Şimdi Ara

Sony Ericsson Android 2.0'ı kullanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
4.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony Ericsson'un Asya Pazarından sorumlu yöneticisi Peter Ang, firmanın ilk Android tabanlı modellerinde Android 1.0 ve 1.5 sürümleri yerine Android 2.0'ı kullanacaklarını açıkladı. Tayvan'da yeni modellerin tanıtımında bu konu hakkında çok konuşmayan Ang, DigiTimes'a yaptığı özel açıklamada Android 2.0'ın multimedya özelliklerinin 1.5'e göre daha gelişmiş olacağını söyledi. Dedikodularda Android 2.0'ın multimedya,özellikle Twitter gibi sosyal ağlarla daha verimli çalışacağını iddia ediyor.

Ang bunun yanı sıra son zamanlarda sıkça dile getirilen Sony Ericsson'un Android için WM ve Symbian'lı modelleri üretmeyeceği yönündeki dedikoduları da yalanlayarak, Symbian ve Windows Mobile'ın önümüzdeki yıllarda da Sony Ericsson'un modellerinde kullanacağı önemli işletim sistemlerinden olacağını açıkladı.

Üç işletim sistemininde bir çok modelde kullanılması Sony Ericsson'un son yıllardaki kötü stratejilerden dolayı iyice tepe taklak olan satış grafiğinin yeniden ivmelenmesi için iyi bir fırsat gibi görünüyor.

• ben hala androidin, iphone nun kullandığı macosx e bir alternatif olarak pda lar için üretilmiş, genel kullanıcılar için eğlence yönü ağır basan bir işletim sistemi olduğunu düşünüyorum (çorba oldu cümle) yani kısacası wm kadar ciddi bir işletim sistemi olduğunu ya da olacağını zannetmiyorum..
  • Ben ilk defa duyuyorum böyle bir işletim sistemi ismini,genel olarak p800,p9xx ve p1i modellerinde symbian tabanını kullanan Sony Ericsson un bence devam etmesi gereken platformun Symbian olması gerekir.Şu an Nokia,Symbian şirketinin ve işletim sisteminin en iyi temsilcisi olarak görünüyor ve Türkiye'de en çok tercih edilen cep telefonu modelinin Nokia olduğunu göz önönünde bulundurursak,ülkemizde ciddi satış ve müşteri memnuniyeti düşünen diğer cep telefonu firmalarının da Symbian tabanına yoğunlaşmaları lazımdır kanaatimce.

Bu arada;

Symbian şirketinin bugünkü hissedarları Ericsson (%15.6), Nokia (%47.9), Panasonic (%10.5), Samsung (%4.5), Siemens (%8.4) ve Sony Ericsson (%13.1)dur.

alıntı:wikipedia
  • Andraid Google nin yeni duyurduğu işletim sistemi.
    Bu androidin adı var ama kendisi yok. Şehir efsanesi gibi bir şey Nasıl bir şey acaba yenir mi içilir mi? Aha şu cihazda android var diyorlar sonra bir daha ne olup bittiğinden haber alınamıyor.
  • android geleceğin sistemi olabilir fena geliyor
  • htc bazı modellerinde bu işletim sistemini kullanıyor.

http://www.htc.com/www/product/magic/overview.html

http://www.htc.com/www/product/dream/overview.html

quote:

Orjinalden alıntı: Ermeydan

Andraid Google nin yeni duyurduğu işletim sistemi.
    Bu androidin adı var ama kendisi yok. Şehir efsanesi gibi bir şey Nasıl bir şey acaba yenir mi içilir mi? Aha şu cihazda android var diyorlar sonra bir daha ne olup bittiğinden haber alınamıyor.

• bence uiq3 dahada geliştirilse bence bu sistemleri ezer geçer.ancak nedense buna pek önem vermediklerini düşünüyorum.şimdi yiğidi öldür hakkını ver demek gerekiyor.ben nokia da kullandım sonyericsson da kullanıyom şu anda.uiq3 tabanlı bi telefon dğer symbian versiyonlarının bütün eksikleeri bu versiyonda mevcut.ancak görsel yöndende pek göz alıcı bir yapıya sahip değil.mesela omnia gibi ince vede uiq3 tabanlı bir telefon üretilse mobil pazarda fırtına gibi eser..

şimdi ANDROİD e getiriyom konuyu.Android tabanlı bir tel aldınız varsayarsak,buna hangi programı hangi dosya uzantılı çalışıp çalışmadığını bilmiyoz.farz edinki ben program yükliycem androidli telefona ,peki öle şıp diye programını bulabilcekmiyim.yok arada bulasın.

WİNDOWS a gelince. windows ta telefonlarda gitmiyor.çok sorun yaratıyor..artı dondumu tamam.uğraş dur sonra.benim nedense hoşuma gitmiyorr windows.beğenen istediğini beğensin.ancak şunu belirtmek istiyorum symbian kolay kolay vazgeçilmez bir sistem.sadece geliştirmek lazım o kadar...

• quote:

Orjinalden alıntı: wox

şimdi ANDROİD e getiriyom konuyu.Android tabanlı bir tel aldınız varsayarsak,buna hangi programı hangi dosya uzantılı çalışıp çalışmadığını bilmiyoz.farz edinki ben program yükliycem androidli telefona ,peki öle şıp diye programını bulabilcekmiyim.yok arada bulasın.

Aynen iPhone'un AppStore'u olduğu gibi Android'in de uygulama mağazası mevcut.

Android iPhone OS ile birlikte multimedya özelliklerinin hakkını veren bir işletim sistemi ve sürekli gelişiyor.Yıllardır gördüğümüz Mac-Windows çekişmesini ilerde Android-iPhone OS olarak göreceğiz gibi...
  • show başlıyor , apple artık havada dursa şahitleri de olsa trash oldu.

şahitlerim var aha 1 :http://www.youtube.com/watch?v=1FJHYqE0RDg
    aha 2 :http://www.android.com/ ,

ayrıca sunu belırtmek ısterım kı androıd 6 uygulamayı paralel olarak çalıstırabılıor kı bu gunumuz nettoplarda olmayan bir şey örn. quake,g earth ,browser,g talk ,gps aynı anda yürütülmekte ,inanmazsanız şahıtlerım var ,youtube te andoıd parallel apps diye aratın sonucu seyredın. not : çok rica edıyorum , kimse iphone a çamur atıyorsun vb. şeyler demesın ,sonuc ortada.parası olan iphone alıp kullanıyor mutlu...bu kadar basıt.Androıd'in karsısında ne symbıan ne windows ne de macos duracak kanımca...herkese ıyı aksamlar.

• Android'den oldukça umutluyum ama halen beklediğim atağı yapmadı daha doğrusu umduğumdan çok daha yavaş gelişiyor.Yanlız işin içinde SE olunca Android işletim sistemli 'sağlam' bir modelin çıkmasını olduça gecikebilir .Bu gecikmeninde yazılım tarafından değilde üretici firma tarafından olucağı nerede ise kesin
  • Processor Qualcomm® MSM7201A™, 528 MHz
    Platform Android™
    Memory ROM: 256 MB
    RAM: 192 MB

Dimensions (LxWxT) 117.7 mm x 55.7 mm x 17.1 mm
    (4.60 in x 2.16 in x 0.62 in)
    Weight 158 grams (5.60 ounces) with battery
    Display 3.2-inch TFT-LCD flat touch-sensitive screen with 320 x 480 (HVGA) resolution
    Network HSPA/WCDMA:
    2100 MHz
    Up to 7.2 Mbps down-link (HSDPA) and 2 Mbps up-link (HSUPA) speeds
    Quad-band GSM/GPRS/EDGE:
    850/900/1800/1900 MHz
    (Band frequency, HSUPA availability, and data speed are operator dependent.)

Device Control Trackball with Enter button
    Keyboard Slide-out 5-row QWERTY keyboard
    GPS GPS navigation capability with Google Maps™
    Connectivity Bluetooth® 2.0 with Enhanced Data Rate
    Wi-Fi®: IEEE 802.11b/g
    HTC ExtUSB™ (11-pin mini-USB 2.0 and audio jack in one)
    Camera 3.2 megapixel color camera with auto focus

Audio Built-in microphone and speaker
    Ring tone formats:
    AAC, AAC+, AMR-NB, MIDI, MP3, WMA, WMV
    40 polyphonic and standard MIDI format 0 and 1 (SMF)/SP MIDI
    Battery Rechargeable Lithium-ion battery
    Capacity: 1150 mAh

Talk time:

Up to 350 minutes for WCDMA
    Up to 406 minutes for GSM
    Standby time:
    Up to 402 hours for WCDMA
    Up to 319 hours for GSM
    (The above are subject to network and phone usage.)
    Expansion Slot microSD™ memory card (SD 2.0 compatible)
    AC Adapter Voltage range/frequency: 100 ~ 240V AC, 50/60 Hz
    DC output: 5V and 1A
    Special Features Digital Compass, Motion Sensor

Sony Ericsson Android 2.0'ı kullanacak

• Android için pusuda beklemekteyim yeter ki Türkiye'ye gelsin...
  • android geleceğin ta kendisi
  • Eski ve fanatik bir Sony Ericsson kullanıcısı olarak herkes gibi ben de biraz hayal kırıklığı yaşıyorum.
    Sony kalitesini bilen ve kullanmış olanlar ne kadar mükemmel cihazlar olduğunu da iyi bilir.

Özellikle P serisinin , tabiri caizse oturaklı ve baba görünümü malesef artık yok !
    P990 kullananlar hala onu kullanmaya devam ediyor en azından başka cihaza geçmiyor.

Sony'den çok daha profesyonel ve mükemmel atılımlar beklerken , satış politikalarının yanlışlığı
    ve herhalde krizin de etkisiyle , malesef sonuç hüsran !

Sony'nin Cep piyasasında neler yapabileceğini söylemeye bile gerek yok , kendine has mükemmel
    bir tarzı var ve çok kaliteli cihazlar üretiyor, özgün modelleri var.

Umuyorum bu şekilde kaldığı yerden devam eder. En büyük hayalimdi , Symbian UIQ3 geliştirilsin ve
    çok daha iyi bir sistem haline getirilsin , full bir İş telefonu , Smartphone kullanalım diyorduk ancak
    şu an çoğu kullanıcı gibi beklemedeyiz...Sony yaparsa en iyisini yapar ancak ne zaman bilinmez

• quote:

Orjinalden alıntı: Vipracing

Android'den oldukça umutluyum ama halen beklediğim atağı yapmadı daha doğrusu umduğumdan çok daha yavaş gelişiyor.Yanlız işin içinde SE olunca Android işletim sistemli 'sağlam' bir modelin çıkmasını olduça gecikebilir .Bu gecikmeninde yazılım tarafından değilde üretici firma tarafından olucağı nerede ise kesin

iPhoneOS kadar hızlı ilerleseydi şu an piyasada oldukça çok Android cihaz görürdük heralde
  • iphone da yapılacak dendiğinden çok sonra piyasaya çıktı. önceleri konsept gibi bir şeydi ama sonra trendi başka tarafa çekti. şimdi de android yolda. google biliyorsunuz ki bir çok şeyin altından rahatlıkla kalkıyor ve rakiplerine göre hem bedava hem de daha işlevsel ürünler sunabiliyor. umarız android daha fazla bekletmeden beklentilerimizi karşılar. bunun haricinde symbian UIQ uzantısı kapandı. tüm hakkı sony ericsson'da saklı idi. az buçuk bir motorola parmağı vardı ama tamamen bitti. symbian'ın WM ve macos gibi rakipleri yüzünden tek bir platformda bir çok firma tarafından tek sesli geliştirilebilmesi için herkes elini S60'ın altına soktu ancak S.E.nin her işletim sistemine yakın durması bence gayet güzel bir şey. ne de olsa elini her attığı işten alnının akıyla çıkıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: marikanwap

quote:

Orjinalden alıntı: Vipracing

Android'den oldukça umutluyum ama halen beklediğim atağı yapmadı daha doğrusu umduğumdan çok daha yavaş gelişiyor.Yanlız işin içinde SE olunca Android işletim sistemli 'sağlam' bir modelin çıkmasını olduça gecikebilir .Bu gecikmeninde yazılım tarafından değilde üretici firma tarafından olucağı nerede ise kesin

iPhoneOS kadar hızlı ilerleseydi şu an piyasada oldukça çok Android cihaz görürdük heralde

Eh kesinlikle

• Android işletim sistemi ise resimdeki ile alakası neki??? Gerçekten ilk kez duyuyorum, cep telefonu işletim sistemi yanında hediye maskot falan mı veriyor??
  • quote:

Orjinalden alıntı: KaraKanarya

Android işletim sistemi ise resimdeki ile alakası neki??? Gerçekten ilk kez duyuyorum, cep telefonu işletim sistemi yanında hediye maskot falan mı veriyor??

Android işletim sisteminin simgesi o
  • Bu android denilen OS piyasaya tam girmeden adını baya duyurdu. tabiki her zaman yeniliklere acik olmak gerekir ama üstte bikac arkadasinda dedigi gibi bencede bir cep telefonu icin UIQ arayüzlü symbian OS lar oldukca kullanisli. Hemde gelistirilmeye yeteri kadar aciklar. Neyse biraz konu disi konustum ama SE nin yerinde olsam android i bosverip UIQ le bişeyler yapmaya calisirdim..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.