ikna ettim. Tek bayi olunca fazla zorlayamadık. Sonax'ın 360 TL fiyat çektiği yerde iyidir dedim artık ne yapayım. Siyah olmasaydı yaptırmazdım ama güneş yanığı yapması çok kuvvetli ihtimal arabanın. Siyah araba alacaklar bundan sonra bunu düşünsünler bence.

225 tl sadece boya koruma'mı yoksa,motor+vinil(döşeme koruma) da dahil mi?Bu arada dikkat edin,motor ,vinil koruma denilen yerlerin bazıları sadece motor ve iç detay temizlik yapıyor,koruma uygulamıyor...

427 Mesaj
2 Haziran 2009; 15:50:11 

quote:

Orjinalden alıntı: oracleoracle

225 tl sadece boya koruma'mı yoksa,motor+vinil(döşeme koruma) da dahil mi?Bu arada dikkat edin,motor ,vinil koruma denilen yerlerin bazıları sadece motor ve iç detay temizlik yapıyor,koruma uygulamıyor...

Sadece boya koruma...

Trabzonluyuz biz
İstemez para puL

187 Mesaj
2 Haziran 2009; 21:49:46 

quote:

Orjinalden alıntı: bmnankara

Sadece boya koruma...

Sadece boya koruma için çok para...Gel Ankara'ya komple korumayı bu fiyata Happycar'da yaptır derim...Hem daha karlı çıkarsın hem de güzel bir haftasonu sehayati yaparsın:)))

427 Mesaj
3 Haziran 2009; 17:10:39 

quote:

Orjinalden alıntı: oracleoracle

Sadece boya koruma için çok para...Gel Ankara'ya komple korumayı bu fiyata Happycar'da yaptır derim...Hem daha karlı çıkarsın hem de güzel bir haftasonu sehayati yaparsın:)))

Karaman-Ankara yol masraflarını karşılayacan mı birader

Trabzonluyuz biz
İstemez para puL

357 Mesaj
3 Haziran 2009; 21:21:48 

çok teeşekküler arkadaşlar. Ben boya koruma olayını Meguiars firmasına yaptırmaya karar kıldım.

İstanbul'da Kadıköy'deki ana uygulama ve eğitim merkezinde yaptıracağım. Resmi internet sitesinde yazan yerde. Herhalde iyi yaparlar.

herkese çok teşekkür, değerli yorumları için.

YAKAMOZ GÜMÜŞÜ

2802 Mesaj
5 Haziran 2009; 12:35:55 

Bende SONAX tan fiyat aldım; İÇ+DIŞ+MOTOR YIKAMA toplamda 385 TL peşin fiyat verdiler, bahar kampanyası varmış.

http://www.serkantopkan.com.tr http://muvekkilportal.com http://freeimageresize.com http://googlearaclari.com http://kanajans.com

3492 Mesaj
7 Haziran 2009; 1:01:16 

würth'ü de tavsiye ederim

522 Mesaj
7 Haziran 2009; 13:49:21 

Sonax fena diil diye biliyorum

2006 Fiat Punto Shine 1.3 Multijet (Volkan Kırmızısı)

1 Mesaj
18 Haziran 2009; 9:59:06 

arkadaşlar ben aracı sonax a götürdüm diğerlerinide gezdim sordum ama NANO boya koruma türkide sadece SONAX da var cam görüntüsünde seramik bazlı bir boya koruma daha dogrusu kaplama tarzı bişey ben çok memnunum saga sola emanet edemem aracımı sizede tavsiye ederim boya koruma ve temizlik hakkında yardımcı olabilirim

323 Mesaj
1 Temmuz 2009; 22:20:14 

pazartesi kadıköy meguiars da aracıma komple uygulama yaptırdım gerçekten memnun kaldım patronları son işleme kadar araçlara çok iyi inceliyor. ayrıca araba yıkama bölümüde çok güzel. yaklaşık bir araç yıkama 1 ile 1.5 saat sürüyor aracı aldığınızda bir tek su damlası kalmıyor. bence meguiars kadıköyde hem işcilik çok iyi tabiki meguiars ın kaliteside. çünkü sabah 9 da başlayan aracımı akşamüstü 6.30 da aldım ve tüm işlemler boyunca oradaydım çalışanlarla uzun uzn konuştum...

3946 Mesaj
1 Temmuz 2009; 22:51:58 

4 yaşında daha önce detaylı bir temizliğe girmemiş aracı incelediğim de, dış temizlik konusunda bence çok iyi değiller.Kılcak çiziklerin hiçbirisini gideremediler.Gidermedikleri halde boya koruma attılar daha doğrusu atmışlar.Işık altında bu çizikler çok belli oluyor.
İç ve motor temizliğinde çok iyiler.Eski aracı bile ilk günkü haline getiriyorlar.Fakat fiyatları çok uçuk.500 civarından başlıyor 750 TL ye kadar çıkıyor.Özetle sadece fiyatına bile bakarak ben Ziebart ı tavsiye etmem.

67 Mesaj
7 Eylül 2009; 13:12:17 

VALLA ÇOK PAHALI GELDİ BANA BENDE MEGUIERS ÜRÜNLERİNİ ŞİDDETLE TAVSİYE EDE BİLİRİM HATTA ANKARA ÇANKAYA KAVAKLIDERE FIAT SERVİSİNDE BOYA KORUMA-MOTOR KORUMA YIL SONU KAMPANYASI YAPMIŞLAR 149 TL BENDEN SÖYLEMESİ İŞÇİLİK ON NUMARA TAVSİYE EDERİM SERVİS MÜDÜRÜ MÜSLÜM BEY VAYA UYGULAMA USTASI İBRAHİM BEYLE GÖRÜŞE BİLİRSİNİZ 0312 466 32 26 RANDEVU ALIN AYRICA 6 AY SONRA ÜCRETSİZ REVİZYON CİLASINIDA YAPIYORLAR

berkay hamza ün

67 Mesaj
7 Eylül 2009; 13:24:19 

AYRICA KAVAKLIDERE FIAT SERVİSİNDE MEGUİERS BOYA KORUMA 01 EYLÜL-30 EYLÜL TARİHLERİ ARASI

SADECE 99 TL İŞTE FIRSAT BENCE KAÇIRMAYIN VE EN İLGİNCİ KULLANICI TARAFINDAN

BEĞENİLMEYEN ARAÇLARDAN ÜCRET TALEP ETMİYORLAR

SERVİS TELEFON : 0312 466 32 26

MÜSLÜM BEY SERVİS MÜDÜRÜ CEP: 0533 233 26 67

berkay hamza ün

360 Mesaj
15 Eylül 2009; 10:24:10 

quote:

Orijinalden alıntı: amasyalım

AYRICA KAVAKLIDERE FIAT SERVİSİNDE MEGUİERS BOYA KORUMA 01 EYLÜL-30 EYLÜL TARİHLERİ ARASI

SADECE 99 TL İŞTE FIRSAT BENCE KAÇIRMAYIN VE EN İLGİNCİ KULLANICI TARAFINDAN

BEĞENİLMEYEN ARAÇLARDAN ÜCRET TALEP ETMİYORLAR

SERVİS TELEFON : 0312 466 32 26

MÜSLÜM BEY SERVİS MÜDÜRÜ CEP: 0533 233 26 67

İbrahim usta öncelikle ellerine sağlık çok güzel bir çıkardın arabam için.

Arkadaşlar Fiat Kavaklıdere servisinden geçtiğimiz cumartesi günü için boya koruma amaçlı randevu almıştım. Randevu almadan önce ibrahim usta ile telefon görüşmesi yaptım ve yaptığım telefon görüşmesinde ibrahim ustanın işinin ehli olduğuna kanaat getirdim. Aracımı servise götürdükten sonra servis müdürü müslüm beyin göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ederim. Kendisi gördüğüm kadarı ile servisini ziyaret eden herkese ilgi gösteriyor.

Aracımı ibrahim ustaya teslim ettikten sonra inanın araca uygulanacak boya koruma işleminin sonucunu bende merak ediyordum. çünkü aracımın hemen hemen her tarafında kılcal fırça çizikleri ve kaputta 4 adet kuş pisliği lekleri mevcuttu. Fakat ibrahim ustanın meguiars ürünlerini uygulamaya başlaması ile arabanın gerçek renginin ne olduğunu görmeye başladım aracımın rengi safir siyahtı normal siyahtan farkını merak ettmiştim ama bi farkını görememiştim taki ibrahim ustanın eli değene kadar. Gözle görülen kılcal çiziklerin %90 gibi bir kısmı kayboldu. Araca boya koruma işlemi uygulanırken babamda da gördü benim aracımdaki değişimi ve kendi aracı için perşembe günü için onun arabasına randevu aldık.

Araca uygulanan işlemler hakkında sorusu olanlara ve merak edenlere cevap verebilirim. Keza ibrahim usta kendiside cevap verebilir. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum güzel işçiliği ve gösterdiği ihtimam için.

Resimleride çekmeyi unutmadım resimleri yakında yükleyeceğim herkese kolay gelsin

ALLAH ım, değişebilecek şeyleri değiştirebilmem için bana güç ver.
Değişemeyecek şeyleri kabullenmem için sabır ver.
Ve bu ikisini birbirinden ayırt etmek için akıl ver.

672 Mesaj
9 Kasım 2009; 23:56:43 

resimler ne oldu üstad?

742 Mesaj
11 Kasım 2009; 22:06:36 

---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sed22 -- 29 Ocak 2010; 21:06:54 >

http://www.sed22.tk/

15 Mesaj
16 Kasım 2009; 12:13:29 

dostum eğer iletişime geçersen sana bu konuda yardımcı olayım.antimaytsube@windowslive.com..0555 9789708 oğuz..

91 Mesaj
16 Kasım 2009; 14:30:38 

Maalesef Denizli de Meguiars bayisi ya da uygulama merkezi yok.Sadece 2 Sonax Uygulama Merkezi var. 2 gün önce ikisine de gidip fiyat aldım. Verdikleri fiyat iyi mi değilmi bilmediğim için size sormak istedim.Aracım 2005 Volvo S40

1. Sonax : Nano Boya Koruma : 360 TL
Detaylı İç Temizlik : 260 TL
4 kapı + 4 koltuk : 100 TL
Paket olarak : 600 TL

2. Sonax : Nano Boya Koruma : 240 TL
Detaylı İç Temizlik : 200 TL
Paket olarak : 420 TL

Sizce bu fiyatlar uygun mudur?

Gittiğim iki bayide de ilgiyle karşıladılar sağolsunlar.Ama 2. bayideki arkadaş daha bi ilgilendi.Uygulama yapılan yere girdik ve inceleyebilirsiniz dedi arkadaş.Yapılan araç NANO koruma değil de normal iç dış koruma yaptırıyordu.Dışarıda ise işi bitmiş NANO boya koruma yapılmış yeni kasa BMW X5 vardı.Dikkat ettim ama üzerinde herhangi bir çizik göremedim.Güzel de temizlemişler.Motoruna, lastiklerine güzel bişiler yapmışlar...

Herneyse çok uzattım.Siz bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Ya da bana yakın bir MEGUIARS uygulama merkezi varmı?Biliyor musunuz?

1 Mesaj
16 Kasım 2009; 18:17:52 

Merhaba,
Sizi şu şekilde bilgilendirebilirim. Sonaxın ürünleri kendi imalatıdır dolayısıyla ne yaptığının bilincindedir.Uygulama konusunda ise ustası çalışanları daha önemlidir. Size kendi tecrübelerime dayanarak pişman olmayacağınız PENDİK SONAX bayini tavsiye edebilirim. Üstelik şuanda yeni bir kampanyaya girmişler çok uygun fiyata boya koruma ve parlatma yapıyorlar ayrıcada 6 ay garanti veriyorlar....hoşçakalın...

91 Mesaj
18 Kasım 2009; 9:33:04 

Xenon arkadaş teşekkür ederim yalnız belirttiğim üzere Denizlide ikamet ediyorum...
:(((

1779 Mesaj
1 Aralık 2009; 12:05:10 

Sonax Cekmekoyde boya koruma yaptırmayı dusunuyrum... Daha once tecrubesı olan var mı???

Sonax Atılım diye geçiyor..

PSN: gcey77

SAMSUNG 55D7000 - PS4 - Digiturk HD - WD TV Live (3rd gen) - New iPAD - Iomega ScreenPlay DX HD Media Player 1 TB - iPhone 4 - Audi - BMW

672 Mesaj
9 Aralık 2009; 23:31:20 

Ben sonax pek öneremeyeceğim. Bana çok iyi gibi gelmiyor. 2 kere yaptırdım ama bir daha yaptırmam. Yılda en az 2 kez yaptırmanız lazım.

23 Mesaj
10 Aralık 2009; 14:38:01 

Ankara Balgatta profesör var Meguiars boya koruma malzemelerini kullanıyorlar 100 TL ye yapıyorlar kış nedeniyle indirim var. Arkadaşlar çok ilgili ve yardımsever öneririm.....

2 Mesaj
28 Aralık 2009; 0:49:46 

Arkadaşlar,

Car wax 'da aracımı yaptırdım ve cok memnun kaldım,

ziebart,sonax ve meguiars da arkadaşlarım ve benim yaptırdığım araçları görünce cok fazla para ve memnun kalmadım,

Ayrıca burası insanları bilinçlerdirmek için açılan özgür bir site oldugunu düşündüğüm için buraya üye oldum bu site sahiplerine soruyorum ,

Bu meguiars fanatikliğide ne oluyor,

Bu konuda tek bir sey söyleyeceğim bu ürünlerin hepsini tek bir araç üzerinde deneyelim arada ki farkı görüp
herkesi bilinçlendirelim .

Bostancı'da Vatan bilgisayarın karşısında Car Wax istasyonunda site sahipleride gelsin isterseniz noter huzurunda test edelim farkı sizde görün oranın sahibi Semih bey den randevu alın 0216 577 69 19 Hep beraber aynı gün buluşup farkı görelim.

Fazla söze gerek yok.....

3147 Mesaj
30 Aralık 2009; 15:42:47 

quote:

Orijinalden alıntı: İYİ USTA

Arkadaşlar,

Car wax 'da aracımı yaptırdım ve cok memnun kaldım,

ziebart,sonax ve meguiars da arkadaşlarım ve benim yaptırdığım araçları görünce cok fazla para ve memnun kalmadım,

Ayrıca burası insanları bilinçlerdirmek için açılan özgür bir site oldugunu düşündüğüm için buraya üye oldum bu site sahiplerine soruyorum ,

Bu meguiars fanatikliğide ne oluyor,

Bu konuda tek bir sey söyleyeceğim bu ürünlerin hepsini tek bir araç üzerinde deneyelim arada ki farkı görüp
herkesi bilinçlendirelim .

Bostancı'da Vatan bilgisayarın karşısında Car Wax istasyonunda site sahipleride gelsin isterseniz noter huzurunda test edelim farkı sizde görün oranın sahibi Semih bey den randevu alın 0216 577 69 19 Hep beraber aynı gün buluşup farkı görelim.

Fazla söze gerek yok.....

İnsan düşünmeden edemiyor Carwax'la aranızda sadece hizmeti sunan ve müşteri ilişkisi mi var yoksa başka bir şey mi?

"Son nefesime sakladığım, daha söyleyeceklerim var..."

Her hakkı mahfuzdur...

75 Mesaj
30 Aralık 2009; 21:29:55 

İş ustaya bakıyor bencede . Sonax ziebart meguiars 3M pek farketmez . Ortalama aynı standarttalar

Opel Corsa 2009 1.3 ecoflex
Enjoy + Spor
Gümüş Gri
http://img70.imageshack.us/img70/2267/corsad.jpg

ANTALYA/Bahçelievler

1145 Mesaj
31 Aralık 2009; 21:11:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Cavitt

İş ustaya bakıyor bencede . Sonax ziebart meguiars 3M pek farketmez . Ortalama aynı standarttalar

+1453

1627 Mesaj
23 Ocak 2010; 19:09:48 

arkadaslar bu urunlerin hepsi ithal ve maliyetli urunler bu yuzden ayni markanin farkli bayilerinin arada buyuk fiyat farklari yaratmasi cok zor.
uygulayan usta en onemli faktor bu iste
ve uzulerek belirtmek isterimki bazi yerlerde urunlere su karistirip malzemeden caliyorlar.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

759 Mesaj
28 Ocak 2010; 15:03:19 

quote:

Orijinalden alıntı: vandosa

arkadaslar bu urunlerin hepsi ithal ve maliyetli urunler bu yuzden ayni markanin farkli bayilerinin arada buyuk fiyat farklari yaratmasi cok zor.
uygulayan usta en onemli faktor bu iste
ve uzulerek belirtmek isterimki bazi yerlerde urunlere su karistirip malzemeden caliyorlar.

Bizzat yaptırdığım için fahatlıkla söylüyorum bayiden bayiye çok ciddi fiyat farkları oluşuyor...

Uygulamada usta faktörü kesinlikle önemli

Yalnız şu su karıştırma olayı komik... boya koruma ve cila ürünleri kuru yüzeye uygulanmak zorundadır, ve özellikle cila (wax) ürünleri hidrofobik yapıdadır yani su iticidir...

Ford Focus Titanium HB TDCI - Siyah
Samsung i900 Omnia

391 Mesaj
10 Haziran 2010; 9:25:11 

Merhaba;

Ben de aracıma boya koruma yaptırmak istiyorum.Meguiars'ta karar kıldım ancak Fenerbahçe'deki yerleri uçuk bir fiyat söyledi.Boya koruma +motor koruma 350TL dediler.Gebze Birlik Oto da Meguiars ürünlerini kullanıyor onlar 200 TL fiyat verdi ancak bildiğiniz üzere bu konularda işçilik çok önemli Gebze Brilik Oto işçiliği ile ilgil fikri olan var mı??

565 Mesaj
10 Haziran 2010; 13:22:52 

istanbul bayrampaşa taraflarında boya koruma yaptırmayı düşünüyorum
fiyatı makul tavisye edebilecegız yer varmıdır?

sorunlarım şu:
araba sıfır alında beyaz renkte 9 aylık ve kılcak çizik kaynıyo yani yıkamada oluşan çizikler
pasta ile gider bunda itirazım yok ancak pastada boyayı inceltiyor o yüzden bu yeni arabaya bunu yapmayı istemıyorum
asıl amacım şu : boya korumada bu çizikler gidiyormu ?
yazda geldi artık kuş pisliklerinden geçilmez araba.

bana ne tavsiye edersiniz ?
yardımlarınızı bekliyorum..

565 Mesaj
10 Haziran 2010; 15:09:00 

yazıdıgım saatten beri boya korumalara baktım
anladıgım şu ki yaptıranların çoğunun araçları 1-2 yıkamada özelliğini yitirmiş
sebepte şu;fırcasız köpüklü yıkama yapan yerlerın kullandıkları kimyasal madde çok kuvvetliymiş ve koruma özelliğini gideriyomuş
ama fırca yada süngerle olanlar normal oto sampuanı kullananlar için bu durum böyle değilmiş

bakalım ya bişey yapıcaktık ondanda vazgeçtik
bu çizikleri gidermek için ne olabilir acaba pasta ciladan başka

323 Mesaj
10 Haziran 2010; 15:31:19 

ziebart den yaklaşık 1 ya öbnce diamond gloss lu boya koruma yaptırdım maltepe istasyonunda bana garanti belgesi verdiler. her sene düzenli olarak yaptırırsanız fiyat gelecek sene yarı yarıya düşüyor. dışarıdaki boya korumalaı bilmem ama ziebart bu işte gayet iyidir. kılcak çiziklerin bir çoğunu gideriyorlar. diamond glossda bir çok etkene göre koruma var. arabanız sıfır ise kesinlikle profosyonel yapan yerlere yaptırınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdemir301 -- 11 Haziran 2010; 20:55:59 >

565 Mesaj
10 Haziran 2010; 15:59:38 

quote:

Orijinalden alıntı: mdemir301

meguiarsdan yaklaşık 1 ya öbnce diamond gloss lu boya koruma yaptırdım maltepe istasyonunda bana garanti belgesi verdiler. her sene düzenli olarak yaptırırsanız fiyat gelecek sene yarı yarıya düşüyor. dışarıdaki boya korumalaı bilmem ama meguiars bu işte gayet iyidir. kılcak çiziklerin bir çoğunu gideriyorlar. diamond glossda bir çok etkene göre koruma var. arabanız sıfır ise kesinlikle profosyonel yapan yerlere yaptırınız.

kaça yaptırdınız acaba ?

391 Mesaj
11 Haziran 2010; 15:45:03 

Meguiars'ta sadece boya koruma 300-350TL olması lazım.Ancak Fiat Servisleri de Meguiars kullanmakta.Esenlerde bulunan Fiat Bayii Gürses Oto'da çok uygun fiyata yaptırabilirsiniz.Fiat Servisinde Fiat harici araçlara da boya koruma yapılıyor...İnternetten Meguiars'ın Wax'ını alırsanız her yıkamadan sonra Wax uygulayarak aracınızı uzun zaman korursunuz.Ben de evime yakın olması nedeniyle Gebze Birlik Oto'da aracıma boya koruma yaptırdım.Gittigidiyordan da Meguiars Wax alarak Süngerli yıkama yaptırdığım araba yıkama yerinde Wax'ı her yıkama sonrası uygulama yaptırtacağım.

565 Mesaj
11 Haziran 2010; 16:21:19 

quote:

Orijinalden alıntı: trakia_

Meguiars'ta sadece boya koruma 300-350TL olması lazım.Ancak Fiat Servisleri de Meguiars kullanmakta.Esenlerde bulunan Fiat Bayii Gürses Oto'da çok uygun fiyata yaptırabilirsiniz.Fiat Servisinde Fiat harici araçlara da boya koruma yapılıyor...İnternetten Meguiars'ın Wax'ını alırsanız her yıkamadan sonra Wax uygulayarak aracınızı uzun zaman korursunuz.Ben de evime yakın olması nedeniyle Gebze Birlik Oto'da aracıma boya koruma yaptırdım.Gittigidiyordan da Meguiars Wax alarak Süngerli yıkama yaptırdığım araba yıkama yerinde Wax'ı her yıkama sonrası uygulama yaptırtacağım.

fiat servisindekiler kaça yapıyor acaba söyleyebilirmisiz_? ve arabalarda kullanılan wax ı bilmiyorum duydum ama bilgim yok acıkcası
bunun tam neye yaradıgı ve uygulanısı nasıl oldugundan bahsedebilirmisin ?
her yıkamadan sonra bunu yapmak çok zaman almamalı heralde ?

2715 Mesaj
11 Haziran 2010; 16:24:46 

boya koruma konusunda iş %50 usta kalitesi dersek %50 de üründür. Türkiye'deki en kaliteli araç bakım ürünleri meguiars ürünleridir. bu yüzden meguiars ve autoglym ürün kalitesi konusunda diğer firmalardan 1 adım önde.

sonax-ziebart gibi firmalar yurtdışında 2. sınıf olarak görülüyor. boya koruma konusunda dünyanın en iyi ve en büyük forumu detailingworld'dür. türkiye'nin de bana göre skodaforumdur.

daha dün yeni aldığım aracıma elle yıkama+kil+polsaj+cila uyguladım, yeni gibi oldu.

benim gibi kendi işini kendi görmek isteyen arkadaşlar varsa ufak tavsiyeler vereyim. yurtdışından ya da skodaforumdan kil+kil kaydırıcı+pasta için menzerna, meguiars veya autoglm super resign polish, cila için fk1000p alın. fk1000p avrupa'da geçen yıl, yılın en iyi sealant'ı seçilmiştir, ben de skodaforumda bir arkadaştan 60 tl'ye temin ettim. bir kutu ile 40-50 uygulama yapabilirsiniz. ki bu wax en kalıcı waxlardan biridir, çok kirlenen araçlarda dahi 2 ayda bir uygulanması kafidir. daha fazla bilgi için araç bakım forumlarında takılmanızı tavsiye ederim.

565 Mesaj
11 Haziran 2010; 16:33:16 

şimdi aradım bi bayi 220 lira fiyat çekti
diğer esenlerdeki arkadaşın tavsiye ettiği 120 lira çekti
ve
kampanya varmış 200 liraya detaylı temizlik + boya koruma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jebote -- 11 Haziran 2010; 16:33:51 >

391 Mesaj
11 Haziran 2010; 20:32:55 

Evet Esenlerdeki aynen bu fiyatı veriyor.Eğer benim gibi eliniz bu işlere yatıkın değil ise Fiat Servisine gidip yaptırabilirsiniz.Linkin_Park_20 dediği gibi bir wax alırsanız ve yıkamacınıza verirseniz 1-2yıkamada bir(bu da ayda bir demek) wax verip yıkamanın üstüne uygulattırırsanız aracınız hep yeni gibi korunur ve parlar....Tabi denildiği gibi bu işin %50'si işçilik %50si ürünler.Gürses Oto'nun işçiliği ile ilgili bir fikrim yok açıkçası ama Fiat yıllardan beri Meguiars ile çalıştığı için sanırım eğitim verilmeden uygulaması yapılmamaktadır.Çünük Meguiars Türkiye'de bayilik açmadan önce Fiat ile anlaşarak tüm Fiat Servislerinde kendi ürünlerinin kullanılmasını sağlamıştı.O yüzden iyidir diye düşünüyorum.Bir de aracınızı verip bizzat başında beklerseniz isteğinize göre yaptırabilirsiniz....

565 Mesaj
11 Haziran 2010; 20:54:12 

quote:

Evet Esenlerdeki aynen bu fiyatı veriyor.Eğer benim gibi eliniz bu işlere yatıkın değil ise Fiat Servisine gidip yaptırabilirsiniz.Linkin_Park_20 dediği gibi bir wax alırsanız ve yıkamacınıza verirseniz 1-2yıkamada bir(bu da ayda bir demek) wax verip yıkamanın üstüne uygulattırırsanız aracınız hep yeni gibi korunur ve parlar....Tabi denildiği gibi bu işin %50'si işçilik %50si ürünler.Gürses Oto'nun işçiliği ile ilgili bir fikrim yok açıkçası ama Fiat yıllardan beri Meguiars ile çalıştığı için sanırım eğitim verilmeden uygulaması yapılmamaktadır.Çünük Meguiars Türkiye'de bayilik açmadan önce Fiat ile anlaşarak tüm Fiat Servislerinde kendi ürünlerinin kullanılmasını sağlamıştı.O yüzden iyidir diye düşünüyorum.Bir de aracınızı verip bizzat başında beklerseniz isteğinize göre yaptırabilirsiniz....

teşekkür ederim
bi sorum olmustu bu waxın uygulanma şekli ile
tam olarak nasıl bi madde ve yıkamacıya nasıl vericem
yıkama sonrası mı kullanıcak yoksa yıkarken köpüğemi ilave edicek
inanın bi bilgim yok

323 Mesaj
11 Haziran 2010; 20:57:17 

quote:

Orijinalden alıntı: jebote

kaça yaptırdınız acaba ?

arkadaşım yanlış yazmışım ziebart den yaptırdım.ben diamond glosslu boya koruma antibaktireyel iç temizlik motor koruma,ozonloma peşin 500 tl verdim

391 Mesaj
13 Haziran 2010; 15:32:17 

quote:

teşekkür ederim
bi sorum olmustu bu waxın uygulanma şekli ile
tam olarak nasıl bi madde ve yıkamacıya nasıl vericem
yıkama sonrası mı kullanıcak yoksa yıkarken köpüğemi ilave edicek
inanın bi bilgim yok

Merhaba;

Aracınızı yıkattıktan sonra wax verip sildiriyorsunuz.Bir nevi cila gibi birşey.yıkadıktan sonra püskürtüp silerek uglattırıyorsunuz.Yıkamacınız tanıdık ise aracınızın yıkama işlemlerinden sona verirseniz uygularlar.

565 Mesaj
13 Haziran 2010; 18:35:54 

cila biraz zahmetli iş uyguladıktan sonra adam gibi silmek gerekiyo
wax da böylemi peki yoksa normal bi sıvıyı rastgele sürüp silmekmi gerekıyo
nerdeyse herhafta yıkıyorum çunku

391 Mesaj
14 Haziran 2010; 10:52:03 

quote:

cila biraz zahmetli iş uyguladıktan sonra adam gibi silmek gerekiyo
wax da böylemi peki yoksa normal bi sıvıyı rastgele sürüp silmekmi gerekıyo
nerdeyse herhafta yıkıyorum çunku

Merhaba;

Wax cila gibi zahmetli iyi silmek gerekiyor.Ancak her hafta uygulamamalısız.4-5 yıkamada bir uygulama yapmalısınız.

565 Mesaj
14 Haziran 2010; 11:17:13 

quote:

Merhaba;

Wax cila gibi zahmetli iyi silmek gerekiyor.Ancak her hafta uygulamamalısız.4-5 yıkamada bir uygulama yapmalısınız.

peki teşekkürler
önerdiğiniğz bi marka var mı bauhaustan alıcam buyuk ıhtımalle
sonax nıgrın gibi markalar var

863 Mesaj
14 Haziran 2010; 11:36:28 

Beyler Bi Sorum Olacakda bizde yeni araç aldıkta boya koruma çok gerekli midir acaba ne işe yarar??

Her Başlangıçın Birde Sonu Vardır

Hayat Aşkı Yaşadığın Kadardır

4 Mesaj
14 Haziran 2010; 20:21:49 

3 gün önce tuzla sonax ta sıfır mazda 3 aracıma nano boya koruma ve iç koruma yaptırdım.işcilikleri 10 numara..çok memnun kaldım.herkese de tavsiye ederim..

49 Mesaj
14 Haziran 2010; 20:33:03 

quote:

Orijinalden alıntı: fonderer

3 gün önce tuzla sonax ta sıfır mazda 3 aracıma nano boya koruma ve iç koruma yaptırdım.işcilikleri 10 numara..çok memnun kaldım.herkese de tavsiye ederim..

fiyat