Minoxil forte %5 Kullanan var mı içimizde ??faydalı mı değil mi ?
553 Cevap323018 Görüntüleme27 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

519 Mesaj
24 Mayıs 2009; 0:01:18 

Arkadaşlar saçlarda biraz dökülme oldugu kanısına vardım ve kaybetmek istemediiğim için de bir an evvel tedbir almak istiyorum doktora gittim anllattım durumu kullanabilirmiyim dedim o da kullan dedi kendiside 3 senedir kullanıyormuş fakat benim saçlarımı hiç kontrol etmedi ters falan tepme olayı varmıdır bu minoxil forte % 5 de detaylı olarak bilgisi olan varsa açıklarsa çok sevinirim.....

aha da meşhur şey

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musicalite -- 24 Mayıs 2009; 0:02:26 >

https://plus.google.com/photos/101219836452195764918/albums

LV-GUCCI-PRADA-HERMES-BURBERRY ayakkabı ve aksesuarlar için lütfen albumumuze goz atınız!!!

238 Mesaj
24 Mayıs 2009; 0:03:06 

bndede çok dökülme var işe yararmı dersin:)

519 Mesaj
24 Mayıs 2009; 0:05:18 

quote:

Orjinalden alıntı: ouz55

bndede çok dökülme var işe yararmı dersin:)

ah bi bilsem ya şu 2 aya kadar hiç bişey yoktu birden çogaldı ya hic anlamadım ? peder kel bu arada

LV-GUCCI-PRADA-HERMES-BURBERRY ayakkabı ve aksesuarlar için lütfen albumumuze goz atınız!!!

13 Mesaj
24 Mayıs 2009; 0:16:22 

http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#31864732

linkten detaylı bilgi alablirsiniz.

1097 Mesaj
24 Mayıs 2009; 1:41:06 

Ömür boyu kullanmayı göze alıyorsan başla.

People fake a lot of human interactions, but I feel like I fake them all, and I fake them very well. That's my burden, I guess.

519 Mesaj
24 Mayıs 2009; 1:59:56 

quote:

Orjinalden alıntı: Amorph

Ömür boyu kullanmayı göze alıyorsan başla.

doğru mudur bu dediğin ?????

622 Mesaj
12 Haziran 2009; 2:27:16 

Ben kullanıyorum arkadaşlar faydasını görmeye başladım kesinlikle çıkarıyor ve dökmeyi engelliyor , saçları kalınlaştırıyor 1 ayın sonunda
etkisini görebiliyorsunuz.Arkadaşlarımda farkettiler saçlarımın gürleştiğini.Yanlız sürekli kullanmalısınız kesinlikle eczane dışında şahıslardan
minoxidil denen sahte ilaçlardan satın almayın , minoxil forte %5 T.c sağlık bakanlığı onaylıdır.Aman dikkat sağlığınızla oynamayın.

756 Mesaj
12 Haziran 2009; 2:44:41 

iktidarsızlık yapıyormus bu ilaçlar doğrumudur ?

622 Mesaj
12 Haziran 2009; 2:57:12 

quote:

Orjinalden alıntı: timeless

Yan etkileri var tabi ama herkez için geçerli değil ,
bazı insanların bünyesi ilacı kaldıramayabiliyor

Karaciğer ve böbrek yetmezliği olan kişiler
Kardiyovasküler hastalığı olanlar
Diüretik veya antihipertansif ilaçlar Kullanan

Kişilerin dikkatli kullanmaları gerekiyor.İktidarsızlık
yaptığı kimsede gözlemlenmemiş böyle bir yan etkisi
görünmüyor.Şayet bana soracak olursan valla ben
çakı gibiyim

648 Mesaj
12 Haziran 2009; 7:24:12 

quote:

Orjinalden alıntı: omer1905

http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#31864732

linkten detaylı bilgi alablirsiniz.

dostum verdiğin linkteki ilaçla bahsettiğimiz ilaç farklı

konuya gelince,doktor tavsiyesiyle ben de kullanmaya başladım ve yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.kesinlikle etkisi var.saçlarım artık daha güçlü.dökülme yok denecek kadar az.bi de bunun yanında bioxcin şampuan verdi doktor.onun da etkili olduğunu gördüm.alın bölgem açıktı kenarlardan dökülüyodu.şimdi o dökülen yerlerde sarı tüyler çıkmaya başladı.ama o sarı tüylerin saç olması 2 yıl sürüyomuş

.

1110 Mesaj
12 Haziran 2009; 9:47:38 

quote:

Orjinalden alıntı: ALONSO_06

dostum verdiğin linkteki ilaçla bahsettiğimiz ilaç farklı

konuya gelince,doktor tavsiyesiyle ben de kullanmaya başladım ve yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.kesinlikle etkisi var.saçlarım artık daha güçlü.dökülme yok denecek kadar az.bi de bunun yanında bioxcin şampuan verdi doktor.onun da etkili olduğunu gördüm.alın bölgem açıktı kenarlardan dökülüyodu.şimdi o dökülen yerlerde sarı tüyler çıkmaya başladı.ama o sarı tüylerin saç olması 2 yıl sürüyomuş

saç çıkarsında 2 yıl önemli değil. siz genetik dökülmeden bahsediyorsunuz dimi bu arada? ciddi ciddi dökülmeyi durduruyorsa bende alıcam 3 yıldır denemediğim şey kalmadı hala dökülüyor

617 Mesaj
12 Haziran 2009; 10:37:30 

Bu ilacı bi ara eczanelerden araştırmıştım.Bu ilaç genetik dökülmeler içinmiş ve kesin çözümmüş ama hormonlarla oynayıp dökülmeyi durduruyomuş ondan tırstım kullanmadım.Ben hormonları bilgisayara göre cpu nun voltajına benzetirim overclock yapcaz diye yakmayalım dedim giderayak cpu yu

8 Mesaj
30 Haziran 2009; 3:27:31 

quote:

Orjinalden alıntı: !XiR

saç çıkarsında 2 yıl önemli değil. siz genetik dökülmeden bahsediyorsunuz dimi bu arada? ciddi ciddi dökülmeyi durduruyorsa bende alıcam 3 yıldır denemediğim şey kalmadı hala dökülüyor

2 yıllık maliyeti sana söyleyeyim 52x12=624 x2=1248TL başarı oranı bahsedildiği kadar yüksek değildir,dünyada 20 senedir satılmaktadır (hammaddesi tansiyon ilacıdır zaten) bilimadamı yanetkisi olmayan daha başarılı ürün çıkarmak için uğraşmaktadırlar daha çok.Bu ürünü 2-3 seneden fazla kullanan da pek olmaz,dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır,yan etkilerin bir kısmı burdadır dahası da vardır
# MİNOXİL’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler
MİNOXİL’i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ
# Eğer MİNOXİL’in içeriğinde bulunan etkin madde Minoksidil’e veya formülasyon içerisindeki maddelerden herhangi birine aşırı duyarlıysanız,
# Eğer saçlı kafa derinizde iltihap, kızarıklık, enfeksiyon, tahriş gibi cilt hastalıkları var ise,
# Eğer Guanetidin içeren bir ilaç kullanıyorsanız,
# Eğer 18 yaşından küçük veya 65 yaşından büyükseniz,
# Eğer gebelik veya emzirme dönemindeyseniz

MİNOXİL’i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ
# Eğer karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz var ise,
# Eğer kardiyovasküler hastalığınız var ise,
# Eğer diüretik veya antihipertansif ilaç kullanıyorsanız,

MİNOXİL’i kullanmadan önce doktora danışınız.
Bu uyarılar, geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

MİNOXİL’in yiyecek ve içecek ile kullanılması
Yiyecek ve içeceklerle etkileşimi yoktur.

Hamilelik - Gebelik
# İlacı almadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
# Topikal uygulanan Minoksidil ile hayvanlarda ve gebelerde yeterli araştırma mevcut değildir. Bu nedenle eğer gebelik dönemindeyseniz kullanmayınız.
# Hamile kalmak isteyen hastalar en az 1 ay önce MİNOXİL’i kullanmayı bırakmalıdır.
# Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu farkederseniz, hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
Emzirme
# İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
# Minoksidil’in topikal uygulamada az miktarda da olsa süte geçtiği bilinmektedir.Potansiyel yan etkilerden dolayı emzirme döneminde kullanılmamalıdır.

MİNOXİL’in içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler
# MİNOXİL’in içeriğindeki alkol; göz, mukozalar veya duyarlı ya da bütünlüğünü yitirmiş deri bölgeleri ile temas ettiğinde yanma hissine ve tahrişe neden olabilir.Bu tip bölgelerle temas etmesi halinde, temas bölgesi bol soğuk su ile yıkanmalıdır.
# MİNOXİL’in içeriğindeki propilen glikol; ciltte iritasyona neden olabilir.
Diğer ilaçlarla birlikte kullanımı
# Diüretik veya diğer antihipertansif bir ilaç kullanıyorsanız, doktora danışmadan
kullanmayınız.
# Guanetidin kullanıyorsanız, MİNOXİL ’i kullanmayınız.
# MİNOXİL’i, saçlı deriye uygulanan diğer ilaçlarla birlikte kullanmayınız.
Eğer reçeteli ya da reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.

MİNOXİL nasıl kullanılır?
Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:
# MİNOXİL’i saç dökülmesi olan bölgeye; günde 2 kez 5 püskürtme (1ml) sabah ve akşam olmak üzere uygulayınız.
# MİNOXİL’i kuru saç ve kafa derisi dışında vücudunuzun hiçbir yerine kullanmayınız.
# Kuru saç ve kafa derisi dışında bir bölgeye istenmeden temas ettirildiğinde bölgeyi bol su ile yıkayınız.
# Saç ile ilgili yapılacak kimyasal işlemlerden (boya, perma vb.) 24 saat önce MİNOXİL’in kullanımı bırakılmalıdır.
# Saç spreyi, jöle, şampuan veya diğer benzer kimyasal içerikli saç ürünleri MİNOXİL uygulamasından en az 30 dakika sonra kullanılmalıdır.
# Güneş kremleri MİNOXİL’in etkisini azaltabileceğinden, MİNOXİL uygulanan kafa derisi üzerine en az 4 saat sonra kullanılmalıdır.
# Tedaviyi erken kesmeyiniz; çünkü MİNOXİL, saç dökülmesinin önlenmesi ve saç çıkmasının sağlanmasında uzun süreli kullanılır. Saç çıkması 4 ila 6 ay sürekli uygulamadan sonra, maksimum etki 12 ay sonunda görülür.

Uygulama yolu ve metodu:
# MİNOXİL’i saç dökülmesinin olduğu bölgeye bir kez püskürtüp, parmaklarınızla masaj yaparak yayınız.
# Bu işlemi 5 kez tekrarlayıp, ardından ellerinizi iyice yıkayınız.
# Bölgenin büyüklüğü ne olursa olsun 5 püskürtmeyi (1ml) aşmayınız.
# Bir şişe MİNOXİL 30 günlük kullanım dozu içerir.
# MİNOXİL haricen uygulanır. Ağız veya nefes yoluyla kullanmayınız ve içmeyiniz.
# Minoksidil’in yanlışlıkla içilmesi durumunda sıvı tutulumu ve çarpıntı ile karakterize bir kardiyovasküler tablo ortaya çıkması olasıdır. Böyle bir durumda sıvı tutulumu uygun bir idrar söktürücü tedavisi ile düzeltilebilir.

Klinik olarak önemli çarpıntı bir beta blokerle kontrol altına alınabilir. Hipotansiyon gelişmesi durumunda sıvı replasmanı ile tedavi edilmelidir. Norepinefrin ve epinefrin gibi ilaçlardan aşırı kardiyak uyarıcı etkileri nedeniyle sakınılmalıdır. Belirli bir antidotu yoktur.

Değişik yaş grupları:
Çocuklarda kullanımı: 18 yaşından küçüklerde kullanılmaz.
Yaşlılarda kullanımı: 65 yaşından büyüklerde kullanılmaz.

Özel kullanım durumları:
Böbrek/Karaciğer yetmezliği;
Karaciğer veya böbrek yetmezliği olanlarda ilacın metabolizması veya böbrekten eliminasyonunun etkilenebilmesi olasılığı göz önüne alınarak, bu tip hastalar MİNOXİL’i doktora danışmadan kullanmamalıdır.

MİNOXİL’i kullanmayı unutursanız:
# Unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız.
# MİNOXİL’i kullanmayı unutursanız, bir sonraki gün yine normal dozlarda kullanınız.

Olası yan etkiler nelerdir?
Tüm ilaçlar gibi MİNOXİL’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Seyrek yan etkiler ; Uygulama yerinde ortaya çıkan kaşıntı,Ciltte kuruma, Pullanma, Ciltte tahriş ve yanma, Baş ağrısı, Egzama, Kabuklanma

Çok Seyrek yan etkiler ;Göğüs ağrısı (Angina), Kalp atışınızda değişiklikler (Hızlanma veya yavaşlama) , Nefes almada zorluk (Özellikle yatar pozisyona geçildiğinde) , Açıklanamayan hızlı kilo alma, Öncesine göre daha az idrara çıkma ,Önerilen dozdan çok yüksek dozda ve geniş deri yüzeylerine uygulanması sonucu çok seyrek hipotansiyon görülür.

size önerebileceğim ürün ise www.101haar.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zhangguang -- 30 Haziran 2009; 3:30:44 >

saç dökülmesi Kader Değildir...

136 Mesaj
27 Temmuz 2009; 21:47:03 

valla bende kullanmaya başlıcam bu ilaçtan.

1 sene önce acıbadem hastanesinde dermotoloji muayenesi oldum. vücudumdaki benler için gitmiştim. ama doktora saç dökülmesi şikayetimide söyledim. bana minoxil tavsiye etti. ama ben pek sıcak bakmamıştım.

geçen hafta sonu bu sefer başka bir hastaneye gittim. muayene olduğum doktor marmara üni. tıp fakültesinde dermotoloji bölümüde profesördü. aynı şekilde saç dökülmesi şikayetimi söylediğimde bana %5 lik minoxil kullanabileceğimi, kısa süre sonra dökülminin duracağını ve 6 ay sonunda seyretk bölgelerin toparlayacağını söyledi.

internetten yaptığım araştırmlarda da bir çok dermotoloji uzmanının bu ilacı tavsiye ettiğini gördüm.

yani tıbbi açıdan bir sorun yok gibi duruyor.

tek kötü tarafı bu ilacı sürekli kullanmak zorunda olmak. ilacı kullanmayı bıraktığınız zaman 1 sene içinde tekrar eski halinize dönüyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özgün -- 27 Temmuz 2009; 21:48:59 >

453 Mesaj
27 Temmuz 2009; 22:15:32 

Her bünye kaldıramayabilir beyler.Cahil insanlar değilsiniz mutlaka bir uzmana görünün.
Beslenme alışkanlıklarınızada bağlı olarak dökülme olabilir.O nedenle bunu kullanmadan önce dengeli beslendiğinize emin olun.
Jöle veya saç spreyi kullanmayın.
Saçınız mümkün olduğu kadar kısa olsun.Güneş ışıgı önemlidir.
Seyrek sıklıktaki bir tarakla her gün tarayın,saç diplerinizin kan dolaşım hızı artacaktır.
Kullandığınız suyun kireç mikratı saç sağlığını doğrudan etkiler.

Ümraniye devlet hastanesinde Dr.Aynur KARAGÖZ isminde bir dermatolog var.Kesinlikle tavsiye ediyorum işini çok iyi bilen bir doktordur.

"Siperler arasıdaki mesafe sekiz metre, yani ölüm muhakkak...
Birinci siperdekiler hiçbiri kurtulmamacasına kamilen düşüyor.İkinciler onların yerine geçiyor...
Fakat, ne kadar gıpta edilecek bir itidal ve tevekkülle biliyor musunuz?...
Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, hiç ufak bir korku ve endişe göstermiyor, sarsılmak yok...
Okumak bilenlerin elinde Kur’an-ı Kerim cennete gitmeye hazırlanıyorlar.
Bilmeyenler kelime-i şehadet getirerek yürüyorlar.
Emin olunuz ki, Çanakkale Savaşlarını kazanan bu yüksek ruhtur.” M.Kemal ATATÜRK

1110 Mesaj
27 Temmuz 2009; 22:57:55 

2 hafta önce başladım yan etki olarak manuelde henüz problem yok 1. ay sonunda yine değişiklik olursa yazarım.
Şaka bi yana çok inanarak başladım inşallah durdurcam dökülmeyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !XiR -- 27 Temmuz 2009; 23:01:09 >

8 Mesaj
9 Eylül 2009; 11:19:49 

quote:

Orijinalden alıntı: timeless

cinsel yan etkisi olan finasteride içerikli propecia'dır... İlerde kusurlu çocukları olma ihtimalini göze almadan hamile kadınların kırılmış tablete bile dokunmaları sakıncalıdır. Fiyatıda 70 liradan fazladır 28 günlük içindir.Erkeklik hormonu DHT'yi baskılayarak etki etmekte ve en azından birkaç sene kullanmak gerekiyormuş,bıraktıktan birkaç ay sonra da etkisi kayboluyormuş

saç dökülmesi Kader Değildir...

902 Mesaj
9 Eylül 2009; 11:40:18 

Ben de 1,5 aydır kullanıyorum. 1. ayın bitimin de gözle görülür bir güçlenme oldu saçımda.
Gittiğim Uzman cildiye verdi bana da bu ilacı genetik bir açıklık vardı kafamın üzerinde atalarımdan kalma birşey olduğunu söyledi.
Hatta bana hormonel bir tedavi mi yoksa normal bir tedavimi istersin diye sordu. Ama hormonel tedaviyi önermediğini söyledi haliyle ben de istemeyince minoxil verdi.
Bu yüzden bence hormonlar da bir etkilenmeye yol açması durumu saçma geliyor.

Edit:6 ay sonra tekrar muayene için çağırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StummScream -- 9 Eylül 2009; 11:41:25 >

INTEL i5-4670K // CM Seidon 120V // MSI Z87-G43 GAMING // CORSAIR XMS3 - 8GB DDR3 1600MHz CL9 // AMD ASUS R9 280X DirectCU II TOP
SAMSUNG 250GB 840 EVO SSD // WESTERN DIGITAL Caviar Black SATA2 1TB 64MB // CORSAIR HX Series 750W 80PLUS GOLD PSU
CORSAIR Vengeance C70 Gaming Case // SAMSUNG P2350 23" LCD 2ms // LOGITECH X540 70W 5.1 //ASUS Xonar DG 5.1
SENNHEISER PC 320 G4ME // LOGITECH G103 // RAZER Deathadder 2013 // STEELSERIES qck mass

1110 Mesaj
9 Eylül 2009; 11:52:35 

hormonel tedavi mecbur olmadığınız sürece olmayın. minoxil forte saça dıştan uygulandığından hormonel bi zararı olmaz eğer illa saçım için bişeyler yiyeyim ilacım olsun diyorsanız, bol demir içeren ve kan yapıcı besinler tüketin.

1412 Mesaj
28 Eylül 2009; 14:56:21 

herkese selamlar arkadaşlar bende minoxil %5 forte camiasına katıldım bugun ege üniversitesi hastanesine gittim yasım 20 arka bolge acılmanın basladıgını ve saç derimde yanma olduğunu söyledim tahlil sonuçlarından sonra saç dökülmesinin erken habercisi oldugunu söyledi doktor 2 ay kullanmamı onerdı bakalım 2 ay sonra bır daha gıtcez hayırlısı artık

Grande punto 2007 met-gri

2367 Mesaj
26 Kasım 2009; 23:03:22 

kullananlar bi resim koyabilirmi
yukarıdada bi link var ama o gerçeği değil galiba

Sakın Tıklama

I Love You

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Kasım 2009; 0:09:58 

Ürünler 100 de 100 orjinaldir. Daha önce gittigidiyorda sattım. Foruma özel fiyattan veriyorum. Ürünü sadece 2 hafta kullanarak etkilerini görmeye başlayacaksınız. Irsi saç dökülmelerinde bile saç dökülmesini durduruyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_36092196/tm.htm

670 Mesaj
30 Kasım 2009; 0:28:10 

Yaşım 16.Elimde siğil çıkmıştı bende cildiye uzmanına gidiğimde yaktırıyım bu siğilleri dedim.Neyse hastahaneye geldim.Doktorun kapısından içeri girdiğimde gördüğüm manzara korku vericiydi.Çünkü doktorda KEL'di.Neyse siğillerimi yaktıktan sonra doktora babamda kel ve benimde ilerde saçımın dökülme oranı %kaç diye sordum ve O da %95 dedi.Eeee napcaz bunun bi çaresi yok mu dedim var minoxidil dedi bendee eee sen niye kullanmıyon bu ilaçtan dedim Önce eee kelin merhemi olsa kendine dedi ve sonra Yan etkileri yüzünden dedi.Yani arkadaşlar doktor bile kullanmıyosa kelliğe alışmanızda fayda var doktor yaşlılıkta çıkar bu kullandığın ilaçların acısı dedi.Sonuçta hepsi kimyasal madde ve vücutta birikme yapıyor ve ilerde kanser riskini arttırıyormuş.

Uzaklaştırılmış
30 Kasım 2009; 1:28:50 

Doktor kaç yaşındaydı? Üstelik bu ilaç saçları dökülmüş birisi için bir işe yaramaz , saçlar yeni dökülmeye başladığında uygulanması gerekiyor.

Uzaklaştırılmış
30 Kasım 2009; 1:37:29 

Bu siğilleri nasıl yakıyorlar? İlaç falan mı sürdüler.

272 Mesaj
30 Kasım 2009; 1:55:53 

bu tür ilaçlar saç yukarı penis aşağı mantığı ile çalışır. fazla testosteronun emilmesini sağlarlar. ancak bilinmez ki her vücüdun kendine özel testosteron seviyesi vardır. fazlası bile önem arz eder. bu fazla hormon seviyesi dengelendikçe iktidar problemi çıkacaktır illaki.

259 Mesaj
30 Kasım 2009; 2:12:33 

minoxil HAKKINDA aklınıza takılacak sorular için minoxil
http://tr.wikipedia.org/wiki/Minoksidil
minoxil minoksidik 2side aynı kotu tarafı bunu omur boyu kullanacaksınız kabaca bir hesap yapın 3 senelik fiyatına gidin sac ektirin kesin çözüm yan etki yok dokulme yok saç ektirme fiyatları ekilen sac yogunluguna gore degisebiliyor

[img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/2076530.png[/img]

670 Mesaj
30 Kasım 2009; 2:29:20 

quote:

Orijinalden alıntı: esg222

Doktor kaç yaşındaydı? Üstelik bu ilaç saçları dökülmüş birisi için bir işe yaramaz , saçlar yeni dökülmeye başladığında uygulanması gerekiyor.

Dalga mı geçiyosun ya doktor bunu bilmeyecek mi?Doktorda herlade saçı varken de biliyodur bunların bi işe yaramayacağını ve boşu boşuna yan etkilerden korunayım demiş.Siz sanıyomusunuzki o saçlar dökülmeycek dökülcek niye kafaya takıp daha fazla sağlığınızla oynuyosunuz kızlar beğenmez diye dimi? Herşey kızlar için ya zaten.Doktorda 35 yaşında falandı ve siğillerin üstüne -180 derecede sıvı azot sıktı hiç acımıyor merak etme ve toplam 30 sn sürdü.

Uzaklaştırılmış
30 Kasım 2009; 4:04:16 

Valla ben 2 haftada etkisini gördüm saçlarımın dökülmesi değil farketmek neredeyse tamamen durdu. Bu işler bir doktora kalsaydı ülkemiz bu hallerde olmazdı. Ürünüde devamlı kullanmalıyız gibi saçma bir mantık birisi yazmış ve yayılmış , ürünü bıraktıktan sonra dökülmeye devam ederse kullanmayı sürdüreceksiniz. Kıl köklerini kuvvetlendirdikten sonra nasıl olurda bırakınca saçlar tekrar dökülür?? Böyle bir mantık varsa bütün ilaçlarda böyle olmak zorunda olurdu.

670 Mesaj
30 Kasım 2009; 19:03:53 

quote:

Orijinalden alıntı: esg222

Valla ben 2 haftada etkisini gördüm saçlarımın dökülmesi değil farketmek neredeyse tamamen durdu. Bu işler bir doktora kalsaydı ülkemiz bu hallerde olmazdı. Ürünüde devamlı kullanmalıyız gibi saçma bir mantık birisi yazmış ve yayılmış , ürünü bıraktıktan sonra dökülmeye devam ederse kullanmayı sürdüreceksiniz. Kıl köklerini kuvvetlendirdikten sonra nasıl olurda bırakınca saçlar tekrar dökülür?? Böyle bir mantık varsa bütün ilaçlarda böyle olmak zorunda olurdu.

Yani sen diyosunki 6 sene tıp okumuş adamdan daha iyi biliyorum bu işleri eyw doğrudur sen bu kafayla daha çok ilerlersin.

Uzaklaştırılmış
30 Kasım 2009; 23:35:09 

Sen önce bizim yaşımıza gel sonra ilaç kullanırmısın kullanmazmısın sonra konuşuruz. Hergün yan etkisini okumadığımız bir sürü ilaç yutarız kim ölmüş ilaç yutmaktan, yan etkisi var diye ilaç kullanmayalım mı? yada yan etkisinin ne olduğunu seneler sonra görmek için domuz gribi vurdurmayıp virüsün yakamıza yapışmasını mı bekleyelim? Tamam yan etkisi olur her ilacın ama bu ürünün bu zamana kadar raslanınan öyle büyük bir kötü tarafı olmamış. Sen diyorsun doktor diyor yan etkisi var diye. O doktor ilacı test etmiş de konuşuyor yoksa ummadığı bir yan etkisi olur da bu yüzden riske girmeyeyim diye mi kullanmıyor. Her şeyi kestirip atmak sizin için ne kadar basit. Ona bakarsan sigara görebileceğiniz en büyük düşman ama kimse yan etkisi var diye sigarasından vazgeçmiyor.

76 Mesaj
8 Aralık 2009; 10:35:25 

biraz açıklık getireyim 26 yaşındayım 23 yaşında saçlarım dökülmeye başladı beklenen bişeydi çünkü ırsi kel olmayan birini tanımıyom sülalede bioxin, priorin vs , tresan şampuan bioxcin şampuan,mardin sabunu gibi şeyler kullandım ama durmadı 2009 haziranda doktor minoxil tavsiye etti gittim aldım ama kullanmadım kararsız kaldım çünkü bıraktığınızda dökülme tekrar başlar diyordu ta ki eylül sonlarına kadar çünkü ii ce hızlanmıştı dökülmem bende hiç bırakmam dedim yeter ki kafada kalan diğer saçları kurtarayım diee ilk başlardaii ce hızlandırdı dökülmeyi yaklaşık 3 haftalık kullanımdan sonra bıraktım 1 hafta ara verdim ve bu 1 haftalık sürecin sonunda dökülmediğini gördüm ve pes etmemeye karar verdim kulanmaya tekrar başladım bazen unutuorum kullanmayı ama su anda hala kullanmaktayım saçları dökülen arkadaşlar gerçekten hayret etti yok bölee bişey diyee körfez bölgeleri tamamen boştu sarı sarı küçük tüyler vardı onalr şimdi siyah oldu ve uzadı yani 2 ayda bunun gibi bi gelişme yaşadım ve paylaşmak istedim gerçekten kafaya takıyorsanız tavsiye ederim ırsi olmasına rağmen şu an için işe yaradı gibi :))

DONANIM HABER PLAYSTATION 3
ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ

1110 Mesaj
8 Aralık 2009; 10:44:18 

quote:

Orijinalden alıntı: r@inm@n

biraz açıklık getireyim 26 yaşındayım 23 yaşında saçlarım dökülmeye başladı beklenen bişeydi çünkü ırsi kel olmayan birini tanımıyom sülalede bioxin, priorin vs , tresan şampuan bioxcin şampuan,mardin sabunu gibi şeyler kullandım ama durmadı 2009 haziranda doktor minoxil tavsiye etti gittim aldım ama kullanmadım kararsız kaldım çünkü bıraktığınızda dökülme tekrar başlar diyordu ta ki eylül sonlarına kadar çünkü ii ce hızlanmıştı dökülmem bende hiç bırakmam dedim yeter ki kafada kalan diğer saçları kurtarayım diee ilk başlardaii ce hızlandırdı dökülmeyi yaklaşık 3 haftalık kullanımdan sonra bıraktım 1 hafta ara verdim ve bu 1 haftalık sürecin sonunda dökülmediğini gördüm ve pes etmemeye karar verdim kulanmaya tekrar başladım bazen unutuorum kullanmayı ama su anda hala kullanmaktayım saçları dökülen arkadaşlar gerçekten hayret etti yok bölee bişey diyee körfez bölgeleri tamamen boştu sarı sarı küçük tüyler vardı onalr şimdi siyah oldu ve uzadı yani 2 ayda bunun gibi bi gelişme yaşadım ve paylaşmak istedim gerçekten kafaya takıyorsanız tavsiye ederim ırsi olmasına rağmen şu an için işe yaradı gibi :))

+1 aynı şekilde, 3 hafta kullanıp bırakmıştım sonra tekrar başladım. Fakat minoxilim bitti yine bıraktım. Ama minoxilde şöyle bi gerçek var ki gerçektende tüylenme yapıyor. O tüyler 2 yıl içinde saça dönüşüyor. Yani böyle düşünürsek 2 yıl boyunca düzenli kullanan biri saçının çoğunu geri getirebilir.

10486 Mesaj
8 Aralık 2009; 11:08:31 

Ben de bir sürü şey kullanıyordum ve tek saç çıkaran ilaç; Rogaine&Minoxidil oldu.
Baya baya saçlarım çıkmıştı. Hemen, hemen eski haline gelmişti ve herkes fark ediyordu.
Ama maalesef bırakınca tekrar başa döndük. Yani önemli olan istikrarlı kullanmak. Sürekli kullanınca işe yarıyor.
Karar verdim gene başlayacağım.

Ben sarışın, açık tenliyim ve etrafıma bakınca benim tipimde olanların %85'inin saçları dökülüyor.
Doktor da demişti aynısnı. Sarışın açık tenli olanların saçları dökülür diye. Bünye yapıyormuş.

Hatasız kul, bugsız oyun olmaz. (Oyuncular Kulübü)
Yalnızlık beni hayatım boyunca izledi. Barlarda ,arabalarda ,kaldırımlarda, dükkânlarda... Kaçış yok. Ben Tanrı'nın yalnız adamıyım. (Taxi Driver)
Hayatta önemli olan ne kadar sert vurabildiğin değil, aldığın darbelere dayanıp devam edebilme dayanıklılığını gösterebilmendir. (Rocky)
Eğer haberler doğru olsaydı, onları güzel kadınlara sundurmak zorunda kalmazdık. (Anonim)

1097 Mesaj
8 Aralık 2009; 11:58:23 

Rogaine'in 3 ay giden paketi 90 TL civarıydı. Arkadaşlar hiç bir ilaç sizi eski halinize getirmez. O ilaçları her gün kullanmak da kolay iş değil. Benim düşüncem saç ektirmek en iyisi.

People fake a lot of human interactions, but I feel like I fake them all, and I fake them very well. That's my burden, I guess.

76 Mesaj
15 Aralık 2009; 14:49:07 

amorph a katılıyorum ama minoxil i kullanmayı tercih ederim en azından midemden geçen yada böbreklerimden süzülen bişey değil ama bazen günde 1 defa kullanıyorum tasarruf amaçlı bazende unutuyorum

491 Mesaj
15 Aralık 2009; 15:52:33 

Kimyasallardan uzaklaşmalıyız...

Eğer saçlarınız henüz dökülmediyse kullandığınız kimyasal şampuanları bi kenara bırakıp doğal bitki özlü, zeytinyağlı ve ısırgan otlu şampuanlara yönelin. Bir çok saç şekillendirme ürününde de saça ve saç derisine zararlı kimyasallar mevcut. Ben artık sadece Otacı nın saç bakım ürünlerini kullanıyorum, şimdilik memnunum özellikle saç derime çok iyi geldi. Saç derimde kızarıklık ve kepeklenme olur du artık olmuyor, dökülme zaten herkeste vardır uzmanlar 100-150 tel saçın her gün dökülerek yerine yenilerinin çıktığını söyler. Saç dökülmesi ırsi de olsa erken yaşta kaybetmemek sizin elinizde. Irsi dökülme orta yaş ve sonrasında ilerliyor çünkü. Saç yapınız zayıfsa ve sağlıksız bir saç deriniz varsa buna erkenden davetiye çıkartırsınız.

Erkeklerde alın açıklığı ve vücut kıllanması testesteron seviyesinin yüksekliği nedeniyle gerçekleşiyormuş, bu nedenle hormonlarınızla oynayacak ilaçlardan uzak dursanız iyi olur. Alnım geride ve saçlarım seyrektir, anne tarafımdaki erkeklerde orta yaş sonrasında kelleşme var, baba tarafımda yok. 25 yaşındayım henüz kel olmuş değilim ancak dediğim gibi genç yaşta bi sürü kimyasal saç ürünü denediğim için mutlaka zarar görmüşümdür.

20 li yaşlardaysanız ve henüz kel olmadıysanız söylediklerim işinize yarayacaktır.

Alone at night I feel so strange,
I need to find All the answers to my dreams..

0 Mesaj
19 Aralık 2009; 0:40:32 

ilk başta herkeze slm
nasılsınız diyemiyecem çünkü hemen hepinizin başı saç konusunda çok ağrıyor benim gibi
acayip bi dert oldu bana bu saç stress falan yapıyor çok kötüyüm bu konuda şimdiden kellik şakaları başladı
genetik saç dökülmesi bendeki, babamda sadece yanlar var yalnız babamın saç dökülmesi 25 gibi falan başlamış yalnız benim şimdiden yanlar açılmaya başladı ben henüz 17'yi bile bitirmedim yalnız daha olgun gösteriyorum sakalllar falan ful bende neyse doktora gittim bana minoxil forte %5 verdi!!! bioxini sordum o senin işine yaramaaz senin genetik dedi bende aldım minoxili kulanıyorum halada ilk kutu bitmek üzere yaklaşık bir ay falan oldu ama henüz bir faydasını görmedim bu yazdan beri gözle anlaşılır bir dökülme var
sizce devam etmelimiyim ilaca yoksa benim sorunum başka bir şeyden kaynaklanma ihtimali daha mı yüksek???? yaşım saç dökülmesi için küçük olduğundan öyle düşünüyorum ve kansızlık falanda bende olabilir!! onun etkiside çok var mı??????
sizce ilaç er yada geç faydasını gösterir mi ve gerçekten saçları tekrar getirir mi ???????
bu ilacın yan etkileri varmı ve neler ???????
sorularım çok oldu ama bana gerçek samimi ne kendinizi nede beni kandırmayacak yorumlar yazarsanız çok sevinirim saç benim için çok önemli oldu ama tıp henüz buna bi çare bulamadı lanet olsun!!!! saç ekimleri falanda çok pahalı üstelik çok kötü bir sistemde ucuzda olsa tercih etmem saç ekimini
şuan kimyasal veya eğer fikriniz falan varsada bitkisel tercihler ederim en fazla
olmasada kadere küseriz amq

2087 Mesaj
19 Aralık 2009; 9:21:13 

bu ilaç senin işine yaramaz ise diğerleri hiç yaramaz. kesinlikle devam et. muhtemelen son şansın. bir müddet sonra dökülme duracaktır. ara ara buraya gelişmeleri yazarsan seviniriz.

Uzaklaştırılmış
19 Aralık 2009; 9:55:49 

quote:

Orijinalden alıntı: aristocrat_EU

ilk başta herkeze slm
nasılsınız diyemiyecem çünkü hemen hepinizin başı saç konusunda çok ağrıyor benim gibi
acayip bi dert oldu bana bu saç stress falan yapıyor çok kötüyüm bu konuda şimdiden kellik şakaları başladı
genetik saç dökülmesi bendeki, babamda sadece yanlar var yalnız babamın saç dökülmesi 25 gibi falan başlamış yalnız benim şimdiden yanlar açılmaya başladı ben henüz 17'yi bile bitirmedim yalnız daha olgun gösteriyorum sakalllar falan ful bende neyse doktora gittim bana minoxil forte %5 verdi!!! bioxini sordum o senin işine yaramaaz senin genetik dedi bende aldım minoxili kulanıyorum halada ilk kutu bitmek üzere yaklaşık bir ay falan oldu ama henüz bir faydasını görmedim bu yazdan beri gözle anlaşılır bir dökülme var
sizce devam etmelimiyim ilaca yoksa benim sorunum başka bir şeyden kaynaklanma ihtimali daha mı yüksek???? yaşım saç dökülmesi için küçük olduğundan öyle düşünüyorum ve kansızlık falanda bende olabilir!! onun etkiside çok var mı??????
sizce ilaç er yada geç faydasını gösterir mi ve gerçekten saçları tekrar getirir mi ???????
bu ilacın yan etkileri varmı ve neler ???????
sorularım çok oldu ama bana gerçek samimi ne kendinizi nede beni kandırmayacak yorumlar yazarsanız çok sevinirim saç benim için çok önemli oldu ama tıp henüz buna bi çare bulamadı lanet olsun!!!! saç ekimleri falanda çok pahalı üstelik çok kötü bir sistemde ucuzda olsa tercih etmem saç ekimini
şuan kimyasal veya eğer fikriniz falan varsada bitkisel tercihler ederim en fazla
olmasada kadere küseriz amq

gelecek parlak

kardeş şaka bi yana, devam et kullanmayı bırakma. minoxili ilk kullanışında, ilk sprey bitene kadar dökülme artar.(1 ay içinde) 2. spreyde dökülme yavaşlar. 3. ayda ise dökülme durma aşamasına gelir. şakaklarda tüylenmeler başlar. eğer düzenli kullanırsan tabi. bu kişiden kişiye değişir unutmamak lazım. biri 5 ay kullanır fayda etmez biri 1 ay kullanır dökülme durur olay böyle yani.

benim de 17den beri dökülüyor yaş 20 şuan durum çok vahim benden söylemesi ama artık takmıyorum kafaya alıştım.

230 Mesaj
19 Aralık 2009; 10:41:16 

Geçen yıl eylül ayında saçlarım inanılmaz bir hızla dökülmeye başladı. Saçımı yıkadığımda küvetin delikleri tıkanırdı. 1-2 aydan sonra beni görenler sana ne oldu diyordu. Ben düzeliceğini düşünere 2 ay daha doktora gitmedim ama baktım kafada saç kalmıyo son çare gittim. Doktor büyüteç gibi bişeyle saç derimi inceledi ve kronik kellik dedi ve sizinde kullandığınız minoxil,vichy nin kırmızı kutulu saç dökülmesi önleyici şampunı ve birde kulak damlasına benzeye ufak bir tüpde bir ilaç daha verdi.

Normal kullanımda 1 ayda bitmesi gereken minoxil i sanırım ben 7-8 ay boyu kullandım,günde 2 yerine haftada 3-4 hatta dökülme yoksa çoğu zaman sürmüyodum bile. Ve sonuç mükemmel oldu,şuan saçlarda %100 değişme var ilaç 3-4 ay sonra etkisini bariz olarak gösterdi. Tabi dökülmeden önceki kadar gür değil ama artık saçımın dipleri görülmüyor.

Minoxil bittikten sonra bi tanıdığın tavsiyesiyle goldensun diye bir saç bakım ilacı elime geçti. Tamamen bitkisel olduğu yazıyor,şurup şişesi gibi bişey. Onuda 2 günde bir falan kullanıyorum tedbir olması amaçlı.

Birde arkadaşlar bu konuyu zamanında çok fazla araştırdım. Tv lerde izledim vs. size aklımda kalan önemli yerleri özetle yazayım,birçoğunuz biliyosunuzdur ama bilmeyenler için belki faydası olur.

1- Uyku ve beslenme düzeni çok ama çok önemli,bunu bizzat kendim yaşayarak öğrendim. Ogame diye başbelası bir oyuna sarmıştım bir ara tabi bilen bilir insanda uyku düzeni vs. hiç birşey bırakmaz. E pc başında oturmaktan kiloda aldık bide rejim yapayım derken vücut iflas etti. Şuan üni kazanan bir arkadaşım aynı durumdan saçları dökülüyor. gece 12 de yatıp sabah 8 de kalkan adam birden sabah 6 da yatıp öğleden sonra 2-3 gibi uyanmaya başlayınca onunda saçlar gitti.

2- Stres

3- Saçlara şekil vermek için yaptıklarımız,bunu sadece dax,wax,jöle tarzı şeyler olarak düşünmeyin. Saçınızı banyoda yıkama şekliniz,kurulamanız kurutmanız,şekil vercem diye elinizle oraya buraya çekiştirmeniz hepsi etkiler. Net de okuduklarıma göre,saçlarınızı çamaşır çitiler gibi saldırmayacaksınız biraz daha nazik olun Havluyla iyice kurulayacam diye uğraşmayın biraz kurulayın fazla üstüne gitmeyin bırakın kendi kurusun :) Sonra kesinlikle saç kurutma makinesine yaklaşmayın çok gerekliyse düşük ayarda geriden tutarak yapın. Kimyasalları sürmemeniz gerektiğini zaten söylemeye gerek yok ama mecbur kalıyorsanız mutlaka gece yatmadan önce yıkayın.

4- Saç dökülme kontrolü :) Şimdi ne alaka diyeceksiniz ama hepimiz ister istemez,acaba saçlarım dökülüyomu diye elimizi saçların arasına daldırıp biraz çekerek kontrol ediyoruz. Elimize 3-5 saç geliyo,haaa bak dökülüyo diyoruz :) Tabi bunu her yaptığımızda sağlam saç köklerinide zayıflatıryorz. 1-5-10-20 derken sağlam köklü saçlarda dökülmeye başlıyor. Yani özetle saçınızı fazla kurcalamayın.

5- Başınızına masaj yaprak kan dolaşımını hızlandırın,diş araları açık bir taraklada fazla bastırmadan tarayabilirsiniz buda işe yarar.

Şimdilik aklıma gelen bunlar

2087 Mesaj
20 Aralık 2009; 11:29:15 

quote:

Orijinalden alıntı: bRk..

Geçen yıl eylül ayında saçlarım inanılmaz bir hızla dökülmeye başladı. Saçımı yıkadığımda küvetin delikleri tıkanırdı. 1-2 aydan sonra beni görenler sana ne oldu diyordu. Ben düzeliceğini düşünere 2 ay daha doktora gitmedim ama baktım kafada saç kalmıyo son çare gittim. Doktor büyüteç gibi bişeyle saç derimi inceledi ve kronik kellik dedi ve sizinde kullandığınız minoxil,vichy nin kırmızı kutulu saç dökülmesi önleyici şampunı ve birde kulak damlasına benzeye ufak bir tüpde bir ilaç daha verdi.

Normal kullanımda 1 ayda bitmesi gereken minoxil i sanırım ben 7-8 ay boyu kullandım,günde 2 yerine haftada 3-4 hatta dökülme yoksa çoğu zaman sürmüyodum bile. Ve sonuç mükemmel oldu,şuan saçlarda %100 değişme var ilaç 3-4 ay sonra etkisini bariz olarak gösterdi. Tabi dökülmeden önceki kadar gür değil ama artık saçımın dipleri görülmüyor.

Minoxil bittikten sonra bi tanıdığın tavsiyesiyle goldensun diye bir saç bakım ilacı elime geçti. Tamamen bitkisel olduğu yazıyor,şurup şişesi gibi bişey. Onuda 2 günde bir falan kullanıyorum tedbir olması amaçlı.

Birde arkadaşlar bu konuyu zamanında çok fazla araştırdım. Tv lerde izledim vs. size aklımda kalan önemli yerleri özetle yazayım,birçoğunuz biliyosunuzdur ama bilmeyenler için belki faydası olur.

1- Uyku ve beslenme düzeni çok ama çok önemli,bunu bizzat kendim yaşayarak öğrendim. Ogame diye başbelası bir oyuna sarmıştım bir ara tabi bilen bilir insanda uyku düzeni vs. hiç birşey bırakmaz. E pc başında oturmaktan kiloda aldık bide rejim yapayım derken vücut iflas etti. Şuan üni kazanan bir arkadaşım aynı durumdan saçları dökülüyor. gece 12 de yatıp sabah 8 de kalkan adam birden sabah 6 da yatıp öğleden sonra 2-3 gibi uyanmaya başlayınca onunda saçlar gitti.

2- Stres

3- Saçlara şekil vermek için yaptıklarımız,bunu sadece dax,wax,jöle tarzı şeyler olarak düşünmeyin. Saçınızı banyoda yıkama şekliniz,kurulamanız kurutmanız,şekil vercem diye elinizle oraya buraya çekiştirmeniz hepsi etkiler. Net de okuduklarıma göre,saçlarınızı çamaşır çitiler gibi saldırmayacaksınız biraz daha nazik olun Havluyla iyice kurulayacam diye uğraşmayın biraz kurulayın fazla üstüne gitmeyin bırakın kendi kurusun :) Sonra kesinlikle saç kurutma makinesine yaklaşmayın çok gerekliyse düşük ayarda geriden tutarak yapın. Kimyasalları sürmemeniz gerektiğini zaten söylemeye gerek yok ama mecbur kalıyorsanız mutlaka gece yatmadan önce yıkayın.

4- Saç dökülme kontrolü :) Şimdi ne alaka diyeceksiniz ama hepimiz ister istemez,acaba saçlarım dökülüyomu diye elimizi saçların arasına daldırıp biraz çekerek kontrol ediyoruz. Elimize 3-5 saç geliyo,haaa bak dökülüyo diyoruz :) Tabi bunu her yaptığımızda sağlam saç köklerinide zayıflatıryorz. 1-5-10-20 derken sağlam köklü saçlarda dökülmeye başlıyor. Yani özetle saçınızı fazla kurcalamayın.

5- Başınızına masaj yaprak kan dolaşımını hızlandırın,diş araları açık bir taraklada fazla bastırmadan tarayabilirsiniz buda işe yarar.

Şimdilik aklıma gelen bunlar

devlet hastahanesimi yoksa özele mi gittin?

230 Mesaj
20 Aralık 2009; 19:28:23 

quote:

Orijinalden alıntı: fz18

devlet hastahanesimi yoksa özele mi gittin?

Özel e gittim

2087 Mesaj
20 Aralık 2009; 20:28:42 

kaça patladı muayene ve kontroller.

0 Mesaj
21 Aralık 2009; 2:03:28 

quote:

Orijinalden alıntı: rıtaYnaY

gelecek parlak

kardeş şaka bi yana, devam et kullanmayı bırakma. minoxili ilk kullanışında, ilk sprey bitene kadar dökülme artar.(1 ay içinde) 2. spreyde dökülme yavaşlar. 3. ayda ise dökülme durma aşamasına gelir. şakaklarda tüylenmeler başlar. eğer düzenli kullanırsan tabi. bu kişiden kişiye değişir unutmamak lazım. biri 5 ay kullanır fayda etmez biri 1 ay kullanır dökülme durur olay böyle yani.

benim de 17den beri dökülüyor yaş 20 şuan durum çok vahim benden söylemesi ama artık takmıyorum kafaya alıştım.

peki şimdi yeni karar verdim ama şüpheliyim tabi birçok kişi saç kazıtırsam çok faydalı olacağını söylüyor ama bir iki kaynaktada böyle şeylerin saçma olduğunu hatta birinde isim vermiştiler bilmem kim doktor diye o'da saçma falan demiş araştırmışmışta(pek mantıklı gelmedi doğrusu) yalnız ben saçım hem ince olduğundan hemde döküldüğünden kazıtmayı düşünüyorum sizce doğrumu ve saçımı kazıtırsam minoxili kullanabilirmiyim( bence hayır çünkü saç yok nasıl olacak ki ) yalnız birde kazıtırsam gürleştirmeden başka faydası olurmu yani saç dökülmesine karşı yoksa sadece saç olmadığı için kısa süreliğine mi duracak dökülme ve kazıtırsam saça ne gibi şeyler sürmeliyim
bir iki şey duydum sarımsak zeytin yağı gibi şeyler ama bilgili değilim nasıl yapacağımı bilmiyorum tam olarak ve hangisini yapsam daha iyi gelir ve saçım ne kadar sürede 3-4 numara kadar uzar
yardımın ve yardımlarınız için sağolun ......... help me xD

2087 Mesaj
21 Aralık 2009; 9:39:37 

kazıttıktan sonrada minoxil kullanılır hatta daha iyi olur. çünkü asıl olan minoxun saç dibine uygulanmasıdır.

76 Mesaj
2 Ocak 2010; 10:50:48 

valla arkadaşlar minoxil birebir diyebilirim anne tarafıda kel baba tarafıda kel benım olmama ihtimalim yoktu 23 te basladı dokulme 26 dayım su an cok sukur minoxil sayesinde dizginledim oncedende yazmıstım yakında foto mak. bulursam hayır amaçlı foto yükliycem sakaklarımda hiç saç yoktu bomboştu felaket tuylenme oldu bana tavsıye eden doktor saclarımı hıç ıncelemedı baban kelmı dedı evet dedım abın kelmı dedı evet dedım bunu yazdı gonderdı ve kesın konustu cıkar dıe ve simdi diyorum kı Allah razı olsun o doktordan yoksa bu yaz tepemde bombos olacaktı

76 Mesaj
2 Ocak 2010; 10:54:13 

bişey daha söyleyeyim bildiğiniz güvenilir yerlerden alın malum sahtecilik ülkemizde ön planda 60 ml lik ilac 50 lira verildiği için bunu sahtesi üçkağıtçılara cok avantajlı gelir eczaneden görerek almanız tavsiyemdirr ben alırken hep tırsıyorum sahte falan olurmu diyee

Uzaklaştırılmış
2 Ocak 2010; 11:49:34 

şu kazıtma işine pek takmayın 1 kere kazıtmaktan pek bişey olmaz. ha faydası olmaz da değil minoxili deriye daha rahat yedirirsiniz, daha iyi verim alırsınız, saçınız daha canlı uzar. saçın genetiği asla değişmez ince telli saça sahipseniz istediğiniz kadar kazıtın uzayınca ince telli olacaktır. önemli olan saçı canlı tutmaktır bunu da saçınızı iyi besleyerek zarar vermeyerek sağlarsınız ;)

bu arada benim minox tedavim 1 aya yaklaştı dökülmede ciddi duraklama var. şakaklardaki tüyleri de bi göreyim de hele bayram edicem :)

tedavim:
dökülme için; her akşam minoxil (sabahları da kullanmak gerekiyor ama sabah uğraşamıyorum)
canlı tutmak için; 3 günde bir bepanthen ve vitaminler karışımı (eczanelerden alabilirsiniz)
yıkarken; ilk zeytinyağlı defne şampuan sonra bioblas.

kendimce böyle bi tedavi hazırladım memnunum şuanda. şampuanlar için kesin bişey diyemeyeceğim yeni kullanmaya başladım.

5615 Mesaj

[5 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

2 Ocak 2010; 12:11:16 

Ona harcayacağınız para ile saç ektirin bence..

469 Mesaj
2 Ocak 2010; 22:55:19 

bende minoxidil almayı düşünüyorum,hakkında çoğunlukla olumlu yorumlar okudum.umarım işe yarar

CANON EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ
Flickr

0 Mesaj
18 Ocak 2010; 23:11:01 

arkadaşlar, olumlu bakmıyorum ama merakta etmiyorum değil doğrusu
bu saç ekimleri ne kadar ortalama olarak?? ( ücret )
ne kadar ekilecek derseniz mesela sadece yanları kalmış birinin tüm saç kısmı mesela?????
ve saç ekimi nasıl oluyor?????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aristocrat_EU -- 18 Ocak 2010; 23:15:00 >

Uzaklaştırılmış
6 Mart 2010; 0:00:23 

quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Ona harcayacağınız para ile saç ektirin bence..

Yılda 1oo tl lik ürün kullansam. Saç ektirmek için kaç sene beklemeliyim?? Ürünü 3 aydır falan kullanıyorum. 1 ayda tamamen durdurdu diyebilirim dökülmeyi , gören arkadaşlarım bile hayret ettiler, bunu geçtim saçlarım 2 misli kalın çıkmaya başladı ki hem daha gür duruyor hemde kökler güçlendiği için dökülme hiç yok, elime bile gelmiyor. Keşke daha önce kullanmaya başlasaydım, çünkü dökülme yeni başladığında yaşı genç olanlarda daha çok işe yarıyormuş. Ama en azından yarısını kurtarabildim. Size tavsiyem önce saçınızı sıfıra kazıttırın sonra hergün aksamadan günde iki kere nizami olarak kullanın. 2 ay kullanın sonra beğenmezseniz, işe yaramazsa bırakın. En azından kendiniz denemiş olur ve forumlarda başkalarından tavsiye beklemezsiniz tabi her kişide de işe yarayacak diye bir kaide yoktur fakat denemenizi kesinlikle öneririm.

4 Mesaj
8 Mart 2010; 14:37:30 

herkese merhaba herkesin derdi gibi benimde derdim saçlarımla ilgili. arkadaşlar ben minoxil kullanalı 3 hafta oldu ve çok faydasını gördüm. Ben babadan deden ırsi kelim. ama benim az da olsa saçlarım vardı. 35 yaşındayım. 23 yaşında başladı dökülmeye bir daha durduramadım. Ben bu yıllar içerisinde hiç ilaç falan kullanmayı denemedim. çünkü hep hayal kırıklığı yaşayanları gördüğüm için. arkadaşlarım hep ya sen şu ilacı kullansana senin saç köklerin var dediler. hiç kulak asmadım. ta ki minoxil'i denemeye karar verdikten sonra. umutsuzca ilacı alıp denedim. ilk başlarda pek umudum yoktu. 3. hafta yani bugün aynaya baktığımda bir gerçeği gördüm. zayıf olan saçlarımın karardığını yeni yeni saçlar çıktığını görene kadar. şaşırdım. çünkü olmayan yerlerdede saçlarım çıkmaya başlamıştı. olan saçlarım kararmaya başlamıştı. ve son kararım maddi boyutu ne olursa olsun bu ilacı hiç aksatmadan 3 yılda olsa 4 yılda olsa kullanıcam. yani işin özü bu ilaç gerçekten faydalı. özellikle saç olmayan yerlerde saç çıkartıyor. bu ilacı kullanmak isteyenler, ilacı kullanıpta vazgeçenler kesinlikle vede şiddetle kullanmalarını tavsiye ediyorum. ben kolay kolay inan biri değilim. birşeyin faydasını görmediysem veya inanmadıysam tavsiye etmem. gelecekte bunun keyfini süreceğimden hiç bir umutsuzluğum yok. saç ektirmeyide çok düşünmüştüm. olumlu olanlarda var olumlu olmayanlarda var kafamın üstünde yeni delikler açtırıp olan saçlarıma zarar vereceğini düşünerek bu ilacı kullandım vede kullanmaya devam edicem. ben kelim vede minoxilin faydasını gördüm. asla vazgeçmeyecem. şiddetle tavsiye ederim. önemli olan düzenli kullanmak kaç dakikanız kayboluyor? sadece sabah 10 dakika akşam 10 dakika. bence bu bir kayıp değil saçsız kaybedeceğim zamandan daha değerli. teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4 Mesaj
8 Mart 2010; 14:40:26 

birde şunu belirteyim kafamda sivilceler oluştu kaşıntı yaptı. bir iki günde geçti ve o sivilcelerin altında saç çıktı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

0 Mesaj
15 Nisan 2010; 3:36:18 

arkadaslar bende minoxil aldım yenı baslıcam.sampuanıda bioxcin aldım sizler ne kullanıyorsunuz.ayrıca sabah aksam 5 er defa puskurtmemı yoksa gunde 5 keremı yapcaz.sacı nezman yıkıyorsunuz surmeden oncemı surdukten bı sure sonramı yoksa ıstedıgınız zamanmı tecrubelı arkadaslar yardımcı olursa sevınırım.

885 Mesaj
15 Nisan 2010; 11:51:31