Şimdi Ara

starmaxx lastik alınırmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
3
Favori
338.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 2 defa firma ismine güvenip michelin energy saver lastik aldım biri 30b diğeride 25b km anca dayandı günde 120 km yol yapıyorum bunun 15 km si parke taşı ve mıcırlı yol olduğu için sert lastik tavsiye ettiler lastikcide starmax st532 tavsiye etti micheline göre biraz konforsuz fakat ıslak ve kuru zeminde bence michelinden daha iyi fren mesafesi suan 45b km yol yaptım ve hala dişleri ilk günki gibi kasislerden 60-70 kmh hız ile geçiyorum ona rağmen şişme balon vs yapmadı biraz fazla yol sesi var o kadar oda sert lastik olsuğu için sanırım zaten aracta symboll olduğu için ses pekte önemli değil benim için :)
  • Önceden bilindik lastik markalarını kullanıyordum ama yerli üretime destek olmak için Starmaxx ST532 aldım ve kullanıyorum. 4,5 yıl da 62.000 km yol yaptım. Yeri geldi asfalt dışına da çıktım. Lastik hemen kendini bırakmıyor, yol tutuşu ıslak zeminde gayet iyi, aşınma ve çatlama diğer bilindik markalara göre daha yavaş oluyor. Zamanla sertleşmeye bağlı olarak 3. yıldan sonra biraz gürültü yapmaya başlıyor. Sırt yanak bozulması yaşamadım. Şimdi ST542 serisi çıkmış. Etiket verileri ST532 ye göre daha iyi. Marka bu kaliteyi muhafaza ettikçe satın almaya devam edeceğim. Şu bir gerçek ki her malda olduğu gibi lastik işi de biraz şans işi. Lastik iyi olur taşa çiviye gelir hasar görür randıman alınmaz, lastik kötüdür aslında ama başına iş gelmez ortalama hizmet sunar. Bu sebeple frende, virajda işi lastiğe bırakmayacak şekilde araç kullanmak gerek.
  • Bir malın kaliteli olması yerli veya ithal olmasına bağlı değil elbette . Test sonuçlarını bulan var mı StarMaxx'ın arkadaşlar ? Paylaşırsak çok iyi olur.
  • ben 2009 kasım ayında 165-70-13 4 adet starmax lastik aldım

satın aldığım yer bridgestone bayi idi. bridgestone almak için gitmiştim fiyat konusunda pazarlık yapınca bana daha ucuz starmax var dedi onu vermek istedi. tam o arada bi müşterisi geldi abi ben jantları büyütmek istiyorum benim lastiklerimi satarmsısın dedi oda o arada bana teklif etti lastiklere baktım çok az kullanılmıştı 300-500 km yapmış yada yapmamış gibi görünüyordu. bana cazip geldi taksitde yapınca 4 lastiği 160 tl ye aldım. kuru zeminde gayet iyiydi ama kış geldi ıslak zeminde yol tutuş denen bişi yok resmen yolda tutacağına yoldan atıyor insanı bende değiştirmek zorunda kaldım bu benim başımdan geçen bir olaydır kimseyi yada herhangi bir ürünü karalama gibi bir niyetim yoktur karar sizin

• Yakından incelemek için
    https://store.donanimhaber.com/37/fc/95/37fc951c7b9b06708bf2029adbd13349.jpg
    https://store.donanimhaber.com/51/78/45/5178450f43008f6a6e0c0465c0c9cdf4.jpg

Yeni aldım.
    Araç 2007 Vectra
    lastik starmaxx novaro 215x55x16 93 V
    Niye aldım ? Buradaki yorumlar pozitif yönden etkiledi beni. Ayrıca TÜRK MALI
    Eski lastikler aracın üzerinde gelen Bridgestone Turanza
    Lastiği eskitip kullanamadan bayatladı ve çatlaklar oluştu. Diş derinliği ortalamanın üzerinde.
    Ama 1 den 2 ye geçerken patinaj yapıyor frene dokununca ABS ayrıca ıslak zeminde berbat idi.

Gelelim PETLAS Starmaxx a..
    Frenaj gayet iyi. Öyleki 140 Km de panik fren kızaklama yapmıyor ABS eski lastikte araç durana kadar devrede kalıyordu, bunda ilk anda girip sonra bırakıyor ve araç gayet sağlam bir duruş yapıyor.
    Patinaj olayı yok
    Islak zeminde sınırları fazla zorlamak macera aramak pek mantıklı değil. Genel tutuş iyi, frenleme normal..
    Kuru zeminde 85 km ile virajlarda zorladım (ESP devredışı, asfalt) arka hafif oynayınca ayağımı gazdan çektim saniyesinde toparladı, lastiklerde ötme yok.
    Lastik sesi alıyor diye yorumlar var korkmuştum. Fakat kilitli döşeme taş yol, ve asfaltta gayet başarılı ses gayet normal hatta eski lastiğimden daha iyi..
    Süspansiyon, ben açıkçası vurmasını bekliyordum. Neden derseniz lastiğin yanakları oldukça sert idi alırken, fakat janta geçip havayı yiyince yumuşamış galiba :)
    Kasislerde, hız kesici ve tümseklerden geçerken gayet esnek ve uyumlu, tıs tıs geçip gidiyorsunuz üzerlerinden..

Şimdilik izlenimlerim bunlar. Km ilerledikçe burada paylaşacağım.. Nede olsa bizim firmamız Türk firması. Sahip çıkalım.
    Bu arada rakam 4 lastik 700 TL 6 taxit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciwata -- 13 Ekim 2010; 11:09:07 >

• iyi ki starmaxx ve petlas var. onların sayesinde markalı lastiklere kazıklanmıyoruz. ucuz alalım diye ne idüğü belirsiz ithal markalara da para kaptırmıyoruz.
  • ben petlası 3 ayrı arabada denedim biri brodvey biri alfa romeo 146 ( kış lastiği) diğeride 2003 volvo s40
    brodveyle başlayayım 1 sene oldu taktıralı ön cekiler kumho idi petlas daha iyi patinaja kalmıyor yol tutuş ve fren iyi şu an 7500 km oldu iyii
    175x65x13 90x4 360 tl

alfa romeonun önceki lastikler pirelli idi ben eylül ayında kışlık taktırdım frenler farkedilir derecede iyileşti yol tutuş güzel ama araçta titreme başladı sanıyorum rotlardan öncedende vardı lastikleri yenileyince arttı lastik seside birzvar sanırım kış lastiği oldugun dan ve kar yağmadığından
    sonuçta parasına göre iyi 185x60x14 110x4 = 440 tl

volvo s40 a gelince uzerindeki michelinler eskidiği için ki gayet memnundum alfa ya ve brodveyden gördüğüm kadarına güvenerek 195x65x16
    aldım ve gayet memnunum hatta volvo babamın ama michelinden bariz bir fark göremediğini söylüyor ( fiyat hariç michelın 205 tl iken pazarlıkla195 tl ye düştü ben ise petlası 125 tl ye taktırdım)

yaz gelince alfa daki kışlık lastikleride V starmaxx ile değiştireceğim tabi daha ince yanaklı

• Konfor yok ancak Ülkemiz şartlarına uygun bir lastik. V deseni uğultu yapıyor. Bilginize.
  • Slm arkadaslar şahsi aracımla yaklaşık 4 seneyi geçti 16bin km yaptım starmax ultra sport V desenliyle yabancı marka lastikleri aratmıyor ben gayet memnunum lastiklerimden ne catlama var nede yarılma şişme nede balon yaptı gayet yol tutuşu iyi ondan önce toyo vardı starmax v desene gecince yakıt tuketımımde azaldı barız oranda ve 205km hızı gectim aracım alfa romeo bayağıda gıttım 5dk filan aracın borcu bıtmedı fazla fişirdemeyim diye yavaşladım sadece yolda giderken uğultu cıkartıyor oda olsun 120tlye tanesini almıştım 205\55 R16 V desenli ultra sport starmaxı halada memnunum daha öncede şirket aracında vardı caddy de ondada sorun yasamadım öyle şirket sayesinde starmaxla tanıştım sonra araclar degıstı cok kullanmadım 22bın km filan kullanmışımdır uzun lafın kısası yabancı lastiğe o kadar para vereceğime yerli kullanırım daha iyi hem taze lastik alırım 1 sene konteynırda beklemiş lastiği almam hadi yarıldı diyelim aynı desende ya bulamassan ne yapacan 4 ünümü değiştirecen yada 5 veya 6 ay bekleki gelsin benim düşüncem bu arkadaşlar

• Satın aldığım VİP aracın üzerinde bu lastik vardı. Sorun yaşamadım. Yol tutuşu gayet güzel. Sabuncubeli virajlarında yaşadığım ciddi bir aksiyon sonrası lastiğe tamamen güvenmeye başladım. Hızlı ısınıyor ve kolat kolay kopmuyor.
    10 yıllık iş hayatım boyunca yaklaşık 4yüzbin km yol yaptım. Her türden lastik eskittim. Starmaxx kesinlikle fiyatının üzerinde performansa sahip.
  • Küçükken yerlı malı yurdun malı hekes onu kullanmalı diyerek beynımızı yıkamıs zengın usakları okullarda.. Kaliteli mal olsada kullansak keske
  • yaklasık 15 gundur ultra sport v desen st730 195 55 15 kullanıyorum. gelelim yorumlarıma tamamen seffaf yaklastıgımdan emin olun. markası onemlı degıl daha oncekı 5 yıllık lastıklerım daha ıyıdı :) v desen yeni starmaxx lastiğim yaz lastiği farkındaym. ben 121km yi gecmem hız olarak. citroen xsara arcım. bu lastıkler sesli kardesim 110la giderkn ugulduyo bu lastıkler. yol tutusu olarakta cok ıyı degıller. ıslak zemınde c yazmıslar katalokta ancak cıft serıtlı yolda 70km hızla tatlı bı vırajda arac arkayı bıraktı arka taraf gezınıyordu serıtte bıldıgınız korktum. sımdı kara kara dusunuyorum yaz bıttıgınde ne mok yıcem dıye(yasadıgım yerde kar buz yok sadece yagmur var). fıyatına gore ıyı demeyın lutfen. gercekten ucuz ama gercekten fıyatına gore vasat.. yol tutusu cok ıyı olan bu arabada arkayı ıslak zemınde bu hızda bırakıosa kımse bana burda bu lastıgı savunmasn. yorumum v desenlı lastık ıcındır dıgerlerını bılmem. ama bundan sonra bıldıgımden sasmam. 3 kurus fazla verır canıma zeval getırmem....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kagan55kagan -- 19 Mayıs 2016; 15:46:22 >

• pehh yerli malıymış vestelin lastik versiyonu işte

tüm değerleri c olan lastiğiin fiyatı 180TL

kimse kusura bakmasın kendını o işte kanıtlamış ultra effencie grip performance 2016 lastiğin tarihi 155TL iken gidipte bu dandik lastiğie 180 vermem
  • mnaciulger M kullanıcısına yanıt
    Kore mali dandik olabilir ama sen yerli mali diyipte hem dandik urunu, hemde muadili dahi olmuyucak kaliteli kendini kanitlamis adi olan firmanin fiyatina satarsan almam iste. Adam yurt disindan getiriyo kaliteliyi daha ucuza sen tr de uretiyosun daha dandigi diger getiren kalitelinin fiyatina satiyosun. Millet bu olayin farkinda artik
  • mstfbkts77 M kullanıcısına yanıt
    İhtiyacınız acil degilse, elinde bu ebatta lastikten olan satıcıları araştırmanız daha mantıklı..Bu sayede iskonto yaptırmak mümkün olabiliyor. Fazla sürümü olmayan ebatlarda, satıcılar lastiğin elinde kalmasını istemiyor genelde..
  • starmaxx lastik almayı düşünüyorum 185/60 ne dersiniz,kullanan arkadaşlar varmı?

• Ben kullanmadım ama kullananlardan çok methini duydum ayrıca bu marka PETLASın yerli yani
  • ben 2 sene önce uygun fiyatından dolayı kar lastiğini alıp kullanmıştım, fiyat/performans oranı oldukça yüksek, bence alınır...
  • Ben accentime 185/60/14 starmax aldım memnunum. Alalı 15-20 gün oldu. Titreme falan vardı eski lastikte şimdi o sorunlar tamemen ortadan kalktı. Eski lastikle çakıllı yada ıslak yerlerde hemen pati yapıyordu. şimdi bir sorun yok.
    Uzun yol tecrübem olmadı henüz.
    Çukurlara düştüğünde tok bi ses veriyor. Çukurları fazla sarsmadan geçiyor diyebilirim.
    Ama dediğim gibi lastiği alalı daha fazla olmadı. Ömür konusunda ve ıslak zemin yol tutuşu konusunda birşey diyemem. Ama aynı desendeki lassa impetusa 4 taksit 115, BRIDGESTONE TURANZA ER300 e 130-135 falan dediler. Ben starmaxı 85 e 4 taksite aldım tanesini. Bence Lassa 4 sene gideceğine bu 3 sene gitse yine karlıyım. 4 yılı geçtikten sonrada hangi lastik olsa özelliğini kaybediyor diyorlar zaten.
    Sonuç olarak fiyatına göre alınsı bir ürün hemde türk mali

Şunu da belirteyim Petlas yada starmax farketmiyor aynı fiyat starmax markası ile ihraç ediliyormuş

• Bende 1 hafta önce Starmaxx Tolero 185/65/R14 86T Modelinden Peşin 72.5TL Kdv dahil aldım Toplam 4 tane.1000Km Uzun yol yaptım.Şuan bende de bir çok sarsıntı abzorve oldu.Ama lastik sesi daha fazla var.Önemli değil gerçi benim için.Diğerleri 80-90 dan başlıyordu.Kalite olarak çok büyük farklar olacağını düşünmüyorum. Zaten 2 yıl garantili.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.