Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
32
Favori
299.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tylerdurden79

Arkadaşlar merhaba
    Renkli yazıcı tonerlerimle ilgili sorunum var. Şirketimde 2 renkli yazıcı var, HP Color Laserjet CP1515n ve HP Color Laserjet CM1312nfi. Bunlar için kenarda tahminimce 1 senedir bekleyen dolum tonerler vardı. Bunları yazıcıya taktığımda hepsi %96-97 civarında dolu gözüktüğü halde, çıktılar çok kötü, verim alamadım. Öneriniz nedir? Bendeki tonerleri yeniden doldurmak? Muadil tonerlerden satın almak ?

kullandığınız toner tozu mitsubishi marka olursa daha iyi verim alabilirsiniz. içerisindeki orjinal tozunu mitsubishi firması üretir.
  • @cool111
    Hocam merhabalar
    Burda yazan açıklamalara uygun toner doldurdum(kaliteli toz ve drum değiştirdim) ve muadil toner de satın aldım ikisinde de yazıcım yeterli koyulukta çıktı vermedi. Yazıcım
    Xerox Phaser 3121
    Acaba bunda fuser film varmı ve değişim gereklimidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nibubai -- 2 Mart 2013; 23:26:30 >
  • elimdeki brother hl 2040 eskidei ( 30 Bin çıktı verdi ) birkaç gundur gacur gucur ses yapıyor yazdırırken. nedendir bilmiyorum.

öğrencilerim için calısma sayfalarını buradan cıkarıyordum. aylık 1000 - 1500 civarında.

sahibindende denk geldi. linkteki ürün nasıldır dolumu evde kendim yapabilir miyim. durumu vs ne kadar götürür. bu konu hiç bilgi goremedim.

bazı tonerleri 3500 bazısı 9000 sayfa cıkarıyormus. sizce nasıldır

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-79-tlye-tonerli-cift-tarafli-baski-yapabilen-yazici-115023127/detay/

• quote:

Orijinalden alıntı: Nibubai

@cool111
    Hocam merhabalar
    Burda yazan açıklamalara uygun toner doldurdum(kaliteli toz ve drum değiştirdim) ve muadil toner de satın aldım ikisinde de yazıcım yeterli koyulukta çıktı vermedi. Yazıcım
    Xerox Phaser 3121
    Acaba bunda fuser film varmı ve değişim gereklimidir?

fuser film değişimi gerekli değil fuser film yırtıldığında değiştirilir bunun haricinde değişime gerek yoktur. drum değişimi gerekebilir. drumun üst yüzeyi yıpranmışsa soluk yazmaya başlayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

elimdeki brother hl 2040 eskidei ( 30 Bin çıktı verdi ) birkaç gundur gacur gucur ses yapıyor yazdırırken. nedendir bilmiyorum.

öğrencilerim için calısma sayfalarını buradan cıkarıyordum. aylık 1000 - 1500 civarında.

sahibindende denk geldi. linkteki ürün nasıldır dolumu evde kendim yapabilir miyim. durumu vs ne kadar götürür. bu konu hiç bilgi goremedim.

bazı tonerleri 3500 bazısı 9000 sayfa cıkarıyormus. sizce nasıldır

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-79-tlye-tonerli-cift-tarafli-baski-yapabilen-yazici-115023127/detay/

tavsiye etmem sıkıntı yaşarsın problemli bir yazıcı

• brother hl 2040 ım da sıkıntılar basladı. hl 2040 daki gibi dolumun evde yapabilecegim yazıcı hangisidir.

brother 2130 var. toneri az cıkarıyor galiba ( 700 sayfa )

bu yazıcının toner haznesi kaç gr toz alıyor. hl 2040, 80 gr toz alıyordu galiba. karsılastırma yapmak açısından soruyorum.

tavsiye edeceğiniz yazıcı hangisi olur.
  • arkadaşlar merhaba, samsung scx3405 (fotokopi,siyah beyaz çıktı,tarayıcı) almayı düşünüyorum 250 -300 tl civarında. bu makina için bilgi ve tecrübelerinizi birde alternatif önerilerinizi almak isterim.
    bir diğer sorum bu makinada sanırım toner çipli imiş. çip kırılınca garanti dışı oluyormuş. doğru mudur? kırdırsam ne kazanırım kırdırmasam ne kaybederim. teşekkürler.
  • okulumuzda utax 1118 model fotokopi makinesi var. toneri inceledim cip vs gibi hiç bir sey yok. bu modele dolum yapılır mı. servis yapılmıyor dedi. oyle bir durum var mı. dolum yapılır mı. toner tozu ne kadardır, bulunur mu ?
  • Merhaba,

Lexmark x364 dn model yazıcı tonerini çip değiştirmeden doldurduk. Dolum sonrası 10-15 sayfa kadar çıktı verdikten sonra 30.61 hata kodu ile yanlış dolum kartuşu değiştirin hatası veriyor. Çip değişimi mi gerekli yoksa başka bir sorun olabilir mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • Toner zaten ucuz arkadaşlar, toner dolumu yapmaya ne gerek var, ben muadil toner kullanıyorum , çokta memnunum sıfır toner , sadece üreticisi hp değilde başka bir firma toner den alıyorum tonerleri,

Araştırmalarım sonucu en ucuz yer toptan fiyatına perakende satıyorlar "aloğlu bilgisayar" yazsanızda çıkıyo.

Bilgilerimi veriyimde firmanın bedavadan reklamını yapıoz belki money teklif ederler :-P
  • Ankara'da 750 gr - 1000 gr HP ve Samsung Toner alacam. Ulusta ve Kızılay'da toptancılar var. Sizin bildiğiniz ve aldığınız iyi yer varmı oraya yönlendirir misiniz?
  • arkadaşım sen grmaj vermişssin toner değil tozu alacaksın sanırım sana adres veriyorum strazburg cad.34/b shhiye abkara bu işin erbabı onlar sadce toner dolumu ve satışı başka ilgi alanları yok saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: certy

quote:

Orijinalden alıntı: cool111

Dostum yazıcım çizgili çıktı veriyordu. (Siyah üzerine beyaz çizgiler.) Bende drum'u sildim şimdi boş çıktı veriyor. Drum'umu değiştirmem lazım?

drumu hangi maddeyle temizlediniz yazıcının modeli nedir.
  • iyi günler toner tozu ve mürekkebi aldım kendi tonerimi 2 defa doldurdum yazıcım hp 1018 bildiğiniz üzere chip yok ama arkadaşda samsung ml1610 var onunkinide doldursaım var bende rica etti ama chipli olduğu için aklımda şüphe var doldurduktan sonra toner boş uyarısı vericek ma o yinede çıktı labilecekmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeka52

iyi günler toner tozu ve mürekkebi aldım kendi tonerimi 2 defa doldurdum yazıcım hp 1018 bildiğiniz üzere chip yok ama arkadaşda samsung ml1610 var onunkinide doldursaım var bende rica etti ama chipli olduğu için aklımda şüphe var doldurduktan sonra toner boş uyarısı vericek ma o yinede çıktı labilecekmi

yazılım atılması gerekli. daha sonra sınırsız olarak kullanabilirsiniz. yazılım atıldıktan sonra tonerin üzerindeki çipi sökün veya üzerini bantlayın
  • quote:

quote:

iyi günler toner tozu ve mürekkebi aldım kendi tonerimi 2 defa doldurdum yazıcım hp 1018 bildiğiniz üzere chip yok ama arkadaşda samsung ml1610 var onunkinide doldursaım var bende rica etti ama chipli olduğu için aklımda şüphe var doldurduktan sonra toner boş uyarısı vericek ma o yinede çıktı labilecekmi

yazılım atılması gerekli. daha sonra sınırsız olarak kullanabilirsiniz. yazılım atıldıktan sonra tonerin üzerindeki çipi sökün veya üzerini bantlayın

• quote:

Orijinalden alıntı: genc_AVCI

quote:

quote:

abi yazılım varmı bari varsa verebilirmisin samsung ml 1610

• arkadaşlar ben bu işte biraz acemiyim. bu chip nerde bulunuyor? tonerde mi yazıcının içinde mi?
    her dolumdan sonra chipi değiştirmek veya resetlemek gerekiyor mu?

birde her marka için ayrı toner tozu kullanmak zorunda miyiz? bir tozu bütün markalarda kullanamaz miyiz? kullansak ne olur, farki ne?
  • bilen yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: B@cuk

Brother HL-2130 için kaliteli toner tozu tavsiyesinde bulunabilirmisiniz. Çok baskı almadığım için fiyattan daha çok tozun kalitesi önemli. Sorunsuz kaliteli bir toz tavsiyesinde bulunursanız memnun olurum.

poyraz kartus'un tozları kalitesli diye okumustum birkaç kez.
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.