Şimdi Ara

Minoxil forte %5 Kullanan var mı içimizde ??faydalı mı değil mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.002
Cevap
36
Favori
886.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar saçlarda biraz dökülme oldugu kanısına vardım ve kaybetmek istemediiğim için de bir an evvel tedbir almak istiyorum doktora gittim anllattım durumu kullanabilirmiyim dedim o da kullan dedi kendiside 3 senedir kullanıyormuş fakat benim saçlarımı hiç kontrol etmedi ters falan tepme olayı varmıdır bu minoxil forte % 5 de detaylı olarak bilgisi olan varsa açıklarsa çok sevinirim.....

aha da meşhur şey

Minoxil forte %5 Kullanan var mı içimizde ??faydalı mı değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musicalite -- 24 Mayıs 2009; 0:02:26 >

• quote:

Orjinalden alıntı: timeless

iktidarsızlık yapıyormus bu ilaçlar doğrumudur ?

Yan etkileri var tabi ama herkez için geçerli değil ,
    bazı insanların bünyesi ilacı kaldıramayabiliyor

Karaciğer ve böbrek yetmezliği olan kişiler
    Kardiyovasküler hastalığı olanlar
    Diüretik veya antihipertansif ilaçlar Kullanan

Kişilerin dikkatli kullanmaları gerekiyor.İktidarsızlık
    yaptığı kimsede gözlemlenmemiş böyle bir yan etkisi
    görünmüyor.Şayet bana soracak olursan valla ben
    çakı gibiyim
  • bndede çok dökülme var işe yararmı dersin:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ouz55

bndede çok dökülme var işe yararmı dersin:)

ah bi bilsem ya şu 2 aya kadar hiç bişey yoktu birden çogaldı ya hic anlamadım ? peder kel bu arada
  • Ömür boyu kullanmayı göze alıyorsan başla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Amorph

Ömür boyu kullanmayı göze alıyorsan başla.

doğru mudur bu dediğin ?????
  • Ben kullanıyorum arkadaşlar faydasını görmeye başladım kesinlikle çıkarıyor ve dökmeyi engelliyor , saçları kalınlaştırıyor 1 ayın sonunda
    etkisini görebiliyorsunuz.Arkadaşlarımda farkettiler saçlarımın gürleştiğini.Yanlız sürekli kullanmalısınız kesinlikle eczane dışında şahıslardan
    minoxidil denen sahte ilaçlardan satın almayın , minoxil forte %5 T.c sağlık bakanlığı onaylıdır.Aman dikkat sağlığınızla oynamayın.
  • iktidarsızlık yapıyormus bu ilaçlar doğrumudur ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: timeless

Yan etkileri var tabi ama herkez için geçerli değil ,
    bazı insanların bünyesi ilacı kaldıramayabiliyor

Karaciğer ve böbrek yetmezliği olan kişiler
    Kardiyovasküler hastalığı olanlar
    Diüretik veya antihipertansif ilaçlar Kullanan

Kişilerin dikkatli kullanmaları gerekiyor.İktidarsızlık
    yaptığı kimsede gözlemlenmemiş böyle bir yan etkisi
    görünmüyor.Şayet bana soracak olursan valla ben
    çakı gibiyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: omer1905

http://forum.donanimhaber.com/m_31631278/mpage_1/key_//tm.htm#31864732

linkten detaylı bilgi alablirsiniz.

dostum verdiğin linkteki ilaçla bahsettiğimiz ilaç farklı

konuya gelince,doktor tavsiyesiyle ben de kullanmaya başladım ve yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.kesinlikle etkisi var.saçlarım artık daha güçlü.dökülme yok denecek kadar az.bi de bunun yanında bioxcin şampuan verdi doktor.onun da etkili olduğunu gördüm.alın bölgem açıktı kenarlardan dökülüyodu.şimdi o dökülen yerlerde sarı tüyler çıkmaya başladı.ama o sarı tüylerin saç olması 2 yıl sürüyomuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: ALONSO_06

quote:

konuya gelince,doktor tavsiyesiyle ben de kullanmaya başladım ve yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.kesinlikle etkisi var.saçlarım artık daha güçlü.dökülme yok denecek kadar az.bi de bunun yanında bioxcin şampuan verdi doktor.onun da etkili olduğunu gördüm.alın bölgem açıktı kenarlardan dökülüyodu.şimdi o dökülen yerlerde sarı tüyler çıkmaya başladı.ama o sarı tüylerin saç olması 2 yıl sürüyomuş

saç çıkarsında 2 yıl önemli değil. siz genetik dökülmeden bahsediyorsunuz dimi bu arada? ciddi ciddi dökülmeyi durduruyorsa bende alıcam 3 yıldır denemediğim şey kalmadı hala dökülüyor
  • Bu ilacı bi ara eczanelerden araştırmıştım.Bu ilaç genetik dökülmeler içinmiş ve kesin çözümmüş ama hormonlarla oynayıp dökülmeyi durduruyomuş ondan tırstım kullanmadım.Ben hormonları bilgisayara göre cpu nun voltajına benzetirim overclock yapcaz diye yakmayalım dedim giderayak cpu yu
  • quote:

Orjinalden alıntı: !XiR

quote:

Orjinalden alıntı: ALONSO_06

quote:

saç çıkarsında 2 yıl önemli değil. siz genetik dökülmeden bahsediyorsunuz dimi bu arada? ciddi ciddi dökülmeyi durduruyorsa bende alıcam 3 yıldır denemediğim şey kalmadı hala dökülüyor

2 yıllık maliyeti sana söyleyeyim 52x12=624 x2=1248TL başarı oranı bahsedildiği kadar yüksek değildir,dünyada 20 senedir satılmaktadır (hammaddesi tansiyon ilacıdır zaten) bilimadamı yanetkisi olmayan daha başarılı ürün çıkarmak için uğraşmaktadırlar daha çok.Bu ürünü 2-3 seneden fazla kullanan da pek olmaz,dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır,yan etkilerin bir kısmı burdadır dahası da vardır
    # MİNOXİL’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler
    MİNOXİL’i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ
    # Eğer MİNOXİL’in içeriğinde bulunan etkin madde Minoksidil’e veya formülasyon içerisindeki maddelerden herhangi birine aşırı duyarlıysanız,
    # Eğer saçlı kafa derinizde iltihap, kızarıklık, enfeksiyon, tahriş gibi cilt hastalıkları var ise,
    # Eğer Guanetidin içeren bir ilaç kullanıyorsanız,
    # Eğer 18 yaşından küçük veya 65 yaşından büyükseniz,
    # Eğer gebelik veya emzirme dönemindeyseniz

MİNOXİL’i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ
    # Eğer karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz var ise,
    # Eğer kardiyovasküler hastalığınız var ise,
    # Eğer diüretik veya antihipertansif ilaç kullanıyorsanız,

MİNOXİL’i kullanmadan önce doktora danışınız.
    Bu uyarılar, geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

MİNOXİL’in yiyecek ve içecek ile kullanılması
    Yiyecek ve içeceklerle etkileşimi yoktur.

Hamilelik - Gebelik
    # İlacı almadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
    # Topikal uygulanan Minoksidil ile hayvanlarda ve gebelerde yeterli araştırma mevcut değildir. Bu nedenle eğer gebelik dönemindeyseniz kullanmayınız.
    # Hamile kalmak isteyen hastalar en az 1 ay önce MİNOXİL’i kullanmayı bırakmalıdır.
    # Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu farkederseniz, hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
    Emzirme
    # İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
    # Minoksidil’in topikal uygulamada az miktarda da olsa süte geçtiği bilinmektedir.Potansiyel yan etkilerden dolayı emzirme döneminde kullanılmamalıdır.

MİNOXİL’in içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler
    # MİNOXİL’in içeriğindeki alkol; göz, mukozalar veya duyarlı ya da bütünlüğünü yitirmiş deri bölgeleri ile temas ettiğinde yanma hissine ve tahrişe neden olabilir.Bu tip bölgelerle temas etmesi halinde, temas bölgesi bol soğuk su ile yıkanmalıdır.
    # MİNOXİL’in içeriğindeki propilen glikol; ciltte iritasyona neden olabilir.
    Diğer ilaçlarla birlikte kullanımı
    # Diüretik veya diğer antihipertansif bir ilaç kullanıyorsanız, doktora danışmadan
    kullanmayınız.
    # Guanetidin kullanıyorsanız, MİNOXİL ’i kullanmayınız.
    # MİNOXİL’i, saçlı deriye uygulanan diğer ilaçlarla birlikte kullanmayınız.
    Eğer reçeteli ya da reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.

MİNOXİL nasıl kullanılır?
    Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:
    # MİNOXİL’i saç dökülmesi olan bölgeye; günde 2 kez 5 püskürtme (1ml) sabah ve akşam olmak üzere uygulayınız.
    # MİNOXİL’i kuru saç ve kafa derisi dışında vücudunuzun hiçbir yerine kullanmayınız.
    # Kuru saç ve kafa derisi dışında bir bölgeye istenmeden temas ettirildiğinde bölgeyi bol su ile yıkayınız.
    # Saç ile ilgili yapılacak kimyasal işlemlerden (boya, perma vb.) 24 saat önce MİNOXİL’in kullanımı bırakılmalıdır.
    # Saç spreyi, jöle, şampuan veya diğer benzer kimyasal içerikli saç ürünleri MİNOXİL uygulamasından en az 30 dakika sonra kullanılmalıdır.
    # Güneş kremleri MİNOXİL’in etkisini azaltabileceğinden, MİNOXİL uygulanan kafa derisi üzerine en az 4 saat sonra kullanılmalıdır.
    # Tedaviyi erken kesmeyiniz; çünkü MİNOXİL, saç dökülmesinin önlenmesi ve saç çıkmasının sağlanmasında uzun süreli kullanılır. Saç çıkması 4 ila 6 ay sürekli uygulamadan sonra, maksimum etki 12 ay sonunda görülür.

Uygulama yolu ve metodu:
    # MİNOXİL’i saç dökülmesinin olduğu bölgeye bir kez püskürtüp, parmaklarınızla masaj yaparak yayınız.
    # Bu işlemi 5 kez tekrarlayıp, ardından ellerinizi iyice yıkayınız.
    # Bölgenin büyüklüğü ne olursa olsun 5 püskürtmeyi (1ml) aşmayınız.
    # Bir şişe MİNOXİL 30 günlük kullanım dozu içerir.
    # MİNOXİL haricen uygulanır. Ağız veya nefes yoluyla kullanmayınız ve içmeyiniz.
    # Minoksidil’in yanlışlıkla içilmesi durumunda sıvı tutulumu ve çarpıntı ile karakterize bir kardiyovasküler tablo ortaya çıkması olasıdır. Böyle bir durumda sıvı tutulumu uygun bir idrar söktürücü tedavisi ile düzeltilebilir.

Klinik olarak önemli çarpıntı bir beta blokerle kontrol altına alınabilir. Hipotansiyon gelişmesi durumunda sıvı replasmanı ile tedavi edilmelidir. Norepinefrin ve epinefrin gibi ilaçlardan aşırı kardiyak uyarıcı etkileri nedeniyle sakınılmalıdır. Belirli bir antidotu yoktur.

Değişik yaş grupları:
    Çocuklarda kullanımı: 18 yaşından küçüklerde kullanılmaz.
    Yaşlılarda kullanımı: 65 yaşından büyüklerde kullanılmaz.

Özel kullanım durumları:
    Böbrek/Karaciğer yetmezliği;
    Karaciğer veya böbrek yetmezliği olanlarda ilacın metabolizması veya böbrekten eliminasyonunun etkilenebilmesi olasılığı göz önüne alınarak, bu tip hastalar MİNOXİL’i doktora danışmadan kullanmamalıdır.

MİNOXİL’i kullanmayı unutursanız:
    # Unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız.
    # MİNOXİL’i kullanmayı unutursanız, bir sonraki gün yine normal dozlarda kullanınız.

Olası yan etkiler nelerdir?
    Tüm ilaçlar gibi MİNOXİL’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Seyrek yan etkiler ; Uygulama yerinde ortaya çıkan kaşıntı,Ciltte kuruma, Pullanma, Ciltte tahriş ve yanma, Baş ağrısı, Egzama, Kabuklanma

Çok Seyrek yan etkiler ;Göğüs ağrısı (Angina), Kalp atışınızda değişiklikler (Hızlanma veya yavaşlama) , Nefes almada zorluk (Özellikle yatar pozisyona geçildiğinde) , Açıklanamayan hızlı kilo alma, Öncesine göre daha az idrara çıkma ,Önerilen dozdan çok yüksek dozda ve geniş deri yüzeylerine uygulanması sonucu çok seyrek hipotansiyon görülür.

size önerebileceğim ürün isewww.101haar.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zhangguang -- 30 Haziran 2009; 3:30:44 >
  • valla bende kullanmaya başlıcam bu ilaçtan.

1 sene önce acıbadem hastanesinde dermotoloji muayenesi oldum. vücudumdaki benler için gitmiştim. ama doktora saç dökülmesi şikayetimide söyledim. bana minoxil tavsiye etti. ama ben pek sıcak bakmamıştım.

geçen hafta sonu bu sefer başka bir hastaneye gittim. muayene olduğum doktor marmara üni. tıp fakültesinde dermotoloji bölümüde profesördü. aynı şekilde saç dökülmesi şikayetimi söylediğimde bana %5 lik minoxil kullanabileceğimi, kısa süre sonra dökülminin duracağını ve 6 ay sonunda seyretk bölgelerin toparlayacağını söyledi.

internetten yaptığım araştırmlarda da bir çok dermotoloji uzmanının bu ilacı tavsiye ettiğini gördüm.

yani tıbbi açıdan bir sorun yok gibi duruyor.

tek kötü tarafı bu ilacı sürekli kullanmak zorunda olmak. ilacı kullanmayı bıraktığınız zaman 1 sene içinde tekrar eski halinize dönüyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özgün -- 27 Temmuz 2009; 21:48:59 >
  • Her bünye kaldıramayabilir beyler.Cahil insanlar değilsiniz mutlaka bir uzmana görünün.
    Beslenme alışkanlıklarınızada bağlı olarak dökülme olabilir.O nedenle bunu kullanmadan önce dengeli beslendiğinize emin olun.
    Jöle veya saç spreyi kullanmayın.
    Saçınız mümkün olduğu kadar kısa olsun.Güneş ışıgı önemlidir.
    Seyrek sıklıktaki bir tarakla her gün tarayın,saç diplerinizin kan dolaşım hızı artacaktır.
    Kullandığınız suyun kireç mikratı saç sağlığını doğrudan etkiler.

Ümraniye devlet hastanesinde Dr.Aynur KARAGÖZ isminde bir dermatolog var.Kesinlikle tavsiye ediyorum işini çok iyi bilen bir doktordur.
  • 2 hafta önce başladım yan etki olarak manuelde henüz problem yok 1. ay sonunda yine değişiklik olursa yazarım.
    Şaka bi yana çok inanarak başladım inşallah durdurcam dökülmeyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majorümsü Minör -- 27 Temmuz 2009; 23:01:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: timeless

cinsel yan etkisi olan finasteride içerikli propecia'dır... İlerde kusurlu çocukları olma ihtimalini göze almadan hamile kadınların kırılmış tablete bile dokunmaları sakıncalıdır. Fiyatıda 70 liradan fazladır 28 günlük içindir.Erkeklik hormonu DHT'yi baskılayarak etki etmekte ve en azından birkaç sene kullanmak gerekiyormuş,bıraktıktan birkaç ay sonra da etkisi kayboluyormuş
  • Ben de 1,5 aydır kullanıyorum. 1. ayın bitimin de gözle görülür bir güçlenme oldu saçımda.
    Gittiğim Uzman cildiye verdi bana da bu ilacı genetik bir açıklık vardı kafamın üzerinde atalarımdan kalma birşey olduğunu söyledi.
    Hatta bana hormonel bir tedavi mi yoksa normal bir tedavimi istersin diye sordu. Ama hormonel tedaviyi önermediğini söyledi haliyle ben de istemeyince minoxil verdi.
    Bu yüzden bence hormonlar da bir etkilenmeye yol açması durumu saçma geliyor.

Edit:6 ay sonra tekrar muayene için çağırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StummScream -- 9 Eylül 2009; 11:41:25 >
  • hormonel tedavi mecbur olmadığınız sürece olmayın. minoxil forte saça dıştan uygulandığından hormonel bi zararı olmaz eğer illa saçım için bişeyler yiyeyim ilacım olsun diyorsanız, bol demir içeren ve kan yapıcı besinler tüketin.
  • herkese selamlar arkadaşlar bende minoxil %5 forte camiasına katıldım bugun ege üniversitesi hastanesine gittim yasım 20 arka bolge acılmanın basladıgını ve saç derimde yanma olduğunu söyledim tahlil sonuçlarından sonra saç dökülmesinin erken habercisi oldugunu söyledi doktor 2 ay kullanmamı onerdı bakalım 2 ay sonra bır daha gıtcez hayırlısı artık
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.