Şimdi Ara

Firefox Karakter Kodlaması Sorunu ve Çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Firefox'da kimi Türkçe sayfalarda ortaya çıkan karakter kodlaması sorununu ne yaptıysam çözememiştim. Firefox seçeneklerinde ve "about:config" altında ne kadar ayar varsa hepsini "Windows-1254" şeklinde ayarlamama rağmen bazı sayfalar inatla otomatik bir şekilde ISO-8859-9 kodlamasıyla açılıyordu.

Sonunda bu sorunu kesin bir şekilde çözecek eklentiyi buldum:

Charset Switcher

Eklenti Linki:https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/8493

Yapmanız gereken tek ayar, size sorun çıkaran sayfadayken sağ klikleyip Karakter Kodlamasını (Türkçe sayfalar içn) "Türkçe Windows-1254" şeklinde ayarlamak.

Diğer bir yöntem de eklenti seçeneklerine girip sorun çıkaran linki eklemek ve karakter kodlamasını seçmek:

• Bilgi için teşekkürler.Bir kenarda bulunsun.Belki bir gün başımıza gelirse kullanırız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: chingachgook

Bilgi için teşekkürler.Bir kenarda bulunsun.Belki bir gün başımıza gelirse kullanırız.

Rica ederim. Beni sinir eden bir sorundu. Epeyce bir aramama rağmen bu sorunu kesin bir şekilde çözebilecek bir sonuçla karşılaşmamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylesof -- 20 Mayıs 2009; 15:19:53 >
  • eklenti için teşekkürler.. indirdim deniyorum... aynı şekilde DH da bazı sayfalarda birtürlü düzelmeyen karakter sorunu var.. umarım bu işimi görür..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

eklenti için teşekkürler.. indirdim deniyorum... aynı şekilde DH da bazı sayfalarda birtürlü düzelmeyen karakter sorunu var.. umarım bu işimi görür..

Denemenizin sonucunu yazarsanız sevinirim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Egé

quote:

eklenti için teşekkürler.. indirdim deniyorum... aynı şekilde DH da bazı sayfalarda birtürlü düzelmeyen karakter sorunu var.. umarım bu işimi görür..

Ben de @Batuist arkadaşımız gibi bazı DH sayfalarında sorun yaşıyordum. Eklentinin bu konuda işe yaradığını söyleyebilirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Egé

quote:

evet "ı" harlerini başlıklarda gösterirken hatalı gösteriyordu şimdi baktım sorun yok..

• Bazı noktalama işaretlerini garip kare şeklinde değişik karakterlerle gösteriyordu, eklentiyi yükledikten sonra düzeldi. Teşekkürler.
  • İhtiyacı olabilecek arkadaşlar için konuyu yukarı alalım.
  • çok büyük sevaba girdin çıldırmak üzereydim şu aptal kodlar yüzünden
  • feylesof üstad, sana çok teşekkür ederim verdiğin bu faydalı bilgiden dolayı! işe yaradı...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.