Şimdi Ara

Sapphire özel tasarımlı ve hız aşırtmalı Radeon HD 4890 modellerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sapphire Radeon HD 4890 Toxic Edition

Ekran kartı üretiminde AMD-ATi'nin önde gelen iş ortaklarından Sapphire bir süredir konuşulmakta olan fabrika çıkışı hız aşırtmalı iki yeni Radeon HD 4890 modelini resmi olarak duyurdu. Vapor-X teknolojisini temel alan özel soğutucularıyla dikkat çeken yeni ekran kartları, AMD-ATi'nin 55nm üretim teknolojisiyle hazırlandığı RV790 GPU'sundan güç alıyorlar. 800x paralel işlem birimine, 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan kartlar tasarımlarıyla da dikkat çekiyorlar.

Açıklanan detaylar agöre Sapphire'in Radeon HD 4890 Vapor-X modeli 870MHz GPU ve 4200MHz bellek, Radeon HD 4890 Toxic modeli ise 960MHz GPU ve 4200MHz bellek saat hızlarına sahip. DirectX 10.1 ve Crossfire X desteği sunan kartlar Unified Video Decoder 2.0 teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da gerçekleştirebiliyorlar. Çift DVI konnektörüne sahip olan Toxic modelinden farklı olarak HD 4890 Vapor-X modelinde HDMI ve DisplayPort bağlantları da bulunuyor.

Sapphire'in önümüzdeki günlerde kullanıma sunmayı olanladığı Radeon HD 4890 Vapor-X ve Radeon HD Toxic modelleri için henüz herhangi bir fiyat bilgisi ise bulunmuyor.

• Vapor işe yaramaz. Toxic iyi duruyor. 1 GHz yapsalar ellerine yapışmazmış tabi bu arada
  • ben vapor x i beyeniyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetcan44

Vapor işe yaramaz. Toxic iyi duruyor. 1 GHz yapsalar ellerine yapışmazmış tabi bu arada

Onuda Biz Yaparız Dert ettiğin şeye bak..Vapor-X gerçekten beni cezbetti ah ah P2 955 , GD-70 , Vapor-X 4890 bir elime geçse kemençe eşliğinde horon teptiricem 3 nede ama işte paranın gözü kör olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 26 Mayıs 2009; 21:07:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lacano

quote:

Orjinalden alıntı: ahmetcan44

Vapor işe yaramaz. Toxic iyi duruyor. 1 GHz yapsalar ellerine yapışmazmış tabi bu arada

Onuda Biz Yaparız Dert ettiğin şeye bak..Vapor-X gerçekten beni cezbetti ah ah P2 955 , GD-70 , Vapor-X 4890 bir elime geçse kemençe eşliğinde horon teptiricem 3 nede ama işte paranın gözü kör olsun.

toxicin aynısı kart

toxic 1ghz die biliyorum

What makes this card even more special is that Sapphire generously overclocked it. The core runs at 1000 MHz, and the 1 GB of GDDR5 memory at 1050 MHz (2100 MHz DDR, 4200 MHz effective). The Catalyst Control Center ATI Overdrive page shows its GPU core overlocking limit upped to 1100 MHz, from the 1000 MHz limit release-drivers were noted to come with. To sustain such high speeds, the card's VRM has been slightly expanded. The card uses an 8-pin PCI-E power connector alongside a 6-pin one. The price of this card is yet to be known.

http://www.techpowerup.com/92768/Sapphire_Atomic_HD_4890_Vapor-X_Pictured.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 26 Mayıs 2009; 21:20:19 >

• bende toxic 4870 var 780/1000 de performans olarak gayet güzel ancka fan hızı 50-60% veya yukarısında olunca pek çekilir olmuyor.gerçi kartı o kadar kastırırken oyunun sesi bastırdığından ben henüz bi problem yaşamadım
    umarım bu 4870-4890 ve belki de uzun bir süre bekliyeceğimiz 4890x2 nin su soğutmalı versyonları veya su soğutma kitleri çıkar
  • 90 Cok iyi birkart bundan daha iyisi olamaz ati mükemmel bir iş yapmış gercekten tebrik ediyorum hakketdiği degerin verilmediğini düsünüyorum 1GHZ 800Shadar hemde yeni yönetimle serin ve 1ghz+ da calısabılır bence cok iyi kart tebrikler gercekten güclü

55nm ile bunları yapabilmesi ise isin en entersan kısmı kolay gelsin braz da kassalar 1100 de cıkabilir 1200 e kadar oc potansiyeli olabilirmis bile
  • Karamaske :)
  • Kdv indirimi biterken çıkar şansımıza
  • Ati diyorum.Alem susuyor.Bu kadar! :)
  • 1ghz diye soleniyordu 40 mhz daha yükseltememişmi espirisi kaçmış.
  • kesin bunada soğutması iyi diye bir ton para istiyorlardır
  • ben valla super hi vision ( ultra high definition ) ekran kartlarını bekliyorum ne zaman çıkacaklar acaba full hd ler çok düşük kalıyorda :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: punchpranha

ben valla super hi vision ( ultra high definition ) ekran kartlarını bekliyorum ne zaman çıkacaklar acaba full hd ler çok düşük kalıyorda :)

Alla Alla ne havalı birşeysin sen öyle 9mesajın var ama yetmiyor hı
  • neden vapor işe yaramaz dediniz tipinden dolayımı acaba, ben seçim yapmak zorunda kalsam vapor alırım hem yeni tasarım hem şık duruyor ve direk hdmi var ,çevirici ile hdmi kullanmaya kıl oluyorum nedense kendimde mecburen kullanmama rağmen:)
  • 1GHz'de çalışan modelin adı neydi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: punchpranha

ben valla super hi vision ( ultra high definition ) ekran kartlarını bekliyorum ne zaman çıkacaklar acaba full hd ler çok düşük kalıyorda :)

full hd dediğin çözünürlük, yani 1920*1080 düşük geliyorsa yuh diyorum, senin monitörün hangi çözünürlüğü destekliyor da az geliyor acaba, şu anda piyasada test yapmaya bile yüksek çözünürlüklü monitör bulunamazken sen neyden bahsediyorsun
  • haklısın-lacano-
  • bu ekran kartlarından birini almak istiyorum hangisini tavsiye edersiniz???, 19" LCD monitörüm var e4700 işlemci 2 GB hyprex ram var toxic düşünüyorum. hangisi????
  • hd 4890 atomic
    quote:

Orjinalden alıntı: sertacaygun

1GHz'de çalışan modelin adı neydi ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.