Şimdi Ara

Bagaja Süt Döküldü Ne Yapmalıyım?:((

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
13.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dün okuldan eve gelirken bagaja 5 lt lik süt bidonu koydum.Önünde çanta vardı dökülmez dedim ama eve gelince her her süt olmuş.Aracım 2004 VW Bora

Bagajda katlı şekilde bez duruyordu tam onun üstüne dökülmüş.Bez katlı olduğu için sütün fazlasını emmiş.Ama bagajda bulunan halıflexte nasibini almış ve ıslanmış baya bi..Hatta süt kenarlardan halıflexin altında bununa stepnenin altına kadar inmiş.

Hemen bagajı itinayla boşalttım.Allahtan halıflexli kısım komple çıkıyormuş.Hemen onu çıkardım stepne lastiği çıkardım hemen oradaki sütü deterjanla ve bol su ile yıkadım.Su yavaş yavaş küçük bi delikten boşaldı.Güzelce kuruladıktan sonra oda parfümünü boca ettim bagaja.

Halıflexi yukarı çıkardım ve banyoda önce sütü bol su ile çıkardım.Sırasıyla el deterjanı şampuan ve vücut şampuanı ile bol bol köpükledim ve duruladım.Bugün sabahta blkona koydum kurusun diye.Öğleden sonra gelince kuruduğunu gördüm ve hemen kokladım ve ne kokayım SÜT KOKUSU ÇIKMAMIŞ tam olarak.Biraz öncede kosla halı şampuanı ile yıkadım ama hala kokuyor.

Bulunduğun yer 5000 nüfuslu bir ilçe.en yakın iç dış temizlik yapan yer 150 km uzaklıkta kayseride.Orayada gidemem.

Aklıma gelenler bu koku için deodorantı yada kullandığım parfümü komple sıkacam.

Şimdi ne yaparak bu kokuyu çıkartabilirim?

Acil yardımlarınızı bekliyorum.Diyorlarki süt kokusu araba sattırır adama...

Bagajdan çıkan halıflexin fotosu ekte..

• Geçmiş olsun, Süt kokusu hakikaten arabayı sattırır.

Hemen temizlemeniz iyi olmuş, bir süre kalırsa iyice küf gibi içine işliyor, basbayağı bakteriler ürüyor gibi bir hal alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Geçmiş olsun, Süt kokusu hakikaten arabayı sattırır.

Hemen temizlemeniz iyi olmuş, bir süre kalırsa iyice küf gibi içine işliyor, basbayağı bakteriler ürüyor gibi bir hal alıyor.
    Naçizane tavsiyem...

Koku giderici ürün

http://www.performancemotorcare.com/acatalog/Autoglym_Odour_Eliminator_500ml.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: lrfan

Naçizane tavsiyem...

Koku giderici ürün

http://www.performancemotorcare.com/acatalog/Autoglym_Odour_Eliminator_500ml.html

Alıntıları Göster
    arkadaşlar hala bagajdan çıkan halıflex kokuyor.Bugün akşama kadar güneşte kalacak bakalım akşamleyin son durumu nedir?Olmadı parfümü yedire yedire sürecem.

irfan hocam teşekkürler tavsiyeniz için.

öğrenemedik daha yabancı sitelerden alışverişi.Printscreen ile yapacaktınız bekliyoruz fotoları.

• quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

arkadaşlar hala bagajdan çıkan halıflex kokuyor.Bugün akşama kadar güneşte kalacak bakalım akşamleyin son durumu nedir?Olmadı parfümü yedire yedire sürecem.

öğrenemedik daha yabancı sitelerden alışverişi.Printscreen ile yapacaktınız bekliyoruz fotoları.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: alpergndz

İlk alışverişimde print screen yapacağım.

Bu tarz ürünlerde örneğin süt kokusunu taşıyan molekülleri hapis eden daha büyük moleküller var. Odor eliminator (koku yok etme) özelliğini bu şekilde yapıyorlar. Ama havalandırma ve başka hafif parfümler de işe yarar senin durumunda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 28 Mayıs 2009; 13:04:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lrfan

quote:

Orjinalden alıntı: alpergndz

İlk alışverişimde print screen yapacağım.

Bu tarz ürünlerde örneğin süt kokusunu taşıyan molekülleri hapis eden daha büyük moleküller var. Odor eliminator (koku yok etme) özelliğini bu şekilde yapıyorlar. Ama havalandırma ve başka hafif parfümler de işe yarar senin durumunda...

Alıntıları Göster
    o hlaıfleksi atın bence arabayıyıda iyi bir yıkamacıda yıkatın

halıfleks yeni orjinal ise halıyıkama ile 4-5 kat yıkatın 15 gün sonra tekrar koyarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: triger

o hlaıfleksi atın bence arabayıyıda iyi bir yıkamacıda yıkatın

halıfleks yeni orjinal ise halıyıkama ile 4-5 kat yıkatın 15 gün sonra tekrar koyarsınız.

Alıntıları Göster
    bu kadar rahatsız oluyorsanız halıfleksi değiştirin servislerde bulunuyordur heralde pahalı bir çözüm olabilir ama rahatlarsınız en azından
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.kvncymn

bu kadar rahatsız oluyorsanız halıfleksi değiştirin servislerde bulunuyordur heralde pahalı bir çözüm olabilir ama rahatlarsınız en azından

Alıntıları Göster
    arkadaşlar cevap verenlere teşekkürler.Artık kokmuyor halıflex.Güzel bir temizlikten sonra kokudan pek eser kalmadı.Parfümüde iice sürdüm artık koku yok.

Ama Allah düşmanımın aracına süt döktürmesin.Çok iğrenç bir koku.Güneşlik vrdı onun kenarlarındaki siyah beze geçmiş.Çok pis kokuyo.Mide kaldırmıyor.Onuda kaldırdım attım.

Artık konu silinebilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

arkadaşlar cevap verenlere teşekkürler.Artık kokmuyor halıflex.Güzel bir temizlikten sonra kokudan pek eser kalmadı.Parfümüde iice sürdüm artık koku yok.

Ama Allah düşmanımın aracına süt döktürmesin.Çok iğrenç bir koku.Güneşlik vrdı onun kenarlarındaki siyah beze geçmiş.Çok pis kokuyo.Mide kaldırmıyor.Onuda kaldırdım attım.

Artık konu silinebilir...

Alıntıları Göster
    Sorunun hallolmuş, geçmiş olsun. Süt kokusunun bu kadar pis olduğunu da bilmiyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tahsin053

Sorunun hallolmuş, geçmiş olsun. Süt kokusunun bu kadar pis olduğunu da bilmiyordum.

Alıntıları Göster
    aslında kötü kokan süt değildir. süt döküldükten sonra bakteriler vasıtasıyla süratle bozulma başlıyor ve kötü kokular oluşuyor. belirli bir noktadan sonra bu süt kokusunu hatta paspası bile kurtarma şansı kalmıyor.

Bakterilerin gözünü seveyim kimisi faydalı dost canlısı kimisi de bozucu fitne fesat yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyilmaz99

aslında kötü kokan süt değildir. süt döküldükten sonra bakteriler vasıtasıyla süratle bozulma başlıyor ve kötü kokular oluşuyor. belirli bir noktadan sonra bu süt kokusunu hatta paspası bile kurtarma şansı kalmıyor.

Bakterilerin gözünü seveyim kimisi faydalı dost canlısı kimisi de bozucu fitne fesat yani.

Alıntıları Göster
    biraz geç bir cevap olacak ama bu sayfayı aratıp bulanlar için baya bir faydalı olacağını düşündüğüm bir cevabını buldum yabancı sitelerden birinde...

yapmanız gerekenler

1) havluyla dökülmüş sütü tamamen silin.
    2) sütün dökülmüş olduğu bölgeye bolca karbonat dökün.
    3) karbonatlı bölgenin üstüne az soğuk su dökün.
    4) bu şekilde bir gece bekletin.
    5) ertesi gün bölgeyi iyice süpürün.
    6) eğer koku kalmışsa beyaz sirke(?) döküp 15 dakika bekletin. sonrasında kağıt mendille iyice temizleyin.
    7) hala inatla çıkmıyorsa Enzyme Odor Remover (http://www.chemspecworld.com/catalog_browse.asp?ictNbr=142) kullanın.

http://www.ehow.com/how_155790_remove-spoiled-milk.html

• quote:

Orijinalden alıntı: batis

biraz geç bir cevap olacak ama bu sayfayı aratıp bulanlar için baya bir faydalı olacağını düşündüğüm bir cevabını buldum yabancı sitelerden birinde...

yapmanız gerekenler

1) havluyla dökülmüş sütü tamamen silin.
    2) sütün dökülmüş olduğu bölgeye bolca karbonat dökün.
    3) karbonatlı bölgenin üstüne az soğuk su dökün.
    4) bu şekilde bir gece bekletin.
    5) ertesi gün bölgeyi iyice süpürün.
    6) eğer koku kalmışsa beyaz sirke(?) döküp 15 dakika bekletin. sonrasında kağıt mendille iyice temizleyin.
    7) hala inatla çıkmıyorsa Enzyme Odor Remover (http://www.chemspecworld.com/catalog_browse.asp?ictNbr=142) kullanın.

http://www.ehow.com/how_155790_remove-spoiled-milk.html

Alıntıları Göster
    ooow hocam okuyncaiçim gitti ya. o koku öldürüyo insanı(bide ayran kokusu) walla geçmiş olsun ne diyim??

• quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

ooow hocam okuyncaiçim gitti ya. o koku öldürüyo insanı(bide ayran kokusu) walla geçmiş olsun ne diyim??

Alıntıları Göster
    soğuk bir su için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bukalemunya

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Benimde geçen hafta döküldü arabamın ayak altındaki paspasa.. paspası attım altınada geçmiş azıcık ama bir kokuyor bir türlü geçiremedik.. Ne yapmam lazım bilmiyorum oyle pis kokuyorki anlatamam...
    bukalemunya kardeşim senin dedigin ürün bu olsa gerek acaba işe yarar mı?
    http://www.matkimya.com/otomotiv1.asp

• Benim basima hic gelmedi pek anlamam boyle seylerden ama eski usul kaynar suya basabilirsin veya makinaya atabilirsin. Senin elinin dayanabilcegi sicakligin o sutu cikarmaya yetecegini sanmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manyax

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    benim eniştemin arabasına da döküldü kaç defa yıkattı ama çıkmıyor. bide berlingo yani bagajdaki koku direk içeri veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yıldırım_beyazıt

benim eniştemin arabasına da döküldü kaç defa yıkattı ama çıkmıyor. bide berlingo yani bagajdaki koku direk içeri veriyor.

Alıntıları Göster
    Arka paspasa 1 lt. süt döküldü, komple aracın tabanını söktürüyorum şuanda halıflex in altındaki süngere kadar işlemiş, arabanın altı tamamen söküldükten sonra dezenfekte ettirtcem ondan sonra yeniden toplatıp profesyonel kuaför. Bunlardan sonra hala içime sinmezse satmayı denerim heralde çünkü bu kokuyu veren süt değil çürükçül bakterilerin fermentasyon sonrası çıkardığı azot gazının kokusudur ve azot kokusunu bastırmak gerçekten çok zordur. İnşallah bir çözüme ulaşırım sizlerlede paylaşırım

• quote:

Orijinalden alıntı: zivrisinek

Arka paspasa 1 lt. süt döküldü, komple aracın tabanını söktürüyorum şuanda halıflex in altındaki süngere kadar işlemiş, arabanın altı tamamen söküldükten sonra dezenfekte ettirtcem ondan sonra yeniden toplatıp profesyonel kuaför. Bunlardan sonra hala içime sinmezse satmayı denerim heralde çünkü bu kokuyu veren süt değil çürükçül bakterilerin fermentasyon sonrası çıkardığı azot gazının kokusudur ve azot kokusunu bastırmak gerçekten çok zordur. İnşallah bir çözüme ulaşırım sizlerlede paylaşırım

Alıntıları Göster
    İKİ yaz evvel ön yolcu paspasına dökülmüştü eski paliomun....kendim çıkarmaya çalıştım olmadı ..o ne kokuydu ya...profesyonel temizliğe vedim..beyaz bi toz döküp temizlemişti ne oldugunu bilmiyorum...%90 ı gitmişti kokunun....ben de marketten Glade kumaş parfümü almıştım...baya hapsediyor kokuyu...tavsiye ederim...ucuz 3-4 lira bişey

• quote:

Orijinalden alıntı: erdil83

İKİ yaz evvel ön yolcu paspasına dökülmüştü eski paliomun....kendim çıkarmaya çalıştım olmadı ..o ne kokuydu ya...profesyonel temizliğe vedim..beyaz bi toz döküp temizlemişti ne oldugunu bilmiyorum...%90 ı gitmişti kokunun....ben de marketten Glade kumaş parfümü almıştım...baya hapsediyor kokuyu...tavsiye ederim...ucuz 3-4 lira bişey

Alıntıları Göster
    geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Karlito Yalaréz

geçmiş olsun

Çok sağolasın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.