Şimdi Ara

AMD yıl sona ermeden net kâr açıklayabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Phenom II işlemci ailesiyle ciddi bir çıkış yakalayarak pazar payını arttırmayı başaran ayrıca Tayvan'da düzenlenecek Computex fuarında da yeni mobil platformunu vitrine çıkartacağı belirtilen AMD, yıl sona ermeden net kâr açıklayacağını umuyor. ATi'nin satın alınmasıyla başlayan süreçte yaklaşık 10 çeyrek dönemdir kayıp açıklayan firmanın, yılın ikinci yarısında sezonsal büyümeye bağlı olarak kâr'a geçebileceği düşünülüyor.

Dirk Meyer (AMD CEO) yaptığı açıklamasında, firmasının geleceği konusunda oldukça iyimser olduğunu ve bu yıl içerisinde kâr'a geçileceğine inandığını belirtti. Hatırlanacağı üzere AMD'nin bir önceki tepe yöneticisi Hector Ruiz, Aralık 2007'de yaptığı açıklamasında firmasının 2008'in üçüncü çeyreği ile birlikte yeniden net kâr açıklamaya başlayacağını belirtmişti ancak özellikle küresel ekonomodeki kötü gidiş pek çok firma gibi AMD'nin planlarını da etkilemişti.

Öte yandan AMD ve ATIC ortak girişimiyle kısa bir süre önce kurulan ve teknoloji yatırımlarına devam eden döküm firması GlobalFoundries'in ise bu yıl için kâr açıklaması beklenmiyor.

• bu global kirizde iyiş cıkarmış demmeki ati
  • ATI'nin satın alınmasıyla doğan borç yükünün önemli bir kısmı ortadan kalkmış olmalı.
  • Deneb işlemcileri ve HD 4xxx serisi yaradı AMD'ye. Uzunca bir sürenin ardından kendilerini toparlamaya başladılar. Umarım bu toparlanma meyvelerini verir de biz kullanıcılar için sıkı bir rekâbet ortamı doğar önümüzdeki yıllarda...
  • 955 aldım, yanındayız amd :)
  • Bir anlam veremedim ama ben kar etmişim gibi sevindim :) Böyle kullanıcı dostu bir firmanın sonunda kar elde etmesi güzel :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ! SpiDeR !

Bir anlam veremedim ama ben kar etmişim gibi sevindim :) Böyle kullanıcı dostu bir firmanın sonunda kar elde etmesi güzel :)

Kaç senedir AMD kullandığımı hatırlamıyorum.Athlon XP , 64 ,X2 ,Phenom derken şimdi Phenom2.. Ama 1.8 Ghz de çalışan Athlon 64 TRAY işlemciyi 180$ a aldığımı unutmuşda değilim. Kullanıcı dostu demek yanlış olur bence sözüm sana değilim sadece böyle bir düşünce hakim. Neyse bence YAŞASIN REKABET DEMEK LAZIM. İnşallah nvidia da girer işlemci işine.
  • DHHarezmi ......o donem 1.8 olan başka bir işlemci fiyatı da soylersen seni anlarım dostum ayrıca Nvidia icin sana katılıyorum
  • aynen bizim para sizin paradır
  • ! SpiDeR ! amd kullanıcı dostu felan değil intelle rekabet edebilmesinin tek yolu bu o yüzden f/p ürünleri çıkarıyor babasının hayrına değil. biraz performansını artırsın görürüz kullanıcı dostu amd yi :)
  • Bu krizde bile bu kârı AMD ile mi yoksa ATI ile mi yaptı acaba?
  • @DHHarezmi & sadtneverdie

Şimdi düşündümde biraz saçmalamışım evet :) Rekabet faktörünü araya katmayı unutuyorum genelde :) Nese bu gelişme en çok kullanıcıya yarıcak çünkü hafiften toparlandıklarının sinyallerini veriyorlar.

@Batuhan

Son dönem f/p ürünlerini gördükten sonra ATI diyebilirim. Phenom2 lerle AMD bişiler yapmaya çalıştı ama ordan pek gelir elde ettiğini sanmıyorum :).
  • Intel davasının sonuçları da AMD'ye çok yarayacak, "Sertaç demişti" dersiniz :))))))) ...
  • Hele ATI taksitleri bitince neler yapacaklar neleeeer
  • phenom ıı ve 4xxx serisi olmasaydı kesin batarlardı :) güzel haber ,ati 5xxx serisini çok merak ediyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: sertacaygun

Intel davasının sonuçları da AMD'ye çok yarayacak, "Sertaç demişti" dersiniz :))))))) ...

intele dokunmaz..İntel anca ettiği kardan zarar eder
  • elindeki althon işlemcileri bitirmiştir umarım bıktık o 65nm işlemcilerden
  • Şahsen kâr'a geçeceklerini sanmıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.