VÜCUT GELİŞTİRMEK İÇİN STEROİD KULLANMAK...
50 Cevap77994 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4 Mesaj
27 Mayıs 2009; 19:16:48 

ARKADAŞLAR VÜCUT GELİŞTİRMEK İÇİN STEROİD KULLANMANIN YARALARI VE ZARARLARI NELER BİLENİNİZ VARSA CEVAP YAZABİLİR Mİ YADA KULLANMIŞ OLANAR...

1221 Mesaj
27 Mayıs 2009; 20:20:23 

yararı yoktur

491 Mesaj
28 Mayıs 2009; 2:02:11 

aklından bile geçirme, gördüğün yere bir daha uğrama, adını duyunca dön arkanı kaç...

Alone at night I feel so strange,
I need to find All the answers to my dreams..

415 Mesaj
28 Mayıs 2009; 10:57:43 

zararları saymakla bilmez bilinçsiz kullanımda

bi kaç tane yazayım

KISIRLIK (VÜCUDUN TESTOSTERON DÜZEYİ SIFIRA İNER )

KALP KRİZİ ( KALP BÜYÜMESİNE BAĞLI OLARAK )

MEME KANSERİ (JİNEKOMASTİ)

BÖBREK YETMEZLİĞİ

KARACİĞER İPTAL..

vs vs... saymakla bitmez

yararı bi kaç ay egonu tavan yaptirir vücudun istediğin forma girer.sonra aynı hızla eski halnie dönebilme ihtimalin vardır..

Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Antrenör

4 Mesaj
28 Mayıs 2009; 21:44:35 

PEKİ BİLİNÇLİ KULLANIRSAN BU YAN ETKİLER NE KADAR AZALIR?

415 Mesaj
28 Mayıs 2009; 22:02:54 

quote:

Orjinalden alıntı: compengineer

mutlaka ilerliyen yaşlarda zararları ortaya çıkar.

uzak dur hele en az 3-4 senedir bu sporu yapmiyorsan.

2382 Mesaj
29 Mayıs 2009; 0:40:13 

quote:

sen aklına koymuşsun yapıcaksın artık.. yap dostum yap.. keyfine var vucudunun 2-3 sene ama herkezin aman aman bakıcağını zannetme kişisel egonu tatmin edersin okadar..

__Türkiye__

619 Mesaj
30 Mayıs 2009; 0:25:37 

Bence asırı şimeyin beyler yeterlı görunumu saglayın yeter yag oranı cok dusuk olsun karın kaslaırnız belırgın olsun nerde ne var ortaya cıksın sısmeye gerek yok askıne kızlar tarafından ıtıcı göründğü de yabana atılcak bı durum degıl

360 Mesaj
30 Mayıs 2009; 2:00:15 

steroid kullanan insanların kızları taktığını pek sanmıyorum
burdan kullanmayı düşünenlere tavsiyem
her gün tuvalette kan işemek istiyorlarsa
genç yaşta kel kalmak istiyorlarsa kullansınlar
bazıları ben hiç kel vücutcu görmedim diyebilir
o insanların bu işe ne kadar bütçe ayırdığını aklınız almaz

4 Mesaj
4 Haziran 2009; 17:20:10 

BABACANLAR ÖLE DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ GİBİ BİŞEY İÇİN SORMADIM SADECE ÖĞRENMEK İSTİYORUM

ZATEN O KADAR PARAMDA YOK

758 Mesaj
6 Haziran 2009; 15:26:45 

Arkadaşım her hafta primobolan kullanıyordu. Gelişim bozukluğu olan bir çocuk vardı doktor ttavsiyesiyle o da kullanıyordu. 7 ytl mi neydi bi ampulü... Baya kas yaptı aslında ama primobolanı bıraktırttım zorla sonra söndü çocuk çok kötü bi durum... Bulaşmayın...

1221 Mesaj
6 Haziran 2009; 17:45:22 

quote:

Orjinalden alıntı: Kardelen G.

Arkadaşım her hafta primobolan kullanıyordu. Gelişim bozukluğu olan bir çocuk vardı doktor ttavsiyesiyle o da kullanıyordu. 7 ytl mi neydi bi ampulü... Baya kas yaptı aslında ama primobolanı bıraktırttım zorla sonra söndü çocuk çok kötü bi durum... Bulaşmayın...

söner tüm steroid kullananlar söner çünkü. örnek vermek gerekirse bir kür ortalama 10 hafta sürer bu 10 haftada çok çok iyi beslenilir ve doğru antrenman yapılırsa tartıya 8 ile 13kg arası yansır. alınan bu 13 kg ın ortalama 2-2,5kg kastır biraz şansı varsa 3kg olabilir geriye kalan su ve yağdır büyük çoğunluğu su olduğu için steroid bırakılınca vücuttan kilolarca su atılır. beslenir 3 kg alırsa zararlarından zamanı gelince kıvranacak olsa da istediğimi elde ettim diyebilir ama beslenemezde 1kilo bile kas ekleyemezse işte o zaman adama pis koyar çünkü hem iç organlarından hem de boşa harcadığı zamanından olur. paraya değinmeye bile gerek yok çünkü 10 haftalık bir kür için maddi durum ne olursa olsun binlerce lira harcamak şarttır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3RS!N -- 6 Haziran 2009; 17:46:40 >

4 Mesaj
6 Haziran 2009; 18:47:42 

PEKİ STEROİD İN İÇ ORGANLARA VERDİĞİ ZARARI AZALTACAK ANTİ BİŞEY VARMI...ÇÜNKÜ HORMONAL DENGEYLE ALAKALI OLDUĞUNU ZANNEDİYORUM VE ORGANLARIN İŞLEVLERİNİN BOZULMASI DA ONDAN DİYE DÜŞÜNÜYORUM...

1221 Mesaj
6 Haziran 2009; 19:18:24 

zaten bahsettiğim kür de o anti bişeyler kullanılmak zorunda. kür sonrasında da ayrıca onlara para harcanmak zorunda şanslıysan jinekomasti olmaz ve kel kalmazsın ki şu ana kadar olmayanını görmedim ben en kötüsü hem kel hem jineko oluyorlar sonra da ameliyat için para bayılıyorlar. hormonal denge zaten bozuluyor bunun organlarla ilgisi yok organları mahfeden kimyasalların oluşturduğu toksik etkiler. yani çift taraflı giriyor. ülkemiz standartkarına göre genetik mucizeye sahip olup yarışmacı olunmayıp bu işten paralar kazanılmayacaksa steroid gereksiz hatta yarışmacı o kadar arkadaş var ama amerika standartlarını yakalayamıyorlar , avrupa ve balkanlarda dönüp duruyorlar bir yarışmadan kazandıklarıda 1 aylık beslenmesine yetmiyor. Serda Aktolga dünya şampiyonu olup sponsor bulanlar hariç tabii.

415 Mesaj
6 Haziran 2009; 19:19:28 

quote:

PEKİ STEROİD İN İÇ ORGANLARA VERDİĞİ ZARARI AZALTACAK ANTİ BİŞEY VARMI...ÇÜNKÜ HORMONAL DENGEYLE ALAKALI OLDUĞUNU ZANNEDİYORUM VE ORGANLARIN İŞLEVLERİNİN BOZULMASI DA ONDAN DİYE DÜŞÜNÜYORUM...

hormonal denge için ilaçlar zaten şart buna PCT yani kür sorun tedavi diyoruz,

ama bunlar erkeklik işlevlerinin kaybedilmemesi ve jinekomasti olmaması içindir ,kür sırasında terapiler zaten kulalnılılır

karaciğer için vitaminler, prostat için saw palmetto gibi,

ama kür sonrasında sağlıgın gayet iyise kontrollerde bişey çıkmasa bile , zararları ilerleyen yaşlarda çıkmaya başlıyor bunu hep görüyoruz çevremizden...

yani yan etkileri saymakla bitmiyor ,

ersinin dediği gibi müsabık olmayı düşünmüyorsan böyle şeylere hiç gerek yok

ideal supplement komboları yaparak kür kadar etkili olunabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 6 Haziran 2009; 19:21:15 >

324 Mesaj
7 Haziran 2009; 14:16:24 

quote:

Onceden genlerine kodlanmis olan sinirlamalari zorlayip, bunyenin belirli sinirlari disina cikiyorsun. Biraz uc bir ornek olsa da Sahin`e Turbo takmak gibi.. Tabi turboyu takarken turlu parcalar degisiyor fakat vucudumuz farkli malesef.. Pancar motoru degil ki mubarek, alirsan steroid patlarsin bir zaman sonra. Anti manti bunlari dusunecegine kendine guzel bir program edin.

İnsanın en mutlu anı, uykuya daldığı andır.

4 Mesaj
8 Haziran 2009; 20:43:32 

BENİM ZATEN GZEL Bİ PROĞRAMIM VAR...BEN SADECE BİLGİ EDİNMEK İÇİN SORUYORUM...BODY SPORUYLA UĞRAŞAN Bİ İNSANIN STEROİD İSTER İSTEMEZ İLGİSİNİ ÇEKİYO...VE VÜCUDUN İLAÇLARLA ZARAR ALMASI İNSANIN Bİ ÖMÜR BOYU İÇİNDEN ÇIKAMAYACAĞI HALE DÖNÜŞEBİLİR...AYRICA BEN DAHA BAŞLAYALI 3 AY OLDU...VE 8 KİLO ALDIM ... BU DOĞRU BİŞEYMİDİR ? HEPSİNİ KAS OLARAK ALMADIM HERALDE. BU BENİM FİT GÖRÜNMEMİ ETKİLER Mİ BÖYLE GİDERSE?

415 Mesaj
9 Haziran 2009; 1:53:19 

quote:

BENİM ZATEN GZEL Bİ PROĞRAMIM VAR...BEN SADECE BİLGİ EDİNMEK İÇİN SORUYORUM...BODY SPORUYLA UĞRAŞAN Bİ İNSANIN STEROİD İSTER İSTEMEZ İLGİSİNİ ÇEKİYO...VE VÜCUDUN İLAÇLARLA ZARAR ALMASI İNSANIN Bİ ÖMÜR BOYU İÇİNDEN ÇIKAMAYACAĞI HALE DÖNÜŞEBİLİR...AYRICA BEN DAHA BAŞLAYALI 3 AY OLDU...VE 8 KİLO ALDIM ... BU DOĞRU BİŞEYMİDİR ? HEPSİNİ KAS OLARAK ALMADIM HERALDE. BU BENİM FİT GÖRÜNMEMİ ETKİLER Mİ BÖYLE GİDERSE?

Sen kafanı takma yorma bu işlere naturel yap kalıcı ve sağlıklı bir biçimde kas yap.

bende başladıgım 1-2 ay içersinde 8 kilo almiştim ve ölçülerim anormal arttı ( bel ölçüm hiç bi zaman değişmez hep aynıdır ) tabi hepsi kas olması mümkün değil suda toplamiş olabilirim çünkü yüzüm şişmişti sanki :))

kesinlikle fit görünmeni etkilemez sen şimdi vücuda kas kazandırma dönemindesin ,kilo aldıgına göre.

istediğin duruma geldiğinde definisyona girersin ve ne var ne yok ortaya çıkarrırsın. yani fit duruma gelirsin.

136 Mesaj
12 Haziran 2009; 10:53:20 

vucut geliştirme konusunda cok cok yeni oldugun sorularından ve soruş biçimlerinden.
gencler iki igne çkıp iki hap yutup şişecem diye bi olay yok.sen ac youtube dan jay cutlerın ronnie collemanın bir iki traning videosunu izle sora
zaten yakın zamanda vazgecip bırakırsın gibime gelior çunku daha olaya yeni baslamısken steroid arastırmak işin kolayına kacmaktır ve iradesizliği gösterir. vucut geliştirmede irade cok onemlidir o azim ve istek kişide yoksa hersey bosadır. izlediğin filmlere özenip 2 kürle oşekle igreceğini sanıorsn yanılıorsn.

aklıma spor salonunda surekli soru soran newbie gencler geldi. konustuklarının yarısı vaktinde salonda adam gibi çalışsalar cok guzel gelişecekler ama nerde o irade.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi innervision -- 12 Haziran 2009; 10:55:35 >

_____Ya bir yol bul, ya bir yol aç ya da yoldan çekil.__
Sen sen ol... Biz olma

2640 Mesaj
27 Eylül 2009; 12:50:22 

google den body forum yaz forumları oku

417 Mesaj
18 Ekim 2009; 21:21:25 

ÇEREZ GİBİ ALIYORLAR DEMEKKİ ZARARLI OLSADA ...

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cançevik -- 22 Eylül 2013; 18:52:49 >

487 Mesaj
19 Ekim 2009; 15:51:16 

Bunlar yanlış hareketler, hiç girmemek gerek...

GKN
เ๓zค๓ıภ ๒เ รคкเภςครเ ๓เ שคг ؟

2 Mesaj
15 Temmuz 2011; 19:22:24 

ARKADAŞLAR STEROİDİN ZARARLARINI SÖYLEMİŞLER BENDE DOĞAL KAS GELİŞTİRMEYLE FARKINI SOYLEYEYİM ÖNCELİKLE STEROİD KULLANAN İNSANLARIN MESELA GÖĞÜS KASLARINA BAKIN OLDUKÇA FAZLA DİİMİ AMA STEROİDİN KEMİĞE HİÇBİR ETKİSİ YOKTUR YANİ İSTEDİĞİNİZ KADA GÖĞÜS ÇALIŞIN GÖĞÜS KAFESİNİZ ASLA ÖE ÇIKMAZ VE SİZİ İRİ GÖSTERMEZ AMA DOĞAL YOLLA KAS GELİŞTİRMİŞSENİZ GÖĞÜS KAFESİNİZ ÖNE DOĞRU ÇIKAR KEMİKLERİ KALINLAŞIR VE SİZİ İRİ GÖSTERİR , SPORU BIRAKSANIZDA KASLARINIZ HACİM KAYBETSEDE GÖĞÜS KAFESİNİZ YİNE ÖNDE OLACAKTIR VE SİZ İRİ GÖRÜNMEKLE KALMAYIP GERÇEKTEN İRİ OLACAKSINIZ

AYRICA STEROİDLE İLGİLİ HERŞEYİ EN İNCE AYRINTISINA KADAR ÖĞRENMEK İSTEYENLERE 'BİGGER STRONGER FASTER' FİLMİNİ ÖNERİRİM

59 Mesaj
20 Şubat 2012; 21:31:00 

quote:

Orijinalden alıntı: şekocan

STEROİD (SENTETİK HORMONLAR) VE ZARARLARI HAKKINDA YORUM:
Ben yaklaşık 2,5 yıldır vucut geliştirme ile uğraşıyorum;
Salona ilk başladığımda gördüklerime inanamadım ve hormon,doping,testesteron v.s sporcuların steroid diye andıkları bu ilaçları hiç kullanmadım kullanmak istemedim herkez çerez gibi kullanırken ben bench preste hala 40 kg ağırlıkla çalışmaktayım.
Beni şaşırtan şey şu oldu salona ilk başladığımda millete bakıyordum örneğin bench preste 90 kg vs ağırlıklarla çalışanlar var ve ben kendi kendime diyordum ben nekadar güçsüzüm demekki analar neler doğuruyor ben neden çok güçsüzüm diye bir düşünceye kapılmıştımkiiiiiii.
Aslında mahalle arkadaşlarım ve okul arkadaşlarım arasında çok güçlüydüm herkezi güreşte atardım yani kimse kavga yada güreş için cesaret edemezdi bende bunun üzerine , salonda o ağır çalışanları görünce çok şaşırdım ve bir süre sonra öğrendimki hepsi iğneci (steroid) güzeliymiş doğal kuvvet ile ağırlık çalışan hiç yokmuş.
Olayın boyutu nedir iğne neden yapılır yada steroid türü ilaçlar yada herneyse hormom ne amaçla kullanılır?
İlaç kullanımı her ne şekilde olursa olsun yanlıştır illakide kullanılacak diye bir durum yoktur varsa oda bu işten para kazananlar için geçerlidir müşteriyi salona çekebilmek cılız bir hoca için ikna edici olamaz.

Gelelim geçici yararlarına;
Öncelilkle seks ve ereksiyonu artırır.
Vücuda hücre kazandırır.
Adele görünümünü görsel olarak güzelleştirir.
Güc artırır.

Zararlarına gelince saymakla bitmez;
Kalıcı çözüm değildir bir süre sonra vücut söner.
Kullanımı durdurduktan sonra eski çalıştığınız idmandaki ağırlıkları dahi kaldıramayabilirsiniz.
En kötüsü sperm hücrelerini azaltır , sperm hücrelerinin hareketini bozar , sperm hücrelerinin mutasyona (şekil bozukluğu çift baş kuyruksuz) olmasına neden olur artık kesin olarak doğal yolla çocuk sahibi olamazsınız tüp bebek yaparsınız o geçici kaslarınız ve işe yaramaz spermlerinizle kıvırta kıvırta gezersiniz dahası kalıcı kısırlığa neden olma ihtimali çok yüksektir. Yukarıda iktidarsızlık için bahsedilmiştir asla onunla ilgisi yoktur ikisi farklı şeylerdir.
Karaciğer zaten bilinen bir durum.
Saç dökülmesi % 70 olasılık.
Meme uçlarında jinekomasti kontrolsüz östrojen artışı kilo dağılımında tam tersi bozukluk ve armut tipi kadınsı kilo dağılımı kocaman popo kütük gibi bacaklar ve tedavisinin mümkün olamaması.
Kalbin daha hızlı büyümesi.
Daha bir çok tehlikeli şeyler yazmakla bitmez.

Bundan anlaşılabileceği gibi hiç bir getirisi olmadığı gibi zararı kesin olarak kanıtlanmıştır.

saygılar

Ufaltılmış ön izleme resmi

Ben 2 yıldır vg ile uğraşıyorum naturel 110 kg bench 8 tekrar yapabiliyorum.Benchte hala 40 kg çalışıyosanki benim 2. ayda kaldırdığım ağırlıktır,bence bu sporu bırak

Sanıldığı gibi sadece şişmek için değil,yağ yakıp vücut yağ oranını %3 lere çekmek içinde steroid kullanılır.75 kg da bir insan pek ala kürün kralını yapmış olabilir.

.En az 2-3 yıllık vg deneyimi olmayan birisinin kullanmayı düşünmesi bile saçmalık olur.

Yarar zarar açısından bakarsak eğer

.Öncelikle steroidler asla doğrudan saç dökmez.Eğer sizin genetiğinizde bu varsa gerçekleşicek olan saç dökülmesini hızlandırır.Genetiğinizde yoksa eğer saçlarınız dökülmez.Kimisi için %100 döker kimisi için ise %100 dökmez diyebiliriz yani.%70 döker gibi bir durum söz konusu değildir.

.Karaciğerde,böbrekte sorunlar,ürolojik ve psikolojik rahatsızlıklar, bilinçsiz kullanım sonucu ortaya rahatlıkla çıkabilir.

.Eğer çaylaksanız ve steroid kullanmak istiyorsanız zaten kullanmanız çok zor çünkü satıcılar size sahte ürün vericeklerdir.Piyasada gezen steroidlerin yarısından çok daha fazlası sahtedir.Müsabık sporculara orjinal ürün satan birisini bulsanız dahi muhabetinizden sizin acemi olduğunuzu anlayıp %90 olasıkla size susam yağı verecektir.Enjektörle susam yağı sıkar,testo vuruldum diyip placebo hissini doyasıya yaşarsınız.

Profesyoneller yardımıyla bu işi yıllarını vermiş bu konu hakkında bilgili kendini bilen,yıllardır vg yapıp platoya takılmış sporcular sıçrama kürü yaparlar.Bu tarz işin farkında olup mevcut yan etkileri minimuma indirerek yapan insanlarda yan etki az gelişim mükemmel olur.Fakat tek sorun bu sıçrama küründen sonra tekrar kullanım isteğinin doğmasıdır.Bir kere steroid kullanan mutlaka 2. kürünüde yapıcaktır.Ve sonuç olarak güzel bir vücut yanında mahvolmuş iç organlar ve eskisi gibi olmayan erkeklik hormonları.

14 Mesaj
5 Ağustos 2012; 15:20:34 

quote:

Orijinalden alıntı: şekocan

STEROİD (SENTETİK HORMONLAR) VE ZARARLARI HAKKINDA YORUM:
Ben yaklaşık 2,5 yıldır vucut geliştirme ile uğraşıyorum;
Salona ilk başladığımda gördüklerime inanamadım ve hormon,doping,testesteron v.s sporcuların steroid diye andıkları bu ilaçları hiç kullanmadım kullanmak istemedim herkez çerez gibi kullanırken ben bench preste hala 40 kg ağırlıkla çalışmaktayım.
Beni şaşırtan şey şu oldu salona ilk başladığımda millete bakıyordum örneğin bench preste 90 kg vs ağırlıklarla çalışanlar var ve ben kendi kendime diyordum ben nekadar güçsüzüm demekki analar neler doğuruyor ben neden çok güçsüzüm diye bir düşünceye kapılmıştımkiiiiiii.
Aslında mahalle arkadaşlarım ve okul arkadaşlarım arasında çok güçlüydüm herkezi güreşte atardım yani kimse kavga yada güreş için cesaret edemezdi bende bunun üzerine , salonda o ağır çalışanları görünce çok şaşırdım ve bir süre sonra öğrendimki hepsi iğneci (steroid) güzeliymiş doğal kuvvet ile ağırlık çalışan hiç yokmuş.
Olayın boyutu nedir iğne neden yapılır yada steroid türü ilaçlar yada herneyse hormom ne amaçla kullanılır?
İlaç kullanımı her ne şekilde olursa olsun yanlıştır illakide kullanılacak diye bir durum yoktur varsa oda bu işten para kazananlar için geçerlidir müşteriyi salona çekebilmek cılız bir hoca için ikna edici olamaz.

Gelelim geçici yararlarına;
Öncelilkle seks ve ereksiyonu artırır.
Vücuda hücre kazandırır.
Adele görünümünü görsel olarak güzelleştirir.
Güc artırır.

Zararlarına gelince saymakla bitmez;
Kalıcı çözüm değildir bir süre sonra vücut söner.
Kullanımı durdurduktan sonra eski çalıştığınız idmandaki ağırlıkları dahi kaldıramayabilirsiniz.
En kötüsü sperm hücrelerini azaltır , sperm hücrelerinin hareketini bozar , sperm hücrelerinin mutasyona (şekil bozukluğu çift baş kuyruksuz) olmasına neden olur artık kesin olarak doğal yolla çocuk sahibi olamazsınız tüp bebek yaparsınız o geçici kaslarınız ve işe yaramaz spermlerinizle kıvırta kıvırta gezersiniz dahası kalıcı kısırlığa neden olma ihtimali çok yüksektir. Yukarıda iktidarsızlık için bahsedilmiştir asla onunla ilgisi yoktur ikisi farklı şeylerdir.
Karaciğer zaten bilinen bir durum.
Saç dökülmesi % 70 olasılık.
Meme uçlarında jinekomasti kontrolsüz östrojen artışı kilo dağılımında tam tersi bozukluk ve armut tipi kadınsı kilo dağılımı kocaman popo kütük gibi bacaklar ve tedavisinin mümkün olamaması.
Kalbin daha hızlı büyümesi.
Daha bir çok tehlikeli şeyler yazmakla bitmez.

Bundan anlaşılabileceği gibi hiç bir getirisi olmadığı gibi zararı kesin olarak kanıtlanmıştır.

saygılar

Ufaltılmış ön izleme resmi

Şunu söylemek istiyorum öncelikle ağzı olan konuşuyor , etraftan çevreden duyma laflarıyla . .
Ben çevreme asla önem vermem ne araştırırsam ne ögrenirsem odur benim için doğru olan. Ve GOSUMAR arkadaşımızın da dediği gibi Şekocan bence sen 2.5 yıl sonunda 40 kg bench press basıyorsan hala , sen sporu bırak kardeşim.Hatta o gittiğin salonda sorun vardır ki seni çalıştırmıyorlardır veya görmüşlerdir he bu cocuk hep aynı kilolarla çalışıyor hiç agır altına girmiyor , ilgilenmiyolardır.2,5 yıl az değil.
Ne demiştin bide ? Hepsi iğneci demiştin dimi ? :)
Ben hayatımda 1 kere iğne olmadım ve 90 kg normal bench press basıyorum.
Bende 2,5 senedir yapıyorum ama deli gibi forum geziyorum bu konular hakkında.Steroide de yeni yeni merak saldım.Bende başlamam asla kullanmam diyordum ama tam anlamıyla araştırdıgımda bide hocamızda iyi bizim , Adam teee kaç sene önce yarışmalara katılmış steroidini düzenli almış hala haftada 1 falan çalışmasına ragmen vucudunda 1 gram sarkma yok ve 10 numara herşeyi. Boşuna hoca olmamış demekki ;)
Herkesi çalıştırmaz spor salonunda sadece ilgilenenleri çalıştırır , beni çalıştırdı geçen gün öyle bi agırlıgın altına soktu ve zorladı ki öldüm nerdeyse , ama kendi çalışmamla hissetmedigim kasları hissettim resmen.
Steroid nerden geldi aklıma , öncelikle şu cocuga idolüm diyebilirim çocuk 23 yaşında 4 senelik sporcu ve bu halde ; http://www.youtube.com/watch?v=Kpa-W61_uIQ

Bunu araştırın biraz. Çocuk kalp krizinden ölmüş ama steroidden değil başka şeyler yüzünden. Böyle vücut istiyorsanız ve 20 sene boyunca çalıştıktan sonra değilde gençlik yaşlarınızda istyorsanız steroid kullanımı şart. Bende kullanmaya başlicam hocam bana çoğu şeyi anlattı yıllardır kullanan adamlar bizim salondakiler ve 1 gram sarkma yok hepsi taş gibi.sadece kulaktan dolma şeyleri burda paylaşmayın araştırın biraz.
İlla ki yan etkileri olabilir , ama steroid kullanıyorsan bu yan etkileri de düşürecek şeyler kullanıcaksın , karaciğer v.s mahvolmaması için.
2.nci olarak Aaron Curtis araştırın googledan vs o adamda kullanmış veya Frank Zane bir zamanların dünya birincisi o adam şuan 70 yaşında ve vucudu hala 35 yaşındaki gibi taş !! Neden ? Adam bırakmamış sporu ve beslenmesi düzgün. Bence herşeyi %100 gzel yaptıktan sonra ne kullandıgın sadece %30 luk bi etki yapıyor. O yüzden çevrenize aldanmayın ve güzel bi araştırın derim . He tabi 2 sene altında bu sporu yapanlar hiç düşünmesin.

Bizim salona cılız bi çocuk geldi steroid kullandı direk 4 ayda benim vucudumun 2 katını yaptı ama 2 ayda da söndü. Şimdi yine toparladı ama barfix bile çekemiyor kendi başına. Ama neden ? 4 ayda yaptıgı için.Altyapı yok çocukta. Kas denen bişey yoktu. İşte o yüzden.Eğerki bu İşe yıllarınızı vermişseniz düşünmenizde sakınca yoktur bence. Tabi 1 kürden sonra 2.kürü sakın ama sakın yapmayın.Alışkanlık yapar bazı arkadaşların da dediği gibi. Siz 1.kürü ömür sonuna kadar devam ettirin yeter. İyi forumlar..

1853 Mesaj
5 Ağustos 2012; 16:44:04 

Zararları tarşılmaz bile aldığın doza ve süreye göre insanlıktan ve erkeklikten çıkabilirsin 100 kg nonoşta olabilirsin.İlla kullanmak isteyen doktor ve uzman kontrolünde doz aşımı yapmadan kullansın eczanelerde bulunan primebalon gibi iğnelerden uzak durun yapıcaksanız kür yapın iyi kötü kür sonu tedavisini ihmal etmeyin.Herkeste aynı kötü etkileri yapmıyor biraz şans belki dna ile ilgili.Su toplatanlar hariç deca kürü gibi kürler balon değildir kg x 3 gr protein ile 8 hafta sürer alınan kas kütlesi ömür boyu kalıcıdır taş gibi gezersiniz.İğneler kası şişirmez vucuttaki protein atımını engeller sentezini yükseltir karaciğere fazla yük bindirir.Normalde karaciğer gerekli olan amino zincirlerini proteini parçalayarak kana gönderir tekrar birleştirir fazla yorulunca idrar yoluyla dışarı atar bütün st. temel etkisi bu dışarı atımı engeller kabaca anlatıyorum.Sonuçta riskini göze alan yapar doğru şekilde yaparsa iyibir beslenme ve idmanla gömleklere sığmayan yarma olur çıkar balon değil harbi kütle yapar.

181 Mesaj
5 Ağustos 2012; 18:02:08 

Erkeği karı, karıyı erkek yapar yetmez mi??

Hep denedin hep yenildin olsun yine dene yine yenil bu sefer daha iyi yenil

Derdi veren derdin çözümünü unutur mu hiç?

I will love you till the end of time
I would wait a million years

14 Mesaj
5 Ağustos 2012; 18:42:51 

quote:

Orijinalden alıntı: isk0rpit

Zararları tarşılmaz bile aldığın doza ve süreye göre insanlıktan ve erkeklikten çıkabilirsin 100 kg nonoşta olabilirsin.İlla kullanmak isteyen doktor ve uzman kontrolünde doz aşımı yapmadan kullansın eczanelerde bulunan primebalon gibi iğnelerden uzak durun yapıcaksanız kür yapın iyi kötü kür sonu tedavisini ihmal etmeyin.Herkeste aynı kötü etkileri yapmıyor biraz şans belki dna ile ilgili.Su toplatanlar hariç deca kürü gibi kürler balon değildir kg x 3 gr protein ile 8 hafta sürer alınan kas kütlesi ömür boyu kalıcıdır taş gibi gezersiniz.İğneler kası şişirmez vucuttaki protein atımını engeller sentezini yükseltir karaciğere fazla yük bindirir.Normalde karaciğer gerekli olan amino zincirlerini proteini parçalayarak kana gönderir tekrar birleştirir fazla yorulunca idrar yoluyla dışarı atar bütün st. temel etkisi bu dışarı atımı engeller kabaca anlatıyorum.Sonuçta riskini göze alan yapar doğru şekilde yaparsa iyibir beslenme ve idmanla gömleklere sığmayan yarma olur çıkar balon değil harbi kütle yapar.

Kardeşim çok iyi anlatmışsın aynen de öyle , bilip bilmeden konuşanlar bu yazıyı okusun derim.

Erkeği karı yapar diyen arkadaş seni karı yaptı heralde ordan biliyosun.Saçma saçma konuşmayın şu forumda..

1351 Mesaj
8 Ağustos 2012; 19:05:48 

quote:

Orijinalden alıntı: isk0rpit

sonunda gerçekten bilen biri yorum yapmış.

0 Mesaj
14 Ağustos 2012; 12:04:15 

Oncelikle herkese selamlar ... Konu steroid ama isi bilen insanlarin burada oldugunu gorunce yazmak istedim . yasim 34 . 1.90 boyunda 110 kiloyum . biraz gec kaldigimin farkindayim ama bu saatten sonra surekli olarak bu sporu yapmak istiyorum . Lojmanlarda oturuyorum ve evimin karsisinda spor salonu mevcut . yani hoca olarak beni calistirabilecek bilgi verecek kimse yok . 12 yasindan bu yana toplu sporlarla ugrastim . son donemlerde cok kilo aldim . kolay kilo verebilecegimi dusunuyorum . siz sayin hocalarimdan baslarken neler yapmam gerektigine dair bilgi istiyorum ... saygilar ...

1626 Mesaj
15 Ağustos 2012; 2:02:31 

Kür işi sakat iş biyerden patlamasa biyerden kesin patlıyor.Böbreğe vurur kan işersin,kafaya vurur kel olursun,göğüse vurur jinokomasti olursun,kalbe vurur kriz geçirirsin yukardaki gibi.Hiç birşey olmazsa en kötü sperm sayısı azalır.Ne gerek var? Natural,besin desteğiyle yapmak varken kolaya kaçmaya,kalıcı iç organlara zarar vermeye hiç gerek yok.

Biz cahil dediğimiz zaman,mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz.Kastettiğimiz ilim,hakikati bilmektir.Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi,hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

1253 Mesaj
15 Ağustos 2012; 13:08:40 

quote:

Orijinalden alıntı: groll

Kür işi sakat iş biyerden patlamasa biyerden kesin patlıyor.Böbreğe vurur kan işersin,kafaya vurur kel olursun,göğüse vurur jinokomasti olursun,kalbe vurur kriz geçirirsin yukardaki gibi.Hiç birşey olmazsa en kötü sperm sayısı azalır.Ne gerek var? Natural,besin desteğiyle yapmak varken kolaya kaçmaya,kalıcı iç organlara zarar vermeye hiç gerek yok.

Dostum gerek yokta insanlar durum vahimleşmeden nedense bazı şeyleri anlamak istemezler.
Tıpkı sigara gibi.Kolun bacağın kesilmeden veya damarların tıkanmadan bütün bunları bildiğin halde devam edersin.Sonra da reklamlardaki gibi adamlar olur ve sigara pişmanlık dersin.
Sterodin tehlikeleri ve sonuçları bellidir ve kesindir.Fakat yukarda da görüleceği gibi kullanan ve kullanmaya meilli olanlar zararlarını indirgiyor sürekli.
Bu sporda dördüncü senem.2 yıldır sabit bir vücuda sahibim.Daha fazlasını istemiyorum o sebepten sadece kütlemi koruyorum.Başladığımda da sadece sağlık için başladım.Amino veya bunun gibi ek besinleri çok az kullandım.Tabi bunların zararlı olduklarını söylemiyorum.
Kısacası bu spor çok disiplin ve özveri ister.Sağlık için yapacaksanız zaten zamanla görüntünüz da iyileşir.Üzerime giydiğim tüşört otursun bana yeter.Artislik için isteyen alsın istediğini.Beden kendi bedeni.

6 Mesaj
15 Ağustos 2012; 13:32:16 

quote:

Orijinalden alıntı: groll

+1

575 Mesaj
15 Ağustos 2012; 15:10:32 

Dopingle muhteşem vücut yapılabilir ama zararlı işte. Eminim zararsız yöntemleri çıkıyor ve çıkacak ama biz 10-15 yıl sonra anca ulaşırız.

Dopingsiz bu seviyeye protein tozu vb. ürünlerle en fazla 5 yılda gelirsiniz.

[image]http://imageshack.us/f/91/mensdivimageintlyp1.jpg/[/image]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHzgn -- 15 Ağustos 2012; 15:43:45 >

Grand Theft Auto V

1853 Mesaj
15 Ağustos 2012; 18:22:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan BEYYY

Oncelikle herkese selamlar ... Konu steroid ama isi bilen insanlarin burada oldugunu gorunce yazmak istedim . yasim 34 . 1.90 boyunda 110 kiloyum . biraz gec kaldigimin farkindayim ama bu saatten sonra surekli olarak bu sporu yapmak istiyorum . Lojmanlarda oturuyorum ve evimin karsisinda spor salonu mevcut . yani hoca olarak beni calistirabilecek bilgi verecek kimse yok . 12 yasindan bu yana toplu sporlarla ugrastim . son donemlerde cok kilo aldim . kolay kilo verebilecegimi dusunuyorum . siz sayin hocalarimdan baslarken neler yapmam gerektigine dair bilgi istiyorum ... saygilar ...

Geç kalmış sayılmassın 40 yaşında başlayıp yarışmalara katılanlar biliyorum tabii st. kür yaparak.Burdan anlatılmaz salondaki ant. vucuduna göre program yazmalı basic ile başlarsın en az 2 ay o program daha sonra üst programlara geçersin işin temeli beslenmede biter ekmeği ve yağlı karbonhidratı bırakılmalı özellikle akşam yemeği protein ağırlıklı gece yatarken yemek yok gündüz alıdığın karbonhidratla lifli olmalı yağdan uzak durman gerek idman günleri biraz alabilirsin oda 5/6 ay sonra ağır idmanlar yaparken .

1853 Mesaj
15 Ağustos 2012; 18:52:46 

quote:

Orijinalden alıntı: DHzgn

Dopingle muhteşem vücut yapılabilir ama zararlı işte. Eminim zararsız yöntemleri çıkıyor ve çıkacak ama biz 10-15 yıl sonra anca ulaşırız.

St. kürleri süreci çok hızlandırır doğal beslenme ile bir yerde tıkanırsın istersen 15 yaşında başla 40 yaşına kadar yap ama vucudun doğal yapısı bir yerden sonra büyümez.Ama fit dolgun göğüsler geniş omuzlar kalın kol için doğal yollarla gayet başarılı olunur.İşin en büyük sırrı ne idman ne beslenmedir en büyük sorun disiplin.Bu spor gerekli bilgiyi öğrendikten sonra onu yıllarca uygulamak o proteini hergün almak hergün tavuk yemek yumurta yemek alkoden uzak durmak düzenli uyumak aynı saatte yemek bunu başaran resimdekine yakın bir vucudu yapar 3 senede.

Alın size üçgen vucudun sırrı.

Menü olayı kavradıktan sonra değişebilir önemli nokta vucut ağırlığının en az 1.5 katı orta halde 2 katı en sağlamı günde ağırlığının 3 katı protein almak yanında lifli karbonhidrat.

Kası duvara benzetin büyük duvar yapmak için tuğla çimento kireç su kum lazım diyelim burda tuğla protein olarak düşünün karbonhidrat çimento olsun kum ve kireçte amino zincirler :P

Sabah kahvaltısı kayıtsız şartsız en az 5 yumurta yanında 100 gr yulaf süt ve balla beraber bir kaç dilim salam yada jambon yada sosis.
Saat 10 hamburger ekmeğinin bir tarafına tereyağı yada kaymak diğer tarafına lor peyniri ortaya hambürger köftesi yada bir parça biftek araya salam yada jambon.
Öğlen yemeği kayıtsız şartsız et olmalı paran varsa kırmızı et yoksa tavuk göğsü haşlama yanında koca bir tabak pilav.
Saat 3 hamburger ekmeğinin bir tarafına tereyağı yada kaymak diğer tarafına lor peyniri ortaya hambürger köftesi yada bir parça biftek araya salam yada jambon.
İdmandan önce topkek tarzında atıştırmalık kek yada gofret yanında meyve suyu .
İdmandan sonra kayıtsız şartsız whey protein varsa yanında amine özellikle bcaa.
İdmandan en fazla 1.5 saat içinde mutlaka %70 protein %30 karbonhidratttan oluşan bir yemek en basiti tavuk + pilav yada makarna.
Saat 9 gibi en az 4 yumurta
Gece yatarken emilimi uzun olan proteinler sabaha kadar bağırsakta kalıp kasları besler ister yurtdışından gelen tozlardan alın ister 100 gr lor peyniri.

İdda ediyorum bu beslenmeyi 1 sene yapın güzel bir idmanla 1 sene sonra kendinizi tanıyamaz gömleklere sığmassınız ama malesef 100 kişiden 10 tanasi anca yer bunları hergün 1 hafta deneyin anlarsınız nasıl bayıcak sizi.

Beslenme ciddi anlamda ekonomi ister :D Malesef ülkemizde proteini yüksek gıdalar gerçekten pahalı en ucuz gördüğümüz tavuk yumurta bile 1 ayda baya para tutuyor o yüzden açıkçası parası olmayan bunları yemeyen boşuna heveslenmesin salona verilen para beslenmeye verilenin yanında hava kalıyor üstelik mutlaka whey kullanılmalı en azından idmandan sonra 1 ölçek ortalama 2.3 kg wheyler kaliteli olanlar 170 tl civarı ortalama.

İdmana gelince oda beslenme kadar hassastır püf noktaları vardır ne olursa olsun salonda 1 saatten fazla kalmayın 1 saat içinde kaslar yıkıma geçer eğer durdurmassan boşa kürek çekersin.Durdurmanın en kolay yolu sütle karıştırıp whey almaktır.Etrafınızdaki insanlara kanıp ağır girmeyin kg önemli değil önemli olan sizin kasınızı zorluyacak bir kg olması kimi 50 kg basar kimi 80 hafifte kaldırmayın kendi sınırlarınızı zorlayın.Kütle için pramid yapın nedir pramit diyelim göğüs idmanı ilk set 40 kg 10 tekrar 2. set 50 kg 8 tekrar 3. set 60 6 tekrar 4. set 70 3 tekrar 5. set 80 1 tekrar bu kasa kütle kazandırır.Hafif kilo çok tekrar kütle kazanan kası parçalar çevresineki yağ kümelerini yakar ortaya çıkarır.Pramid sadece kırmızı ve uzun lifli kaslarda işe yarar ne gibi göğüs omuz sırt arka kol .Omuz ve önkol kısa lifli beyaz kaslardır sakın piramit yapmayın x10 kaldırabiliceğiniz bir kg ile 4 set.
İdmandan sonra mutlaka en az 2 set barfiks geniş tutuş 1 set enseye 1 set çeneye mutlaka dips ve şınav çekin.

Ortalama 3 ayda bir 2 haftalık ara verin proteini kesin insan vucudu herşeye alışır ve yalama olur :P Değişiklik iyi gelir aynı şeyi idmandada yapın ara sıra kasları şaşırtın yapmadığınız değişik taktıkler yapın tabi arasıra.

Whey protein st. değildir peynir altı suyundan elde edilen konsantre proteindir mutlaka kulanılmalıdır en büyük espisiri kana karışma süresi çok hızlıdır idmandan sonraki yıkımı durdur.

Bu arada st. bile doğru ve dozunda kullanılırsa abartıldığı kadar zararları yoktur yanlış anlaşılmasın savunmuyorum ama genelde bilinçsiz ve doz aşımı olduğu için bukadar kötülenir.

Son kez St. balon şişiren hava pompası değildir st. kürü yapan adam yukardaki menüden daha fazla yemek zorunda en az 1 yıldır aralıksız idman yapmış olmalı bench preste 100 ler kulubunde olmalı ki st işe yarasın kütle kazandırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isk0rpit -- 15 Ağustos 2012; 19:00:55 >

575 Mesaj
15 Ağustos 2012; 19:24:18 

Steroidlerle ilgili haklısınız. Farklı sitelerde kürler yapanları görüyorum, hiç kürden sonra öldüm kaldım mahfoldum diyeni görmedim, bilemem. Spor yapmayan, hiç ilaç kullanmayan insanlar bile hasta oluyor. Biraz genetik sanırım.

Piramit sistemi hakkında yorum yapmayacağım. Farklı çalışma sistemleri de var.

Ben geçen yıl 6 ay spor yaptım. 2 hafta önce de bırakmamak üzere başladım. Hiçbirşey kullanmıyorum. Bir supplement kürü yapsam iyi olacak... Beslenmeyi düzene sokuyorum.
Şu vücuda 6 ayda kavuşsam çok mutlu olacağım. Hedefim bu. Şu an sadece göbek var bende, yağ oranını düşürsem bir...
http://imageshack.us/ph...ensdivimageintlyp1.jpg/

Tabi gönül ister ki böyle olayım. st. almadan nereye kadar gidecek bakalım.
Bu vücuda hayranım ya.

Meme uçlarından steroid kullandığı belli oluyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHzgn -- 15 Ağustos 2012; 19:32:53 >

Grand Theft Auto V

0 Mesaj
16 Ağustos 2012; 20:33:20 

peki hocam kilo vermeden mi baslayim programa yoksa bi muddet kosup kilo verdikten sonra mi ? veya sabah kosup aksam uzeri salona girsem olur mu ?

4103 Mesaj
16 Ağustos 2012; 23:38:21 

@isk0rpit
Biraz kulaktan dolma bilgiler vermişsin arkadaşım.

Herşeyin bahanesi, çözümü yada kolay yolu steroidler değildir genetiğiniz bir spora uygun değilse isterseniz koynunuzda steroidlerle yatın yine hedefinize ulaşamazsınız. Steroidler başarı için bir engeli atlamada sadece yardımcıdır o kadar.

472 Mesaj
8 Eylül 2012; 19:44:39 

O kadar kas yapmaktaki amaç nedir anlayamıyorum. Yağlarını eritirsin, protein ağırlıklı beslenirsin, düzenli spor yaparsın mis gibi vücut olur. Kızlar zaten steroid ile çok fazla kas yapmış kişilerden iğreniyorlar. En iyisi doğal kas.

3624 Mesaj
8 Eylül 2012; 20:24:01 

vücut geliştirme başlığını görünce fakültede üroloji stajı geldi aklıma. paylaşayım da ibretlik olsun.

efenim beşinci sınıfta üroloji stajı alıyoruz. sabah derslerden sonra pratik uygulamalar için polikliniklere dağıldık. üç arkadaş doçent bir hocamızın odasında hasta bekliyoruz. hasta muayene odasına girdi, dalyan gibi boy pos endam kas o biçim. kısa bir anamnez sonrası hoca muayene yapmak üzere ayağa kalktı. (hastanın anamnezinde yaklaşık 10 yıldır vücut geliştirme yaptığı ve de spora başladığının üçüncü yılında steroid kullanımı mevcuttu. adamcaz kimseye de söyleyememiş utanmış ama steroid kullanımı sonucu testislerden biri atrofiye uğramış çükü de kalkmaz olmuş. geliş nedeni de ereksiyon olamaması)

hoca muayenesini yaptı, sonra bize de yaptırdı. bildiğin bi' testis yok. çükü de minnacık. bi' adama bakıyorum bi' çüküne. güler misin ağlar mısın lan.

neyse hafızlar siz siz olun öyle bilip bilmeden hap map cart curt kullanmayın. sonra son pişmanlık para etmez lan.

he ama sen adam gibi ağırlık kaldır, düzenli sporunu yap, öyle iğneydi oydu buydu bulaşma o işlere saygı duyalım kompela sana. o ayrı tabi.

http://www.itusozluk.co...t+geli%FEtirme/@9504977

BeşiktAŞK

4103 Mesaj
8 Eylül 2012; 20:55:47 

quote:

Orijinalden alıntı: wheaston

vücut geliştirme başlığını görünce fakültede üroloji stajı geldi aklıma. paylaşayım da ibretlik olsun.

efenim beşinci sınıfta üroloji stajı alıyoruz. sabah derslerden sonra pratik uygulamalar için polikliniklere dağıldık. üç arkadaş doçent bir hocamızın odasında hasta bekliyoruz. hasta muayene odasına girdi, dalyan gibi boy pos endam kas o biçim. kısa bir anamnez sonrası hoca muayene yapmak üzere ayağa kalktı. (hastanın anamnezinde yaklaşık 10 yıldır vücut geliştirme yaptığı ve de spora başladığının üçüncü yılında steroid kullanımı mevcuttu. adamcaz kimseye de söyleyememiş utanmış ama steroid kullanımı sonucu testislerden biri atrofiye uğramış çükü de kalkmaz olmuş. geliş nedeni de ereksiyon olamaması)

hoca muayenesini yaptı, sonra bize de yaptırdı. bildiğin bi' testis yok. çükü de minnacık. bi' adama bakıyorum bi' çüküne. güler misin ağlar mısın lan.

neyse hafızlar siz siz olun öyle bilip bilmeden hap map cart curt kullanmayın. sonra son pişmanlık para etmez lan.

he ama sen adam gibi ağırlık kaldır, düzenli sporunu yap, öyle iğneydi oydu buydu bulaşma o işlere saygı duyalım kompela sana. o ayrı tabi.

http://www.itusozluk.co...t+geli%FEtirme/@9504977

Önce şuna söyleyerek başlayayım; steroid kullanmadım yarışmacı olunmadığı süresince de kullanılmasına karşıyım ama hedef müsabık olmaksa kullanana saygı duyarım bu yüzden bu tür sallama yazılar yada bir adamı görüp tümden gelim tümevarım gibi mantık yürütmeler çok saçma. Herşey ayarında yapılırsa iyi sonuç verir; suyu bile fazla içseniz zehirlenirseniz kişi iğneydi oydu buydu kullanılıyorsa yukarıda ki sonuçların olmaması için hem kullanım sırasında hem kullanım bittikten sonra yapılanlar var; yarışmacı olup da ne iğneler görmüş ama işi ayarında ve bilinçle yapmış çocukları olan arkadaşlarım var tanıdığım ve bir tanesinin 38 yaşında ikinci çocuğu geçtiğimiz aylarda doğdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VIKING -- 8 Eylül 2012; 21:22:44 >

447 Mesaj
15 Ekim 2012; 12:20:18 

quote:

Orijinalden alıntı: DHzgn

bu vücuda steroidsiz bir tarafını yırtsan gelemezsin nokta

Ucuz uçak bileti | 2013 Tercih Robotu

417 Mesaj
3 Ocak 2013; 19:49:45 

Konu dışı ama;

Michael Phelps bunun boynu gibi bir boyuna sahip olmak imkansız, hatta vücut geliştirme sporunun bu konuda aciz kaldığı bir bölge.

Ekteki dosya (1)

493 Mesaj
25 Ocak 2013; 0:06:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Cançevik

Konu dışı ama;

Michael Phelps bunun boynu gibi bir boyuna sahip olmak imkansız, hatta vücut geliştirme sporunun bu konuda aciz kaldığı bir bölge.

hocam neyi kastettin tam olarak?

If you have a body you're an athlete.

4043 Mesaj
25 Ocak 2013; 16:58:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Cançevik

Konu dışı ama;

Michael phelps küçüklüğünden beri gh kullandığından dolayı vücudun ve yüzün anotomisi bozuk, o bozuk şekilde gelişen suratı ve boynunu örnek alıyorsun, ilginç valla.

Trapez kaslarını çalıştır. Boyun kası onlardır.

13 Mesaj
1 Eylül 2013; 18:49:13 

quote:

Orijinalden alıntı: gosumar

Ben 2 YILDIR vg ile uğraşıyorum naturel 110 kg bench 8 tekrar yapabiliyorum.Benchte hala 40 kg çalışıyosanki benim 2. ayda kaldırdığım ağırlıktır, bence bu sporu bırak

Yani böyle salaklarda çıkabiliyor , kime ne ispat edecek bilinmez !

keşke steroid kullansan da böyle salak bir egoist olmasan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thorston -- 1 Eylül 2013; 18:55:45 >

20 Mesaj
10 Ocak 2014; 2:51:59 

hortlattigimin farkindayim ozur dilerim ama iki bilgilenin https://sporapp.com/soz...oidler-hakkinda-her-sey okuyun ogrenin . 1.5 senedir spor yapiyorum ve 45 kg bench giriyosa bir herif 2.5 senedir bir sorun var kardesim ben 75 kg iel baslayip bos bara iniyorum drop setle (6 lik set) 21 ime kadar kullanmayi dusunmuyorum ama tamamen kullanilmayacak bir sey degil.

0 Mesaj
7 Şubat 2014; 23:30:47 

Sen milletten duyma seylere inanma kardesim amator sporculari kandiriyolar. Eger sen steroidleri dogru kullanirsan yemeni icmeni ihmal etmezsen ve duzenli sporunu yaparsan hic bisey olmaz. Kisir kalma ihtimalide su sekilde olur eger kür bitiminde hormon dengeleyici ilac kullanmazsan kisir kalirsin pregnyl 5000 var arastir bak fiyati okadsr pahali degil 10 lira falan eger bunu kullanirsan ve spora devam edersen ne sönme olur nede herhangi bi sorun cikar bilene sor bilmeyen milletten duyma laflarla gelir bilmislik taslar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

32 Mesaj
28 Mart 2014; 16:28:00 

Arkadaşlar öncelikle vücut geliştirmeyle uğraşmayan ama kas erimesi gibi hastalıklara sahip olan,yaşlılık yüzünden yatalak olan,gelişim bozukluğu olan birçok kişi anabolik steroid sizin deyiminizle DOPİNG kullanır.

Primobolan neden eczanelerde satılıyor sanıyorsunuz ? Vücut geliştirmeciler alsında kullansın diye mi ? Bunlar tıp için üretilmiş ilaçlardır hepsinin belirli yararları vardır.Merdiven altı steroid laboratuvarlarında icat edilmedi bu ilaçlar.Ayrıca Cahil olmasına rağmen her konuda atıp tutmayı seven arkadaşlar lütfen BİGGER FASTER STRONGER filmini izleyin.Steroidlerin ne olduğunu ne olmadığını görün.Güzel filmdir zaten sıkılmazsınız

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » VÜCUT GELİŞTİRMEK İÇİN STEROİD KULLANMAK...
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266