Şimdi Ara

Minoxil forte %5 Kullanan var mı içimizde ??faydalı mı değil mi ? (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.002
Cevap
36
Favori
888.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kuruması geç sürüyor mu kafada jöle gibi duruyor mu
  • Arkadaşlar bi şey sorucam Minoxidil ile Minoxil Forte arasındaki fark nedir? Bazı arakdaşlar Minoxidil yazmış bazıları Minoxil Forte yazmış???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masterful48

Aynı ilacı bende kullanıyorum. Aşağı yukarı 1 yıl oldu. Bende ilk zamanlar (ilk 3 ay) günde iki defa kullanıyordum. Sonraları iş dolayısıyla günde 1 (5 püşkürtme) indirdim. Herhangi bir yan etkisi ile karşılaşmadım. Benim seyrelme, tepe bölgesinde oluşmaktaydı. Bazı arkadaşlar gibi ileri derecede kellik yok. Tipik saç dökülmesi. Sonuç olarak, saç dökülmem durudu hatta yok, ama seyrek bölgelerde saç çıkması da yok. :) Yani en azından gözle görülür derecede siyah renkte ve kalın olanlarından.

Hocam 5 fisi aksammi yoksa sabahmi uyguluyorsunuz. Hic urunde 10 gun 15 gun vb dinledirme yapiliyormu. Yan etkisini gordunuzmu urunun. Saygilar tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim 1.5 ay sonrasında siyah tüyler çıktı. Baya tüyle doldu şakaklar felan.. 6 ay sonrasını merak ediyorum, alın çizgimde nasıl değişiklik olacak...

Tabii ben ekstra biotin,çinko,b12, retinoik asit, azelaik asit kullanıyorum düzenli olarak.

Ha ayrıca marka minoxil değil bioxinin forte. İçeriği aynı neden fazla para vereyim ki :)

Erkek tipi saç dökülmesinde biotin,çinko,b12, retinoik asit, azelaik asit kullanımının çok önemli bir yeri olduğunu çoğu kişi bilmiyor ne yazık ki. Sadece minoxil ile olmaz bu işler ne yazık ki.

Ek olarak ben de kaşıntı yapıyor yan etki olarak :@
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordmaxcake0

Arkadaşlar tam 1 sene MİNOXİL FORTE kullanmış birisi olarak şunları aktarayım sizlere.
    İlk başladığım zamanlarda günde 1 defa 5 doz olarak gece yatmadan kullanıyordum. Yaklaşık 6 ay bu şekilde devam ettim. İlk 2 ay dökülme hızlandı. Sonra normale bindi. 3. aydan itibaren var olan saç telleri kalınlaşma eğilimi gösterip şakaklarda saç artışı gözlemledim. Bu durum hoşuma gitmeye başladı. Aynaya baktığımda saçlarımın yoğun olduğunu görebiliyordum ki bu saç dökülmesi yaşayan birini inanılmaz şekilde mutlu ve özgüven veriyordu. Sonra bunu normal prospetüsünde yazdığı gibi kullanmaya karar verdim. Sabahlarıda 5 doz sıkmaya başladım. Sabah,akşam olmak üzere 10 doz kullanıyordum. ve sonuçlar daha da iyiye gitmeye başladı yalnız saçlarım koyu sarı iken çıkan saçlar siyaha yakındı. 1. sene doldu ve 2. senenin ilk ayı içerisinde bir gece yine aynı işlemi uyguladım sabah uyandığımda bi kalp ağrısı gibi göğüs kafesinde bir baskılama hissettim ama çok aşırı değil. O sabahta vakti gelince uygulamayı tekrarladım ve sözlüm ile bi kafede buluşmak için evden çıktım. Saat 13:00 14:00 sularında idi. Kafede bir müddet oturduktan sonra aniden başım döndü ama çok şiddetliydi ve sanki kafamı yerden yere vuruyorlardı. Sözlüme belli etmeden kalkalım deyip mekanı terk ettik. Onu eve gönderdikten sonra cadde üzerinde yürümeye devam ettim ve olan orada oldu.Çok fena bi şekilde birisi kalbimi sanki eline almışta sıkıyormuş gibi bi acı hissettim.Dizlerimin üzerine çöktüm sanki ölüyordum kalp krizi gibiydi. Sonra bu sıkışma 30 saniye içinde kendini bıraktı ve ayağa kalkabildim. Hemen arabaya atladım acil servise gittim saat 16:30 civarıydı. EKG testi yapıldı. Tansiyon ölçümü yapıldı ve doktor inceledi. HİÇBİRŞEYİNİZ YOK dedi. Nasıl yani doktor bey bunları ben uyduruyor değilim ya hepsi oldu dedim. Olmuş olabilir fakat kalbinizde bir sıkıntı görünmüyor dedi. Çok şaşırdım. Tabi ben daha anlam veremiyordum. MİNOXİL'den olacağı aklıma daha gelmiyordu o an için sonra araştırmalara koyuldum ve yan etkilerinde kalpte hızlı atma nefes kesilmesi gibi bulgulara rastladım. Ve dedim MİNOXİL'den kaynaklı olabilir. Acilen bıraktım. Kullanmama rağmen 1 hafta kadar aralıklarla sorun devam etti. Bırakmamın üzerinden tam 3 ay geçti bu 3 zarfı içerisinde bu gibi sorunlar geçmiş ve bitmişti. Ta ki şu zamanlara kadar. 2013 yılının kurban bayramında rahatsızlık tekrar boy gösterdi fakat glibal enfeksiyon gibi aşırı öksürük burun tıkanıklığı vs..vs.. gibi. Ve ayladan ARALIK yani içinde olduğumuz bu ay. Geçen hafta sabaha karşı öksürüp uykudan uyanmaktan, nefes darlığı çekmekten kalp çarpıntısı,kollarda ve ayaklarda uyuşukluk hissinden hastaneye gittim. Göğüs hastalıkları bölümüne. Astım tanısı konuldu ve bir takım inhaler kapsül tarzında bi aparatlı toz ilaç verdi doktor. Yanında da bir burun spreyi ve alerjen hapı. 4 gün kullandım ve yan etkileri başladı. Yaramadı ilaç. Kalbim saniyede 110 120 arası atıyordu nöbet nöbet :( yan etkisinde de kalp atışında hızlanma gibi bir bulgu var. Hemen bıraktım ilacı bu önümüzdeki hafta da bir psikiyatriye gitmeyi düşünüyorum ne astım ne başka bi hastalık bu diye düşünmeye başladım. Minoxilin yan etkilerinde bir forumda bir kardeşin de böyle bi yazısında panik atak tanısı konulduğunu okudum. Panik atak da ki belirtilere hemen hemen uyuyor bende olan bu değişimler. İşte Aniden ölüm hissi kalp krizi geçiriyormuşum gibi hissetme (bu çok kötü inanın) artık dünyadan tat almıyormuş hissi. Ölüm geldi artık kendini teslim et vs... vs.. gibi bulgular bende de oluyor. Bunu neden mi anlattım. BİLGİLENİN ve kesinlikle ve kesinlikle bu MİNOXDİL'i günde 2 defa uyguluyorsan bile 5 kez sıkılmamasıdır. Bence o 5 püskürtme bile fazla bu ilaç için. Ben hiç fazla sıkmadım 5 dozdan başka. Nasıl denmişse öyle kullandım. Kardeşlerim ben saç çıkartayım derken sağlığımı heba ettim. Allah yukarda yalanım yok VALLAHA... Dikkatli kullanın. Eğer yaramıyorsa bırakın gitsin bi saç emin olun benim gibi şu çektiğim sıkıntılardan önemli değil. Vallaha ben çok hiperaktif Spordan 1 dakika bile kopamazken şimdilerde yapmaya korkuyorum ya kalp krizi geçirirsem diye ki düşünün hala çözüm bulamadım rahatsızlığıma. Neyse çok yazdım başınızı ağrıttım ama yeminlen samimiyetim ile yazdım... Herkese acil şifalar diliyorum saygılar...

Bu soyledigin cok onemli seyler.

Bende kullandım.benimde saclarımı daha beter doktu bıraKtım.

• savaskerem37 kullanıcısına yanıt
    Ürünü gece uyguluyorum. Ürünü kullanmaya başladınız mı, bırakmayacaksınız. Yani dediğiniz gibi 10-15 günde bir dinlendirme, kullanmama yok. Şimdilik bir yan etkisi yok gibi. En azından ben rastlamadım kendim de.
  • Masterful48 kullanıcısına yanıt
    Aksam 5 fis dimi.Peki 5 fisi saca esit olarakmi dagiticaz yoksa baska bir taktikmi mevcut.Urunu bir yilli surecte degerlendirdiginizde sizdeki artilari neler oldu vede son olarak tavsiye edermisiniz

• ahmet dursun
  • quote:

Arkadaşlar tam 1 sene MİNOXİL FORTE kullanmış birisi olarak şunları aktarayım sizlere.
    İlk başladığım zamanlarda günde 1 defa 5 doz olarak gece yatmadan kullanıyordum. Yaklaşık 6 ay bu şekilde devam ettim. İlk 2 ay dökülme hızlandı. Sonra normale bindi. 3. aydan itibaren var olan saç telleri kalınlaşma eğilimi gösterip şakaklarda saç artışı gözlemledim. Bu durum hoşuma gitmeye başladı. Aynaya baktığımda saçlarımın yoğun olduğunu görebiliyordum ki bu saç dökülmesi yaşayan birini inanılmaz şekilde mutlu ve özgüven veriyordu. Sonra bunu normal prospetüsünde yazdığı gibi kullanmaya karar verdim. Sabahlarıda 5 doz sıkmaya başladım. Sabah,akşam olmak üzere 10 doz kullanıyordum. ve sonuçlar daha da iyiye gitmeye başladı yalnız saçlarım koyu sarı iken çıkan saçlar siyaha yakındı. 1. sene doldu ve 2. senenin ilk ayı içerisinde bir gece yine aynı işlemi uyguladım sabah uyandığımda bi kalp ağrısı gibi göğüs kafesinde bir baskılama hissettim ama çok aşırı değil. O sabahta vakti gelince uygulamayı tekrarladım ve sözlüm ile bi kafede buluşmak için evden çıktım. Saat 13:00 14:00 sularında idi. Kafede bir müddet oturduktan sonra aniden başım döndü ama çok şiddetliydi ve sanki kafamı yerden yere vuruyorlardı. Sözlüme belli etmeden kalkalım deyip mekanı terk ettik. Onu eve gönderdikten sonra cadde üzerinde yürümeye devam ettim ve olan orada oldu.Çok fena bi şekilde birisi kalbimi sanki eline almışta sıkıyormuş gibi bi acı hissettim.Dizlerimin üzerine çöktüm sanki ölüyordum kalp krizi gibiydi. Sonra bu sıkışma 30 saniye içinde kendini bıraktı ve ayağa kalkabildim. Hemen arabaya atladım acil servise gittim saat 16:30 civarıydı. EKG testi yapıldı. Tansiyon ölçümü yapıldı ve doktor inceledi. HİÇBİRŞEYİNİZ YOK dedi. Nasıl yani doktor bey bunları ben uyduruyor değilim ya hepsi oldu dedim. Olmuş olabilir fakat kalbinizde bir sıkıntı görünmüyor dedi. Çok şaşırdım. Tabi ben daha anlam veremiyordum. MİNOXİL'den olacağı aklıma daha gelmiyordu o an için sonra araştırmalara koyuldum ve yan etkilerinde kalpte hızlı atma nefes kesilmesi gibi bulgulara rastladım. Ve dedim MİNOXİL'den kaynaklı olabilir. Acilen bıraktım. Kullanmama rağmen 1 hafta kadar aralıklarla sorun devam etti. Bırakmamın üzerinden tam 3 ay geçti bu 3 zarfı içerisinde bu gibi sorunlar geçmiş ve bitmişti. Ta ki şu zamanlara kadar. 2013 yılının kurban bayramında rahatsızlık tekrar boy gösterdi fakat glibal enfeksiyon gibi aşırı öksürük burun tıkanıklığı vs..vs.. gibi. Ve ayladan ARALIK yani içinde olduğumuz bu ay. Geçen hafta sabaha karşı öksürüp uykudan uyanmaktan, nefes darlığı çekmekten kalp çarpıntısı,kollarda ve ayaklarda uyuşukluk hissinden hastaneye gittim. Göğüs hastalıkları bölümüne. Astım tanısı konuldu ve bir takım inhaler kapsül tarzında bi aparatlı toz ilaç verdi doktor. Yanında da bir burun spreyi ve alerjen hapı. 4 gün kullandım ve yan etkileri başladı. Yaramadı ilaç. Kalbim saniyede 110 120 arası atıyordu nöbet nöbet :( yan etkisinde de kalp atışında hızlanma gibi bir bulgu var. Hemen bıraktım ilacı bu önümüzdeki hafta da bir psikiyatriye gitmeyi düşünüyorum ne astım ne başka bi hastalık bu diye düşünmeye başladım. Minoxilin yan etkilerinde bir forumda bir kardeşin de böyle bi yazısında panik atak tanısı konulduğunu okudum. Panik atak da ki belirtilere hemen hemen uyuyor bende olan bu değişimler. İşte Aniden ölüm hissi kalp krizi geçiriyormuşum gibi hissetme (bu çok kötü inanın) artık dünyadan tat almıyormuş hissi. Ölüm geldi artık kendini teslim et vs... vs.. gibi bulgular bende de oluyor. Bunu neden mi anlattım. BİLGİLENİN ve kesinlikle ve kesinlikle bu MİNOXDİL'i günde 2 defa uyguluyorsan bile 5 kez sıkılmamasıdır. Bence o 5 püskürtme bile fazla bu ilaç için. Ben hiç fazla sıkmadım 5 dozdan başka. Nasıl denmişse öyle kullandım. Kardeşlerim ben saç çıkartayım derken sağlığımı heba ettim. Allah yukarda yalanım yok VALLAHA... Dikkatli kullanın. Eğer yaramıyorsa bırakın gitsin bi saç emin olun benim gibi şu çektiğim sıkıntılardan önemli değil. Vallaha ben çok hiperaktif Spordan 1 dakika bile kopamazken şimdilerde yapmaya korkuyorum ya kalp krizi geçirirsem diye ki düşünün hala çözüm bulamadım rahatsızlığıma. Neyse çok yazdım başınızı ağrıttım ama yeminlen samimiyetim ile yazdım... Herkese acil şifalar diliyorum saygılar...

Dostum cok gecmis olsun. Dediginiz gibi hayatta en onemli sey saglik. Benimde saclar son demini yasiyor. Biraz uzayınca herkes oo senin saclar yolcu demeye basladi. Yas 30.Zaten 18 den beri dokuluyor. Tum tahliller normal cikiyor.Bende bu ilaci 2 3 yildir kullanicam Diye arastiriyordum. Yazin 3 kutu aldigim halde baslamadim. Dokttora gidip en gec subat gibi baslamayi. Planliyorum. Aksam bes alti doz kullaniyim diyorum.Tum sacda seyrelme oldugu icin yeterli olurmu acaba ? Bide kaslarda falam killanma olaylari kafami kurcaliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savaskerem37 -- 2 Ocak 2014; 6:12:47 >

• Dokulecegi varsa dokuluyor o ilaclarda biyere kadar birde arkadaslar nezamana kadar dokulen bi saci koruyabileceksiniz ki birde teninize surekli kimsallara maruz birakiyosunuz illaki bir yan etkisi zarari vardir cok rahatsizlik veriyorsa gidip sac ektirin ilk dokulmede insani piskolojik olarak etkiliyor ama yapicak bisey yok alisiyosun

• savaskerem37 kullanıcısına yanıt
    Evet 5 fıs ve saçınıza istediğiniz gibi sürün veya açık neredeyse hepsini o bölgeye sürün fark etmez. Yukarıda yazdım. Ürünü kullanıp kullanmamak size kalmış bir şey.
  • ya arkadaşlar 20 gündür minoxil %5 kullanıyorum.aşırı kaşıntı ve kızarıklık var. 2 gündür kullanmayı bıraktım.ne yapsam bilemedim.aslında kullanmakta istiyorum ama bu kızarıklık çok fena.böyle sorunu olan var mı aranızda
  • ben de bu ilacı kullanmaya başladım yaşım daha 19 ve şakaklarımda açılma var irsi bir durum bu ancak sorum şu her ay 52lira vermek biraz zorlamaya başladı öğrenciyim sonuçta belli bir eczaneden alıyorum ve orjinaldir dimi diye sordum bütün eczanelerde orjinal ürün satılır dedi ve geçen başka bir eczanede 3tane minoxili 99liradan satıyorlar acaba eczane olduğu için güvenmeli miyim ne dersiniz bu ilacın orjinalini nasıl anlarız piyasadaki sahtelerden farkı nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charlot1

Dokulecegi varsa dokuluyor o ilaclarda biyere kadar birde arkadaslar nezamana kadar dokulen bi saci koruyabileceksiniz ki birde teninize surekli kimsallara maruz birakiyosunuz illaki bir yan etkisi zarari vardir cok rahatsizlik veriyorsa gidip sac ektirin ilk dokulmede insani piskolojik olarak etkiliyor ama yapicak bisey yok alisiyosun

+1907

• quote:

Orijinalden alıntı: 61game

ben de bu ilacı kullanmaya başladım yaşım daha 19 ve şakaklarımda açılma var irsi bir durum bu ancak sorum şu her ay 52lira vermek biraz zorlamaya başladı öğrenciyim sonuçta belli bir eczaneden alıyorum ve orjinaldir dimi diye sordum bütün eczanelerde orjinal ürün satılır dedi ve geçen başka bir eczanede 3tane minoxili 99liradan satıyorlar acaba eczane olduğu için güvenmeli miyim ne dersiniz bu ilacın orjinalini nasıl anlarız piyasadaki sahtelerden farkı nedir

botanikecza.com sitesinde 29 tl. ben ve arkadaşım aldık kullanıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: genç_atomcu

quote:

Orijinalden alıntı: 61game

ben de bu ilacı kullanmaya başladım yaşım daha 19 ve şakaklarımda açılma var irsi bir durum bu ancak sorum şu her ay 52lira vermek biraz zorlamaya başladı öğrenciyim sonuçta belli bir eczaneden alıyorum ve orjinaldir dimi diye sordum bütün eczanelerde orjinal ürün satılır dedi ve geçen başka bir eczanede 3tane minoxili 99liradan satıyorlar acaba eczane olduğu için güvenmeli miyim ne dersiniz bu ilacın orjinalini nasıl anlarız piyasadaki sahtelerden farkı nedir

botanikecza.com sitesinde 29 tl. ben ve arkadaşım aldık kullanıyoruz.

açıkcası eczaneden alırken bile tereddüt ediyorum herhangi bir internet sitesinden almayı hiç düşünmedim

• arkadaşlar ben de 24 aralıkda başladım minoxil kullanmaya. sabah ve akşam 5 er kez sıkıyorum. bu gün fark ettim de şakaklarımda tüylenmeler olmaya başladı. şuanlık gidişattan memnunum. hiç bir yan etkisi görmedim. yanında kendi şampuanını kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anabolic

Bu minoxil i sakal cıkarması icin kullanan var mı acaba etkili oluyormu gercekten?

Ben de sakal için yanıp tutuşuyorum ama galiba en iyisi sakal ektirmek saç gibi.Hiç ilaçla uğraşmaya gerek yok.Ekim sayısına göre fiyat biçiyorlar.Ekim yerine ve sayısına göre 500-2000 lira arası değişiyormuş.Öyle yazıyordu.
  • Eğer aldığınız ürünün orjinal olup olmamasıyla ilgili şüphe duyuyosanız kutunun alt kısmındaki kare kodu İlaç Takip Sistemi adlı uygulamayla okutun böylece ilacın sağlık bakanlığından onaylanıp onaylanmadığını gösteriyor ben iphone uygulamasında denedim bilginiz olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: savaskerem37

quote:

Dostum cok gecmis olsun. Dediginiz gibi hayatta en onemli sey saglik. Benimde saclar son demini yasiyor. Biraz uzayınca herkes oo senin saclar yolcu demeye basladi. Yas 30.Zaten 18 den beri dokuluyor. Tum tahliller normal cikiyor.Bende bu ilaci 2 3 yildir kullanicam Diye arastiriyordum. Yazin 3 kutu aldigim halde baslamadim. Dokttora gidip en gec subat gibi baslamayi. Planliyorum. Aksam bes alti doz kullaniyim diyorum.Tum sacda seyrelme oldugu icin yeterli olurmu acaba ? Bide kaslarda falam killanma olaylari kafami kurcaliyor.

Öncelikle teşekkür ederim kardeş kullan yalnız mümkün oldğunca dozu düşük tutmaya çalış iki tel saç çıkarayım derken sağlıktan olma benim gibi yeni yeni düzelmeye başlıyorum bende astım başlangıcı tedavisine de başladım panik atakda sona geldim. Çok şükür alerjyen tedavisi oluyorum şimdi hemen hemen yarıladım tedaviyi bakalım tamamen düzelebilecekmiyim. Uzun zamandır giremedim nete tedavi yüzünden kusura bakma geç yazdım biraz soruna cevap. Dediğim gibi dozu aşırı kullanma günde 5 erden gece ve gündüz olmak üzere iki kez sürülmesi isteniyor ama bence günde 1 kez kullanın ve 4 kez sıkın kafanıza. Çünkü içerisindeki madde çok etkili. Düşünün kalp ritimlerine zararı olabiliyor. Doktor tedavi süresinde bana iyi ki erken teşhis koyuldu ve bıraktınız. Mitiral kapağa zararı bile olur bu ilacın dozunu çok kullanınca demişti. Dikkatli kullan kardeşim benden tavsiye iyi gözlemle vücudundaki olanı biteni sen en iyi bilirsin yan etkilerden birisi bile olsa hemen tedavisiyi kes. İmkanın olursa da saç ektir bence. Görüşüm bu yönde .Az bir ekim bile olsa bu sizi mutlu edecektir. Bir hiç saç olmaması var birde orada az da olsa bir karartı görmeniz var görünümünüzü kesinlikle etkiler kaatindeyim saygılarımla.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.