Şimdi Ara

Intel'in Pentium E6300 işlemcisi 84$'dan listeye girdi, E5400'de indirim olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yarıiletken devi Intel her ay olduğu gibi Mayıs ayı için de işlemci fiyat listesini güncelledi. Yayımlanan yeni listede ciddi herhangi bir değişiklik veya indirim göze çarpmazken, Pentium E serisinin 1066MHz FSB desteği sunan ilk temsilcisi olarak lanse edilen E6300'ün listelere giriş yapması hem fiyatının netleşmesi hem de önümüzdeki günlerde yapılması olası yeni fiyat indiriminin ipuçlarını vermesi açısından dikkat çekmeyi başarıyor.

Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz Pentium E6300, 2.8GHz'de çalışıyor. 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan çift çekirdekli işlemci, 2MB seviye 2 bellekle geliyor ve 1066MHz FSB desteği sunuyor. Yüksek hız aşırtma potansiyeliyle de dikkat çekmesi beklenen E6300, Intel'in güncellenen fiyat listesine 84$ seviyesinden giriş yapmış durumda ancak E6300 öncesinde pazara sunulan ve 84$ seviyesinden satılan E5400'ün fiyatı ise henüz değişmiş değil.

Mevcut liste çerçevesinde hem E6300 hem de E5400 modelleri adetli alımlarda 84$'lık fiyat üzerinden satılıyorlar. Tabii Intel'in önümüzdeki günlerde sinyapacağı olası bir fiyat indirimiyle özellikle E5000 serisinin fiyatlarında yeni bir düzenlemeye gidebilir. Zira Core i5 işlemcilerin çıkmasıyla Core 2 Duo/Quad işlemcilerinde de indirim gidilmesi kuvvetle muhtemel görünüyor.

• şu q9*** serisinde bir indirime gitse harika olur 350 tl civarında q9 serisi görmek harika olur
  • i5 işlemcileri çıktığında ve Q9550 fiyatı ciddi düştüğünde(şimdiki q6600 muamelesi gördüğünde :D ) direk alacağım.
  • TR'ye ne zaman gelir acaba... önce gelecek sonra adamlar satamayacak da öyle indirim olacak E5000 lerde... :)
  • tr de satılıyor zaten exa da 99+ kdv . fıyatı e5200 e yaklasırsa tam f/p ıslemcı olacaktır ıntelde
  • evet exada gördüm şimdi, yurt dışıda 92 dolar hayret exadaki fiyat normal... yakında düşer o zaman... inşallah... :))
    http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819116091&Tpk=e6300
  • 6300 için küçük, 5200 için büyük bir adım.
  • Fiyat çok iyi lakin 5xxx serisinden hiç farkı yok.
  • bu işlemcide vt desteği varmıdır bilen varmı?
  • Fiyatlar güzel
  • q9xx serisi fiyatları düşerse ozaman amd ne yapacak merak ediyorum x2 6400 ü 30$ mı satıcak
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus1881

vardır
    http://ark.intel.com/Product.aspx?id=41493

bu linkte iki farklı e6300 gözüküyor birisinde Halogen Free Options Available özelliği gözüküyor ne demekse bu..
  • gerı donusum ıle ılgılı bır ozellık cevreye daha az zarar verıyormus bızı cok ılgılendıren bısey degıl yanı
  • E6300'ün hızaştırma potansiyelini inceleyen bir site varmı?
  • kolayca 4000mhz gorur dıyorlar
    http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?id=6006
  • Listede indirim yok, sadece yen iişlemci girmiş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.