Şimdi Ara

Minoxil forte %5 Kullanan var mı içimizde ??faydalı mı değil mi ? (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.002
Cevap
36
Favori
888.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: farego

quote:

Orijinalden alıntı: lordmaxcake0

Arkadaşlar tam 1 sene MİNOXİL FORTE kullanmış birisi olarak şunları aktarayım sizlere.
    İlk başladığım zamanlarda günde 1 defa 5 doz olarak gece yatmadan kullanıyordum. Yaklaşık 6 ay bu şekilde devam ettim. İlk 2 ay dökülme hızlandı. Sonra normale bindi. 3. aydan itibaren var olan saç telleri kalınlaşma eğilimi gösterip şakaklarda saç artışı gözlemledim. Bu durum hoşuma gitmeye başladı. Aynaya baktığımda saçlarımın yoğun olduğunu görebiliyordum ki bu saç dökülmesi yaşayan birini inanılmaz şekilde mutlu ve özgüven veriyordu. Sonra bunu normal prospetüsünde yazdığı gibi kullanmaya karar verdim. Sabahlarıda 5 doz sıkmaya başladım. Sabah,akşam olmak üzere 10 doz kullanıyordum. ve sonuçlar daha da iyiye gitmeye başladı yalnız saçlarım koyu sarı iken çıkan saçlar siyaha yakındı. 1. sene doldu ve 2. senenin ilk ayı içerisinde bir gece yine aynı işlemi uyguladım sabah uyandığımda bi kalp ağrısı gibi göğüs kafesinde bir baskılama hissettim ama çok aşırı değil. O sabahta vakti gelince uygulamayı tekrarladım ve sözlüm ile bi kafede buluşmak için evden çıktım. Saat 13:00 14:00 sularında idi. Kafede bir müddet oturduktan sonra aniden başım döndü ama çok şiddetliydi ve sanki kafamı yerden yere vuruyorlardı. Sözlüme belli etmeden kalkalım deyip mekanı terk ettik. Onu eve gönderdikten sonra cadde üzerinde yürümeye devam ettim ve olan orada oldu.Çok fena bi şekilde birisi kalbimi sanki eline almışta sıkıyormuş gibi bi acı hissettim.Dizlerimin üzerine çöktüm sanki ölüyordum kalp krizi gibiydi. Sonra bu sıkışma 30 saniye içinde kendini bıraktı ve ayağa kalkabildim. Hemen arabaya atladım acil servise gittim saat 16:30 civarıydı. EKG testi yapıldı. Tansiyon ölçümü yapıldı ve doktor inceledi. HİÇBİRŞEYİNİZ YOK dedi. Nasıl yani doktor bey bunları ben uyduruyor değilim ya hepsi oldu dedim. Olmuş olabilir fakat kalbinizde bir sıkıntı görünmüyor dedi. Çok şaşırdım. Tabi ben daha anlam veremiyordum. MİNOXİL'den olacağı aklıma daha gelmiyordu o an için sonra araştırmalara koyuldum ve yan etkilerinde kalpte hızlı atma nefes kesilmesi gibi bulgulara rastladım. Ve dedim MİNOXİL'den kaynaklı olabilir. Acilen bıraktım. Kullanmama rağmen 1 hafta kadar aralıklarla sorun devam etti. Bırakmamın üzerinden tam 3 ay geçti bu 3 zarfı içerisinde bu gibi sorunlar geçmiş ve bitmişti. Ta ki şu zamanlara kadar. 2013 yılının kurban bayramında rahatsızlık tekrar boy gösterdi fakat glibal enfeksiyon gibi aşırı öksürük burun tıkanıklığı vs..vs.. gibi. Ve ayladan ARALIK yani içinde olduğumuz bu ay. Geçen hafta sabaha karşı öksürüp uykudan uyanmaktan, nefes darlığı çekmekten kalp çarpıntısı,kollarda ve ayaklarda uyuşukluk hissinden hastaneye gittim. Göğüs hastalıkları bölümüne. Astım tanısı konuldu ve bir takım inhaler kapsül tarzında bi aparatlı toz ilaç verdi doktor. Yanında da bir burun spreyi ve alerjen hapı. 4 gün kullandım ve yan etkileri başladı. Yaramadı ilaç. Kalbim saniyede 110 120 arası atıyordu nöbet nöbet :( yan etkisinde de kalp atışında hızlanma gibi bir bulgu var. Hemen bıraktım ilacı bu önümüzdeki hafta da bir psikiyatriye gitmeyi düşünüyorum ne astım ne başka bi hastalık bu diye düşünmeye başladım. Minoxilin yan etkilerinde bir forumda bir kardeşin de böyle bi yazısında panik atak tanısı konulduğunu okudum. Panik atak da ki belirtilere hemen hemen uyuyor bende olan bu değişimler. İşte Aniden ölüm hissi kalp krizi geçiriyormuşum gibi hissetme (bu çok kötü inanın) artık dünyadan tat almıyormuş hissi. Ölüm geldi artık kendini teslim et vs... vs.. gibi bulgular bende de oluyor. Bunu neden mi anlattım. BİLGİLENİN ve kesinlikle ve kesinlikle bu MİNOXDİL'i günde 2 defa uyguluyorsan bile 5 kez sıkılmamasıdır. Bence o 5 püskürtme bile fazla bu ilaç için. Ben hiç fazla sıkmadım 5 dozdan başka. Nasıl denmişse öyle kullandım. Kardeşlerim ben saç çıkartayım derken sağlığımı heba ettim. Allah yukarda yalanım yok VALLAHA... Dikkatli kullanın. Eğer yaramıyorsa bırakın gitsin bi saç emin olun benim gibi şu çektiğim sıkıntılardan önemli değil. Vallaha ben çok hiperaktif Spordan 1 dakika bile kopamazken şimdilerde yapmaya korkuyorum ya kalp krizi geçirirsem diye ki düşünün hala çözüm bulamadım rahatsızlığıma. Neyse çok yazdım başınızı ağrıttım ama yeminlen samimiyetim ile yazdım... Herkese acil şifalar diliyorum saygılar...

Bu soyledigin cok onemli seyler.

Bende kullandım.benimde saclarımı daha beter doktu bıraKtım.

dostum doktora gittin ve testlerde bişey çıkmadıysa bu nöbetler oldugunda doktora vs gittiğinde gene birşey çıkmıyorsa eger.. bu gibi durum anxiety disorder olabilir... yani kaygı bozuklugu olabilir.. tabi bir uzman bunu daha iyi belirleyebilir panik atak kaygı bozuklugu birleşince böyle büyük bir heycan kuvvetli kalp atısı vs kendini ölcek sanmak güvende hissetmemek hatta hastaneden dışarı çıkmamak olur ve ufak kalp heycanındada aniden panik yapıp büyümesine sebep olabilirsin ve kalbin daha hızlı artar ve sen kalp krizi geçirdiğini veya geçirceni sanabilirsin... yani bu durum minoksidilden değil gibi geldi çünkü çok fazla insan kulanıyor.. ve kaygı bozuklugu hastalıgıda çok fazla yaygın bu aralar sen de ikisi tesadüfen bir oldugundan öyle düşünmüş olabilirsin.. acil şifalar dilerim..

• Minoksidil (loniten), erkeklerde saç dökülmesi tedavisinde kullanılan ilk ilaçtır. Uzun yıllardır hap formundaki Minoksidil yüksek tansiyon tedavisinde geniş bir şekilde kullanıldı. Daha sonra aynen finasterid’de olduğu gibi uzmanlar minoksidilin çok ilginç bir yan etkisini keşfettiler. Bu ilacı kullanan insanların çenelerinde, ellerinin arkasında, hatta alınlarında saç büyümesi görüldü.

Bazı araştırmacılar minoksidili direkt başa uygulanması halinde saç dökülmesi görülen alanlarda saç büyümesi olabileceği düşüncesine sahipti. Denemeler yapıldığında saç dökülmesi alanının genişliğine bağlı olarak çeşitli derecelerde saç büyümesi görüldü. O zamanlar bu tedavi bir devrim niteliğindeydi.

Minoksidil’in saç dökülmesi sürecini yavaşlattığı ve saç çıkarttığı klinik olarak ispatlanırken, çoğu uzman da minoksidili saç dökülmesi sorununa karşı mücadelede çok fazla etkili ilaç olarak görmüyordu. Çünkü minoksidilin saç dökülmesi sorununa hormonal bir etkisinin olmaması, onu geçici bir çözüm kılıyordu.

Finasterid tedavisinden uygun yanıt alamayanlara hala bu ilaç tavsiye edilir. Erkeklerde saç dökülmesi sorununda ilk başvurulması gereken çözüm yolu olarak tavsiye edilmez. Ama kısa vade de olsa etkili olduğu bir gerçektir.

Kaynak:http://www.e-sacdokulmesi.com/minoksidil-ile-erkeklerde-sac-dokulmesi-nasil-onlenir.html

• ben 2.5 yıldır minoxil kullanıyorum şimdiki aklım olsa vallahide billahide kullanmazdım. ilk 3 ay ilk dökülmeyi yaşadım sonra 4-5-6-7-8. aylarda mükemmel sonuçlar aldım seyrek yerler kapanmış resmen saç fışkırmıştı. 9. ayda kazandıklarımı fazlasıyla kaybettim. minoxili kullanmam rağmen aşırı dökülme vardı tavsiye üzerine 2 ay ara verdim ve tekrar başladım dökülme durmuştu ve 1 sene daha hafifi dökülmelerle kullanmaya devam ettim3 ay önce rogan marka minoxil bulamadığım için 2 ay daha ara verdim sşimdi başladım tekrar saçım oluk oluk dökülüyor. Allah sonumu hayretsin inşallah ben böyle bir dökülme hiç yaşamamaştım. il başladığım gün ile şimdi arasında dünyakadar fark var il başladığım günlerden çok çok çok çok kötü halde saçlarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsungr522tr

Benim 1.5 ay sonrasında siyah tüyler çıktı. Baya tüyle doldu şakaklar felan.. 6 ay sonrasını merak ediyorum, alın çizgimde nasıl değişiklik olacak...

Tabii ben ekstra biotin,çinko,b12, retinoik asit, azelaik asit kullanıyorum düzenli olarak.

Ha ayrıca marka minoxil değil bioxinin forte. İçeriği aynı neden fazla para vereyim ki :)

Erkek tipi saç dökülmesinde biotin,çinko,b12, retinoik asit, azelaik asit kullanımının çok önemli bir yeri olduğunu çoğu kişi bilmiyor ne yazık ki. Sadece minoxil ile olmaz bu işler ne yazık ki.

Ek olarak ben de kaşıntı yapıyor yan etki olarak :@

bioxinin le minoxil içerik olarak aynı fiyat olarak çok büyük fark var... hangisini kullanmalıyız ?

• Minoxil isteyen varsa ilanım aşağıda...En fazla 6 tane verebilirim...

http://forum.donanimhaber.com/m_97904171/f_//tm.htm#97904171

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garcy -- 13 Ekim 2014; 21:21:41 >
  • son kullanma tarihi geçen minoxilller sorun olurmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: illuminating

yan etkiler şunlardır:

Uygulandığı alanlarda sivilce
    Baş ağrısı ve/veya baş dönmesi
    Kan basıncında azalma
    Düzensiz veya hızlı kalp atımı
    El,yüz ve ayaklarda karıncalanma ya da duyu kaybı
    Ani ağırlık artışı
    Göğüs ağrısı

kaynak wiki..

Bütün bu yan etkileri şiddettli bir şekilde yaşadım yaklaşık 3 yıldır düzensiz şekilde kullanırım bu ilacı , kendimi kobay olarak kullandım desem yeridir ne zaman başlasam bu etkiler çıktı ne zaman bıraksam normale döndüm. Bütün tecrübelerimden yola çıkarak söylüyorumki defne sabunu ve spor yapın yani kardiyo yapın bakın bu çok önemli özellikle haftada 4 gün yapacağınız ciddi kardiyo çalışması saçlarınızın dökülmesini durduracaktır kendimden biliyorum. Birde buradaki yorumların çoğu sahte parayla satın alınmış ciğeri peş para etmez insanlar burada sahte yorumlarla milleti kandırarak ürünleri sattırmaya çalışıyor. Acaba bu insanları kandırarak alacağınız üç kuruş size ne fayda sağlayabilir hayat ani zaman çok hızlı geçiyor elbet bir gün yolun sonuna gelecez hangi dine inanırsanız inanın yada hiç bir dine inanmayın bu önemli değil , bir gerçek varki hiç bir kötülük cezasız kalmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: nofear23

quote:

Orijinalden alıntı: garcy

Finasterid ve minoxidil saç çıkaran ürünlerdir...Bunun haricinde saç çıkardığı ispatlanan bir ürün yoktur...Koruyan besleyen vardır...

2 yıl düzenli arak minoxidil kullandım 1 mg finasterid ile beraber olumlu sonuçlar aldım...Ama yan etkilerinden korktuğumdan dolayı önce finasteridi sonrada gerek kalmadığını düşündüğüm için minoxidili bıraktım...

Şimdi tekrar minoxidil kullanıcam ama fiyatlar baya düşmüş bu nedenle minoxil kullanıcam belki arak minoxidil orjinal değildi yada %5 olmayabilir...Bunların yanında dht engelleyen bir sürü şey yiyip içtiğim için onlarında olumlu etkisi vardır...Şu anda başladığım yerdeyim kazandıklarımın hepsi gitti...

Bu arada tek çözüm saç ekimi diyen arkadaşlar bizdeki bu dht olduğu müddetçe değil saç ekmek orman ekseniz kafaya solar gider...Bunu baskılamalısınız.Saç ektirsenizde çıkışta reçete olarak minoxidil yada finasterid verecekler...Çünkü vücudun o saçı dökmeye programlı...Bundan kaçışınız yok...

finasteride kullanmak aptallıktır. kısa ve öz o dht hormonu saçı dökebilir ama bizi erkek yapan hormon,onu kafana göre öyle baskılayamassın git bakalım bir üroloji doktoruyla görüş ne tür hakaretlerde bulunacak sana,bazı arkadaşlarda dht hormonunun kellerde daha fazla çalıştığını düşünüyor buda düz mantık bizim saçlar dht ye karşı koyamıyor genetik yatkınlık işte sorun burda

kısacası tercih yapmak lazım erkeklik mi saç mı diye

saç ekimi kesinlikle ve kesinlikle kesin çözümdür,ve saç kalitesine göre doktorun tecrübesine göre değişir,hem sağlıklı hemde stressiz birde o görüntüye alıştınızmı bu olayı sorun yapmakdan kurtulabilir,ekim nasıl yapılır önce bir araştır bakalım ondan sonra böyle bir konuş,

finasteride olsun minoxil olsun bunlar bırakılınca verdiği etkilerde gider ve hepsi kimyasal,hiç birşey olmazsa uzun süre kullanımda sağlıkta bir takım problemler olabilir,

edit...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garcy -- 1 Ekim 2014; 11:24:35 >

• minoxil mi ? minoxsidil mi ?
  • beyler ben yaklasık agustosun 1 ınde basladım bu 2. hafta 17 yasındayım alınım acılmıstı doktora gıttım cildiyeye boyleyken boyle dedım doktor bana vichy sampuan verdı felan ama genetık dokulmeyı fazla durduramıyor onun yerıne saclarınızı rahatlatan bı sampuan deneyın ben şöyle çözdüm saçlarımı hergun yıkıyorum restorek sac dokulmesını onleyen bı sac var rahatlatıyo hem sac dokulmem yok denecek kadar az arada bır 3-5 tel dokuluyor gunde sımdı kullanıyorum bu derı spreyını ılk haftanın sonunda cıkmaya basladı sac cızgımde yogunlastı yanı ılk haftada bu kadar cıktıysa zaten kesın etkı 4-5 ay dıyor kullanım kagıdında sabah aksam sıkıp az ovalıyosunuz bakalım cınsel ıstıkrarsızlık gormedım yan etkısı bende olmadı daha sanırım ters bısey olmadıkca kullanıcagım fakat saclarım ince telli kısalttıgımda kalınlasıyor ama uzayınca tekrar ınce tellı oluyor nasıl kalınlastırabılırız bi şampuan felan mı kullanmamız gerekır ?
  • minoxil %5 kullanıyorum ısmını solemeyı unuttum :D
  • N11'den 3 adet Bioxinin almıştım 39 TL'ye (Bioxcin değil). Bioxcin ile aynı üretici ürünü, 3 aydır kullanıyorum serumu Bioxcin şampuan ile birlikte, saçlarım yeniden sıklık kazandı. Serumu bırakınca Bioxcin Forte seruma devam edeceğim artık ne olur bilmiyorum. Bazen sırf bu yüzden kel olacağım diye keşke kadın olsaydım da bu derdi yaşamasaydım diyorum. Ne hormonsa kafada ki kılları döküp geri kalan her yerde çıkarıyor.

Daha öncesinde Forte serum ve şampuan yıllarca kullandım sadece dökülme durdu. Şu an yeni saçlarım resimde pek çıkmasa da yakından bariz belli. Eskiden tarak girmezdi saçıma ne olduysa 29-30 yaşlarımda oldu şu an 35 yaşındayım.

Minoxil forte %5 Kullanan var mı içimizde ??faydalı mı değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cass12

minoxil %5 kullanıyorum ısmını solemeyı unuttum :D

nerden alıyorsnuz acaba neten güvenli siteler var mı ? korsan ürün cok sanırım
  • bana doktor onermedi yani ben sordum doktora böyle ilac sprey var kullansam bisey olur mu dedim olmaz kullanabilirsin dedi eczanelerde oluyor 54tl ye aldım şakaklarin bormal sac cizgisinin önünde cikiyor yani etkili sabah 5 aksam 5 yapin ben 6-7 ay kullanmayı düşünüyorum saclarim ciksinda en son birakicagim zaman 3 numaraya vurduracagim saclarinizi hergün yikarsaniz dokulmeyi yavaslatirsiniz genetik olarak sac dökülmesi olan kisilerde saclar hava almiyo o yuzden dokuluyo hergun yikayinca gozenekler acilir hem hergün yikiyorum dokulme fazla yokta iste saclar ince berbere gidince berber pamuk gibi saclarin dedi simdi bidaha doktora gidince o biotin cinko eksikligi icin haplar var diye okudum onu sorucam saci kalinlastiriyor mu diye kullan derse kullanirim eczane dışında hic bi yerden almayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardeşim helal olsun sana çok iyi söyledin. ben de senin şu yorumundan itibaren artık kafama takmiycam saçlarım yeni yeni önden açılmaya başladı azıcık hemen panik yapıp doktora koştum. o da sana söylenen şeyleri bugun bana söyledi. boş yere kimyasalları vücudumuza bulaştırmaya hiç gerek yok. kızlar da içimizi sevsin dışımızı değil :)
  • Beyler hepinize merhaba,

Yaşım 21 benim saçlar 2 sene içerisinde inanılmaz bir hızda döküldü. Önceleri yavaş yavaş seyrelmeler başladı fakat bu kadar hızlı döküleceğini tahmin etmediğimden fazla önemsemedim. Sonra saçı 2 kez 3'e vurdurdum ancak saçlarda açılma aşırı derecede arttı. Şu an tepe ve arka bölgede gözle görülür, ileri derecede seyrelme mevcut. Berber her gördüğünde daha da çok döküldüğünü söylüyor dediğine göre önlerde 500 tane falan saç teli kalmış. Şu an tepe bölgesini yan ve arkadaki saçlarla kapatabiliyorum bir nebze.

Babam kel, ancak saçları yanlardan açılmış ve benim kadar erken dökülmemiş. Ben küçüklüğümden beri jöle kullanarak bunu hızlandırdım diye düşünüyorum, bir de Roaccutane kullanmıştım akneler için onun da etkisi var sanırım. Bir kaç gün önce cildiyeye B12, Demir, kansızlık vb. hormonlarımın kontrol edilmesi için tahlil verdim. 1-2 saat önce hormonlarımın gayet sağlıklı olduğunu söyledi ve Minoxil Forte %5'i önerdi. Genel olarak olumlu yorumlar okudum ancak biraz kafam da karıştı. 1.5 hafta sonra Erasmus'la Slovenya'ya gidiyorum oralarda kullanabilir miyim, zor olur mu diye düşünüyorum bir yandan. 5 ay sonra geri döndüğümde saçları 2'ye vurdurup öyle başlasam mı diyorum bir yandan da.

Saçın kökleri tamamen dökülmüş durumda değil yaşım genç olduğu için etkisini daha fazla gösterir diye ümit ediyorum. Genç yaşta böyle bir sorunla uğraşmak zorunda kalmak insanı çok yıpratıyor kaç gündür depresyona girdim. Önceleri bu kadar kafaya takmıyordum ama artık uzaktan çekildiğim fotoğraflarda bile seyreklik belli olmaya başladı. Ne önerirsiniz fikir danışmak istedim sizlere de?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slenderman -- 19 Eylül 2014; 16:22:01 >

• beyler kendınızı kandırmayın sac buyuk estetıkdır ve cok ama cok onemlıdır cogunusun daha cok gencsınız size yemın ederim bu ürünü ne satıyorum nede fanı felanım ama gercekten cok işe yarıyor bunyeye göre degişir tabi ama eger bi caresi varsa aramak lazım beyler mınoxsıl gercekten işe yarıyor ımkanınız varsa kullanın arkadaslar cok gec olmadan sonra cok pişman olursunuz
  • Saç çıkarmak yerine mevcut saçlarınızı korumak bence daha önemli
    Çünkü bu ilaçla çıkardığınız saçlar büyük ihtimal bir süre sonra dökülecek

Size önerim sarımsaklı şampuandır düzenli kullanın saçlarınızı besleyin zaten saç güçlendikçe dökülmemeye başlar
  • Bu ilacı yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum,faydasını gördüm mü evet gördüm .Yalnız belli kullanımdan sonra faydası olmuyor gibime geldi.Şunu belirtiyim kesinlikle fazla sıkmayın başınıza ,inanılmaz bir gögüs ağrısı veriyor nefes alamıyorsunuz.ben sigaradan düşündüm ama değil,ne zaman abartım 10 dan fazla sıktıysam sonucu kötü oldu
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.