- x
Toner dolumu ile ilgili herşey
1094 Cevap202448 Görüntüleme28 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1788 Mesaj
19 Mayıs 2009; 8:17:01 

Arkadaşlar bende toner dolumunu kendi yapanlardanım. Çevremdeki lazer yazıcı kullanan arkadaşlara yardımda bulunurum sürekli. Öncelikle çok sorduğunuz sorulardan birisi toner tozu ve sarf malzemelerini nereden bulabilirim. Çalışmış olduğum firmalar www.ayazshop.com , http://www.microerbilisim.com , www.oliser.com.tr , www.tekosarf.com.tr . Bunlar benim çalıştığım siteler. Bu sitelerden sorunsuzca alışveriş yapabilirsiniz. Bu siteler yalnızca toner tozu değil diğer ihtiyacınız olan drum, blade, mgroller gibi toner parçalarının ve dolum malzemelerininde satışını yapıyorlar. Kendime ait lazer yazıcım hp q2612a model toner kullanıyor. En memnun kaldığım kaliteli toner tozunu ayazshop.com da buldum. diğer sitelerde satılan tozlarda güzeldir. Hp marka tonerlerin dolumu biraz daha el beceresi ister çünkü bu tonerleri tutan iki pim vardır onları içten dışarı çıkartıp toneri ikiye yararsınız ve bu şekilde dolum yaparsınız, samsung xerox lexmark gibi tonerlerin dolumu daha kolaydır yanda tıpası vardır iki vidayı gevşetip tıpadan toner tozunu doldurursunuz ve atık haznesini boşaltırsınız. Arkadaşlar dolum yaparken MUTLAKA MASKE TAKIN. lastik eldiven giymeyi ihmal etmeyin. Üzeriniz kirlenebilir temiz giyinmeyin. Tonerdeki atık tozunu nefesinizle üflemeyin mecbur kalmadıkça. Bende bilgisayarımı temizlediğim küçük bir el kompresörü var onunla temizliyorum. Sizlerde bu cihazdan yoksa elektrik süpürgesi gibi cihazlarla üfleterek temizleyin. Mümkünse tonerin temizliğini oda içinde değil dışarıda yapın, çok ince bir tozdur etrafı batırabilirsiniz, etrafı batırdığınız için fırça yemeyin. Her dolumda mutlaka atık haznesini temizleyin, böylelikle drumun ömrünü uzatırsınız ve çizilmesini engellersiniz. Çipli toneri olan arkadaşlar çiplerinizin çoğu resetlenebilir, bunlar için çip resetter cihazları vardır. her seferinde çip parası ödemeyin. geçen günlerde xerox marka yazıcısı olan arkadaşıma samsung-xerox çip reset cihazı satın aldık ve çipini resetledik, herhangi bir sorun çıkarmadı. 3 dolumda zaten çip parasını çıkardı. şu anda gittigidiyor.com da 25 TL ye kadar düştü fiyatları. ayrıca çipli cihazlarda bulunan çip geri sayım çipidir, belli adet yazdıktan sonra tonerin içinde toz olsa dahi durur. çipi resetledikten sonra tonerin içinde kalan tozu bitene kadar yazdırmaya devam edebilirsiniz. arkadaşımın tonerini açtığımızda tonerin içindeki tozun yarısı duruyordu çip yüzünden yazmıyordu çipi resetledik yazdırmaya devam ettik. Tonerin drumu çizildiğinde veya yıprandığında kağıtta koyu çizgiler çıkartacaktır bu durumda tonerinizi komple değiştirmenize gerek yoktur. tonerinizin modeline uygun drumu yukarıda yazdığım sitelerden birinden tedarik edebilirsiniz ve eskisini çıkartıp yerine yenisini kolaylıkla takabilirsiniz. iki defa dolumdan sonra drum biter değiştirilmesi gerekir diye birşey yoktur atık haznesini her dolumdan sonra düzgün boşaltırsanız drumu ışığa maruz bırakmazsanız drum kalitesine göre size uzun süre gidecektir. youtube sitesinde çoğu marka tonerin doldurulma teknikleri gösterilir. arama kısmına toner kartuş numaranızı yazın büyük ihtimalle karşınıza çıkacaktır. Tonerlere kafanıza göre ağzına kadar toz doldurmayın belli gramajları vardır. Fazla toz koyduğunuzda ve yazıcınızdan çıktı aldığınızda yazıların haricinde kağıtta kalan boş kısım hafif koyu şekilde çıkacaktır fon yapacaktır ve bu fazla toz toner atık haznesine gidecektir. Mesela samsung ml-1610 model tonere 90 gr, hp q2612a model tonere 120 gr toner tozu konulmaktadır.
Çoğu tonerin gramaj değerleri tablosunu verdiğim linkten bulabilirsiniz. http://www.ayazshop.com.../TONERGRAMAJTABLOSU.pdf Ben kendime ufak tip hassas mutfak tartısı aldım onunla tartıyorum. http://www.hepsiburada....&productid=mtsinsks4507 fazla pahalı birşey değil. Bilgim dahilinde başka kafanıza takılan soru varsa cevaplamaya çalışırım. herkese kolay gelsin

Toner dolumunun nasıl olduğuna ait elimde dökümanlar mevcuttur isteyene model numarasına göre buradan upload edebilirim. En belli başlı olanları

Samsung ml-1610 - ml-2010 - xerox 3117 : http://rapid share.com/files/234637821/samsung_ml-2010.pdf

Samsung ml-2250 : http://rapid share.com/files/326481464/Samsung2250.pdf

hp q2612a : http://rapid share.com/files/234637820/q2612a.pdf

hp 1005-1006 (cb435a - cb436a) : http://rapid share.com/files/234637819/CB435A.pdf

Konica Minolta QMS Magicolor 2400 W-2430 Desklaser - 2430 DL–2450-2450 D-2450 DX-2450 PS-2480 MF-2490 MF-2500 W-2530 DL-2550 2550 DN-2590 MF : http://rapid share.com/files/235250362/qms_2400_tech.pdf

hp cp1215 : http://rapid share.com/files/255513369/HPCP1215.pdf

hp 1600-2600 ... : http://rapid share.com/files/255524636/HP2600.pdf

hp Q7553AX,Q7551AX,Q6511AX,Q5949A : http://rapid share.com/files/291278851/1160_Q7553AX_Q7551AX_Q6511AX_Q5949A.rar

Samsung Ml-1640 çip resetleme programı : http://rapid share.com/files/331792845/ml1640SONFIRMWARE.rar
alternatif link : http://ul.to/xnalne

linki yazarken rapid share arasındaki boşluğu kaldırmayı unutmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 5 Ağustos 2013; 4:18:03 >

Dünya insanların gereksinimlerini karşılayabilir ama ihtiraslarını asla.
Gülerek Kaybettiklerini Ağlayarak Kazanamazsın.
Kim Allah rızası için öğrenilmesi gereken bir ilmi dünya metaı elde etmek için öğrenirse, kıyamet gününde cennetin kokusunu bile duyamaz (Ebu Dâvut, Kitabu'l-İlm)

4947 Mesaj
19 Mayıs 2009; 23:47:04 

Xerox 3116/17 olanı da atarmısın. teşekkürler.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

1788 Mesaj
20 Mayıs 2009; 0:14:33 

quote:

Orjinalden alıntı: albati

Xerox 3116/17 olanı da atarmısın. teşekkürler.

dolum şekli samsung ml-1610 ile aynıdır. o yazıcıyıda zaten samsung üretiyor üzerine marka basıyor. ml-1610 linkini yukarıda linkini verdim.

Kim Allah rızası için öğrenilmesi gereken bir ilmi dünya metaı elde etmek için öğrenirse, kıyamet gününde cennetin kokusunu bile duyamaz (Ebu Dâvut, Kitabu'l-İlm)

55 Mesaj
20 Mayıs 2009; 17:11:42 

konica minolta 2530 modelinin dolumunu atabilir misin?

1788 Mesaj
20 Mayıs 2009; 19:16:56 

yukarıda upload yaptım

quote:

Orjinalden alıntı: minik1903

konica minolta 2530 modelinin dolumunu atabilir misin?

55 Mesaj
20 Mayıs 2009; 23:18:17 

Teşekkür ederim. Zahmet oldu.

4947 Mesaj
21 Mayıs 2009; 1:20:01 

Teşekkürler.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

2221 Mesaj
22 Mayıs 2009; 14:01:00 

bildiginiz gibi samsung clp 300 un ve de clp 315 in chipleri iptal edilebiliyor. clp 300 un dolum dokumanlari ve videolari internette fink atarken 315 e dair chip i iptal edilebildiginden baska hicbir kaynak yok. clp 300 de piyasada yok

elinizde clp 315 e ait dokuman varmi??

1788 Mesaj
22 Mayıs 2009; 14:37:20 

dostum şu anda elimde malesef bu yazıcı toneri için döküman yok yeni olduğu için. ancak samsungun tonerleri birbirine benzer yukarıdaki linkte verdiğim dolum şekline yakındır diye tahmin ediyorum. bu modele benim bildiğim kadarıyla sınırsız çip entegre edilebiliyor ve bir daha çip derdinden kurtuluyorsunuz. elime döküman ulaşırsa hemen ekleyeceğim.

quote:

Orjinalden alıntı: semihekim

bildiginiz gibi samsung clp 300 un ve de clp 315 in chipleri iptal edilebiliyor. clp 300 un dolum dokumanlari ve videolari internette fink atarken 315 e dair chip i iptal edilebildiginden baska hicbir kaynak yok. clp 300 de piyasada yok

elinizde clp 315 e ait dokuman varmi??

130 Mesaj
22 Mayıs 2009; 23:11:16 

ışığa maruz bırakma !!!
bu etkiliyormu çıktı kalitesini. benim makinanın çıktıları hep silik oluyor scx4100 samsungum var. kağıt sılkışmalarında dışarı çıkartıyorum yine doluu da dışarıda açıkta yapıyorum bunun için olabilir mi ?

Samsung scx4100 için dolumda nelere dikkat etmeliyim. son dolumumda özellikle sayfanın bir alanını (sol taraf) silik çıkarıyordu. Şimdide ara ara sayfa içinde bir iki satır silik oluyor (enine silik 1 - sıra parmak kalınkıklta alan bırakıyor) Bişeyleri yanlış yapıyorum ama bende çözemedim tam.

Tüm Kastamonu'lu lar ve Lusuzlar davetlimdir.

1788 Mesaj
22 Mayıs 2009; 23:42:09 

quote:

Orjinalden alıntı: sertdisk

ışığa maruz bırakma !!!
bu etkiliyormu çıktı kalitesini. benim makinanın çıktıları hep silik oluyor scx4100 samsungum var. kağıt sılkışmalarında dışarı çıkartıyorum yine doluu da dışarıda açıkta yapıyorum bunun için olabilir mi ?

Samsung scx4100 için dolumda nelere dikkat etmeliyim. son dolumumda özellikle sayfanın bir alanını (sol taraf) silik çıkarıyordu. Şimdide ara ara sayfa içinde bir iki satır silik oluyor (enine silik 1 - sıra parmak kalınkıklta alan bırakıyor) Bişeyleri yanlış yapıyorum ama bende çözemedim tam.

uzun süre dışarıda beklemiyorsa çok sorun olmaz. drumun altında iki ince uzun silindir vardır. ve bıçak vardır. bıçakta ve mag roller da eski tozdan kalma artıklar sıkışmış olabilir. toner boşken buralarıda söküp hava tutarsan aralara yapışmış olan tozları temizlersen toner tozunda kaliteliyse sorun kalmaz. toneri yeni doldurduğunda sağa sola ve yukarı aşağı salla tozlar heryere eşit dağılsın. birde dolumlarda atık toner haznesini mutlaka boşalt drumun çizilmesini engeller, sizi daha uzun süre idare eder.

420 Mesaj
23 Mayıs 2009; 1:27:37 

Size bir soru.
bende aldıktan bir kaç ay sonra bozulan bir ml-1610 var.
Fakat uğraşamadım garantisi bitti.
(öyle duruyor yaklaşık 2 senedir.
bunun toneri tabi dolu 30 sayfa falan basıldı.
bu toneri kullanan 0 bir makine var mı bildiğiniz?

1788 Mesaj
23 Mayıs 2009; 2:26:03 

malesef yok.

quote:

Orjinalden alıntı: foreone

Size bir soru.
bende aldıktan bir kaç ay sonra bozulan bir ml-1610 var.
Fakat uğraşamadım garantisi bitti.
(öyle duruyor yaklaşık 2 senedir.
bunun toneri tabi dolu 30 sayfa falan basıldı.
bu toneri kullanan 0 bir makine var mı bildiğiniz?

42 Mesaj
1 Haziran 2009; 18:40:40 

slmlar hocam peki canon mf 4270 modeli hakkında bilgisi olan varmı tozunu nerden bulabılrım ve dolumu kendım yapmam mumkunmu aceba bılgınız varmı sayın cool111 hocam

1788 Mesaj
1 Haziran 2009; 22:50:23 

quote:

Orjinalden alıntı: tmac48

slmlar hocam peki canon mf 4270 modeli hakkında bilgisi olan varmı tozunu nerden bulabılrım ve dolumu kendım yapmam mumkunmu aceba bılgınız varmı sayın cool111 hocam

canon mf 4270 modelin toneri fx10 modeldir. hp toner tozu ile aynı toner tozunu kullanırlar. en fazla 120 gr toz koymalısın bir dolumda. hp q2612 a model tonerle dolum şekli aynıdır. yukarıda q2612a modelin dolum şeklini verdim dostum dosyayı indirip oradan dolum şeklini görebilirsin. toner tozunuda ayazshop.com daki hp premium toner tozunu tavsiye ederim. şu anda makinamda kullanıyorum gayet memnunum.

42 Mesaj
3 Haziran 2009; 18:24:01 

valla hocam dosyayı ındırdım cok karısık geldı doldurması be hocam

1788 Mesaj
3 Haziran 2009; 19:58:24 

quote:

Orjinalden alıntı: tmac48

valla hocam dosyayı ındırdım cok karısık geldı doldurması be hocam

göründüğü kadar zor değildir. elin doluma alıştığında 15-20 dakikada söküp takarsın. q2612a toner dolumunu anlatan video mevcut 2 part halinde

1. part http://www.youtube.com/...zfPIv60&feature=related
2. part http://www.youtube.com/watch?v=Dccr_RML_cI&NR=1

gayet güzel bir anlatımı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 4 Haziran 2009; 16:16:48 >

2 Mesaj
9 Haziran 2009; 9:18:59 

merhaba oncelikle

yaklasik 4 yildir toner ve kartus dolumu yapiyorum.Bircok firma ile calistim sarf malzeme konusunda ayazshop ,microer,aksel ve saral gibi firmalarla calistim.ama aradigim herseyi uygun fiyatla www.ayazshop.com da bulabiliyorum aslinda ilk basta nakit calistiklari icin bana pek uymuyordu ama kredi kartina da taksit yapiyorlar o sebepten rahatim onun disinda microer de fena degil.Ama bazen rollerlarinda sorun yasiyorum kullanilmis gibiler sanki sonuc itibari ile cool111 kardesime katiliyorum tozlarda ayazshop cok kaliteli . toner dolumu ile ilgili bilgi isterseniz her turlu yardimci olurum.Hayirli gunler Allaha (c.c) emanet olun

3 Mesaj
26 Haziran 2009; 19:46:59 

Arkadaşlar ben canon 4140, samsung scx 4521 üçüncü olarak da hp mf 1120 arasında kaldım. HP yi fax özelliği olmadıgı için pek düşünmüyorum. Mali müşavirim beyannameler genelde çift yüzlü oldugu için canon daha cazip geliyor. Samsung un da canona üstün yanı ADF kolaylığı. Bu özelliklerin ötesinde benim asıl merak ettiğim konu ben taşrada yaşıyorum çipli toner dolumu sıkıntı çıkarabilir. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim canon ve Samsung'u düşündüğümüzde hangisinin toneri çipsiz ve dolumu kolay? Teşekkürler...

1788 Mesaj
26 Haziran 2009; 20:51:56 

quote:

Orjinalden alıntı: cilalibo

Arkadaşlar ben canon 4140, samsung scx 4521 üçüncü olarak da hp mf 1120 arasında kaldım. HP yi fax özelliği olmadıgı için pek düşünmüyorum. Mali müşavirim beyannameler genelde çift yüzlü oldugu için canon daha cazip geliyor. Samsung un da canona üstün yanı ADF kolaylığı. Bu özelliklerin ötesinde benim asıl merak ettiğim konu ben taşrada yaşıyorum çipli toner dolumu sıkıntı çıkarabilir. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim canon ve Samsung'u düşündüğümüzde hangisinin toneri çipsiz ve dolumu kolay? Teşekkürler...

üstadım eğer çift yönlü elle çevirmeden otomatik baskı yapmak istiyorsan adf özelliği olsun istiyorsan canonun mf4270 veya mf4150 modellerini tavsiye ederim. aynı anda çift yönlü tarayıp otomatik önlü arkalı baskı alınabiliyor. mf4270 şu anda hepsiburada.com da indirimde 30 hazirana kadar 530 TL. http://www.hepsiburada....yid=6&productid=bd10597 canon mf4140-mf4150-mf4270 modellerin hepsi fx10 model toner kullanıyor ve çipsiz, dolumu sorunsuz hp nin toner tozunu kullanıyor. hp nin lazer yazıcı grubunuda zaten canon üretiyor. toneri % 5 yoğunlukta 2000 sayfa basıyor eğer dilekçe tarzı şeyler çıkartıyorsan toneri sana 2500 civarı gider. ayrıca samsunga göre baskı kalitesi ve özellikleri daha iyidir. samsung scx 4521 yazıcıda güzeldir fakat onda otomatik önlü arkalı sayfa baskısı yoktur önlü arkalı baskı yapabilmek için her seferinde kağıdın yönünü elle değiştirmek zorundasın. toneri % 5 yoğunlukta 3000 sayfa basar ve onunda toneri çipsizdir. hp mf 1120 yazıcının adf özelliği ve fax özelliği yoktur mali müşavirsen pek tavsiye etmem. cb436a model toner kullanır %5 yoğunlukta 2000 sayfa basar tonerinde çip mevcuttur fakat bundaki çip toneri kilitlemez sadece her yazdıracağın zaman toner bitik uyarısı verir bas dersen basar. mali müşavirseniz benim size tavsiyem network desteği istiyorsanız mf4270 diğer bilgisayarlar benim bilgisayarım üzerinden yazıcımı görür benim bilgisayarım üzerinden yazdırır diyorsanız mf4150. birde hangi lazer yazıcıda olursa olsun yazıcınızı seviyorsanız 80 gr lık fotokopi kağıdı kullanın, bu gramajdan aşağısını kullanmayın.

3 Mesaj
3 Temmuz 2009; 17:34:04 

Teşekkürler Cool. Ben de canon istiyordum zaten. Ama bu arada fiyatlar uçmuş temmuzla birlikte dolar da düştü ama. Yine ertelecegiz gibime geliyor. 400 liradan 699 a çıkmış

1788 Mesaj
3 Temmuz 2009; 23:49:14 

quote:

Orjinalden alıntı: cilalibo

Teşekkürler Cool. Ben de canon istiyordum zaten. Ama bu arada fiyatlar uçmuş temmuzla birlikte dolar da düştü ama. Yine ertelecegiz gibime geliyor. 400 liradan 699 a çıkmış

evet malesef 30 haziran indirimin son günüydü. başka siteleride araştırın isterseniz daha ucuz fiyata bulabileceğiniz siteler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 4 Temmuz 2009; 11:47:11 >

3 Mesaj
10 Temmuz 2009; 11:14:21 

Merhaba,
Toner ve Toner tozu ile ilgili araştırma yaptım,
yukarıda www.trtoner.com adresinden ilgili kişiyle görüştüm , çok yardımcı oldular,
diğer sitelere göre tozlar daha ucuz ve kaliteli ....Tavsiye ederim...iyi çalışmalar...

1788 Mesaj
10 Temmuz 2009; 11:47:02 

quote:

Orjinalden alıntı: ozkan199

Merhaba,
Toner ve Toner tozu ile ilgili araştırma yaptım,
yukarıda www.trtoner.com adresinden ilgili kişiyle görüştüm , çok yardımcı oldular,
diğer sitelere göre tozlar daha ucuz ve kaliteli ....Tavsiye ederim...iyi çalışmalar...

evet benimde güvenle alışveriş yaptığım sitelerden birisi.

810 Mesaj
13 Temmuz 2009; 15:20:09 

Bizim Sitemizide inceleyin isterseniz özellikle oki b2500 toner 2520 5460 - 5461 tonerleri için

www.kocaelitonerdolumu.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wishmaster -- 13 Temmuz 2009; 15:20:30 >

Metaj Bilgisayar San. Tic. Ltd. Şti. 0 262 606 00 76

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Temmuz 2009; 16:32:02 

emeğe saygı

119 Mesaj
13 Temmuz 2009; 22:33:52 

Canon LBP5000 için nasıl bir yol izlenebilir, dökümanınız var mı acaba bu tonerle ilgili?

Alışveriş Yaptıklarım:
mygan, aytacgoksu, Tek-nolojik, math_tiger, 422_322, Alesta1818, Dr.Saruhan

1788 Mesaj
14 Temmuz 2009; 1:21:11 

quote:

Orjinalden alıntı: yakuza07

Canon LBP5000 için nasıl bir yol izlenebilir, dökümanınız var mı acaba bu tonerle ilgili?

hp 1600-2600 yazıcının tonerlerle aynı dolum şekline sahip diye biliyorum. yukarıda linkini verdim. canonla bu yazıcı birbirine çok benziyor. zaten hpnin lazer serisini canon üretiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 14 Temmuz 2009; 2:00:13 >

1788 Mesaj
14 Temmuz 2009; 2:01:32 

ayrıca hp cp1215 renkli yazıcılarda dolumdan sonra kartuş bitik uyarısını yazıcı ayarlarından cartridge out override seçeneğini işaretlediğinizde chipi değiştirmenize gerek kalmadan toneri kullanabiliyorsunuz. canondada böyle birşey olabilir tahminim denemedim hiç böylelikle çip değiştirmeden dilediğiniz kadar dolum yapabilirsiniz. dolum şemasında 19 ve 20. resimlerde toner atık haznesini göstermektedir her dolumda burayı boşaltmayı unutmayın yine dolum şemasında 15. resimde tonerin doldurulacağı yer gözükmektedir. mag rolleri kaldırdığınızda (toner haznesinin üzerindeki mıknatıslı çubuk)böyle gözükecektir kartuş oradan içerisine yavaş yavaş tozu dolduracaksınız 100 gr . şemada zaten tamamen her parçasını tek tek nasıl sökebileceğini sırasıyla gösteriyor. şimdiden kolay gelsin.

69 Mesaj
15 Temmuz 2009; 2:29:27 

üstad hp lazerjet 1010 varmı acaba :)

1788 Mesaj
15 Temmuz 2009; 9:46:42 

quote:

Orjinalden alıntı: treek

üstad hp lazerjet 1010 varmı acaba :)

bu yazıcıda q2612a toner kullanır. yukarıda döküman linki mevcut. video olarak izlemek istiyorsan başka topikte verdiğim linkleri yazayım orada video olarak daha akılda kalıcı olarak anlatıyor. biraz el becerin varsa kolaylıkla doldurabilirsin. ayazshop taki hp premium toner tozunu öneririm çok kaliteli ve orjinal baskı kalitesinde çıktı alabiliyorsun. her dolumda 100 gr toner tozu kullan maksimum 120 gr. toner tozunu sipariş verirken yedek drum almanıda öneririm çizgi yapmaya başladığında değiştirmen gerekecek. ayrıca mutlaka toner dolumunda drumun uzun süre gitmesini istiyorsan toner atık haznesini boşaltmayı unutma

2. part devamı http://www.youtube.com/watch?v=Dccr_RML_cI&NR=1

69 Mesaj
17 Temmuz 2009; 14:01:56 

arkadaşlar acaba tonerlerin bellirli bi ömrü varmı doldurma konusunda...

1788 Mesaj
17 Temmuz 2009; 20:34:39 

quote:

Orjinalden alıntı: treek

arkadaşlar acaba tonerlerin bellirli bi ömrü varmı doldurma konusunda...

tonerin plastik aksamı kolay kolay eskimez. drum kısmı yani renkli silindir kısmı belli bir baskı sayısından sonra kağıt üzerinde çizgi yapmaya başlar, dolum yaparken atık haznesini boşaltmayı ihmal etmezsen normalde 5-6 dolum kadar götürür bunun haricinde diğer parçalarının pek aşındığını yıprandığını görmedim.

69 Mesaj
19 Temmuz 2009; 2:26:41 

quote:

Orjinalden alıntı: cool111

tonerin plastik aksamı kolay kolay eskimez. drum kısmı yani renkli silindir kısmı belli bir baskı sayısından sonra kağıt üzerinde çizgi yapmaya başlar, dolum yaparken atık haznesini boşaltmayı ihmal etmezsen normalde 5-6 dolum kadar götürür bunun haricinde diğer parçalarının pek aşındığını yıprandığını görmedim.

:) teşekkür ederim

3 Mesaj
22 Temmuz 2009; 13:27:46 

hocam oki b2500 aldım adana media markt den ama iade etmek zorunda kaldım
dolumcular bunu toner dolumu olmaz dediler. adanaya gittgel de masraf cabası...

1788 Mesaj
22 Temmuz 2009; 20:33:23 

quote:

Orijinalden alıntı: cilalibo

hocam oki b2500 aldım adana media markt den ama iade etmek zorunda kaldım
dolumcular bunu toner dolumu olmaz dediler. adanaya gittgel de masraf cabası...

bencede iade etmekle çok iyi yapmışsın. okiler dolumu olsa bile masraflıdır. tonerleri çiplidir çipini her yerde bulamazsın, dolum toner tozu diğerlerine göre pahalıdır, drum çizerse yandın bir makina parasıdır. dolumu kolay olan bir makinaya belki ilk başta okinin iki katı para verirsin ama toplam maliyette daha ucuza gelir. büro için ben hala size canon mf 4270 yazıcıyı tavsiye ediyorum. hepsiburada da fiyatını 532 liraya düşürmüşler yine. onu alamazsan samsung scx 4521f var onunda toneri çipsizdir. onun fiyatıda 450 TL civarı. ama özellik olarak ve baskı kalitesi olarak canon daha üstün.

119 Mesaj
23 Temmuz 2009; 1:32:18 

Teşekkür ederim bilgilendirme için.

quote:

Orijinalden alıntı: cool111

hp 1600-2600 yazıcının tonerlerle aynı dolum şekline sahip diye biliyorum. yukarıda linkini verdim. canonla bu yazıcı birbirine çok benziyor. zaten hpnin lazer serisini canon üretiyor.

Alışveriş Yaptıklarım:

102 Mesaj
23 Temmuz 2009; 12:07:55 

Canon LBP 5050 için toner,chip nereden alınır yardımcı olabilirmisiniz.Ben ankaradayım.

1788 Mesaj
23 Temmuz 2009; 13:51:26 

quote:

Orijinalden alıntı: nickelson1903

Canon LBP 5050 için toner,chip nereden alınır yardımcı olabilirmisiniz.Ben ankaradayım.

yukarıda yazmış olduğum firmalardan oliser ankara firmasıdır, diğerleri istanbul firmasıdır. hepsinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

65 Mesaj
27 Temmuz 2009; 20:02:34 

Elimde bir adet HP 15a toner mevcut kullanılmamış. Yazıcı almak istiyorum ama 15A toner kullanan 2. el hp 1005 almayı düşünüyorum.

15A tonerin dolumunda sıkıntı yaşarmıyım ? Toner modeli HP C7115A olarak geçiyor.

Burdaki arkadaşlara danışmak istedim. İyi yaparmıyım yoksa başka bir modelemi bakayım.

1788 Mesaj
27 Temmuz 2009; 20:42:34 

quote:

Orijinalden alıntı: mahony99

Elimde bir adet HP 15a toner mevcut kullanılmamış. Yazıcı almak istiyorum ama 15A toner kullanan 2. el hp 1005 almayı düşünüyorum.

15A tonerin dolumunda sıkıntı yaşarmıyım ? Toner modeli HP C7115A olarak geçiyor.

Burdaki arkadaşlara danışmak istedim. İyi yaparmıyım yoksa başka bir modelemi bakayım.

sıfırını bulamazsın belki ama temiz kullanılmış ikinci elini bulabilirsin. genellikle sağlam makinalardır tonerinide kolaylıkla doldurabilirsin. fakat ikinci elinede en fazla 80-90 TL ver sonuçta ikinci el. bana göre sıfır makina alman daha mantıklı garanti bakımından. sıfır bir model istiyorsan xerox 3117 tavsiye ederim. vatan bilgisayarda 165 TL civarında satılıyor.

1311 Mesaj
28 Temmuz 2009; 22:27:30 

@cool111

Emeğiniz için teşekkürler güezl bir başlık olmuş.

Sizden tavsiyede bulunanızı isteyecektim.

Dolumu kolay yapılabilinen çift taraflı adf si olan hızlı bir yazıcı öncelikle a4 olarak ne tavsiye edersiniz. A3 olanı hakkında fikriniz varmı.

S/B veya renkli önerileriniz varmı?

Saygılar

i7 3770K - Asrock Z77 Exterme 6 - 2 gb Gigabyte gtx670 - 2*8 16 GB Ram - Ocz 256 gb SSD 3TB Seagate Hdd 2 TB Segate Hdd - 650 Watt High Power Absolute 80 - Logitech X-540 -Samsung P2250 - Thermaltake Exterme 120 Cpu Cooler-Thermaltake icage with 12cm fan feyt180 Sorunlu alışveriş bozuk anakart sattı! 120 TL havaya uçtu. Sattığı ürünün arkasında durmaz ve itinayla ailenize küfür eder !

1788 Mesaj
29 Temmuz 2009; 0:18:26 

quote:

Orijinalden alıntı: ShaDoW_17

@cool111

Emeğiniz için teşekkürler güezl bir başlık olmuş.

Sizden tavsiyede bulunanızı isteyecektim.

Dolumu kolay yapılabilinen çift taraflı adf si olan hızlı bir yazıcı öncelikle a4 olarak ne tavsiye edersiniz. A3 olanı hakkında fikriniz varmı.

S/B veya renkli önerileriniz varmı?

Saygılar

aynı anda çift taraflı tarayıp otomatik çift taraflı baskı yapan canon mf4150 ve mf4270 modelleri var. hp nin q2612a toneriyle aynı şekilde doluma sahiptir. tonerleri çipsizdir. bütçenizi bilmiyorum ama a3 çok fonksiyonlu ve renkli çok fonksiyonlular şu anda bayağı cep yakıyor. çok lüzumlu değilse almayın derim.

1311 Mesaj
29 Temmuz 2009; 23:56:51 

Çok teşekkür ederim peki o zaman dolumunu kendimiz yapabiliriz. Şu an Ml1610 kullanıyorum dolumunu kendim yapıyorum.

Siz hangi yazıcıyı önerirsiniz.

Saygılar..

i7 3770K - Asrock Z77 Exterme 6 - 2 gb Gigabyte gtx670 - 2*8 16 GB Ram - Ocz 256 gb SSD 3TB Seagate Hdd 2 TB Segate Hdd - 650 Watt High Power Absolute 80 - Logitech X-540 -Samsung P2250 - Thermaltake Exterme 120 Cpu Cooler-Thermaltake icage with 12cm fan feyt180 Sorunlu alışveriş bozuk anakart sattı! 120 TL havaya uçtu. Sattığı ürünün arkasında durmaz ve itinayla ailenize küfür eder !

1788 Mesaj
30 Temmuz 2009; 10:07:05 

quote:

Çok teşekkür ederim peki o zaman dolumunu kendimiz yapabiliriz. Şu an Ml1610 kullanıyorum dolumunu kendim yapıyorum.

Siz hangi yazıcıyı önerirsiniz.

Saygılar..

scx 4521 f modelin toner dolumuda ml1610 model tonerin dolumuna benzer şekildedir. iki yazıcıda sağlam yazıcıdır, ikisininde toner dolumunda problem yaşanmaz. özellik bakımından canon daha üstündür. canonun en önemli üstünlüğü tarayıcısının daha iyi olması ve önlü arkalı fotokopi çekimini ve önlü arkalı yazdırmayı otomatik olarak yapabilmesi, baskı grafik kalitesinin daha iyi olması. samsungun toneri % 5 doluluk oranı ile 3000 sayfa basar canonun toneri 2200 sayfa basar.

1311 Mesaj
30 Temmuz 2009; 13:54:12 

Önlü arkalı fotokopi ve otomatik çift taraflı yazdırma üstünlüğünden dolayı sanırım canonu tercih edeceğim. Önerdiğiniz iki canonun toner dolumarlı kolay olurmu. Hangisini tavsiye edersiniz çift taraflı adf var sanırım canonda.
Ayrıca canon 6560 ve 6580 modelleri için ne dersiniz

Birde A3 yazıcılarda dolumu kolay olan model biliyormusunuz.

Çok teşekkür ediyorum.

Saygılar..

Düzenleme: Hp olarak önerebileceğiniz bir ürün varmı acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaDoW_17 -- 30 Temmuz 2009; 14:03:31 >

2 Mesaj
30 Temmuz 2009; 17:23:21 

Merhaba,

bende ilk kez dün www.trtoner.com dan sipariş verdim. Bugün sabah siparişim elime ulaştı.

Ürünler kaliteli ve fiyatlar çok uygun geldi. Bilmediğiniz birşey olduğunda telefonla da çok yardımcı oluyorlar.

Tavsiye ederim...

1788 Mesaj
30 Temmuz 2009; 21:12:25 

quote:

Önlü arkalı fotokopi ve otomatik çift taraflı yazdırma üstünlüğünden dolayı sanırım canonu tercih edeceğim. Önerdiğiniz iki canonun toner dolumarlı kolay olurmu. Hangisini tavsiye edersiniz çift taraflı adf var sanırım canonda.
Ayrıca canon 6560 ve 6580 modelleri için ne dersiniz

Birde A3 yazıcılarda dolumu kolay olan model biliyormusunuz.

Çok teşekkür ediyorum.

Saygılar..

Düzenleme: Hp olarak önerebileceğiniz bir ürün varmı acaba.

hp q2612a model toner kartuşla aynı doluma sahiptir, aynı toner tozunu kullanırlar. dolumu kolaydır konunun başında toneri nasıl sökeceğinizle ilgili bir dökümanda mevcuttur. a3 lazer yazıcılar şu anda çok pahalı dolumu kolay olur genelde bu tonerlerin büyütülmüş halidir ve yüksek kapasitelidir bir tonerle 15000-20000 civarı çıktı alabilirsiniz, çok ihtiyacınız yoksa o kadar para vermenizi tavsiye etmem düz mono lazerlerin bile fiyatları 3000 TL den başlamaktadır. canon 6560 ve 6580 modellerin farkı 6580 modelinde network farkıdır özellikleride aynıdır fakat tonerleri yüksek kapasitelidir %5 yoğunlukta 5000 sayfa basar. hp lazer yazıcı grubunu zaten canon üretmektedir yani hp de alsanız canon almış olacaksınız. hp lerde çok sağlamdır hatta şu anda büroda 4 yıldır hp 3030 kullanıyorum çokta memnunum. yeni çıkardıkları çok fonksiyonlularda hem canonunki kadar fazla özellik yok hemde fiyat olarak daha pahalı ve tonerleri çipli. ama illahaki bir model söyleyin diyorsanız hp m1522nf yi önerebilirim, fakat bu modelde canonlardaki gibi çift taraflı tarama ve çift taraflı otomatik baskı olanağı yoktur.

97 Mesaj
31 Temmuz 2009; 13:53:03 

arkadaşlar merhaba bende de samsung ml 1640 var.İnternette incelemeden aldım fiyatı uygun diye ama şimdi baktım ki chip sorunu başağrıtacak gibi.Daha 3 günlük bir cihaz olduğundan ,mediamarkt 14 gün içerisinde iade alıyor,açıp anakartına da bakmadım.Dolayısıyla ben de iade etmeyi düşünüyorum.Peki yerine ne almalıyım xerox 3117 mi hp p1005 mi?
kartuş dolumu kolay olsun istiyorum sorun çıkartmasın chip filan..Baskı sayısı da yüksek olursa ekonomik açıdan iyi olur.Toner tozları ya da diğer sarf malzemeleri bakımından da değerlendirirseniz arkadaşlar uygun olur.
cool111 arkadaş sen bu konuda baya bir bilgisin acil cevap verirsen sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi velivolkan -- 31 Temmuz 2009; 14:03:16 >

1788 Mesaj
31 Temmuz 2009; 17:42:46 

quote:

Orijinalden alıntı: velivolkan

arkadaşlar merhaba bende de samsung ml 1640 var.İnternette incelemeden aldım fiyatı uygun diye ama şimdi baktım ki chip sorunu başağrıtacak gibi.Daha 3 günlük bir cihaz olduğundan ,mediamarkt 14 gün içerisinde iade alıyor,açıp anakartına da bakmadım.Dolayısıyla ben de iade etmeyi düşünüyorum.Peki yerine ne almalıyım xerox 3117 mi hp p1005 mi?
kartuş dolumu kolay olsun istiyorum sorun çıkartmasın chip filan..Baskı sayısı da yüksek olursa ekonomik açıdan iyi olur.Toner tozları ya da diğer sarf malzemeleri bakımından da değerlendirirseniz arkadaşlar uygun olur.
cool111 arkadaş sen bu konuda baya bir bilgisin acil cevap verirsen sevinirim.

ikiside sağlam yazıcıdır fakat xerox 3117 almanı tavsiye ederim. hp 1005 in toneri 1500 sayfalık xerox 3117 yazıcının toneri 3000 sayfalık 3117 nin toner dolumu daha kolaydır samsung ml 1610 toner dolumuyla aynı şekilde dolar forumlardan birinde arkadaş dolum şeklini resimli olarak gayet güzel bir şekilde anlatmış. 1005 in tonerinde yandaki dolum tapası olmadığından ince ağızlı dolum aparatı kullanmak gerek ve bu modelin toneri diğer hp tonerlerden farklı toner tozu kullanıyor normal hp toner tozu koyduğunuzda silik baskı alırsınız. tonerinin kapasitesi 1500 sayfalık olduğu için fazla baskı alıyorsanız sık sık doldurmanız gerekiyor üzerindeki çip diğer markalardaki gibi toneri kilitlemiyor sadece toner bitik uyarısı veriyor yazdır deyince yazdırmaya devam ediyor.

1 Mesaj
1 Ağustos 2009; 16:28:17 

merhaba ben bir lazer yazıcı almak istiyorum.öğrenciyim evde kullanıcam , genelde çokça dökuman çıkarmak için, formu okudum ama karar veremedim.chipsiz,dolumda sorun çıkarmayan zaten ben doldumam ama yinede problemsiz olsun isterim.tabi dolumununda ucuz olması önemli.tavsiye edebileceğiniz markalar varmı? uzun süre kullanabileceğim olsun ilk fiyatı önemli değil.cevaplarsanız sevinirim.teşekkürler..

1788 Mesaj
1 Ağustos 2009; 17:47:34 

quote:

Orijinalden alıntı: hbirgun

merhaba ben bir lazer yazıcı almak istiyorum.öğrenciyim evde kullanıcam , genelde çokça dökuman çıkarmak için, formu okudum ama karar veremedim.chipsiz,dolumda sorun çıkarmayan zaten ben doldumam ama yinede problemsiz olsun isterim.tabi dolumununda ucuz olması önemli.tavsiye edebileceğiniz markalar varmı? uzun süre kullanabileceğim olsun ilk fiyatı önemli değil.cevaplarsanız sevinirim.teşekkürler..

şu anda çipsiz model pek kalmadı. xerox 3117 öneririm. bir tonerle 3000 sayfa basar toneri çipsizdir. samsung üretir. dolumunu sizde yapabilirsiniz, kolay dolumu vardır. http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=18892 en ucuz burada var bildiğim yinede piyasadanda araştırabilirsiniz.

1311 Mesaj
1 Ağustos 2009; 20:58:38 

@cool111

Hocam başını ağrıtıyorum kusura bakma son kez bişey sorcam.

Dolumunu kolay yapabileceğim. (Anlatımı olan) Çif taraflı otomatik fotokopi çekebilen (Çift taraflı ADF) Ki zaten çift taraflı fotokopi çeken ürün çift taraflı pc dende çıktı alır sanırım.

Hangi yazıcıyı önerirsin.( Elimde mevcut canon mx850 var fakat yavaş çekiyor fotokopiyi nede olsa püskürtmeli çift taraflı adf si de mevcut. Gayet memnunum.) Ayrıca Ml1610 var onu satacağım sanırım.

Çok teşekkür ediyorum

Saygılar

1788 Mesaj
1 Ağustos 2009; 22:54:57 

quote:

@cool111

Hocam başını ağrıtıyorum kusura bakma son kez bişey sorcam.

Dolumunu kolay yapabileceğim. (Anlatımı olan) Çif taraflı otomatik fotokopi çekebilen (Çift taraflı ADF) Ki zaten çift taraflı fotokopi çeken ürün çift taraflı pc dende çıktı alır sanırım.

Hangi yazıcıyı önerirsin.( Elimde mevcut canon mx850 var fakat yavaş çekiyor fotokopiyi nede olsa püskürtmeli çift taraflı adf si de mevcut. Gayet memnunum.) Ayrıca Ml1610 var onu satacağım sanırım.

Çok teşekkür ediyorum

Saygılar

şu andaki en ekonomik otomatik çift taraflı baskı yapan yazıcı canon mf 4270 ve canon mf 4150. toner dolumuda kolaydır.

119 Mesaj
23 Ağustos 2009; 2:24:32 

Arkadaşım tekrar yardımına ihtiyacım var. İş yerindeki Xerox 3124 ve Canon lbp2900 modelleri ile ilgili dolum konusunda yardımcı olabilirmisin? Ayrıca bu iki model için toner tozunu nerden sipariş vereyim?

Alışveriş Yaptıklarım:

1788 Mesaj
23 Ağustos 2009; 12:27:42 

quote:

Orijinalden alıntı: yakuza07

Arkadaşım tekrar yardımına ihtiyacım var. İş yerindeki Xerox 3124 ve Canon lbp2900 modelleri ile ilgili dolum konusunda yardımcı olabilirmisin? Ayrıca bu iki model için toner tozunu nerden sipariş vereyim?

xerox 3124 model yazıcılar xerox 3117 model yazıcılarla aynı toneri kullanır. konunun başında vermiş olduğum xerox 3117 samsung ml1610 dosyasını indirebilirsin. ayrıca forumda arkadaşlardan birisi samsung ml1610 dolumunu resimli olarak detaylı bir şekilde anlatmış dolumları aynı şekildedir linki : http://forum.donanimhab...age_1/key_ml1610/tm.htm lbp2900 crg703 model toner kullanır, dolum şekli hp q2612a ile aynıdır. konunun başındaki hp q2612a modelin anlatımını indirebilirsin. görsel olarak izlemek istersen iki part halinde;

2. part http://www.youtube.com/watch?v=Dccr_RML_cI&NR=1

samsung ve xerox yazıcılar samsung toner tozunu, hp ve canon yazıcılar hp toner tozunu kullanır, hp de toner serilerine göre değişiklik gösterir. Toner tozunu ben ayazshop tan alıyorum, kalitesi gayet iyi. xerox yazıcı toner tozunu http://www.ayazshop.com/site/page.asp?dsy_id=2526 bu linkten canon toner tozunu http://www.ayazshop.com/site/page.asp?dsy_id=2541 bu linkten almanı öneririm. canon tonerine her dolumda 100 gr (en fazla 120 gr) toner tozu, xerox tonerine her dolumda 90 gr toner tozu koymalısın. gramajlarını küçük dijital mutfak terazisi var ben onunla tartıyorum. şimdiden kolay gelsin

119 Mesaj
24 Ağustos 2009; 1:15:56 

@cool111 sana nasıl teşekkür etsem bilemedim, tüm bilgiler için binlerce teşekkür.

Alışveriş Yaptıklarım:

426 Mesaj
24 Ağustos 2009; 17:46:22 

Arkadaşlar Oki B2200 marka yazıcımın toneri bitti. Benim bildiğim okilerin toner dolumu olmadığıydı. Fakat burdaki adreste http://www.trtoner.com/...0%20/%205300%20/%205600 65.gr lık şişe görünüyor. Bilen arkadaşlar el atarsa çok makbule geçecek. Bu ürünü alsam kullanabilir miyim yoksa bu model uyumsuz mu? şimdiden teşekkürler