Şimdi Ara

Samsung B650-51-52-53 Lcd Tv Serileri # Genel Konu # (211. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.081
Cevap
31
Favori
753.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _EUA_

hicK34 arkadaş. Seninde beklemen gerekecek. Yapmak mümkün ama hadi hemen yapalım hurra diye monitörün bozulursa sen üzülürsün öyle değil mi? Zor yoldan yapmak istersen SamyGO forumunda nası yapılacağı var. Bunu hemen herkesin yapacağı şekile getirmeden şöyle böyle yapın eski FW ye geri dönün demek istemiyorum.

Kolay gelsin.

Edit:
    Not: T-CHL5DEUC aradı, haftasonu gibi gelirim dedi. ;)

teşekkürler _EUA_
  • Merhaba,

Videoarfix görüntüyü tam ekran yaparken yukardan ve aşağıdan çekerek yapıyor sanırım? Yoksa zoom yapıp görüntüyü ekrana sığdırıyor ve sağ ve sol dan görüntü kaybı mı oluyor?

2005 fw sine sammy fixlerini uygulamıştım görüntü tam ekran olmuştu, ve istenildiğinde orjinal görüntü ayarına da dönebiliyordum tools tuşundaki opsiyonlarla. Sonra şu en son fw yi yükledim ve şimdi görüntü her zaman tam ekran (alttan ve üstten çekilerek) ve orjinal moda dönemiyorum. Fix li 2005 in üzerine son fw yi yüklemem ile bir alakası var mı yoksa yeni fw bu şekilde mi? Görüntünün bu şekilde olması hiç hoşuma gitmedi.

Teşekkürler.

quote:

Ridvan arkadaş, öncelikle 32" monitörde full HD den ne anlayacaksın? Şahsi görüşüm full HD çözünürlükler 46" ve yukarısı için geçerli güzel bir özellik.
    B650 serisinde "input lag" denen bir olay var. Yani oyun oynarken geç tepkime süresi var. "Game Mode" bu tepkime süresini azaltıyor (Monitörde gelen verileri işlemeden ekrana vererek ama bu seferde görüntü kalitesi azalıyor. Game mode sadece 1920x1080 çözünürlükte. Bence 1:1 mappingden vaz geçmeniz ve daha düşük çözünürlükte oyunlarınızı oynamanız daha güzel. Yani oyun oynarken grafik işlemcinizi beyhude yormaktan başka bir işe yaramaz 32" de. Çünkü gözünüz aradaki farkı seçemez. Ha biraz flulaşma olur onuda sineye çekeceksiniz. İnput lag da düşük modlarda azalmakta. O yüzden game modunu açamıyorsunuz diye hatırlıyorum düşük çözünürlükte.

B650 serisinde ve daha az da olsa B750 serisinde bu input lag var. Buna yapacak bişey yok. Kablolama ile alakalı bir sorunda değil bu. TV nin içindeki bir sorun. Tasarım hatası mı diyelim ne diyelim... Zaten PC monitörü yapılacak panel değil Samsung LCDler. LED serilerde durum ne bilmiyorum ama.

hicK34 arkadaş. Seninde beklemen gerekecek. Yapmak mümkün ama hadi hemen yapalım hurra diye monitörün bozulursa sen üzülürsün öyle değil mi? Zor yoldan yapmak istersen SamyGO forumunda nası yapılacağı var. Bunu hemen herkesin yapacağı şekile getirmeden şöyle böyle yapın eski FW ye geri dönün demek istemiyorum.

Kolay gelsin.

Edit:

• Samsung fw update sayfasında son güncelleme aşağıdaki şekilde gözüküyor, dün birşey mi eklendi acaba?

(size : 49719 KBytes / updated : 2010-03-08 )

quote:

Orijinalden alıntı: xenophe

Merhaba,

Videoarfix görüntüyü tam ekran yaparken yukardan ve aşağıdan çekerek yapıyor sanırım? Yoksa zoom yapıp görüntüyü ekrana sığdırıyor ve sağ ve sol dan görüntü kaybı mı oluyor?

2005 fw sine sammy fixlerini uygulamıştım görüntü tam ekran olmuştu, ve istenildiğinde orjinal görüntü ayarına da dönebiliyordum tools tuşundaki opsiyonlarla. Sonra şu en son fw yi yükledim ve şimdi görüntü her zaman tam ekran (alttan ve üstten çekilerek) ve orjinal moda dönemiyorum. Fix li 2005 in üzerine son fw yi yüklemem ile bir alakası var mı yoksa yeni fw bu şekilde mi? Görüntünün bu şekilde olması hiç hoşuma gitmedi.

Teşekkürler.

quote:

Ridvan arkadaş, öncelikle 32" monitörde full HD den ne anlayacaksın? Şahsi görüşüm full HD çözünürlükler 46" ve yukarısı için geçerli güzel bir özellik.
    B650 serisinde "input lag" denen bir olay var. Yani oyun oynarken geç tepkime süresi var. "Game Mode" bu tepkime süresini azaltıyor (Monitörde gelen verileri işlemeden ekrana vererek ama bu seferde görüntü kalitesi azalıyor. Game mode sadece 1920x1080 çözünürlükte. Bence 1:1 mappingden vaz geçmeniz ve daha düşük çözünürlükte oyunlarınızı oynamanız daha güzel. Yani oyun oynarken grafik işlemcinizi beyhude yormaktan başka bir işe yaramaz 32" de. Çünkü gözünüz aradaki farkı seçemez. Ha biraz flulaşma olur onuda sineye çekeceksiniz. İnput lag da düşük modlarda azalmakta. O yüzden game modunu açamıyorsunuz diye hatırlıyorum düşük çözünürlükte.

B650 serisinde ve daha az da olsa B750 serisinde bu input lag var. Buna yapacak bişey yok. Kablolama ile alakalı bir sorunda değil bu. TV nin içindeki bir sorun. Tasarım hatası mı diyelim ne diyelim... Zaten PC monitörü yapılacak panel değil Samsung LCDler. LED serilerde durum ne bilmiyorum ama.

Kolay gelsin.

Edit:

• quote:

Orijinalden alıntı: tjutg

Beyler 1.5 tb lık diskimi iki parçaya bölmüştüm, tv ye diski taktığımda sadece ilk parçayı görüyor, şans da bu ki filmler 2. parçada. TV'ye diskin diğer parçasını göstermenin bir yolu var mıdır?

Benim de 1TB lık diskim 2 parça. İlk parçayı gördükten sonra kumandadan en altta soldaki kırmızı tuşa basarak diğer parçayı seçebiliyorsun. Hatta diğer USB ye bir tane daha hdd bağlarsan onu da seçebiliyorsun.
  • Yerleşik eternet bağlantısı ve kablosuz bağlantı özellikleri ile 2010 LCD TV serisi tüketicilerin artan “sınırsız içerik” taleplerini karşılamaya hazır. Yeni sürüm Internet@TV özelliği şimdi tüketicilere AccuWeaşer, AP News , Blockbuster, eBay, Fashion TV, Netflix, Picasa, Pandora, Travel Channel, TV Guide, Twitter, USA Today, Vudu ve YouTube gibi geniş kapsamlı, içinde gezinmesi kolay içerik ve uygulamaları sunan Samsung Apps’i (Uygulamaları) sunuyor. Uygulamalar televizyon izlenirken indirilebiliyor ve görüntülenebiliyor. Tüm üst sınıf LCD TV’ler, 650 Serisi ve yukarıdaki modellerde Samsung Apps’li yeni sürüm Internet@TV özelliği yer alacak. Ayrıca bu serilerin kablosuz bağlantı ve cihazlar arası multimedya içeriklerin paylaşımı için DLNA teknolojisi ile uyumluluğu tüketicilerin kablosuz bir şekilde fotoğraf, film ve şarkıları PC, cep telefonu ve dijital fotoğraf makinelerinden TV’lerine aktarmalarına ve bu içerikleri aileleri ve arkadaşları ile büyük ekranda paylaşmalarına olanak sağlıyor.

http://www.anadoluelektronik.com.tr/haber_detay.php?hID=46

bu haberde geçen özellikler ne zaman devreye girecek bilgisi olan varmı.. yeni yazılımı yükleyenler bu değişimleri farketti mi acaba ?

• bilgisi olan yokmu

quote:

Orijinalden alıntı: djx

Merhabalar bu adaptörü tv bağladığımda benım pc de takılı olam tp-link tl-wn422g antenli adaptörle bağlantı kurabilirmiyim (arada kablosuz modem yok)

Samsung B650-51-52-53 Lcd Tv Serileri # Genel Konu #

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerl

SamyGO Firmware Patcher v0.20.gz ok’dir. Altyazı güzelleşti ve telnetide açtım…
    Şimdi esas derdimi nasıl halledebilirim. Derdim rt73 chipli bir wifi yi kullanmak

SamyGO’dan anladığım kadarıyla yazıyorum hatam olan yerleri düzeltirseniz sevinirim.. Tamamen yanlış anladıysamda şaşırmam
    1-http://sourceforge.net/projects/samygo/files/SamyGO%20Kernel%20Modules/SamyGO%20WiFi%20Extension%20Addon%20v0.02.zip/download buradan dosyamızı indiriyoruz.
    2- Dosyayının içinden rt73.ko yu c:\ ye kopyalıyorum..
    3- Komut satırına geçiyoruz.
    telnet tvipsi
    login geliyor.
    root yazıyoruz…
    4- Sırasıyla komut satırına aşağıdakiler mi yazılıyor…
    killall -QUIT udhcpc
    ifconfig ra11n0 down
    rmmod rt73
    insmod c:/rt73.ko
    ifconfig ra11n0 up
    udhcpc -i ra11n0 -t 12 -T 5 -b
    dmesg | grep rtu

Bitti

ya dahttp://sourceforge.net/projects/samygo/files/SamyGO%20Kernel%20Modules/SamyGO%20WiFi%20Extension%20Addon%20v0.02.zip/download buradaki dosyayı patch ilemi derliyoruz. Tabi nasıl:?

Emeği geçenlere tekrar teşekkürler….

Yaklaşmışım ama daha çalışmam lazımmış:) Linux'dan anlayan biri için çok karmaşık değilmiş. Bende kestirme yolu seçtim ve linux'dan anlayan birini buldum
    Edimax EW-7711UTn aldım rt2870 chipli, boyutuda çok güzel ufacık..Yandan çıkıntı falan yapmıyor.

2870sta.ko yu usb den kopyaladık ve çalıştı.

Ufak bir kısım kaldı her tv açılışında otomatik çalışması:) Akşama o kısımda hallolacak inşallah.

Sonuç itibariyle edimax EW-7711UTn ile bağlantıda problem yok sorunsuz bağlanabiliyoruz.

• Arkadaşlar USB kablosuz adaptör(X marka) ile film izleyen yok mu aranızda? Ona göre USD HDD alacağım...Bir arkadaş da buna benzer bir soru sormuş yukarda..Lütfen acil yardımlarınızı bekliyoruz..
  • quote:

quote:

SamyGO Firmware Patcher v0.20.gz ok�ir. Altyazı güzelleşti ve telnetide açtım�sm=s18.gif]
    Şimdi esas derdimi nasıl halledebilirim. Derdim rt73 chipli bir wifi yi kullanmak

SamyGO�an anladığım kadarıyla yazıyorum hatam olan yerleri düzeltirseniz sevinirim.. Tamamen yanlış anladıysamda şaşırmam
    1-http://sourceforge.net/projects/samygo/files/SamyGO%20Kernel%20Modules/SamyGO%20WiFi%20Extension%20Addon%20v0.02.zip/download buradan dosyamızı indiriyoruz.
    telnet tvipsi
    login geliyor.
    root yazıyoruz�
    4- Sırasıyla komut satırına aşağıdakiler mi yazılıyor�
    killall -QUIT udhcpc
    ifconfig ra11n0 down
    rmmod rt73
    ifconfig ra11n0 up
    dmesg | grep rtu

Bitti

ya dahttp://sourceforge.net/projects/samygo/files/SamyGO%20Kernel%20Modules/SamyGO%20WiFi%20Extension%20Addon%20v0.02.zip/download buradaki dosyayı patch ilemi derliyoruz. Tabi nasıl:?

Emeği geçenlere tekrar teşekkürler�

Yaklaşmışım ama daha çalışmam lazımmış:) Linux'dan anlayan biri için çok karmaşık değilmiş. Bende kestirme yolu seçtim ve linux'dan anlayan birini buldum
    Edimax EW-7711UTn aldım rt2870 chipli, boyutuda çok güzel ufacık..Yandan çıkıntı falan yapmıyor.

Ufak bir kısım kaldı her tv açılışında otomatik çalışması:) Akşama o kısımda hallolacak inşallah.

Sonuç itibariyle edimax EW-7711UTn ile bağlantıda problem yok sorunsuz bağlanabiliyoruz.

Edimax ile tam olarak nasıl yaptığınızı aşama aşama anlatabilirmisiniz?
    Bir çok arkadaşta bunu bekliyor sanırım....

• quote:

Orijinalden alıntı: msadi

Arkadaşlar USB kablosuz adaptör(X marka) ile film izleyen yok mu aranızda? Ona göre USD HDD alacağım...Bir arkadaş da buna benzer bir soru sormuş yukarda..Lütfen acil yardımlarınızı bekliyoruz..

Şuan dizüstü pc de bulunan share edilmiş dosyalarda yaptığım denemelerde.. Divxlerde hiçbir problem yok tıkır tıkır. 1.45GB lik 720P mkv olan dizilerde takılmalar var. Belli aralıklarla buffer yapıyor gibi..Aynı durum 4.5 GB olan 720P mkv ler içinde geçerli... (Takılmasız hale getirmenin bir yolu var mı bilmiyorum..Uzman arkadaşlar yorum yapacaktır...)

modem Pirelli drg A226G

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerl -- 9 Mart 2010; 19:50:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dishchy

quote:

quote:

SamyGO Firmware Patcher v0.20.gz ok�ir. Altyazı güzelleşti ve telnetide açtım�sm=s18.gif]

SamyGO�an anladığım kadarıyla yazıyorum hatam olan yerleri düzeltirseniz sevinirim.. Tamamen yanlış anladıysamda şaşırmam
    telnet tvipsi
    login geliyor.
    root yazıyoruz�
    4- Sırasıyla komut satırına aşağıdakiler mi yazılıyor�
    killall -QUIT udhcpc
    ifconfig ra11n0 down
    rmmod rt73
    ifconfig ra11n0 up
    dmesg | grep rtu

Bitti

Emeği geçenlere tekrar teşekkürler�

Edimax ile tam olarak nasıl yaptığınızı aşama aşama anlatabilirmisiniz?
    Bir çok arkadaşta bunu bekliyor sanırım....

Bende aşama aşama biri anlatacak diye bekledim ama kimse el atmadı:) Linux bilen bir arkadaşa yaptırdım. Linux bilgim sıfır:(
    Henüz son noktaya gelemedik. Tv yi açınca telnet üzerinden aktive ediyorum.
    1-2 gün müsade edin dökümante etmeye çalışacağım.

• Arkadaşlar 802.11g ile 802.11n arasında performans farkı vardır. 'G' wifiler 54 gbps de çalışırken 'N' ler 300mbps ye kadar erişim hızı verebilir. Yani HD filmlerde takılma sorunlarınızı gidermede daha iyidir. Fakat routeriniz 'g' ise 'n' model bi wifi almanızın pek bir anlamı yok, çünkü cihaz routerin hızına düşecetir ve igi modunda çalışacaktır....
    Bu takılma sorununa gelince 'samba' yani windows paylaşımında böyle sorunlar var. Linux NFS (yada windowsda çalışan bir NFS) ile çok daha az takılma ile videolarınızı izleyebilirsiniz.
    Bazı 'n' cihazlarda da takılma sorunu olabilir. Buda router ayarlarının adam gibi yapılmamış olmasından kaynaklanır. Mesela wifi freakans ayarları yapılırken herkes "11. kanal en hızlı kanal" diye düşünüp 11. kanalı kullanır. Evet olabildiğine aptalca bir söylenti ama herkes inanıyor. Kanalların birbirinden hızlı olması diye bişey yok aslında ama gel de anlat. O çevrede kullanılmayan kanal hangisi ise o kanalı ayarlamalısınız routerinizi.. Bir çok router 11. kanala default olarak ayarlı geliyor, kimiside bunu ellemiyor... Komşunun routeride aynı kanalda olduğundan onun sinyali sizin sinyaliniz ile çakışıp "gürültü" oluşturuyor ve verim düşüyor, takılmalar baş gösteriyor. İnternete girerken falan bunu hissetmezsinzi ama bu tip servislerde işte sorun çıkar. Çünkü yüksek ve sürekli veri aktarımı gerektiren bir durum...

Bu ayarları yaparsanız 720 HD filmlerde sorun olmaz. 1080 HD filmlerde takılmalar olur, çünkü 54mbps (g tip wifiler) yeterli gelmiyor...

Bu olay TV açılınca otamatik olsun diyen arkadaş 'advanced' modda firmwareyi flash edip SamyGO.sh nin icine gerekli satırları yazması lazım. Yada en kısa yolu boot.imajını değiştirmesi ki hiç bir ayara gerek kalmadan TV nin orjinal WiFi si gibi algılanacaktır. Ama ben kablo yöntemini öneriyorum. WiFi ile uğraşmayın. Hele ki routeriniz ile TV aynı odada değilse sinyal kalitesi düşeceğinden pek çok sorunla karşılaşabilirsiniz...

TV den modem olmadan direk bilgisayara bağlanmak için 'ad-hoc' yöntemi ile bağlantı kurulabilir ama TV bu modu destekliyor mu bilmiyorum. Elle ayarlanabilir aslında ama denemek lazım. ne yazıkki benim Wifi adaptörümün çipi rndis_wlan desteklediğinden TV de çalışmıyor...
    NEyse. Kolay gelsin

• quote:

Bu olay TV açılınca otamatik olsun diyen arkadaş 'advanced' modda firmwareyi flash edip SamyGO.sh nin icine gerekli satırları yazması lazım. Yada en kısa yolu boot.imajını değiştirmesi ki hiç bir ayara gerek kalmadan TV nin orjinal WiFi si gibi algılanacaktır. Ama ben kablo yöntemini öneriyorum. WiFi ile uğraşmayın. Hele ki routeriniz ile TV aynı odada değilse sinyal kalitesi düşeceğinden pek çok sorunla karşılaşabilirsiniz...

NEyse. Kolay gelsin

Evet o arkadaş benim üstad Gerekli satırları yazıyorduk SamyGo.sh nin read only olduğunu farkettik. Satırları kaydedemedi haklara bakalım derken arkadaşın işi çıktı yarım kaldı. Şuan SamyGo.sh yi telnet den çalıştırıyorum. Notumu aldım ileteceğim kendisine
    Uzun süre kabloyla kullanmıştım tv yi kesinlikle haklısınız ancak yeni taşındığım evde tv ve modem arasına kablo çekmem malesef mümkün değil bu nedenle soyundum wifi ye.. İnternete çıkması ve özellikle mp3 ve resimleri ağ i.inde paylaşmam benim için yeterli filmler için 1 TB zaten sürekli alete bağlı duruyor
    İlginize teşekkürler

• quote:

Arkadaşlar 802.11g ile 802.11n arasında performans farkı vardır. 'G' wifiler 54 gbps de çalışırken 'N' ler 300mbps ye kadar erişim hızı verebilir. Yani HD filmlerde takılma sorunlarınızı gidermede daha iyidir. Fakat routeriniz 'g' ise 'n' model bi wifi almanızın pek bir anlamı yok, çünkü cihaz routerin hızına düşecetir ve igi modunda çalışacaktır....
    Bu takılma sorununa gelince 'samba' yani windows paylaşımında böyle sorunlar var. Linux NFS (yada windowsda çalışan bir NFS) ile çok daha az takılma ile videolarınızı izleyebilirsiniz.
    Bazı 'n' cihazlarda da takılma sorunu olabilir. Buda router ayarlarının adam gibi yapılmamış olmasından kaynaklanır. Mesela wifi freakans ayarları yapılırken herkes "11. kanal en hızlı kanal" diye düşünüp 11. kanalı kullanır. Evet olabildiğine aptalca bir söylenti ama herkes inanıyor. Kanalların birbirinden hızlı olması diye bişey yok aslında ama gel de anlat. O çevrede kullanılmayan kanal hangisi ise o kanalı ayarlamalısınız routerinizi.. Bir çok router 11. kanala default olarak ayarlı geliyor, kimiside bunu ellemiyor... Komşunun routeride aynı kanalda olduğundan onun sinyali sizin sinyaliniz ile çakışıp "gürültü" oluşturuyor ve verim düşüyor, takılmalar baş gösteriyor. İnternete girerken falan bunu hissetmezsinzi ama bu tip servislerde işte sorun çıkar. Çünkü yüksek ve sürekli veri aktarımı gerektiren bir durum...

Bu ayarları yaparsanız 720 HD filmlerde sorun olmaz. 1080 HD filmlerde takılmalar olur, çünkü 54mbps (g tip wifiler) yeterli gelmiyor...

Süperonline fiber olduğundan ortalıkta çok sayıda söylediğiniz gibi wifi isinyali var.. Kanal 11 di 13 yaptım. 4,5 GB lik 720P mkv ler de ler sıfır donma var. Mükemmel... 1080 P leri deneyip yorumumu yazarım.
    Saygılar üstad

2 adet 8 ve 11 GB'lik 1080P film denedim kesinti oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerl -- 9 Mart 2010; 22:15:16 >

• quote:

Uzun süre kabloyla kullanmıştım tv yi kesinlikle haklısınız ancak yeni taşındığım evde tv ve modem arasına kablo çekmem malesef mümkün değil bu nedenle soyundum wifi ye.. İnternete çıkması ve özellikle mp3 ve resimleri ağ i.inde paylaşmam benim için yeterli filmler için 1 TB zaten sürekli alete bağlı duruyor
    İlginize teşekkürler

Bende süperonline fiber ile bağlanıyorum modem ile tv arası 10 metre, o yüzden illede wifi diye uğraşıyorum.... Neyse yanıtınızı takip edeceğim...
  • arkadaşlar

Samsung' un resmi distribütorlüğüyle ilgili son durum nedir.

Anadolu mu hala

ve de servis olarak anadolu mu ilgileniyor hala

bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Teşekkürler
  • birde b65* serisinin fabrikada üretimi durdu- artık üretim yapılmayacak diye bir söylenti var

bu doğru mudur?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: lionking42

arkadaşlar

Samsung' un resmi distribütorlüğüyle ilgili son durum nedir.

Anadolu mu hala

ve de servis olarak anadolu mu ilgileniyor hala

bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Teşekkürler

Evet Anadolu Grubu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lionking42

birde b65* serisinin fabrikada üretimi durdu- artık üretim yapılmayacak diye bir söylenti var

bu doğru mudur?

Teşekkürler

Valla, şuan durmadı ise bile, yeni seriler piyasaya çıkınca durucaktır, sistem böyle işliyor...
  • quote:

Kolay gelsin.

Edit:

Pc de masaüstü kullandığım için 1920.1080 benim için ön pilanda ..

Benim demek istediğim tv 1920.1080 1.1 yapıyor ama HDMI 3 den yanı DVI dan bağladığım zaman ve tv de pc yi seçtiğim zaman tam bir monitör gibi oluyor hemde Lag problem olmuyor baya denemeler yaptı ...

Pc donunda iken tv te renk ve netlik ayarı yapmak istiyorum ama Renk ve Netlik ayarı %50 de duruyor ama değiştiremiyorum bunu bir şekilde Tv nın servis menüsünden olsun yazılım ile olsun halletme şansım varmı...

40M87 de kullandım eniştende o tv de 1920.1080 1.1 yaptığım zaman tv nın bütün ayarları açıktı yanı çok ii bir görüntü elde ediyordum ama 1.1 olmayınca tv ye netliğini açmaya başladığım zaman çok fazla pullanma oluyor ama 1.1 de iken tv ye netliği açtığım zaman aşırı derecede süper oluyor sanki mkv 1080p ler resmen Blue ray izliyormuş gibi en ince ayrıntısı bile belli oluyor görüntünün..

Evet bu konuda ne yapabiliriz ....

• 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.