Şimdi Ara

Intel 45nm Pentium E2210 işlemcisini kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Önümüzdeki hafta başlayacak Computex fuarında Core i7 950 ve Core i7 975 Extreme Edition modellerini tanıtması beklenen Intel, giriş seviyesinde sistemler ve ofis bilgisayarları için hazırladığı çift çekirdekli Pentium E 2000 serisini de güncelliyor. Intel'in resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre firma, 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Pentium E2200 modelini EOL programı çerçevisinde saha kenarına almaya yerini ise 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Pentium E2210 modeliyle doldurmaya hazırlanıyor.

Açıklanan detaylara göre 2.2GHz'de çalışan ve 1MB L2 bellek kapasitesine sahip olan 800MHz FSB destekli Pentium E2210 modelinin 65 Watt'lık ısıl güç tasarımına sahip olduğu ve yeni üretim teknolojisiyle seriyi daha iddialı bir konuma taşıyabileceği belirtiliyor. Deep Sleep State (C3E) ve Deeper Sleep State (C4E) gibi yeni özelliklere sahip olan 45nm Pentium E2210 işlemcisinin hız aşırtma konusunda da iddialı olması beklenirken, 64$'lık E2200 modelinin yerini aynı veya daha uygun fiyat seviyesinden alması bekleniyor.

• Intel iyice yaşlandı
    Haber için teşekkürler.
  • memlekette 150 liraya satarlar bunu
  • al bunu ver o.c. u :) ama dediğiniz gibi kdv ötv hede hödö derken çok pahalanır
  • Şimdi İntel'in uygun fiyatı derken 150'yi kastediyor sanırım. :)
  • Vaybe, hiç tahmin etmezdim E2xxx serisininde 45nm olacağını.
    Desenize benim E2160'ın torunu geliyor.
  • intel le çtv nin ıvırın zıvırın ne ilgisi var? adamlar 64 dolardan çıkartıyor. vergiler intelden kampanyası başlatıp mı satsınlar?
  • takoz üretim yapmazlarsa "xtreme oc" olacağı kesin bir ürün::::::::: alanlar rahatlıkla 4ghz üstüne çıkacaktır ama ürünün giriş seviye yane ofis bilgisayarlarına üretildiği belli bunu alıp oyun için oc kastırmak tüketiciler için temel amaç olmamalı
  • aynı fiyata 45nm 12,5 çarpanlı 2MB önbellek li E5200 dururken

E2210 ülkeye getirende ve alanda akıl aramam başka sözler söylemek isterim fakat ....

Belki adamlar işlemciyi samsung E2210 takacak

Bu işlemciyi intelde yeni çalışan elemanlar yapmış 45nm yapacağına soketi değiştirselerdi

daha çok satılırdı E2xxx serisi zaten az tüketiyor enerjiyi

samsung E2210
    Intel 45nm Pentium E2210 işlemcisini kullanıma sunuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 27 Mayıs 2009; 0:29:58 >
  • @sadtneverdie zaten orda ülkedeki ekonomi politikasına taş atıyorum ötv derken. ama jeton bu ne zman düşeceği belli olmuyor
  • Boş yere gelen güncellemeydi bu...
  • tercihi fiyatına bağlı bence
  • e2xxx serisinin şuanda ki satılma amacı nedir ?
    45nm optimizasyonu olmayan anakartlarda ve çipseti eski olan anakartların tepe işlemcisidir bu

diğerleri için aynı fiyata satılan e5200 yeterde artar
  • boş yere yapılmış bir işlemci değil bence.. çoğu kullanıcı yapacağı sistemlere 50-80$ arası işlemci arıyor.
  • ya q7x00 serısı cıkacaktı hanı.nerede ucuz fıyatlı f/p quad lar
  • Quad Q6600 bile 65nm
    sen git Dual coreyi 45nm yap...
  • E5xxx serisinden sonra pek tutulacağını düşünmüyorum ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.