Şimdi Ara

ATi Catalyst 9.5 sürücüsü çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
12.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Son birkaç gündür resmi olmayan linkleri elde elde dolaşan Catalyst 9.5 sürücüsü AMD-ATi tarafından yapılan açıklamayla resmi olarak kullanıma sunuldu. ATi Radeon HD 2000 serisi ve üstü ekran kartları için hazırlanan yeni sürücü paketi, firmanın takip ettiği yeni starteji doğrultusunda birleştirilmiş tasarım özelliği gösteriyor. Yani kullanıcılar Windows Vista veya Windows 7 için ik ayrı sürücü indirimek zorunda değiller zira tek bir sürücü ile hem Windows Vista hem de Windows 7 işletim sistemleri destekleniyor.

WDDM 1.1 WHQL sertifikasına sahip olan Catalsyt 9.5 sürüm numaralı Mayıs ayı sürücü güncellemesi Radeon HD 2000, HD 3000 ve HD 4000 serisi ekran kartlarıyla kullanılabiliyor. Sürüm notlarına göre üç oyunda %10+ seviyesinde performans artışı sağlayan yeni Catalyst sürücüsünde ayrıca ATi Video Encoder uygulaması için de bir takım iyileştirme ve düzenlemeler de söz konusu. Bahsi geçen performans iyileştirmeleri şu şekilde;

• Unigine Tropics DX9 – Hem tek kart hem de CrossfireX kurulumlarında, anti-aliasing aktif iken %11'e varan performans artışı.

• Company of Heroes – Hem tek kart hem de CrossfireX kurulumlarında %10'a varan performans artışı.

• BattleForge – CrossfireX kurulumlarında %10'a varan performans artışı.

• ATI Video encoder ile ilgili güncellemeler ise şu şekilde;

• ATI Video Converter ile Windows Vista 32-bit ve Windows Vista 64- bit altında görülen çeşitli sorunların düzeltilmesi.

• ATi Radeon HD 4600 ve 4800 serisi ekran kartları ile video dönüştürme aracı (ATI Catalyst Control Center Basic View içerisinde) üzerinden yapılacak video çevrimlerinde kayda değer performans artışı.

• ATi Catalyst 9.5 sürücüsünü resmi internet sitesi üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz

Alternatif linkler;

- Catalyst 9.5 (Windows XP 32bit)

- Catalyst 9.5 (Windows XP 64bit)

- Catalyst 9.5 (Windows Vista/7 32bit)

- Catalyst 9.5 (Windows Vista/7 64bit)

• deneyelim, görelim. sabahın ilk ışıklarında bile çalışan Fx57'ye teşekkürler
  • Son zamanlarda sık sık görmeye başladığımız, 9.5'teki artışlar için de pdf'de gördüğümüz: "Catalyst XX, kare/sn'nin merkezî işlemci belirleyiciliğinde olduğu bazı durumlarda artış sağlar. Ölçüm yapılmış bazı örnekler:" ibaresi neyin nesidir? Hayır elbette, m. işlemci sınırının seviyesini belirleyen bir etmen de ekran kartı-sürücüleri. Yani elbet AMD bu konuda geliştirme yapabilir.
    Ama 9 serisinde ikide bir bu ibareyi görmeye başlayınca şüphelendim biraz.

CPU ile kastettikleri VPU-GPU değil, değil mi? Öyleyse, sürücülerin sadece m. işlemciyle ilişkisini mi düzenliyor veya sadece onla ilgili olanları mı PDF'ye geçiriyor bu adamlar? Demek istediklerini ben mi yanlış anlıyorum yoksa?

Hayır öyle bir durum varsa, 9 serisinin testlerini oyun m. işlemci sınırında çalışırken de almanız gerekiyor. M. işlemci sınırı yükseliyorsa bu bilinmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 20 Mayıs 2009; 5:40:14 >

• ben hala 8.6 kullaniyorum

bir turlu yeni versinyonlari yukleyemedim
  • Bir sorun mu yaşıyorsun? Neden yükleyemedin?
  • Teşekkürler. Hemen güncelleyeyim.
  • Teşekkürler @fx57
  • Teşekkürler az önce kurdum.
  • 4870x2 kullananlar oyunlarda ve masaüstünda sıcaklık değerlerine bakabilirmi lütfen ?
  • Sıcaklık Değerlerim Düşte Nedense 50Derecede %35'de Olan Ekran Kartı Şİmdi 46-47 Derece..
  • Catalyst Control Center üzerinden video çevrimi nasıl yapılıyor bilen var mı? Kameramda çektiğim görüntüleri evde DVD yapmak istiyorum.
  • Kendi sitesinde hala vista x64 video converter indirmeye açılmamış. Verilen haberde artık kullanılabileceği anlaşılıyor.
  • Windows 7 de 3 günden beri kullanıyorum ben zaten Önceden sızan 9.5 le bir farkını göremedim. Oyunlarda performan artışı gören varmı?
  • Eşref_37

Aksine ben düşüş gördüm;

Catalyst 9.4

Catalyst 9.5

• quote:

Orjinalden alıntı: rebel_rude boy

4870x2 kullananlar oyunlarda ve masaüstünda sıcaklık değerlerine bakabilirmi lütfen ?

Henüz oyun oynamadım, ancak masaüstünde sıcaklık 82C lerdeyken, bu sürücü ile 66C seviyesine inmiş durumda. Ve olay sadece yazılımsal değil, ekran kartında fiziksel olarak ta bir sıcaklık düşüşü mevcut.

Yaz başlarında bu sorunu çözmeleri çok iyi oldu açıkçası...
  • 64 bit AVIVO nerde ya yok öyle birşey! Ati bana mı farklı davranıyor?

forumda da kimsenin şikayetçi olduğunu görmedim. Kimse kullanmıyor galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murjuk -- 20 Mayıs 2009; 13:12:25 >
  • sıcaklık ii şu anda 54 derecerlerde masaüstünde yanlız dikkatimi şu çekti default faz hızı %50 olarak ayarlanmış anlaşılan baya şikayet olmuşşş.
  • arkdaşlar indiriyorum yüklücem ama nedense hiç kimse kullanmıo sanırım yorumlar çok az ve öneren yok
  • ya arkadaşlar lütfen sallmayın ya driver la sıcaklık düşüren ilk sizler oldunuz heralde yakında thermal driverlar da çıkar fan hızını artırıyordur sizde bi şey sanmışınızdır.........ayrıca benim sistem her catalyst güncellemesinde olduğu gibi sapıttı taa 8.6 yı yükledim berbat bi durum yani helel olsun atiye ne güzel driver tam teknolojinin zirvesinde gene 9.4 te olduğu gibi onda da aynısı olmuştu ama sonradan tutmuştu bunda geri yattı
  • quote:

Orjinalden alıntı: İntel35

sıcaklık ii şu anda 54 derecerlerde masaüstünde yanlız dikkatimi şu çekti default faz hızı %50 olarak ayarlanmış anlaşılan baya şikayet olmuşşş.

Çok ilginç, bendeki default fan hızı %27 hala, ona rağmen 66C de.

----

Bu arada fan hızını %50 ye getirip bıraktım, yaklaşık 5 dk sonra sıcaklık 43C ye düştü, ancak çok fazla ses var. Ati driver ile fan hızıyla oynamamış, başka şekilde sıcaklıkları düşürmüş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erai -- 20 Mayıs 2009; 14:19:00 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.