- x
Markette çalışmak
29 Cevap33103 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3916 Mesaj
24 Mayıs 2009; 2:19:11 

Arkadaşlar aranızda Migros Şok Tansaş gibi marketlerde çalışanlar var mı ? Bana çalışma şartlarını söylermisiniz. Yaklaşık 6 aydır bende markette çalışıyorum ama artık işin suyunu çıkarmaya başladılar. Başka bir markette en azından adam gibi iş buluncaya kadar çalışmak istiyorum. Yani market değiştirmek istiyorum bana buraların çalışma şartlarını ve ortamlarından bahsedermisiniz ?

Not: Bu önemli çünkü ya istifa edicem ya kavulucam ikisinden biri 1 ay içinde mutlaka olucak bölge satış şefi değişmez ise.

A! Elbereth Gilthoniel! Silivren penna míiriel. O menel aglar elenath, Gilthoniel, A! Elbereth! A Elbereth Gilthoniel. O menel palan-díriel. Le nallon sí. Di-nguruthos. A tiro nin, Fanuilos!

Dark Evo 5 Led, Core i5-760, Nvidia Gtx470, Microlab 2.1 FC-361, Philips 42PFL540, Samsung 46C750, Samsung BH2430, iPod Mini A1051,Samsung Galaxy Note 10.1, Samsung Galaxy S4 i9500, Nokia 5310, Xbox360 Elite 120gb Asus 15" N55SF

Okyanus ötesine selam olsun!

3916 Mesaj
24 Mayıs 2009; 2:28:28 

Yok mudur çalışan ya da çalışan tanıdığı olan biri ya ?

A! Elbereth Gilthoniel! Silivren penna míiriel. O menel aglar elenath, Gilthoniel, A! Elbereth! A Elbereth Gilthoniel. O menel palan-díriel. Le nallon sí. Di-nguruthos. A tiro nin, Fanuilos!

Dark Evo 5 Led, Core i5-760, Nvidia Gtx470, Microlab 2.1 FC-361, Philips 42PFL540, Samsung 46C750, Samsung BH2430, iPod Mini A1051,Samsung Galaxy Note 10.1, Samsung Galaxy S4 i9500, Nokia 5310, Xbox360 Elite 120gb Asus 15" N55SF

409 Mesaj
24 Mayıs 2009; 2:28:37 

ben migrosa 10 ayda 20 kez başvurdum 3 kez görüşmeye çağrıldım hep ararız dediler

migros a başladığında part-time çalışırsın hafta içleri 4 saat hafta sonları 8 saat haftada 1 gün izin daha sonra full-time geçersin sanırım 750-800 maaş ; sigorta + servis + yemek + alışveriş çeki + sendika gibi olanakları var 350 lira maaş diyorlar ama eline geçen 450 - 500 arası ve migros çalışma standartları bakımından diğerlerine göre iyi.

tansaş migrostan sonra gelir tansaşın fulleri genelde migrosta part olmak ister full çalışan toplamda 600-650 arası alıyor yanılmıyorsam 10 saat çalışıyor yine sigorta sendika yemek servis yol parası var.

şok şok için en kötüsü diyorlar hergün yeni bir market açıyormuş sanırım maaşı düşük diyorlar.

bu aralar migrosta eleman alımı var.

3916 Mesaj
24 Mayıs 2009; 2:39:11 

quote:

Orjinalden alıntı: EskiyeNi

ben migrosa 10 ayda 20 kez başvurdum 3 kez görüşmeye çağrıldım hep ararız dediler

migros a başladığında part-time çalışırsın hafta içleri 4 saat hafta sonları 8 saat haftada 1 gün izin daha sonra full-time geçersin sanırım 750-800 maaş ; sigorta + servis + yemek + alışveriş çeki + sendika gibi olanakları var 350 lira maaş diyorlar ama eline geçen 450 - 500 arası ve migros çalışma standartları bakımından diğerlerine göre iyi.

tansaş migrostan sonra gelir tansaşın fulleri genelde migrosta part olmak ister full çalışan toplamda 600-650 arası alıyor yanılmıyorsam 10 saat çalışıyor yine sigorta sendika yemek servis yol parası var.

şok şok için en kötüsü diyorlar hergün yeni bir market açıyormuş sanırım maaşı düşük diyorlar.

bu aralar migrosta eleman alımı var.

oo şimdi şöyle bir olay var ben şu an Dia'da çalışıyorum ve 6 aylık eleman olduğum içim primsiz 620tl + 117tl ticket kart alıyorum yol parası içinde prim ile 700-750 falan oluyo 3 ayda bir.
Direk part time olarak başlamak zorundamısın yani ? Ben part falan istemiyorum tam vardiya + 2 gün izin işime geliyo.

Kasiyer olarak çalışmış birisi söylerse sevinirim benim şu an kullandığım kasalar ile çok farklımıdır oraların kasaları. Mesela ben iptal yapmak için anahtar almam gerekiyo. Veya barkod sistemi nasıl yani kasalar kolayca okuyabiliyo mu ? Mesela benim şu an çalıştığım yerdeki kasalar eski tip barkodları adam gibi okumuyo dakikada en fazla 20-23 ürün geçiyo eski mağazamda yeni tip kasalardan vardı ve çok rahat hızlı hızlı geçebiliyodum ürünleri bu marketlerin kasaları nasıl ?

409 Mesaj
24 Mayıs 2009; 2:41:46 

migros ve tansaş sıkışmadıkça full almıyorlar kasiyerlik hakkında fikrim yok ama duyduğum ve bildiklerime göre sen ordan ayrılma

1240 Mesaj
4 Ekim 2009; 14:36:38 

şok marketlerde çalışmak amelelikten farksız adamı eşek gibi kullanıp üç kuruş paraya mahkum ediyorlar

peuegot partner tepee premium pack 90 hp.... Siyah...+ iphone 5s gold 64 gb+silverstone 1500 watt psu+inwin dragon full tower kasa+samsung d8000+samsung SA 750d x3- logitech z905+Apple iPad 4.nesil retina+aprilia srv 850+sennheiser surround 7+1

610 Mesaj
4 Ekim 2009; 14:40:57 

Arkada��m Tansa� da �al���yor.Bana �al��ma saatlerini iki vardiya olarak a��klam��t� bir hafta sabah vardiyas�nda �teki hafta ak�am vardiyas�nda �al��t���n� s�ylemi�ti fakat maa�� hakk�nda bir bilgim yok.Arkada��n �al��t��� Tansa�'�n sorumlusu yani m�d�r� �ok kafa adamm�� �yle diyor.�al��ma ortam� rahatm��(genelde o anlatt��� i�in b�yle konu�uyorum gidip g�rm��l���m yok)

Bir de her hafta kalan ürünleri tek tek sayıyorlar ondan biraz şikayetçi kendisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi punısher17 -- 4 Ekim 2009; 14:42:10 >

1595 Mesaj
4 Ekim 2009; 14:41:59 

quote:

Orijinalden alıntı: darkboys

şok marketlerde çalışmak amelelikten farksız adamı eşek gibi kullanıp üç kuruş paraya mahkum ediyorlar

Haklısın.Gördüğüm kadarıyla doğru düzgün öğle tatili de yok.Bikaç defa den kgeldim.Değişimli olarak yemeğe çıkıyolar.Onlara sodekso veriliyodu galiba.Marketten ayrılamıyolar,marketin önünde bi kek bi kola yiyolardı,gördüğüm kadarıyla.Bana sorarsan pek iyi bi iş değil

**CÜNEYT ARKIN FAN CLUP**

1240 Mesaj
4 Ekim 2009; 14:50:44 

hele hele şok markette çalışıp bide başında müdür olacak dingil salak bişeyse çekilmez orası, benim hanım, 1 ay çalıştı baktım bekar hayatı gibi olmaya başladım gece gündüz belli değil, gittim müdüre bağırdım çağırdım bırak bide müdür olcak salak 21 yaşında artist biş, bana bak dedim sen daha kapı önünde top oynarken bizim sigortamız işliyodu kırdırma kafanaı bana dedim, çektim hatunun kolundan gidiyoruz dedim çıktım...

peuegot partner tepee premium pack 90 hp.... Siyah...+ iphone 5s gold 64 gb+silverstone 1500 watt psu+inwin dragon full tower kasa+samsung d8000+samsung SA 750d x3- logitech z905+Apple iPad 4.nesil retina+aprilia srv 850+sennheiser surround 7+1

4177 Mesaj
4 Ekim 2009; 14:52:31 

quote:

Orijinalden alıntı: punısher17

Arkada��m Tansa� da �al���yor.Bana �al��ma saatlerini iki vardiya olarak a��klam��t� bir hafta sabah vardiyas�nda �teki hafta ak�am vardiyas�nda �al��t���n� s�ylemi�ti fakat maa�� hakk�nda bir bilgim yok.Arkada��n �al��t��� Tansa�'�n sorumlusu yani m�d�r� �ok kafa adamm�� �yle diyor.�al��ma ortam� rahatm��(genelde o anlatt��� i�in b�yle konu�uyorum gidip g�rm��l���m yok)

Bir de her hafta kalan ürünleri tek tek sayıyorlar ondan biraz şikayetçi kendisi

Kim ki, kendinden bir canavar yaratır,o zaman insan olmanın acısından kurtulur.

156 Mesaj
4 Ekim 2009; 15:06:53 

ŞU an tansaş da çalışıyrum part time olarak gıda reyonuna bakıyorum. ve iş gerçekten çok rahat amelelilk herhangi bir şeyi yok.
müşteriler cins olabiliyor tabii adamına göre cvp verirsen ve azın laf yapıyosa onlarda sorun değil.

yani ne tıkırtı var ne sıkrtı var geliyom 5 saat çalışıyom gidiyom

Dünyaya gerçek bir dahi geldiğinde onu şu işaretten tanıyabilirsiniz. Tüm ahmaklar ona karşı birleşmişlerdir."

II. Abdülhamid
Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi

"Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

0 Mesaj
23 Aralık 2010; 0:10:18 

ya gidin inşaatta çalışın şokta çalışmayın..berbat biyer...ne saati belli ne girişi belli ne çıkışı belli ne izni belli..izin gününde bile arayabiliyorlar iptal oldu iznin diye..berbat ötesi diyorum..zazten herkes istifa peşinde..eleman bilerek almıyorlar..eleman yok başvuru çok..ordan oraya o mağazadan o mağazaya gönderiyorlar..hayatınızın hataasını yapmayın derim ben..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Aralık 2010; 0:13:38 

quote:

Orijinalden alıntı: darkboys

hele hele şok markette çalışıp bide başında müdür olacak dingil salak bişeyse çekilmez orası, benim hanım, 1 ay çalıştı baktım bekar hayatı gibi olmaya başladım gece gündüz belli değil, gittim müdüre bağırdım çağırdım bırak bide müdür olcak salak 21 yaşında artist biş, bana bak dedim sen daha kapı önünde top oynarken bizim sigortamız işliyodu kırdırma kafanaı bana dedim, çektim hatunun kolundan gidiyoruz dedim çıktım...

0 Mesaj
23 Aralık 2010; 0:16:46 

ya çoluğu çocuğuda başımıza müdür yapıyorlar..master yapıyorlar..çekilmezz...

3916 Mesaj
23 Aralık 2010; 0:17:24 

Yuh diyorum 1.5 senelik konuyu uplamışsın Bu arada Tansaş'ta çalışıyorum 5. ayı bitirdim hatta

1576 Mesaj
23 Aralık 2010; 0:26:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

Yuh diyorum 1.5 senelik konuyu uplamışsın Bu arada Tansaş'ta çalışıyorum 5. ayı bitirdim hatta

Anlat hocam bari şartlar v.b nasıl. Ne zaman gidersin, ne zaman gelirsin.. Ne kadar maaş, yemek, yol v.b yemek fişi v.b Yemek arası, kaç saat çalışıyorsun falan?

Uzaklaştırılmış
23 Aralık 2010; 0:28:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

sırf bu gifi koymak için mi neredeyse 1,5 yıllık konuyu hortlattın

3916 Mesaj
23 Aralık 2010; 1:21:18 

quote:

Orijinalden alıntı: MuTLu.

Anlat hocam bari şartlar v.b nasıl. Ne zaman gidersin, ne zaman gelirsin.. Ne kadar maaş, yemek, yol v.b yemek fişi v.b Yemek arası, kaç saat çalışıyorsun falan?

Şartlar arkadaşların yazdığıyla aynı. Reyoncu olarak ortalama 600 lira maaş alıyorum. 3 ayda bir prim yatıyor benimki bu ay sonu yatacak ilk defa. 9 saat çalışıyorsun 1 dakika bile fazla çalışmıyorsun çünkü sendikan var. Yazılı olarak sana mesai vermedikleri sürece 1 dakika bile fazla mesai yapmak zorunda değilsin. 9 saatin 1 saati yemek molası olarak geçiyor, ayrıca yarım saatlik çay molan var. Yemekleri şirket karşılıyor. Çoğu mağazaya dışarıdan yemek geliyor. Ama bazı ufak (mini Tansaş) mağazalarda mutfak olmadığı için şirket dışarıdan bir yerle anlaşıyor ve gidip orada yiyorsun yemeği. Misal biz lokantada yiyoruz yemeği. Yol parası ise klasik 120 tam 60 yarım şeklinde. Bunun dışında iş çok çok ağır değil ama zaman zaman cidden insan bunalıyor. Birkaç defa imdaaat diye bağıracak konuma geldim, kafam patlayacak gibi oldu, soyunma odasına inip hırsımdan dolapları yumrukladım vs. vs. Ama genel olarak diğer marketlerden daha kolay. Bir kere ayrı temizlik elemanı var ki çok iyi birşey. Heleki aranızda iyiyse size çok yardımcı oluyor. Bunun dışında sipariş verme işi diğerlerine göre çok rahat ve kullanışlı ama tek sorun 2 gün sonra mal geliyor. Yani bugün yazdığım şey 2 gün sonra geliyor.
Mesai saatleri ise vardiyana göre değişiyor. 07.30-16.30, 10.00-19.00, 12.30-21.30 gibi vardiyalar var. Her hafta değişiyor vardiya. Aslında işten memnunum.

1576 Mesaj
23 Aralık 2010; 2:26:53 

quote:

Şartlar arkadaşların yazdığıyla aynı. Reyoncu olarak ortalama 600 lira maaş alıyorum. 3 ayda bir prim yatıyor benimki bu ay sonu yatacak ilk defa. 9 saat çalışıyorsun 1 dakika bile fazla çalışmıyorsun çünkü sendikan var. Yazılı olarak sana mesai vermedikleri sürece 1 dakika bile fazla mesai yapmak zorunda değilsin. 9 saatin 1 saati yemek molası olarak geçiyor, ayrıca yarım saatlik çay molan var. Yemekleri şirket karşılıyor. Çoğu mağazaya dışarıdan yemek geliyor. Ama bazı ufak (mini Tansaş) mağazalarda mutfak olmadığı için şirket dışarıdan bir yerle anlaşıyor ve gidip orada yiyorsun yemeği. Misal biz lokantada yiyoruz yemeği. Yol parası ise klasik 120 tam 60 yarım şeklinde. Bunun dışında iş çok çok ağır değil ama zaman zaman cidden insan bunalıyor. Birkaç defa imdaaat diye bağıracak konuma geldim, kafam patlayacak gibi oldu, soyunma odasına inip hırsımdan dolapları yumrukladım vs. vs. Ama genel olarak diğer marketlerden daha kolay. Bir kere ayrı temizlik elemanı var ki çok iyi birşey. Heleki aranızda iyiyse size çok yardımcı oluyor. Bunun dışında sipariş verme işi diğerlerine göre çok rahat ve kullanışlı ama tek sorun 2 gün sonra mal geliyor. Yani bugün yazdığım şey 2 gün sonra geliyor.
Mesai saatleri ise vardiyana göre değişiyor. 07.30-16.30, 10.00-19.00, 12.30-21.30 gibi vardiyalar var. Her hafta değişiyor vardiya. Aslında işten memnunum.

Teşekkür ederim hocam.

1074 Mesaj
23 Aralık 2010; 2:34:30 

Bende markette çalışıyorum part time olarak 5 saat izin yok bıktım artık başka sektörlere geçmek istiyorum.

Hiçbir vietkonglu bana zenci demedi. Bu yüzden onlarla benim bir alıp veremediğim yok..

Uzaklaştırılmış
23 Aralık 2010; 2:38:32 

quote:

Orijinalden alıntı: raunk

Bende markette çalışıyorum part time olarak 5 saat izin yok bıktım artık başka sektörlere geçmek istiyorum.

ÇALIŞMA ŞARTLARINDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

256 Mesaj
23 Aralık 2010; 2:44:52 

kendinizi gelistirecek mesleklere yonelin, gidin bir bolum bitirp devlete filan girmeye calisin, bu ne yaa 600 ytl 700 ytl maaslar, umarim ogrencisinizdir de part time calisiyorsunuzdur, yoksa bu paraya calismaz gibi, hani sonuda iyi degil, en fazla orda sef olursun.

Universite ve Bolum Tavsiyeleri Icin Danisabilirsiniz.Makine Muhendisi olarak, ozellikle muhendislik bolumleri hakkinda sormak istediklerinizi cevaplamaya hazirim.Ozel mesaj atin.

1074 Mesaj
23 Aralık 2010; 2:53:56 

quote:

Orijinalden alıntı: pedrox

ÇALIŞMA ŞARTLARINDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

Günde 5 saat yarım saat yemek molası çay sigara içerim onun dışında.
Haftalık izin yok.
Maaş mesai'siz 500 civarı.
Sırf 5 saat olduğu için çalılıyorum.

Hiçbir vietkonglu bana zenci demedi. Bu yüzden onlarla benim bir alıp veremediğim yok..

Uzaklaştırılmış
23 Aralık 2010; 2:58:50 

quote:

Orijinalden alıntı: raunk

Günde 5 saat yarım saat yemek molası çay sigara içerim onun dışında.
Haftalık izin yok.
Maaş mesai'siz 500 civarı.
Sırf 5 saat olduğu için çalılıyorum.

HAFTALIK İZİN YOK MU?İZİN OLMAMASI KÖTÜ BENDE Bİ ARA GÜNDE 12 SAAT ÇALIŞARAK 3 HAFTA İZİN KULLANMADIĞIMI BİLİRİM AZ KALSIN KAFAYI SIYIRIYORDUM.SABAH KALK İŞE GİT GECE YORGUN GEL YAT UYU.SOSYAL HAYAT SIFIR BÖYLE OLUNCA İNSAN GERÇEKTEN BUNALIYOR.İNSANIN EN AZINDAN HAFTADA 1 GÜN KENDİNE AYIRMASI LAZIM

1074 Mesaj
23 Aralık 2010; 3:06:49 

quote:

Orijinalden alıntı: pedrox

HAFTALIK İZİN YOK MU?İZİN OLMAMASI KÖTÜ BENDE Bİ ARA GÜNDE 12 SAAT ÇALIŞARAK 3 HAFTA İZİN KULLANMADIĞIMI BİLİRİM AZ KALSIN KAFAYI SIYIRIYORDUM.SABAH KALK İŞE GİT GECE YORGUN GEL YAT UYU.SOSYAL HAYAT SIFIR BÖYLE OLUNCA İNSAN GERÇEKTEN BUNALIYOR.İNSANIN EN AZINDAN HAFTADA 1 GÜN KENDİNE AYIRMASI LAZIM

Aynen ama sabahçı olduğumda sabah 10,00 da girip 15,00'de çıkıyorum baya bi zaman kalıyor.

1576 Mesaj
23 Aralık 2010; 3:28:51 

Ah şu öğrencilik bitsin.. Diyeceğim ama bu sefer insan özlüyor..

3916 Mesaj
23 Aralık 2010; 3:51:39 

quote:

Orijinalden alıntı: ata1606

kendinizi gelistirecek mesleklere yonelin, gidin bir bolum bitirp devlete filan girmeye calisin, bu ne yaa 600 ytl 700 ytl maaslar, umarim ogrencisinizdir de part time calisiyorsunuzdur, yoksa bu paraya calismaz gibi, hani sonuda iyi degil, en fazla orda sef olursun.

Mağaza müdürü 1.5 milyar maaş alıyor yanlız Ayrıca 2-3 milyar maaş veren şirketler bizi istedi de biz mi gitmiyoruz ? Boş boş oturmaktansa hiç yoktan asgari ücrettende olsa eve üç beş birşey giriyor. Yoksa benimde niyetim bu sene tekrar sınava girip en az 2 senelik kafamdaki bilgisayar ile ilgili bölümü bölümlerden birini kazanıp asıl mesleğimi kağıt üzerine dökmeyi ve bunun üzerinde kariyer yapmak. (Aöf okuyorum şu an)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 23 Aralık 2010; 3:52:37 >

256 Mesaj
23 Aralık 2010; 5:29:14 

quote:

Mağaza müdürü 1.5 milyar maaş alıyor yanlız Ayrıca 2-3 milyar maaş veren şirketler bizi istedi de biz mi gitmiyoruz ? Boş boş oturmaktansa hiç yoktan asgari ücrettende olsa eve üç beş birşey giriyor. Yoksa benimde niyetim bu sene tekrar sınava girip en az 2 senelik kafamdaki bilgisayar ile ilgili bölümü bölümlerden birini kazanıp asıl mesleğimi kağıt üzerine dökmeyi ve bunun üzerinde kariyer yapmak. (Aöf okuyorum şu an)

devlete girebilecegin bir bolum sec, orman muhendisligi filan tutuyor mu, onlarin devlete alimlari cok, iki yilliklari da iyi arastir bir kere devlete girdinmi omur boyu kafan agrimaz.

Universite ve Bolum Tavsiyeleri Icin Danisabilirsiniz.Makine Muhendisi olarak, ozellikle muhendislik bolumleri hakkinda sormak istediklerinizi cevaplamaya hazirim.Ozel mesaj atin.

Uzaklaştırılmış
25 Aralık 2010; 15:16:37 

quote:

Orijinalden alıntı: yasin548

sırf bu gifi koymak için mi neredeyse 1,5 yıllık konuyu hortlattın

Konuyu hortlatan ben değilim süper zeka

1552 Mesaj
25 Aralık 2010; 21:01:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

aynen sartlar oyle 6 ay oldu ben başlayalı(sozde stajyerlık dıe ılk ıkı ay full calıstırdılar ama boyle bısey yok sırket kuralında ezdırmeyın kendınızı.) ama ben personelle, ozellıkle mudurumle cok ıyıyım(hele bölge sorumlumla süperım :D. yenıde full oldum 700 lıra alıyorum. 1 aydanda magaza acılacak master olcam.800 lıra cıvarında maasım olcak ama dedıgınız gıbı soklar berbat duzen yok ve ust kadrodan alt kadroya kadar herkes bunu farkında. ama ben kendımı ezdırmıyorum mudur ne kadarda ıyı olsa bazen kıllık yapıyo ustesınden gelıyorum. yınede marketcılıgı sevmedım bakalım daha ıyısı olursa kayarım yoksa 700lırayıda bırakmam yanı aılemle kalıyoum bu para dırek cep harclıgım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aѕℓαη66™ -- 25 Aralık 2010; 21:05:30 >

Süper Şampiyon Galatasaray
| intel® Core™ i5 2500 KRAL [ Akasa x4 Blue ] | msi H67MA-E35 1333 USB 3.0 SATA III | SAPPHIRE HD7870 XT| Kingston 6 GB 1333 | AeroCool Strike X 600w 80+ Bronze (Direct12) | SanDisk Extreme® 120GB SATA3 SSD | Samsung 103SI 1TB HDD + Seagate Barracuda ST1000DM003 1TB | TOSHIBA Art4 750GB USB 3.0 THDD| Logitech G105 + Bloody V3 | ASUS MX239H 23'' IPS | Samsung Galaxy S4 32GB Black Mist SPECİAL + TOSHIBA EXCERİA 32GB UHS1 | Canon 70D + EF-S 15-85 mm f3.5-5.6 USM IS + Nıssın MG8000 + PS8 + SanDisk Extreme 32gb uhs1 45mb/s + SanDisk ultra 32gb c10
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.309