3000 metre koşudan önce yapılacaklar, tavsiyeler?
37 Cevap14605 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5464 Mesaj
26 Mayıs 2009; 7:30:31 

Evet arkadaşlar cumartesi günü beygir gibi yardırcam antremansızım. daha önce 3000 koşabildim (15 dk 20 snde) o zaman da idmansızdım evet gereken sürede koşabildim ama motor su kaynattı

2-3 gün idman yapacam bugün dahil. peki sizin tavsiyeler nedir? koşmadan önce yenecekler içilecekler yenmeyecekler içilmeyecekler biraz mucize olsun istiyorum su kaynatmak istemiyom

bugün 1000 koşacam yarın arttıracam fln. sigara da var hemde ağzımda sigarayla koşacak derece de

koşmadan öne redbull vitamin veya bal pekmez ne tavsiye edersiniz. süre bu defa 16 dk 20 sn. birde zamanı da önemli sanırım koşmadan 1 saat önce 10 dk önce gibi bi yardım edin hacı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oneMoreaCupofCoffee -- 26 Mayıs 2009; 7:32:58 >

İmzanız kural dışıdır! ||Gonuşma

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Mayıs 2009; 7:33:49 

Yemeğini 2 saat önceden ye, koşuya yarım saat kala 2 tane meyve ye, daha sonra ısınmanı yap ve koşmaya başla.

5464 Mesaj
26 Mayıs 2009; 7:37:10 

quote:

Orjinalden alıntı: Historia Calamitatum

Yemeğini 2 saat önceden ye, koşuya yarım saat kala 2 tane meyve ye, daha sonra ısınmanı yap ve koşmaya başla.

tamamdır dostum notumu aldım saol

1580 Mesaj
26 Mayıs 2009; 7:58:27 

koşmadan önce karbonhidratlı şeyler yemen lazım en hızlı metabolizmaya katılan onlar büyük bir tabak makarna ye

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.

5464 Mesaj
26 Mayıs 2009; 8:01:26 

quote:

Orjinalden alıntı: emure

koşmadan önce karbonhidratlı şeyler yemen lazım en hızlı metabolizmaya katılan onlar büyük bir tabak makarna ye

abovv bu yönden hiç düşünmediydim harbi doğru söyledin. ben şimdi sabahın 10 unda koşacam peynir salam vs yerdim full protein:)

en iyisi karbonhidrat süper fikir kızarmış ekmek fln yiyim reçel pekmez sürüp teşekkürler

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
26 gün 13 sa. 3 dk. kadarı kaldı.
26 Mayıs 2009; 8:06:16 

valla bence bir miktar kanyak iç sonra vın

şaka bir yana, sabah 6 gibi, aç karnına, çamlık bir ortamda olursa koşu tamamdır bence koşulacak en iyi zaman.
koşudan önce birşey yersen çok etkiler. aç karna ölmezsin

bir de tempo olayı derlerya, önce bir gazla hızlı çıkmak pek işe yaramıyor. süre sınırlaması varsa kendine 400 metreyi 1,5 dakikada geçecek bir tempo belirleyebilirsin. zaten sonlara doğru insan ister istemez bir miktar yavaşlar yorulursa, yine normal seviyene dönersin.

5464 Mesaj
26 Mayıs 2009; 8:14:05 

mantıklı yeni rakı olmaz mı

bu sabah gidecektim olmadı konudışı ah ulan ömrümü yedin. 400 metre 1.5 dk ok kaydedildi hafızaya alındı teşekkürler

kimi üstünden çıkarmak için uğraşıyor bizde giymek için uğraşıyoruz. özgürlüğün kıymetinide biliyorum ama

19 Mesaj
26 Mayıs 2009; 9:24:06 

havanın sıcaklığı dezavantaj geçen sene bu zamanlar 3000 engelli koşmuştum son engelden inan iman gücüyle atladım şaka bi yana uyarmak isterim havalar sıcak aman sigarada varmış kalp krizine dikkat dostum onn dışında kendine güveniyorsan düzgün karbonhidratlı birşeyler ye başla koşmaya nefesini ayarlayabilirsen sürekli yüksek tempo öneririm diğerlerinin ne yaptığı önemli değil baktın nefes sakat bırak geçsinler ayarla motoru yani bol şans

TurKisH RaP Und3RGraunD

5765 Mesaj
26 Mayıs 2009; 9:51:15 

Yemeğini koşudan 2.30-3 saat önce ye. Yemek yedikten sonra üzerine Sütlü Çikolata+Türk Kahvesi iç. Vucudunda koşuya elverişliyse yorulduğunu anlamazsın.Kısacası kesilmezsin

Bir çocuğun son nefesinde boğulacaksınız.En acı şekilde öleceksiniz.Elveda Çocuk

30 gün cezanın,
26 Mayıs 2009; 13:47:45 

boşver koşma ya

ya ben 1:30 400mt olayında örnek verdim, o süreyi kendin ayarlayabilirsin. maksat, tempoyu mümkün olduğunca sabit tutmak.

Uzaklaştırılmış
26 Mayıs 2009; 13:52:41 

neler yapılmıycak deseydin söylerdin

4070 Mesaj
26 Mayıs 2009; 13:56:29 

Niçin koşacaksın ??

256 Mesaj
26 Mayıs 2009; 13:57:49 

Ya bende böyle koşmak istiyorum ama nerede koşsam bilmiyorum.En uygun sahil var aslında.Millet garip garip bakar diye koşamıyorum

656 Mesaj
26 Mayıs 2009; 14:02:26 

Doping al

5464 Mesaj
26 Mayıs 2009; 14:58:48 

işte o dopingler nelerrr? redbull aferin?

hüseyinim söz sb için.

vücut iyi ya koşmaya müsait eksiğim var fazlam yok

30 gün cezanın,
26 Mayıs 2009; 15:08:34 

kaptan dopingi boşver.

eğer sınava bir 3-4 ay varsa, her sabah tempolu bir şekilde, ama tempoyu hafif hafif artırarak koşarsan çok faydalı olur.
halı sahaya bolca gitmek de faydalıdır yalan değil

biz 3 günde 2 maç yapardık 90 dakikadan. tabi canlı olacaksan forvette beklesem olayı yok.
ben sol bek oynuyorum, defans yaparken dizleri bolca büküyorsun atak kırabilmek için doğal olarak. bayağı iyi antrenman oluyor.

ama koşuyu geliştirmek istiyorsan düzenli koşu olayına ağırlık vermelisin.

bu sözleşmeli olayına giriyorsun da merak ettiğim bir olay var, sınıfını kendin mi seçiyorsun?

404 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Latissimus Dorsi
26 Mayıs 2009; 15:21:55 

başlar başlamaz deparı atma ortanın üstü bi seviye temposuyla koş. o depar atanlar zaten yarı yolda tıkanacak. arayı kapatırsın merak etme son 400 metredede sprintini yap

17 Mesaj
26 Mayıs 2009; 15:23:17 

kahveli kola iç, içtikten 1 saat sonrada redbull iç , + 5 kuru kayısı, 2 ceviz, 3 kuru incir ye, iki kaşıkta bal ye.. tamamdr dünya rekoru bile kırarsın

757 Mesaj
26 Mayıs 2009; 15:23:57 

-asıl koşunun yapılacağı günden 1 önceki gün kesinlikle koşma yat dinlen
-2-3 günde kondisyon yapamazsın ama ayakların açılması için koş yine ama kendini çok yorma sonra 1 hafta kendini zor toplarsın.
-yediklerine çok dikkat et protein ve karbonhidrat dengesini yakala.kahvaltıda yumurta ve bal ye mutlaka.ayrıca öğlen ve akşam yemeklerinde
makarna ve tavuk eti sofrada eksik olmasın.bu şekilde beslen ve kendini çok yorma sadece hafif tempo koş gücünü son güne sakla.

5464 Mesaj
26 Mayıs 2009; 16:51:41 

yorumlarınızı tavsiyelerini dikaktle okudum çok işime yarıyor bugün sabahtan itibaren uygulamaya başladım.

hashus cumartesi günü yardırcam. bu j sınavı. sınıfı da j seçtim mly ve ikml toplam 3 kişi aldığı için o sınıfları tercih etmedim üni bölümüm işletme aslında onlar daha uygun ama işte mecburen j seçtim.

yazın kkk da var ona da girecem orda per ikml mly olmak daha kolay çok kişi alıyolar. s bölümüme uygun sınıflar. kısacası tercihi kendimiz yapıyoruz. sıralama şeklinde.

30 gün cezanın,
26 Mayıs 2009; 16:55:07 

iyiymiş
kendin yolunu seçmişsin hayırlı olsun.

eğer zamanın varsa düzenli koş, son 3-4 gün de dinlen. jandarma fizik güç ister işin çok kolay değil.

bir de doping vs sakın sınavda aklından geçirme, sonuçta kan tahlilinde ortaya çıkar. red bullmuş powerade imiş, bunların da etkisi yok zaten.

5464 Mesaj
26 Mayıs 2009; 17:02:15 

yolu seçmek durumunda kaldık imkanlar kısıtlı vakit az müfettişlikler çok zor özel sektör desen girmesi dert çıkışı kolay. memur konumda olmaktansa yani nasıl diyim bildiğin gibi kötünün iyisi

olumlu sonuçlanırsa spor mülakat 1 hafta soınra sağlık var orda çıkar dediğin gibi. neyse kahvaltıları sağlam yapıyorum biraz balı pekmezi akşamlarıda tavuktan bıkmış olsamda tavuk makarna yaparım.

sonrası ttbkt dntlme işleri dertli olur ama yapacak bişey yok zaman su gibi geçiyor. söz konusu gelecekse çekilen çile kutsaldır diye kendimizi avutacaz işte

262 Mesaj
26 Mayıs 2009; 17:23:43 

Arı sütü diyorum başka bişey demiyorum

FAYDALARI

Saf Arısütü "Gençlik İksiri", "Hayat İksiri", gibi tanımlamalarla yüzyıla yakın zamandır bilinmektedir. Ancak yakın geçmişte besleyicilik üstünlüğünün yanında içerdiği Hayatsal değerleri de bilimsel çalışmalar sonucu başta A.B.D. ve Uzakdoğu olmak üzere birçok ülkede saptanarak yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Düzenli kürler uygulanarak kullanılması halinde;

1 - Yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve çalışma isteksizliklerini gidererek organizmaya aktivite kazandırır. Enerji açığını kapatır.
2 - Beyin performansı gerektiren durumlarda özellikle öğrencilerin sınav dönemlerinde daha başarılı olmalarında, yorgunluk ve endişe duymamalarında yardımcı olur.
3 - Üstün hücre yenileyici özelliği nedeniyle yaşlanmayı geciktirir ve çocuk sahibi olmak isteyenlere yardımcı olur
4 - Seks performansını en yüksek düzeye çıkartarak dengeli bir seks yaşantısının sürdürülmesi ile cinsel isteksizliklerin giderilmesine yardımcı olur.
5 - Sporcuların harcadıkları aşırı enerjiyi dengeler, yarışma önceleri yapılan kürlerle vücuda mukavemet ve aktivite kazandırarak sporcunun öz enerjisini en rantabl bir şekilde kullanması için beyin-beden uyumunu sağlar.
6 - Yaşlılıkla oluşan damar sertliğinin tedavisi, bitkinlik ve yaşama isteksizlikleri ile kandaki kolesterol-lipid seviyesinin ayarlanmasında yardımcı olur.
7 - Anemi (kansızlık) ve ağır kan kayıplarında organizmanın yeterli kan üretimini sağlar.
8 - Hastalıkların ve ameliyatların iyileşme dönemlerinin çabuklaştırılması ile zaafiyetlerde, nekahat dönemlerinde vücudun gıda rejimini desteklemek amacıyla kullanılmaktadır.
9 - Mide-barsak sistemine ait hastalıklarda ( Kolit-Ülser-Gastrit )
10 - Böbrek ve idrar yolu hastalıklarında
11 - Karaciğerin fonksiyonlarını tam olarak yerine getiremediği durumlarda ve alerjik rahatsızlıklarda,
12 - Solunum sistemi hastalıklarında ( Tüberküloz, Astım, Bronşitte )
13 - Saç dökülmelerinde, saçlı ve saçsız derinin değişik hastalıklarında,
14 - Bayanların regl dönemlerindeki düzensizlik ve ağrıların giderilmesinde,
15 - Özellikle menapoz ve andrepoz dönemlerinde kadın ve erkeklerdeki yaşlanmaya bağlı şikayetlerin giderilmesinde,
16 - Vücut organlarının deforme olmadan orjinal şekillerinin korunmasında ( özellikle bayanların göğüslerinde ) süt verme fonksiyonunun arttırılmasında ve özel cilt bakımlarında,
17 - Hamilelerde gebeliğin sağlıklı geçmesinde, fetusun ve annenin sağlıklı beslenerek zararlı etkilerden korunmasında,
18 - Bebeklerin çabuk ve sağlıklı gelişerek ruh ve beden bütünlüğünün sağlanmasında,
19 - Çocuklarda görülen gelişim güçlükleri, kemik ve kas kuvvetsizliklerinde,
20 - Erken bunama, hafıza kaybı, zeka geriliği, alkolizm gibi rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olarak,
21 - Zayıflama rejimlerinde dengeli bir beslenme temin ederek vücut direncini arttırmada,
22 - Çocuklarda görülen gece işemelerinin tedavisinde,
23 - Şeker hastalığının tedavisine yardımcı olarak
24 - Romotoloji (KANSER) tedavisinde Kemoterapi ve Radyoterapi tedavisini destekleyici olarak yaygın şekilde pek çok ülkede kullanılmaktadır.

Yollar uzun, dikenli, taşlı olsa da
Bastığın yer hüzünle dolsa da
Sel, çığ, ateş önünde her ne olsa da
Cim Bom lular başı dik yürür

Uzaklaştırılmış
26 Mayıs 2009; 17:26:50 

Görende manş denizini koşarak geçecen falan sanır. 3 km' i askerde kahvaltı neyim etmeden 30 kilo yükle koşuyorduk hala daha da koşuyorlardır. Yapacağın tek şey temponu ayarlayıp kalp atışlarına göre hızlanmak veya yavaşlamak. Koşunun ana prensibi budur.

5464 Mesaj
26 Mayıs 2009; 18:10:04 

3 binden sonra manş denizi de var merak etme teçhizatlı 12 km

arı sütü voovv neymiş o öyle.. soruyım bizimkilere.

Uzaklaştırılmış
26 Mayıs 2009; 18:23:26 

quote:

Orjinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

Evet arkadaşlar cumartesi günü beygir gibi yardırcam antremansızım. daha önce 3000 koşabildim (15 dk 20 snde) o zaman da idmansızdım evet gereken sürede koşabildim ama motor su kaynattı

2-3 gün idman yapacam bugün dahil. peki sizin tavsiyeler nedir? koşmadan önce yenecekler içilecekler yenmeyecekler içilmeyecekler biraz mucize olsun istiyorum su kaynatmak istemiyom

bugün 1000 koşacam yarın arttıracam fln. sigara da var hemde ağzımda sigarayla koşacak derece de

koşmadan öne redbull vitamin veya bal pekmez ne tavsiye edersiniz. süre bu defa 16 dk 20 sn. birde zamanı da önemli sanırım koşmadan 1 saat önce 10 dk önce gibi bi yardım edin hacı

askeriyede misin? orada isen ya da degilsen de ayni seyi tavsiye ediyorum. Sinav mekik cek tufekli tufeksiz
hareketleri yap bacaklarini ac YETER

BEN BILE KOSTUM KAC KERE (sasiriyorsun ama OLUYOR)

1040 Mesaj
26 Mayıs 2009; 18:28:49 

hocam sözleşmeli subaylık için mi 3000metre koşuyosun?bildiğim kadarıyla s.subaylıkda 3000m koşu var.birde 3000 metreyi nasıl ölçüyorsun yani neye göre?

187 Mesaj
26 Mayıs 2009; 18:47:01 

Ayağina Ağirlik bağla Ve yarış Gününe Kadar Onla Koş Yarışda Uçarsın

2530 Mesaj
26 Mayıs 2009; 19:11:10 

quote:

Orjinalden alıntı: WE_ARE_TURKS

Ayağina Ağirlik bağla Ve yarış Gününe Kadar Onla Koş Yarışda Uçarsın

çok zekice

Range Rover Evoque , 5.25 xDrive '12 Porsche Cayenne Diesel.

5464 Mesaj
26 Mayıs 2009; 19:57:55 

quote:

Orjinalden alıntı: brk_066

hocam sözleşmeli subaylık için mi 3000metre koşuyosun?bildiğim kadarıyla s.subaylıkda 3000m koşu var.birde 3000 metreyi nasıl ölçüyorsun yani neye göre?

evet dostuum zora gelince insan herşeyi yapıyorda dediğim gibi su kaynatmasın motor istedim yoksa koşuyorum ama sonunda geberiyorum

yanlış olmasın her 1000 metrede fln yerde boyayla yazıyor. 1000-2000 diye koşarken kocaman yazılar görüyosun zaten birde bazen de kenarlara kağıt/tabela ve saire uyarılar koyuyolar o konuda sıkıntı yok yani.

arkandan da ambulans geliyor sakın ola ambulansa binmeye kalkma sakatlanıp fln sürünerekte olsa geç eğer girersen sınavlara önceki senelerde zora gelemeyip ambulansa nefessizlkten binenler oldu hemen elediler oracıkta kestiler bileti

Uzaklaştırılmış
26 Mayıs 2009; 20:09:08 

koşunu rahat adımlarla yap,
mutlaka kosu ayakkabısı git. ergonomik olan ayagının otrasını dolduran.

Adımlarını parmak ucundan topuga dogru gidecek sekilde at. parmak ucunda kosma.
kollarını rahat bırak kaldırmaya yukarda tutmaya calısma.
aksi halde omuzların agrır ve de kolların icin enerji harcamıs olursun.

birileriyle kosacaksan kimseyi sallama yavas tempoda kos fakat en öndeki gruptan da fazla ayrılma.

400 metre- 4 metre kosacaksan (bi sahanın etrafı 400 metredir) kac dk da kac metre kosacagını hesapla
ve 1 turu yani 400 metreyi ona göre kos. kesinlikle saatin olsun. durduk yere hızlı baslayıp da bosuna yorulma.

3000 metre uzun mesafe daha cok psikolojinin iyi olması lazım, iyi odaklan yıgılıp kalmayı yapamacagını
Düsünme yoksa sonlara dogru amaan baslarım deyip bırakırsın kosmayı.

12 dk 3000 metre kostum antrenmansız. şimdi daha fazlasını da kosarım. ilk denememdi.

sen kac dk da kosacaksn bilmiyorum ama 15 dk falansa rahat kosarsın, sakin ol o yüzden.

sanıldıgı kadar zor degil

364 Mesaj
26 Mayıs 2009; 21:48:45 

bugun sali. carsamba ve persembe de kos ama cuma dinlen. cuma ksami bol makarna ye, kahvaltida ise az demli cay biraz ekmek ve beyaz peynir bulundur, az yeme cok da yeme. en gec 7de yemis ol tabii bunlari, 10da kosacaksan eger.
Jde isin zor KKKya simdiden adam gibi hazirlan ve o sigarayi da sondur, evet yazik degil mi cigerlerine?

gelelim kosuya, merak etme buyuk 1 ihtimal ile olmezsin, en hizli kosunun %60i ile basla, eger dayanabiliyorsan biraz arttir, nefes kesilirse, "vatan sana canim fena" diye bagir, nefes vermek nefes almanin garantisidir, nefesi iyi alan iyi kosar, kosu esnasinda sesli nefes alip vermekten korkma-cekinme.
orada bir cok hazirlikli adam goreceksin isin su an icin zor ama moral bozmayalim, sana ders olsun, isini son haftaya bir daha birakma.

5464 Mesaj
27 Mayıs 2009; 9:40:52 

dallasimo ve derk tavsiyeler için çok teşekkürler.

yazılıydı dersaneydi kpss idi derken zaman hızlı aktı.

dün koştum 1000 gayet iyiydi birazdan çıkıp bi daha koşacam durumum şu an iyi. 2000 e yaklaşırım sanıyorum.

1338 Mesaj
27 Mayıs 2009; 16:23:31 

Birader arı sütü bal pekmez zart zurt herkes bişey demiş hepsini yiyip motoru bozmayasın ?

1580 Mesaj
28 Mayıs 2009; 0:45:55 

quote:

Orjinalden alıntı: huseyin16

Niçin koşacaksın ??

dünya barışı için herhalde

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.

5464 Mesaj
28 Mayıs 2009; 0:49:58 

quote:

Orjinalden alıntı: emure

quote:

Orjinalden alıntı: huseyin16

Niçin koşacaksın ??

dünya barışı için herhalde

hüseyinin yorumlarına hastayım ben ya... bi duruluk netlik var mesajlarında bolca da güldürüyo beni

motor iyi şu an da makarna tavuk akşam, pekmez bal sabah dengeleniyor

5464 Mesaj
28 Mayıs 2009; 19:30:33 

Az önce geldim eve 2400 koştum tek sorun nefes sigaradan dolayı. onu da arada 2 kere 15 er saniye yürüyerek hallettim. inşallah yarından dinlendikten sonra bu iş tamam olur.

3241 Mesaj
14 Temmuz 2009; 21:14:22 

Bal yemeyi düşündün mü?Kavanozla

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Spor] » Diğer Sporların Gündemi » Diğer Spor Dalları » 3000 metre koşudan önce yapılacaklar, tavsiyeler?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266

DonanımHaber’i Takip Et X
Facebook Gözat
Twitter Gözat