Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.206
Cevap
32
Favori
299.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HOCAM SAMSUNG 4521 TONER DOLDURUYORUM EN SON DOLDURUŞUMDA TONER DÜZGÜN YAZMAZ OLDU.3 KEN SÖKTÜM HERŞEYİNİ TEMİZLEDİM GERİ TAKTIMSAYFANIN SOL KISMINI 1 CM GENİŞLİĞİNDE BOYUYOR HEMDE DÜZGÜN BASKI YAPMIYOR DRAMI DEĞİŞTİM YİNE AYNI NEDEN OLABİLİR BOYADIĞI TARAFTAN SÜREKLİ TONER TOZU DÖKÜLÜYOR..
  • mf4010 yazıcı fx10 toneri dolduruyorum yazıcıya oturmuyor zorlayarak oturuyor.
    düzgün çıktı vermiyor.Bilgisayar tamircisine götürdüm tamam oldu dedi
    tabi bana nasıl yaptığını göstermedi.
    Getirdim taktım çalıştı ama 4. dolum olmuştu drumu değiştirince düzgün çıktı verdi.
    Toner bitmek üzereyken içini boşaltmadan tekrar dolum yaptım.
    Takıyorum ama zor giriyor.Çok silik çıktı veriyor.Lütfen yardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyklops

HOCAM SAMSUNG 4521 TONER DOLDURUYORUM EN SON DOLDURUŞUMDA TONER DÜZGÜN YAZMAZ OLDU.3 KEN SÖKTÜM HERŞEYİNİ TEMİZLEDİM GERİ TAKTIMSAYFANIN SOL KISMINI 1 CM GENİŞLİĞİNDE BOYUYOR HEMDE DÜZGÜN BASKI YAPMIYOR DRAMI DEĞİŞTİM YİNE AYNI NEDEN OLABİLİR BOYADIĞI TARAFTAN SÜREKLİ TONER TOZU DÖKÜLÜYOR..

merdanelerin arasına toz tortu yapmış olabilir veya düzgün yerleştiremedin. drumun altındaki merdaneye temas eden demiri düzgün yerleştirememiş olabilirsin tozu tamamen boşalt ve merdanelerin hepsini sök daha sonra basınçlı hava tut bütün parçaları saf alkol ile hiç leke kalmayacak şekilde sil ve parçaların tam oturduğundan emin olarak toner kartuşu geri topla ve tozu yeniden doldur sorun hallolacaktır. atık toner haznesini boşaltmayı ihmal etmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: haberal02

mf4010 yazıcı fx10 toneri dolduruyorum yazıcıya oturmuyor zorlayarak oturuyor.
    Getirdim taktım çalıştı ama 4. dolum olmuştu drumu değiştirince düzgün çıktı verdi.

bir parçayı yanlış takıyorsunuz büyük ihtimalle. toner tamamen boşaltmadan doldurmayı pek tavsiye etmem. toner boşalınca tüm parçaları söküp temizleyip hava tutun ve o şekilde dolum yapın sıkıştırma yapıyor olabilir. ayrıca pm den mesaj attım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 16 Ocak 2010; 20:24:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

bir parçayı yanlış takıyorsunuz büyük ihtimalle. toner tamamen boşaltmadan doldurmayı pek tavsiye etmem. toner boşalınca tüm parçaları söküp temizleyip hava tutun ve o şekilde dolum yapın sıkıştırma yapıyor olabilir. ayrıca pm den mesaj attım.

İlginize çok teşekkür ederim.İsmini bilmiyorum ama
    ikiya yardıktan sonra içini temizlemek için açtığımız ince uzun bir çubuk var.Onun
    ucndaki yay a takılan kapağı tam oturtamıyorum galiba sayenizde sorunu buldum.

• quote:

quote:

quote:

İlginize çok teşekkür ederim.İsmini bilmiyorum ama
    ikiya yardıktan sonra içini temizlemek için açtığımız ince uzun bir çubuk var.Onun
    ucndaki yay a takılan kapağı tam oturtamıyorum galiba sayenizde sorunu buldum.

mıknatıslı çubuktan (magroller) bahsediyorsunuz sanırım. mıknatısın ucunun bir köşesi düz gelir oturacağı yuvaya düz kısmı gelecek şekilde hizalayıp o şekilde takın takarken dikkat edin baş kısmını kırmayın.

• mrb lar xerox phaser 3100 toner dolum videosu varmı kendim dolum yapmak istiyorum cvp larınızı bekliyorum
  • merhaba,
    oki b2520 mfp için toner dolumunu kendim yapmak istiyorum. xerox lazer printer için aldığım bir miktar toner var elimde, bunu oki için kullanabilir miyim?
    bir de oki b2520 mfp lazer printer üzerinde (veya toner kartuşunun üzerinde) bir yerde bulunan bir çipten bahsediliyor ve bu çip, kullanıcıların kendi kendilerine toner dolumu yapsalar bile belli bir süre sonra printerın çalışmamasına neden oluyormuş yani insanlar illa orijinal toner kartuşu alıp yüksek paralar ödesinler diye konuyormuş bu çipler. Bu çipleri resetlemenin (override, hack vb.) bir yolu var mıdır? Varsa nasıl yapılır?
    Bu çip olayı, insanlara karşı gerçekten çok aşağılayıcı bir hareket, bu tip printerları boykot edip almamamız gerekiyor, tabii sonradan bu çipten haberi olanlar için iş işten geçmiş oluyor :(
    Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: askcil

mrb lar xerox phaser 3100 toner dolum videosu varmı kendim dolum yapmak istiyorum cvp larınızı bekliyorum

diğer xerox modelleriyle aynı şekilde dolum şekline sahiptir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x3po

merhaba,
    oki b2520 mfp için toner dolumunu kendim yapmak istiyorum. xerox lazer printer için aldığım bir miktar toner var elimde, bunu oki için kullanabilir miyim?
    bir de oki b2520 mfp lazer printer üzerinde (veya toner kartuşunun üzerinde) bir yerde bulunan bir çipten bahsediliyor ve bu çip, kullanıcıların kendi kendilerine toner dolumu yapsalar bile belli bir süre sonra printerın çalışmamasına neden oluyormuş yani insanlar illa orijinal toner kartuşu alıp yüksek paralar ödesinler diye konuyormuş bu çipler. Bu çipleri resetlemenin (override, hack vb.) bir yolu var mıdır? Varsa nasıl yapılır?
    Bu çip olayı, insanlara karşı gerçekten çok aşağılayıcı bir hareket, bu tip printerları boykot edip almamamız gerekiyor, tabii sonradan bu çipten haberi olanlar için iş işten geçmiş oluyor :(
    Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler!

okiler çiplidir ve dolum malzemesi satan yerlerde çipleri bulunmaktadır fakat fiyatları bayağı bir tuzludur diğer markalara göre. ayrıca drum üniteside çoğu modelde çiplidir. bana kalırsa bu yazıcıyı kullanmayarak daha kara geçebilirsiniz. tozuda çipide pahalıdır daha çok parası olan kesime hitap eder. bildiğim kadarıyla toner tozu farklı ve xerox toner tozunu oki modellerinde kullanamıyorsunuz. sizin modelinizin bulunduğu çipler 25 TL dan başlıyor.http://www.ayazshop.com/list/list.asp?ktgr_id=613 http://www.oliser.com.tr/asp/listgroup.asp?group=C01 toner tozlarıhttp://www.ayazshop.com/site/page.asp?dsy_id=2384 http://www.microerbilisim.com/index.php?id=5

• arkadaşlar canon lbp 5000 aşırı kullanımdan iflas etti ve hp 1215 e geçtim oda sorun yaratmaya başladı ki tavsiye üzerine CLP 315 aldım sadece 500 sayfa çıktı aldım ve tonerler bitti.makine içine takılan 3 bacaklı 5 bacaklı tüm chipleri denediler yeni tarihli olduğu için olmayacağını bulabilirsen kartını değiştir dediler. Yazıcının arkasında agustos 2009 yazıyor bu konuda bilgisi olan varmı LÜTFEN YARDIM!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakangul

arkadaşlar canon lbp 5000 aşırı kullanımdan iflas etti ve hp 1215 e geçtim oda sorun yaratmaya başladı ki tavsiye üzerine CLP 315 aldım sadece 500 sayfa çıktı aldım ve tonerler bitti.makine içine takılan 3 bacaklı 5 bacaklı tüm chipleri denediler yeni tarihli olduğu için olmayacağını bulabilirsen kartını değiştir dediler. Yazıcının arkasında agustos 2009 yazıyor bu konuda bilgisi olan varmı LÜTFEN YARDIM!!!

anladığım kadarıyla çok fazla baskı alıyorsunuz, fazla baskı alınan yerlere alınacak yazıcıların aylık baskı hacmi yüksek olmalıdır buna dikkat etmelisiniz ve daha üst düzey yazıcılardan almalısınız.
  • Merhabalar benim daha öncede q2612 dolumu hakkında sorunlarım olmuştu ve burada yazılanlar sayesinde çözmüştüm. Şimdiki sorunum toner tozunun bir şerit halindeki bir bölgeye (dikey) tam yapışmaması. Ama bu sorunu neye göre yapıyor bilmiyorum. Bazen ilk çıktıda bazen 3.-4. çıktılarda yapıyor. Ayrıca seri olarak bastığımdada bazen sayfanın üstünde bir karartı oluyor.
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr_cihan

Merhabalar benim daha öncede q2612 dolumu hakkında sorunlarım olmuştu ve burada yazılanlar sayesinde çözmüştüm. Şimdiki sorunum toner tozunun bir şerit halindeki bir bölgeye (dikey) tam yapışmaması. Ama bu sorunu neye göre yapıyor bilmiyorum. Bazen ilk çıktıda bazen 3.-4. çıktılarda yapıyor. Ayrıca seri olarak bastığımdada bazen sayfanın üstünde bir karartı oluyor.
    Teşekkürler

bazen toner azalmaya başladığında tonerin içindeki toz bir bölgede toplanır ve bir kısım yerlere gitmeyebilir toneri yukarı aşağı ve sağa sola sallayarak düzelebiliyor. bazende drum çok kullanıldıysa aşınmaya başlıyor ve bir kısmını soluk basabiliyor. drumu değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
  • quote:

quote:

Merhabalar benim daha öncede q2612 dolumu hakkında sorunlarım olmuştu ve burada yazılanlar sayesinde çözmüştüm. Şimdiki sorunum toner tozunun bir şerit halindeki bir bölgeye (dikey) tam yapışmaması. Ama bu sorunu neye göre yapıyor bilmiyorum. Bazen ilk çıktıda bazen 3.-4. çıktılarda yapıyor. Ayrıca seri olarak bastığımdada bazen sayfanın üstünde bir karartı oluyor.
    Teşekkürler

bazen toner azalmaya başladığında tonerin içindeki toz bir bölgede toplanır ve bir kısım yerlere gitmeyebilir toneri yukarı aşağı ve sağa sola sallayarak düzelebiliyor. bazende drum çok kullanıldıysa aşınmaya başlıyor ve bir kısmını soluk basabiliyor. drumu değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Problemi solukluk değil. O dediğim dikey şerit gibi olan bölgede kağıda dokunduğumda parmağınıza pütür pütür geliyor ve biraz sert bastırıncada büyük bir kısmı elime geliyor. Yani orada toner var. Acaba fırınlamada bir sorun mu var diye merak ettim çünkü yapışmama onun sorunu olur gibime geliyor.
    Teşekkürler..

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

Problemi solukluk değil. O dediğim dikey şerit gibi olan bölgede kağıda dokunduğumda parmağınıza pütür pütür geliyor ve biraz sert bastırıncada büyük bir kısmı elime geliyor. Yani orada toner var. Acaba fırınlamada bir sorun mu var diye merak ettim çünkü yapışmama onun sorunu olur gibime geliyor.
    Teşekkürler..

fırınlamadan yapacağını zannetmem. drumdan kaynaklanıyor olabilir.

• cool111 kardeşim videosunun linkini verirmisin xerox phaser 3100 mfp yazıcıya uygun olanı ben dolum yaptırdım bir kere kötü çıktı alıyor.yedek kartuşum bitince ben doldurmak istiyom. yardımın için şimdiden tşkler
  • Merhaba.Canon mf4010 yazıcımdan çok yoğun çıktı alıyorum.Bazen günde 2000 sayfayı buluyor.
    Dolumu da kendim yapıyorum ama drum yeni değiştirmeme rağmen
    arada bir sayfa simsiyah veya çizgi çizgi çıkıyor.Tonerin İçini güzelce siliyorum
    ama sorunu hala bulmuş değilim.
  • quote:

Merhaba.Canon mf4010 yazıcımdan çok yoğun çıktı alıyorum.Bazen günde 2000 sayfayı buluyor.
    Dolumu da kendim yapıyorum ama drum yeni değiştirmeme rağmen
    arada bir sayfa simsiyah veya çizgi çizgi çıkıyor.Tonerin İçini güzelce siliyorum
    ama sorunu hala bulmuş değilim.

drumun altındaki şarz merdanesini temizliyormusunuz.
  • arkadaslar tozlardawww.ayazshop.com kaliteli teknık sorularınızıda oraya sorabılrsınz
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.