Şimdi Ara

ACER ASPIRE ONE AO751h-52Bk NOTEBOOK HAKKINDA BİLGİSİ OLAN!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
168
Cevap
0
Favori
24.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Satıcının geri dönüş puanlarına lafım yok ama
    quote:

Item location: ShenZhen, China
    denilmiş. 1-2 ay önce döndüm Shenzhen'den ve 1 ay kadar uzun bir süre kaldım orada. Şöyle diyeyim... sokakta "sahte yumurta" satabilmiş bir yerden bahsediyoruz. Oradan gelen bir ürünün orijinal olduğuna beni inandırmaları pek kolay değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: gprsmania

6cell pil trye free shipping 86.88$
    http://cgi.ebay.com/Original-battery-Acer-aspire-one-AO751-AO751H-11-6-NEW_W0QQitemZ120453039718QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item1c0b8f8666&_trksid=p3286.c0.m14

1) "Orijinal Acer" bataryası olması iyi. Tabii ki Acer aslında kendisi bu bataryaları üretmiyor; fason olarak dışarıya yaptırtıyor ama kendi standartları ve kalite kontrol kriterleri ile...
    2) "Free Shipping -- Ücretsiz Gönderim" herhalde ABD için geçerlidir.
    3) Bunu Türkiye'ye DHL veya benzeri bir kurye ile getirtip kazara gümrükte bir de vergi vb. öderseniz astarı yüzünden pahalıya gelecektir. Ama BD'de yaşayan bir bildiğinize ısmarlatıp onunla getirtirseniz, o zaman başka!...

• Pardon'lar arkadaşlar. Ben linki iyice incelememişim de bu "orijinal Acer bataryaların" ABD'de olduğunu zannederek yukarıdaki yorumları yazmışım. Sevgili @igtx'e katılıyorum; asla güvenilmez (hatta gözünüzle görseniz bile...).

Size Shenzhen'de iki yıl önce yaşadığım ve gözlerimle şahit olduğum bir anıyı aktarayım. Orada Futian Bölgesinde büyük bir elektronik alış veriş bölgesi var. Bunlardan bir tanesi İstanbul'daki Perpa'nın yaklaşık kat alanına sahip ama daha az katlı bir yer. Orada daha çok elektronik komponentler satılıyor. Elektronikçilerr için görülmesi gerekli bir yer; yani mutlaka tavaf edilmesi gerek bir bina. Biraz ötede, ağırlıklı olarak mobil telefon ve aksesuarlarının satıldığı ama daha küçük bir bina daha var. Ama içi, hafta günü olmasına rağmen, inanılmaz kalabalık. Neredeyse omuz omuza yürünebiliyor. İçerde bizim anladığımız anlamda dükkan falan yok; hepsi tezgahlar. Şimdi, aşağıda anlatacağım tarz tezgahlardan orada ben diyeyim 20, siz deyin 40 tanesi vardı. Manzara aynen şöyle:

Yanyana 2, bilemediniz 3 kişinin oturduğu bir tezgah. İlk başta oturan Çin'li önünde tepeleme yığılı Nokia mobil telefon akülerine (şu bildiğimiz yassı tip çoğunluğu koyu gri renkteki BL serisi olanlar...) habire siyah etiketlerden (hani akünün kaç volt, kaç mAH saat olduğunu, CE'sini vs. yazılı olduğu etikletler) yapıştırıp, yanındakinin önüne sürüyor. Bu ikinci vatandaş hemen "orijinalitenin garantisi diye bildiğimiz" hologram etiketi yapıştırıyor. 3. vatandaş da bunları o mavili-yeşilli baskısı olan Nokia ambalajlarına tıkıştırıyor. Haa, hepsi ambalajlanmıyor; "toptan alıcılar"ın yer ve ağırlık sorunu olmasın diye çoğu 10'lu halde ambalaj lastiğiyle tutturuluyor.

Anlayacağınız bu iş öyle gizli kapaklı şekilde, kapalı kapılar ardında falan değil alenen yapılıyor.

El-kol işaretiyle fiyat sordum, hesap makinesine bir rakam yazdı (Yuan cinsinden); o günkü kurdan çevirdiğimde 2 USD civarı bir değer çıktı. Elimde 5 (beş) işareti yaptım; fiyat neredeyse 1.5 (birbuçuk!) USD'a indi. Şimdi düşünün bu aküler, dünyanın nerelerinde (TR dahil) satılabilmekte.

Akü mü? Evet akü, yani elektrokimyasal olarak akü... Ama hangi kalite; Tanrı bile bilemeyebilir. Çatlar patlar mı? Olasılık %20'nin üzerinde, bana sorarsanız.

Haa, bütün Çin'de işler böyle mi; her ürün sahte mi? Hayır değil ama siz internet üzerinde bir alışveriş yaparken bunu nereden bilebilirsiniz ki???

• Bu arada, söz konusu U-Goole.com sitesini de biraz inceledim. Çin'deki pekçoğuna göre daha ciddi (ve dürüst) olabilirler. En azından Web siteleri Çin İngilizcesi ile değil ama düzgünce bir İngilizce ile tasarlanmış... Ama bu yine de zaman zaman dandik işler yapmayacakları anlamında değil. Kısmetse, Ekim sonu yolum yine oralara düşecek. Bu adamların yeri de Shanzhen Futian'da. Bir günümü ayırıp hem oarada bahsettiğim elektronik AVM'lerini gezeceğim hem de bulabilirsem bu adamların yerlerine gideceğim.
  • Fotoğraf ekleyen olmadı sanırım...

ACER ASPIRE ONE AO751h-52Bk NOTEBOOK HAKKINDA BİLGİSİ OLAN!!!

• Arkadaşlar yukarıda fotoğrafları olan 751'imi satıyorum. Yenisini almak üzereyim. İlgilenen olursa ikinci el ilan bölümüne açıklama koydum..
  • Packard Bell Dot M sahibiyim. Bu meretin video memory'sini bios'dan artıramadım. Bios'a girdiğimde vide memory 8MB görünüyor ve müdahele ettirmiyor. Bios update'i filan kâr etmedi. Bilgisiz ve yetkisiz yetkili servisin gevelediği işlemler bir işe yaramadı, ödediğim telefon parasına değmedi. Konu hakkında bilgisi olan varmıdır?
  • Selamlar,

Bende ürünü Bimeks üzerinden aldım, eşim için hediye olarak ( daha çok ben kullansamda )

Gelen ürün 6 hücreli ve 4400 mAh bataryaya sahip ve cihaza takıldığında arka kısma doğru küçük bir çıkıntı yapıyor (benim için sorun değil hatta hoşuma gitti), ayrıca ürünle beraber yanında koruyucu kılıfıda geldi. Ekran çözünürlüğü bu tarz cihazlar için oldukça büyük. LG X110 kullanmış biri olarak söylüyorum ekran gerçekten çok şeyi değiştiriyor.

720p videolarda takılma yapıyor malesef. Ancak bunun sebebinin şu an için işlemci olduğunu düşünmüyorum, benim cihazda video belleği 8 MB olarak görünüyor ve değiştiremiyorum, biosta video memory kısmına dahi giremiyorum. Bu sorunu çözdüğümde sanırım 720p videolar izlenebilir hale gelir. Bu arada konu hakkında bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim. Birde video bağdaştırıcısı GMA500 bilginiz olsun.

• Ne yazık ki 720p videolarda problem yaratıyor, youtube ta fln karşılaştırma videoları var, hangi programda nasıl çalıştığıyla ilgili, en az takılan program Cyberlink PowerDVD programı. Diğer programa göre ciddi bir fark var bence, youtube araştırırsanız rahat bir şekilde bulursunuz.. Bu arada GMA500 ne lanet bir video bağdaştırıcısıdır yaa, ne doğru düzgün linux kurabiliyorsunuz bilgisayara, ne de ekran desteği olmasına rağmen HD videoları izleyebiliyorsunuz.. Bir de ram'i 2gb yapan arkadaşlar, ne kadarlık bir performans artışı gözlemliyorsunuz, küçük de olsa bir artış varsa değişitmeyi düşünüyorum; çünkü bilgisayar zaten yeterince yavaş..
  • Bendeki ürün satıldı arkadaşlar, bilginize..
  • Merhaba arkadaşlar.Bende acer ao751h-52 bk modeli var.aldığımda ilk 5 gun donmalar oldu ama şimdi bir sorunu yok.win7 (7600 RTM) de kullandım.İşde olduğumdan fazla yazamayazağım ama 720 hd filmleri ben sorunsuz izliyorum.1080 hd lerde donmalar oluyor malesef.İsteyen olursa burdan kısa olarak açıklayabilirim.Yada ilgili bir linkde verebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xby28

Merhaba arkadaşlar.Bende acer ao751h-52 bk modeli var.aldığımda ilk 5 gun donmalar oldu ama şimdi bir sorunu yok.win7 (7600 RTM) de kullandım.İşde olduğumdan fazla yazamayazağım ama 720 hd filmleri ben sorunsuz izliyorum.1080 hd lerde donmalar oluyor malesef.İsteyen olursa burdan kısa olarak açıklayabilirim.Yada ilgili bir linkde verebilirim.

Dostum, nasıl izliyorsun bi açıklarsan sevinirim.. Bende 720p film var saniye dolmadan takılıyo, ağız tadıyla bi hd film izletmiyor yani...
  • sanırım artık yeni satılanlar 6 hücreli, inşallah benimkide öyle gelir yeni sipariş ettim. Ayrıca arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Cihazda bluetooth var değil mi?
  • Merhaba;

Bu tarihte bu netbook alınmaz!!! Lütfen biraz araştırın. Bu netbook çoktan demode oldu. Aslında Nvidia ION kullanmayan tüm netbooklar demode oldu.

Nvidia ION netbooklara Geoforce9400 performansı getiriyor, full HD playback ve birçok oyunu oynayabilme de cabası.

İlk olarak ION tabanlı HP Mini 311 modeli satışa sunuldu (399$ dan başlayan fiyatlarla). Başka markalarında ION tabanlı netbook modelleri hazır (Samsung N510, Lenovo S12 gibi). Ancak birçok üretici yeni ION tabanlı netbookları Windows7 ile satışa sunacak.

Bir ay bekleyip ION tabanlı netbook almak varken şu anda herhangi bir başka netbook almak delilik gibi.

Benden söylemesi, eğer mümkünse siparişinizi iptal ettirin.

quote:

Orijinalden alıntı: okttay

sanırım artık yeni satılanlar 6 hücreli, inşallah benimkide öyle gelir yeni sipariş ettim. Ayrıca arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Cihazda bluetooth var değil mi?

• sıfırı 380 TL ye verilirse bence alınır :)
    Hele birde 6 cell gelirse tadından yenmez

quote:

Orijinalden alıntı: tech-man

Merhaba;

Bu tarihte bu netbook alınmaz!!! Lütfen biraz araştırın. Bu netbook çoktan demode oldu. Aslında Nvidia ION kullanmayan tüm netbooklar demode oldu.

Nvidia ION netbooklara Geoforce9400 performansı getiriyor, full HD playback ve birçok oyunu oynayabilme de cabası.

İlk olarak ION tabanlı HP Mini 311 modeli satışa sunuldu (399$ dan başlayan fiyatlarla). Başka markalarında ION tabanlı netbook modelleri hazır (Samsung N510, Lenovo S12 gibi). Ancak birçok üretici yeni ION tabanlı netbookları Windows7 ile satışa sunacak.

Bir ay bekleyip ION tabanlı netbook almak varken şu anda herhangi bir başka netbook almak delilik gibi.

Benden söylemesi, eğer mümkünse siparişinizi iptal ettirin.

quote:

Orijinalden alıntı: okttay

sanırım artık yeni satılanlar 6 hücreli, inşallah benimkide öyle gelir yeni sipariş ettim. Ayrıca arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Cihazda bluetooth var değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okttay -- 1 Ekim 2009; 2:30:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xby28

Merhaba arkadaşlar.Bende acer ao751h-52 bk modeli var.aldığımda ilk 5 gun donmalar oldu ama şimdi bir sorunu yok.win7 (7600 RTM) de kullandım.İşde olduğumdan fazla yazamayazağım ama 720 hd filmleri ben sorunsuz izliyorum.1080 hd lerde donmalar oluyor malesef.İsteyen olursa burdan kısa olarak açıklayabilirim.Yada ilgili bir linkde verebilirim.

Donma sorunu yaşayan arkadaşlar BIOS update yaparlarsa sorun gideriliyor. Acer sitesinde sürücülerin olduğu sayfada BIOS güncellemesi için de dosyayı veriyorlardı.
  • Merhabalar,
    Intel GMA500 video kartının özelliklerine biraz baktım. Donanımsal video hızlandırma özelliği var gibi görünüyor.Bu nedenle 720 p leri rahatça oynatması gerekir.Sizin karşılaştığınız sorun ise şudur: Malesef şu anda kullanılan pek çok video oynatma yazılımı (windows media player dahil) video kartının bu video hızlandırma özelliğini açıp kullanamıyor.Eğer Intel GMA500 ün dxva (directx video acceleration) özelliği varsa ,www.mirillis.com dan splash lite yazılımını indirip ,720 p hatta 1080 p videoları bile oynatabilirsiniz.Yalnız dediğim gibi GMA500 ün DXVA özelliği var mı yok mu onu bilmiyorum.dxva checker adlı bir programı netten indirip ,kartınızın özelliklerine bakın.Tüm bunları denemek için birde cihazınızda windows vista veya win7 kurulu olmalıdır ,win xp de çalışmadığını bir kaynaktan öğrendim.Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cunkurd -- 2 Ekim 2009; 16:20:40 >
  • Selamlar,

An itibari ile windows 7 yüklemesi yapıp gerekli sürücüleri yükledim. Öncelikle cihaz bu boş haliyle güzel bir şekilde çalışıyor kasma yok. Cihaza kurduğum programlar şöyle Winrar, Nod32 AV, ACDsee, Microsoft Office 2007, Mozilla firefox ve eklentileri, Adobe Acrobat Pro.

Gelelim şu HD video olayına, hiçbir kodek yüklemeden Media Player 12 ile 720p Ice age 3 trailer videosu tam ekran hiçbir takılma olmadan oynuyor. aynı şekilde 480p divx filmler hiçbir takılma olmadan oynuyor. 1080p filmlerde hareketli sahnelerde (patlama, suya atlama anı gibi) takılmalar yaşanıyor. Yani GMA500 GPUnun sahip olduğu hardware decoding olayı windows 7 altında sorunsuz çalışıyor. yalnız bu olayı aktif etmek için intel sitesinde en son sürücüyü indirmelisiniz.

Önemli not: Sistemde 2 GB ram takılıdır, aero özelliği kapalıdır. Aero açılınca haliyle performans düşüşü oluyor, benim için önemli bir özellik değildir.

• Win 7 için yükseltme talep eden oldu mu acaba? Varsa yol gösterebilirler mi?
  • ben windows7 home premium yükledim alet değişti hızı arkadaşları bile şaşırttı.ultimate de denedik ama çok kastı.home premium çok çok iyi.Xp home çok yavaştı.
    acer 751 vlc ile popcornhour daki 720p videoları kablosuz ağdan takılmadan oynattı.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.