- x
>> Citroen Saxo Kullanıcıları <<
109 Cevap40093 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Mayıs 2009; 16:04:09 

Citroen Saxo Kullananlar varsa burada araçlar hakkında paylaşımda bulunmak isteyen yazabilirler...
İsteyen resimler koyar ve bize tüyo vermek isteyen arkadaşlar burdan yazabilirler..
Sorunları parça fiyatları vs..
Performansı arttırmanın ve genel hatlarıyla >> Citroen SAXO << ...Bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustang -- 24 Mayıs 2009; 16:05:18 >

237 Mesaj
24 Kasım 2009; 20:30:02 

MERHABAA RKADAŞLAR

10 000 TL EN FAZLA 12 000 TL CIVARINDA CİTROEN SAXO TEMİZ 1.4 1.6 16V BENZINLI YADA DIZEL VARMIDIR?
VARMIDIR DIYORUM KUSURA BAKMAYIN SAHIBINDEN DE BAKTIM GUZEL ARAC YOK.
SU ARACI GORDUM RESMEN HARIKA ALLAH KAZASIZ BINDIRSIN SAHIBINI
YADA BU SEKILDE RAAC VARMIDIR?

MESELA ORNEK:

http://www.modifiyem.co...m/citroen-saxo-26-b.jpg

2196 Mesaj
25 Kasım 2009; 22:50:34 

quote:

Orijinalden alıntı: H7K7N

MERHABAA RKADAŞLAR

10 000 TL EN FAZLA 12 000 TL CIVARINDA CİTROEN SAXO TEMİZ 1.4 1.6 16V BENZINLI YADA DIZEL VARMIDIR?
VARMIDIR DIYORUM KUSURA BAKMAYIN SAHIBINDEN DE BAKTIM GUZEL ARAC YOK.
SU ARACI GORDUM RESMEN HARIKA ALLAH KAZASIZ BINDIRSIN SAHIBINI
YADA BU SEKILDE RAAC VARMIDIR?

MESELA ORNEK:

http://www.modifiyem.co...m/citroen-saxo-26-b.jpg

Fotografta gördügünüz araç VTR 1.6 Saxo 1. nesil araçtır. Saxo 1.4i ve 1.5 dizel seçenekleri oldukça ekonomik araçlardır.Dönemindeki eşdeger şehir araçlarına göre atak sayılabilir ancak VTR, VTS gibi daha üst donanım ve performansa dayalı modelleri satın alınırken dikkat edilmesi gereken seçeneklerdir, mutlaka servis kaydını istemeli ve motor,alttakım,turbo ve şasilerini gözden geçirmelisiniz.
Dizel olan seçenek atmosferik oldugu için sizi tamamen ekonomik anlamda tatmin edebilir performans beklentisi taşımayın.1.4 seçenekli model ş.dışı 5.2 Lt gibi bir tüketime sahip Lpg li ise 6-6,5 lt. tüketimi var.860 kg oldugu için seri oldugu söylenebilir.

TZM - TVP Çeviri Ekibi Youtube kanalı:
http://www.youtube.com/user/RBELingTeamTR?feature=mhee
Video içeriklerini Türkçe altyazılı izleyebilmek için, video'nun sağ alt köşesinde yer alan ''cc'' butonunu kullanabilirsiniz.

237 Mesaj
26 Kasım 2009; 17:00:36 

860 KG OLDUGUNDAN SAVRULMA GIBI TEHLIKESI VARMIDIR?
YILDA 1 KEZ 3000 KM YAPILACAK SONRA EVDEN ISE ISDEN EVE GIDICELEK?

2196 Mesaj
26 Kasım 2009; 22:32:05 

quote:

860 KG OLDUGUNDAN SAVRULMA GIBI TEHLIKESI VARMIDIR?
YILDA 1 KEZ 3000 KM YAPILACAK SONRA EVDEN ISE ISDEN EVE GIDICELEK?

Araç ebatlarına ve agırlıgına göre iyi bir yol tutuşu sergilemektedir.Bugüne degin belki de kullanım karakterimden ötürü ben yol tutuşu ile ilgili bir problem yaşamadım.120 km hızı nadiren geçerim ancak hız tutkunu biri iseniz önerebilecegim bir araç degildir hatta bu sınıfta hiçbir araç ebatlarından dolayı yeteri kadar güvenli olmayacaktır. Direksiyon dönüş çapı 10,9 mt gibi yüksek bir deger olmasına ragmen bozuk yollarda ve yüksek hız altında güven veren bir kullanım sunuyor.4000 devir sonrası açıkcası hem aracın küçük olusundan hemde yol gürültüsünü içeriye aldıgından ben ayagımı gazdan çekiyorum.iş-ev arası için oldukca ideal hatta şehir trafiginde her yere kolayca girip çıkabilmesi sebebi ile uzun zamandır toplu taşım araçlarına binmedim diyebilirim.

Video içeriklerini Türkçe altyazılı izleyebilmek için, video'nun sağ alt köşesinde yer alan ''cc'' butonunu kullanabilirsiniz.

13 Mesaj
2 Aralık 2009; 20:34:53 

selamlar. saxo eydek parça fiyatları hakkında bilgi lütfen.

2196 Mesaj
2 Aralık 2009; 21:05:07 

quote:

Orijinalden alıntı: tavria

selamlar. saxo eydek parça fiyatları hakkında bilgi lütfen.

Hangi parçaları?

Bulunabilirligi mi ; yoksa fiyatları mı?

13 Mesaj
5 Aralık 2009; 11:30:05 

sn. details, her ikisi de. Tşk.

2196 Mesaj
6 Aralık 2009; 19:26:31 

quote:

Orijinalden alıntı: tavria

sn. details, her ikisi de. Tşk.

Peugeot 106 ve Saxo aynı platformda üretilmiş araçlardır.Hemen hemen tüm parçaları birbiri ile aynıdır.Sıfır ve yan sanayi parça bulabileceginiz gibi çıkma parça da bulabilirsiniz. Küçük bir şehirde yaşıyor olsanız dahi online yedek parça satan birçok firmada da kredi kartı ile ürün alabilirsiniz.Şahin Dogan kadar ucuz olmasa bile güncel araçların kesinlikle çok daha altında yedek parçasını alabilirsiniz. 106 GTI ve Saxo VTS performansa yönelik araçlar oldukları için 2. elde kesinlikle kontrol ederek almanız gereken araçlardır.

46 Mesaj
10 Aralık 2009; 12:43:32 

bende 2003 saxo 1.5d var. istanbul trafiginde ideal :)

mk

3488 Mesaj
13 Aralık 2009; 20:00:39 

citroen saxo dizel araçların kronik problemleri var mı?

bu araçtan almayı düşünoyoruz. yılda 1-2 sefer 3-4 bin km yol yapıyorum. onun dışında haftasonları kullanmak için almayı planlıyorum. sizce bu araç uygunmudur?

2196 Mesaj
13 Aralık 2009; 22:50:31 

quote:

Orijinalden alıntı: kudal

citroen saxo dizel araçların kronik problemleri var mı?

bu araçtan almayı düşünoyoruz. yılda 1-2 sefer 3-4 bin km yol yapıyorum. onun dışında haftasonları kullanmak için almayı planlıyorum. sizce bu araç uygunmudur?

Ağır kronik problemleri bildigim kadarı ile yok, ben dahil çevremde 3 kullanıcısı var, bakımlı oldugu sürece motor ve mekanik problem pek baş göstermiyor. Ben ilk satın aldıgımda bana oldukca güven veren bir aileden teslim aldıgımdan dolayı açıkcası bir başkasının fikrine ihtiyaç duymamıştım,onlardan önceki sahibi hor kullanmış oldugu için bende alttakım ve görsel problemler çıktı. Yayları kesildigi için alttakım çok çabuk yıpranıyordu, dikkat etmeli ve mümkünse orjinal helezonlu olmasını tercih etmelisin.Ben o güne degin hiç 2. el araç almadıgım için oldukca tecrübesizdim.VTS ve VTR modellerini kazasız bulabilmen çok zor ihtimal kazasız olsalar dahi motor,turbo(VTS için),şanzıman ve yürüyen aksamı mutlaka kontrol ettirmelisin genelde heyecanlı genç arkadaşlar kullanıyor. 1.4i ve 1.5D modelleri genel halleri ile çok sorunsuzlar, benim aracım henüz 97.000 km'lerde arkadaşımda ise 316 bin km'ye sorunsuz gelmiş 1.5D var. Bulabiliyorsan klimalı olmasına özen göster ve mutlaka çalıştıgını görerek satın al, satıcılar gaz basılırsa çalışacak diyip kompresörü bitik klimalı aracı satmaya çalısabiliyor ( tüm araçlar için geçerli)

3488 Mesaj
14 Aralık 2009; 18:48:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Details

Ağır kronik problemleri bildigim kadarı ile yok, ben dahil çevremde 3 kullanıcısı var, bakımlı oldugu sürece motor ve mekanik problem pek baş göstermiyor. Ben ilk satın aldıgımda bana oldukca güven veren bir aileden teslim aldıgımdan dolayı açıkcası bir başkasının fikrine ihtiyaç duymamıştım,onlardan önceki sahibi hor kullanmış oldugu için bende alttakım ve görsel problemler çıktı. Yayları kesildigi için alttakım çok çabuk yıpranıyordu, dikkat etmeli ve mümkünse orjinal helezonlu olmasını tercih etmelisin.Ben o güne degin hiç 2. el araç almadıgım için oldukca tecrübesizdim.VTS ve VTR modellerini kazasız bulabilmen çok zor ihtimal kazasız olsalar dahi motor,turbo(VTS için),şanzıman ve yürüyen aksamı mutlaka kontrol ettirmelisin genelde heyecanlı genç arkadaşlar kullanıyor. 1.4i ve 1.5D modelleri genel halleri ile çok sorunsuzlar, benim aracım henüz 97.000 km'lerde arkadaşımda ise 316 bin km'ye sorunsuz gelmiş 1.5D var. Bulabiliyorsan klimalı olmasına özen göster ve mutlaka çalıştıgını görerek satın al, satıcılar gaz basılırsa çalışacak diyip kompresörü bitik klimalı aracı satmaya çalısabiliyor ( tüm araçlar için geçerli)

alakanız için teşekkür ederim. bir de parça fiyatları hakkında bir bilginiz var mı? mesela yağ filtresi ne kadar? neden soruyorum. uzun süreli binmeyi planlıyorum. yaklaşık 6-7 yıl kadar..

2196 Mesaj
14 Aralık 2009; 23:18:50 

Tek tek hatırlayamayacagım ama tüm filtreler yag,hava,benzin ve mazot filtreleri 9-14 tl arasında degişiyor. Kaporta,motor ve yürüyen aksam için yan sanayisi de olan bir araç, ön tampon için 100 tl, üzerinde logo olmayan ön panjur için 45 tl gibi fiyatlar veriliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Details -- 14 Aralık 2009; 23:19:58 >

3488 Mesaj
17 Aralık 2009; 20:07:02 

quote:

Tek tek hatırlayamayacagım ama tüm filtreler yag,hava,benzin ve mazot filtreleri 9-14 tl arasında degişiyor. Kaporta,motor ve yürüyen aksam için yan sanayisi de olan bir araç, ön tampon için 100 tl, üzerinde logo olmayan ön panjur için 45 tl gibi fiyatlar veriliyor.

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..

237 Mesaj
31 Aralık 2009; 13:00:58 

merhaba

saxo nun d,zelimi makul yoksa benzinlisimi? acaba?
2 kişilik bir aile icin ideal mi?
10 000 8 000 7 000 TL li saxo ücreti nasıldır?

32 Mesaj
31 Aralık 2009; 13:39:14 

Merhaba arkadaslar 2 ay önce saxo 1.4i sıralı sistem LPG (atiker) 98 model satın aldım işlerimden dolayı pek arabayla ilgilenemedim bu zaman zarfında fakat aracın genel olaraka bakımını yaptırdım (filtreler,yağlar,bujiler,buji kabloları,alttakım vs.) fakat aracı aldıgımdan beri kilometre saati calısmıyordu.haftasonu yaptırmayı düşünüyorum onuda yalnız büyük bi sorunum var aracı ilk calıstırdıgımda benzinde kilometresaatiylemi alakalı cözemedim vitesi takıyorum direk motoru kapatıyor devir yükseltip kavrama yapsamda direk 800devire düşürüyor kendini ama tüpe gectiğinde böle bi problem göstermiyor cekisi hızı fena deil acaba benzin sisteminde mi bi sorun var yoksa kilometresaainden bilgi okuyamadıgı içinmi beyin motorumu kapatıyor.aracı makul bi fiyata aldım ama ucuz etin yahnisi yavan olur misali elimde patladı araba .Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardım etsin bana herkeze teşekkürler

FARKLI OLMAYA CÜRRET ET
DAHA ÜSTÜN BİR HAYATI HEDEFLE
SIRADAN OLMAK ÖLÜMDÜR

2196 Mesaj
1 Ocak 2010; 12:30:30 

quote:

Orijinalden alıntı: NRJ

Merhaba arkadaslar 2 ay önce saxo 1.4i sıralı sistem LPG (atiker) 98 model satın aldım işlerimden dolayı pek arabayla ilgilenemedim bu zaman zarfında fakat aracın genel olaraka bakımını yaptırdım (filtreler,yağlar,bujiler,buji kabloları,alttakım vs.) fakat aracı aldıgımdan beri kilometre saati calısmıyordu.haftasonu yaptırmayı düşünüyorum onuda yalnız büyük bi sorunum var aracı ilk calıstırdıgımda benzinde kilometresaatiylemi alakalı cözemedim vitesi takıyorum direk motoru kapatıyor devir yükseltip kavrama yapsamda direk 800devire düşürüyor kendini ama tüpe gectiğinde böle bi problem göstermiyor cekisi hızı fena deil acaba benzin sisteminde mi bi sorun var yoksa kilometresaainden bilgi okuyamadıgı içinmi beyin motorumu kapatıyor.aracı makul bi fiyata aldım ama ucuz etin yahnisi yavan olur misali elimde patladı araba .Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardım etsin bana herkeze teşekkürler

98 model saxo'da km saati analog'tur.Aracınızda başka bir sorun var öncelikle benzin pompasına baktırın.

32 Mesaj
2 Ocak 2010; 18:38:55 

quote:

98 model saxo'da km saati analog'tur.Aracınızda başka bir sorun var öncelikle benzin pompasına baktırın.

kadran analog tamamda okucu sensörü var telli deil yani. bugun sanzıma baglı olan sensörü söktüm herangi bi problem göremedim ben fakat sensöre baglı olan kablosunda 12V gelmiordu onu direk akünün artı ucuna bagladım ama yinede bi sonuc alamadım sanırım kilometre saatinde bi sorun var cünkü km sıfırlama yayıda calısmıyor.benzin pompasında bi sorun olsa araba hareket halindeyken tüpten benzine gectiğimde de tekleme motor kapama gibi bişey yapar diye düşünüyorum.arkadasım biraz acıklarsan sevinirim

FARKLI OLMAYA CÜRRET ET
DAHA ÜSTÜN BİR HAYATI HEDEFLE
SIRADAN OLMAK ÖLÜMDÜR

1487 Mesaj
4 Ocak 2010; 19:12:42 

Merhaba arkadaşlar ben geçen sene mayıs ayında aldım SAXO'mu

1.4i Benzinli 99 model. Ben çok memnunum, alalı sadece normal ihtiyaçtan sanayiye girdim

(Fren disk, balata değişimi vb)

Geçen günde rot başlarını ve rot milini değiştirdim , bulunduğum yerin yolları berbat

kanalizasyon çalışmalarından yollar çukur çukur ön düzeni hep gitti ilçedeki arabaların

benimde alttan bir gıcırtıya benzeyen bir ses geliyor ama ne olduğunu ustalar çözemedi

(rotlar o yüzden değişti ama çok hafif azalttı halen devam) önceden asfaltta yapmıyordu sadece çukurlarda yapıyordu ama

şimdi düz yoldada gıcırtı geliyor (şanzıman yağı bitikmiş, koydurunca bir süre ses koyboldu sonra gene geldi)

sorun neden kaynaklı olabilir_?

Milletimin Kanını Emen Vampirlerin Kalbine Kazık Çakacak Kadar Cesur Olalım...
Aşkla Oynayan Kızlar ; Kemikle Oynayan Köpekler Gibidir....
Bir Yar Sevdim Eller Aldı , Niye Ben Ölmüşmiyem ?

25 Mesaj
11 Ocak 2010; 19:24:06 

98 1.6 vsx otomatik sahibiyim aslında sorun mu onuda bilmiyorum.Aracın hararet göstergesi gaza yüklenince yükselişe geçmesi,ayak gazdan çekince tekrar gösterge eski yerine geliyor.
Kışın o kadar korkmuyorum ancak yaz aylarında hararet son çizgide oluyor.

23 Mesaj
17 Ocak 2010; 2:01:29 

Dostum öğretmenim kendim, hız için , konfor için değil, ekonomik ve binek , atik bir araç istiyordum, satarken kar etmek gibi bir düşüncemde yoktu, (ki kim araç alıpta kar ederek satmış , banada söylerlerse sevinirim)
Saxo araştırmalarımda hep ön plana çıkan araç oldu, malum aracın turbosu yok, kırsal motorinle çalışıyor.
Gittim Ankaradan temiz bitane aldım, 1200 km yol yaptım 1 depo + 10 litre benzin ile şehir içinde de 60 km yaptım.
Aracın Allah'a Şükür, hiç bir sıkıntısını da çekmedim. Şiddetle tavsiye ederim.
Bu arada konfor demişken 17- 18 bin lira vermeden bazı konforlara zaten ulaşamaszınız , ki onlarda 2002 modeli geçmez, ki geçsede benzinli olur, 3,7 liralık benzin fiyatı da o araca bindirtmez, park eder hergün yıkarsınız, başkada bişey yapamazsınız.
alın saxo dizel binin gezin, korkmadn....
bana dizel alma falan dediler hepsi yalan, arabası olanda olmayanda konuşuyor, bakmayın siz söylenenlere, ben dizel aldım kullanıyorum , tavsiyede ediyorum, yalanım varsa günahı boynuma...

237 Mesaj
3 Şubat 2010; 2:45:31 

quote:

Orijinalden alıntı: pepese

Dostum öğretmenim kendim, hız için , konfor için değil, ekonomik ve binek , atik bir araç istiyordum, satarken kar etmek gibi bir düşüncemde yoktu, (ki kim araç alıpta kar ederek satmış , banada söylerlerse sevinirim)
Saxo araştırmalarımda hep ön plana çıkan araç oldu, malum aracın turbosu yok, kırsal motorinle çalışıyor.
Gittim Ankaradan temiz bitane aldım, 1200 km yol yaptım 1 depo + 10 litre benzin ile şehir içinde de 60 km yaptım.
Aracın Allah'a Şükür, hiç bir sıkıntısını da çekmedim. Şiddetle tavsiye ederim.
Bu arada konfor demişken 17- 18 bin lira vermeden bazı konforlara zaten ulaşamaszınız , ki onlarda 2002 modeli geçmez, ki geçsede benzinli olur, 3,7 liralık benzin fiyatı da o araca bindirtmez, park eder hergün yıkarsınız, başkada bişey yapamazsınız.
alın saxo dizel binin gezin, korkmadn....
bana dizel alma falan dediler hepsi yalan, arabası olanda olmayanda konuşuyor, bakmayın siz söylenenlere, ben dizel aldım kullanıyorum , tavsiyede ediyorum, yalanım varsa günahı boynuma...

şimdi iyice alasım gelmeye başladı

dizelinden çok ses gelıyor dedıler motor sesı ıcın
bılmıyorumkş ne yapsam 8 000 yada 10 000 tl anca cıkar bı araba ıcın

saxo alsam mı alamasam mı?

2 kişiyizz VTS mi alsam TEK kapı
yoksa 4 kapımı alsam ?

231 Mesaj
7 Şubat 2010; 19:48:22 

vts al

yakaLanmadığın sürece hiLe yapmış sayıLmazsın

237 Mesaj
9 Şubat 2010; 19:30:50 

MERHABA;

10.500 TL
İstanbul / Ataşehir / İçerenköy Mah.
İlan Tarihi 22 Nisan 2009
Marka Citroën
Seri Saxo
Model 1.4i
Yıl 2000
Km 86.000
Motor Hacmi (cc) 1301 - 1600 cm3
Motor Gücü (hp) 100 beygire kadar
Renk Bal Rengi
Yakıt Tipi Benzinli
Vites Manuel
Aktarma Önden Çekiş
Kasa Tipi Hatchback 5 kapı
Türü Satılık
Garanti Hayır
Plaka / Uyruk Türk Plakalı
Kimden Sahibinden
eurotax
Takaslı Evet
Durumu İkinci el

resımlerıde buradadır.

http://www.sahibinden.c...isplayitem?tab=megafoto

YUKARDAKI ARAC NASILDIR SIZCE?
BU HAFTA INSALLAH ALMAYI DUSUNUYORUM ALLAH IZIN VERIRSE DENEME SURUSU ICIN GIDICEM...
YORUMLARINIZI BEIKLIYORUM ...
TEŞEKKÜRLER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H7K7N -- 9 Şubat 2010; 19:34:32 >

301 Mesaj
26 Şubat 2010; 0:53:49 

bizde yarın 97 model saxo yu satıcaz . araç bi kere kaza yaptıktan sonra ( ön aksam biraz dağılmıştı ) sürekli sorun çıkarmaya başladı . servis biranönce satmamızı önerdi şuanki fiyat 8600 aracın içi dışı çok temiz ama şanzımanı değişti 4 tane kar lastiği taktık . bence performans adına pek fazla bişey beklenmeyecek bi araç . Ankara nın ara sokaklarındaki yokuşlarda çıkışı yavaş .

18000 tl verip 2004 model sanırım peugeot 307 alıcaz sizce tercih doğrumudur . peugeot ların motor sesi biraz fazlaymış .
benim citroenlere oldum olası soğukluğum var bir keresinde c3 e binmiştim çukurlarda araba taş gibi ,amortisör yok sanki .

5275 Mesaj
2 Mart 2010; 22:57:49 

alllah nasip ederse yarın alım satımlar gerçeklestikten sonra benmde 98 model 1.4i tek kapı saxo aracım olucak :) 95bin km de 2 ay önce muayeneden gecmis cok temiz araç.

301 Mesaj
3 Mart 2010; 23:13:09 

bu arada otomatik viteslerde 100.000 kilometreyi aşınca şanzımanda sorunlar başlıyormuş . biz 114.000 de sattık şanzıman yağ kaçırıyodu .

2751 Mesaj
8 Nisan 2010; 10:10:48 

arkadaşlar merhaba; bende 97 model 1.4i sx saxo aldım ,
3 hafta önce aldım aracı tandıdığım bir arkadaştan,
inanın alırken bu denli az yakan ve sürüşü keyifli bir araç olduğunu düşünmemiştim,
döşemelerinin eskiliği ve ön sağ taraftaki bir kaç çizik dışında beni rahatsız eden bir şeyide çıkmadı araçta,
istanbul vb...büyük şehirlerde kullanacaklar park sorunu yaşamak istemeyenler için 10 numara bir araç,
ben 7,250 tl'e aldım ,
parça vb.. konularda araba kullanma noktasındada acemi olduğumdan bu işi forumda bilen üstatlardan gerektiğinde yardım alabilirsek çok iyi olur,

İranlı Bir Sair Demiş Ki "Aşka Uçarsan Kanadın Yanar"...Mevlana Cevap Vermiş "Aşka Uçamazsan Kanat Neye Yarar.."

652 Mesaj
15 Ekim 2010; 16:31:21 

internetten okuduğum yorumların hemen hepsinde 2000 model saxo 1.4i için oldukça ekonomik araç deniyor.araştırdım şehir içi yakıt tüketimi 8.8lt.bu hiç ekonomik değil.benzini fulledim.şimdi gösterge tam yarıda 210 km yaptım.tam depo yaklaşık 420 falan olur.bu durumda şehir içi yakıt tüketimi 100kmde 10.7 oluyor benim araçta.benim araçtamı bi sorun var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daft punk -- 15 Ekim 2010; 16:32:24 >

2196 Mesaj
15 Ekim 2010; 16:53:46 

quote:

Orijinalden alıntı: daft punk

internetten okuduğum yorumların hemen hepsinde 2000 model saxo 1.4i için oldukça ekonomik araç deniyor.araştırdım şehir içi yakıt tüketimi 8.8lt.bu hiç ekonomik değil.benzini fulledim.şimdi gösterge tam yarıda 210 km yaptım.tam depo yaklaşık 420 falan olur.bu durumda şehir içi yakıt tüketimi 100kmde 10.7 oluyor benim araçta.benim araçtamı bi sorun var?

Eger istanbulda mesai başlangıç bitiş saatlerine denk gelen aralıklarda işe gidip gelmek için kullanıyorsanız normaldir. Ancak normal şehir içi seyirde o tüketimi görmeniz çok zor. Benim 1.4i lpg'li aracım gündelik kullanım için duruyor. Ben lpg montajından başından beri memnun olmadıgım için benzinle kullanmaya devam ediyorum. izmir şehir içi trafige baglı olarak 6.5- 8,5 lt arasında yakıt tüketiyor. Saxo'nun benzinli modelleri üretildigi dönem için oldukca ekonomik yakıt tüketen motorlara sahiptiler. Güncel 1.4 motorların tüketimi daha düşük olabiliyor. Yine de ben haftasonları 1.6 lt motor hacimli mini cooper ile görüyorum 10 küsür litre tüketimi. saxo 1.4i normal şehiriçi trafiginde o tarz bir tüketime çıkmaz.

52 Mesaj
6 Aralık 2010; 18:23:37 

arkadaşlar arabayı calıştırırken bir ses geliyo kayış sesi gibi geliyo bana siz ne dersiniz motor hiç sallan mıyo ama acaba gercekten kayıştan mı acaba bu sorunu yaşayan varmı adam yeni degiştirdim dio muayneden yeni gecmiş bir sorun olurmu yoksa kayış sesimi 1.4 motor 1997

52 Mesaj
6 Aralık 2010; 18:25:49 

cevaplarını bekliyorum arkadaşlar ustaya göstercem ama anlamazlar die korkuyorum bilen varsa lütfen

1 Mesaj
24 Mayıs 2011; 16:09:44 

Selam bende 1 ay önce 2002 1.5 d modelini aldım arkadaşlar ama araba çok geç hızlanıyor sanki 1. ve 2. vites işe yaramıyor gibi hiç seri değil sizce arabada sorun olabilir mi ?
yoksa normal mi ?

3488 Mesaj
24 Mayıs 2011; 18:14:37 

quote:

Orijinalden alıntı: kadirksk

Selam bende 1 ay önce 2002 1.5 d modelini aldım arkadaşlar ama araba çok geç hızlanıyor sanki 1. ve 2. vites işe yaramıyor gibi hiç seri değil sizce arabada sorun olabilir mi ?
yoksa normal mi ?

turbo yok. normaldir.

2196 Mesaj
24 Mayıs 2011; 18:25:13 

quote:

Orijinalden alıntı: kadirksk

yoksa normal mi ?

Dostum Geç hızlanıyor derken benim kafamda bir fikir oluşmadı açıkcası, araç 59 hp atmosferik motorlu ve düşük torklu, ekonomi dışında hiçbir artısı olmayan bir motora sahip. Performanslı bir araç degil zaten düşük devirlerde oldukça cansız olacaktır. Güle güle kullanın.

2 Mesaj
16 Haziran 2011; 14:38:44 

slm arkadaşlar ben saxo 98.mod 1.4 i kullanıcısıyım araç tek kelimeyle fiyatının üstünde bi kaliteye sahip..alırken aracı biraz araştırdım kullanmayanlar daha çok yorum yapmış :)..araç benzinde 35 kuruş yakıyor (km)de bende lpg taktırdım ama taktırasıya kadar kafam çok karıştı adamın biri forumlara girmiş hepsine hemen hemen aracıma taktırdım lpg stop ediyo gaz kesiyo yapamıyorlar gibi yorumlar yapmış ustalarına sordum atiker taktırma dediler ben herkeze inat atiker taktırdım inanın bana hiç bir sorun yok ...şu an araç 20 tl ye.95 km gidiyor şehir içinde tık yok arabada uzun yolda 17 kuruş yakıyor ...önemli olan ustasını bulmak yada bitik araba almamak gerisi boş... adetim değildir forumlara girip bilgi yazmak ama bu atan arkadaşlar yüzünden yazim dedim parça fiyatlarıda gayet iyi bende albea vardı 2004 yerli ucuz dersin parçalarına fren bakımlarını disc değişimi dahil yağ ve polen flitreleri 260 tl ye yaptırdım saxo nun 230 tl ye maloldu siz temizini bulduktan sonra aracın ve ustanın temizini isterse 88 model olsun arabadan memnun kalırsın satarsında ben 88 model mithibuşi binek aracımı 3500 tl ye aldım 4000 tl ye sattım 1 yıl önce sen arabaya bak gerisi boş muhabbet...adamlar 96 -97 unolara 8 bin lira isttiyo bizim millette alıyo yazık yahu pirimi adamlara biz veriyoruz bugün girin nete saxo gibi araba bakın 9 dan başlıyo tutana aşkolsun:)

237 Mesaj
22 Haziran 2011; 22:55:39 

PEDAL BOLUMU SIKINTILI DIYORLAR SAXO ICIN DEBRIYAJA BASTIGINDA
AYAGIN SOL TARAFA DEYIYORMUSS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H7K7N -- 22 Haziran 2011; 22:56:57 >

2196 Mesaj
22 Haziran 2011; 23:15:29 

quote:

PEDAL BOLUMU SIKINTILI DIYORLAR SAXO ICIN DEBRIYAJA BASTIGINDA
AYAGIN SOL TARAFA DEYIYORMUSS

diyen kişi ayakkabı degil palet giyiyordur dostum.

237 Mesaj
23 Haziran 2011; 13:08:59 

(: ben sunu anlıyorum sıkıntı yok yanii

eyvaAllah!!!

quote:

diyen kişi ayakkabı degil palet giyiyordur dostum.

474 Mesaj
5 Ağustos 2011; 2:57:52 

takip

imza mimza yok.

99 Mesaj
2 Eylül 2011; 8:38:08 

saxo kullanıcıları foruma pek rağbet etmiyorlar sanırım.onlara bir sorum olacak;linkini gönderdiğim araç alınır mı?

http://www.sahibinden.c...li-saxo-55653752/detay/

Saygılarımla

474 Mesaj
2 Eylül 2011; 12:05:06 

Çok pahalı, o araba 9400 tl etmez. 6-7 anca eder.

imza mimza yok.

99 Mesaj
2 Eylül 2011; 22:04:55 

quote:

Orijinalden alıntı: bountr

Çok pahalı, o araba 9400 tl etmez. 6-7 anca eder.

piyasa uçtuğu için bunlar da uçmuş sanırım...bana göre de marka ve modeline bakarsanız bu para etmez ama böyle istiyorlar...

Saygılarımla

1225 Mesaj
5 Eylül 2011; 0:47:47 

şu sıralar dizel ve klimalı bir araç arıyorum.bütçem 10 bin lira.saxodan başka araç yok bu fiyata..dizelleri nasıldır?tavsiye eder misiniz?

baktığım araçların çoğu 150 bin km.den fazla yapmış.o yüzden biraz tereddütteyim açıkcası..

"Doğru kulağa hoş gelmez. Kulağa hoş gelen doğru değildir. İyi insanlar tartışmaz. Tartışan insanlar iyi değildir.Bilen kişi öğrenmemiştir. Öğrenmiş kişi bilmez." Lao Tsu

2196 Mesaj
5 Eylül 2011; 7:42:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Salih

şu sıralar dizel ve klimalı bir araç arıyorum.bütçem 10 bin lira.saxodan başka araç yok bu fiyata..dizelleri nasıldır?tavsiye eder misiniz?

baktığım araçların çoğu 150 bin km.den fazla yapmış.o yüzden biraz tereddütteyim açıkcası..

150 bin kilometre altında ise şüphe duymak gerekli zaten. 1999-2003 model arası dizel araç için 150-250 bin kilometreler çok normal. Motoru atmosferik oldugu için bakımı ve elden geçirilmesi oldukça ucuz, yeni nesil turbo dizel motorlarla kıyaslanamayacak kadar ucuza toplam kullanım maliyetine sahip olabilirsiniz. Ancak göz önünde bulundurmanız gereken bu motorun oldukça düşük tork degerlerine sahip olması.

1225 Mesaj
6 Eylül 2011; 18:47:07 

quote:

150 bin kilometre altında ise şüphe duymak gerekli zaten. 1999-2003 model arası dizel araç için 150-250 bin kilometreler çok normal. Motoru atmosferik oldugu için bakımı ve elden geçirilmesi oldukça ucuz, yeni nesil turbo dizel motorlarla kıyaslanamayacak kadar ucuza toplam kullanım maliyetine sahip olabilirsiniz. Ancak göz önünde bulundurmanız gereken bu motorun oldukça düşük tork degerlerine sahip olması.

araba 830 kilo diye biliyorum.o yüzden düşük torkunun sorun olacağını sanmıyorum.turbo olmaması avantaj bence.zira turboların sık arıza verdiğini duymuştum.

"Doğru kulağa hoş gelmez. Kulağa hoş gelen doğru değildir. İyi insanlar tartışmaz. Tartışan insanlar iyi değildir.Bilen kişi öğrenmemiştir. Öğrenmiş kişi bilmez." Lao Tsu

10 Mesaj
23 Ekim 2011; 22:59:19 

saxo iyi araba temizini bulursan masraf çıkarnmaz dizeller ekonomik az yakıyo perfonmans istiyosan beygire göre çık

10 Mesaj
23 Ekim 2011; 23:03:33 

crabflickr
Yüzbaşı

[X]

15 Ekim 2010; 16:31:21

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daft punk -- 15 Ekim 2010; 16:32:24 >

_____________________________senin araçta problem var ben bu kilmetreyi 75 tl lik benzinle yapıyorum

474 Mesaj
23 Ekim 2011; 23:49:17 

Bujileri, buji kablolarını, filtreleri kontrol ettirin.

imza mimza yok.

126 Mesaj
17 Kasım 2011; 0:06:12 

Merhabalar 1.6 VTR 'nin Yakıt Tüketimi nedir Arkadaslar. 11.3 diyor şehir ici doğrumudur?

Toyota Corolla 1.6 XEI 1997
İphone 4

474 Mesaj
17 Kasım 2011; 0:50:16 

Kullanmadım ama doğrudur, geçer bile eğer İstanbuldaysan.

imza mimza yok.

5275 Mesaj
17 Kasım 2011; 4:11:42 

quote:

Orijinalden alıntı: arifim

Merhabalar 1.6 VTR 'nin Yakıt Tüketimi nedir Arkadaslar. 11.3 diyor şehir ici doğrumudur?

Hacı sana şöyleyeyim.

1.4'ler 20'ye 60-70km gidiyor. Trafiğe göre 50'ye de düşebiliyor.
1.6 VTR ise 20'ye 40-50 civarı gider. Yani arada bir 10 15 km fark oluyor rahat

126 Mesaj
17 Kasım 2011; 22:21:44 

quote:

Orijinalden alıntı: tolgacem

Hacı sana şöyleyeyim.

1.4'ler 20'ye 60-70km gidiyor. Trafiğe göre 50'ye de düşebiliyor.
1.6 VTR ise 20'ye 40-50 civarı gider. Yani arada bir 10 15 km fark oluyor rahat

yakıt değeri oldukca cok....

alınır bi araba gibi gelmiyor bana... tessekürler

Toyota Corolla 1.6 XEI 1997
İphone 4

474 Mesaj
18 Kasım 2011; 0:09:35 

Alacaksan dizel al zaten, saxo dizel temiz bulursan kaçırma. Gerçi temizini satmıyorlar pek :) . Al mesela ben satacaktım, contada problem vardı, komple motor falan deseydi satacaktım. Tabi satarken alacak kişiye çakma düşüncesinde değildim bir şekilde ucuza verirdim falan da neyse işte yaptırdım contayı şimdi canavar gibi oldu. Eskisinden daha güzel valla, satmam artık :)

imza mimza yok.

2492 Mesaj
20 Kasım 2011; 22:33:46 

otomatik 1.4 2000 model 80 bin km de kazasız saxo 13 bin liraya alınır mı tavsiye eder misiniz ?

Tanrı Türk'ü korusun

474 Mesaj
20 Kasım 2011; 22:48:41 

1.4 dediğiniz benzinlidir, otomatik bile olsa 2000 modele o para verilmez. 13bin liraya ne arabalar var piyasada.

imza mimza yok.

5275 Mesaj
20 Kasım 2011; 23:12:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Fünfzehn

otomatik 1.4 2000 model 80 bin km de kazasız saxo 13 bin liraya alınır mı tavsiye eder misiniz ?

13 bin saxoya verilmez. Millet uçmuş

2492 Mesaj