Şimdi Ara

Samsung B650-51-52-53 Lcd Tv Serileri # Genel Konu # (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.080
Cevap
31
Favori
753.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben microsoft un sitesinden indirdiğim 1080p wmv uzantılı görüntülerin seslerini alamıyorum,ayrıca 1080p olmasına rağmen tv neden tam ekran oynatmıyor onu da anlamış değilim..bunu düzeltmenin yolu var mı?

buarada ben daha hiç bir firmware yüklemedim,acaba son firewire lar ile birlikte DVD lerde menü kontrolü,yani sesin Türkçe seçimi ve dahada önemlisi yine tam ekran izleme özelliği geliyor mu?

TV:Samsung 40B651
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

arkadaşlar ben microsoft un sitesinden indirdiğim 1080p wmv uzantılı görüntülerin seslerini alamıyorum,ayrıca 1080p olmasına rağmen tv neden tam ekran oynatmıyor onu da anlamış değilim..bunu düzeltmenin yolu var mı?

buarada ben daha hiç bir firmware yüklemedim,acaba son firewire lar ile birlikte DVD lerde menü kontrolü,yani sesin Türkçe seçimi ve dahada önemlisi yine tam ekran izleme özelliği geliyor mu?

TV:Samsung 40B651

O dosya uygun değil büyük ihtimal, sesi dts olabilir. 1080p mkv indir sesi ac3 olsun sorunsuz tam ekran oynatacaktır...
  • ses sisteminizi tv den gelen optik kabloyu çıkararak başka bir kaynak oynatırken(mesela dvd filmi) test edin.eğer aynı kapanmayı gene yapıyorsa ki bence yapacaktır, bu ses sistemiyle ilintilidir.Büyük ihtimalle de hoparlör kablolarının hoparlörlere veya amfiye bağlantı kısmında bir kısa devre vardır.hoparlör ve amfi bağlantı terminallerindeki + ve - kabloların uçlarının birbirlerine temas etme durumu buna sebebiyet verebilir,veya ezilmiş bir hoparlör kablosu da buna yol açabilir.bütün bağlantıları gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: hguclu

djalpha,
    cevap için teşekkür ederim.
    denedim ama maalesef olmadı.

quote:

Orijinalden alıntı: djalpha

amplifier hoparlör korumak için röleyi kapatıyor sub bassı kısıp deneyin

quote:

sayın signore,

bu forumu takip ettiğim kadarıyla samsun b650-651-... serilerinde çok bilgiye sahipsiniz. bu konuyla alakalı benimde bir sorunum var yardımcı olabilirseniz çok memnum olacağım.
    yaklaşık 1,5 aylık samsun b650 sahibiyim. lcd'imden çok memnunum. yalnız bu optik çıkış olayını çözemedim. daha doğrusu çözdüm ama bir sorunla karşılaşıyorum. lcd'nin optik çıkışından optik kaplo ile ses sistemine bağladım. usb'den film izlerken filmdeki herhangi bir sahnede sesin volumü arttığında (mesela patlama sahnelerinde) optik kabloyu bağladığım ses sistemim kendiliğinden kapanıyor. bu durumdan dolayı özellikle Doby Digital 5.1 filmleri izleyemiyorum. ses sisteminin sesini kıstığımda sorun olmuyor. ancak sesi biraz açtığımda ses sistemim kapanıyor. neden kaynaklandığını çözemedim.

yardımcı olabilirmisiniz?

• ilginç olan şey tv deki tüm özellikleri kapalı kullanıyoruz dinamik off siyah off 100 hz off samsung düzelt şu işi ya
  • teşekkür ederim zapatero,
    cevabınızdan önce hoparlöre olan bağlantı kablolarını + ve - uçlarına göre tek tek kontrol etmiştim. ama amfiye olan bağlantıları kontrol etmemiştim. en kısa zamanda onlarıda kontrol edip sonucu yazarım.

quote:

Orijinalden alıntı: zapatero

ses sisteminizi tv den gelen optik kabloyu çıkararak başka bir kaynak oynatırken(mesela dvd filmi) test edin.eğer aynı kapanmayı gene yapıyorsa ki bence yapacaktır, bu ses sistemiyle ilintilidir.Büyük ihtimalle de hoparlör kablolarının hoparlörlere veya amfiye bağlantı kısmında bir kısa devre vardır.hoparlör ve amfi bağlantı terminallerindeki + ve - kabloların uçlarının birbirlerine temas etme durumu buna sebebiyet verebilir,veya ezilmiş bir hoparlör kablosu da buna yol açabilir.bütün bağlantıları gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

quote:

djalpha,
    cevap için teşekkür ederim.
    denedim ama maalesef olmadı.

quote:

Orijinalden alıntı: djalpha

amplifier hoparlör korumak için röleyi kapatıyor sub bassı kısıp deneyin

quote:

sayın signore,

bu forumu takip ettiğim kadarıyla samsun b650-651-... serilerinde çok bilgiye sahipsiniz. bu konuyla alakalı benimde bir sorunum var yardımcı olabilirseniz çok memnum olacağım.
    yaklaşık 1,5 aylık samsun b650 sahibiyim. lcd'imden çok memnunum. yalnız bu optik çıkış olayını çözemedim. daha doğrusu çözdüm ama bir sorunla karşılaşıyorum. lcd'nin optik çıkışından optik kaplo ile ses sistemine bağladım. usb'den film izlerken filmdeki herhangi bir sahnede sesin volumü arttığında (mesela patlama sahnelerinde) optik kabloyu bağladığım ses sistemim kendiliğinden kapanıyor. bu durumdan dolayı özellikle Doby Digital 5.1 filmleri izleyemiyorum. ses sisteminin sesini kıstığımda sorun olmuyor. ancak sesi biraz açtığımda ses sistemim kapanıyor. neden kaynaklandığını çözemedim.

yardımcı olabilirmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: br@yn

Sesi zaten tv aktarmayacak ki. Ben dvd li ev sinema sisteminin dvd usb girişine hdd takıp ordan film izleyeceğim. Tv sadece görüntü aktaracak. Sesi ise ev sinema sistemi aktaracak. Yine mi yanlış yorumluyorum olayı?

quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

quote:

Arkadaşlar benim dts konusunda biraz kafam karıştı. Konuyla ilgili sizlerin tecrübelerinden yararlanmak istiyorum. Tv nin usb si üzerinden film seyrettiğimiz zaman dts sesleri alamıyoruz yanlış bilmiyorsam. Fakat herhangi bir dts özelliğine sahip dvd player veya ev sinema sistemimiz olsa bu problem ortadan kalkmış olur mu? Mesela ben tv nin yanında samsung ht-tz315 ev sinema sistemini de satın aldım. Böylece dts sesli videoları seyretmem de bir problem olmaz diye düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

Yanlış düşünüyorsun, çünkü tv dts sesleri aktarma yapmıyor. Aktarma yapsa bir ses sistemine bağlayıp dediğin gibi dts ses alabilirdin. Dts için tek çözümün ac3 kodlu filmleri indirmek yada kolayca dts yi ac3 yapabilirsin, bir arkadaş ilgili programı vermişti 5-10 sayfa önce vardı bir yerlerde.
    Mesela ses ac3 kodlu filmi tv nin optik çıkışından ses sistemine bağlarsan dts olarak görebilirsin ses sisteminin ekranında dts ışığı yanar...

Evet DTS Sesi alamzsin.Ama DVD playerin de DTS decorder varsa DTS i stereo (Stereo Downmix) aktarir ve tv den ses alabilirsin. ya da AV-Receiver baglarsin dvd yi .Bende Popcorn Hour A-110 var. DTS lisansi oldugu icin DTS i cözüyor. yalniz sadece stereoya aktarabiliyor. Hdmi üzerinden TV den bagladiginda Receivere gerek olmadan TV den filmleri sesli olarak izleyebiliyorum

• Arkadaşlar merhaba,

Samsung 40b653 kullanıcısıyım. İndirdiğim 1080p veya 720p filmlerde şu ana kadar bir sorun yaşamadım. DTS haricinde.
    Ama filmler ekranı kaplamıyor. Alttan ve üstten boşluk kalıyor. Aynı şey kirladığım orjinel dvd lerde de var. Bu normal mı sizce ?

Teşekkürler.
  • arkadaşlar lütfen ok acil lazım..ya benim samsung L32B650 tv var...ama bi türlü altyazıların rengini ve dahada önemlisi büyüklük ayarlarını yapamadım.denemediim program kalmadı.bana bu işi öğretecbilecek arkadassa edecem dualarla bilmem artık öbür tarafta nasıl bi mükafat alır..lütfen bana biriniz acil dönün televizyonun mkv oynatmasında altyazı isim lerinde falan filan bi sorun yok onları becerebiliyorum ama lütfen su font ayarlarında bana biriiz eliizi uzatın pleaseeeeee:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin_turgay

Arkadaşlar merhaba,

Samsung 40b653 kullanıcısıyım. İndirdiğim 1080p veya 720p filmlerde şu ana kadar bir sorun yaşamadım. DTS haricinde.
    Ama filmler ekranı kaplamıyor. Alttan ve üstten boşluk kalıyor. Aynı şey kirladığım orjinel dvd lerde de var. Bu normal mı sizce ?

Teşekkürler.

Normal değil, film izlerken tools a bas, oradan ekranı ayarlaman lazım 4:3 , 16:9 gibi birde sığdır, zoom gibi seçenekler vardır...
  • --------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar lütfen ok acil lazım..ya benim samsung L32B650 tv var...ama bi türlü altyazıların rengini ve dahada önemlisi büyüklük ayarlarını yapamadım.denemediim program kalmadı.bana bu işi öğretecbilecek arkadassa edecem dualarla bilmem artık öbür tarafta nasıl bi mükafat alır. .lütfen bana biriniz acil dönün televizyonun mkv oynatmasında altyazı isim lerinde falan filan bi sorun yok onları becerebiliyorum ama lütfen su font ayarlarında bana biriiz eliizi uzatın pleaseeeeee:)
  • LE40B651 serisini 3 gündür kullanıyorum.Tvyi çok beğendim.Ntfs formatındaki 1 tb lik hdd mi tanıyor.mp4 ve mkv oynatıyor.altyazı ayarlama seçenekleri biraz kıt diyebilirim.Yeni yazılımla bu sorunlar ileride çözülebilir.Usbb hdddeki 4:3 formatındaki filmler 16:9 formatında oynatılamıyor.Bu kötü oldu.Uzun süre 4:3 ekran modunda film izleme panele zarar veriyormuş ve garanti kapsamına girmiyormuş.seçeneklerde 16:9 ayarı yaptığınız halde 4:3 ekranından kurtuluş yok.Diğer kötü bir özellik hddden film izlerken uydu alıcıya kısa süreli geçiş yaparsanız hdddeye geri dönüş bayağı zahmetli.
  • Orijinalden alıntı: Mixenon

Orijinalden alıntı: sahin_turgay

Arkadaşlar merhaba,

Teşekkürler.

Normal değil, film izlerken tools a bas, oradan ekranı ayarlaman lazım 4:3 , 16:9 gibi birde sığdır, zoom gibi seçenekler vardır...
    [/quot

b Aslinda normal.
    Bu izledigin filimin en-boy oranina ( Aspect Ratio) baglidir. Eger filmin aspect ratio su 16:9 ise alt ve üstten bosluk kalmaz. Ama cogunlukla sinema filimleri 2.35:1 oraninda oldugu icin 16:9 ekranlarda alt ve üste bosluk kaliyor. zoom yaparsan hem resmi kesmis olacaksin hem görüntü kalitesini düsürmüs olacaksin. En iyisi ayarlarda screen feeti sec alt ve üsten bosluklarla izle, yada Philips 56PFL9954 H/12 56 ZOLL 21:9 Cinema TV LCD yi al :-) Philips 21:9 sinema formatinda 2.560 x 1080 piksel bir lcd cikardi. Cinemascope 2,35:1 [sinema filimlerini alt ve üstte siyah bosluklar olmadan izlersin :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tunc-68 -- 28 Temmuz 2009; 1:36:21 >

• Tunc-68 sizin yorumunuzdan anladığım dvd playerda dts özelliği mevcutsa dts sesleri alabilirm değil mi?
  • Herkese selam,

Evdeki 40" B650'me dış anfili bir müzik sistemi bağladım... (arkadaki Audio line out stereo çıkışından...)

Media player ile izlediğim mkv ve mp4 lerde ses senkronizasyonunda problem var. (ses yaklaşık yarım saniye geriden geliyor...)
    (Özellikle müzik video kliplerinde anlaşılıyor. Büyük ihtimal ile gömülü media player software/codec ile ilgili bir sıkıntı diye düşünüyorum.)

Aynı problemi yaşayan arkadaşlardan çözüm önerisi bekliyorum.
    (Firmware update ile çözülür mü acep?)

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bagetlord -- 27 Temmuz 2009; 12:39:34 >
  • quote:

Tunc-68 sizin yorumunuzdan anladığım dvd playerda dts özelliği mevcutsa dts sesleri alabilirm değil mi?

Sayet DVD playerin DTS decorderi varsa ve DTS sesleri stereo ya ceviriyorsa tv den stereo ses alabilirsiniz.

DVD playerin ses ayarlarina bakmak lazim.DTS si analog PCM cevirme gibi secenekler varsa yani stereo ya indirebiliniyorsa TV den ses alabilirsiniz. Yalniz belirtigim gibi DTS ses degil. Samsung un TV icin DTS lisansi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tunc-68 -- 27 Temmuz 2009; 14:55:59 >
  • Arkadaşlar bu hafta içinde almış olduğum 40b652 tv ile tz315 ev sinema sisteminin kurulumunu yaptıracağım. Ürünler ile ilgili ilk kurum esnasında gereken kabloların hepsi kutu içeriklerinden çıkıyor mu? yoksa herhangi bir kabloya ihtiyacım olacak mı? uydu alıcıyı tv ye bağlamak için altın uçlu scart alacağım. Bunun dışında ev sinema sistemini bağlamak için hdmi zaten kutudan çıkıyor. Bunların dışında kablo ihtiyacım olur mu? Altın uçlu scart için tavsiyelerinizi de bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi br@yn -- 27 Temmuz 2009; 13:36:51 >
  • ttaf nin kabloları iyi diyorlardı...kutudan hatırladığım kadarıyla kablo çıkmıyor.ama yanlış hatırlıyorda olabilirim.flash bellek cd bez çıkar.benimde bi sorum var.başka mediplayer yükleyebilirmiyiz tv ye? bende geri sarmıyor filmlerde bu mediaplayer..ileride sadece 2x hızı ile sarıyor.altyazının da rengi beyaz ekranlarda sorun çıkarıyor.birde yüksek çözünürlükteki filmlerde görüntü yavaş akıyor..acaba kaliteden olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhan_ayaz

ttaf nin kabloları iyi diyorlardı...kutudan hatırladığım kadarıyla kablo çıkmıyor.ama yanlış hatırlıyorda olabilirim.flash bellek cd bez çıkar.benimde bi sorum var.başka mediplayer yükleyebilirmiyiz tv ye? bende geri sarmıyor filmlerde bu mediaplayer..ileride sadece 2x hızı ile sarıyor.altyazının da rengi beyaz ekranlarda sorun çıkarıyor.birde yüksek çözünürlükteki filmlerde görüntü yavaş akıyor..acaba kaliteden olabilir mi?

Başka bir mediaplayer falan yükleyemezsin. Bu altyazı olayı, %90 bütün mediaplayerlar da sorundu zaten, hatırla divx playerlar zamanını altyazı türkçe karakterleri desteklemez, boyutu küçüktür, altyazı ekranın neredeyse ortasındadır, philips, lg büyük markalar dahil bir çok divxplayer da böyle sorunlar vardı, hatta forumdan bazı arkadaşlar bu cihazların yazılımlarını editleyerek düzelttiler.
    Bunlara bakarak, samsung da altyazı boyutu ayarlanabiliyor, türkçe karakter sorunuda yok, bence çok iyi, hangi tv de var başka bu özellikler, lg ve sony ve philips lcd lerle karşılaştır...

• Mixenon
    4:3 ekran modundaki dizileri usb hdden izlediğim zaman ekranı 16:9 moduna getiremiyorum.Daha doğrusu öyle bir seçenek bulmadım.bu konuda bilgin var mı?
  • Arkadaşlar bendede samsung 37B651 var. Genel itibariyle TV'den çok memnunum.

Benim sorunum şu. Laptopu TV'ye bağladım TV'yi monitör olarak kullanmak için. Normalde bir sorun çıkarmıyor, ancak Pc den oyun oynattığım zaman oyun açılışında TV'de 1024*768 60 HZ yazıyor ve oyun çok yavaş yani görüntü hiç akıcı değil, oyun olarak Laptoptan PES 2009 oyantıyorum. Laptoptan çift monitör olarak seçip gösteriyorum.

Bu konuda deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum . Please...
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.