Şimdi Ara

Samsung B650-51-52-53 Lcd Tv Serileri # Genel Konu # (334. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.081
Cevap
31
Favori
753.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yazılımın yükseltilmesinin renk ile alakası olmadığını servisteki arkadaşların belirttiğini söylemek isterim codec lerde yapılan bazı iyileştirmeler doğrultusunda olduğunu ve bununda ses veya alt yazı codec leri konusunda olduğudur sizin yazmış olduğunuz step 1-2 yi ihtiyacı olmayanlar tv sini gerçek anlamda FULL HD kullanabilen arkadaşlar yazılım konusuna kesinlikle kafayı takmasınlar ben HD görüntü konusunda problem yaşayanlar için yazdım panelimde sorun var serviste belirtti bunun dışında ben HD kanallar dışında film seğrediyorum hard disk yada blueray oynatıcılar tarafından alt yazı desteği v.s gibi konularda sorun yaşadığını düşünen kullanıcılar imkanları varsa maddi olarak yazılımda yüklesinler oynasınlarda onları bağlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EUA_

quote:

Orijinalden alıntı: MAS207

Herkese Mrb bildiginiz gibi b650 serilerinde 2007 versiyonlu tvler maleseki fabrika çıkışlı kısıtlı erdem bey üzerinde çalışıyordu ama son gelişmeler ne bilmiyorum sorum şu şimdi Bigger Yellow Font uygulması bizde çalışmıyor udn hatasından dolayı çünkü uygulama oyun klasöründe görünüyor dts yi çalıştırabiliyoruz o çocuk menüsünde çıkıyor çünkü yazılımcılar çocuk menüsünü kapatmamış aca erdem bey bizim gibi 2007 kısıtlı yazılıma sahip kullanıcılar için Bigger Yellow Font ve diğer uygulamara için çocuk menüsünde verebilirmi bizde bu uygulamaları çocuk menüsünden tv ye kopyalamayı yada çalıştırmayı deneyelim şimdiden teşekkürler iyi günler

Çalışır. Ama çocuk menüsünde göstermek için klasör içinde klasör kullanmak lazım. Yani kısıtlı yazılımda 1 program çalışyorsa hepsi çalışır, sorun olmaz...
    Yapacağın dts uygulamasındaki klasör yapısını kullanmak hepsi o. İyi bakarsan iki klasör içe gibi. Aynı yapıyı tüm programlara uydurabilirsin. Not: En dış klasördeki cldata dosyasını da text editörde açıp bir incele gerekli düzenlemeleri yap derim. Mrnepşn sarı alt yazı için "SamyGO-DCA for CIP devices" yazan yere "Sarı Altyazı..." yaz yazarsan daha düzgün çalışır diye hatrımda kalmış. Biraz kurcala zor değil inan.

quote:

Orijinalden alıntı: BRV35

dts çalıştıramıyorum malesef.. firmware güncellemesi ile açabileceğimi düşünüyorm yeni fw varsa biri linkini pm atabilirmi ben bir türlü bulamadım..

Son firmware yüklemek iyi bişey değil. TV nizin tam modeli ve içindeki yüklü olan programın versiyonunu söylerseniz yardımcı olayım

quote:

Orijinalden alıntı: vedat77
    arkadaslar bende son surumu yuklemek istiyorum.
    rica etsem 40b650 icin son firmware i yukleyebilecegim linki yollayabilirmisiniz?
    o kadar aramama ragmen bulamadım.
    simdiden tesekkurler.

Tam modelini yaz arkadaşım B650 den sonrası da çok önemli. Ayrıca kullandığın yazılım nedir şu an onuda belirt yardımcı olalım.

Kolay gelsin

slm kardeş En dış klasördeki cldata dosyasını da text editörde açıp inceledim gerekli düzenlemeleri yaptım dts klasörünü inceleyip değişiklikleri ona göre yaptım ama yinede olmadı en önemli ilerleme programı artık çocuk klasöründe görüyor ama kopyala yada çalıştır dediğimde yok diyor bugün biraz daha uğraştıma ama sanırım biryerlerde ya hata yapıyorum yada görmedigim ve değiştirmem gereker bir yer daha var bir el atarsan benim gibi birçok arkadaş henüz fabrika versiyonundan geri dönüş yapamadıgı için birçok programdan mahrum tekrar tşk. iyi çalışmalar

• Arkadaşlar, birkaç kişi sormuş ancak yanıt alamamış. Samsung B650 serisi TV'lerde 'dual-audio' içeren İngilizce + Türkçe vb) filmlerde (avi veya mkv) ikinci sesi seçmek mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutlu0016

Arkadaşlar, birkaç kişi sormuş ancak yanıt alamamış. Samsung B650 serisi TV'lerde 'dual-audio' içeren İngilizce + Türkçe vb) filmlerde (avi veya mkv) ikinci sesi seçmek mümkün mü?

Hayır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutlu0016

Arkadaşlar, birkaç kişi sormuş ancak yanıt alamamış. Samsung B650 serisi TV'lerde 'dual-audio' içeren İngilizce + Türkçe vb) filmlerde (avi veya mkv) ikinci sesi seçmek mümkün mü?

Evet mümkün

SamyGO-DCA v.3 ü tv nize yükleyin,kumandada ki kırmızı tuş ile dual seslerde geçiş yapın.

Not : Yazılım ve detaylı anlatımlar 3-4 sayfa geride mevcuttur
  • Selamlar ,
    Ben bu güne kadar dts li mkv lerimi EZmkvDTStoAC3 ve diğer yardımcı programları kullanarak ac3e çevirerek problemsiz seyrediyordum fakat son dönemde indirdiğim filmleri aynı yöntemle convert etmek istediğimde eror vermeye başladı.Zaman zaman bilgisayara birşeyler yüklüyoy-kaldırıyor updateler falan oluyor bunlardan biri eror vermesine sebep olmuş olabilirmi ?
    Bu yöntemin dışında pc başında dtsli filmleri convert edecek bir programda varmı ? kısacası derdime bir çağre ...
  • Orijinalden alıntı: _EUA_

Herkese Mrb bildiginiz gibi b650 serilerinde 2007 versiyonlu tvler maleseki fabrika çıkışlı kısıtlı erdem bey üzerinde çalışıyordu ama son gelişmeler ne bilmiyorum sorum şu şimdi Bigger Yellow Font uygulması bizde çalışmıyor udn hatasından dolayı çünkü uygulama oyun klasöründe görünüyor dts yi çalıştırabiliyoruz o çocuk menüsünde çıkıyor çünkü yazılımcılar çocuk menüsünü kapatmamış aca erdem bey bizim gibi 2007 kısıtlı yazılıma sahip kullanıcılar için Bigger Yellow Font ve diğer uygulamara için çocuk menüsünde verebilirmi bizde bu uygulamaları çocuk menüsünden tv ye kopyalamayı yada çalıştırmayı deneyelim şimdiden teşekkürler iyi günler

Çalışır. Ama çocuk menüsünde göstermek için klasör içinde klasör kullanmak lazım. Yani kısıtlı yazılımda 1 program çalışyorsa hepsi çalışır, sorun olmaz...
    Yapacağın dts uygulamasındaki klasör yapısını kullanmak hepsi o. İyi bakarsan iki klasör içe gibi. Aynı yapıyı tüm programlara uydurabilirsin. Not: En dış klasördeki cldata dosyasını da text editörde açıp bir incele gerekli düzenlemeleri yap derim. Mrnepşn sarı alt yazı için "SamyGO-DCA for CIP devices" yazan yere "Sarı Altyazı..." yaz yazarsan daha düzgün çalışır diye hatrımda kalmış. Biraz kurcala zor değil inan.

teşekkürler bende kısıtlı yazılımı olan arkadaşlar için ;
    Aspect Ratio
    Bigger Yellow Font
    Netsurf

hazırladım rahatlıkla çocuk menüsünden yükleyebilirler... dosyaları zipten çıkarın gerisini biliyorsunuz zaten...

http://www.mediafire.com/?p9bltv5pdkvjre8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antired -- 12 Mart 2011; 5:08:52 >

• Erdem yazmadan ben müjdeli haberi vereyim dedim :) Evet arkadaşlar en çok beklenen özelliklerden biri olan DTS passthough SamyGO forumunda "sbav1" adlı hacker tarafından POC(Proof of Concept) olarak geliştirilmiş bulunuyor. Az önce onun gönderdiği dosyayı ve programı TV'den test ettim ve Z5500 den DTS olarak sesi alabildim :) Daha televizyonun kendi media playerı ile entegre değil ama verdiği programı harici olarak Telnet üzerinden çalıştırdığımda DTS sesi problemsiz dışarı veriyor :) Erdem ve diğer bütün emeği geçen arkadaşlara tekrar teşekkürü borç bilirim.
  • Orijinalden alıntı: antired

teşekkürler bende kısıtlı yazılımı olan arkadaşlar için ;
    Aspect Ratio
    Bigger Yellow Font
    Netsurf

hazırladım rahatlıkla çocuk menüsünden yükleyebilirler... dosyaları zipten çıkarın gerisini biliyorsunuz zaten...

http://www.mediafire.com/?p9bltv5pdkvjre8

kardeş eger mümkünse nasıl yaptıgınıda açıklayabilirmisin ben uğraştım ama olmadı tşk.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaki
    Arkadaşlar merhaba

Sorunuma epey araştırmama rağmen çözüm bulamadım anladığım kadarıyla birkaç arkadaş daha aynı sorundan muzdarip
    Sarı altyazıyı rahatlıkla çalıştırmama rağmen DTS programını çalıştıramadım bu nedenle samygo sitesinden 2005.1 yazılımını indirdim
    fakat RSA Disableri da kullanmama rağmen Yükseltilecek yazılım bulunamadı ibaresi çıkıyor.(46B650 İstanbul Bilişimden alınma)

Servi menüsünde yazılım T-CHL7DEUC-1007.1 olarak gözüküyor.

Şimdiden teşekkürler.

Yazılımınızı "2005" e yükseltin. 300x serisine yükseltmeyin sakın yanlışlıkla en kralı 2005.

Diğer arkadaşlar YAZILIMINIZI 3000 serisine yükseltmeyin! En fazla 2005'e yükseltin. Yeni yazılımlardan herhangi bir iyileşme yok! Sonra üzülürsünüz...

quote:

Orijinalden alıntı: emots61
    hocam bende samygo sitesindeki program sayesinde 2005 yazılımına döndüm son firewiredan. Allah razı olsun yapanlardan emeği olanlardan.. bende artık istiyorum buyuk alt yazım olsun. yeşil sarı... rengi olsun. ama nasıl yapılacak bi türlü anlamadım. tv: 32b653. varsa buna uygun hazır yapılmış biri bana yollayabilir mi?

bir de samygodan SamyGO-All-Extensions-v0.03.6-r12-for-T-CHU7DEUC-20110103181054 diye bişey indirdim yukledim. niye yukledim onu da bilmiyorum bu bana ne kazandıracak şimdi???

bir de erdem hocam. yazılımı geri döndürmek için veya wifi için falan filan tv ye yukleyip calıstırdığımız seyleri artık silebilir miyiz? yoksa hep orada durmalı mı??

ha bide ( cok oluyorum galiba ) biri bana wifi için usb zımbırtı tavsiye edebilir mi? iyisinden

Yahu arkadaşö google translateyi aç, wiki sayfasını bir güzel oku. Ne kazandıracak anla. Bilgisayarındaki windows share de bulunan filmleri takır takır izleyebiliyorsun mesela. Bu bence bir kazanç :)
    Yüklediklerinde orada kalsın, TV yi açtığında o özellikleri kullanmak istiyorsan o programları tekrar çalıştırman gerek. Neyse diğer problemlerine buradaki arkadaşlar cevap verir. Ben başka bir şey için girdim. En altta bahsedicem...

quote:

Orijinalden alıntı: ICE_TEA54
    merhaba arkadaşlar ben iki gün önce samsung 32c630 lcd tv aldım ag kablosunu bagladım ag testini yaptım hiç bir problem görünmüyor fakat internet tv ekranı yok. yani internet tv diye bir ekran göremedim kumandadan sourche tuşuna bastıgımda dlan da agı görüyor ona bastıgımda direk media play i açıyor .analog tv den ingiltereyi seçtim buna ragmen internet tv diye bir ekran göremedim. İnternet tv yi ayarlamam için bana resimli olarak anlata bilecek varsa çok sevinirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

C630 da internet TV yok ki. C serisi bu foruma YABANCI olmakla birlikte eğer firmware modelin VALDEUC ise ben o TV yi C650 yaparım. Yani internet TV ve bir sürü zımbırtı...www.Samygo.tv adresine gir, sende yaparsın. :D

quote:

Orijinalden alıntı: savast
    yukarıdaki arkadaşların proplemin çözümü ilk önce 3000.0 olan 5 oct 2010 programını ilk önce yüklüyorsunuz zaten dosya uzantısında step1 yazıyor.yüklemeyi bitirdikten sonra tekrar baş dönüp 25 oct 2010 sürümünü usb yükleyip tekrar güncelleme yapın dosya uzantısını step2 olarak yazan dosyayı tv yükleyin yazılımınızı yükseltmiş olacaksınız.yani step1 ve step 2 olarak iki kere lcd kurulum yapıyorsunuz.

En son firmwareyi yükleyeceniz de ne olacak? Yüklemeyiiin!

quote:

Orijinalden alıntı: EnİGMaS
    yazılımın yükseltilmesinin renk ile alakası olmadığını servisteki arkadaşların belirttiğini söylemek isterim codec lerde yapılan bazı iyileştirmeler doğrultusunda olduğunu ve bununda ses veya alt yazı codec leri konusunda olduğudur sizin yazmış olduğunuz step 1-2 yi ihtiyacı olmayanlar tv sini gerçek anlamda FULL HD kullanabilen arkadaşlar yazılım konusuna kesinlikle kafayı takmasınlar ben HD görüntü konusunda problem yaşayanlar için yazdım panelimde sorun var serviste belirtti bunun dışında ben HD kanallar dışında film seğrediyorum hard disk yada blueray oynatıcılar tarafından alt yazı desteği v.s gibi konularda sorun yaşadığını düşünen kullanıcılar imkanları varsa maddi olarak yazılımda yüklesinler oynasınlarda onları bağlar...

Hahaha, çok biliyorlar. K*çlarından uyduruyorlar afedersin. Codecler ile ilgili bir iyileştirme YOK. Yeni yazılımlarda sadece TV ye bazı "kısıtlamalar" getiriyorlar o kadar.

quote:

slm kardeş En dış klasördeki cldata dosyasını da text editörde açıp inceledim gerekli düzenlemeleri yaptım dts klasörünü inceleyip değişiklikleri ona göre yaptım ama yinede olmadı en önemli ilerleme programı artık çocuk klasöründe görüyor ama kopyala yada çalıştır dediğimde yok diyor bugün biraz daha uğraştıma ama sanırım biryerlerde ya hata yapıyorum yada görmedigim ve değiştirmem gereker bir yer daha var bir el atarsan benim gibi birçok arkadaş henüz fabrika versiyonundan geri dönüş yapamadıgı için birçok programdan mahrum tekrar tşk. iyi çalışmalar

Çalıştırman için 2 farklı yer var. Bir tanesi hata çıkartıyor zaten diye biliyorum. Bir Content Manager içinden çalıştırabiliyorsun bir de direk çocuk menüsünden. İkisinide dene. Belkide yazılım versiyonunda mı sorun var acaba? CI+ larda bu programlar çalışıyor bak bu mesajın üstündeki antired arkadaş çalıştırmış. Bence CI+ olmadığı için tam bilemiyorum ki...

----------------------------------------------------------------------------------------

Eveeeet. Bugün bir foruma gireyim dedim. Bir de baktım ki ne görem:

DTS pass-thru Proof of Concept Code

Yani meali artık DTS pass-thru özelliğini eklemenin yolu da bulundu B serisinde. Pek çok arkadaşa kanalizasyon kapağı olsun. :D

Şu an çok yeni bir kod ve büyük ihtimal ile ve sizin TV'nizde muhtemelen henüz çalışmaz. Ama kısa süre sonra kolayca kullanabileceğinz bir program haline getirilecektir merak etmeyin.
    Projeme destek veren herkese teşekkürler. Bağış yapan arkadaşlara daha bir kombolu teşekkürler.

Pass-thru yapan arkadaşa $100 hediye vermeyi uygun gördüm. Sizce de hakkı değil mi? Bağış yapmamış olan arkadaşlarda pamuk elleri cebe atsalar da projeye ufacık bir zuhurda bulunsalar hiç fena olmaz hani :D

Artık B serisi olup da yahu C serisi falan alsam mı diye düşünen kaldı mı aranızda? :D

• quote:

Eveeeet. Bugün bir foruma gireyim dedim. Bir de baktım ki ne görem:

DTS pass-thru Proof of Concept Code

Yani meali artık DTS pass-thru özelliğini eklemenin yolu da bulundu B serisinde. Pek çok arkadaşa kanalizasyon kapağı olsun. :D

Şu an çok yeni bir kod ve büyük ihtimal ile ve sizin TV'nizde muhtemelen henüz çalışmaz. Ama kısa süre sonra kolayca kullanabileceğinz bir program haline getirilecektir merak etmeyin.
    Projeme destek veren herkese teşekkürler. Bağış yapan arkadaşlara daha bir kombolu teşekkürler.

Pass-thru yapan arkadaşa $100 hediye vermeyi uygun gördüm. Sizce de hakkı değil mi? Bağış yapmamış olan arkadaşlarda pamuk elleri cebe atsalar da projeye ufacık bir zuhurda bulunsalar hiç fena olmaz hani :D

Artık B serisi olup da yahu C serisi falan alsam mı diye düşünen kaldı mı aranızda? :D

Erdem siftah benden olsun ilk bağışı ben gönderiyorum arkadaşlarıda biraz teşvik edelim değil mi :) Tekrar teşekkürler.

• meraba arkadaşlar bu konuda daha yeniyim ve hiçbişey bilmiyorum desem yeridir 40B551 tv'm var ve ben bunun tüm özelliklerini nasıl kullanacğımı bilmiyorum divx oynatmıoyr oynatması mümkünmü birde samygo die bişey yazılıyor nedir ne değildir bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler
  • hacı bööle yazınca kimse cevap vermiyo bu forumda GENELDE.. araştıracan 130 sayfayı tek tek okuacan.. nası oyunlara yama yapıyolar türkçeleştiriyolar veya nebiliym pes e türkiye ligi gibi... bu da bööle. samygo sitesine girecen kendi başınasın. ingilizce biliyosan ii bilmiyosan google translate kullanacan. aslında hak vermiyo da değilim. 130 sayfalık seyi sormak 3 cümle ama anlatmak cok uzun. hele de genel bi soru sormussan ki ööle yapmışsın. cevap alman zor. samygo dan yamaları bul yukle tabii tv nin firmwire inide kontrol et. benim tv 650 serisi olduğndan 550 için bişe diyemeyecem. ama araştırmadan iş yapma başına bela alırsın
  • quote:

hacı bööle yazınca kimse cevap vermiyo bu forumda GENELDE.. araştıracan 130 sayfayı tek tek okuacan.. nası oyunlara yama yapıyolar türkçeleştiriyolar veya nebiliym pes e türkiye ligi gibi... bu da bööle. samygo sitesine girecen kendi başınasın. ingilizce biliyosan ii bilmiyosan google translate kullanacan. aslında hak vermiyo da değilim. 130 sayfalık seyi sormak 3 cümle ama anlatmak cok uzun. hele de genel bi soru sormussan ki ööle yapmışsın. cevap alman zor. samygo dan yamaları bul yukle tabii tv nin firmwire inide kontrol et. benim tv 650 serisi olduğndan 550 için bişe diyemeyecem. ama araştırmadan iş yapma başına bela alırsın

dostum iyi güzel diyosunda 130 sayfayı okumak kolay değil benim istediğim sadece biraz bilgi forumda anlatımıda mevcut değil o yüzden sordum birde busamygo yamasının bir zararı faln varmı cihazı garanti dışında falan bırakıyormu ??

• quote:

Orijinalden alıntı: bird-hunter

quote:

hacı bööle yazınca kimse cevap vermiyo bu forumda GENELDE.. araştıracan 130 sayfayı tek tek okuacan.. nası oyunlara yama yapıyolar türkçeleştiriyolar veya nebiliym pes e türkiye ligi gibi... bu da bööle. samygo sitesine girecen kendi başınasın. ingilizce biliyosan ii bilmiyosan google translate kullanacan. aslında hak vermiyo da değilim. 130 sayfalık seyi sormak 3 cümle ama anlatmak cok uzun. hele de genel bi soru sormussan ki ööle yapmışsın. cevap alman zor. samygo dan yamaları bul yukle tabii tv nin firmwire inide kontrol et. benim tv 650 serisi olduğndan 550 için bişe diyemeyecem. ama araştırmadan iş yapma başına bela alırsın

dostum iyi güzel diyosunda 130 sayfayı okumak kolay değil benim istediğim sadece biraz bilgi forumda anlatımıda mevcut değil o yüzden sordum birde busamygo yamasının bir zararı faln varmı cihazı garanti dışında falan bırakıyormu ??

kimine göre ewet kimine göre hayır..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bird-hunter

quote:

kimine göre ewet kimine göre hayır..

nasıl yani kesin bi bilgi yokmu garantiden çıkarıyormu çıkarmıyormu

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bird-hunter -- 13 Mart 2011; 22:08:11 >

• Merhaba arkadaşlar benim televizyon marka modelim le32b650 t2pxzg budur ben bunu güncelleyemiyorum samsungun sitesine giriyorum ancak orda da yok nasıl yaparım yardımcı olurmusunuz
  • arkadaşlar benimde güncelleme sorunum var hiç bir yerde bulamadım modeli le32b650t2p xzg tivide daha önceki sürüm bu gözüküyorT-CHLCIPDEUC-2004.8 BUDUR BUNu nasıl güncelleriz yardım edermisiniz
  • Tüm arkadaşlara merhaba;

Ben de 40B653T5WXXC model TV sahibiyim yaklaşık 1 yıl önce satın aldım. Geçen sene bir ara samsung sitesinden 300x güncellemesi yapmıştım. Forumu inceleme fırsatım hemen hemen hiç olmadı. . Yaklaşık 1 hafta önce foruma girerek yeniliklerden haberdar oldum. Hemen okumaya başladım. 112 sayfayı okumak yaklaşık 1 hafta zamanımı aldı (tabiki akşamları 1-2 saat zaman ayırabidim) . Yenilikleri algılamaya çalıştım. Erdem bey'e ve arkadaşlarına çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Tv yazılımını 2005'e geri döndürmeyi başardım. Alt yazı ve diğer bazı uygulamaları çalıştırıyorum.
    Ancak her televiyyonu kapatığımızda çalışan hizmetler duruyor doğal olarak. TV nin açılışında Oyun veya çocuk menüsü ile çalıştırdığımız uygulamalardan istediklerimizin otomatik çalışması için bir script nasıl yazılır ? nereye kopyalanır? Belkide cevabı önceki sayfalarda vardır, görememiş olabilirim. bilgi verirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: EnİGMaS

Selam arkadaşlar Size bir konu hakkında paylaşımda bulunmak istiyorum ben 8.5 ay önce LE32B651T3WXXC LCD tv aldım bu tv aralık ayına kadar FULL HD yayınlarda gayet berrak temiz bir görüntü sunmaktaydı...Ocak ayında artık HD yayınların TV nin ilk geldiği andaki kadar temiz olmadığını fark ettim her türlü yayını FULL HD olarak izleyebiliyorum bir sorunum yok Reklam olmasın ama cihaz listesini yazayım

DREAMBOX 800 HD
    BAFF FULL HD 2000 Receiver
    ATLANTA HD BOX
    PROZEG 2010 HD Receiver
    NEXT 18500 HD
    NEXT 19500 SUPERİOR+ HD
    HİREMCO X3 TURBO HD

Örnek olarak yazdığım bu cihazlar ETHERNET girişli olduğu için şifresiz HD kanallar dışında şifrelileride seğredebiliyorum imkanım geniş...

Asıl konu bu samsung 32B651 HD kanallarda ilk günkü canlılığını vermemekle beraber bunu kardeşimde fark edip abi moralin bozulmasın diye söylemedim ama tv ilk geldiği günkü gibi göstermiyor artık dedi bende evet onun için yazılım yüklediğim son 3000.1 den ilk yazılımına dönmek istediğimi söyledim ama kabul etmiyor tv bende o yazılım üzerinde tv yi fabrika ayarlarına döndürdüm o ana kadar 8 ay içerisinde 113 gün kullanmışım...
    nitekim samsung servisini aradım arkadaşlar geldiler kendilerine ki şunu ifade ettim telde ben evde yoktum tv nin ekranında yapay bir çerçeve oluştuğunu ki doğru gördüler biz şimdi onu yok edeceğiz kardeşiniz görüyor ki sprey sıkıp gidermişler kardeşimde benimle aynı canlılığı gördüğü için beyaz bir yayın açarmısınız demiş onlarda HD kanalda bulmuşlar ve ekranın sağ alt köşesinde gideremedikleri bir lekeyi fark etmişler hemen servis panele girip bizim oynamaya korktuğumuz panel ayarları kısmında hertürlü ayarı denemişler ben o esnada telde bekliyorum bana telkin ediyorlar ama benim gırtlağıma dayanmış çünkü dükkanada 32C651 aldım ondaki bana gelen ilk canlılığı gördüğüm için salondaki tv me bakmak istemiyordum moralim bozuluyordu kendilerine anlattığımda onlar bana biz sorun göremekdiklerini söylediler bende siz böyle diyorsanız ben eve geldiğimde bu tv yi kırıp atacağımı söyledim bu sizin tercihiniz beyefendi dediler buna binayen karşılıklı diyaloglar sonunda sizin içiniz rahat edecekse derken ( bu panelde 3 aydada sorun çıkabilir 1 yıldada 2 yıldada zaten ömrü belli demişler yukarıda ALLAH var istemedende olsa bunu söylemişler) ben fabrikadan panel sipariş edeceğim paneli değiştireceğim dediler (Panelde sorun var olmasa bunu yapmazlar diye düşünüyorum ölü piksel değil board sorunu değil) bugün sipariş veririm yarın takarız dediler bugün geçti kimse yok yarın veya sonraki gün gelirlermi bilmiyorum bekliyorum Ama sonuçta Samsung kendi panel ürettiği için LCD ve LEDDE gerçekten farklı bir konumda ama Servis desteği ve müşteri memnuniyeti sıfır bilginiz olsun

Dün Servis gelip TV yi aldı 2-3 gün içinde getiririz demişler...Panel değiştirecekler...

• 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.