Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bana mgroller gibi gelıyorhttp://www.ayazshop.com/urun/magroller-hp-1010/1012/1018/1020/lbp2900/3000_939846.aspx?CatID=6633 burda var mgroller muadil istersen sıfırıda alabılrsın ben bu sıteden memnunum tavsıyemdır
  • bana görede magroller olması büyük ihtimal. magrollerin yanında yay vardır o yayı düzgün oturtamamış veya kırmış olabilirsiniz. magrolleri komple alabilirsiniz. veya sadece yayını değiştirebilirsiniz. birde magrollerin ortasındaki mıknatıs çubuğun başı bazen kırık olabiliyor. sadece magroller yayı almak içinhttp://www.microer.com.tr/default.asp?q=urun&ID=285
  • quote:

Orijinalden alıntı: h0yr4t

Çok fotokopi çektiriyorum internetten indirdiğim dökümanların çıktısını alıyorum. Daha önce hiç yazıcı kullanmadım ve yazıcılar hakkında herhangi bir bilgim yok . Acaba yazıcı kullanırsam ve tonerini kendim doldurursam daha ucuza gelirmi çıktılar? Evde kullanacağım ofis felan değil. Ucuz ve kullanışlı bi yazıcı ile örneğin 2000 sayfa çıktı bana kaç liraya mal olur cevaplayabilir misiniz? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. Cevaplarınızı bekliyorum...

yazıcının modeline göre değişir fakat dolumunu kendiniz yapıp kullanırsanız ortalama 1/5 oranında maliyetinizi düşürür.

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=83824&ad=CANON-MF-4270--LASERJET--PR.SCAN.FOTO.FAX-Cok-Fonksiyonlu-Yazicilar
    http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=87066&ad=CANON-MF-4370DN-LASER-PR.SCAN.FOTOK.-Cok-Fonksiyonlu-Yazicilar
    http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=85510&ad=CANON-MF-4350D-LASER-PR.SCAN.FOTOK.-Cok-Fonksiyonlu-Yazicilar
    http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=31704&ad=SAMSUNG-SCX-4521F-LASER-PR.SCAN.FOTO.FAX-Cok-Fonksiyonlu-Yazicilar

bu tavsiye ettiğim yazıcılar baskı maliyeti düşük çipsiz yazıcılardır.

• arkadasm yazılıma felan para vermewww.ayazshop.com sitesinin reklam banerında gördüm 4300,1640,4623f,4623fn,4600,2240,1660 ücretsiz yazılmlarını verıyorlar sadece arayıp mail adresini verıyorsun hemen gönderiyorlar. 3100 modeli ile ilgili olarakda çipi satılyor satılmasınada bıraz pahalı ama 3 4 dolumdan sonra 3100 modeli çip istemıyor yanı normal çipini al bana kalırsa 3 4 kere sonra zaten çip almana gerek kalmıcak ve yazıcında garanti dışı kalmıyacaktır.standart bı yazıcı istersende hp 1102 modelini önerırım
  • Cool kardeşi bu canon scx 4623f lerin tonerleri dolduralabiliyormu , dolum da drumda tonerde vs. sıkıntı varmı ? Tavsiye edersmisin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackeyes38

Cool kardeşi bu canon scx 4623f lerin tonerleri dolduralabiliyormu , dolum da drumda tonerde vs. sıkıntı varmı ? Tavsiye edersmisin ?

heralde samsung 4623f modelini demek istediniz. yeni yazıcıların parçaları ortalama 6 ay içinde dolumcularda bulunmaya başlıyor. bu modeldede toner dolum olabiliyor. dolumdan önce yazıcıya program atmanız gerekiyor. ben programla falan uğraşamam diyorsanız iki cevap üstte tavsiye ettiğim modellere bakabilirsiniz.
  • Ahh hakkaten canon yazmışım , kardeş kafam o kadar karıştı ki bi lazer bakıyorum bi epson sx 610 ona baktım (mrekkepli ama kartuşu 1000 sayfa basıyormuş)....Yani kada çok karışık kardeş .....

Şimdi en son bunda karar kıldım programı attırıız ya sıkıntı olmuyorsa eğer almamı önerirmisin , üstte çnerdiğin modellere bana gçre pahalı ben max. 400 TL civarı bişey bakıyorum...Bu aslında 4521 ide çok önerdiler ama satılmıyo şimdi demişlerdi gold da var heralde ....
    Bu 4623 yerine 4521 i almam bana ne gibi bir fayda sağlar kardeşim varmıdır çok + sı 4521 in ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackeyes38

Ahh hakkaten canon yazmışım , kardeş kafam o kadar karıştı ki bi lazer bakıyorum bi epson sx 610 ona baktım (mrekkepli ama kartuşu 1000 sayfa basıyormuş)....Yani kada çok karışık kardeş .....

Şimdi en son bunda karar kıldım programı attırıız ya sıkıntı olmuyorsa eğer almamı önerirmisin , üstte çnerdiğin modellere bana gçre pahalı ben max. 400 TL civarı bişey bakıyorum...Bu aslında 4521 ide çok önerdiler ama satılmıyo şimdi demişlerdi gold da var heralde ....
    Bu 4623 yerine 4521 i almam bana ne gibi bir fayda sağlar kardeşim varmıdır çok + sı 4521 in ?

4521 modelinin en büyük artısı çipsiz oluşu ve dolumunun kolay olması. çok baskı alacaksanız 4521 modelini almanızı öneririm. program atıldığında deneyenler sorunun ortadan kalktığını söylüyorlar fakat benim deneme imkanım olmadı o yüzden sizi yanlış yönlendirmek istemem.

• Eyvallah saolun...
  • HP 1215 VEYA CANON LBP 5050 TONER DOLUMU HAKKINDA YARDIMCI OLUR VE BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM
  • 1215 ve canon lbp 5050 modelı aynı toner zatenwww.ayazprint.com siteye ücretsiz üye olup ucretsız vıdeo yada dokuman elde edebılıceksın.videolar kısmına bak yoksa eğer dokuman kısmında vardır
  • slm arkadaşlar ben ığdırım kula köyünde bir öğretmenim ve okulumuzda oki b430d çift taraflı yazabilen bir yazıcı ave ve toneri bitmek üzere, bu toneri kendimiz doldurabilme imkanımız var mı? yanılmıyorsam çipli? http://www.youtube.com/watch?v=mf9ShmZTrgs bir de bu videonun en sonunda adam doldurma işlemi yaptıktan sonra toner haznesinin kenarına bir şey takıyor o takılan parça şu an benim kullandığım toner haznesinde de var ama önceden kullanılıp bitirilmiş olan toner haznesinde yok nedir o?yanılmıyorsam chip, eski toner haznesini doldursam ve şu an yazının üzerinde takılı bulunan chipi, bitirilmiş olan toner haznesine taksam çalışır mı? cool yardımını bekliyorum sayende xereox3124 yazıcı almıştım çok memnunum teşekkürler:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeniceli2001 -- 14 Ekim 2010; 18:51:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniceli2001

slm arkadaşlar ben ığdırım kula köyünde bir öğretmenim ve okulumuzda oki b430d çift taraflı yazabilen bir yazıcı ave ve toneri bitmek üzere, bu toneri kendimiz doldurabilme imkanımız var mı? yanılmıyorsam çipli? http://www.youtube.com/watch?v=mf9ShmZTrgs bir de bu videonun en sonunda adam doldurma işlemi yaptıktan sonra toner haznesinin kenarına bir şey takıyor o takılan parça şu an benim kullandığım toner haznesinde de var ama önceden kullanılıp bitirilmiş olan toner haznesinde yok nedir o?yanılmıyorsam chip, eski toner haznesini doldursam ve şu an yazının üzerinde takılı bulunan chipi, bitirilmiş olan toner haznesine taksam çalışır mı? cool yardımını bekliyorum sayende xereox3124 yazıcı almıştım çok memnunum teşekkürler:))

bu modellere sınırsız çip takılabiliyor. bahsettiğiniz yerdeki çiptir. sınırsız çipi taktığınızda bitik çip daha tonerin üzerinde takılı olsa toner dolu gösterecektir.

• teşekkürler cool hocam....

bu modellere sınırsız çip takılabiliyor. bahsettiğiniz yerdeki çiptir. sınırsız çipi taktığınızda bitik çip daha tonerin üzerinde takılı olsa toner dolu gösterecektir.
  • @cool111 hocam ;

Xerox Phaser Renkli 6121MFP Laser Yazıcının chip resetlemede herhangi bir sorunu var mı ? veya siz hangi renkli lazer yazıcı / tarayıcı / fotokopi , ve chip resetleme sorunu olmayan bir model önerirsiniz ?
  • ben 6121 model yazıcyı önermem acıkcası çipleri genelde piyasada arızalı cıkyor ama xerox 6180 renkli yazıcyı alabılrsınz .
  • Arkadaşlar evde kullanmak için yazıcı almayı düşünüyorum. Sürekli ödev veya araştırma yaptığımdan çıktı ihtiyacı duyuyorum fazlasıyla ancak hangi yazıcıdan alacağıma karar veremedim.Sanırım en mantıklısı lazer yazıcı almak gibi duruyor ama bu seferde dolum işlemi yapılabilen bir yazıcı gerekiyor.Konuyu biraz okudum ancak hala karar veremedim. Fiyat aralığı olarak 100-200 arası basit bişey olursa çok sevinirim.Çünkü sadece siyah beyaz çıktı almayı düşünüyorum.Hepsiburada'da bazı yazıcılarda tam dolu toner ile birlikte geldiği yazıyor peki demo toner olursa dolum işlemi yapılamazmı acaba? Brother marka yazıcı çok ideal gibi ancak onunda 12000 baskıdan sonra drum değişiminin pahalı olması caydırdı.Kısacası dolum işlemi yapılabilen ve uygun fiyatlı işimi görecek bir model önerirmisiniz.( Eğer daha uyguna gelir derseniz mürekkepli yazıcı da olabilir tabiki )
  • ouz77 kullanıcı ısımlı arkadas hp 1102,1102w yazıcı piyasaya yenı cıktı malıyetı ve toner fıyatları uygun.ayrıca çip derdi yok ben sana bu modelı onerırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin84

ouz77 kullanıcı ısımlı arkadas hp 1102,1102w yazıcı piyasaya yenı cıktı malıyetı ve toner fıyatları uygun.ayrıca çip derdi yok ben sana bu modelı onerırım

Teşekkür ederim engin bey hepsiburadada baktım şimdi 200TL civarı fiyatı güzel ancak yarı dolu tonerle birlikte geliyormuş.Bu toner bittikten sonra doldurma işlemi yapabiliyormuyuz? Bir de belli baskıdan sonra drum değişimi gibi birşey olacak mı ve fiyatı ne kadardır bu drum'ın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouz77

quote:

Orijinalden alıntı: engin84

ouz77 kullanıcı ısımlı arkadas hp 1102,1102w yazıcı piyasaya yenı cıktı malıyetı ve toner fıyatları uygun.ayrıca çip derdi yok ben sana bu modelı onerırım

Teşekkür ederim engin bey hepsiburadada baktım şimdi 200TL civarı fiyatı güzel ancak yarı dolu tonerle birlikte geliyormuş.Bu toner bittikten sonra doldurma işlemi yapabiliyormuyuz? Bir de belli baskıdan sonra drum değişimi gibi birşey olacak mı ve fiyatı ne kadardır bu drum'ın?

demo tonerlere dolum yapılabiliyor ve içi genelde aynı oluyor ama haznenin yarısı dolu oluyor... ben şu anda hp m1120 yazıcımla gelen demo toneri doldurup kullanıyorum... drum maliyetlerini ilk mesajdaki sitelerden bakabilirsin ama hpnin drumları 7-8 lira civarında çok masraflı değil yani... ben 2 kere doldurdum daha drumum bozulmadı sadece doldururken atık toner haznesini güzelce temizlemeniz lazım drumın ömrünü uzatmak için...

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.