Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bi sorum olacaktı.. bende hp cp1215 color laserjet yazıcı var. alalı 3 -4 ay oldu. tonerlerin hepsinin 700 sayfa ve üzeri olduğunu ve %98 olduğunu gösteriyordu fakat ben toplanda 150 sayfa çıktı bile almamışken (resim baskısı yapılmadı renkli tonerler sadece başlıklar için kullanıldı). şimdi ise siyah %20 30syf renkliler %36 20syf gösteriyor. ve hergün kendi kendine 2-3 dk ses çıkararak ayarlanıyor diyor. tonerin bu kadar çabuk azalmasının bu işlemle bi alakası olabilirmi? veya neden bu kadar azaldı? yardımcı olabilirseniz sevinirim... teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MSBBS -- 24 Mayıs 2010; 20:42:32 >
  • bu ayazshop ne yapmaya başladı anlayan varmı ?? site trojan atmaya başladı...
  • siteye girdiğimde antivirüsüm herhangi bir uyarı vermedi. mail yoluylamı geliyor trojanlar. yinede firmayı uyarmak lazım böyle birşey varsa.
  • kaspersky her seferinde uyarı veriyor hem de defalarca...

ben dün mail atmıştım ama ne cevap verdiler ne de düzelttiler...

Toner dolumu ile ilgili herşey
  • selam ,

bende alışveriş yaptım bugün ayazshop.com dan ve virüsle karşılaşmadım sen kendi güvenlik ayarlarını en yüksek seviyeye ayarladıysan herşeyi virüs görür o yüzden ayarlardan orta seviyeye getirirsen sorun olmaz.

sitede virüs yok bende kaspersky kullanıyorum çünki.
  • Ayarlara tekrar baktım orta seviyede. Belki sizin Kaspersky'nin versiyonu eski veya update yapmıyor olabilir. Bilemiyorum...

Neyse, ben gördüğümü söyledim...

Ayaz'dan muadil toner aldım yakın zamanda ve çok memnunum. Şimdi de toner tozu ve drum siparişi verecektim ama bu durumdan sonra microer'den sipariş vermem daha güvenilir olacak galiba...
  • arkadas daha dun alısverıs yaptım bır sorun yok sitede bencede guvenlık ayarı ıle ılgılı bır sorun var .bildirmek istedim:) ayrıca sıtede bulamadığım urunleri telefonla soruyorum yada bazen telefonla sipariş geçiyorum acıkcası telde daha hızlı oluyor:) toz alıcaksan zaten direk ayazdan al ne kadar fırma denedıysem soluk silik merdaneye yapısan cınsınden bı ayazdan memnun kaldım 02126909894
  • arkadas coola bende katılyorum eğer yuklu toz siparişi geçiceksen numune al once 1kg ondan sonra sipariş geç aksel tozda fena değil ama cok yuksek fıyatları var ben tozu drumı vs ayazla şeriti akselle calısyorum.ayrıca tozda vs ucuzluk aramayın 1 2 euro az odeyıp ucuz toz alıp silik yazıcağına ıyı toz alın zaten dolumu piyasada20 30 tl tonerlerın tozun kilosunu okadara alıyorsunz 10 kere dolduryorsunz ucuz dıye yaklasmamak lazım ıyı iş cıkarmak ıstyorsak
  • Şu an itibariyle uyarı vermiyor... düzeltmişler... artık siparişimi verebilirim...
  • merhaba arkadaşlar.... önceden sürekli mürekkepli yazıcı kullanıyordum en son epson kullandım kendim dolduruyordum... ama artık 50-60 sayfada bir mürekkep doldurmaktan sıkıldığım için gidip bir tane hp m1120 aldım... bunun içinden demo toner çıkıyor... ben bu demo toneri doldurabilir miyim? birde gördüğüm kadarıyla zor bir işmiş toneri doldurması... ankarada toneri doldurtabileceğim güvendiğiniz bir yer var mı? benim gördüğüm sonradan doldurulan tonerlerin çoğunda iz yapma oluyor sanırım sadece toneri dolduruyorlar içini temizlemiyorlar... ben 1 kere onlar doldururken izlesem zaten sonrasında kendim de yapabileceğimi düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cance

merhaba arkadaşlar.... önceden sürekli mürekkepli yazıcı kullanıyordum en son epson kullandım kendim dolduruyordum... ama artık 50-60 sayfada bir mürekkep doldurmaktan sıkıldığım için gidip bir tane hp m1120 aldım... bunun içinden demo toner çıkıyor... ben bu demo toneri doldurabilir miyim? birde gördüğüm kadarıyla zor bir işmiş toneri doldurması... ankarada toneri doldurtabileceğim güvendiğiniz bir yer var mı? benim gördüğüm sonradan doldurulan tonerlerin çoğunda iz yapma oluyor sanırım sadece toneri dolduruyorlar içini temizlemiyorlar... ben 1 kere onlar doldururken izlesem zaten sonrasında kendim de yapabileceğimi düşünüyorum...

dolumu çokta zor değil biraz el beceriniz varsa üstesinden gelebilirsiniz. demo toneri yeniden doldurabilirsiniz. bu yazıcıların tonerlerinin atık haznesi çok küçüktür ve her dolumda boşaltılması gerekir. boşaltılmadığı taktirde drumu çizer ve kağıda çizgi yapmaya başlar.
  • xerox 3140 modelinin dolum videosu eklenmiş. izlemek isteyenlere duyrulur.http://www.youtube.com/watch?v=RqwoHJ3ah-Q

birde bu modelin resetleme yöntemini gösteren video var. elinde bu yazıcıdan bulunan arkadaşlar uygulayıp işe yarıyormu bizide bilgilendirirse sevinirim.http://www.youtube.com/watch?v=prpTzr2w_M0&feature=related
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

Orijinalden alıntı: cance

merhaba arkadaşlar.... önceden sürekli mürekkepli yazıcı kullanıyordum en son epson kullandım kendim dolduruyordum... ama artık 50-60 sayfada bir mürekkep doldurmaktan sıkıldığım için gidip bir tane hp m1120 aldım... bunun içinden demo toner çıkıyor... ben bu demo toneri doldurabilir miyim? birde gördüğüm kadarıyla zor bir işmiş toneri doldurması... ankarada toneri doldurtabileceğim güvendiğiniz bir yer var mı? benim gördüğüm sonradan doldurulan tonerlerin çoğunda iz yapma oluyor sanırım sadece toneri dolduruyorlar içini temizlemiyorlar... ben 1 kere onlar doldururken izlesem zaten sonrasında kendim de yapabileceğimi düşünüyorum...

dolumu çokta zor değil biraz el beceriniz varsa üstesinden gelebilirsiniz. demo toneri yeniden doldurabilirsiniz. bu yazıcıların tonerlerinin atık haznesi çok küçüktür ve her dolumda boşaltılması gerekir. boşaltılmadığı taktirde drumu çizer ve kağıda çizgi yapmaya başlar.

aslında el becerim vardır ve tamir işlerine de meraklıyımdır... sizin ilk mesajda verdiğiniz linkede baktım... ama o dosyada toneri bütün parçalarına ayırmışlar sadece atık haznesini temizlemiyor aynı zamanda bıçaklarıda değişitiriyorlar... hangi adımların yapılmasının gereksiz olduğunu anlayamadım... bir de delme işlemi varmış ilk doldururken, dosyada arkadaşlar bir klavuz ile deliyorlar ama bende klavuz olmadığı için doğru yerden delebilir miyim nasıl delerim ve sonrasında kapatırım orasını bilmiyorum... benim demo tonerim 1000 sayfalıkmış normal toner 2000 sayfalıkmış... ben demo tonerimi doldurduğumda 2000 sayfamı gidicek 1000 sayfa mı? haznesi normal toner kadar mı acaba fazla toner koyup drumu çizmiyim daha ilk tecrübemde bu arada açtığınız konu ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim toner hakkında çok cahil olmama rağmen yazdıklarınız sayesinde baya birşey öğrendim
  • brother hl-2040 yazıcı tavsiye etmişsiniz. Bende almak istiyorum, Bu yazıcının tonerinin muadil fiyatları nelerdir acaba ve her yerde kolayca bulabilirmiyim öğrenmek istiyorum.

Ben dolumla çok uğraşabileceğimi zannetmiyorum. Kartuşu kendim dolduruyordum ama toner dolumu daha zor.

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • sayın cool111 arkadaşım
    hp, canon, samsung cihazları önermiştin. Konika-minolta hakkında bilgin varmı ?
    Konika minolta Magicolor 2550 renkli lazerini düşünüyorum, fikrini paylşırmısın, dolumları nasıldır?
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihus

brother hl-2040 yazıcı tavsiye etmişsiniz. Bende almak istiyorum, Bu yazıcının tonerinin muadil fiyatları nelerdir acaba ve her yerde kolayca bulabilirmiyim öğrenmek istiyorum.

Ben dolumla çok uğraşabileceğimi zannetmiyorum. Kartuşu kendim dolduruyordum ama toner dolumu daha zor.

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

bu model piyasada oldukça yaygınlaştı ve parçalarıda kolaylıkla bulunabilmeye başladı. muadil tonerleri 50-70 TL arasında değişiyor. aslında bu yazıcının tonerleri en kolay dolan tonerlerdendir. hiçbir vida sökmeden yandaki tıpayı söküp tozu koyup yeniden yazdırmaya başlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hornet512

sayın cool111 arkadaşım
    hp, canon, samsung cihazları önermiştin. Konika-minolta hakkında bilgin varmı ?
    Konika minolta Magicolor 2550 renkli lazerini düşünüyorum, fikrini paylşırmısın, dolumları nasıldır?
    teşekkürler

konica minolta ve oki marka yazıcılar baskı kalitesi yönünden güzel yazıcılardır fakat maliyet açısından diğer markalara göre daha maliyetli yazıcılardır. drum ünitesi gibi parçaları yazıcı fiyatındadır. renkli lazer yazıcılarda çip sorunu vardır. renkli lazer yazıcı almadan önce alacağınız modele sınırsız çip takılıp takılmadığını kontrol etmenizde büyük fayda var.
  • Arkadaslar merhaba, forumdan faydalanarak hp2100 yazıcımın c4096a tonerine uygun video ve dokumani ayaz firması sitesinden bularak detaylica inceledim. tonerimin uzerinde tatbikat gerceklestirdim. simdilik atik haznesi temizleme ve toner dolum haznesini sokerek tüm parcaları tanıdım. el alıskınlıgımı gelistirdim boylece. drum ve toner tozu siparisi verecegim. ogrenmek istedigim ; atız haznesi temizlerim mutlaka ama toner dolum haznesinde 5gr kadar toner tozu var. dökümanlarda dolum öncesi bu haznenin de bosaltınız deniliyor. bu 5gr kadar tozu temizlemezsem, yeni ekleyecegim tozun statik yapisini bozar mi? toner tamamen bitmeden mesela yılda 1 kez eksilen kısmı tamamlamak soz konusu olabilir mi yoksa muhakkak dolum haznesi bosaltılıp temizlenerek yenilenmeli midir? paylasılarınız ve yardımınız icin tesekkur ederim.
  • arkadaslar, hp laserjet 2100 yazıcımda belirttigim gibi c4096a toner var. bu tonere uygun toza bakarken tozun acıklamasında mutlaka hp kategorisindekilerde 4096 veya 2100 mü yazmalı? kimi tozlarda universal yazsa da acıklamasına girdigimde yine hangi hp yazıcılarıyla uyumlu oldugunu yazmıs olduklarını goruyorum. birkac universal yazanda, uyumlu yazıcı acıklamasında 2100 veya 4096 yazmıyordu. tozun iadesi olmayacagı için kesin seçim yapmam için lutfen yardım ediniz. bir de ayazshop dökümanında 265gr toz koyulmalı diyor. bu miktar en fazla olmalı tonerim icin. 265gr ı nasıl ayarlayabilirim?
  • ayazshop sitesinde hp2100 c4096a uyumlu 1kg toz bulamadim. universal yazaninda aciklamasindaki uyumlu yazıcılar arasında benimki yok. kimi sitelerde de universal yaziyor ama aciklama yok veya universal yaziyor ve aciklmasinda tum hp modelleriyle uyumlu yaziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lacinalper -- 25 Haziran 2010; 14:28:01 >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.